rail Gall: sliiterii met sfeer '4/len L m i n Ie s! Vroege-voordeel-opening geen eendagsvlieg 'Pleasures is like finding treasures' bij Jan Sluijter Edskes-Soest beloont trouwe klanten EDSKES - SOEST 1 HANDEL WANDEL I n iEBITTEN 'Wie heeft de liefste moeder?' HM PAGINA 14 WOENSDAG 8 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 15 )rankenzaak Smitshof ingrijpend verbouwd -1996 idprotheticus ERLAND Ieder z'n vak irood en gebak iketbakkerij 3lefoon 6011830 GasomderfaoucL Moederdag-prijsvraag bij AH-Smitshof Dauwtrappen (maar ook een beetje voor vader) wSêêê, Bij aankoop JSMRb van deze se' 1 1 1 1 ontvangt u een aardig Beugelbeha 35,- Slip 24,95 Zuidafrikaanse wijnen NIEUW OP CD-ROM ffh dVVMHn Succes geprolongeerd in Hartje-Zuid Nieuw parfum van Estée Lauder Wil» van lloorn Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. In verband met eerste lustrumviering Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Oranje-lekkernijen Combineer uw fantasie eens met onze gordijnstoffen t li IJ )nen )2' - Amersfoort 3-461 18 85 34c - Soest 5 - 602 80 86 Gratis advies. tische praktijk JNSTGEBITTEN laraties 2 uur) atis advies. itseweg 50, Amersfoort I Telefoon 033-4632567 IJ Vereniging van Nederlandse 1 Installatiebedrijven 035-6019954 e vaste klanten van Gall Gall, de lekende slijterij in het winkelcen trum Smitshot, hebben intussen al ennis kunnen maken met het to taal nieuwe interieur. Maar ook de inder regelmatige bezoeker moet iet verschil zijn opgevallen. >e vernieuwde drankenzaak van Dick :n Karin Hartogsveld heeft daardoor :en totaal andere "uitstraling" gekregen, 'aarmee in elk geval duidelijk is gewor- en dat eten en drinken in de eerste ilaats een kwestie van sfeer is. De pla vuizen hebben grotendeels plaats gemaakt voor een fraaie, oud-Saksische parketvloer en de totale inrichting van de winkel is gewijzigd. Natuurlijke ele menten (hout) spelen daarin een hoofd rol en Dick en Karin Hartogsveld volgen daarmee, als zelfstandige ondernemers, de nieuwe Gall Gall-formule die bij alle Gall Gall-vestigingen wordt toe gepast. De nadruk ligt daarbij meer dan vroe ger op de sfeer waarin het omvangrijke dranken-assortiment wordt gepresen teerd. De kleuren zijn "warmer", de nieuwe verlichting is "stemmiger" en het geheel is daardoor ruimer en overzich telijker geworden. De modernisering heeft dus ook een praktisch doel ge diend. Zo zijn alle "bovenste planken" welis waar verdwenen, maar het assortiment zelf is daardoor niet kleiner geworden en mag nog altijd aanspraak maken op de omschrijving "van de bovenste plank". De klanten kunnen er in elk ge val makkelijker bij, maar de voorraad is zelfs nog aanzienlijk uitgebreid. Zo is er een hele serie wodka-specialiteiten toe gevoegd en diverse whisky's (met name malt whisky), waarmee Gall Gall zijn naam als whisky-specialist - naast wijn en cognac - alle eer aandoet. Ook de plaats van de kassa is gewijzigd. Vroeger stond die vlak bij de deur, "een "Wie heeft de liefste moeder?" Wie op die vraag in ten hoogste drie zin nen antwoord geeft, valt deze week bij de Albert Heijn-supermarkt aan de Smitshof in de prijzen. Dat wil zeggen: niet zijzelf, maar de móeders van de deelnemers aan de prijsvraag worden door AH verwend met een aardigheidje ter gelegenheid van Moederdag. Het zijn trouwens bij zonder aardige aardigheidjes: de eerste prijs is een bon ter waarde van 100 gul den voor cosmeticaprodukten van schoonheidsspecialiste Baukje Abbink; de tweede prijs is een kappersbon van f 75,- bij Inter Hair Fashion, en de derde prijs is twee flessen wijn naar keuze van Albert Heijn zelf. De bekendmaking van de winnaars en de prijsuitreiking vinden plaats op vrij dag 10 mei, om 16.00 uur. De winnaars krijgen telefonisch bericht. Bij de super markt zijn speciale formulieren verkrijg baar waarop de deelnemers in drie zin nen moeten opschrijven waarom hun moeder de liefste is. Die formulieren moeten uiterlijk donderdag 9 mei bij de informatiebalie worden ingeleverd. Zaterdag 11 mei, de dag voor Moeder dag, is het trouwens voor de moeders zélf ook zeer de moeite waard om de supermarkt te bezoeken. Ze krijgen dan allemaal een aardigheidje, in samenwer king met Yves Rocher. Albert Heijn-Smitshof heeft nog meer potjes op het vuur staan, want met het oog op Hemelvaartsdag - de dag waarop het traditionele dauwtrappen even de omvang en de allure van een nationale sport krijgt - zijn er twee kinderfietsen te winnen. De actie bestaat uit het afma ken van een slagzin en wordt gevoerd in samenwerking met Haico Tweewielers uit Soest. presentje. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49a - Soest - Tel: 035 - 602 35 84 Dick en Karin Hartogsveld in de ge moderniseerde slijterij in de Smitshof. beetje volgens het supermarkt-model," aldus Dick Hartogsveld, maar nu cen traal in de winkel. "Daardoor zijn we voor de klanten makkelijker aanspreek baar en hebben wij op onze beurt ook een beter overzicht." Tenslotte is Gall Gall, waar Dick (al zo'n twintig jaar in het vak) en Karin sinds twee jaar de scepter zwaaien, ook aan de buitenkant een stuk herkenbaar der geworden. Het bescheiden licht- bakje van vroeger heeft nu plaats gemaakt voor een fraaie belettering- rondom, waardoor de slijterij als het ware van alle kanten dat men het win kelcentrum benadert in het oog valt. Aan de verbouwing, die vorige week donderdag werd afgerond, is drie weken lang hard gewerkt, overigens zonder dat de winkel ook maar één dag dicht ge weest is. Dick en Karin Hartogsveld zijn - evenals hun klanten - zeer te spreken over het uiteindelijke resultaat en over het begrip dat de klanten voor het tijde lijke ongemak aan de dag legden. Een van de acties waarmee de "nieuwe" drankenzaak aan de Smitshof binnen kort de aandacht van het publiek trekt is de promotie van Zuidafrikaanse wij nen, zowel rood als wit. Gall Gall deed al eerder van zich spreken door speciale aanbiedingen van Australische en Californische wijnen, en vanaf 17 mei staan de wijnen van Zuid-Afrika - die bij de liefhebbers inmiddels een uitste kende reputatie genieten - volop in de belangstelling. De vernieuwde slijterij - waar bij alle aankopen ook Airmiles worden ver strekt - is alle gewone werkdagen geo pend van 9.00 tot 18.00 uur; op maan dag vanaf 13.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. Opk de vrijdagse koopavond is Gall Gall open van 19.00 tot 21.00 1 D Je staat op het punt om voorgoed de duisternis in te gaan. Nu f 99,00 2 Phantasmagoria Een duistere wereld wacht op je. 1119,95 3 The great Myths f49,95 and Legends Een ontdekkingsreis naar de meest afgelegen hoeken in de wereld voor monsters en legendes f 89,95 CD - CD-i - CD-ROM - KOOPVIDEO iaai mi 'MWI IA Ai ■ai Steenhoffstraat 15 - 3764 BH SOEST Telefoon: 035 - 601 21 32 In alle vroegte al aan de koffie op de Zuidpromenade. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW .VERBOUW fjjyQg RENOVATIE ONDERHOUD ■fc Mevrouw A.M.L. Lenior-Zeestraa- ten uit Amersfoort is onlangs bij Parfumerie Jan Sluijter in Soest- zuid een van de winnaars geworden van de slagzinwedstrijd voor het nieuwe parfum "Pleasures" van Estée Lauder. Het beroemde cosmeticamerk introdu ceerde het nieuwe parfum in februari o.a. in Nederland en liet dat vergezeld gaan van een speciale wedstrijd. Wie een goede slagzin verzon maakte kans op een bijzonder geschenk: voor f 500 aan parfum en cosmetica-produkten van Estée Lauder. Mevrouw Lenior, een van de vaste klan ten van de parfumerie in Soest-zuid, bleek ook een van de vindingrijkste. Zij legde beslag op de prijs in Soest - lan delijk waren er diverse prijzen te verde len - met de mooi gevonden zin "Pleasures is like finding treasures", wat in het Nederlands zo'n beetje neerkomt op: "Met Pleasures vind je een schat." De prijs werd haar door Jan Sluijter per soonlijk overhandigd. Voor de liefhebbers van Estée Lauder is er nog meer goed nieuws: In de week van 21 tot 25 mei resideert in de parfu merie aan de Zuidpromenade een visa- giste van Estée Lauder, die adviezen en demonstraties geeft over het gebruik van make-up en andere produkten. Wie belangstelling heeft doet er het beste aan even een telefonische afspraak te maken (tel. 6015962). fe 4mt De viering van het eerste lustrum, eind vorig jaar, bij Edskes-Soest (ta pijt, gordijnen en zonwering) aan de Soesterbergsestraat is niet zomaar voorbij gegaan. De trouwe klanten van het jonge bedrijf konden mee doen aan een leuke wedstrijd. Vorige week vond daarvan de feestelijke prijsuitreiking plaats. De winnaars - die bij loting werden aangewezen - kregen de prijzen uitgereikt door Jacqueline Edskes. De eerste prijs - een reischeque voor een nader te bepalen bestemming - ging naar de familie Traa. De tweede prijs - een verblijf van een week in een Nederlands bungalowpark - was voor de Jacqueline Edskes met de heer en me vrouw Traa, mevrouw Dorrestein geas sisteerd door de kinderen) en mevrouw Bakker. familie Van Dorrestein. De derde prijs - een weekend in eveneens een bunga lowpark - werd gewonnen door de fa milie Bakker. Voor de tweede achtereenvolgende keer hebben de ondernemers van Hartje-Zuid goed gescoord met de vroege-voordeel-opening op Konin ginnedag. Net als vorig jaar bleek de ludieke aktie heel wat mensen moeiteloos uit bed te krijgen op tijdstippen dat men zich anders nog eens lekker omdraait. "Het begon zelfs vroeger dan vorig jaar," volgens Nico de Graaff van de C100Ó. "Al om 05.30 uur liepen er heel wat mensen op het winkelcentrum rond. Toen het nog drukker werd, pakten ze zelfs al een karretje en begon zich een rij te vormen." Gok bij Bloemenhuis Jasmijn was de belangstelling zeer groot. Met dozen en boodschappenkratten lie pen de mensen alvast de waar te bekij ken om de slag te kunnen slaan. Hans Scholten: "Om 05.55 uur ben ik begon nen met de verkoop want er was geen houden meer aan. Gelijk begon men met kopen en om 6.20 uur waren we door de geraniums heen." En dat was niet omdat er zo weinig werd aangebo den, want vanaf 04.00 uur was hij aan het uitladen geweest. Ook de andere zaken hadden over be langstelling geen klagen, al waren Jas mijn en C1000 in eerste instantie de grote trekkers. De modezaken als FirstLady, Jaspers, Adama en Boutique Uno trokken eveneens heel wat bekijks. Bij deze zaken en bij Van de Ven Boek handel, Van Essen, Van Oosten, Brandsma en Blue Box kreeg men bo vendien gratis een tuinstoel bij besteding voor iedere vijftig gulden en er liepen heel wat tevreden klanten met stapels stoelen in een fris voorjaarszonnetje. In Ook in de vroege uurtjes ging een lek ker hapje er uiteraard wel in. totaal zijn er 1200 stoelen uitgedeeld, 200 meer dan vorig jaar. De geur van vers gebakken noten, bij De Kaasspecialist, maakte bovendien hongerig, dus op voor een ontbijt. Bij Tabakorie Akkermans kon men aan schuiven voor heerlijke broodjes been ham. Vroege klandizie was er verder voor Jan Sluyter Coiffure, waar men ach voordelig een nieuw kapsel kon la ten aanmeten. Ook in de parfumerie liep het met name voor 07.00 uur storm. Voordelig zaken doen kon men ook bij Sirco Juweliers. Die gaf tot 07.00 uur maar liefst 40% korting op alle zilveren en gouden colliers en arm banden. Hoe later het werd, des te min der korting men kreeg. Een zelfde sys teem hanteerde Willem van Oosten fotoservice, Optiek Zuid, Combi Van Essen, Minichic, Van de Ven Boekhan del en Wildschut Optiek. Fietsenzaak De Bruin was voor degenen die een gebruikte fiets zochten het adres dankzij de scherpe aanbiedingen. Na de verbouwing is de zaak heel wat groter geworden en potentiële klanten maak ten proefritjes door de vernieuwde showroom. Voor de traditionele oranje lekkernijen als oranjebitter en oranje gebak kon men bij Slijterij Van der Lin den, Dogterom en Supervlaai terecht. Andere zaken die de deuren vroeg ge opend hadden voor extra voordeel wa ren De Snuifdoos, Goudreinet, Anja's, Brandsma en MacDenim. Kortom, een zeer geslaagde aktie van Winkelcentrum Hartje-Zuid, die wel licht een traditie gaat worden. Men heeft dit jaar immers getoond dat het succes van vorig jaar geen eendagsvlieg is ge bleken. De reakties van het publiek wa ren zonder meer positief en daar gaat het tenslotte om... Combineren met fantasie Bij ons vindt u de nieuwe collectie Artelux gordijnstoffen. Uitgebreid, kleurrijk, unieke dessins en eindeloze combinatiemogelijkheden. Met Artelux kunt u zelfs dessins met dessins combineren! De presentatie in 7 kleurgroepen maakt kiezen gemakkelijk. In één oogopslag ziet u alie stoffen en dessins in de kleur die u zoekt! Artelux geeft uw fantasie de ruimte met nieuwe decoratiemogelijkheden. TAPIJT GORDIJNEN ZONWERING Soesterbergsestraat 28-30 - Soest - Telefoon 035 - 602 42 94

Soester Courant | 1996 | | pagina 15