HGEM 98 3 58 25 Hees zaait hoop in onvruchtbare bodem Nog geen bevrijding voor Soest WZ'49 maakt zich op voor finale Belangrijke fase voor Soest-Zuid Zoetermeer slacht LTC Soestdijk af :n RANTEN- EZORGERS s.v.VVZ' - CJVV Droomdebuut atletiekploeg IKE DD &S >ENINGSTUDEN: nqvastil Soesters te slap in promotiewedstrijd tegen VIOD: 0-2 VOETBAL zaterdag VERDIENEN? invallers. Soest morgen om zeven uur tegen ZPC Blauwwitten verzuimen zich veilig testellen na 2-0-voorsprong Kampioenschap voetbal Soest gaat niet door Stam/SoVoCo heeft nog twee troeven in handen VOETBAL zondag BüunEN SOESTER COUR ANT Wie wordt er kampioen? De wedstrijd van het jaar: A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Soesters moeten aan de Eemweg winnen van VOETBAL zaterdag mede-koploper CJVV Tennissers moeten op bezoek bij koploper Be Quick Tennissers kansloos tegen gedoodverfde kampioen TENNIS Damesteam wint eerste competitiewedstrijd ATLETIEK PAGINA 1%0ENSDAG 8 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 19 7?' I 17?' ig 8.30 -18.00 uur 8.30-20.00 uur 8.30-21.00 uur 8.30-16.00 uur s spakenburg lolon vnjdog kooppvond von 7 00 9 00 u""] 'Slap', vond Jaap van de Veer het spel van Hees. En hij was niet de enige. Eigenlijk was het onbegrijpe lijk dat een aantal spelers in dé wed strijd van het seizoen niet thuisgaf en ogenschijnlijk niet de wil of de kracht kon opbrengen om ten koste ,an VIOD naar de eerste klasse te promoveren. De 0-2-nederlaag tegen het elftal uit Tienhoven was daarom terecht. De diepe teleurstelling bij Van de Veer ook. Slechts eenmaal oogstte Hees applaus en dat was toen de roodwitten 'hun' bloemen aan de tegenstanders overhan digden. Het optimisme, geboren uit de resulta ten van de laatste weken, was toen al de grond ingeboord. De hoop bleek op on vruchtbare bodem gezaaid. Hees was te afhankelijk van de acties van Jeffrey Dorrestein en Danny Brandenburg en beide vleugelspitsen hadden zaterdag in Bilthoven meestal geen poot om op te staan. Omdat ze niet of verkeerd wer den aangespeeld. Verlammend Ook de openingstreffer van VIOD in de tiende minuut werkte verlammend. Van Loenen stond met zijn rug naar het doel en had een voorzet in zijn gedachten. Maar dat zei hij tegen niemand, toen hij de bal in de verste bovenhoek had zien verdwijnen en juichend wegrende. Het kwam de onderlinge verstandhou dingen bij Hees niet ten goede. VIOD kon overigens doelgerichter spelen en de betere kansen krijgen. Het kreeg vooral op de linker flank van Hees veel De teleurstelling droop zaterdagmi Veer. van het gezicht van trainer Jaap van de Foto: Goos van der Wilt ruimte, omdat de opkomende verdedi ger niet werd gevolgd door met name Brandenburg en anderen de schuld kre gen, waardoor sommige spelers elkaar uit de wedstrijd discussieerden. Zonder kansen te krijgen dicteerde Hees wel het laatste kwartier van de eerste helft de wedstrijd, maar opvallend genoeg was het Hans Uit den Boogaard die gestrekt naar de hoek moest om vlak voor rust een grotere voorsprong te voorkomen. Risico Direct na de rust, waarin Robert Schadee was vervangen door Wout van de Broek, kwam Hees op initiatief van Dorrestein en Brandenburg drie keer in de buurt, maar niet dichtbij genoeg, van de gelijkmaker. Om meer druk uit te oefenen, werd Ewout Jansen na een uur naar het middenveld doorgeschoven. Het noodzakelijke risico dat Van de Veer nam, werd vlot zichtbaar, al moest een fout van Uit den Boogaard vooraf gaan aan de tweede treffer. Hij schoot de bal slecht uit en VIOD profiteerde in de 79ste minuut. Daarvoor was Van de Broek reeds geblesseerd uitgevallen, waardoor Jaap de Wilde uit het zesde inviel. Ook junior Jaap Davelaar had zijn opwachting gemaakt, hij verving Krijn Schouten. Typerend Maar wat Hees ook probeerde, de door ruim honderd Soesters bekeken voetbal ploeg kon VIOD niet zenuwachtig ma ken. Uit den Boogaard zou zijn fout goedmaken, maar de wedstrijd was toen al gespeeld. De kans die Hees in de voorlaatste zuivere speelminuut kreeg was niet te missen, maar dat René ten Haaf het tegendeel bewees was type rend voor het Hees van afgelopen zater dag. Veel had Van de Veer daarom niet te melden na afloop van het verloren promotieduel. De aangeslagen coach had zijn debuut als hoofdtrainer bij Hees graag met een feestje willen afslui ten, maar troostte zich met de gedach ten dat VIOD verdiend had gewonnen en promovendus Hees alsnog kan terug kijken op een geslaagd seizoen in de tweede ldasse. 3 je op de woensdag- Idag een uurtje over? de Soester Courant gen wij: Inlichtingen tel. 6014152 Van Weedestraat 227 Soest sluit morgenavond al de regu liere competitie af met een uit wedstrijd tegen ZPC. Het duel is drie dagen naar voren geschoven in ver band met het 75-jarig bestaan van de Amsterdamse kampioen. Om 19.00 uur is de aftrap. De blauwwitten moeten minimaal één punt wegslepen uit de hoofdstad om er zeker van te zijn dat ze vol gend seizoen opnieuw in de tweede klasse mogen uitkomen. Als ze ver liezen, zijn de resultaten van Green stars en Blauw Wit van belang. Greenstars heeft, evenals Soest, 25 punten en zal in Baarn waarschijnlijk winnen van het reeds gedegradeerde Schellingwoude. Blauw Wit heeft drie punten achter stand op Soest en Greenstars en kan zich geen puntverlies veroorloven in de thuiswedstrijd tegen Vrienden schaar dat nog belang kan hebben bij de vierde plaats. Indien Blauw Wit door een zege op gelijke hoogte komt met Soest en/of Greenstars volgen er beslissingswedstrijden. Het doelsaldo telt niet bij de degradatieregeling. De strijd om het Soester voetbal kampioenschap gaat dit voorjaar niet door. Hiertoe is besloten, omdat de competitie als gevolg van de lange winterstop later dan normaal is afge lopen. Bovendien heeft in elk geval WZ'49 na de laatste speelronde (11 en 12 mei) nog verplichtingen, hetzij in de nacompetitie, hetzij voor het alge meen afdelingskampioenschap. In overleg tussen de vier Soester voetbalverenigingen en de sport redactie van de Soester Courant zal worden bekeken of de lokale voetbaltitel in een andere periode en eventueel in een gewijzigde formule H op het spel kan worden gezet. Het voetbalkampioenschap was de drie laatste jaren weer georganiseerd I door de clubs en de Soester Courant, li Titelverdediger Soest won ook al in 1 1993, tussendoor pakte SEC-zondag de eerste prijs. Volgend seizoen kan zich het voor Stam/SoVoCo unieke feit voordoen dat het eerste en het tweede dames team op hetzelfde niveau uitkomen. Na de degradatie naar de tweede di visie van dames 1 kan de volleybal vereniging wellicht toch nog een feestje organiseren als dames 2 ko- nende week succes oogst. De ploeg :indigde als tweede in de derde divi- ;ie en mag promotiewedstrijden spe len. Op zaterdag 11 mei speelt Stam/ SoVoCo 2 om 16.00 uur in Warmen- uizen tegen Dinto. Op maandag 13 mei ontvangen de Soesters Martinus 4 uit Amstelveen. Dit duel begint om 19.30 uur in Aqua Indoor. Indien het tweede damesteam van Stam/ SoVoCo promoveert, zal het niet in dezelfde poule worden ingedeeld als dames 1. Dames 2 baarde dit seizoen al opzien door als plaatsvervanger van dames 1 de vierde ronde van het nationale bekertoernooi te bereiken. In de strijd om de districtsbeker plaatste dames 3 zich onlangs voor de finale. Daarin ontmoet de forma tie op zaterdag 18 mei SSS uit Barneveld. De finale wordt gespeeld in sporthal De Rummel in Hierden en begint om 16.00 uur. "Het wordt nu krabben en bijten. ZPC is een klasse apart in deze klasse, het wordt heel moeilijk." Soest is nog niet gedegradeerd, maar trainer Dick Schinkel maakte zondagmiddag een verslagen in druk. Niet onbegrijpelijk, nadat zijn ploeg geheel onnodig een 2-0-voor- sprong had verspeeld tegen Hercu les: 2-3. Schinkel sprak van de dubieuze rol van scheidsrechter Ph. van de Pol. "Die 2-2 (5lste minuut-red.) was nog randje, maar die 2-3 (78ste minuut-red.) was duidelijk buitenspel. Ze hebben hulp van de scheidsrechter gekregen. In de eerste helft kregen wij wat vrije trappen mee, maar de beslissingen in hun voor deel waren beslissend voor de wed strijd." Toch kon Schinkel er niet omheen dat Soest het onheil over zichzelf had afge roepen. Ondanks de ideale start, waarin Soest binnen negentien minuten via Paul Hilhorst en Maurice d'Aquino pro fiteerde toen Hercules bij het uit verdedigen in de fout ging. Maar halver wege de eerste helft bleef Paul van der Grift aan de linker kant staan en tastte Wessel Sennef volledig mis bij de voor- zet, waardoor de bal via de knie van Peter Wolfsen in het doel belandde: 2- 1. "Het staat of valt met de 2-1. Blijft het 2-0, dan is de wedstrijd gelopen," haalde Schinkel het moment terug. En vanaf dit moment sloten de linies van Soest niet meer goed op elkaar aan. De middenvelders van de thuisclub zakten te ver terug, waardoor Hercules, na het omzeilen van de spitsen van Soest, zeeën van ruimte kreeg in de tweede fase van de opbouw. En Soest kwam er voorin niet meer aan te pas bij gebrek aan ondersteuning van achteruit. Vlagsignaal Kort voor de pauze ontsnapte Soest, doordat Aijan van den Breemer op de doellijn de bal weer het veld inschopte en Rob Bergers de bal tegen de lat schoot. Kort na de hervatting negeerde Van de Pol het vlagsignaal van de grens rechter van Soest (2-2). En meteen na dat Michel Vlaswinkel was ingevallen voor Van den Breemer deed hij dit nog een keer (2-3). Er waren toen nog twaalf minuten te spelen en sinds de treffer van d'Aquino (die net als Peter Wolfsen en Van der Grift geel kreeg) had Soest niets meer laten zien. De laatste acht officiële speelminuten hadden iets weg van een wanhoopsdaad die bijna tot een treffer leidde.- Mede doordat Vlaswinkel wel gebruik maakte van de mogelijkheden die de rechter zijde van het veld bood. Uit zijn voor zet schoot Hilhorst hard in, maar de bal werd van de doellijn gehaald. Vier mi nuten later overkwam Vlaswinkel het zelfde en uit de daaropvolgende hoek schop schoot Vlaswinkel nogmaals op doel, waar ditmaal doelman Brian Fonk op de lijn redding bracht. Een puntje op 5 mei was voldoende ge weest om het bevrijdingsfeest te vieren. Maar nu moet Soest de nagels en de tanden slijpen voor het duel met ZPC, waarvan thuis kansloos met 1-4 werd verloren. Verder moet Soest hopen dat Vriendenschaar zijn sportieve plicht ver vult als het op bezoek gaat bij het Am sterdamse Blauw Wit. "Ja, ik denk dat ik er wel even een telefoontje aan waag," aldus Schinkel." Het ziet er indrukwekkend uit wat Michiel van der Hoeven laat zien, maar dit kon niet van het spel van Soest wor den gezegd. Foto: Goos van der Wilt x De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Aquarius Seafish Holland Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Aannemersbedrijf H. van Asch Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Procar - Linden Bedrijfskleding - Multi Load United - Bosman Sanidrome - Vini's Bar - Harry v. Es Recycling "Elke wedstrijd wordt voor ons een finale," zei Sjirk Bajema enkele maanden geleden. De trainer van WZ'49 kreeg gelijk, maar hij had niet kunnen bevroeden dat zijn woorden zaterdag zo letterlijk geno men kunnen worden. De laatste competitiewedstrijd tegen CJVV (aan de Eemweg) wordt namelijk een echte finale, waarin de spetters er waarschijnlijk zullen afvliegen. De twee koplopers moeten wel aanvallend voet bal spelen, omdat ze zich geen gelijkspel kunnen veroorloven. Bij een remise wordt Zwart Wit'63 namelijk de derde hond die er met het been vandoor gaat. Van de Harderwijkers mag worden ver wacht dat ze in Hilversum van Altius winnen. En omdat de achterstand op WZ'49 en CJVV slechts één punt be draagt, moeten beide lijstaanvoerders voor de winst gaan. Bajema kan beschikken over een com pleet fitte selectie tegen de Amers- foorters, waarvan in de uitwedstrijd ge flatteerd met 2-3 werd verloren. Niette- min had de uitgangspositie van de Soesters rianter kunnen zijn als afgelo pen zaterdag was gewonnen van WOP. In Voorthuizen bleef WZ'49 op 1-1 steken, waardoor CJVV op gelijke hoogte kwam en Zwart Wit'63 op een puntje volgt. Loosdrecht is nu uitgescha keld in de strijd om de titel. Zware wedstrijd WZ'49 had zich voorbereid op een zwkre wedstrijd, omdat WOP nog meedingt naar de derde periodetitel. Beide elftallen begonnen fel en gecon centreerd aan het duel, waarin Marcel van Essen als eerste leek te scoren. Hij werd gedwarsboomd door de doelman, in de 21ste minuut opende Wim Land man, de beste man bij WOP, de score. Hij passeerde enkele verdedigers en gaf Mare Brouwer geen kans. Acht minuten later was de stand weer gelijk. Op wilskracht ging Bariy van den Berg door en vanuit een 'onmogelijke' hoek schoot hij de bal in het doel. WZ'49 trok het spel naar zich toe, maar vergat hetzelfde met de wedstrijd te doen. Cees-Jan de Vries kopte na een vrije trap van Ton Wolfsen (met Wim de Vries de beste aan Soester zijde) net over en dezelfde speler mikte de bal een minuut later vanaf een meter of twintig over het lege doel. In de tweede helft hadden beide teams het aanzienlijk moeilijker. Het hoge tempo van voor de rust eiste zijn tol en de slechte staat van het veld speelde steeds nadrukkelijker een rol. De wed strijd vervlakte en WOP, noch WZ'49 werd nog gevaarlijk. WZ'49 en CJW kunnen zich dat aan staande zaterdag vanaf 14.30 uur niet veroorloven. Dan moet alles uit de kast worden gehaald om kampioen te kun nen worden. Mocht de Soester club de titel mislopen, dan kan ze alsnog pro motie trachten af te dwingen via de nacompetitie. WZ'49 heeft namelijk wel de titel van de eerste periode op zak. Voor TV Soest-Zuid breekt de be langrijke fase van de competitie aan, want zondag moeten de tennissers op bezoek bij Be Quick, één van de titelkandidaten in de derde klasse. Voor de promovendus uit Soest wordt dat een zware test case. "Je kan alleen maar goed wegkomen als je de goede opstelling neerzet en de vorm van de dag hebt, daar gaan we deze week aan werken. We moeten het vizier nu scherp stellen, willen we een goed resultaat neerzetten in Rotterdam. Be Quick heeft alles nog gewonnen," aldus Pieter Verbrugh die de vorm afge lopen zondag tegen Randenbroeck (4- 4) miste. Tegen de ploeg die eerder met 5-3 van Be Quick verloor, had de trai ner/coach vooraf op meer punten gere kend. Achteraf vond hij dat de uitslag een goed beeld van de krachts verhoudingen gaf. Aan de inzet van zijn discipelen lag het zeker niet, want na de enkelspelen (1- 3) en de dubbelspelen (2-4) stond Soest-Zuid aan de Bosstraat achter. En dus resteerde de ploeg niets anders dan de schade beperkt te houden en dat deed ze door beide mix-partijen in twee sets te winnen. De twee overige punten kwamen op naam van Sonja Huizinga en het herendubbel van Arno Jellema en Xander de Groot. "Ik vind dat je karakter toont als je van die achterstand terugkomt en we behou den nu een goede uitgangspositie om voor de hoogste plaatsen te blijven mee doen," aldus Verbrugh die het liefst voor de titel gaat. Om in ieder geval aan het kampioenschap te kunnen ruiken, zal TV Soest daarom moeten winnen van Be Quick dat beschikt over voormalig A-speler Albert Baan en ook een gerou tineerde dame in huis heeft. "Aan de andere kant moet je reëel zijn en als debutant niet meteen in een euforiestemming roepen dat je kam- Sonja Huizinga. Foto: Goos van der Wilt pioen wilt worden. Als het zou lukken, zou dat uniek zijn voor de derde klasse. Je wilt altijd meer, ik ben tenminste niet gauw tevreden." Geen schijn van kans had LTC Soestdijk tegen Zoetermeer. De gedoodverfde kampioen uit Zuid- Holland slachtte het team op Soes ter bodem af. Ingeborg Vonk was de enige die een punt pakte: 1-7. Ver der won alleen Willem Jan Marken hof nog een set. Hij stond bijna drie uur op de baan in zijn enkelspel tegen Van de Broek. De eerste set werd in de tie-break door Markenhof gewonnen, maar Van de Broek forceerde via 4-6 een derde set. Daarin ging het gelijk op tot 6-6, waarna Markenhof een 5-0-voorsprong nam in de tie-break. Zijn tegenstander scoorde een paar goede punten, Markenhof raakte tweemaal de netrand en toen was het over: 6-7. Buiten de zege van Vonk om (6-3, 7-5.) won het compleet kansloze LTC Soest dijk in de zes overige partijen slechts veertien games. In zes sets bleef de ploeg zelfs op nul steken. Vooral de he ren van Zoetermeer staken aan de Schrikslaan in topvorm. Dijkema raapte meer ballen dan dat hij raakte, het herendubbel van Zoetermeer sloeg ge middeld twee aces per service-game en Karin van Koningsbrugge was snel klaar tegen Ming Tjiong (0-6, 0-6). Met haar tweede invalbeurt speelde Van Koningsbruggen zich vast in het eerste team. Hiervoor is volgens coach Harald Wernsen bewust gekozen. In de drie voorgaande wedstrijden verving steeds iemand anders de geblesseerde Saskia Huizinga. "Iedereen weet nu waar hij aan toe is. Niet iedereen vindt het leuk, maar het gaat ook om het clubbelang. Het geeft meer rust, omdat we nu niet meer elke week een oplossing hoeven te bedenken. En gebleken is dat de overige teams niet zijn verzwakt." Als Huizinga dit seizoen nog fit wordt verklaard, zal ze normaliter niet voor het eerste, maar voor het tweede of derde team uitkomen. Forceren heeft volgens Wernsen geen zin. "Saskia moet eerst aan zichzelf denken. De tennistrainer had de nederlaag tegen Zoetermeer wel ingecalculeerd, maar had toch ook gerekend op iets meer punten. Maar vooral de heren van de bezoekers staken daar een stokje voor. Met een eerste plaats in de openingswedstrijd van de competi tie heeft de damesploeg van AV Pijnenburg geen beter debuut kun nen maken in de hoogste klasse. De voorsprong op de nummer twee be droeg niet minder dan 1.600 pun ten. In Huizen behaalde de Soester club acht eerste prijzen, daarnaast werden nog eens zeven persoonlijke records scherper gesteld. Het gat met de concurrentie werd met een op de estafette geslagen. Eva Jans sen, Marion van den Broek, Marloes Heerkens en Elja den Os raffelden de 4 x 100 meter af in vijftig seconden rond, waarmee ze slechts drietiende seconden van het tien jaar oude clubrecord verwij derd bleven. Den Os zorgde ook nog voor overwinningen op de 100 meter (12.3) en de 100 meter horden (15.3). Op haar favoriete afstand, de 1.500 meter, bleek de tijd van de herstelde Janssen (4.51.3) niet te kloppen. Het zelfde gold voor Van den Broek op de 400 meter (58.9). Ook Sanne van Ke- ken leverde een waardevolle bijdrage door zowel het speerwerpen (35.34) als het discuswerpen (33.18) te winnen. Op beide onderdelen verbeterde ze haar persoonlijke record. Verder waren er records voor Tessa van Rossenberg (800 meter: 2.35.1), Mandy Visser (400 meter: 64.6 en 100 meter horden: 17.2), Heerkens (100 meter: 12.7) en Janssen (kogelstoten: 6.51). Breda In de 15 kilometer lange Haagse Beemdenloop kwam Dick van den Broek als zevende over de finish. Hij knabbelde zeventien seconden van zijn oude record af en kwam uit op 46.31. Daarmee werd de Soester de derde Ne derlander in het internationale deel nemersveld. Van den Broek richt zich dit jaar op de langere wegwedstrijden en laat de baan links liggen. De nieuwe aanpak leidde al tot opname in de na tionale wegselectie van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. 7 h

Soester Courant | 1996 | | pagina 19