tëCH Stuivertjesmarkt drukker dan ooit /VARIA) Lorre-wagen in Dierenpark 2pmUfy,. VAV SOESTER ONDERLINGE 'Chorus Line' bestaat 10 jaar OPU6KOCKI Uw goud is geld waard V O Nieuws van de bibliotheek /aartsdag De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd! natuurlijk bij: Jubileumconcert op 31 mei in Zeist PAGINA 19 63 cm Super Trinitron SOESTER COURANT Autoradio met CD-speler met gratis anti-diefstal 'Antonia' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'Blues Treat1 PAGINA 18 WOENSDAG 22 MEI 1996 dudok colleg Anne, Marjanneke en Hanke winnen de taart Edelsteenslijperij "De Sprong" Man gereanimeerd na hartaanval op Ambachtenmarkt Pinksterkunstmarkt in Dierenpark ÖA stichting openbare bibliotheek ;ijn Kunstwerk van de maand TEL 6012372 In Dierenpark Amersfoort gaan een Bijvoorbeeld: y Opstalverzekering steen/hard f 0,80 per o/oo Opstalverzekering steen/riet f 2,00 per o/oo Inboedelverzekering steen/hard f 1,40 per o/oo Inboedelverzekering steen/riet f 2,25 per o/oo VOOR AL UW VERZEKERINGEN. Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel. 035 - 602 90 60 Op 31 mei viert Chorus Line haar tienjarig jubileum met een gran dioos concert in Zeist. De afgelo pen maanden is er hard gewerkt om het repertoire te vernieuwen en en kele toppers van de afgelopen jaren op te frissen. Dirigent .Henk van den Berg heeft vooral veel aandacht besteed aan de techniek en de specifieke sound van pop en jazz muziek. Het harde werken van de afgelopen maanden is beloond met een uitgebalanceerd repertoire dat ligt tussen easy listening, close harmony en jazz-muziek. Voor een afscheidsfeest van een hoofd verpleegkundige op medisch centrum Molendael, nu tien jaar geleden, werd er door de diverse afdelingen wat voorbe reid, zo ook bij het laboratorium, waar toendertijd "groot zangtalent" aanwezig was. Het idee voor een vast koor werd geboren. Ongeveer 20 personeelsleden meldden zich aan en er werd gere- perteerd in de kerkzaal van het zieken huis (nog steeds); een diëtiste speelde piano. Verder dan wat canons en kerst liedjes kwam het echter niet en er werd een dirigent gezocht en gevonden! Na twee jaar werd besloten om ook koorleden buiten het ziekenhuis te zoe ken, zodat de groep wat groter kon wor den en niet een groot deel "opgepiept" werd tijdens het zingen, wat nogal eens kan voorkomen bij verpleegkundigen! Na twee jaar werd er nog eens intensief geworven en het koor bestaat nu uit ongeveer vijftig leden. Vorig jaar heeft het koor afscheid moe ten nemen van zijn eerste dirigent en is begonnen met Henk van den Berg. En zoals het gezegde luidt: Nieuwe bezems vegen schoon. Dat is dit keer niet alleen te zien, maar te horen ook! De dirigent Henk van den Berg heeft aan de hoge school voor de kunsten te Arnhem ge studeerd, met een vervolgstudie muziek wetenschap aan de Universiteit van Utrecht. Hij heeft al een aantal jaren ervaring met diverse koren. Daarnaast heeft hij ervaring met het dirigeren van verschillende big bands. Het koor draagt de dirigent op handen. Hij heeft in de afgelopen tijd van een wat ingeslapen gezelschap een koor weten op te bou wen waarvan, het enthousiasme af straalt. Chorus Line werkt met een combo, be staande uit: Joop van Baaien op bas gitaar, Mark Omvlee achter de piano en Rob Hageman aan de drums, waarvan de jongste van het stel net heeft gehoord dat hij aangenomen is op de academie voor kleinkunst. Concert De bedoeling van het jubileumconcert is met name dat het een groot feest wordt met diverse muzikale verrassingen en dat niet alleen voor het publiek, want de dirigent en het combo van Chorus Line weten zelfs de koorleden regelmatig te verrassen. Iedereen is dan ook uitgenodigd dit muzikale avontuur mee te gaan beleven. Voor deze avond zijn ook de oud-koor leden van harte welkom. De meeste mensen zijn door het koor zelf al aan geschreven maar bij enkelen is dit nog niet gelukt, dus bij deze. Het concert wordt gegeven in Zeist, in de kapel aan het Zusterplein 20. Voor verkoop voor dit speciale concert vindt plaats bij de VW in Soest en bij de VW in Zeist, en aan de zaal op 31 mei, vanaf 19.30 uur. De nieuwste Sony met de Super Trinitron realiseert een fantastisch 'plaatje'. Zeer gemakkelijke bediening d.m.v. een duidelijke afstands bediening. Stereo versterker met een totaalvermogen van 40 Watt en een gemakkelijk teletekst blader geheugen. Normaal 1599,- voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Steenhoffstraat 13a -15 - Soest - Tel: 6012132 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 23 mei: Regie: Marleen Gorris. Met: o.a. Willeke van Ammelrooy, Els Dotter mans, Jan Decleir, Marina de Graaf. Bij de aanvang van de film begint Antonia aan de laatste dag van haar le ven. Haar gedachten gaan terug naar de tijd (vlak na de Tweede Wereldoorlog) toen ze terugkeerde naar haar geboor tedorp om haar moeder te begraven. Ze besloot te blijven. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Uw interieur op maat gesneden Een nieuw huis gekocht? U gaat bin nenkort verhuizen? Of wilt u gewoon uw interieur veranderen? Allemaal re denen om een cursus "Interieur op maat" te volgen. In deze basiscursus leert u stapsgewijs, aan de hand van het interieurplan, een inrichting "op maat" te maken en krijgt u inzicht in de basis principes van het inrichten. De lessen zijn gericht op de persoonlijke woon wensen van de cursist. Onderwerpen die aan bod komen zijn: plattegrond maken, kleurenleer, wat te doen met wanden, vloeren en plafonds, verlichting, etc. Praktijkopdrachten wor den gegeven omdat men meer leert van het zelf doen dan alleen maar luisteren en door de thuisopdrachten wordt het zelfstandig werken bevorderd; eventuele knelpunten worden in de lessen behan deld. Er zijn geen specifieke eisen voor het volgen van deze cursus. Voor elke les meenemen: interieurtijdschriften, schaar, papier, stiften, verf, lijm e.d. Aanvang: maandag 30 september, 13.30-15.30 uur. Docent: mevr. W.P.M. Janssen. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen 8 van 2 uur. Cursusprijs: f 145,- boekje f 25,- via docent). De lessen worden 1 x per 2 weken gegeven. Op dinsdag 12 november start dezelfde cursus, maar dan 's avonds van 19.45-21.45 uur. Leeskring Engelstalige boeken Het doel van deze cursus is kennis te maken met de moderne Engelstalige li teratuur. Men zal - zoveel mogelijk in het Engels - de boeken bespreken en analyseren. Wilt u voor aanvang van de cursus "The Joy Luck Club" van Amy Tan lezen? Het tweede boek dat gelezen zal worden is "The Remains of the Day" van Kazuo Ishiguro. De andere boeken worden in overleg gekozen. Aanvang: maandag 30 september, 19.30 - 21.30 uur. Docent: mevr. drs. H. van Zanen. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 4 van 2 uur. Cursusprijs: f 60,-. De lessen worden 1 x per 3 weken gegeven. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 602 21 95; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Geïllustreerd aan de hand van Antonia en de mensen die haar omringen, ver schijnt bijna 50 jaar leven in beeld, aan elkaar gevlochten door de stem van de verteller. Antonia hernieuwt haar vriendschap met Kromme Vinger, een sombere, pessimistische boekenlief hebber die nooit meer zijn huis uitkomt omdat hij bang is voor de mensen. Ze hernieuwt ook haar conflicten met de familie van De Boer-Daan, rijk, krente rig, onbeschoft en gewelddadig. Samen met haar dochter Daniëlle en de achterlijke knecht Lippen Willem werkt Antonia op het land en knapt het oude pand op waarin haar moeder Allegonde net is gestorven. Tevreden nestelen Antonia en haar dochter zich in het familiehuis en ze trekken zich zo weinig aan van de dorpelingen dat die hen maar als een "onvermijdelijkheid" ac cepteren. Antonia ontmoet Boer Bas met wie ze voor de rest van haar leven, naar beider tevredenheid, een onge trouwde liefdesrelatie zal onderhouden. Daniëlle baart Thérèse en Thérèse baart Sar ah. Door de jaren heen en tijdens de zich steeds herhalende cyclus van geboorte en dood behoudt Antonia haar eigen zinnige levensstijl. De verlegen, intro verte Daniëlle probeert het leven te van gen in haar schilderijen. Antonia's geni ale kleindochter Thérèse blijft mateloos geboeid door het fenomeen tijd. Het is Sarah, Antonia's achterkleindochter, die het sterkst, aardse karakter van Antonia heeft geërfd. Zij weet net als haar over grootmoeder instinctief dat je het leven moet omhelzen. Tenslotte sterft Antonia, omgeven door degenen die haar dierbaar zijn, in de wetenschap dat: als de lange kroniek op zijn einde loopt, niets is voltooid. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-. Zaterdag 25 mei: "Blues Treat", een band uit de omgeving van Amersfoort, heeft de afgelopen ja ren een uitstekende live-reputatie opge bouwd. De band dankt deze reputatie aan de niet aflatende inzet van de mu zikanten om van elk optreden een feest te maken. Daarnaast is de band, met twee vrouwelijke muzikanten in de be zetting, een tamelijk unieke verschijning in het wereldje van de Blues en Rhythm Blues. "Blues Treat" brengt eigen bewerkingen van, de vaak wat minder bekende, songs van oude bluesvertolkers als Wilie Dixon, Muddy Waters en Howlin' Wolf. Er wordt ook werk van de meer recente sterren aan het bluesfirmament ge speeld. Bijvoorbeeld van The Fabulous Thunderbirds en Albert Collins. De na druk ligt in alle gevallen sterk op up- tempo-werk, waarbij het publiek alle gelegenheid krijgt om mee te reizen in de stoomtrein, die "Blues Treat" langs de plaatsen voert, waar de muziek ooit ontwortelde. Helen Ploeg, zangeres van de band, omschrijft de muziek liefst als "ongepolijste Rhythm Blues met een knipoog naar de Rock Roll". De band bestaat uit: Diea de Baat: bas gitaar; Fólkert Hildama: drums; Helen Ploeg: zang en percussie; Gert-Jan de Haan: gitaar; Paul van Alphen: gitaar en mondharmonica. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 10,-. "Blues Treat", zaterdagavond in Arti- shock. Veelzijdige CD-speler met tuner voorzien van 24 voorkeuzezenders. De uitstekende CD-speler met viervoudige 1 bit D/A omzettingssysteem zorgt voor een storingsvrije^ en perfecte natuurlijke klank. De ingebouwde versterker heeft een uitgangsvermogen van 4 x 30 Watt. l 1 compleet met afneembaar front. n Incl. gratis Anti Diefstal Garantie I5 42 68 ,n Schakelen 70 15 624 83 44 mers, waaronder een klein aantal muzi kanten. De jury - ditmaal gevormd door voorzitter E. Wortmann en penning meester R. Smit van de Winkelkring - lette bij haar rondgang vooral op origi naliteit. De Stuivertjestaart - de felbegeerde hoofdprijs - was ditmaal dan ook voor een drietal zeer ondernemende jongeda mes: Anne Houben, Maijanneke Otters en Hanke Schalkx. Volgens de jury wa ren ze echt het origineelst, omdat ze uit sluitend zelfgemaakte (kunstige) spulle tjes verkochten en niet "zomaar wat rommel van de zolder hadden gehaald". Voor zoveel creativiteit was de smake lijke taart uiteraard een passende belo ning, die door de drie winkeliersters dan ook met grote vreugde in ontvangst werd genomen. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). [XAMANTAJRS - JUWEUER laanstraat 18, Baarn Tel. 035-5415937 Van Weedestraat 145, Soest Tel. 035-6020570 1222 CW 5 58 01 De Stuivertjesmarkt die afgelopen zaterdag in het winkelcentrum Van Weedestraat werd gehouden was opnieuw een succes. Veel "jonge ondernemers" brachten er hun koopwaar aan de passerende man (of vrouw). De jaarlijkse Stuivertjesmarkt is in op zet bedoeld om de jeugd in staat te stel len een (grijp)stuiver te verdienen met de verkoop van zelfgemaakte spulletjes of andere zaken die voor anderen nog de moeite waard zijn. Ook muzikale ta lenten kunnen proberen hun vaardighe den te gelde te maken. Vroeger vond de Stuivertjesmarkt altijd op de zaterdag voor Moederdag plaats; dan konden de kinderen met de op brengst iets voor hun moeder kopen. Maar als de markt afgelopen is gaan de winkels doorgaans ook dicht, en dan is het dus nog een hele puzzel om op tijd iets van moeders gading uit te zoeken. Sinds een paar jaar is de Winkelkring dan ook van het Moederdag-idee afge stapt en nu mag de jeugd de verdiensten vermoedelijk geheel naar eigen inzicht besteden. De Stuivertjesmarkt leek dit jaar druk ker dan ooit tevoren. Dat kan ook wel, want er waren maar liefst 140 deelne- Tijdens een bezoek aan de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag werd een 58-jarige Baamaar onwel. De man, die hartpatiënt is, kreeg van zijn vrouw aanvankelijk een speciale pil toe gediend, maar kreeg later desondanks opnieuw een hartaanval. Aan het doel treffend optreden van een toevallig aan wezige verpleegkundige uit Soest en een politieman, die hem gezamenlijke reanimeerden, heeft de Baarnaar ver moedelijk zijn leven te danken. Hij werd ter observatie opgenomen in het zieken huis. Op beide Pinksterdagen, zondag 26 en maandag 27 mei, zal voor de tiende keer in Dierenpark Amersfoort de tra ditionele Pinksterkunstmarkt worden gehouden'. In de ruim dertig kramen kunnen de bezoekers zeer uiteenlo pende kunstuitingen bekijken. Op de kunstmarkt zijn creatieve kunst vormen te zien, zoals pentekeningen, droogbloemen, aquarellen in diverse technieken, houtsnijwerk enz. De kunst markt is op beide Pinksterdagen te be zoeken van 9.00 tot 18.00 uur. Voor de entree gelden de normale toegangs prijzen van Dierenpark Amersfoort: kinderen 2 t/m 9 jaar f 15,-; oudere kin deren en volwassenen f 20,-; 65 plussers f 17,50 per persoon. Lange Brinkweg 66 - Soest - Tel. 035 - 60130 42 >rsonen E BIEFSTUK EERDE HAAS EERDE TARTAAR )KSAUS p'hd Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest vijftiental ara's, kaketoes en amazone papegaaien iedere ochtend naar hun gezamenlijke buitenverblijf. Voorheen Werden de papegaaien één voor één overgebracht. Sinds kort wordt in het Dierenpark de "lorre-wagen" gebruikt. Met deze wa gen, die door het Dierenpark zelf ont wikkeld is, kan de verzorgster de pape gaaien in één keer van hun nachtverblijf naar hun buitenverblijf brengen. ciaal Peda enbegeleiding, ging en de deel- indercentra: 222 PE 170 13 jothekers- stente, Korte n alle overige eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij "Het gebeurt al te vaak dat kunst via een rel aandacht krijgt." - De overzichtstentoonstelling "Wer ken op papier 1989 1996", in het Prentenkabinet van Het Stedelijk Museum, presenteert uitgestoken tongen en vlekkerige lijven. Tekst op de borst van een schonkig paars we zen: Cry my love to you. De grim migheid overheerst, ook als de kleu ren bont en de taferelen ogenschijn lijk speels zijn. Jarenlang had hij een atelier in IJmuiden. Kaalslag, alleen een hout kachel, afzien: "Dat vechten tegen de kou vrat energie." Nu zit Rob Birza in een mooi atelier, met genoeg warmte en voldoende werk. "Maar ik heb nog niet alles bereikt. Ik moet eerst nog gelukkig worden. Ik doe mijn best." (Bron Volkskrant 10 mei 1996) Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, tel. 601 24 68. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. hebben wij de jurlijk uit eigen Het kunstwerk van de maand is van Rob Birza. Het is een litho van 76 x 56 cm en heeft geen titel. Rob Birza (34) volgde een opleiding aan de st. Joost-Academie in Breda en Ateliers '63 in Haarlem. Hij maakt tekeningen, litho's, schilde- I rijen, verwerkte oranje lampen en plastic kuipstoelen in zijn installaties, uit badmatten knipte hij stripfiguren. In India, waar hij langere tijd ver bleef, maakte hij beelden van op een rommelmarkt gekochte pannen. Hij I exposeerde o.a. in Amsterdam, Pa rijs en Pittsburgh, won de Prix de Rome en de Triple P. prijs. Op een aantal plaatsen is werk van hem te zien: i - In galerie Fons Welters veelkleurige schilderijen en beelden van papier- maché vanaf 11 mei. Binnenkort op de groepstentoon- stelling the Other Self - vanaf 25 mei f in het Stedelijk Museum Bureau Amsterdam - zal ook het werk te zien zijn dat in New Delhi met een mes is bewerkt. Of het inmiddels is gerestaureerd weet Birza niet. Hij haalt de schouders op: ouwe koek. inen wij ook uw r de verzorging ijblijvend eens

Soester Courant | 1996 | | pagina 19