Bewoners Gen. Spoorstraat tevreden Riolering in Soesterberg Grootse Italiaanse motoren-expositie in Mil. Luchtvaart Museum Soesterbergers naar Taize afwezig extet maakt Bewoners Mercury ondervinden veel hinder van vrachtwagens Advies voor nieuw kunstwerk Na de Chinook nu de Cougar PAGINA 14 ni jas weg WOENSDAG 15 MEI 1996 Onvrede opgelost door positief onderling gesprek Werkzaamheden in volle gang Ter waarde van 143.000 gulden jg||^ Meningen van lezers Hartstikke bedankt! Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening k F.P. Prause HUISARTS De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Seniorenbus Meningen van lezers Cai-gelden ITAL-dag is de Soesterbergse motordag Vliegbasis thuisbasis transporthelicopter Ontmoetingen op wereld oecumene niveau Auto opengebroken Degradatiezorgen KVO duren voort na verlies: 17-15 PIET VAN HEUGTEN Soester Courant in Soesterberg Orgelconcerten door Theo Hes Werk Debby Visser in fysiocentrum Veenstreek Soest Agenda wmm ■MMMHMMifeiifllïnaMliafl mm 2990 - nbankje. 930.- peare. Tijdloos en i tegelijk. 3120»~ n er enige passages waarin de en de beide saxen a capella en werden de luisteraars meer verrast met een opmerkelijk voorbeeld tussen trompet en aansax en synthesiser, of tussen fraai contrasterende saxofo- uri Honing op tenor en Benja- nann op alt). ert vond plaats in de grote zaal \rtishockgebouw, waar de ex- san kunstenares Lonnie van len nog is te bezichtigen tot en'r taande zondag. ijd heeft Frans Kingma ook nu stekende DAT-opnamen ge- aarvan een selectie aanstaande 14.00 -15.00 uur) is te horen in ïreld van Muziek" op Radio tar muziekliefhebbers ook om r op af stemmen om te luiste-, iet jazzprogramma "Something arige Soester is zijn leren jas lakt aan een inbreker. Die mderdag zijn woning aan de' an binnen en ging er met het uk vandoor. 31.700 km 29.800 km 25.110.- 20.592. 12.700 km 25.200.- 36.400 km 12.492.- 7.500 km 26.865.- '1.000 km 15.975.- 50.000 km 15.165.- 59.600 km 6.615.- 19.800 km 10.125.- 13.000 km 10.485.- 12.900 km 10.665.- 17.200 km 8.955.- '0.300 km 7.785.- 8.200 km 7.335.- '9.300 km 10.485.- 16.900 km 15.165.- 5.600 km 25.110.- 9.000 km 18.855.- 7.500 km 13.365.- 5.800 km 20.655.- 9.000 km 16.065.- 0.200 km 13.392.- 7.800 km 16.092.- 4.200 km 17.055.- 9.600 km 16.092.- 8.800 km 8.955.- 40.000 km 12.465.- 4.400 km 14.535.- 28.200 km 12.492.- 39.600 km 21.465.- l] 1 I Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Aan een discussie van vele jaren tussen bewoners van de Generaal Spoorstraat en het bestuur van de Woningstichting Soest (WS) is een einde gekomen. In een informatie bijeenkomst in het Dorpshuis kon den beide partijen zich redelijk vin den. De WS was met een delegatie over de bult gekomen om aan 26 bewoners van de Generaal Spoorstraat tekst en uitleg te geven. Begin dit jaar was een aantal zaken naar buiten gekomen inzake de geplande sloop van woningen. De WS liet duidelijk merken dat zij niet op deze manier met elkaar wilden omgaan. Procedureel was er immers met de Huurdersvereniging overleg geweest. Een aantal inwoners was het hiermee niet eens en richtte de Commissie Behouw Woningen Generaal Spoor straat op. Zij verzocht de WS, schrifte lijk terug te komen op het besluit van 1991. Hierin was onder andere gesteld dat in het jaar 2004 de woningen zou den worden gesloopt, een bepaling die de commissie aanvechtbaar vond. Overleg Nadat de commissie in deze krant haar ongenoegen had geuit, vond een gespek plaats met de Huurdersvereniging om te bekijken wat nog reëel was en wat de toekomst van de woningen inhield. Daarop werd door de WS een voorstel ingediend dat nu ter bespreking stond met dien verstande dat staande de ver gadering besluiten konden worden ge nomen, mits overleg met de Raad van Toezicht van de WS. Een aantal bewoners was van mening dat het besluit van 1991 zonder mede weten van de bewoners was genomen. Dit werd door de WS tegen gesproken met de opmerking dat men regelmatig overleg had gepleegd maar dat dit door weinigen was van de Spoorstraat was bezocht. Zo was ook het uitgevoerde onderhoud van 29 duizend guldtn be sproken. Het was bedoeld als voor traject waarin de bewoners hun wensen konden aangeven en werd verricht om de woningen nog redelijk te kunnen ver huren. De WS was wel van mening dat de tijd tussen 1991 en de geplande sloop te lang is en het beter was om het pro ces zo snel mogelijk in gang te zetten. Gezien de hüurbevriezing en de vrijheid die bewoners voor zelfwerkzaamheid kregen, leidde tot weinig of geen onderhoudsklachten. Wel worden nieu we huurders bij de ondertekening van de huurovereenkomst op de hoogte ge steld van de situatie sinds 1991. Uit de discussie bleek dat de Huurders- vereniging niet alle informatie aan de bewoners heeft verstrekt, een conflict die men volgens de WS zelf moest op lossen. Dit werd opgelost door enkele leden van de Commissie Behoud voor te dragen als lid van de Huurders vereniging. De bewoners wilden voor rang hebben bij toewijzing voor andere woningen, echter gaat dit pas in 1998 in werking. Wel staat vast dat indien op de oude locatie nieuwbouw gepleegd wordt dat de huidige bewoners recht op terug keer in hun straat hebben. Beleid Op voorstel van directeur J. van der Moolen werd besloten dat de woningen steekproefsgewijs door een onafhanke lijk bureau inzake geconstateerd verval zullen worden onderzocht. De oude voorstellen worden opnieuw beoordeeld en het huurbeleid wordt opnieuw be sproken met kans op huurverhoging na gedane reparaties. De vertegenwoordi ging vanuit de Spoorstraat wordt eens gezind via de Huurdersvereniging ge daan. Deze maatregelen beginnen in het voorjaar 1997, tot die tijd blijft het hui dig beleid van kracht. Bij een verplichte verhuizing wordt niet meer zoals vroe ger een vergoeding betaald. De Com missie Behoud Woningen Generaal Spoorstraat liet bij monde van mevrouw Van Eek weten dat zij hoopt dat de ka rakteristieke woningen van de Generaal Spoorstraat zullen blijven bestaan. Soesterbergers die aan het begin van Mercury wonen, hebben bij de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) hun ongenoegen geuit over geluidshinder door startende en warmdraaiende vrachtauto's. Vooral 's morgens vroeg wordt dit als bijzonder irriterend ervaren met de stank van uitlaatgassen als extra hinder. Aangezien dit gedeelte buiten de be bouwde kom ligt, is het parkeren daar niet verboden. Daarbij komt nog dat juist dit gedeelte van de Mercury in de gemeente Zeist ligt. Toch heeft de ge meente Soest dit niet naast haar neerge legd maar overleg gepleegd met haar collega's van Zeist. Daarin is afgesproken dat de gemeente Zeist in ambtelijk overleg met Soest het nemen van de noodzakelijk te achten verkeersbesluiten zal voorbereiden. Ten aanzien van de handhaving zal met de politieleiding district Eemland en Het Binnensticht overleg worden gevoerd om een praktische oplossing te bewerk stelligen. Met betrekking tot de overlast van het parkeren van vrachtauto's is af gesproken dat de gemeente Zeist het initiatief neemt om in overleg met de eigenaar van de vrachtauto's tot een oplossing van de ervaren problemen te komen. De gemeente Soest heeft een alternatieve locatie aangewezen, waar het parkeren van vrachtauto's wel is toe gestaan. Dit is de Batenburgweg langs het terrein van de vliegbasis. Deze week is begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden ten behoeve Van de "Aanleg riolering Soesterberg- Noord". De eerste week worden de ver hardingen gezaagd in de tracés van de aan te leggen riolering. Volledige afsluitingen van wegen zijn in de eerste week niet te verwachten. De aanleg van de riolering begint in de berm van de Batenburgweg, vanaf de Postweg richting Veldmaarschalk Montgommeryweg. Na overleg met de bedrijven aan de Postweg wordt de aan leg van de riolering Postweg vanaf de Amersfoortsestraat naar de Batenburg weg ter hand genomen. Met de bedrij nen worden afspraken gemaakt over de bereikbaarheid. Het aanbrengen van de bestrating in de Fokkerstraat ligt iets achter op de plan ning. Getracht wordt deze achterstand in te lopen. De Kamerlingh Onneslaan wordt tijdelijk van puin voorzien, zodat de bewoners wel hun huizen kunnen bereiken. Gepland staat dat op 29 mei deze straat de asfalt-verharding krijgt. De aanleg van de riolering in de Versteeghlaan begint op 28 mei. Tijdens de werkzaamheden zijn de woningen niet per auto bereikbaar. De woningen zijn alleen per voet over de trottoirs te bereiken. Ook de garages die via de Versteeghlaan te bereiken zijn, zijn in die periode niet of moeilijk te bereiken. De Commissie Beeldende Kunst Soest heeft het college geadviseerd opnieuw een onderzoek in te stellen om in Soesterberg een kunstwerk pp te richten ter waarde van 143.000 gulden. De oude kunstopdracht van Raoul Teulings is door de provincie afgewezen ën nu worden of zijn er reeds plannen akt voor een redelijk alternatief. In Soesterberg hoort men stemmen die het Onjuist vinden om zonder voorkennis Van de bewoners hierover te beslissen. Uiteraard houdt de Commissie Beel dende Kunst Soest zich het recht voor dit te regelen, maar andermaal wordt gevraagd dit in overleg met het dorp te doen. Zelfs is er in Soesterberg al een voorstel die velen zeer op prijs stellen. Soesterberg is de plaats waar eens de Nederlandse Luchtvaart begon, met an dere woorden het is de bakermat van vliegend Nederland. Kijkt men bijvoorbeeld in Frankrijk en Engeland, dan wordt dat bij de ingang van het desbetreffende dorp heel duide lijk aangegeven. Dat kan bestaan uit een opschrift of een (miniatuur) vliegtuig op een verhoging. Soesterberg en dus ook Soest mogen best trots zijn dat dit bin nen deze gemeente is gebeurd en waarom dat niet tot uiting brengen? In goed onderling overleg tussen bijvoor beeld de Luchtmachtstaf in Den Haag, gemeente Soest, de Vereniging Soester bergs Belang en de Verenigde Onderne mers Soesterberg zou een dergelijk ini tiatief zeker goede mogelijkheden heb ben. De afgelopen Koninginnedag, 4 mei herdenking en bevrijdingsdag heb ik als moeder en als gewoon inwoner van Soesterberg helemaal meegemaakt. Een paar mensen hebben dagen, weken, ja maanden lang hun uiterste best gedaan om voor een paar centen ons allemaal fijne dagen aan te bieden. En daar zijn ze heel goed in geslaagd, daarvoor hart stikke bedankt! Ja, wie komt er nu op het idee een reveille met loeiende en versierde auto's te houden? Dat begon al gewoon te gek. Ik zag dat heel velen dit bijzonder op prijs hebben gesteld. En dan die kinder- koppies in de laadbak van die enorme grote auto's van Tammer. Wist je dat die van mij dagen daarna het er nog over hadden? Gewoon geweldig. En dan de aubade, dat samen met elkaar zingen van die oude bekende liedjes. Eerlijk, de dag kon voor mij toen niet meer kapot. Half in de morgen kreeg ik familie over uit Arnhem, nou daar kunnen ze er ook wel wat van, zou je zeggen. Weet je wat? Ze stonden met open mond alles hier tej bekijken en gilden de hele dag van 'watj een feest, wat een feest'. 's Middags stond ik om bijna half zes met mijn pannetje voor nasi op het Dorpsplein. Helaas was alles op, dat is dan mijn schuld. Maar ik schaam mij diep voor een stel oudere mensen die hetzelfde overkwam en onbeschoft te keer gingen tegen de militairen die er helemaal niets aan konden doen. Ben ik dan de enige die in de krant heeft gele zen dat daar stond 'op is op?' De mili tairen die hun vrije dag voor ons over hadden, het leek warempel of de NSB'ers uit de oorlog even terug waren. Ik heb tegen de jongens gezegd dat ik ape-trots op hen was. En wat zeg je dan van het vuurwerk? Waar halen ze het vandaan om een kwartier lang een pracht van vuurballen en harde klappen' ons voor te houden. Ben ik dan zo gek om dit te zeggen of zijn al die anderen die dat maar heel gewoon vinden zo gek? Volgens mijn buurvrouw mankeert mij niks, dus kun nen jullie die klap even verwerken. Dan 4 mei. Waar bleven die Soesterbergers om op de basis een plechtigheid te beleven? Bussen stonden op het Dorpsplein, stoelen stonden op de basis, een intense belevenis hebben we meegemaakt met daarna een heerlijk ontbijt in het Casino. Dan 's middags, de ingebruikneming van het Odijkplein. Dat was gaaf toen daar heel wat men sen stonden. Ik heb gehoord dat één lid van het Oranje Comité zich daar jaren lang voor heeft ingezet. Alleen dat al is meer dan een schouderklop waard. Maar wat doen de meesten? Ze zeggen niets en als ze wel wat zeggen, dan kan keren ze van 'waarom nu pas in 1996?'. Soms zou je zulke etterstralen eens goed door elkaar moet rammelen. Dan de herdenking 's avonds in de Caroluskerk, met de Stille Tocht en bij het monument. Ik heb ze geteld die in het défilé liepen en het waren er meer dan vijfhonderd. En dan de plechtigheid die volgens mij al jarenlang door één en dezelfde wordt geleid. En als ik het goed hoorde gaf hij de militairen ook nog de commando's wat ze moesten doen. Maar dan die twee minuten stilte. Ik prijs mij gelukkig dat in ons dorp dat nog kan. Gewoon een poos zo stil bij elkaar staan met je gedachten aan toen en nu. Ook maar één keer per jaar zing ik met heel mijn wezen ons eigen Wil helmus en dat is daar bij het monument. Bevrijdingsdag: ik heb gelezen dat alles op het laatste moment nog gewijzigd moest worden omdat Sterrenberg moest afhaken. Maar waarom heb ik dat alleen in de krant gelezen en via folders bij de winkels gezien? Mijn kinderen hebben de ballonnen met een super sneltrein vaart de lucht in zien vliegen om daarna het spel met vliegers, die ze notabene ook nog van het Oranje Comité hebben gekregen. Ik stel daarom nog één keer de vraag, ben ik nu zo gek dat ik heel erg geno ten heb? Zo niet, dan moeten jullie ook eens wat zeggen. Leden van het Oranje Comité, nogmaals hartstikke bedankt en ik zie jullie het volgend jaar graag weer. Mevr. J.J. Wiersma Donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne v. Erven STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 09.30 dhr. Van Stee, Baarn Zondag 19 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 09.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30 uur; gebedsdiensten: dagelijks 12.15,15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag geopend. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 dhr. B. Roest Huisarts Donderdag 08.00 - vrijdag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-; 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht'' Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. vrijdag 17 mei. Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: (035)6019190 In de Soester Courant van 1 mei las ik, dat de gemeente Soest als bestemming voor de opbrengst van de verkoop van het CAI-net heeft gekozen voor o.a. sportaccommodaties, verbouw/nieuw bouw C-drie. Tot mijn verbazing zijn dit allemaal bestemmingen in Soest, terwijl er bij de oprichting en exploitatie van het CAI-net toch ook een flink bedrag van de Soesterbergse inwoners is ont vangen. Zij zien bij de bovengenoemde plannen van de gemeenteraad totaal niets van hun geld terug. Zeker niet de ouderen en ook met name de inwoners, die geen auto rijden, want hoe moeten zij in Soest komen bij gebrek aan open baar vervoer in de avonden en in de week-enden? Ik denk, dat er in Soester berg ook nog wel wensen te realiseren zullen zijn uit het 'spaarpotje' van Soest. Zelf denk ik aan een goede verlichting van diverse achterpaden, al jaren een verzoek van velen. Maar ja, dat wordt steeds terugverwezen naar de Woning Stichting Soest. Verder heeft Soester berg nog steeds een kunstwerk tegoed. Nadat het gemaakte ontwerp niet is ge realiseerd, hebben we hierover niets meer gehoord. Dus gemeentebestuur van Soest, denk nog eens aan het deel van uw gemeente 'over de berg'. We horen graag van u! mw. A.A. Wels-Grootendorst k Zondag 19 mei leeft Soesterberg vanaf 10.00 uur in een soort TT- ban. Van heinde en verre zullen de ware motorliefhebbers weer komen om heel oud en heel nieuw glinste rend motormateriaal te aanschou wen in en om het Mil. Luchtvaart Museum aan het eind van de Kamp weg. In samenwerking met vele Italiaanse motorclubs is het Mil. Luchtvaart Mu seum ook dit jaar weer geslaagd om voor de zesde maal een Italiaans motorspektakel te organiseren. Dat be tekent dat meer dan 10.000 bezoekers uit binnen- en buitenland deze speciale motordag zullen bijwonen. In de museumhallen zullen de bekende merken weer staan zoals Aermacchi met zijn Gilera en Augusta, Benelli, Bimota, Ducati, Lambretta, Laverda, Moto Morini, Moto Guzzi en Vespa, aange vuld met een stand van het Classic Racing Team. Het thema voor deze keer is "historisch en klassiek op vleugels en twee wielen". Eregast is Henk van Kessel, meervoudig Nederlands kampioen en oud-wereld- kampioen in de 50cc klasse wegrace. Hij zal de mooiste motor of scooter van de deelnemende clubs bekend maken. Wie weet valt de keus op de 50-jarige Vespa of de 75-jarige Moto-Guzzi. De sfeer is weer volledig Italiaans met muziek, piz za's, cappuccino, espresso en uiteraard Italiaans ijs. Hobbyisten komen aan hun trekken bij de marktkramen met een keur aan motoronderdelen. Bijzondere aandacht zal ongetwijfeld krijgen een Aermacchi 50cc uit 1964, een Maserati en een Ferrari motor uit de midden vijftiger ja ren, een Ceccato 125cc, een bijzondere collectie Italiaanse 50cc modellen en een groot aantal Italiaanse racemotoren van diverse merken en bouwjaren. Kortom, motorliefhebbers moeten zon dag 19 mei in Soesterberg zijn. Sinds 3 mei heeft de Cougar ook de vliegbasis Soesterberg als thuisbasis gekregen. De Cougar verhoudt zich tot de Chinook als een bestelauto tot een vrachtwagen. Het is ook een transporthelicopter, maar met min der ruimte. Het is vooral geschikt om een kleine la ding snel van de ene naar de andere plaats te brengen. Het is de eerste van 17 van deze Franse heli's die gaan be horen tot het 300 Squadron en in 1997 operationeel inzetbaar zijn. Het voor deel van de Cougar is dat hij bijvoor beeld gebruikt kan worden bij operaties vanaf amfibische transportschepen. Daarvoor is de Chinook veel te groot. En omdat de laadvloer relatief groot is, kan de heli goed ingezet worden voor het vervoer van gewonden. Bijzonder aan deze Cougar MK2 is dat op de vloer scherfwerende matten lig gen. Deze zijn bedoeld om de inzitten den te beschermen tegen kogels en De eerste Cougar landde vorige week op vliegbasis Soesterberg. granaatscherven die door de bodem kunnen binnendringen. Een andere vei ligheidsmaatregel is dat er twee geschei den brandstofsysternen zijn. Als één er van wordt lek geschoten of als een toevoerleiding wordt geraakt, kunnen daardoor beide motoren blijven functio neren. Trouwens, met één motor kan deze heli ook vliegen. De Cougars zijn net als de Chinooks ingericht met beeld schermen in plaats van de conventionele vlieginstrumenten. Spotters zullen hem direct herkennen aan de romplengte van 15 meter, hoogte 5 meter, en de diame ter hoofdrotor met 15 meter. Het aparte geluid komt van twee Turbomeca Makila 1A1 motoren van elk 1400KW. Hij kan 4500 kilo vracht vervoeren of 21 passagiers. Met een kruissnelheid van 262 km/u heeft hij een vliegbereik van 618 kilometer. De bemanning be staak uit twee vliegers. Op donderdag 23 mei gaan tien jongeren en ouderen van de plaatse lijke protestantse kerken een week naar "De ontmoetingen klooster" in het Franse Taize. Het is een klooster dat destijds is ge sticht door broeder Roger met als doel om mensen vanuit de hele wereld een ontmoetingsplaats te geven. Niet een ontmoeting zonder inhoud, maar een plaats waar men geestelijk met elkaar in contact komt. Voor een ieder met zijn of haar eigen geloof is daar ruimte en samen is er een ontmoeting in zingen, bidden en medi tatie. Tien Soesterbergers willen dat ook eens meemaken en kijken uit naar Pink steren, hoe dat kerkelijk feest daar be leefd wordt en de gesprekken die ze ho pen te houden met de vele soorten bui tenlanders. De visie van anderen op ge bied van geloof en vooral de gedachte over oecumene, want om "samen" als christenen in deze wereld te staan is hun ideaal. Als ze terugkomen willen ze graag hun verhaal vertellen en wie weet wordt er volgend jaar weer een Taize- reis georganiseerd. Dan hopen ze op te trekken met ook leden uit de plaatselijke drie kerken, rooms en protestant. En wie weet, met ook nog andersdenken den, want Taize staat immers open voor alle geloofsovertuigingen. Een radio/cd-speler en enkele cd's zijn uit de auto van een 41-jarige Soesterberger gestolen. Dit gebeurde zaterdag op de Mercury. Om degradatie af te wenden moet KVO nog één wedstrijdpunt bin nenslepen. Het Voorthuizense Spi rit wenste daar zaterdag niet aan mee te werken. Via een ruststand van 10-9 werd het 17- 15 voor Spirit dat geen cadeautjes weg gaf. Daarom zullen de Soesterbergse korfballers het laatste broodnodige punt komende zaterdag moeten pakken in de thuiswedstrijd tegen Exakwa. Het duel met de ploeg uit Lelystad is tevens de afsluiting van de competitie. Overige uitslagen: KVO 2-Meeuwen 3 12- 14, Doorn 2-KVO 3 10-12, Het Bosch-KVO 4 9-12, KVO 5-Animo 3 7-10, Viko Cl- KVO Cl 4-0, KVO Dl-Woudenberg D3 1- 4, KVO D2-Unitas D2 0-3, HKC F2-VO F1 3-0. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. IJAAR TEGELTAPIJT V.A I ï,- TOT 120,- PER M1 Verkoop uitsluitend in Soester berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. De Soesterbergse musicus Theo Hes geeft binnenkort vier concerten op het orgel van de plaatselijke r.k. Carolus kerk. Als kerkorganist en begeleider van het Caroluskoor kent hij dit instrument met het sonore geluid als geen ander. Om die reden kan men muzikale hoog standjes verwachten van de muzikaal begaafde Hes. Op de navolgende vier aangesloten woensdagen kan men hiervan genieten: 29 mei J.S. Bach, 5 juni Cesar Frank, 12 juni Maurice Duruflé en 19 juni o.a. Louis Vierne en Jehan Alain. Een programmaboekje met uitgebreide toe lichting over deze concerten is binnen kort verkrijgbaar. Alle concerten worden 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur in de fraaie en akoestiekrijke Caroluskerk gehouden en de toegang is vrij. Na afloop van elk concert wordt men in de gelegenheid gesteld een financiële bijdrage te geven ten bate van de verbouwing van het parochiehuis. Tot en met 31 juli exposeert Debby Visser-Neale aquarellen in Fysio centrum Veenstreek aan de Ere prijsstraat 209. De tentoonstelling is op werkdagen te zien van 8.00 tot 18.00 uur. Debby Visser werd in 1954 geboren in Engeland, verhuisde op twaalfjarige leeftijd naar Australië, waar ze een op leiding schilderen volgde op de Univer- sity of Art and Science in Sydney. Na zes jaar keerde ze terug naar Nederland, waar ze haar huidige Nederlandse man ontmoette en in '74 emigreerde ze naar Nederland, waar ze bij verschillende docenten schilderlessen volgde. Eind jaren tachtig begon ze te expose ren en in Zoetermeer zijn twee perma nente exposities ingericht met haar werk. In Zoetermeer gaf de kunstenares ook les, maar die werkzaamheden moest ze stopzetten toen ze naar Soest verhuisde. Kort daarna volgde een drie jarig verblijf in Italië, waar ze les kreeg van de gerenommeerde docent Sharon Fontana. Deze heeft veel invloed op haar werk gehad en is nog steeds de mentrix van Debby Visser die inmiddels weer in Soest woont. Sinds september vorig jaar werkt De Soesterse samen met Evelien Roskott die haar 'Natuur Atelier' en huis be schikbaar stelt voor diverse workshops. Debby geeft daar les in aquarelleren en heeft inmiddels ook een opleiding Binnenhuisarchitectuur voltooid. Woensdag 15 mei 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 17.30 tenniscomp. junioren, Sportpark Donderdag 16 mei 13.00 koersbal, Drie Eiken 17.00 tennis, mini/maxi toernooi, Sportpark 19.00 tennis inhaaldag distr./KNLTB, Sportpark Vrijdag 17 mei 10-17 tennis huismannentoernooi, Sportpark Zaterdag 18 mei 08.30 tenniscomp. distr., Sportpark 15.30 korfbal KVO 1-Exakwa 1, Sport park Zondag 19 mei 10.00 ITAL-dag Mil. Luchtvaart museum 10.00 tenniscomp. KNLTB, Sportpark Maandag 20 mei 09-17 tennis LU-toernooi, Sportpark 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 21 mei 20.00 tennis grabbelavond, Sportpark Woensdag 22 mei 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven: tel 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15