J I Einde verhaal voor heren Red Stars Erik Merkus wint Jeugdmeerkampen Admirals winnen harten Soest-jeugd Sterke start van De Knickerbockers basketbal Henk van Asch eindelijk weer tevreden over spel van SEC Gevraagd DVS/De Kuil 1 neemt afscheid van routinier René Ribberink Soester Schaakfestival beleeft tweede editie SPORT! PAGINA 21 ortprogramma „stuur praat vanavond met Jaccovan den Burg ïscorers Iran De Snoekbaars dit jaar op 25 mei Ondanks 2-2 tegen hekkesluiter LVV VOETBAL zondag enberichten "ïï'oV.Ï3 91 101 112 131 "O LVLVo93' J' vd' Brakel Shot denkt al voorzichtig aan organisatie interland TAFELTENNIS Sanitair Meningen van lezers Conflict turnen VOETBAL zaterdag Rode kaart Seccer doet groenwitten de das om: 7-3 VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 ZAALVOETBAL Van 15 tot en met 19 mei GEEF EMFYSEEMPATIENTEN MEER LUCHT SOFTBAL LpÏVSDAG 8 MEI 1996 PAGINA 20 SOESTER COURANT Twaalfde 'dozijnse' jeugdvoetbalkamp zit er op Softballers dingen mee na twee zeges en een gelijkspel DAMMEN Robert Jan Sall kan zich opmaken voor NK dammen «BWiMiHMI ilvoetbal uur De Doelen-SEC (Naarden) j(jl januari zat er voor Red Stars, ^tge Ket uitzicht op promotie, spanning in de competitie, pjraan dit verhaal is een einde domen. De basketballers kunnen tbal 1'het reisbureau of de tent van rur ZPC-Soest (Amsterdam) üjer halen, nadat ze donderdag- Ld in de verlenging door Bin- tbal lur WZ'49-CJW (Eemweg) dagen eerder was het laatste uur SEC-OSM'75 VBosstraat jpe|ilieduel onbeslist geëindigd (85- Verlengen dus, maar omdat de jdsrechters wat foutjes hadden ont- Jt op het wedstrijdformulier en (ge- #{n de belangen die op het spel ston- :en)zelf geen beslissing durfden te ne- ien, keerde Red Stars zonder uitsluit- naar huis. Het rayonbestuur besloot ..fvolgens dat de Soesters opnieuw laar Barendrecht moesten om vijf mi- ur Leeuwenbergh-LTC Soestdiik ur Be Quick-TV Soest-Zuid urSEC-CDN(Bosstraat-West) ;j[;nleverlengen. fearin ging het meteen mis. Red Stars de sprongbal, maar John McLaine leed balyerhes (87-85). Even later maakte hij een persoonlijke fout op een tegenstander die driemaal vanaf de vrije worplijn mocht aanleggen. Daardoor werd het 90-85 en was Red Stars ge klopt. 5 Waarmee de schuld overigens niet in de schoenen van McLaine mag worden ge schoven. De. Amerikaan, bij afwezigheid van Martijn Scheele en Peter van der Neut gebombardeerd tot spelverdeler, was dit seizoen een van de bepalende schakels in het team van Rinus Valk. Door de nederlaag eindigde Red Stars als derde en loopt het een beslissings wedstrijd tegen Goba en mogelijke promotieduels tegen BC Markt mis. Valk: "Je kunt er dramatisch over doen, maar je kunt ook met opgeheven hoofd de competitie afsluiten. Na de wedstrijd hebben we een half uur stevig gebaald, maar achteraf gezien hebben we toch een goed seizoen gedraaid. We zijn derde geworden en dat is meer dan waarmee we rekening hadden gehou den." Afscheid Voor Valk zit het erop. De mede-op richter van Red Stars nam begin dit sei zoen al afscheid als bestuurslid en stopt nu ook als trainer/coach, een functie die hij in de afgelopen 31 jaar verschillende keren bij diverse teams uitoefende. Zijn opvolger wordt wellicht Jacco van den Burg. Met de Amersfoorter, dit sei zoen actief bij Crackerjacks, voert het bestuur van Red Stars vanavond bespre kingen over de technische leiding voor komend basketbaljaar. Van den Burg stond begin jaren tachtig ook al eens aan het roer bij Red Stars. nrg,?o7opdTnSSd?gvaLafT9.00 Jeugdviswedstrijd Verwoerd (SEC-za). cel van Essen (VVZ'49)... ey Dorrestein (Hees) ard Becker (WZ'49) r van den Berg (SEC-zë). ny Brandenburg (Hees), v.d. Deijssel (SEC), 'in Lazonder (Hees)., r de Jong (SEC-zo).. iel Besseling (SEC-za). ammed Touhami (SEC-za)...5 ;n van Veenendaal5 .-Jan de Vries (VVZ'49).......5 Bos (SEC)45 ild Broertjes (DVS)42 Kurt (Firtina'93)31 i aAksit (Firtina'93)23 el Vlaswinkel (DVS).. 21 „Blankenberg (SEC).J."...20 L„ „umclucu n Aksit (Firttaa'lf)/:::::;:::::!! ldeJ'euedviswedstriid- i Stanton (SEC)15 .ooijsen (DVS)\2 «Je jeugdviswedstrijd van De. Snoekbaars wordt dit jaar gehou- Jen op zaterdag 25 mei. Die dag is uitgeroepen tot Nationale Hengels- lórtdag. jDe Soester hengelsportvereniging heeft Hje wedstrijd georganiseerd voor kinde ren tot en met veertien jaar uit Soest, en Bunschoten. Iedereen die een lis vangt, gaat met een prijs naar huis. lot dusver zochten de jonge deelnemers :en stek aan de oever van de vijver op je hoek van de Koningsweg en de Obrechtstraat. Voor de komende wed- sirijd denkt De Snoekbaars aan de vij ver bij kinderparadijs De Vrije Teugel of bij sportpark Koningsweg. Hierover volgt binnenkort duidelijkheid. In elk geval begint de jeugdviswedstrijd op 25 mei om 9.30 uur, terwijl om 12.00 uur de hengels kunnen worden opgebor gen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Willem van de Kraats, tel. 6016895 of Bert Giele, tel. 5412461. Bij deze leden kunnen mensen zich ook aanmelden als vrijwilliger voor Bij Henk van Asch is niet zozeer de uitslag, maar des te meer het ver toonde spel van zijn ploeg bepalend voor zijn stemming. En daarom was de trainer van SEC, ondanks de 2-2 tegen hekkesluiter LVV, in een goede bui. "Het was eindelijk weer eens, zoals voor de winterstop, toen ik af en toe dacht dat dit SEC eigenlijk best goed kan voetballen. Ik zag weer een beetje spel vreugde en ze lieten zien wat ze kun nen," merkte Van Asch op. Hoogtepunten waren de twee doelpun ten, waarmee Peter van den Berg zijn produktie in de competitie opvoerde tot twaalf treffers. Na een minuut of twin tig nam hij de bal op anderhalve meter hoogte met links aan. Voordat de bal de grond zou raken, had hij al met rechts uitgehaald. En in de 68ste minuut nam hij de bal voor de verandering met rechts aan om meteen zijn linker voet tegen de bal te plaatsen. Iedereen zag de bal in de bovenhoek verdwijnen. In beide gevallen maakte Van den Berg gelijk, omdat de verdediging van SEC al tweemaal in de fout was gegaan tegen LVV. De nummer twaalf van de vierde klasse bakte er weinig van, maar hield toch een punt over aan het duel. Van Asch, die volgend seizoen WZ'49 onder zijn hoede heeft, was niettemin te spreken over de prestatie van zijn elftal. Hij had Dennis Brons, Marcel van Dorrestein en Peter de Jong buiten de basis gelaten en had een goed spelend elftal gezien, waarin Van den Berg, Saban Aksit en René van den Deijssel het voortouw namen. Ramon Heijnen kreeg een gele kaart, zodat het seizoen er voor hem op zit. De overige spelers moeten zondag nog aan de bak in de thuiswedstrijd tegen CDN, een andere degradatiekandidaat. bt: Sl. Ghislain; Datum: 4 mei 1996; Afstand: 220 r; Wind: noord west. ars: 794 duiven; Winnende an den Brakel; Gemiddelde innende duif: 1.324 meter per ell 18 19 25 41 42 45 76 99 103 1 127 194 197; J.A. Vogel 2 47 A. de Bes 3 6 21 39 48 51 89 23 166 183; J. Duijst en Zn 4: .M,78 83 95 105 191 198; Th. 137l52189;R.,anWet 12 35 46 57 69 74 77 80 88 100 Weldink/van Hengstum 9 36* 10 14 20 24 33 52 13 64 73 86 130 135 143 146 153 177 196 180 187; C. Kamphorsl 12 29 1 13 50 54 71 75 119 132 161 k 16 58 79 84 106 140 171* H 4. de Bree 26 27 31 70 97 169 elt en Klzn 28 60 82 94 98 160- I 53 55 68 72 93 102 144 157 Kookhuizen 38 40 59 116 122 R. van Egdom 56 104 117 138 ogel 61 65 85 109 136 139 151 ,'LL?,™"62 111 145 154 I65 °5' ;v' van Dorrestein 66 121 106; Comb. Jaron 67 124 141- tg 126; H. Woudstra 128 158; '.veld 155 188; J. de Jong 181 rinkel 190; R. Voskuilen 192. 432 duiven; Winnende Groningen; Gemiddelde lende duif: 1.309 meter per De vijftien-jarige Erik Merkus heeft zaterdag verrassend de Gooische Jeugdmeerkampen gewonnen. In de vertrouwde zaal van het Orlando-gebouw aan de Klarinet versloeg de Shot-speler onder ande ren zijn twee jaar oudere broer Paul. Deze overwinning (in drie games) in de openingswedstrijd was op zich al een resultaat waar weinigen rekening mee hadden gehouden. Erik Merkus kon meteen niet meer stuk en won zes par tijen op rij. De laatste verloor hij, maar toen was de tafeltennisser uit Soest al zeker van de eindzege, hetgeen hem veel punten opleverde voor de Gooische ranglijst. De balans daarvan wordt vol gend jaar opgemaakt, waarna de beste jeugdspelers van het Gooi kans maken op deelname aan de Nederlandse kam pioenschappen. Kennelijk ontdaan door de nederlaag tegen zijn broer schreef Paul Merkus slechts één partij op zijn naam, waar door hij als laatste eindigde in klasse 1. Shot had ook een vertegenwoordiger in klasse 2. Stephen Huisman eindigde daarin als vijfde, nadat hij drie van de zeven partijen had gewonnen. Behalve het goede resultaat van Erik Merkus had Shot nog een reden om te vreden te zijn. De finale van de Gooische Jeugdmeerkampen was het eerste grote evenement dat Shot kon binnenhalen en dit is vooral te danken aan de nieuwe speelzaal in Overhees, die plaats kan bieden aan tien tafels. Berend Jonker: "Het is goed bevallen. Deze zaal is geschikt voor dit soort eve nementen. We zitten al voorzichtig te denken aan de organisatie van een inter- Na de winst op zijn broer Paul was Erik Merkus niet meer te stoppen. Foto: Goos van der Wilt land." Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)- 1 30 14 Met belangstelling hebben wij kennis genomen van de inhoud van uw publicatie in de Soester Courant van 1 mei. Uiteraard hebben wij er begrip voor, dat iemand zich met de ene vere niging meer verbonden voelt dan met een andere, en dit wordt door ons ook als zeer menselijk ervaren. Ernstige bezwaren maken wij hierbij echter tegen het feit, dat uw bericht geving gedeeltelijk gebaseerd is op on waarheden, en hiermede het aanzien van onze vereniging schade wordt toe gebracht. Het is wel mogelijk gebleken, dat u naar aanleiding van ons persbe richt contact heeft gezocht met de heer Eichholtz, maar het echter niet noodza kelijk heeft gevonden zijn uitspraken op juistheid te onderzoeken. Dit betreuren wij ten zeerste. Wij vertrouwen erop u ons ongenoegen over de gang van zaken duidelijk ken baar te hebben gemaakt. Met vriendelijke groet, Het bestuur Turn Vereniging Soest Naschrift redactie: Aangezien de sport redactie van de Soester Courant niet aan wezig was bij de rayonkampioenschap pen voor C- en D-turners in Baam, was het onmogelijk de gang van zaken van uit eigen waarnemingen weer te geven. Hoewel ze het betreurt dat er kennelijk aanleiding is voor een conflict tussen twee Soester sportverenigingen, heeft de sportredactie slechts het principe van hoor en wederhoor' toegepast. Dat de sportredactie van de Soester Courant zich meer met de ene dan met de andere ver eniging verbonden zou voelen, daar distantieert ze zich verre van. (J.v.B.) Een helft lang was SEC op z'n minst gelijkwaardig aan DWSV, maar na dat Michel Besseling op slag van rust de strijd als gevolg van een rode kaart moest staken, waren de ver houdingen scheef getrokken. En verloor SEC met 7-3. Hendrik-Jan de Boer voelde zich bena deeld door de scheidsrechter die Besseling onterecht zou hebben wegge stuurd. De middenvelder probeerde vol gens zijn trainer de bal te spelen en werd aldus te zwaar bestraft. Het voorval deed zich voor, nadat de Utrechters tot tweemaal toe een voor sprong van SEC (doelpunten Teus Ver woerd) had ingelopen en zelfs op 3-2 was gekomen. Vrij snel na de hervatting scoorde DWSV tweemaal en toen was de beslissing gevallen. DWSV zou uitlopen tot 7-2, alvorens Verwoerd werd gevloerd en een straf schop kreeg. De doelman keerde de bal die wederom voor de. voeten van Ver woerd kwam. De aanvaller ging een duel aan en kreeg, zelfs tot verrassing van De Boer, opnieuw een pingel. Dit maal nam Mohammed Touhami plaats achter de bal: 7-3. Aanmelden: gen 1 10 27 76; R. Eiraers 2 Wijnands 3 22 30 37 48 51 merbeek/Rauch 4 8 28 32 42 P* 5,8L Mevr. Altenaar 33 36 47 53 67 70 71 82 93- lendaal 7 29 31 34 39. A' 5 94;i Kortland Zn 13; W 1, Vaï V,d' Veen 1 19 20 hner 16 21 55 84 91 101 104 mmel 17 23 44 49 68 97 98 ïr2f2d54 57 77 85 103; C. .ombiWsterveld4161 69 89 1 90 r 'enaar/Reijerse 1 9U' B- Hutzinga 52 60 63; jn laatste wedstrijd met 3- A2. De Cl won met 7-1 nftwerd ongeslagen kam- oftewel de Koot-boys ver- boeiende partij Roda'46 winningen waren er voor e El deelde in een partij de punten met Ondanks de 5-10-zege op Madjoe, waarmee DVS/De Kuil het seizoen afsloot, zit promotie er voor de zaal voetballers waarschijnlijk niet meer in. De ploeg eindigde als derde met een punt achterstand op Palm Adelaars dat in navolging van 's Graveland wel naar de hoofdklasse mag. Een week eerder speelde DVS/De Kuil 2-2 tegen Palm Adelaars. Hadden de Soesters deze wedstrijd gewonnen, dan waren ze na één seizoen teruggekeerd naar de hoofdklasse. De laatste wedstrijd van DVS/De Kuil stond meer in het teken van het afscheid van René Ribberink, de mede-oprichter van DVS die veertien jaar onafgebroken in het eerste speelde. Met een treffer tegen Madjoe zette hij een streep onder die periode. "Aan de ene kant vind ik het jammer, aan de andere kant ben ik opgelucht," aldus Ribberink die ook bestuurslid is van de vereniging. Sommige mensen wekten de indruk te veronderstellen dat die functie voor de routinier het opstapje naar het eerste team was, maar dit is niet waar, volgens de betrokken speler. "Ik ga nu lekker lager spelen met m'n vrienden Ronald de Rooij en Jos Kra mer. Meer spelers van DVS/De Kuil zetten een punt achter het eerste team dat on der leiding van coach Gert Aalderink een nieuwe verjongingskuur zal onder gaan. Hij zal vast en zeker gaarne plaats inruimen voor Michel Vlaswinkel die zijn club in de laatste competitie wedstrijd aan zeven doelpunten hielp. SEC In de voorlaatste wedstrijd van SEC stond de tweede plaats van de tweede klasse op het spel. Die ging echter aan de neus van de Soesters voorbij, want Helios won met 7-3. In de jacht op de mogelijke promotie kwam SEC via Wilfred Engberink en Michael van de Broek tot tweemaal toe op voorsprong, maar Helios kwam beide keren langszij en benutte vervolgens de kansen beter dan SEC: 4-2. In de tweede helft ver zuimde SEC eveneens de mogelijkhe den te benutten. Op het moment dat Fred Bos een vrije trap verzilverde, stond het al 6-2 voor Helios. De laatste wedstrijd van Hees ging niet door, omdat de club de beschikking had over slechts twee spelers. Van woensdag 15 tot en met zon dag 19 mei wordt voor de tweede keer het Soester Schaakfestival gehouden. Het is georganiseerd door de gelijknamige stichting. Vijf dagen lang wordt er geschaakt in het EHBO-gebouw aan de Parallel weg, waarbij het hoofdtoernooi be staat uit negen ronden. Er wordt ge speeld volgens het Zwitsers systeem- De schakers hebben per partij twee uur bedenktijd. Het eerste schaak festival werd vorig jaar gewonnen door een internationaal grootmees ter, de Oezbeek Barsov. De winnaar gaat zondag 19 mei na de prijs uitreiking om 18.30 uur met tweedui zend gulden naar huis. Een geldprijs (100 gulden) is ook weggelegd voor de winnaar van het traditionele Hemelvaartstoernooi dat al langer dan 45 jaar wordt georga niseerd door de Soester Schaak Club. Vanaf 10.30 uur wordt er op 16 mei in rapidvorm geschaakt, waarbij per partij twintig minuten bedenktijd is toegestaan. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. Ook staat een snelschaakcompetitie volgens het Amsterdams systeem op het programma. Dit gebeurt op vrij dag 17 mei en tijdens dit toernooi is niet meer dan vijf minuten bedenk tijd per partij toegestaan. Om kwart over elf 's avonds worden de prijs winnaars gehuldigd. Belangstellenden zijn welkom tijdens het Soester Schaakfestival. De deu ren van het gebouw van de EHBO aan de Parallelweg staan steeds open en is telefonisch te bereiken via num mer 6012911. De softballers van De Knicker bockers kunnen terugzien op een sterke start van het seizoen. Met twee overwinningen en een gelijk spel doen de Soesters volop mee in de strijd om het kampioenschap van de eerste districtsklasse. Na de puntendeling met UW 2 (10-10) en de knappe zege op Zuidvogels 2 (12- 13) zetten de Soesters vrijdagavond aan de Koningsweg hun goede bedoelingen kracht bij door met 14-2 te winnen van Quick 3. De fraaiste actie kwam op naam van Leo van Laar die een homerun sloeg toen alle honken waren bezet (grand slam). Ook de spelende coach Gerard de Clippelaer baarde opzien. Met een vangbal en een snelle worp zorgde hij ervoor dat twee Amersfoorters uit wer den gegeven. De geroutineerde John Vunderink leverde goed pitchwerk af. Van Laar en De Clippelaer zijn, even als onder anderen Martijn Strijker, af komstig van het honkbalteam van De 'Uit'. Opnieuw succes voor de soft ballers die een sterke seizoenstart doormaken. Foto: Herman van Dam. Knickerbockers. Het herenteam van die tak is door een gebrek aan spelers voor het begin van de competitie terugge trokken. Volgens voorzitter Martin Huizenga is het de bedoeling dat de club volgend seizoen weer een honkbalteam bij de senioren op de been brengt. Dan maakt een aantal spelers van het talent volle juniorenteam de overstap naar de heren. Ajax is niet langer de enige hoofd stedelijke formatie die kan rekenen op de sympathie van veel Soesters. Ook de verrichtingen van de Am sterdam Admirals zullen voortaan met meer dan gemiddelde belang stelling worden gevolgd door in elk geval 250 jeugdleden van S.O. Soest. Een delegatie van het American Footballteam won woensdagavond de harten van de jonge blauwwitten tijdens het twaalfde jeugdvoetbalkamp op de Bosstraat-Oost. 'Admirals, Admirals', scandeerden de voetballertjes, eerst op 'bevel' om in aanmerking te komen voor een origineel t-shirt of een football, later ook spon taan tijdens een partijtje, waarbij de zware jongens teams vormden met deel nemers en leiders van Soest. Drie dagen na de nederlaag tegen de Scottish Claymores hadden de «beweeglijke kle renkasten het zichtbaar naar hun zin. 's Middags hadden ze al een clinic ge geven op het sportcomplex. Een trai ning werd ook verzorgd door Robert van der Weert en Robert Roest. De 'voetballer van Fortuna was daarom weer even terug op het oude nest dat hij overigens nooit verloochende. Traditiegetrouw trokken de vier kamp- dagen een zware wissel op het leger vrij willigers, maar zij gingen, evenals de «jeugd, voldaan en met een tas aan nieuwe ervaringen naar huis. Natuurlijk was het vooral de bal die rolde, maar het programma bood veel meer, zoals een voetbalkwis, een speurtocht en een luchtkussen. Vermoeiend was het alle maal wel. Een van de jongere deelne mers werd op de laatste dag slapend aangetroffen op de overdekte hoofd tribune. Koningin Beatrix was er niet bij. Hare Koninklijke Hoogheid had een schrifte lijke uitnodiging ontvangen, omdat het jeugdvoetbalkamp voor de eerste keer Koninginnedag overlapte. Hare Majes teit had echter verplichtingen in St. Maartensdijk, Bergen op Zoom en Zweden, zodat 'Uw toegenegen dienaar' Peter Beijer een vriendelijk briefje van de particulier secretaresse ontving, waarin een en ander werd uitgelegd. Het mocht de pret niet drukken. Foto: Goos van der Wilt 'Kijk, zo hou je de bal vast,zegt een admiraal tegen een pupil. Foto: Goos van der Wilt Robert Jan Sall Dat DVSB in de persoon van Robert Jan Sall een talentvolle dammer in huis heeft, was genoeg zaam bekend. Hij onderstreepte zijn denksportvermogen door in de halve finale van het Nederlands kampioenschap eerste in zijn poule te worden. De veertienjarige Soester speelde vorige week zeven partijen, waarvan hij er vier won. De drie overige ontmoetingen ein digden in remise. Voor DVSB was dit aanleiding haar jeugdlid maandagavond te huldigen in het Duivezaaltjè aan de Koningsweg. Wellicht dat hij daar nog eens wordt ontboden om in het zonnetje te worden gezet, want van 12 tot en met 20 juli mag Van Sal deelnemen aan de NK-fï- nale in Mildam (bij Heerenveen). Hij zal het moeten opnemen tegen negen an dere talenten. Indien Van Sal zich bij de beste drie kan voegen, maakt hij zelfs kans om te worden uitgezonden naar het wereldkampioenschap dammen voor aspiranten.

Soester Courant | 1996 | | pagina 21