PfflAlKI Vijf jaar Afasiesoos in Heilsbergen rs ;v Seat-modellen tijdelijk 10% in prijs verlaagd Hepta bouwt exclusieve audio-speaker speciaal voor De Gouden Snaar Nieuwe kunststoflens Nikon 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 11 Renel en MidCoat aan Nijverheidsweg Sportieve successen van dansschool Slingerland 39ste Natuurwandeltocht van Olympia op zaterdag 18 mei SOESTER COURANT Kenteken graveren en gratis autoruitreparatie in Soest 'Ontmoetingspunt' viert eerste lustrum 6016151 a 2 Fonds PAGINA 10 .603 1310 aard ij o.g. WOENSDAG 15 MEI 1996 Actie bij Auto van Doorn b ft Wie vergelijkt leest de Soester Courant Hepta Spring Gold Series 96 Soesters winnen camera bij Nota Jonge ondernemers verhuizen met bestaand en nieuw bedrijf Klachten bezorging Soester Courant 1500 VIERKANTE METERS SFEERVOLLE CREATIVITEIT MEENEEM- PARADIJSJE IN SOEST Vrijdag 17 en zaterdag 18 mei a.s. houdt SafCars een autoruitgraveer- aktie in Soest. Vanaf 10.00 tot 17.30 uur kunt u op het parkeerterrein bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat terecht om uw ken teken in uw autoruiten te laten graveren of voor een voorruitreparatie. Met de allernieuwste apparatuur wor den in enkele minuten tijd uw auto ruiten op een perfecte wijze van het kenteken voorzien. Het graveren van autoruiten heeft zijn nut allang bewezen, men zou immers alle ruiten moeten vervangen om de auto verder te verhandelen en dat maakt de auto onaantrekkelijk voor diefstal. Als u door steenslag een beschadiging aan uw voorruit heeft opgelopen en u bent WA-extra of All-risk verzekerd dan kunt dit geheel kosteloos laten repare ren zodat doorscheuren voorkomen wordt en de sterkte (veiligheid) van uw voorruit hersteld is. SafeCars autobeveiligingen zorgt voor de gehele afwikkeling met uw verzeke ring. Voor inlichtingen kunt u gratis bellen, 06-0225575. U herkent SafeCars aan de blauwe aanwijzingsborden en de blauwe werktent. WOONHUIS daarvoor. 500.000,- )NHUIS met :he m. 2e toil, ;eert nog in f 325.000,- k.k. WONING m. intree, woon- he en 2e toil., f 339.000,- k.k. eigen grond MSE en zonni- traktijk aan ib.app., verd.: 3 ag. v. kamer, f f 589.000,- k.k. )R 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS verhuur IIDDENW. m. idkmr onlangs groepen dag- i, keuk. m. clo- r m. gashrd. Ie hterslp.kmrm. plaf., ouder- slp.kmr m. inb. s, badkmr m. anddoekradia- :h. ventil. Vaste •stelling combi- ïn overige berg- 279.000,-k.k. NHUIS (1963) n. tuin (W), tot. onkmrm.open i n. terras, luxe 3 slp.kmrs, w.v. uche en 2e toil. 'stelling combi Incl. lamellen •ond en le verd. glas. Uitst. st. v. al '96. Recente- f378.000,- k.k. [ELFT V. ROY. t, v.v. c.v. m. car- nige tuin m. vij- taal 352 m2. roy. L-vorm. li- m en spachtel- m. travertinvl. Itn, oven, vaat- rloop,3s!p.km- Ikmr m. ligbad, ip en gr. 4e kmr, app. Het let pand is 1 nov. 1996. f 625.000,-k.k. NVM I De kwaliteit van foto's die genomen I zijn met een Nikon camera kan de I toets der kritiek van het nieest veel- I eisend oog ruimschoots doorstaan. I Het verschil dat een Nikon optische lens kan maken wordt echter het I meest gewaardeerd door diegenen J; die een oogcorrectie behoeven. De technologie die Nikon reeds een re- I putatie heeft verschaft in de wereld van I de fotocamera is nu gebruikt ten gunste I van mensen met diverse soorten oog- I afwijkingen. Nog nooit was het zo een- I voudig een brilleglas te kiezen nu Nikon I zoveel voordelen biedt. De Nikon stan- I daard kunststoflens is veel lichter in ge- I wicht dan een lens van glas en de nieuw l' ontwikkelde high-index materialen zor- I gen ervoor dat de brilleglazen tot 40% I lichter zijn dan gewone kunststof bril- I leglazen, waardoor het draagcomfort 9 van de bril aanmerkelijk groter wordt. Door het gebruik van deze nieuwe ma terialen en een revolutionair lens- ontwerp zijn Nikon brilleglazen 20 tot 50% dunner, afhankelijk van het bril- recept. Hierdoor ontstaat een bril die er ook cosmetisch aantrekkelijk uitziet. Alle Nikon brilleglazen zijn voorzien van meerdere speciale ontspiegelings- lagen aan beide kanten van het glas om hinderlijke reflecties tot het minimum te II beperken. Deze speciale coating zorgt niet alleen dat de glazen er beter uitzien, maar ook dat u er beter mee kunt kij ken, bijvoorbeeld als u 's avonds auto- .9 rijdt. Dankzij een uniek asferisch lensontwerp reduceren de Nikon brilleglazen in hoge mate de vervormingen die gewoonlijk aan de rand van sterke brilleglazen voor komen. Naast alle genoemde voordelen heeft Nikon nu definitief afgerekend met een aantal nadelen dat het gebruik Tijdens de exclusieve actieweken bij Seat-dealer Auto van Doorn (161/ m 31 mei) zijn alle modellen van de Seat-familie met 10% in prijs ver laagd. Voor gloednieuwe Marbel la's, Ibiza's, Cordoba's en Toledo's scheelt dat vele duizenden guldens. Auto van Doorn, Laanstraat 82, biedt ook de Inca, de spraakmakende Seat- bestelwagen, 10% beneden de Vastge stelde verkoopprijs aan. Deze eenmalige drastische prijsverlaging geldt bovendien ook voor occasions. Auto van Doorn verwacht dat de omzet in nieuwe wa gens zal leiden tot een groter aanbod van inruilwagens en vindt het logisch om ook daarop de 10% extra korting te verlenen. De prijsverlaging geldt in de actieperiode zelfs voor accessoires. Aanleiding voor dit sensationele, een malige aanbod is dat Auto van Doorn onlangs een opmerkelijke facelift heeft ondergaan. Er is een nieuwe werk plaatsreceptie en ook de showroom, waar het uiterst voordelig kijken-kiezen- kopen is, is feestelijk ingericht. Auto van Doorn bereidt elke bezoeker in de actieweken een gastvrije ont vangst. Kijkers en kopers ontvangen dan een kostelijke fles Senor Don Mendo, de "Seat" onder de Spaanse wijnen. De openingstijden zijn: maandag t/m zater dag 9.00-18.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur. Auto van Doorn is ook op Hemelvaartsdag de hele dag open. Met de aankoop van een paar Nikon brilleglazen maakt men maandelijks kans om een Nikon camera te winnen. Deze maand mocht opticien Nota van Brilcentrum twee mensen gelukkig ma ken met een Nikon compact camera, J. VisscherenJ.H. Osinga. Het gezelschap werd vastgelegd door fotograaf Swager als Nikon-camera-dealer. van kunststof brilleglazen met zich mee bracht. Gebruikmakend van coating- technologie uit de ruimtevaart en productietechnologie van microchips heeft Nikon een zeer harde bescherm laag ontwikkeld, die aan beide kanten van kunststof brilleglazen wordt aange bracht. Hierdoor beschadigen ze minder snel dan normale kunststof brilleglazen. De Nikon brilleglazen absorberen vrij wel alle UV-straling in het normale dag licht, die schade toebrengen aan ooglens en oogbindvlies. Daardoor zijn ze beter voor uw ogen dan normale brilleglazen. Voor brildragers die een afstand- en een leessterkte behoeven, ontwikkelde Nikon een multifocaal brilleglas dat on der alle omstandigheden een ruim en scherp zicht geeft op alle afstanden. Gewenningsperikelen, beheersing van bewegingen met het hoofd, begrenzing van het gezichtsveld, kortom hinderlijke beperkingen zijn tot een minimum ge reduceerd. Het Nikon multifocale bril leglas is een hoogwaardig progressief brilleglas van de nieuwste generatie, dat de brildrager een uiterst snelle gewen ning en een visueel comfort garandeert. Nikon is daarmee ook voor brildragers een synoniem voor kwaliteit en vertrou wen. Informeer bij Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat, als Nikon- dealer, welke Nikon brilleglazen het meest geschikt zijn voor uw specifieke oogcorrectie. Met een feestelijke bijeenkomst heeft de Afasiesoos Soest afgelopen vrijdagmorgen het vijfjarig bestaan gevierd. De gebeurde in Honsber- gen, de thuisbasis van dit "ontmoe tingspunt voor mensen met een afasie", zoals de soos omschreven wordt. Een levensgrote taart met vijf kaarsjes markeerde het eerste lustrum van de Afasiesoos, die op 3 mei 1991 van start ging onder leiding van logopediste Henriëtte Karstens en sinds enige tijd wordt geleid door haar collega Maartje Lebbink. Een flink aantal bezoekers en vrijwilligers, sommigen echt van "het eerste uur", lieten zich de taart goed smaken. Daarna werd er een gezellige quiz gedaan. Afasie is een taalstoornis, die meestal het gevolg is van een beroerte, een on- geval of een tumor. Mensen met afasie hebben veelal moeite om de taal te be grijpen en de juiste woorden en formu leringen te vinden. De soos is bedoeld om lotgenoten met elkaar in kontakt te brengen. Ook mensen met de ziekte van Parkinson zijn er welkom. De soosbijeenkomsten vinden eens in de veertien dagen (op vrijdagochtend) plaats in het dienstencentrum aan de Wiardi Beckmanstraat 465. Het pro gramma begint om 10.00 uur met een kopje koffie of thee en het uitwisselen van nieuwtjes; de rest van de ochtend wordt besteed aan diverse activiteiten: praten, een speeltje doen, handwerken, boeken inkijken enz. Om half twaalf is er altijd een kopje soep en om 12.00 uur is de soos afgelopen. Eens in de zoveel tijd - vier keer per jaar - is er een groepsactiviteit, bijvoorbeeld een reisverhaal met dia's, bloem- De Afasiesoos vierde het lustrum met een taart met vijf kaarsjes. schikken, kaarsen versieren (met kerst) of een tentoonstelling. En een keer per jaar maakt de hele soos een gezamen lijk uitstapje. Per bezoek betalen de deelnemers een bijdrage van vijf gulden. Wie gebruik maakt van het vervoer (dat eventueel ook door de soos wordt verzorgd) be taalt daarvoor wat extra's en voor uit stapjes wordt een groter bedrag ge vraagd. Wie interesse heeft is hartelijk welkom tijdens de gezellige soos-ochtenden. Men kan er altijd vrijblijvend een kijkje komen nemen. Voor informatie kan men bellen met voorzitster Maartje Lebbink, tel. 6218811, of Henriëtte Kar- sten, tel. 6023654 of 6030089. Eind april werden in Amstelveen de Nederlandse Kampioenschappen ballroomdansen gehouden. Aan het eind van een seizoen dat in sep tember startte en waarin meer dan 20 wedstrijden op de kalender ston den. Onder de deelnemers waren elf paren die zich hadden voorbe reid onder leiding van Jan en Gina Sepp (zelf vele keren Nederlands en wereldkampioen), de nieuwe ei genaren van dansschool Slinger land. Dat dansen sinds vorig jaar als sport is erkend en in het jaar 2000 als demonstratiesport op de Olympische Spelen te bewonderen is, zal nog niet algemeen bekend zijn. Dat paren zelfs meer dan vijf keer per week voor een optimaal resultaat trainen zal wellicht bewondering opwekken. De danssport leeft dan ook meer dan ooit en hoort als sport bij de top drie. In een boordevolle sporthal en in wed strijden waarbij alle klassen een groot aantal deelnemers kenden, hebben de paren die door Jan en Gina naar dit kampioenschap werden geleid danig van zich doen spreken. Tijdens deze lande lijke wedstrijden wisten negen paren door te dringen tot de halve finales. Na afloop konden Stef en Betty Isken met Na vele trainingsuren in dansschool Slingerland wonnen Frans en Kitty Visscher de derde prijs in de hoofdklasse tijdens de Nederlandse Kampioenschap pen ballroomdansen (foto: F. Pilger). een tevredenstemmende vijfde plaats in de D-klasse naar huis gaan. In de C-klasse waren de paren van Slingerland wel heel goed vertegen woordigd. Want de paren Zandvliet en Van Dijk werden respectievelijk tweede en derde. In de op één na hoogste klasse, de A-klasse, konden Frans en Dini Pilger terugzien op een prima wed strijd en werden als zevende van Neder land door de jury gewaardeerd. Maar vooral in de hoogste klasse van Nederland (de Hoofdklasse) was duide lijk te zien, dat de speciale wedstrijd training die Jan Sepp de laatste maan den aan Frans en Kitty Visscher had gegeven, hun geen windeieren had ge legd. De intensieve begeleiding zorgde ervoor dat na een enerverende en spor tieve wedstrijd, waarbij de supporters van de beste paren van Nederland luid keels van zich deden spreken, dit paar een voortreffelijke derde plaats in de wacht wist te slepen. De Gouden Snaar, de Soester audio-specialist aan de Steenhoff straat, presenteert een bijzondere luidspreker: de Hepta Sping Gold Series 96. Deze audio-speaker is speciaal voor De Gouden Snaar ontwikkeld en uitsluitend daar ver krijgbaar. Hepta is een naam op luidspreker- gebied, maar was zeer vereerd met het verzoek van Gouden Snaar-directeur A. Meeder om een exclusief Hepta-model te bouwen. Dat gebeurde in nauw over leg met het zeer deskundige Gouden Snaar-team. Het resultaat - de Hepta Spring Gold Series 96 - is dan ook een speaker die uitstekend binnen de filoso fie van De Gouden Snaar past. Het moest een compromisloze, maar betaal bare luidspreker worden. Als uitgangspunt voor deze exclusieve speaker koos Hepta Design Audio Spe cial Products de Spring, die inmiddels een vaste plaats heeft veroverd in HiFi- minnend Nederland. Het ontwerp is het resultaat van de schat aan ervaring en kennis die Hepta in de loop der jaren heeft opgebouwd. Zoals altijd bij Hepta zijn er lucht- spoelen en audiocondensatoren in het wisselfilter gebruikt. Daarnaast is de zgn. hardwired-techniek toegepast: geen flinterdun printplaatje, maar direct gesoldeerde verbindingen vanaf de en tree tot de luidsprekers. Die benadering is wat duurder, maar het klinkt veel be ter. De afmetingen van de Spring Gold Se ries 96 zijn 83 cm hoog, 15,5 cm breed, 23 cm diep. Een muziek-belastbaarheid van 100 Watt zorgt ervoor dat de speaker in vrijwel alle installaties toepas baar is. De kast is standaard uitgevoerd in hoogglans zwart laminaat, opge bouwd van 18 mm dik MDF (Medium Density Fibreboard) en voorzien van een zwart doekfront, uiteraard bespan nen met akoestisch doorlatend doek. Opvallend is de plaatsing van de luid- Voor de 39ste keer wordt de natuur wandeltocht van Olympia gehou den. De wandelsportvereniging opent daarvoor op zaterdag 18 mei een startbureau in het clubgebouw van AV Pijnenburg aan de Wiek- sloterweg. Gekozen kan worden uit tochten over 5, 10,15, 20, 30 en 40 kilometer. De deel nemers aan de eerste vier afstanden kunnen tussen 8.00 en 13.00 uur star ten. De wandelaars die 30 kilometer af leggen, moeten voor elf uur op weg zijn en voor de 40 kilometer is tien uur de uiterste starttijd. De organisatoren van Olympia hebben nieuwe routes uitgezet in het landgoed Pijnenburg, de Zoom en de natuurge bieden van het Utrechts Landschap in Den Dolder, Bilthoven en Bosch en Duin. Het inschrijfgeld bedraagt in het start bureau vijf gulden. Wie zich eerder aan meldt, kan volstaan met vier gulden. Hierbij is inbegrepen de prijs van een herinnering. Wie geen herinnering wil, betaalt 1,75 gulden. Voor groepen van minimaal elf personen is een vereni gingsherinnering verkrijgbaar. Wandelboekjes kunnen van een plaatje en een stempel worden voorzien, mits ze voor aanvang van de wandeling zijn in geleverd. Groepen wordt verzocht de boekjes gebundeld in te leveren. Voor meer informatie: M. Visser (tel. 6024490) of W. van Steendelaar (tel. 6020005, na 19.00 uur). Audio-specialist Willem Bart van de Gouden Snaar presenteert de nieuwe speaker. sprekers. Na zo'n vier jaar experimente ren met opzij geplaatste bas-speakers acht Hepta de tijd rijp om de veronder stelde algemene problemen bij een bij zondere plaatsing op te heffen. Wie naar de Spring Gold Series 96 luistert zal een uiterst ruimtelijke weergave constateren, zonder ook maar de minste aanwijzing dat het geluid van twee zijden van de kast wordt uitgestraald. Net als bij het veel kostbaarder model Touché blijkt dat de Spring Gold Series 96 ook op twee manieren geplaatst kan worden: met de bas-speakers naar el kaar toe voor een diep en stevig laag- volume, of met de bas-speakers van el kaar af, met bijna net zo veel laag, maar met een nog grotere ruimtelijke sprei ding. Omdat elke kamer anders is, is het beslist de moeite waard om met de plaatsing te experimenteren. Tweestappenschakelaar Op verzoek van De Gouden Snaar heeft Hepta een tweestappenschakelaar ge monteerd. Daarmee wordt het midden/ hoog-volume regelbaar gemaakt en is de Spring Gold Series 96 geschikt voor zowel "harde" als "zachte" luister ruimten. Ook als hoofd- of achter-luid spreker in surround-installaties staat de Spring Gold Series 96 zijn mannetje. De prijs is een positieve verrassing: door een uitgekiende, efficiënte produktie en een nuchtere calculatie kon een prijs van f 599,- per stuk gerealiseerd worden! Bijna twaalfhonderd vierkante me ter lege en nagenoeg kale hal troffen ze begin dit jaar aan. Inmiddels zijn de eerste spuitcabines zo goed als klaar, heeft de poedercoatinstal- latie een plek gekregen en viert de bedrijvigheid hoogtij. De interne verbouwing is nog niet klaar, maar nadert de afronding wel. De compagnons Rene Wessel en Elffed van den Broek hebben buiten de nor male werktijden een niet gering aantal uren gestoken in de voormalige hal van internationaal transportbedrijf Ben Becker. Sinds januari zijn ze bezig ge weest om de grote bedrijfsruimte aan de Nijverheidsweg inhoud te geven. De vestiging van Renel Anti Roest Station en MidCoat is reeds een gepasseerd sta tion. Beide bedrijven zijn bereikbaar via het toegangspad tussen Peko bv en Van de Ven. Renel heeft in de afgelopen vijf jaar al voldoende bekendheid opgebouwd in Soest en omstreken. MidCoat is het nieuwe bedrijf dat Wessel en Van den Broek hebben opgezet en dat duizend vierkante meter beslaat. Vijf werk plekken zijn of worden nog ingericht. Spuitwerk MidCoat staat garant voor spuitwerk, poedercoaten, moffelen, stralen en schoperen. Keukens, hekken, velgen, lantaarnpalen, radiatoren, kasten, eigen lijk spuiten ze bij Mid Coat alles. Be halve auto's. Het jonge Soester bedrijf voorziet wel oldtimers van een nieuwe laklaag, maar houdt verder z'n handen van auto's af als het om spuitwerk gaat. "Aan de Nieuwegracht waren we al be gonnen met dit spuitwerk. Er kwam zoveel werk bij, dat we moesten uitbrei den. Daarom hebben we vorig jaar be sloten om naar een grotere ruimte te gaan. Dit konden we uitvoeren, toen we hoorden dat Becker een hal wilde ver huren," zegt Wessel die aan de Nieuwe gracht de beschikking had over een op pervlakte van 160 vierkante meter. Anti-roest En die werd dus gevonden aan de Nijverheidsweg, waar Renel nu 170 vier kante meter in gebruik heeft voor anti- roestbehandelingen met waxoyl. Wessel Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. en co. werken zowel voor particulieren als autobedrijven en nemen zowel nieuwe als gebruikte wagens onder hun zorgvuldige handen. Ze zijn zo zeker van hun zaak dat ze op poetswerk van gebruikte auto's anderhalfjaar garantie geven. Rotte plekken op auto's worden vakkundig weggewerkt en ook behan delt Renel soms kleine schadegevallen. Alle andere werkzaamheden zijn onder gebracht bij MidCoat. Dat de jonge ondernemers trots zijn op hun nieuwe onderkomen, behoeft geen betoog. Het grootste gedeelte van de verbouwing hebben ze zelf uitgevoerd, hetgeen hun ondernemersschap een extra dimensie geeft. "Sinds januari zijn we druk bezig en we hebben nu pas de mailing de deur uit gedaan. We beschikken nu over vol doende ruimte. Voorlopig kunnen we hier uit de voeten," aldus Wessel die aan de overkant van de Nijverheidsweg be gon bij Teus Stalenhoef, voordat hij in 1991 met succes voor zichzelf begon. Vrijwel alles wordt er gespoten bij MidCoat aan de Nijverheidsweg.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11