I brilcentrum nota t zomaar Soest -[hMdël wandel i De Minstreel speelt overal op in 'Afoae/\ Fonkelende pennen-presentatie bij kantoorvakhandel Van de Ven "MANN igiigpi xw i-Ulil IV 1 Minstreel Nieuwe frituurpan Inventum Polaroid vernieuwt zonnebril met revolutionaire xoor-lens Zuidelijk temperamentvol duo bij Auto Van Doorn ÉS» f^l^aWOENSDAG 8 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 9 Nieuw café restaurant aan de Burgemeester Grothestraat ff0** 0 jaar! Daarom i, met speciale zaak in Baarn! 1: ;e', linnenoptiek in of écru. 19,-! 2: :ylemaster', in er scheerwol, lodel. 78,-! 3: /lemaster', Oók in 'an zuiver comfort. 18,-! AUTO VAN DOORN u S I E V E N HERENMODE Is, T ais» EEN DOORBRAAK IN ZONNEBRIL-LENS TECHNOLOGIE DE LENS VAN DE TOEKOMST A'L Polaroid Bij Expert Schoemaker in Soest Schitterend schrijfgerei bij uw pennenspeciaalzaak Van de Ven Onze pennenbar is jarig daarom een ballpoint voor half geld bij aankoop van een set. Bijvoorbeeld: Parker Sonnet mat zwart vulpen f 120,00 ballpoint f 90,00 Samen van fJiLO^tTvoor Sheaffer Fashion 240 vulpen f 49,50 ballpoint f 25,00 Samen van f voor f 62,50 f 165,00 de complete kantoorvakhandel Verkrijgbaar bij Nota CHPert (H) SCHOEMAKER lllrWdlfiiigyili EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN. f van der Struis (l.en Isa bellij van "Dijn Bloemdecoraties". en meikransen. In juni komen is een workshop rozen, klas- ;ldecoraties (ook met rozen),1 rs en een plukmand vol zomer- aan de orde. elle en Lenie bij de cursussen!! hops voor ogen staat is niet inl plaats de schoolse "techniek" loemschikken, maar het plezier jen aan bloemen en planten ook als ze van zichzelf vinden lemaal niet zo creatief zijn. "Erl na altijd zo iets moois uit dat'; If versteld van staan," aldus; :n Lenie. ;rend eschikt over opvallend veel >ok voor de bezoekers van de i en workshops. Die kunnen op verdieping van de oude bakke- t, door Isabelle en Lenie aan- s "de eetkamer", waar het ver ens hen zeker inspirerend zal p de bloemsierkunstige presta- le deelneemsters, de nieuwe, professionele aan- Isabelle en Lenie in hun hart eds bloemen- en planten- xs in de ware zin des woords. i zijn zo leuk om mee te wer- uiken heerlijk en soms maken lezierig geluid: denk maar aan teren van tulpen. In die zin is ons nog steeds een echte i dat zal het ook zeker blijven." 'veral op inspelen. Dat is het ge- uid dat De Minstreel wil laten ho en. Niet met muziek, maar met [gastvrijheid en een kwalitatief ster- jke Frans/Nederlandse keuken. Het nieuwe café restaurant aan de Bur gemeester Grothestraat is al een maand operationeel, maar opent vandaag officieel. De Minstreel is te vinden in het pand, waarin voorheen bar/eetcafé De Knollentuin en tot voor kort jazzcafé Lazy Louis waren gevestigd. Ruud de Groot is de eigenaar van de aanwinst van de Soester horeca, Anne Mieke Hendrickx is aangesteld als bedrijfs leidster. "Kwaliteit en gastvrijheid vinden wij belangrijker dan overdreven toeters en bellen. We bieden wel een hoge vorm van service, maar op natuurlijke wijze. De mensen moeten zich hier thuis- voelen. Iemand die op de tennisbaan is geweest en geen zin heeft zich om te kleden, kan hier ook binnenlopen. Het gaat ons erom dat de klanten gewoon gezellig kunnen komen eten. Wij spelen daar op in. Zakenmensen die hier iets eten en bespreken, laat je natuurlijk met rust, een verliefd stelletje dat voor het café. -n restaurant Moederdag menu 39t° Asperge terrine met lamsham Kipfilet gevuld met pruimen, noten en een boursinsaus Surprise dessert Burg Grothestraat 37 - Soest - Tel. 035 60 19 893 eerst samen uit eten gaat, ook. Maar zo zijn er misschien andere mensen die wel behoefte hebben aan een praatje. Dat moet je aanvoelen om op in te kunnen spelen," zegt Hendrickx die kan buigen op tien jaar horeca-ervaring in onder meer Saint-Tropez, Australië, Brussel en Utrecht. Eigenaar De Groot zwaait de scepter in de keuken en krijgt daarbij ondersteu ning van Michel ter Hart die ook al werkzaam was bij Lazy Louis. Flexibiliteit Flexibiliteit is een ingrediënt dat zowel in de,keuken als in het café- en restau rant gedeelte van De Minstreel wordt gebruikt. Hendrickx: "Als de mensen iets willen wat niet op de kaart staat, maar we hebben het wel in huis, dan maken we het voor de mensen. Het is belangrijk dat je op het moment in speelt." Voor het overige werkt De Minstreel met een vaste kaart van drie-gangen menu's. Gekozen kan worden uit acht voor-, acht hoofd- en acht nagerechten voor een prijs van 42,50 gulden. Iemand die bijvoorbeeld alleen een voor- (12,50), hoofd- (27,50) of nagerecht (8,50) wil, wordt ook geholpen. "De kaart wordt regelmatig gewijzigd. Dan halen we er twee gerechten af en die vervangen we door nieuwe," aldus Hendrickx die tevens meldt dat De Minstreel daarnaast een weekmenu ser veert voor 35 gulden. Ihssen de bedrijven door zet De Min streel speciale menu's op tafel, waarbij de horeca-zaak ook al weer inspeelt op de actualiteit. Op moederdag (zondag 12 mei) kan er vooraf worden gesmuld van aspergeterrine met lamsham, ver volgens van kipfilet, gevuld met prui men en noten in Boursinsaus, waarna voor moeders een speciaal dessert met verrassing tevoorschijn wordt getoverd. Ook met seizoensgebonden produkten, zoals asperges en aardbeien, zal De Minstreel op de gepaste momenten uit pakken. Voor kinderen zijn er aange paste keuze-menu's en elke dag kan er ook worden geluncht in De Minstreel. Veel mensen hebben al de weg gevon den naar café restaurant De Minstreel aan de Burgemeester Grothestraat. In de serre, aan de achterzijde van het etablissement, is voldoende ruimte voor bruiloften en partijen. Openingstijden De openingstijden van het café restau rant aan de Burgemeester Grothestraat zijn: zondag tot en met woensdag van 11.00 tot 24.00 uur; donderdag van 11.00 tot 01.00 uur; vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 02.00 uur. De keuken is dagelijks van 12.00 tot 22.00 uur geo pend. Deze AANHANGERS huurt u NERGENS GOEDKOPER Aanhangwagen open afm. 205 x 130 x 35 cm laadvermogen 750 kg T 25," Aanhangwagen open afm. 250 x 130 x 35 cm laadvermogen 750 kg T 35," Autoambulance laadvermogen 1500 kg T 55," Tandemasser open afm.300x 130 x 35 cm laadvermogen 2000 kg f45," Tandemasser met huif afm. 3m lang, 1,5m hoog, 4,5m3 intx laadvermogen 2000 kg f55," Bovenstaande tarieven zijn dagprijzen. Ook verhuur in dagdelen. Gratis nummer bord service. Prijzen excl. BTW Reserveer tijdig bij: Laanstraat 82 - Soest - tel. 035-6021719 Laanstraat 65 3740 AB BAARN (035) 541 54 18 iterdag 11 mei 1996, Vanaf het moment waarop bij Van de Ven een jaar geleden de kantoor meubelen verdwenen is er bij de kantoorvakhandel veel in beweging gekomen. Er ontstond ruimte om het assortiment aan de Steenhoff- straat uit te breiden, maar vooral ook aan te vullen met nieuwe producten. t De bestaande presentatie van het I pennenassortiment was letterlijk en fi- I guurlijk dringend aan verbreding toe, I een jaar geleden werd een fonkelnieuwe I "pennenhoek" bij Van de Ven in gebruik genomen. Een kantoorvakhandel heeft altijd iets gezelligs. Er hangt een sfeer van gebor genheid, de stellingen nodigen uit tot j "winkelen". De producten hebben stuk voor stuk op bijna iedereen een magi- sche aantrekkingskracht. De vormge ving van al die zaken die in zeg maar ieder huis aanwezig zijn, zoals niet machines, pennenbakjes, plakband- houders en calculators is vaak uiterst I fraai te noemen. Naast functionaliteit is er zeker ook sprake van decoratief aan gename effecten. De klant is daar ge voelig voor. Er hangt in zó'n zaak ook altijd een bepaalde rust, waardoor men zich snel op zijn gemak voelt. Dat is sinds een jaar vooral het geval bij kantoorvakhandel Van de Ven in de hoek waar men een pennen-presentatie vindt. In schitterende vitrines heeft Van de Ven een overzichtelijke tentoonstel ling van sierlijk hoog gekwalificeerd schrijfgerei tot stand gebracht. Van de Ven, toch altijd al uit op de be tere merken, is trots op de huidige col lectie pennen van gerenommeerde mer ken als "Sheaffer", "Parker", "Water man" en "Cross". Een gevarieerd scala aan modellen van klassiek met de be kende gemarmerde motieven tot en met "flitsend modern" in hippe en vrolijke kleurstellingen. Er is nu een speciale aanbieding: bij aankoop van een vulpen krijgt men de bijpassende ballpoint voor de helft van de prijs. Maar als u erop staat blinkt er, voor u het in de gaten hebt, een verleidelijk exemplaar van te gen de f 600,- op de toonbank. Zelfs gouden pennen met een aanschaf- waarde van zo'n f 3000,- behoren tot de mogelijkheden. Die zijn echter niet in voorraad, maar Van de Ven maakt u binnen een paar dagen tot een gelukkige bezitter. Het is niet alles goud wat er f PARKER blinkt. Schitterende uitvoeringen met hooggekwalificeerde stalen pennen ma ken het uitproberen tot een waar genoe gen. Ook inscripties worden door Van de Ven geregeld. Deskundig advies Het maakt bij Van de Ven niet uit of men binnenstapt voor een eenvoudige, maar goede ballpoint of dat men in de markt is voor de "pen voor het leven". De winkel aan de Steenhoffstraat is een speciaalzaak, een kantoorvakhandel die het tot haar verantwoordelijkheden re kent de tijd te nemen voor de klant, het advies goed te onderbouwen en alles te doen om iedereen het zekere gevoel mee te geven dat het juiste product werd aangeschaft. Er is al een pen voor f9,95. Bij een zaak waar veel aandacht aan goede presentatie wordt geschonken is vooral ruimte vóór de rust die u nodig hebt om op uw gemak te kunnen pro beren en te vragen, te wikken en te we gen, kortom om op een verantwoorde manier tot de juiste keuze te komen. Met het oude gezegde "wie schrijft die blijft" streeft Van de Ven naar Klanten binding. En dat geldt niet alleen voor de pennenhoek. Ook aan de Steen hoffstraat wordt Van de Ven steeds completer. -A- THE FUTURE IN SIGHT POLAROID LENS TECHNOLOGY' Van Weedestraat 87, Soest. Frituren zoals dat bij onze zuider buren al jaren gemeengoed is, is nu ook mogelijk in Nederland met de nieuwe RVS friteuse GF89 van Inventum. Het geheim is een fri teuse met een verwarmingselement direkt in de olie, ook wel een friteuse met "koude zone" ge noemd. Het klinkt vreemd een koude zone in een friteuse maar het is wel realiteit. Het verwarmingselement rust enkele centi meters boven de bodem van de binnen- kuip in de olie, waardoor onder het ele ment een soort koude zone ontstaat. De temperatuur wordt op die plaats niet hoger dan ca. 90°C, zo'n 100 graden lager dan de temperatuur van de olie daarboven. Het voordeel is dat bak- resten in de koudere olie blijven liggen. De olie gaat dus langer mee en vertoont minder schadelijke bijwerkingen omdat de bakresten niet telkens opnieuw verbranden. Nieuw is ook dat de ther mostaat-sensor constant de temperatuur van de olie zelf meet waardoor een zeer snelle temperatuur verhoging mogelijk Het frituren zonder deksel heeft tot voordeel dat het water dat verdampt vrij kan ontsnappen en dus niet opnieuw als water weer terugkomt in de olie en der halve bijv. frites veel knapperiger maakt, wat de smaak en de kwaliteit alleen maar ten goede komt. De friteuse van Inventum is verder voorzien van een roestvrijstalen kuip met een inhoud van 3,5/4 liter, een extra inzet snack-mandje (alleen bij de modellen GF87 en GF89) en een extra veiligheidsschakelaar geïn tegreerd in het bedieningspaneel wat voorkomt dat bij een uitgenomen bedieningspaneel het verwarmingsele ment kan worden ingeschakeld. Een slimme friteuse met een adviesprijs van f 169,95, die verkrijgbaar is bij Ex pert Schoemaker aan de Burgemeester Grothestraat. Maak uw eigen combinatie, kies uit de merken Parker, Sheaffer, Waterman of Cross. Bij de official dealer voor Soest Baarn. Steenhoffstraat 1 3 37Ó4 BH Soest Tel.: 035 - 6026001 Nieuwstraat 29 3743 BK Baarn Tel.: 035 5412301 Aanbieding geldig t/m 31 mei. Voor het eerst sinds de introductie van de polariserende lens, zo'n vijf tig jaar geleden, komt Polaroid deze maand met een nieuwe vooruitstre vende zonnebrillenlens uit. Deze xoor-lens (lees ex-oor) beschikt over nog betere optische kwalitei ten, is robuuster en meer solide. Met deze revolutionaire lens ver werft Polaroid een positie in het topsegment van de zonnebrillen- markt. De xoor-lens biedt de helderheid die vergelijkbaar is met die van een mine rale lens en geeft een juiste kleur- weergave. Bovendien is de lens contrastverhogend en optisch correct. Xoor absorbeert de ultra-violette stra ling tot 400 nanometer en levert op dit gebied de beste prestatie van alle zon nebrillen ter wereld. De dikkere lens biedt de bril robuuste stabiliteit. Deson danks is de bril licht van gewicht geble ven. De Polaroid xoor-lens is gefabri ceerd met de unieke verhitting en compressie methode van Polaroid (TDC 400) waarmee de lens is beschermd te gen krassen, vervormen en breken. De lenzen zijn voorzien van een anti-kras coating die ook nog eens beschermt te gen chemische stoffen en zorgt zo doende voor een langere levensduur. Het montuur van de xoor-bril is ontwor pen in Italië, het designland bij uitstek. Polaroid mikt met de xoor-lijn op de welvarende dertigers of veertigers maar verwacht dat de bril ook bij jongeren in de twintig goed in trek zal zijn. De brillen met xoor-lenzen zijn geschikt voor diverse omgevingen. Uitgaande van het feit dat de zon de op drie na belangrijkste oorzaak van een ongeval is, mag wel worden gesteld dat de zon nebril onmisbaar is in het verkeer. In extreme gevallen van zonverblinding zal de xoor-lens het licht tot op tachtig pro cent reduceren. De overige twintig pro cent biedt rust en dus veiligheid in een verkeerssituatie. De bril is ook een uit komst bij hinderlijke schittering, bijvoor beeld wanneer de zon op een nat weg dek, open water, de skipiste of het witte zand schijnt. Hierdoor verdwijnt het contrast in ons oogbeeld en kunnen we zaken niet meer goed onderscheiden. De xoor-lens filtert deze schittering, biedt contrastverhoging en de nodige rust voor de ogen. Uit consumentenonderzoek is gebleken, dat de klant bereid is om iets meer uit te geven voor degelijke oogbescherming, mits daar een kwaliteitsproduct tegen over staat. De xoor-bril is zo'n kwaliteitsproduct en valt daarom ook iets duurder uit dan de Polaroid zonne bril met z'n conventionele lens. De prijs van de xoor-brillen ligt tussen de 199 en 215 gulden. Vanaf nu is de Polaroid xoor zonnebril verkrijgbaar bij Bril centrum Nota aan de Van Weedestraat. WATERKOKER HW25 Met afneembare kan (1,5 Itr.) Snelle kooktijd Automatische afslag Droogkookbeveiligd Waterniveau-indicator PERSONEN WEEGSCHAAL "CHROOM" PW700 Capaciteit tot 136 kg. met 500 gr. interval Grote wijzerplaat voor duidelijke aflezing Groot anti-slip weegoppervlak Met 4 "geheugen-wijzers" Traditioneel betrouwbaar veermechanisme KOUDE-ZONE FRITEUSE GF89 RVS-kuip (vaatwasbestendig) van 3,5 4 liter Een temperatuursensor direkt in het vet zorgt voor supersnel opwarmen en constante warmte Traploos regelbare thermostaat Oververhittingsbeveiliging Handig snoer-opbergvak Geïntegreerde handgreephouder - Handige dekselberging Veiligheidsschakelaar in het element Volledig demontabel MULTI-VLAKGRILL MV04 Voorzien van verwisselbare grill-platen Bakplaten voorzien van anti-aanbaklaag Met twee vet/vocht reservoirs Traploos regelbare thermostaat en 1.800 W. verwarmingselementen voor een perfekt bakresultaat Voor contact en vlakgrilleren, toaster, ontdooien en opwarmen Groot bakoppervlak, dubbel bruikbaar leverancier is: Burg. Grothestraat 9,3761 CJ Soest Telefoon 035 - 601 03 44 Elke Seat beschikt over uiterlijke schoonheid, gecombineerd met een ferm prestatievermogen. De Ibiza Latino en Toledo Dream, die nu bij Auto Van Doorn B.V. staan, doen daar nog een forse schep bovenop. Ze zijn verleidelijk door de extra voor zieningen. De Toledo Dream heeft zelfs airconditioning aan boord. Het tempe ramentvolle duo staat in de showroom van Auto Van Doorn B.V. aan de Laan straat. De Ibiza Latino is een fraaie variant op de Ibiza 1.4 of 1.9 D CL. Dankzij de speciale Latino-logo's, zwarte achter spoiler en bumpers in de carrosserie- kleur springt hij meteen in het oog. Ge tinte ruiten, brede banden (175/70) en bijzondere wieldeksels vervolmaken het uiterlijk. Daarnaast is het interieur voor zien van speciale accenten. Zo heeft de Latino een bestuurdersairbag, een toerenteller en een digitale klok. De ra dio/cassettespeler met vier luidsprekers is standaard. In de middenconsole is een bergvak voor een zestal muziekcassettes. Het interieur van de Ibiza Latino heeft een speciale bekleding. De in delen neerklapbare achterbank is voorzien van hoofdsteunen. Auto Van Doorn B.V. levert de bijzon dere Latino in veel verschillende kleu ren, waarvan sommige zeer uitdagend. Nieuw is de kleur "Kopermetallic". De Ibiza Latino 1.4i kost 24.995 gulden. Dezelfde auto met de 1,9 liter dieselmo tor kost 29.395 gulden. De Toledo Dream is een uiterst ruime en pittige vijfdeurs auto. Hij is geba seerd op de Toledo 1.8 SE die onder meer standaard centrale portiervergren deling heeft. Het is vooral een luxe uit voering met slechts enkele uiterlijke kenmerken, zoals in carroseriekleur ge spoten buitenspiegels. Metallic lak, in drie kleuren, is als optie leverbaar. Om het hoge comfortniveau onder alle (zo merse) omstandigheden te garanderen, heeft de Seat ook airconditioning aan boord. Het Dream-pakket kost slechts 1.000 gulden. Bij Auto Van Doorn B.V. staat de Toledo Dream klaar voor 35.995 gulden. ft

Soester Courant | 1996 | | pagina 9