Pü Celstraffen geëist voor Soesterbergse overval-die-niet-doorging Fysio-Vita Yvonne Hoekstra nieuwe praeses van Vereniging Soesterbergs Belang Informatie van Vereniging Soesterbergs Belang ISOESTERBERGf Concert Luchtmachtkapel nu voor K-2 brandweerauto hibileumconcert muziekschool in Xaveriuskerk Amersfoort VAKANTIE BEZORGERS PAGIIMaTo WOENSDAG 22 MEI 1996 SOESTER COURANT Eerste zaak wegens voorbereiding misdrijf PAGINA 11 Op vrijdag 21 juni Mei stunt f28,- loncertorkest Wilskracht en Flehite Sinfoniètta Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Gasomderfioud Laanstraat 34a - Soest Telefoon 035-601 2472 Jeugdnieuws j Sportuitslagen TRIATHLON KORFBAL KVO-Exakwa: 13-11 Ultice Dulci speelt Ultice Dulci en Wout Bakkenes gaan uit elkaar i^ulobedrijf de ^rool Soest CKÏA) Autokraken Schrijfactie Amnesty Gevraagd Soester Courant Annelie Mees geeft na 10 jaar voorzittershamer over WSÊÊÈm Vliegerwedstrijd i A Meningen ^^ranlezerel Oranje Comité alle mogelijke >uwmaterialen, Het gebroken Dreker, wordt lyseerd. ïvering an de bouw Megamix selspecie en Flomix eigen servicedienst r een perfecte werking mengsilo's. iden estaat voor een :offen die zeer jw te gebruiken, is daarvoor het ordt echter nog m aangeboden, mmer zoveel ffen, waaronder Dn uit. De rest- lijk gestort. Glas ield. Dat spaart e maar ook het Ze waren er helemaal klaar voor. Bewapend met traangas, een luchtdrukpistool, een ploerten doder en twee messen wachtten twee Almeerders (37 en 24) op 19 januari voor de Rabobank in Soesterberg tot een getdloper van een supermarkt verscheen. Maar de tip bleek verouderd. Al twee jaar lang bracht de supermarkteigenaar de opbrengst niet zelf meer weg. Als de politie niet was verschenen, had er dus hoe dan ook geen overval plaats gevonden, betoogde de advocaat van de Almeerders, mr. R. Zilver, dinsdag voor de Utrechtse rechtbank. Naar zijn me ning konden de verdachten daarom ook niet worden veroordeeld voor de voor bereiding van een misdrijf. "Dan zouden ze worden gestraft voor een intentie." Voor het eerst sinds het voorbereiden van ernstige misdrijven strafbaar is ge steld, legde het openbaar ministerie een -pergelijke zaak voor aan de Utrechtse rechtbank. Officier van justitie mr. J. van Spanje achtte het feit bewezen op grond van de uitvoeringshandelingen die waren verricht. Tegen de oudste ver dachte eiste zij anderhalfjaar cel, waar van een half jaar voorwaardelijk. Zijn mededader hoorde een jaar gevangenis straf tegen zich eisen. De 24-jarige Almeerder was benaderd door zijn zwager, die wist dat hij geld problemen had. De zwager en een vriend hadden van een medewerker van de supermarkt gehoord op welke tijd stippen het geld naar de bank werd ge bracht. Zelf hadden ze geen zin om vuile handen te maken, maar wel zou den ze een vluchtauto regelen. De Almeerder vroeg zijn 37-jarige plaatsgenoot om mee te doen, wetende dat die het geld ook goed kon gebrui ken. Gesproken werd over een op brengst van zo'n vier ton, die ze met zijn vieren zouden delen. Op 16 januari to gen de Almeerders met traangas en een honkbalknuppel naar Soesterberg. De twee tipgevers hadden echter verzuimd om een auto klaar te zetten en na enige tijd kleumen in de bosjes bij de bank, keerden de verdachten huiswaarts. Drie dagen later waagden zij een nieuwe poging. Twee uur lang wachtten zij in de auto op de komst van de geldloper. Onderwijl doodden zij de tijd door hasj te roken en bier te drinken. De tipge vers, die even verderop in een auto wachtten, zouden met de lichten seinen BHnHBi •ndanks een vrij bezet programma ieeft de Luchtmachtkapel toch een iatje gevonden voor het beloofde ncerf voor Soesterberg. Het is nu :rplaatst naar vrijdag 21 juni a.s. en er moet heel wat gebeuren om die datum nog te wijzigen of te ver plaatsen. De vorige keer was het Oranje Comité de organisator om door middel van kaartverkoop een dreigend financieel tekort het hoofd te bieden. Nu dat niet zo is heeft zij de organisatie overgedra gen aan de Vereniging Vrijwillige Irandweer Soesterberg. Het idool van leze vereniging is hun eigen oude K-2 irandweer auto. Vooral op Koninginne- lag wordt hij van stal gehaald om kreu- end en loeiend de vele rondgangen ioor het dorp te maken. Het kost de fereniging heel wat extra tijd en geld om dit prachtig exemplaar rijdende te hou- |en. Dm die reden worden voor het concert van 21 juni a.s. kaarten voor vijf gulden per stuk verkocht met als doel de in standhouding van de K-2 brandweer- uto. Tevens houdt de Luchtmachtkapel San "open huis", dat wil zeggen dat men hun ruimte naast het Kamp van Zeist kan bewonderen. De vroegere school van de Amerikanen is omgebouwd tot een prachtig huis voor dit beroemde muziekgezelschap. Met een hapje en een drankje en uiteraard een daverend concert kan men met deze nog vrij nieuwe buren kennis maken. Binnenkort kunnen via de leden van de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soes terberg kaarten worden verkregen en zal dit door middel van de bekende folders van de Luchtmachtkapel nader bekend gemaakt worden. zonnebank 5 x voor Middel wijk straat 29 3764 CD Soest Tel: 602 58 60 Katerdag 25 mei 1996 vindt er een bijzonder concert plaats in de F. Xaveriuskerk te Amersfoort. Het Regionaal Concertorkest Wils kracht en het kamerorkest Flehite Sinfoniëtta verzorgen gezamenlijk èn concert waarbij de "dans" als hema centraal staat. Het concert jindt plaats ter gelegenheid van het lO-jarig bestaan van de RMA-mu- pekschool. [et Concertorkest Wilskracht voert o.a. Jen Fandango, Jiddische Wedding Dance, Wals Polonaise uit van wBernstein, Chance, Press en Lancester. Ifflet Flehite Sinfoniëtta zal o.a. een Polka en Menuet van A. Dvorak, een menuet en een ballet van C. Debussy uit Pétite Suite, de Roemeense dansen van Bi Bartok en de Hongaarse dans nr. 1 yian I. Brahms uitvoeren, iet Regionaal Concertorkest Wils- acht is opgericht in 1986. De concer- |n die het RCO verzorgt, kenmerken :h door een grote variatie aan muziek- ijlen, van klassiek tot hedendaags. Het kest put daarbij uit een breed reper- ire van originele werken voor sym- inisch harmonie-orkest, bewerkingen n klassieke werken en muziek uit het [ichtere- en amusements-genre". Het kest telt op het moment ca. 50 leden it de wijde omgeving van Amersfoort, laast de betere amateurmusici maken jok conservatoriumstudenten en be- epsmusici deel uit van de bezetting 'an het orkest. De muzikale leiding van dit oncert is in handen van Jos 'ommers, die als gastdirigent optreedt. )nder zijn leiding heeft hij het orkest 'eel successen gekend. Sinds 1994 is Jos Pommer chef-dirigent van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht, waar hij optredens in binnen- en buitenland ver zorgt. Het kamerorkest "Flehite Sinfoniëtta" werd eind 1993 opgericht in een samen werking tussen de RMA muziek- en dansschool en het Provinciaal Utrechts Jeugdorkest "AJO". De musici zijn allen amateurs met jarenlange ervaring in ver schillende orkesten en enkele muziek vakstudenten. Naast de eigen concerten wordt het orkest veel gevraagd voor het begeleiden van koren. CD Onlangs nam Flehite Sinfoniëtta een cd op met de muzikale sprookjes: Peter en de Wolf van S. Prokocjev en het Stand vastige Tinnen Soldaatje van K. Amos. In het kader van het 40-jarig jubileum wordt deze cd op 28 mei a.s. gepresen teerd. De CD is na deze datum a f 15,- te verkrijgen bij de RMA muziek- en dansschool. Het orkest staat sinds oktober 1995 o.l.v. Ali Groen. Momenteel is zij ver bonden als hoofdvakdocente aan het koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar zij tevens dirigent is van het Blazersensemble. Het belooft een zeer afwisselend concert te worden met twee kwalitatief goede maar zeer verschillend samengestelde orkesten, waarbij allerlei verschillende muziekstijlen te horen zullen zijn. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 15,-; f 10,- (CJP, Pas 65 kinderen). Verkrijg baar in voorverkoop en reserveringen bij de RMA muziek- en dansschool, tel. 033-4622004, en op 25 mei voor aan vang van het concert aan de kerk. als de geldloper er aan kwam. Maar in plaats van het beoogde slachtoffer ver scheen de politie. Die was gewaar schuwd door een oplettende buurt bewoner. De verdachten probeerden de rechtbank wijs te maken dat zij nooit van plan wa ren geweest om geweld te gebruiken. De wapens waren bedoeld voor het geval de overval uit de hand zou lopen. Geen van twee was ooit eerder voor zulke ern stige feiten veroordeeld. Wel hadden beiden meerdere diefstallen en verkeersmisdrijven op hun naam staan. Advocaat Zilver wees op de knullige en onprofessionele aanpak van zijn cliën ten. Het geld dat de mannen hadden meegekregen om na afloop van de over val de trein te pakken, hadden ze direct uitgegeven aan drank en softdrugs. De werkelijke boeven waren volgens Zilver de twee tipgevers. Die waren na drie dagen hechtenis weer vrijgelaten, terwijl de Almeerders nog steeds in voorarrest zitten. De rechtbank doet op 28 mei uitspraak. Gratis jeugdwedstrijd De Snoekbaars Zaterdag 25 mei a.s. organiseert h.s.v. De Snoekbaars een jeugdwedstrijd voor de jeugd van Baarn, Soest en Bunschoten t/m 14 jaar. Deze wordt gehouden in Soest aan het Pijperpad, bij de vijver met het eiland in het midden. Ook deze keer zijn er weer mooie prij zen te winnen. De wedstrijd begint om 9.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Voor informatie kan men kontakt opnemen met: Willem v.d. Kraats, tel. 601 68 95 of Bert Giele, tel. 541 24 61. Vrijwilli gers, die een paar uur willen helpen, zijn van harte welkom. Zij kunnen zich op geven bij bovengenoemde personen. VOETBAL SEC Op 25 mei a.s zullen er op het complex van voetbalvereniging SEC tv-opnames worden gemaakt voor het VPRO jeugd programma "Stupidico". De opnames vinden plaats van 8.30 uur tot 15.00 uur. Hoofdrollen zijn al vergeven, maar er zijn nog heel wat A- en B-junioren en figuranten (opa's, oma's, ouders, etc.) nodig op de tribune, rondom het hoofd- veld en in de kantine om een rolletje te spelen. De Eemvogels Eemvogels Dl ontving koploper Atlantis. De soester pupillen speelden een prima wedstrijd, die uiteindelijk doelpuntloos eindigde. De F-pupillen van de Eemvogels stond ook een zware wedstrijd te wachten te gen de nummer 2 van de ranglijst. De verdediging van Eemvogels zat goed dicht, zodat H.K.C. geen kans kreeg om te scoren. Martine Kraaikamp wist wel tot een doelpunt te komen, waardoor eemvogels met een 0-1 overwinning huiswaarts keerde. LTC Soestdijk Uitslagen: le team gemengd 1: Willem-Jan Markenhof - J.Schuur 6-2 6-4. 2e Heren enkel: D.Molier -T.Koelewijn 6-7 1-6. le Dames enkel: K.v.Koningsbruggen - E.Pastor 0-6 0-6. I.Vonk - L. de Hosson 6-3 6-4. Heren dubbel: Markenhof/Molier - Schuur/ Koelewijn 7-6 4-6 4-6. Dames dubbel: v. Koningsbruggen/Vonk - Pastor/de Hosson 5-7 2-6. le gemengd dubbel: Vonk/Marken hof - Pastor/Koelewijn 4-6 7-6 7-5. 2e ge mengd dubbel: v. Koningsbruggen/Dijkema - de Hosson/Schuur 6-7 7-5 2-6. Van den Berg actief in Kopenhagen Voor de 10e editie van de Kopenhaagse marathon was triatleet Jaap van den Berg namens triathlonvereniging De Schieter gestart voor de klassieke loop afstand van 42 km en 195 mtr. Bij het frisse weer, dat dit weekeinde ook De nemarken beheerste, liep hij probleem loos naar een tijd van 3 uur 21.15 min. Het werd afgelopen zaterdag een span nende laatste korfbalwedstrijd voor KVO. Bij winst wist het zich gehand haafd in de huidige klasse, maar bij ver lies was men sterk afhankelijk van de prestaties van de andere teams. Na een mooi openingsdoelpunt uit een vrije kans voor KVO, opende Richard Jas pers Faijer de score. Echter het veel hoger geklasseerde Exakwa liet zich niet wegspelen en al snel was de stand 1-4 in het nadeel van KVO. Met een rust stand van 5-7 had KVO toch het gevoel dat de mogelijkheid van een overwin ning erin kon zitten. Dus de tweede helft ging men er even goed tegenaan en werd de stand ineens gelijk getrokken op 8-8. Vanaf die standen scoorden beide teams om en om tot de stand 11- 11. KVO kromde de ruggen, haalde al les uit de kast en met twee schitterende treffers tilde het de stand naar 13-11. Doelpunten werden gescoord door Richard Jaspers Faijer, Ton Pilkes en Folko de Raad, elk met 4, en Petra Jan sen met 1 treffer. Overige uitslagen: RDZ 2-KVO 2 11- 8, KVO 3-Meeuwen 4 19-8, KVO 4- Fiducia 5 13-7, Viko4-KV05 12-8, Meeuwen A3-KVO Al 19-3, Midlandia B2-KVO BI 1-9, KVO Bl- Odik BI 9-0, KVO Cl-Samsos Cl 0-9, Hemur Enge Dl-KVO Dl 1-2, KVO D2-Odik D2 0-2 en KVO F1-Revival F2 0-2. Op donderdag 23 en vrijdag 24 mei geeft de toneelvereniging Ultice Dulci haar jaarlijkse uitvoeringen, aanvang 20.15 uur, in de Hoeksteen. Deze keer brengt ze "de terugkeer van mevr. Ser- vaas" op de planken, een stuk vol hu mor, maar ook ernstige momenten. Voorverkoop van kaarten a 7,50 gulden op woensdag 22 mei (vanavond dus) vanaf 18.30 uur in de Hoeksteen. Indien nog voorradig kan men kaarten op de beide avonden aan de zaal verkrijgen. De Hoeksteen is de vaste ruimte van de plaatselijke toneelvereniging Ultice Dulci. Heel wat uitvoeringen zijn daar gespeeld en door velen met interesse bekeken. De laatste achttien jaren oogstte Ultice Dulci veel succes dank zij de vermaarde regisseur Wout Bakkenes uit Amersfoort. In die periode werden onder regie van Bakkenes maar liefst 74 avondvullende stukken gespeeld en een groot aantal eenakters op de planken gezet. "Maar er is een tijd van komen en gaan en ik acht dat het nu voor mij tijd is om te gaan", aldus Bakkenes op een onlangs voor hem gehouden afscheidsreceptie en ui teraard in de Hoeksteen. Voorzitter Piet de Jong van UD roemde Bakkenes om zijn kennis van zaken, zijn menselijkheid en zijn kunst om zijn spe lers te leren in het vel te kruipen van de te spelen persoon. Daarna las hij een brief voor van de ernstig zieke Henk Bouw, die als speler maar vooral als decorontwerper vele jaren aan Ultice Dulci verbonden is geweest. Met een hapje en een drankje werd er nog lang nagepraat over die mooie tijd toen Ultice Dulci onder regie stond van Wout Bakkenes. Nadat hij de vele leden en oudleden had bedankt en goede raad voor de toekomst had gegeven, werd hij vocaal gehuldigd door Sonja Huisman. meer dan 25 jaar gespecialiseerd in CITROEN tevens denier vin: KIA MOTORS Zie ook kabeltekst pagina 278 Korte Brinkweg 36 - Soest 035-601 6215 Op drie adressen in Soesterberg heeft vorige week een autokraker zijn slag kunnen slaan. Aan de Koppenlaan werd een autotelefoon ontvreemd; aan de Simon Stevinlaan verdween een autora dio; aan de Prof. Lorentzlaan een radio cassetterecorder. De eigenaars deden aangifte bij de politie. Op vrijdag 31 mei is er van 14.00 tot 16.00 uur schrijven voor gevangenen in het Dorpshuis. Deze keer gaan er brie ven naar Turkije, Libië en Mexico. Een ieder is van harte welkom. Voorbeeld brieven en schrijfbenodigdheden zijn aanwezig. Informatie: mw. Riet Sukking, tel. 352109. voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 De ledenvergadering van de Vereni ging Soesterbergs Belang heeft met de voordracht van het bestuur inge stemd en Annelie Mees bedankt voor haar 10-jarig leiderschap, ter wijl Yvonne Hoekstra werd be noemd tot voorzitter van de VSB. Twee vrouwen die zich inzetten voor de belangen van Soesterberg, onaf hankelijk en niet politiek gebon den. AnneSie Mees Je bent nu 10 jaar voorzitter van de VSB geweest. Hoe word je nu voorzitter van zo'n vereniging? Annelie: "Precies weet je natuurlijk nooit waarom men jou vraagt om voor zitter te worden. Wellicht omdat ik in die tijd de cursussen van Groei en Bloei organiseerde en je naam in het Soesterbergse daardoor een aantal keren in het Soesterbergs Nieuws en Adver tentieblad voorkwam. Maar het maakt natuurlijk wel verschil of je in het be stuur van een liefhebbersvereniging zit of dat van een belangenvereniging. In het eerste geval kun je de mensen iets bieden waarvan je al weet dat dat hen interesseert. Een belangenvereniging daarentegen signaleert knelpunten of te kortkomingen en vraagt vervolgens aan anderen die punten op te lossen. Met andere woorden: ideeën en suggesties bij de juiste instanties aandragen. Het was trouwens 10 jaar geleden nog niet zo gewoon om als burger of belangen vereniging in te spreken op allerlei overheidsbeslissingen. Dat is een ge wenningsproces geweest voor burgers, ambtenaren en overheden. Ook het be leid van de overheid is veel opener ge worden. De VSB zorgt er wel altijd voor dat, als er suggesties of alternatieven voor plannen worden aangedragen, het huiswerk goed gedaan wordt en weet waarover zij praat." Successen van de VSB Maar wat versta jij onder successen van de VSB? "Allereerst natuurlijk toch de overlaging van rijksweg A-28, die door de toename van het verkeer nu weer veel te veel ge luid produceert, de Leusderheide geen compagniesoefenterrein, kleine ontmoe tingsruimte en urnenmuur op de Alge mene Begraafplaats, voorstel tot aanleg van de zuidelijke Richelleweg, de aan zet tot de Soesterbergse Courant, maar ook voorstellen voor de herinrichting Soesterberg-kom, de kronkel in de Kamerlingh Onneslaan, het bussenplan, plattegrondborden enz. enz. Dat ging altijd met hulp van wisselende partners". Contacten met derden Wat versta je onder wisselende partners en welke contacten waren dat? 'Dat is natuurlijk ook het leuke aan het besturen van een belangenvereniging, afgezien van het feit dat als de zaken waar je als bestuur betere alternatieven voor bedacht hebt, ook daadwerkelijk veranderen, is dat een goed gegeven. Maar de contacten, allereerst natuurlijk het bestuur zelf, bestaande uit een trouwe, hechte en intensieve club van mensen. Maar door dit voorzitterschap kom je natuurlijk in aanraking met veel mensen, bewoners, ambtenaren, raads leden, statenleden, kamerleden en be sturen van overheden en instanties. In die 10 jaar waren dat drie zittende ge meente- en provinciebesturen, 4 com mandanten van de vliegbasis Soester berg en wisselende kamerleden. Het is overigens daarom dat je als vereniging veel informatie hebt, omdat je de ge schiedenis of het ontstaan van iets kent. Over het algemeen zijn er plezierige herinneringen aan die contacten. Niet alleen de "kennis" die je opdoet, maar ook de manier waarop. In ieder geval heb ik geleerd dat je goed moet luiste ren alvorens iets te zeggen. Bijna ieder mens heeft iets waardevols mee te de len en er zijn heel veel waarheden. Als je me vraagt welk contact mij het meest aansprak of spreekt, dan is dat erg moeilijk omdat het er zovele zijn. Instel lingen worden geleid door mensen en ik ga graag met mensen om. Dus uiteinde lijk heeft het toch weer met individuen te maken en ben ik een heleboel prima mensen tegengekomen in die afgelopen 10 jaar". Rijkswaterstaat en Defensie "Twee instellingen wil ik er toch uitha len, omdat ze er meer uitspringen. Rijkswaterstaat, een staat in een staat, machtig en niet zo heel flexibel. Het heeft erg veel moeite gekost hen ervan te overtuigen dat er iets aan de hand was met rijksweg A-28. Maar na de constatering van de fout werd er wel meegewerkt die te herstellen. Geen decibel geluid en meter overlaging meer of minder dan wettelijk toegestaan is. Vervolgens Defensie, een machtig ge heel met veel onderdelen. In alle kont akten met die verschillende onderdelen is de VSB altijd zeer netjes en correct behandeld, of het nu de Landmacht of de Luchtmacht is. Ik noem het omdat je als vereniging vraagt of het, zo mogelijk, qua geluid, een onsje minder kan en wellicht als kritiek opgevat kan worden. Ook daar was alle begrip voor deze burgervragen en de bereidheid mee te denken." En hoe nu verder? "Voor de continuïteit en de lopende za ken heeft het bestuur van de VSB mij gevraagd nog een poosje als lid aan te blijven. Het is goed dat er een nieuwe voorzitter is met frisse ideeën en ener gie. Als ik het zo hoor staan er veel aktiviteiten op stapel die voor Soester- bergers leuk zijn. Verder doe ik nog wat bestuurlijk vrijwilligerswerk, onder an dere voor een landschapsbeheers stichting en ben ik inmiddels oma van twee aktieve jongetjes". Yyonne Hoekstra Je hebt de voorzittershamer van Annelie Mees overgenomen. Wat kan men van jou verwachten? "In eerste instantie doorgaan met de huidige werkwijze van de VSB. Ver zie ik mijn taak in het onderhouden van goede contacten met de gemeente Soest en met Defensie. Deze laatste instantie ondergaat de laatste tijd een behoorlijke reorganisatie. Het is mogelijk dat daar door contacten met andere personen opgebouwd moeten worden. Verder meen ik blijvend attent te moeten zijn op het milieu in de directe woonomge ving, zoals onderhoud groenvoorzie ning, illegaal storten van vuil. Daaron der valt ook het gebied rondom ons dorp zoals de composteerinrichting, terreinfietsgebied en de toekomst van het Kamp van Zeist. Dan het openbaar vervoer, omdat dit in Soesterberg een In de maandelijkse vergadering van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) worden de reacties van plaatsgenoten en eigen initiatieven besproken. Voor deze maand waren het de volgende onder werpen. Dank aan het Oranje Comité voor de afgelopen feestdagen. De VSB hoopt dat er voldoende leden overblijven waardoor ook voor het volgend jaar de festiviteiten gegarandeerd zijn. Kennis werd genomen dat het voort bestaan van de Stichting Vrienden van het Vliegdorp ter discussie staat. Ge tracht zal worden om via onderlinge ge sprekken weer te komen tot één plaat selijke belangenvereniging. De gemeente Soest zal schriftelijk worden benaderd voor inspraak in een kunstobject te Soesterberg. De heer sende gedachte om de luchtvaart daarin te betrekken staat centraal. Andermaal hebben vandalen het plattegrondbord op de Banningstraat vernield, De gemeente zal worden ge vraagd het bord te verplaatsen ter hoogte van de bushalte aan de Banning straat. Het is bekend dat veel Soesterbergers geïnteresseerd zijn in de uitzendingen van Radio Slotstad (Zeist). Niet alleen worden daarin vele nuttige winkeltips gegeven, maar geeft het ook een ruime sportverslaggeving waarin veel Soester bergse jongelui participeren. Ook veel Soesterbergse zaken worden door hen genoemd. De VSB zal onderzoeken of de CAI het signaal van Slotstad Radio aan Soesterberg kan leveren, bijvoor beeld voor één van de twee Amers- foortse zenders. De VSB zal haar medewerking verle nen aan de seizoenmarkt die op 29 juni op het Dorpsplein wordt gehouden. De invulling daarvan wordt nader vastge steld. De VSB is verheugd dat de gemeente de nodige stappen heeft genomen om overlast van vrachtauto's op de Mercury te voorkomen. De composteerinrichting aan de Kampdwarsweg heeft bij de VSB bij zondere aandacht. De ontwikkelingen worden op de voet gevolgd en met be trokken autoriteiten worden gesprekken gevoerd. Dank zij gesprekken met de initiatief nemers is het gevaar van een fietscross- terrein ten zuiden van het Kamp van Zeist geweken. Men zal het "stilte- gebied" in acht nemen. Gemeenten en defensie vroegen de VSB een standpuntbepaling over het motorcrossterrein van de motorvereni ging SALZ. Een onderzoek zal worden ingesteld alsmede volgt een gesprek met betrokkenen. Het door VSB uitgegeven informatie boekje zal worden geactualiseerd en ge moderniseerd. Het wordt aan alle nieuwe inwoners uitgereikt. Diverse cursussen bieden zich aan. Onderzocht zal worden welke zinvol zijn voor de inwoners van Soesterberg. In de stand van zaken betreffende de Rademakerstraat is weinig beweging te constateren. In gesprekken met de ge meente zal om opheldering worden ge- Via de navolgende bestuursleden van de VSB kan men haar/zijn opmerkingen kwijt: Yvonne Hoekstra, tel. 353509; Gert Lamers, tel. 352705; Riet Lensink, tel. 352975; Annelie Mees, tel. 035- 6668165; Marianne Plugge, tel. 352969; Gert en Wil Stekelenburg, tel. 353380. De gaande en de komende vrouw bij de VSB: Annelie Mees (r.) en Yvonne Hoekstra. nog steeds niet definitief opgelost pro bleem is". Toekomst "Voor de toekomst staat onder andere het investeren van de kennis die onder de leden van de VSB aanwezig is om daarvan in voorkomend geval gebruik te maken. Belangrijk is ook het samenwer ken met andere besturen van verenigin gen, stichtingen etc. wanneer dat nodig is. Buurtcommissies, sportverenigingen etc. hebben hun eigen nauw omschreven doelstellingen. Het is echter mogelijk dat men tegen een probleem aanloopt dat het hele of een groot deel van het dorp aangaat. Dan moet de VSB dat ondersteunen. Ook tracht ik het "imago" van de VSB als "anti-vliegveld/ defensie" te doorbreken. De VSB is at tent op onnodige overlast en zal elke uitbreiding daarvan zeker niet toejui chen. Maar het is onjuist dat de VSB zich per definitie afwijzend opstelt. Ook zal ik trachten de nieuwe, meest jongere inwoners van Soesterberg meer bij het dorpsgebeuren te betrekken. Mogelijk door het organiseren van activiteiten die de mogelijkheid bieden om met de oudere dorpsbewoners in contact te ko men. Vervolgens de inwoners trachten te motiveren om zoveel mogelijk ge bruik te maken van de hier aanwezige middenstand, sportverenigingen etc. Uitbreiding van de huidige faciliteiten zit er - gezien het niet toenemend aan tal inwoners - niet in. Daarom is het zaak om met z'n allen de huidige situa tie te behouden. Als voorbeeld noem ik bijvoorbeeld de seizoenmarkt die dit jaar in Soesterberg wordt gehouden. Veel organisaties uit Soest komen nu naar Soesterberg. Laten we hopen dat daaruit ook een uitgebreider cursus/ activiteitenpakket in Soesterberg wordt aangeboden". Het waren enkele citaten van twee da mes die beiden zitting hebben in de Ver eniging Soesterbergs Belang. Met deze twee heeft de VSB een surplus aan ken nis in huis, met andere woorden: men kan nog heel wat verwachten. Op Bevrijdingsdag 5 mei kon men on danks weinig wind nog een aantal vlie gers de lucht in krijgen. De prijzen wa ren te verdienen in de klasse "de mooi ste" en "de hoogste". Bij "de mooiste" kreeg Michael van Oosten de le prijs, de 2e ging naar Roy Scholen en de 3e prijs naar Keivin van Oosten. Bij de ca tegorie "de hoogste" kreeg Laura Vermeulen de le prijs, Thomas van Rooyen de 2e en Kesia van Haaren der 3e prijs. Op zaterdag 1 juni kunnen de prijzen tussen 14.00 en 16.00 uur worden afge haald op het adres Dorpsplein 105 (in De drie Eiken). De uitslag van de ballonnenwedstrijd wordt bekend ge maakt in de krant van woensdag 26 juni. De teruggestuurde kaartjes kunnen worden ingeleverd op Winkelmanstraat 62 of Dorpsplein 105. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op dinsdag 2 juli om 19.00 uur in de hal van het Dorpshuis. r\ Niet zo warm, maar desondanks droog en een oranje zonnetje. Daar waren we blij mee. De reveille was een nieuw item en wij zijn van mening een heel ge slaagde. Terugkijkend denk ik dat we niet ontevreden hoeven te zijn. Al had den we dit jaar te kampen met verschil lende tegenslagen, waar wij als comité voor kwamen te staan. Het 5 mei pro gramma op de Sterrenberg werd afge blazen toen het boekje al gedrukt was. Daar sta je dan. We hebben getracht, gezien het korte tijdbestek, om het zo goed mogelijk op te lossen. Jammer blijft dat er altijd mensen met een kritiek moeten leveren als er dingen anders gaan of naar hun mening ver keerd. Misschien zou informatie vooraf beter op zijn plaats zijn. Vergeet niet dat wij goed bedoelde vrijwilligers zijn, die naast hun werk wat willen betekenen voor het dorp. Dat doen wij met veel plezier, maar dat word je door sommi gen wel eens ontnomen. Gelukkig hebben de meeste mensen positief gereageerd en dat sterkt je dan weer om door te gaan. Dit jaar treden verschillenden van ons af en graag wil len wij nieuwe mensen aan ons team toevoegen. Heeft u belangstelling, neem eens kontakt met ons op. Wij kunnen u vertellen wat er inhoudelijk van u wordt verwacht. Ëmmy Viersen b\ p

Soester Courant | 1996 | | pagina 11