SSEN T-bone steak? m 'tluy LAATSTE WEEK LEVI'S 501 159.- The Outpost OITAKI 'Goed Verpakt' zo slecht nog niet VVD bereid Kunstuitleen eventueel nog reddende hand toe te steken Bruidspaar Gruizinga 60 jaar samen len Soest zoekt andere plek om vuurwerk af te steken UfÖ Raadsleden schuiven advies van welstandscie. terzijde Oude Ambachtenmarkt laat het verleden herleven SACTUEEL Gevraagd KOMT NAAR SOEST Verkeersmaatregelen vanwege Oude Ambachtenmarkt Soest PAGINA 2 WOENSDAG 15 MEI 1996 SOESTER COURANT 5 - 601 24 77 iond PAGINA 3 Meeste fracties voorstander van gemeentelijke vervolg-actie Appartementen Koningsweg Meningsverschil met CDA in Soestand zelf uw kaas afsnijden Tot ziens op Hemelvaartsdag! Kaasboerderij "De Staelenhoef" KLAREN ^TROMP KLAREN gTROMP KLAREN flTROMP KLAREN gTROMP Trompettist was Raymond Roeten VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 Driehonderd stuks kleding weg bij snelkraak Situatie Dalweg gewijzigd Soester 'Grunnegers' in de bloemen Bouwplan winkels Van Weedestraat 'lelijk' de enige echte VOOR: Morgen (Hemelvaartsdag), 10.00-17.00 uur Parkeerplaatsen voor invaliden rnmrritnrrsim aANKOoi vaneEn cASIOh //ETS "ADEj\U n 8.00 - 17.00 uur 13.30 uur. 1992 11.250,- 1993 11.950,- 1994 12.950,- INGEN IN ONZE G AMERSFOORT ;e occasions tage 5drs riotop 1992 33.950,- 1991 14.950,- 1994 22.950,- 1990 12.950,- 1989 6.950,- 9.950,- 8.950,- 1991 13.950,- 1991 14.950,- 1993 1990 vNY CASR MET 3ULDENS VOORDEEL I Sporting 7-1995 entr. vergr. 7.000 km Nu 19.750,- 10-1995 a„ 5.000 km. 26.950,- 1995 LM velgen, A-spoiler 36.950,- lABRIO 1-1996 Nu 41.950,- )ORDEEL 3.850,- jonsuitvoering 1995 Nu 44.950,- iV AUTOMAAT 1994 airco, CD-wisselaar, alarm, sche ramen, etc. 47.950,- io 9-1994 .000 km., airbag, ABS, electr. deling, visco drive Nu 49.950,- SV velgen 1995 53.500,- i 20V LM velgen, airco 1995 55.000,- 3 Diesel 1-199 electrische ramen, centrale Nu 59.950,- >ORDEEL 9.430,- 'O 1-1996 len, centrale vergrendeling, Nu 59.950,- ORDEEL 11.050,- 3-1993 9.250, ar Diesel jeaal als camper 12.950,- 2-1992 14.950,- rurbo Diesel 1991 aak 16.950.- 7-1993 18.500, ibbele cabine 9-1993 achtiging 21.750,- 11-1995 25.950,- )rit dubbele cabine 4-1996 mt glas 25.495,- SEN AANBIEDING Jrit met gratis dubbele 25.495,- excl. BTW tj De leden van de raadscommissie milieu zijn meer geïnteresseerd in de les die kan worden getrokken uit het evaluatierapport van de Goed Verpakt-campagne dan de nega tieve publiciteit die hier vorig jaar over ontstond. In de krantenkolommen werd toen een conflict over het al dan niet slagen van de actie tussen de gemeentevoorlichters Ben van Os en Joop van Haaften breed uitgemeten. Deze publiciteit heeft er volgens Teeke Glastra (BAM) in elk geval toe bijgedragen dat de burgers af wisten van de actie. Volgens het rapport was 71 procent van de Soester bevolking op de hoogte van de campagne 'Goed Verpakt'. Ondanks de negatieve publiciteit stelde Wil Stekelenburg (PvdA) vast dat 'Goed Verpakt' in elk geval beter was aangeslagen dan een soortgelijke cam pagne in Nieuwegein. Volgens Harry Witte (GGS) was het resultaat van de actie nog beter geweest als de gemeente vooraf had geweten dat de coördinatie met de winkeliers meer tijd en energie vergen. De tijdsdruk was ontstaan, omdat de campagne in juni werd gevoerd. April en mei waren, volgens wethouder Ries van Logtenstein, afgevallen vanwege de vele feestdagen. Juli en augustus vielen af omdat er in die periode veel Soesters op vakantie zijn. Op verzoek van Witte zal het college de winkeliers informeren welke conclusies het heeft getrokken uit de evaluatie. De meeste fracties zijn voorstander van een vervolg-actie. Wethouder Ries van Logtenstein beloofde dit te zullen be spreken in het college. De publieks-campagne van vorig jaar kostte 70.000 gulden. Hiervan nam de provincie Utrecht tien mille voor haai rekening, onder de voorwaarde dat de resultaten van de campagne ter beschik king komen van andere gemeenten in de provincie. BAR, G RIL.iL RESTAU R ANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 Op donderdag 23 mei zal de gemeente raad van Soest unaniem de weg vrijma ken voor de bouw van dertien apparte menten en drie eengezinswoningen op de hoek van de Koningsweg en de Eigendomweg. In de vergadering van de commissie ruimtelijke bleek vorige week dinsdag dat alle acht fracties genegen zijn een voorbereidingsbesluit te nemen. Daar mee kan de artikel 19 procedure worden gestart. Deze procedure is weer nodig, omdat het schetsplan van Bouwmaatschappij Uyland in strijd is met het bestemmings plan. De geplande gestapelde bouw komt niet overeen met de voorschriften in het bestemmingsplan. Omdat het bouwplan stedebouwkundig gezien wel in het gebied past, is het ge meentebestuur bereid mee te werken aan het bouwplan. Is er nog redding voor de Kunst uitleen? Als het aan de WD ligt wél, maar als het van het CDA af hangt beslist niet. Dat bleek vrijdag in de discussie in het praat programma Soestand, waar enkele politici de degens kruisten over de - politiek in elk geval - omstreden voorziening. In de pakweg vijf jaar van haar bestaan is de Kunstuitleen Soest haar (voortbe staan nog steeds niet zeker. Integendeel: de dramatische verhoging van het abonnementsgeld (begonnen met 50 gulden per jaar, inmiddels via 85 gulden opgetrokken naar 125 gulden) zou wel eens kunnen leiden tot het afhaken van een flink aantal leners, waardoor de voorziening aan een zijden draadje komt te hangen. De Soester politiek heeft in haar onmetelijke wijsheid besloten dat de Kunstuitleen zichzelf moet bedruipen en dat betekent dat zij, om uit de geva renzone te komen, op afzienbare termijn het aantal leden moet zien te verdubbe len tot ca. 500. Een menselijkerwijs onmogelijke op gaaf, zo bleek in Soestand, waar Riana Luiks (directeur bibliotheek en ook de "baas" van de Kunstuitleen) met de po litici Ellen Huberts (WD), Bart Krol (CDA) en Jan Visser (GroenLinks-PS) en toegewijd kunstlener J. Fekkes in dis cussie ging, onder leiding van haar voor gangster Guus Kruis. Luiks en Fekkes pleitten, met de steun van Visser, onom wonden voor het behoud van de ge meentelijke subsidie; Krol moest daar niets van hebben, maar zijn coalitie partner Huberts toonde zich bereid om "nog eens te kijken of we nog iets kun- U mag op de Oude Ambachtenmarkt in Soest op Hemelvaartsdag bij de kraam van Kaasboerderij "De Staelenhoef" 1 1/2 pond) Doet u dat tot op 10 gram nauwkeurig, dan is het stuk kaas van u Zit u ernaast, dan bent u de koper... *vlak bij de dorpspomp. Birkstraat 123 Soest Tel. 035-6013781 nen doen", zoals ze het omschreef. "Wij willen de Kunstuitleen nog niet kwijt. Ze is ons wel wat waard." Krol - door Visser uitgemaakt voor een "cultuurbarbaar", wat hij trouwens niet weersprak - vond de 21.000 gulden die de gemeente dit jaar (voor het laatst?) voor de Kunstuitleen heeft uitgetrokken al mooi genoeg. "De gemeenteraad heeft het welzijnsprogramma door gevlooid en in grote meerderheid uitge sproken dat de Kunstuitleen zichzelf moet bedruipen. Daar houd ik mij aan." Nooit kostendekkend Zowel Huberts als Krol hoopten dat de nieuwe ledenwerfactie van de Kunst uitleen nog wat zou opleveren, maar de voorstanders toonden zich op dat punt van hun somberste kant. Volgens Luiks was het saldo van nieuwe leden, vermin derd met het aantal "afhakers" (vanwege het duurdere abonnement) nu nog nul. Het opkrikken van het ledental naar het vereiste aantal van 500 vond ze "eigen lijk niet te doen". Fekkes prees de Kunstuitleen als een noodzakelijke voorziening voor "gewone mensen, die geen duur stuk aan de muur kunnen hangen". Visser verzette zich tegen de eisen van de politiek - "cultuur is nóóit kostendekkend" - en zag in het CDA de grote boosdoener. Hij begreep ook niet waarom het CDA wél achter overheidssubsidie voor cul tuur-verschijnselen als PVO, pingpong, ballet en boeken kon staan, maar niet achter het uitlenen van kunst. Volgens Krol was de bibliotheek een echte kern-voorziening, maar de Kunst uitleen niet. Dat leverde hem o.a. een reprimande op van C-drie directeur Jacques Jansen, die erop wees dat kunst (literatuur bijvoorbeeld) toch ook in de bieb ruim voorhanden is. "Discrimina tie!" verweet hij Krol, en Fekkes meende dat het CDA toch ook oog moest heb ben voor de waarde van het "beeld" naast die van het "woord". Proporties Riana Luiks - die het gesteggel om de Kunstuitleen geen prettig begin van haar nieuwe baan bij de bibliotheek had ge noemd - bracht het probleem tot z'n juiste financiële proporties terug. "Het gaat om 41.000 gulden per jaar, nog geen gulden per inwoner, terwijl het bereik aanzienlijk groter is dan 250 le den, want kunst leidt altijd tot discussie in de familiekring." Ze weersprak dan ook dat de Kunstuitleen een speelgoedje voor "een klein elitair clubje" zou zijn. Krols vergelijking tussen de bibliotheek en de Kunstuitleen ging volgens haar mank omdat de bieb een veel lager entreegeld heft en bovendien al tiental len jaren de kans heeft gekregen haar bestaansrecht te bewijzen. Volgens Visser was de kunst zó belang rijk dat zij de religie op den duur zou vervangen. "In veel Soester huiskamers hangt een meerwaarde, maar dat begrij pen CDA-ers natuurlijk niet." Krol, die Visset uitnodigde dan maar eens bij hem thuis te komen kijken (waar naar ver luidt qua kunst overigens vooral primi tieve Afrikaanse afgodsbeelden te zien zijn), gaf echter geen krimp en liet zich ook niet verleiden door Huberts, die in beginsel wel bereid was de ledenwerf actie, als die een beetje aanslaat, te ho noreren en wilde proberen het CDA "mee te krijgen". "Als de Kunstuitleen geen draagvlak in de bevolking heeft, moet-ie maar verdwijnen," aldus Krol. Snurkcentrum Eerder in Soestand - muzikaal omlijst door Semmy Prinsen (saxofoon) en Marco van Os (piano) - sprak Leen Cramer met de Soester KNO-arts Van Dishoeck, die met zijn collega V.d. Wal in Molendael het eerste "snurkcentrum" van Nederland is gestart. Hij bevestigde dat het gesnurk - waaraan meer mannen dan vrouwen zich schuldig maken om dat zij doorgaans dikker zijn en méér drinken - soms wel de 80 decibel over- Ellen Huberts (VVD). schrijdt, zodat er inderdaad sprake is van geluidsoverlast. "Op de werkvloer heb je daarvoor oorbeschermers nodig." Volgens Van Dishoeck heeft snurken niets met stembanden te maken, maar met een "klapperend" gehemelte als ge volg van verkeerd ademen (door de mond). Dikwijls is snurken ook het ge volg van een scheef neustussenschot en KNO-artsen kunnen letterlijk aan ie mands neus zien of hij/zij al dan niet snurkt. Iemand die in alle standen snurkt wordt daarvan niet door het "porren" van zijn/haar bedpartners af gehouden. Snurken is niet alleen hinderlijk, maar ook ongezond, soms zelfs levensgevaar lijk, aldus Van Dishoeck. "Wie een hele nacht snurkt wondt vermoeid wakker en moet eerst helemaal op gang komen." In het Molendael-snurkcentrum wordt ge keken naar oplossingen en die zijn er ook, bijvoorbeeld speciale apparaatjes en kussens. Volgens Van Dishoeck is het snurk centrum niet echt uniek, want ook aan de universiteiten wordt het nodige on derzoek gedaan. Het is daar alleen min der praktisch gericht. Volgens de arts zouden sommige huisartsen wel wat se rieuzer met de snurkproblemen van hun patiënten mogen omgaan. "Ze hebben doorgaans de neiging de problemen te bagatelliseren." onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Voor onze opdrachtgevers TE KOOP GEVRAAGD: Middenwoning met flinke tuin, 3 sl.k., omg. Soest(dijk) Koopprijs ca. f 300.000,- k.k. onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: Hoekhuis of helft dubbel, 4 a 5 sl.k., omg. Soest, Baarn of Hilver sum. Koopprijs ca. f 450.000,- k.k. onroerend goed TE HUUR: Winkelcentrum Soest-Zuid A.d. Soesterbergsestraat wordt bin nenkort gestart met de bouw van een zeer gunstig gelegen winkel pand met magazijnruimte, keuken en toilet. Bruto vloeropp. ca. 90 m2. Frontbreedte 7.50 mtr. Opl. okt. 1996 onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: Middenwoning, 3 sl.k., zolder, geen gar., omg. Soest-Zuid Koopprijs ca. f 350.000,- k.k. Aankoop advies en begeleiding Ook's avonds en in het weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 035 - 602 74 93 In het verslag wan de dodenherdenking op 4 mei stond in de Soester Courant dat Adri Verlaan The Last Post speelde. De naam van het PVO-lid was vooraf opgegeven aan de redactie. Maar in werkelijkheid was het de achttienjarige Raymond Roeten, trompettist bij PVO, die tijdens de dodenherdenking speelde bij het monument. Aanmelden: Bij een snelkraak op de Zuid promenade hebben onbekenden driehonderd kledingstukken buit gemaakt. De totale winkelwaarde er van was maandagmorgen nog niet bij de politie bekend. De snelkraak in de modezaak in Soest-Zuid werd zaterdag tegen vijf uur 's morgens gepleegd. De daders 'forceerden de deur met grof geweld en laadden vervolgens hun voertuig vol. Aangifte is gedaan door een 32- jarige man uit Amersfoort. Het College van B. en W. gaat zich nader beraden op de plek waar in de toekomst het vuurwerk op Ko ninginnedag moet worden afgesto ken. In verband met de gewijzigde situatie aan de Dalweg is de lokatie- Dalweg niet meer vanzelfsprekend. Tot dusver wordt het vuurwerk aan de "overkant" van de Dalweg afgestoken, gezien vanuit het gemeentehuis. Er is daar het afgelopen jaar het nodige aan bebouwing bijgekomen (Molenschot, woningen) en als straks de polikliniek, het verpleeghuis en nog een aantal hui zen klaar zijn is deze lokatie wellicht minder geschikt. Daarom willen B. en W. nog eens nadenken over een andere plek. Dat blijkt in elk geval uit het antwoord aan raadhuis-buurman Kraypoel, die - niet voor het eerst trouwens - bezwaar heeft aangetekend tegen de vergunning voor het vuurwerk op de recente Konin ginnedag. Hij wijst in dat verband op de gevaren en vindt dat de gemeente de 4 gemaakte afspraken elk jaar maar slecht nakomt. Toelaatbaar Wat de gevaren betreft wijst het College op het feit dat de vuurwerk afstekende firma nauwgezet wordt gehouden aan de wettelijke richtlijnen en veiligheids voorschriften. De politie controleert de opstelling elk jaar. "Het vuurwerk op Koninginnedag wordt door velen be schouwd als een waardige afsluiting van een feestelijke dag," aldus het College. "Hoewel enige mate van gevaar, schade of hinder altijd aanwezig zal zijn, achten wij dit, mede met het oog op de eerder genoemde richtlijnen, toelaatbaar." Het College weet niets van niet-nageko- men afspraken, zo blijkt. Telefonisch zou de heer Kraypoel de toezegging zijn gedaan dat hij eventuele schade als ge volg van het vuurwerk bij de gemeente kon indienen, maar B. en W. onderstre pen dat geen enkele ambtenaar gerech tigd is zo'n mededeling te doen (hoog uit het College) en dat eventuele schadeclaims in handen van de gemeen telijke verzekeraar worden gesteld. I Een "geketende" Wethouder R. van Logtenstein heeft zaterdagmiddag - in zijn functie van loco-burgemees- ter - de felicitaties van de gemeente overgebracht aan de heer en me vrouw Gruizinga, die in het Witte Huis hun 60-jarig huwelijk vierden. Hij bracht uiteraard een fraai bloemstuk voor hen mee. Bruidegom F.W. Gruizinga (85) en bruid A. Gruizinga-Oeseburg (84) brachten deze gedenkwaarige dag door te midden van familieleden en vrienden. Ze wonen als lang - sinds kort na de oorlog - in Soest, maar zijn allebei ge boren "Grunnegers", afkomstig uit Onstwedde. De Gruizinga's leerden el kaar al op jonge leeftijd kennen, toen ze resp. 16 en 15 jaar waren. Het duurde nog een aantal jaren voordat ze trouw den, want hun verlovingstijd viel mid den in de crisisjaren en dat was voor jonge mensen bepaald geen makkelijke periode. "Een rottijd," aldus de bruidegom, die destijds in de bouw begon, maar ook nog levendige herinneringen bewaart aan de mobilisatietijd en de oorlogsja ren, die hij - als pionier bij de Genie - gedeeltelijk in krijgsgevangenschap doorbracht. Al in de bezettingstijd kwam hij in Soest terecht en kort na de oorlog kwam hij er met zijn vrouw en oudste dochter - de jongste werd hier geboren - ook wonen, eerst even aan de Hartmanlaan, later aan het Kerkpad. De Gruizinga's woonden daar al met al zo'n vijftig jaar. De "Grunnegers" zijn in de loop der ja- ren aardig "verSoesterd". De bruidegom vond hier werk bij de fa. Rademaker, die winkelinterieurs bouwde, waar hij zelfs de 25 jaar volmaakte. In 1982 ging hij met pensioen. Sinds vorig jaar woont het bruidspaar in een flat aan de Albert Cuyplaan, tegenover het oude Molen schot, met uitzicht over de Eng. Ze heb ben het daar uitstekend naar hun zin en zijn allebei nog goed gezond. Het geslacht Gruizinga heeft zich intus- Wethouder R. van Logtenstein (met net zichtbare ambtsketen) feliciteert het bruidspaar Gruizinga. sen op bescheiden wijze uitgebreid. Bruidegom en bruid vierden het feest dan ook samen met hun beide dochters (plus "aanhang") en inmiddels drie kleinkinderen, en uiteraard nog een flink aantal andere familieleden, vrien den en bekenden. "Eén keer per jaar maken we een ronde door Soest met de welstands commissie. Soms hoor je de leden bij een pand zeggen, dat ze er eigen lijk niet zo blij mee zijn. En ik zdu niet willen dat ze dit hier ook doen," zei Günther Plomp van de VVD. "Ik kan het werk van de welstands commissie natuurlijk niet veroordelen, maar misschien was dit een kleine uitglijder," zei Wim Roest van D66. De commissie ruimtelijke ordening is niet bepaald gecharmeerd van het ont werp voor het perceel Van Weedestraat 4-6. Tegenover het oude politiebureau zouden winkels moeten komen. Voor Gemeentebelangen Groen Soest, GroenLinks/Progressief Soest, D66 en GPV/SGP/RPF is dit op zich al een reden om het bouwplan af te keuren. Zij willen eerst een discussie op poten zet ten over het winkelbeleid in Soest. De coalitie-partijen WD, CDA en PvdA hebben op zich geen moeite met een winkelbestemming. BAM net zo min. Dat het huidige bouwplan niet zal wor den gesteund, heeft echter voornamelijk te maken met het ingediende ontwerp. "Het heeft geen architectuur," stelde Wil Stekelenburg vorige week. Volgens Harry Witte van GGS zou het nieuwe pand te dicht op de" weg komen te staan en Roest sprak van een grote, blinde muur, waardoor het naastgelegen notariskantoor uit het zicht verdwijnt. "Het is een slecht bouwplan. Lelijk," al dus Roest. Op advies van de commissie ruimtelijke ordening zal wethouder Pieter ten Hove daarom met de aanvrager van het bouw plan gaan praten om te bezien of er een nieuw ontwerp kan worden gemaakt en ingediend. Waarmee de raadsleden het advies van de welstandscommissie naast zich neer hebben gelegd. En dit komt allerminst vaak voor. Sportzaak Toestemming gaf de commissie ruimte lijke ordening wel voor het bouwplan van Piet Hoek van Active Sports Nic van Dam. De sportzaak heeft het voor malige kantoor van de toenmalige Amrobank op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan ge kocht. Het zal worden verbouwd en uit gebreid. Hoek hoopt zijn nieuwe winkel nog voor de feestdagen aan het einde van dit jaar te openen. 109.95 Van Weedestraat 8a - Soest De éénentwintigste Oude Ambach tenmarkt, die morgen (op Hemel vaartsdag, donderdag 16 mei) in de Historische Kerkebuurt van Soest plaatsvindt, is voor iedereen gratis toegankelijk. Van 10.00 tot 17.00 uur worden niet minder dan tachtig oude ambachten gedemonstreerd. In de hele Kerkstraat, Neerweg, Peter v.d. Breemerweg, Eemstraat, Ferd. Huycklaan en op het parkeerterrein bij de Oude Kerk zal het zeer gevarieerde gezelschap ambachtslieden weer een stukje van het verleden laten herleven. Bij de schaapskooi worden op Hemel vaartsdag zo'n vijftig schapen van hun vacht ontdaan, zowel met de hand als elektrisch. Rondom dit schapenscheren zijn die ambachten gegroepeerd, die nauwverwant zijn met het vroegere boerenleven. Onder meer is een hoef smid aanwezig die verschillende soorten paarden zal beslaan en bekappen. Wegenwacht In het totale gebeuren is er ook een grote ruimte waar getoond wordt hoe men vroeger het graan bewerkte. Het jubileum van de Wegenwacht krijgt ook veel aandacht. Een groot aantal oude wegenwacht-wagens wordt tentoonge steld. Vanzelfsprekend vormen de oude am bachten de hoofdmoot op de markt, maar daarnaast zijn er ook andere stands die veel belangstelling zullen trekken. Zo is er veel handsnijwerkj oude prenten, oude boeken, tekeningen en schilderijen; er wordt geëmailleerd en er is een bijenstand waar men honing en de drank mede kan kopen. Verder zijn er diverse antiquairs met klein antiek en spullen uit grootmoederstijd. Poppenkast De jeugd - en ouderen zullen dat zeker ook doen - kan genieten van gratis poppenkastvoorstellingen. De Achter- hoekse folkloristische dansgroep "De Klepperklumpkes van 't Walfort" uit Aalten treedt ook op. Na een afwezigheid van een aantal jaren zijn er op de markt ook weer stand werkers te bewonderen en al lopende op de markt zal men regelmatig op ver schillende plekken het "Gheselscap goet ende fyn" tegenkomen, gespecialiseerd in oude Nederlandse volksmuziek, met oude instrumenten als draailier, trekzak en foekepot. Het Soester Muziekgezelschap treedt tijdens de Oude ambachtenmarkt op. Dit gebeurt tussen half elf en elf uur. HET WORDT MOOI IN HUIS In verband met de Oude Ambach tenmarkt op donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) gelden voor bet gebied Kerkebuurt verschillende tij delijke verkeersmaatregelen. Ze zijn van kracht vanaf woensdag 15 mei (18.00 uur) tot donderdag 16 mei (19.00 uur). Een geslotenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen - met uitzondering van de voetgangers - geldt voor de Kerkstraat (gedeelte achter de Oude Kerk vanaf de Middelwijkstraat tot hoek Torenstraat), de Neerweg, de Eemstraat, de Ferdinand Huycklaan (gedeelte tussen de Peter van de Breemerweg en de Kerkdwarsstraat), de Peter van de Breemerweg (gedeelte tus sen de Kerkstraat en de Hooiweg) en het Kerkpad ZZ (gedeelte tussen de Kerkstraat en het le zijweggetje links gerekend vanaf de Kerkstraat). Voor de Eemweg geldt een stopverbod voor beide zijden van de weg. De geslotenverklaring voor motorvoertui gen op de A.P. Hilhorstweg wordt op geheven. Tussen de Oude Kerk en het kruispunt Middelwijkstraat/Kerkstraat is de Torenstraat over een lengte van 26 me ter aangewezen als invalidenparkeer plaats. Verder is op Hemelvaartsdag tussen 6.00 en 18.00 uur het gedeelte van de Lange Brinkweg tussen de Korte Kerk straat en de Eemweg in de noordelijke richting gesloten (dus die dag op die weg éénrichtingsverkeer). Voor het eerst in de geschiedenis van het bestaan van de Oude Ambachten markt op Hemelvaartsdag wordt een speciale ruimte voor het parkeren van auto's van gehandicapte bezoekers aan de Ambachtenmarkt gereserveerd. Op het gedeelte van de Torenstraat, tus sen de ingang van de Oude Kerk en het kruispunt met de Middelwijkstraat wordt een ruimte voor een tiental auto's vrijgehouden. In het verleden was daar om gevraagd. Gesprekken met de poli tie en gemeente hebben geleid tot dit resultaat. De Wegenwacht als "vijftig jaar redder in nood" is aanwezig op de Ambachten markt en krijgt een plek op het weiland aan de P. v.d. Breemerweg waar ook het dorsen van graan en het ploegen en eg gen plaatsvindt. Enkele oude wegen wachtwagens en een wagen die thans in gebruik is, staan daar opgesteld. Verte genwoordigers van de ANWB geven graag uitleg over de geschiedenis van de wegenwacht. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM. CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. KOOPVIDEO VAN DE WEEK: 15 t/m 21 mei - tegen inlevering van deze advertentie ^^^Jcortlnj^opallclj^ Bij MQUECENT0 stuurbekrachtiging, chter en nu ook airco. 41.494,- 5.499.-

Soester Courant | 1996 | | pagina 3