w* Winkelkring viert zaterdag Moederdag 'Dijn Bioemdecoraties1: niet zomaar De Mins weer een bloemenwinkel in Soest GLASS MOEDERDAG Fonkelc bij kant WORTMANN ■sifeS Zaterdag 11 mei a.s. van 10.30 uur tot 16.00 uur. IHANDEL WANDEL PAGINA) WOENSDAG 8 MEI Glasgraveur helpt 'onhandige' Moederdag-vierders bij Glass Demonstraties pastelkrijt kantoorvakhandel Van de Ven Minstre i^utobedrijf de Orool Soest Eerste vrouwelijke klaverjaskampioen van Soest Stuivertjesmarkt op 18 mei 18 mei '96 stuivertjes O markt kado idee I- MOEDERDAG Lunchbijeenkomst Soester Zakenkring Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Talens demonstratie met Rembrandt soft- en carré pastels Beleef de wereld van het eeuwenoude pastelleren. Een Talens demonstrateur geeft waardevolle tips en aanbevelingen voor alle belangstellenden. Aan de hand van praktische voorbeelden leert u interessante technieken kennen. U bent van harte welkom op: 1 REMBRANDT PASTEL GRATIS, bij aankoop van 4 pastels of veelvouden hiervan (5 halen 4 betalen, 10 halen 8 betalen enz.)** WOENSDAG 8 MEI 1996 SOESTER COURANT Nieuw café restc Speciale cursussen en workshops in nieuwe zaak Door kunstenares Karla Kassenaar Let op wegens enorm succes Tot kijk bij h VOOR ALTIJD IETS APARTS Zondag 12 mei Onze zaak in Soest bestaat 10 jaar! Daarom maken we er een feestje van, met speciale aanbiedingen. Oók in onze zaak in Baarn! AANBIEDING 1: Fraaie damesblazers van 'Hucke', linnenoptiek in zwart, rood, geel, kobalt ofécru. Nü van 289,- voor 229,1 AANBIEDING 2: Prachtige kostuums van 'Stylemaster', in antraciet en marine. Van zuiver scheerwol. In éénrij- of tweerij model. Nü van 598,- voor 479,-t AANBIEDING 3: Stijlvolle marine blazers van 'Stylemaster'. Oók in éénrij- of tweerij-model. Van zuiver scheerwol, voor optimaal comfort. Nüvan 398,- voor 3/9,-/ EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE Sinds afgelopen zaterdag is Soest een heel bijzondere winkel rijker: "Dijn Bioemdecoraties", gevestigd op een van de meest sfeervolle plek jes van ons dorp. De voormalige bakkerij van Van Brummelen in de Kerkebuurt bleek de perfecte loka- tie voor dit opmerkelijke initiatief van Isabelle Mouwen en Lenie van der Struis. "Dijn Bioemdecoraties" is niet zomaar een bloemenwinkel, zoals Soest er al de nodige telt, maar een soort lustoord waar de pure, natuurlijke schoonheid van bloemen en planten volledig tot haar recht komt. De beide Soester onderneemsters verkopen niet alleen bloemen, maar verzorgen ook bioem decoraties voor bedrijven en particulie ren, bijvoorbeeld voor feesten, partijen en zakendiners, maar ook "de bloemige aankleding van een bruiloft of de rouw- boeketten en grafwerk voor droeviger dagen".. Daarnaast organiseren ze ook speciale cursussen en workshops op het gebied van eigentijdse bloemsierkunst. "Dijn" is voortgekomen uit de gezamen lijke hobby van Isabelle en Lenie, die sinds een paar jaar steeds "vastere", pro fessionele vorm heeft gekregen. Aan vankelijk vonden de activiteiten plaats vanuit het woonhuis van Isabelle aan de Beatrixlaan, maar vorig jaar rondden ze samen de vakopleiding af en sindsdien zochten ze naar een geschikte plek om de zaken nog professioneler aan te pak ken. Dat is gelukt. De winkel, afgelopen za terdag onder grote belangstelling offici eel geopend, is gevestigd in de oude bakkerij van Van Brummelen, naast het woonhuis aan de Kerkstraat 13. De voordeur bevindt zich dan ook feitelijk aan de Peter van den Breemerweg, waar een bescheiden bord de voorbijgangers erop attent maakt dat hier "Dijn" te vin den is. Isabelle en Lenie zijn heel en thousiast over het pand, dat niet alleen voldoende ruimte biedt voor een opval lend en zorgvuldig samengesteld assor timent bloemen en groenmateriaal, maar ook allerlei vazen en potten en een groot aantal heel bijzondere cadeau artikelen. Stijl- en smaakvol Wat Isabelle en Lenie voor ogen stond was niet "zomaar een bloemenzaak", maar een winkel waarin ze hun ideeën over decoraties in het algemeen en die met bloemen en planten in het bijzon der gestalte konden geven. Voor het gebruikelijke "bloemetje" kan men in Soest terecht bij een flink aantal bloemenwinkels, maar Isabelle en Lenie meer dan 25 jaar gespecialiseerd in CITROËN tevens dealer van: KIA MOTORS Zie ook kabeltekst pagina 278 Korte Brinkweg 36 - Soest 035-601 62 15 Na zestien jaar is het eindelijk een vrouw gelukt het Soester klaverjas- kampioenschap te behalen. Van de 72 deelnemers aan de zeventiende titelstrijd scoorde mevrouw A. Bol land de meeste punten (5.490). Zij mag nu voldaan achterover leunen in de negendelige tuinset die haar, evenals de wisselbeker, ten deel viel. De familie Bolland was vrijdagavond in de Vijverhof goed op dreef, want de heer T. Bolland legde beslag op de derde plaats. Maar hij moest een andere dame, mevrouw Veenendaal, ook voor zich dulden. De nummer twee ging met 5.362 punten én een dekbed naar huis. Dat deelnemen belangrijker is dan winnen, gold vooral voor L. Nieuw- dorp. Hij behaalde 3.799 punten en werd daarmee laatste. De organisatie van het Soester klaverjaskampioenschap was we derom in handen van de wijk- vereniging Overhees. De winkelkring Van Weedestraat: een warenhuis met ruim vijftig deu ren. Onder dit motto treedt het winkelgebied van Weedestraat naar buiten om aandacht te vragen voor de vele speciaalwinkels. Van breed- beeld-tv tot een flesje shampoo. De face-lift die de gemeente Soest in nauw overleg met de ondernemers on langs heeft gepresenteerd, moet het winkelgebied een nog aangenamer verblijfsgebied maken. Vooruitlopend op deze herinrichting worden de loka- ties van nieuwe winkels reeds opgevuld. De winkelstrook tussen banketbakker Verkley en Zeeman is daar een voor beeld van. Zo'n twintig jaar geleden sloten de toen zittende ondernemers in het winkel gebied een verbond van vakmanschap. De verlichte lantaarntjes als feest verlichting waren de eerste uiting van het toen opgerichte ondernemers- verbond. Nog steeds is het in het winkelgebied het winkelen waard en ondanks de komst van landelijke filiaal bedrijven is de kenmerkende Soester sfeer gebleven. Dat komt mede door de vele speciaal-winkels in gebruiks artikelen, maar zeker ook in de food- sector ofwel de etenswaren. Een am bachtelijke slagerij, een delicatessenzaak en wijnkoperij, een banketbakker van de bovenste plank, een echte groente en fruit-specialist, 'n Limburgse vlaaien- winkel met een Soester gezicht, vis- specialiteiten en een brood- en banket zaak. Maar ook de slijter niet te verge ten, evenals de noten en kaashoek. Als consument moet u het allemaal maar eens "proeven". Dat kan letterlijk op de zaterdag voor Moederdag. Want dan vieren de ondernemers in de Winkelkring Van Weedestraat Moeder dag. De meeste winkels hebben weer allerlei leuke en aantrekkelijke aanbie dingen, speciaal met het oog op Moederdag. Er zijn dan ook meer dan genoeg mogelijkheden om het moeder een keertje goed naar de zin te maken met mooie cadeaus, soms met groot prijsvoordeel. Ook de winkeliers zelf laten zich niet onbetuigd: van hen mogen de moeders best meekomen naar het winkelcen trum, want voor alle moeders van Soest hebben zij een heerlijke verrassing. Zo als elk jaar is er ook nu weer een leuke Moederdag-attentie. Uit de keuken van Leonidas en het Patisserie College bie den de Winkelkring-ondernemers de moeders een exclusieve, met de hand vervaardigde bonbon aan. Om te proe ven wat de winkels in het winkelgebied Van Weedestraat te bieden hebben. Stuivertjesmarkt De alom bekende kinderbraderie in de Winkelkring Van Weedestraat wordt dit jaar gehouden op zaterdag 18 mei. De standplaats-vergunningen kunnen op woensdag 15 mei afgehaald worden bij Ruud Smit visspecialiteiten, Van Wee destraat 149, vanaf 15.30 uur. Gezien de grote belangstelling moeten de kin deren zelf hun vergunning afhalen. Kos ten: een stuiver. De opzet voor de braderie (voor kinde ren van 4 tot 14 jaar) is het verkopen van niet meer gebruikte spulletjes, zoals speelgoed en boeken. Vorige jaren heeft geleerd dat kinderen creatief kunnen zijn als het gaat om een centje bij te ver dienen: zelfgemaakte ansichtkaarten en origami, straatmuzikant en bussen gooien. De meest originele stand wordt ook dit jaar beloond met een heuse Zoals elk jaar worden de beste "onder nemers" van de Stuivertjesmarkt beloond met een taart. 'stuivertaart1. De verkoop van professionele waren, meubels, kleding etc. is niet toegestaan. Ook dit jaar zorgt de ondernemers vereniging voor kramen waar geen lui fel bescherming biedt voor eventuele nattigheid. Voor de zitplaatsen wordt geadviseerd om zelf een tafeltje mee te nemen. Ook kinderen die met een mu ziekinstrument een plaatsje willen op de stuivertjesmarkt moeten een stand plaatsvergunning hebben. De Soester Zakenkring organiseert op dinsdag 14 mei een lunchbijeenkomst (12.00-14.00 uur) in het Witte Huis, Birkstraat 138. Over het "Arbeidsbu reau Nieuwe Stijl" komen spreken me vrouw M.J. van Midden en de heer J.A.F. Toussaint, resp. consulent en hoofd van de afdeling Bemiddeling van het Arbeidsbureau Amersfoort. Vervol gens houdt mevr. Haanraadts van Nibo Opleiders een inleiding over het succes volle werkgelegenheidsproject Voor werk in Soest. In september a.s. gaat Voorwerk-5 van start. De laatste "inloopborrel" van de Zaken kring voor de vakantie vindt plaats op vrijdag 14 juni bij Smurfit Mercurius, Koningsweg 26, vanaf 17.00 uur. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Tel: 035 - 6026001 Deze aanbieding geldt alleen op zaterdag 11 mei a.s. Glass, de bekende cadeauwinkel aan de Laanstraat in Baarn, biedt jonge maar misschien nog wat onhandige Moeder dag-vierders a.s. zaterdag een rugge- steuntje. De bekende glasgraveur Annelies Ekeler zal weer in de winkel aanwezig zijn en de aankopen bij Glass op een originele wijze van een fraaie gravure voorzien. Bij een vorige gele genheid was deze "Glass-service" een enorm succes. De tekst kan door de gevers en geefsters zelf op het glas geschreven worden, waarna Annelies Ekeler de gravure aan brengt. Op die manier ontstaan er gra vures als het ware "van eigen hand". Speciaal voor Moederdag worden voor het graveren extra aantrekkelijke prijzen gerekend. Wie belangstelling heeft zorgt ervoor a.s. zaterdag tussen 13.00 en 16.00 uur bij Glass (Laanstraat 41A, tel. 5424739) te zijn. Zaterdag 11 mei Aanwezig Annelies Ekeler Glasgraveur Waar Bij Glass Laanstraat/Parkstraat, Baarn Tijd van 13.00 tot 16.00 uur voor al uw originele ideeën Ons idee teveel om op te noemen dus Laanstraat 41A Baarn Tel. 035-5424739 Kantoorvakhandel Van de Ven aan de Steenhoffstraat organiseert met regelmaat demonstraties waarbij ie dere keer een andere schilder- of tekentechniek wordt getoond. Het leuke van deze demonstraties is dat wordt verteld en getoond wat de mogelijkheden zijn en welke mate rialen hiervoor nodig zijn. Deze keer wordt er gedemonstreerd met Rembrandt soft- en carré pastels. Het voordeel van werken met pastel is de directe en snelle werkwijze. Het kunst werk ontstaat letterlijk onder de han den, doordat men rechtstreeks met de pastel op papier werkt. Pastelleren kent een eeuwenoude traditie. Heel vroeg al tekende men met natuurlijke materialen zoals krijt en gekleurde aarde. Zo te kende Leonardo da Vinei veel in rood krijt en ook kunstenaars als Raphael en Rubens gebruikten pastelachtige krijtjes bij het maken van voorstudies. Er zijn verschillende soorten pastels, elk met hun eigen techniek en uitstraling: Softpastels zijn de meest gebruikte in de schilderkunst. Ze worden geperst uit een mengsel van pigment en porselein- aarde. Door de snelle kleurafgifte en het feit dat de kleuren zeer gemakkelijk uit te wrijven zijn, spreekt men bij soft pas tels eerder van een schilder- dan van een tekentechniek. Carrépastels zijn bij uitstek geschikt voor schetsen. Ze zijn verkrijgbaar in een serie aardkleuren, grijzen, wit en zwart. De samenstelling is dezelfde als die van softpastel. Ze zijn alleen harder, doordat ze na het persen kortstondig worden gebakken. Deze keer wordt de demonstratie gege ven door Karla Kassenaar. Zij is beel dend kunstenaar en zij volgde haar op leiding aan de Kunstacademie te Arnhem. Nu geeft zij cursussen in teke nen en schilderen en verzorgt demon straties voor de firma Talens. Zij heeft Karla Kassenaar. een 30-tal exposities in binnen- en bui tenland op haar naam staan. Zij expo seerde onder andere in Lublin (Polen) en dicht bij huis, bij Galerie Teun Renes en TNO, te Apeldoorn. Een groot deel van haar werk bestaat uit materieschilderijen. In haar werk laat Kassenaar zich inspireren door de na tuur. Permanent experimenteert zij met kleur en materiaal op zodanige wijze dat haar werk een karakteristieke, geheel eigen uitstraling heeft. Door de wijze waarop zij haar materie gebruikt, lijken haar schilderijen welhaast driedimen sionaal. Kassenaar werkt zonder specifieke voor keur, met acryl, aquarel en olieverf, houtskool, potlood, vetkrijt en wat zij bij Van de Ven zal demonstreren pastelkrijt. Op formaten van heel klein tot zeer groot. Ontmoet Karla Kassenaar tijdens de demonstratie bij Van de Ven op de Steenhoffstraat op zaterdag 11 mei van 10.30 tot 16.00 uur. Asperge terrine met la, Vanaf het moment waar j de Ven een jaar geleden c meubelen verdwenen l I kantoorvakhandel veel ii gekomen. Er ontstond het assortiment aan de straat uit te breiden, m ook aan te vullen m t producten. De bestaande presentat pennenassortiment was let guurlijk dringend aan ver een jaar geleden werd een f "pennenhoek" bij Van de V J genomen. Een kantoorvakhandel he j gezelligs. Er hangt een sfe< genheid, de stellingen no> "winkelen". De producten voor stuk op bijna iederet sche aantrekkingskracht. S ving van al die zaken die ieder huis aanwezig zijn i machines, pennenbakjes houders en calculators is fraai te noemen. Naast fur I er zeker ook sprake van d< I gename effecten. De klai voelig voor. Er hangt in 2 altijd een bepaalde rust, v S zich snel op zijn gemak 1 sinds een jaar vooral 1 kantoorvakhandel Van j hoek waar men een penne vindt. In schitterende vitri de Ven een overzichtelijk ling van sierlijk hoog g( schrijfgerei tot stand gebr Van de Ven, toch altijd al i tere merken, is trots op d lectie pennen van gerenoi ken als "Sheaffer", "Par j man" en "Cross". Een ge j aan modellen van klassi< kende gemarmerde motie 1 "flitsend modern" in hip kleurstellingen. Er is ni aanbieding: bij aankoop 3 krijgt men de bijpassende de helft van de prijs. M J staat blinkt er, voor u h hebt, een verleidelijk exe gen de f 600,- op de to gouden pennen met waarde van zo'n f 3000,- mogelijkheden. Die zijn voorraad, maar Van de binnen een paar dagen tc bezitter. Het is niet ail< wilden iets anders. Hóe anders laat zich niet makkelijk omschrijven, maar wie bij "Dijn" binnenstapt ziet onmiddellijk het verschil. Hier ontbreken de gebruike lijke bossen standaard-bloemen en plan ten, maar wordt stijl- en smaakvol inge speeld op de moderne trends op het gebied van interieur en woondecoratie. "Dijn" is wat de verkoop betreft voorlo pig beperkt geopend: in principe alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag (9.30-12.00 en 13.00-17.00 uur). Op die manier houden Isabelle en Lenie niet alleen tijd over voor het gezin, maar ook voor de speciale workshops en de cursussen die ze in de voormalige bak kerij organiseren. Buiten de openings tijden kan men bij "Dijn" ook terecht, maar dan bij voorkeur op afspraak (via tel. 6029798 of fax 6022873). Moederdag-special Het cursus- en workshopprogramma voor de komende tijd staat beschreven in een speciale folder, die uiteraard bij "Dijn" verkrijgbaar is. Voor de maand mei staan o.a. al genoteerd de Moeder dag-special op 10 en 11 mei (vrijdag avond 19.00-21.00 uur; zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur; zaterdagmiddag 14.00- 16.00 uur), speciaal bedoeld voor "va ders met kinderen of moeders voor moeders", waar met hulp en advies van Isabelle en Lenie leuke en betaalbare cadeautjes gemaakt kunnen worden. Voor 21 mei staat de "hanging basket" op het programma (de hangende bloemenmand voor de tuin), op 22 en 23 mei gaat het over verse kruiden- Kipfilet gevuld met pr noten en een boursii Surprise dessen Burg Grothestraat 37 Soest - Tel. 03 Burgemeester Grothestraat 7 Laanstraat 65 3761 CJ SOESTDIJK 3740 AB BAARN (035) 601 44 88 (035) 541 54 18 Alle aanbiedingen zijn geldig tot en met zaterdag 11 mei 1996 Lenie van der Struis (l.) en Isabelk Mouwen van "Dijn Bioemdecoraties". decoraties en meikransen. In juni komen vervolgens een workshop rozen, klas sieke tafeldecoraties (ook met rozen), mille fleurs en een plukmand vol zomer bloemen aan de orde. Wat Isabelle en Lenie bij de cursussen en workshops voor ogen staat is niet in de eerste plaats de schoolse "techniek' van het bloemschikken, maar het pleziei dat mensen aan bloemen en planten beleven, ook als ze van zichzelf vinden dat ze helemaal niet zo creatief zijn. "Er groeit bijna altijd zo iets moois uit dat ze er zelf versteld van staan," aldus- Isabelle en Lenie. Inspirerend "Dijn" beschikt over opvallend veel r ruimte, ook voor de bezoekers van de cursussen en workshops. Die kunnen op> de bovenverdieping van de oude bakke rij terecht, door Isabelle en Lenie aan geduid als "de eetkamer", waar het ver blijf volgens hen zeker inspirerend zal werken op de bloemsierkunstige presta ties van de deelneemsters. Ondanks de nieuwe, professionele aan pak zijn Isabelle en Lenie in hun hart nog steeds bloemen- en planten liefhebbers in de ware zin des woords, "Bloemen zijn zo leuk om mee te wer ken. Ze ruiken heerlijk en soms maken ze zo'n plezierig geluid: denk maar aan het knisperen van tulpen. In die zin is het voor ons nog steeds een echte hobby, en dat zal het ook zeker blijven." Overal op inspelen. Dat is luid dat De Minstreel wil I: ren. Niet met muziek, m; gastvrijheid en een kwalitai ke Frans/Nederlandse keul nieuwe café restaurant aan gemeester Grothestraat ii maand operationeel, maa vandaag officieel. De Minstreel is te vinden in l waarin voorheen bar/eet Knollentuin en tot voor kor Lazy Louis waren gevestigd. •Groot is de eigenaar van de van de Soester horeca, Am Hendrickx is aangesteld als leidster. "Kwaliteit en gastvrijheid v belangrijker dan overdreven bellen. We bieden wel een h van service, maar op natuurl De mensen moeten zich h voelen. Iemand die op de ten geweest en geen zin heeft z kleden, kan hier ook binnenl gaat ons erom dat de klante gezellig kunnen komen eten. daar op in. Zakenmensen di eten en bespreken, laat je nati rust, een verliefd stelletje da café rcstaurai Moederdag mem

Soester Courant | 1996 | | pagina 8