UUR rjagg»sawaiwaa»" 53SËUS'JSSSl H 12 Va JAAR Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank Soest-Baarn Heel Soest is op 1 juni welkom bij het Knijn-muziekfestijn in Cabrio erhuur van: Rijkdom aan vormen in 'De Hazelaar' LEUKE PU»g tlïfnVktnii" Nieuwe dubbelexpositie in m.c. Molendael Soest CULTUUR f RKOM ■&ec TCcUe MM PAGINA 20 WOENSDAG 22 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 21 f 2498,- 950, tages meubelen odlern =RVICE EN PRIJS R AUTO'S MET 5AGIERSAIRBAG Poëzie Rabobank Soest-Baarn Voorronde voor Karaoke Mega Tour in 't Hartje ïillem Van Oosten fotoservice CA OOK VOOR KLEURKOPIEËN NAAR WILLEN VAN OOSTEN Sculpturen en schilderijen Hotel restaurant Op beide Pinksterdagen: "1/ijf gangen menu" "Champagne Brunch" Workshop 'Klank en beeld' krijgt vervolg PIET VAN HEUGTEN Interculturele ontmoetingsavond Eenmalig optreden bij VCS-jubileum -> aggregaten -» compressoren verwarming gereedschappen steigers partytenten KOM 1 juni 20:00 uur naar het openluchttheater voor het KNIJN MUZIEKFESTIJN! jen en 6 kleurmo- iheel zwart, zwart /v, zwart met beu- rrsenfront. DY ZITGROEP el is met losse hoezen 1 •N KLEUR NAAR KEUZE [FOON 035 - 601 32 80 iSty; voor pasgeboren baby's tot 9 Kg Dexe speciale g is ontwikkeld voor de veiligheid uw tónsj op de achterbank- 815 o's zöödsifias&agistsMfeaa»Ran do Nosty op de passagiers stoel worden gezet. "Het is lente. We wieden onkruid, we planten bloemen, we harken de paden, we snoeien de heggen, we maaien het gras. Het lijkt erop, alsof we die wilde levenslust in de wereld om ons heen in de hand willen hou den. Toch zijn er onder ons - zeld zame, vrije geesten - die deze drang tot ordening van de chaotische uit barsting van nieuw leven een heel eigen accent meegeven. Dat zijn de mensen, zoals Ali van den Berg en Jan Hazelaar, die de overtuiging uitdragen dat de mens tot meer in staat is dan alleen ordening en structuur te brengen in de overweldigende natuur. Zij willen laten zien dat er mensen zijn, mannen en vrouwen, voor wie de natuur inspiratiebron is. Mensen die niet ingrij pen in de natuurlijke omgeving, maar die vanuit hun menselijke vaardigheden en emoties de natuur opnieuw schep pen. Kunstenaars dus." Zo begon de Soesterbergse journalist en voorzitter van "Kunstliefde" te Utrecht, Hans Lutz, zijn doorwrochte speech bij de opening zaterdagmiddag van de zesde jaargang van de zomerexpositie aan de Bosstraat "Beelden in Soest '96". Met bewondering schetste hij hoe het echtpaar Van den Berg/Hazelaar op nieuw geslaagd is in het creëren van een kwalitatief hoogstaande tentoonstelling binnen (59 kunstwerken) en buiten (28 beelden) "vanuit de behoefte om ons te confronteren met de ontelbare schake ringen van een aantal artistieke talen ten." Allereerst is daar Gustavo Beckelmann (1963) uit Paraguay, met zijn bizarre, surrealistische beelden van staal en brons. Het mooiste beeld van de ten toonstelling staat binnen en is van zijn hand: "Angelito I en II", een tweebeeld, waarin een man en een vrouw "elkaar naderen op de vleugels van de poëzie" (Lutz). Dan is er Patrick Crouch (1954) uit Engeland, die zich in hout vooral laat inspireren door het fenomeen paard, dat woont en huist in zichzelf. De derde kunstenaar is de Nederlander Ton Kalle (1955), die midden in de prille, droge lentetuin van De Hazelaar een granieten zwerfkei van bijna 5 ton gespleten heeft in twee gepoleiste ster ren ("It came out of the Sky"), voorzich tig neergevlijd door de hijskraan van de onvolprezen Henk Dorrestein. Kalles "Bolwerk" zou eigenlijk door de ge meente aangekocht moeten worden en neergezet in het middelpunt van Neder land op 5 graden, 15 minuten en 11 se conden oosterlengte en 52 graden, 9 minuten en 21 seconden noorderbreedte in het bos van Pijnenburg. De vierde exposant is Egidius Knops (1945) met sculptures van chroom- nikkelstaai, die speels een vormentaal spreken van cirkels, vierkanten en drie hoeken. Interessanter vind ik de ronde, portugeesmarmeren en albasten vormen van Karianne Krabbendam (1951), die haar vrouwelijke figuren laat balanceren op de rand van abstractie en realisme. De zesde beeldhouwer, Louis Niënhuis (1953), werkt met houten blokjes, die hij lijmt en bewerkt. Opmerkelijk is zijn kunstwerk "Digitaal Fruit", dat binnen staat en uitstekend zou passen in het digitale landschap van gemeentesecreta ris Wim de Kam. De laatste is Willem Vermandere (1949) uit West-Vlaande ren, muzikant, zanger, schilder en beeld houwer. Zijn kalkstenen "Titanen" (hij noemt ze zelf "groeisels") zijn drie me ter hoog, staan verankerd in de grond en lijken op wachters. De zang- en gitaarkunst van Vermanderen bleek on dubbelzinnig later op de avond tijdens de gezellige kunstenaarsmaaltijd. Martien Groeneveld bespeelde tijdens de opening van de beelden-expositie een reuzenxylofoon. Zeven Ali van den Berg streeft al zes jaar naar precies zeven kunstenaars per zomer expositie. Een heilig getal. Of zoals Lutz het noemt: "Een lentewijding, Le Sacre du Printemps. Een tentoonstelling die zich voltrekt tussen de uitersten van fijn zinnige, liefdevolle, pastorale intimiteit en barbaarse, obsederende rythmes." "Beelden in Soest '96" wordt traditiege trouw begeleid door een fraaie catalo gus, waarin Joseph Vandersteen in zijn inleiding creatief preludeert over het thema "Vormen". Welnu aan vormen geen gebrek in de Soester Beeldentuin. De opening, afgelopen zaterdag, werd muzikaal voor het talrijke, geïnteres seerde publiek opgeluisterd door Martien Groeneveld, die een reuzen - xylofon van massief Russisch grenen bespeelde, begeleid door zijn zoon Roy (12) op de Djembe, een Afrikaanse trommel. De tentoonstelling duurt nog tot en met 8 september 1996 en is dagelijks gratis te bezichtigen van tien tot vijf uur. Za terdag en zondag van twaalf tot vijf uur. J.V. De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling ledenondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn B.A. haar leden op tot het bij wonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op 11 juni 1996 om 20.00 uur in Restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1 te Soest. Verkorte agenda 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1995 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Actualiteiten in de Rabobankorganisatie 6. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1995 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor Kerkplein 9 te Soest en op ons kantoor Eemnesserweg 26 te Baarn voor leden ter inzage. Het Bestuur. In café 't Hartje aan de Koninginnelaan 70 vindt a.s. zaterdag 25 mei (aanvang 21.30 uur) een van de voorronden plaats voor de Karaoke Mega Tour. Dat gebeurt in nog zo'n 200 andere horeca gelegenheden in het land. De winnaars maken kans op een plaats in de halve finale en presenteren zich op de grote landelijke finale, medio december. Be kende Nederlandse artiesten vormen de jury. De uiteindelijke winnaar krijgt een 16-daagse reis naar het paradijselijke Curacao, met een exclusief optreden in een hotel in Willemstad. De tweede prijs is een reisje naar Mallorca; de derde prijs een lang weekend naar Euro- Disney bij Parijs. De deelname is kostenloos. Inschrijf formulieren zijn verkrijgbaar bij 't Hartje, maar men kan ook op de avond zelf inschrijven. Informatie: tel. 072- 5334422, fax 072-5332220. Kodak Express Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. Tel. 035 - 601 31 09 VanWeedestraat 147, Soestdijk. Tel. 035 - 602 59 42 Piints vanaf 39ct pe* stuk Vergrotingen uit eigen lab Studiofoto's, Portretserie Reproductie service Zwart/wit en kleur kopieservice ■Wl1^ „.wit no bed en ^maakte PldkCE-MAT van )e wordt d?PLACE-MAT kost slechts f 5,9 GEFLASmnCEESD- dus snel met je tekemng of Wat goedkoopA,iuemvaii Oosten. Je kunt je kleurplaat naar d al ophalen. PLACE-MAT devolgen verrassing. origineel mogelijk (maximaal A31 f Van 20 mei tot en met 1 juli heeft I medisch centrum Molendael weer een nieuwe expositie ingericht. Dit Ikeer staan in de vitrines sculpturen van Bernet Keuenhof en de schilde rijen zijn van Luuk Kobès. Beide I kunstenaars komen uit Coevorden. t De specialiteiten van Keuenhof zijn |keramische beelden en houten beeld houwwerken. De schilderijen van Kobès zijn gebaseerd op het dagelijks leven en laten veelal portretten zien van mens en dier. De organisatie van de exposities is [in handen van Art Services in Ros winkel. riet werk van Kobès dat in medisch cen- [trum Molendael hangt, is een beknopt Overzicht van zijn schilderijen van de Slaatste vier jaren. Zijn stijl heeft zich in pie periode ontwikkeld van abstract haar figuratief. "Mijn werk is beeldend en kan bij de toeschouwer verschillende gevoelens oproepen," aldus de kunste naar. "Naast de nodige emotie zorgt een gezond portie humor voor enige relati vering." Kobès streeft ernaar eerlijkheid p zijn werk te brengen, riet inhoudelijke werk van Keuenhof kenmerkt zich door combinaties van dieren, planten en mensen die symbool worden voor een surrealistische wereld. Een wereld die niet "echt" bestaat, maar wel herkend wordt in gevoel en fanta sie van de toeschouwer. "De beelden vorm ik met de hand uit grove en/of fijne chamotteklei," vertelt de kunstena res. "Na de eerste keer bakken, het zo genaamde "biscuit" bakken, volgt de af werking met oxide, engobes of door mijzelf samengesteld glazuur. Hierna wordt het beeld opnieuw gebakken." De beeldhouwwerken van Keuenhof zijn vaak van hout gemaakt. Structuur en nerf spelen hierbij een belangrijke rol. "Hout is een levend materiaal en is warm en natuurlijk," legt ze uit. "Elk houtsoort heeft een eigen karakter, kleur en hardheid, waardoor het steeds een uitdaging is er een beeld uit te vor men. De afwerking gebeurt met pure was om zo de eigen structuur en kleur nog duidelijker te laten spreken." De kunstwerken van Kobès en Keuen hof zijn van 20 mei tot en met 1 juli te bewonderen in medisch centrum Molendael. Voor meer informatie over deze expositie: Art Services, de heer W. Bijl, 0591-35 41 74. Wrït rr r f u bent er thuis metlive muziek vanaf 17.30 uur. Hfl. 65,- per couvert Kindermenu Hfl. 25,- Op tweede Pinksterdag: met live muziek en een clown 11.00-14.00 uur. Hfl. 37,50 per persoon Kinderen Hfl. 17,50 RESERVEREN: 033 - 461 71 47 Birkstraat 138 - 3768 HN Soest DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Met succes heeft de workshop "Klank en beeld" al enige malen plaatsgevon den in cultureel centrum C-drie. Daarom een vervolg van dit aanbod, dat gericht is op de muziek als inspiratie bron voor tekenen en schilderen. Mu ziek en beeldende kunst hebben veel kenmerken gemeen zoals compositie, (klank-)kleur, stemming en ritme. Beet hoven heeft dan ook ooit beweerd: als ik componeer, zie ik altijd een schilde rij voor ogen en werk daar naar toe. Ook hebben veel beeldende kunste naars zich door de muziek laten inspi reren. In de workshop maakt men kennis met verschillende muzieksoorten. Docent Theo Briggeman begeleidt de deelne mers in de vertaling van de muziek naar hun beeldende werk. Hoe past men de begrippen als ritme, structuur, hoog en laag, melodieus en staccato toe in een schilderij? De deelnemers ontdekken dat het antwoord niet zo moeilijk is als het lijkt. Muziek roept immers altijd gevoelens op. De persoonlijke vertaling staat centraal. Ervaring met het materiaal kan tot voor deel strekken, maar is beslist niet nodig. Men werkt het gemakkelijkste met aquarel- en acrylverf, droge pastel en zachte krijtsoorten. Liefde voor muziek en voor tekenen en schilderen zijn on misbaar. De muziek komt uit India en andere Oosterse landen, klassieke mu ziek en (moderne) jazz. De les wordt gegeven in de sfeervolle theaterzaal van C-drie. De workshop vindt plaats op dinsdag 28 mei, van 10.00 tot 16.00 uur. Inschrij ven bij de cursusadministratie van C- drie, 12.30 - 16.00 uur, tel. 602 21 88. De workshop kost f 55,-, inclusief ge bruik van acryl/plakkaat/aquarelverf, inkt, houtskool en twaalf kleuren krijt. Papier wordt naar verbruik afgerekend. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. TEGELTAPIJT V.A IJ,- TOT 120,- PER M1 Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. De Schoof, tel. 60125 27 DeEngh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Op zaterdag 25 mei organiseren het Buurtwerk Smitsveen, de Turkse vere niging Soest en het Internationaal Vrouwencentrum een interculturele ontmoetingsavond. De avond zal plaats vinden in De Schoof, Molenstraat 142. Het programma kent drie onderdelen. Vanaf 20.00 uur zal een videofilm wor den vertoond met informatie over va kanties in Thrkije. Een en ander wordt mondeling toegelicht en worden even tuele vragen uit de zaal beantwoord. Na deze vakantieronde zal er een bingo gehouden worden. Er worden vijf ron den gespeeld waarbij leuke prijzen zijn te winnen. De kosten voor vijf rondefi zijn f 7,-. Na de bingo is er een optreden van de muziekgroep "Samonyol". Deze Thrkse band, die eerder dit seizoen al te horen was op de vorige ontmoetingsavond, speelt bijzonder leuke en dansbare mu ziek. Aanvang: 20.00 uur. Entree: gratis. Het "Knijn-muziekfestijn" wordt het genoemd: het eenmalige optre den van de inmiddels vermaarde Soester folkgroep "Knijn" op zater dag 1 juni in het Cabrio-openlucht- theater. Heel Soest is daar vanaf 20.00 uur (gratis) welkom om te ge nieten van een avondje met bijzon dere muziek in een buiten-gewone omgeving. Het optreden van "Knijn" wordt Soest aangeboden door het jubilerende Ver huur Centrum Soest (VCS), de bekende gereedschappenverhuurzaak aan de Burgemeester Grothestraat, die twaalfeneenhalf jaar bestaat. Het Cabrio-theater maakt regelmatig dank baar gebruik van de apparatuur van VCS en het kontakt was dus gauw ge legd. De Soester folkgroep "Knijn" maakt muziek, dat is zeker, maar ze doet dat op een bijzondere, zeer aanstekelijke en enthousiaste en humoristische manier. Er valt bij Knijn altijd volop te genieten. De zeven-mans-formatie - twee dames, vijf heren - is in feite een vriendenclub van mensen die min of meer bij toeval tegen elkaar opliepen - zelfs letterlijk - en ontdekten dat ze één hartstocht ge meen hadden: muziek maken. Knijn bestaat uit Gerard Wortel, Hans van Hees, Ben van den Bremer, Erna Willemse, Victor Arnolds, Louis van Hees en Carin Greve. Ze bespelen met z'n zevenen een flink aantal uiteenlo pende instrumenten, waaronder naast de traditionele als gitaar, banjo, man doline, contrabas, fluit, viool en accor deon ook de "stampie", een geheel in eigen beheer ontworpen en gebouwd slaginstrument - net als trouwens de contrabas (in de vorm van een konijnen- kop) - dat een belangrijke rol in het ge heel speelt. De mascotte is een konijn, hoe kan het ook anders. Plezier voorop Het repertoire van Knijn laat zich niet zomaar in één woord vangen. Zelf hou den ze het op een combinatie van "Iers, Schots en scheef", ballads (Iers en Ne derlands) en nog een aantal muziek stijlen. Ondanks hun onbetwiste muzi kaliteit staan voor de Knijners het ple zier en de gezelligheid voorop. Het on gedwongen karakter van de optredens is het handelsmerk van Knijn. Dat is waarschijnlijk vooral te danken aan het feit dat de spelers elkaar "op straat" hebben leren kennen. Dat begon zo: Gerard (stampie, bas) ontmoette Hans (zang, gitaar). Ze besloten samen te gaan zingen en spelen. Algauw voegde Ben (gitaar, banjo) zich bij hen. Hans kreeg verkering met Erna (fluit); Victor (accordeon) kwam toevallig langs in de straat waar het viertal speelde; Louis (gitaar, mandoline, zang) werd erbij gevraagd omdat Hans z'n stem kwijt was en Carin (viool) zag de groep spelen en vroeg gewoon of ze mee mocht doen. Dat mocht. (Iets) serieuzer Knijn is sindsien nooit meer van samen stelling veranderd. Het repertoire ver schoof op den duur; aanvankelijk waren het vooral Nederlandse smartlappen en meezingers, maar later - toen Knijn ook meer en meer werd gevraagd voor bin- nen-optredens - raakte het spontane De folkgroep Knijn, waar het spel- plezier van afvonkt, tijdens een ander buiten-optreden. straatgebeuren wat op de achtergrond en werd er "serieuzer" (maar ook weer niet al te ernstig) naar de muziek geke ken, met meer afwisseling, vocaal en instrumentaal. Zoals gezegd: al die jaren is de gezellig heid van het samen muziek maken voorop blijven staan. Muzikale preten ties hebben ze niet, en van gewichtig doenerij moeten ze niets hebben. Bij een optreden van Knijn valt er altijd wat te lachen en te genieten. Er ontstaat meestal van zelf een leuke sfeer en mede daarom zijn er steeds meer mensen die Knijn bij wijze van spreken op handen dragen. Eigen cd Vorig jaar zag Knijn zijn muzikale zelf werkzaamheid bekroond met de uitgave van een eigen cd ("Mixamitasis"), die ongetwijfeld ook te koop zal zijn tijdens het optreden in het Cabrio-theater op 1 juni. De titel is een woordspeling op de bekende konijnenziekte mixomatose. De cd, waar het spelplezier volgens ken ners van afvonkt, biedt een zeer ver dienstelijke selectie van bekende Knijn- nummers: Ierse ballads, een paar Cajun-nummers en Nederlandse satire. Voor Soest, waar Knijn nog niet vaak in het openbaar te horen is geweest, is het optreden in het Cabrio-theater een unieke gebeurtenis. Wie van muziek houdt en een avondje ontspannen wil genieten van mensen die er overduide lijk "lol" in hebben, mag deze avond niet missen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 21