Herinrichtingsplan verblijfsgebied Van Weedestraat Gazons zijn er ook om in te spelen s van Rondje Raadhuis 02 PAGINA 28 Eemland Burgemeester: "Soest loopt voorop met onderwijs-huisvestingsplan" RENAULT Spreekuren Telefoonnummers Agenda Klachten geluids hinder horen bij woningstichting Parkeerplaatsen bij Soest-Zuid klaar vóór de bouwvakvakantie Uurwerk van klok is versleten Van Weedestraat: 7 parkeerplaatsen voor invaliden Mijn vraag... Gesprek over parkeren bij tennishal "T*? RUIKTEFORD'S hoek Dalwee) '6 43 16-22 5 55 ;LSEBVICE n f 15.950,- 3d n f 29.950,- }d n f 12.450,- 3d Tl f 15.450,- Tl f 23.950,- Tl f 22.950,- Tl f 17.950,- m 'it f 11.950,- m f 19.950,- blauw m f 16.950,- groen met. m f 15.950,- groen met. m f21.950,- IW .m f 25.950,- rood ;m f 16.450,- w ;m f 13.950,- rood met. n f 18.950,- cm f 14.950,- cm f30.950,- :ilver cm f 28.950,- tomaat, zwart cm f 39.950,- alauw km f 39.950,- uit het totale 6de jaargang no. 10 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 6093459 6093460 Uit de prognose van het aantal leerlingen in het bijzonder onderwijs wordt duidelijk dat rond het jaar 2003 op alle scholen, geen enkele uitgezonderd, het aantal leerlingen terugloopt. Het is nodig hiermee nu al zoveel moge lijk rekening te houden en tussentijds passende maatregelen te treffen om uiteindelijk de gevolgen ervan zo beperkt mogelijk te houden. Dit zegt bur gemeester J. de Widt, die onder meer onderwijs in zijn portefeuille heeft. Overigens is de verwachting dat in de komende jaren het aantal leerlin gen op de meeste scholen in Soest eerst nog zal stijgen. Een sluiting van lokalen of scholen zit er dan ook voorlopig niet in. Toch is het verstandig nu al zoveel mogelijk re kening te houden met de te ver wachten terugloop van het aantal leerlingen in de volgende eeuw. Vol gens de prognoses zal dan voor het eerst een aantal scholen geconfron teerd worden met een lager aantal leerlingen dan het minimum (voor Soest) van 133. Dat heeft na twee jaar sluiting van de school tot ge volg. Of het dan zover komt, staat echter niet vast. Zoals het er nu naar uit ziet, komt een aantal scholen hooguit in de gevarenzone. Een ander aspect waarmee de ge meenten rekening moeten houden, zijn de gevolgen van de in april door de Tweede Kamer aangenomen wet. Deze houdt in dat met ingang van 1 januari 1997 de gemeenten ver antwoordelijk worden voor de huis vesting van het basisonderwijs, het (voortgezet) speciaal onderwijs en het voortgezet onderwijs. Daarmee wordt een belangrijke stap gezet in het proces van bestuurlijke vernieu wing binnen het onderwijs en een belangrijker rol daarin van de ge meenten. De positie van de ge meenten wordt zodanig dat sprake is vaif voldoende bëleidsvrijKëïdj" Burgemeester J. de Widt vergroting van efficiency en finan ciële beheersbaarheid. De gemeenteraad heeft eind vorig jaar al ingespeeld op de nieuwe wet decentralisatie huisvesting onder wijs. De raad stelde een krediet be schikbaar voor het inschakelen van externe deskundigen. Onder leiding van burgemeester De Widt en in samenwerking met de gemeentelijke afdeling onderwijs hebben zij het 'Integraal huisvestingsplan primair en voortgezet onderwijs' uitge bracht. Burgemeester De Widt: "Dit plan wordt aan de raad voorgelegd ter behandeling in 3ë vergadering op EEN EIGEN MANIER VANIEVEN Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 13.30. Het infor- maiiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van dë afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voor zieningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donderdagavond wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 6093 411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donder dag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 3514 12 Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voör klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aangesloten met gemeentelijke informatie over raadsvergaderin gen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de ge meente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verholpen. - 60.93.539 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87.411 (politie). donderdag 23 mei, raadsver gadering maandag 3 juni, commissie alge mene bestuurszaken. dinsdag 4 juni, commissie ruim telijke ordening, verkeer en wel zijn woensdag 5 juni, commissie mi lieu en openbare werken donderdag 6 juni, commissie fi nanciën donderdag 20 juni, raads vergadering De vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. 20 juni. Als deze hiermee instemt, betekent dit dat we vrij aardig voorop lopen. Dan kunnen we in het jaar 1997 een aantal knelpunten met betrekking tot de huisvesting op onderwijsgebied oplossen. In dat geval steekt Soest gunstig af bij an dere gemeenten die in 1997 een stil stand hebben, want zij starten in fe bruari van dat jaar met de plannen die ze pas in 1998 kunnen realise ren". Als de nieuwe wet ook door de Eer ste Kamer wordt aangenomen, zijn de gemeenten verantwoordelijk voor de huisvesting van het basison derwijs, het (voortgezet) speciaal onderwijs en het voortgezet onder wijs; dit op basis van een in de ko mende maanden op te stellen ge meentelijke verordening. Hiermee wordt een belangrijke stap gezet in het proces van bestuurlijke vernieu wing binnen het onderwijs. De ge meenten spelen daarin een belang rijker rol dan tot nu toe. De positie van de gemeenten wordt zodanig dat sprake is van voldoende beleids vrijheid, vergroting van efficiency en financiële beheersbaarheid. Dit betekent een overdracht van ta ken. Daarmee wordt de huidige 'huisvestings-geldstroom' van het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschappen stopgezet. Ervoor in de plaats komt een Gemeentefonds uitkering. Behalve beleidsbepalende coördinator krijgt de gemeente dus ook de rol van financier. Volgens burgemeester De Widt biedt dit goede mogelijkheden om tot een juiste afstemming te komen tussen huisvestingsbehoefte, beschikbare huiSVëstingscapaciteit en beschik bare middelen. Dit houdt in dat meer efficiency kan worden bereikt en tevens dat de inhoud van het plaatselijk onderwijsbeleid door middel van de huisvesting kan wor den ondersteund. Als bijvoorbeeld in het kader van achterstandsbeleid extra aandacht en geld wordt be steed aan een bepaalde categorie leerlingen, dan kan daaraan gekop peld worden dat hiervoor ook in de sfeer van de huisvesting een moge lijkheid worden gecreëerd. Het is nog koffiedik kijken hoe het leerlingenaantal op een school zich ontwikkelt. Wat voor effect heeft een nieuw onderwijssysteem op het aantal leerlingen? Blijft dat positief, blijft het gelijk, stopt het een keer? "In feite is de prognose van belang als de vraag komt van een school als ze uitbreiding wil hebben. Alles wat nodig is volgens de prognose voor een periode van twintig jaar, kan gerealiseerd worden in permanente vorm. Alles wat binnen die twintig jaar valt, doe je in nood-vorm, dus noodlokalen neerzetten of inwonen bij een ander. De prognose geeft dus een indicatie van: die school ont wikkelt zich zodanig dat dit een aantal permanente lokalen recht vaardigt. In dat geval wordt er dus bijgebouwd. In andere gevallen zul len we een tijdelijke oplossing moe ten vinden", aldus de burgemeester, De schoolbesturen hebben de inten tie uitgesproken om het aantal leeg staande lokalen zo beperkt mogelijk te houden en op langere termijn te rug te dringen. Dit is bijvoorbeeld mogelijk door binnen het eigen be stuur te zoeken naar medegebruik. ÜMSvlaa fasering gemeenra Soesf afd. p&b fase Is gtdMlt* spoorwegovergang- Stadhouders laan Case 2: gedeelte spoorwegovergang- Nassauplantsoen fase 3: gedeelte Nassauplantsoen- Anna Paulownalaan - fase 4: gedeelte Stadhouderslaan- Anna Paulownalaan Op dinsdag 4 juni komt in de openbare vergadering van de raads commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn (ROVW) voor be handeling en vaststelling aan de orde het herinrichtingsplan voor de Van Weedestraat en een klein deel (tot de Anna Paulownalaan) van de Burgemeester Grothestraat. In deze vergadering, die om half acht begint, bestaat voor het publiek de mogelijkheid om van het spreek recht gebruik te maken. Nadat het plan is vastgesteld, kan men beginnen met het in fa sen uitvoeren ervan. Naar ver wachting start de uitvoering van de eerste fase in de tweede helft van dit jaar. Het ontwerp-herinrichtingsplan beleefde z'n eerste presentatie op de informatiemarkt in de hal van het gemeentehuis op donderdag 15 februari van dit jaar. Van de mogelijkheid tot het indienen van inspraakreacties in de periode van 17 januari tot en met 23 fe bruari hebben in totaal 37 inwo ners/instanties gebruik gemaakt. Hoe deze reacties zijn verwerkt, kon men bekijken tijdens een ex positie op donderdag 28 maart j.1. Op deze expositiedag kregen de bezoekers de gelegenheid tot en met 20 april te reageren op het aangepaste herinrichtingsplan. Burgemeester en wethouders hebben onlangs over de tien reac ties die hierop binnenkwamen een besluit genomen. Het op 4 juni in de raads commissie ROVW te behandelen herinrichtingsplan ligt in het ge meentehuis ter inzage (balie bouwzaken, tweede verdieping). Zijn problemen voorleggen aan de Woningstichting Soest. Dit advies geven burgemeester en wethouders een bewoner van Het Oude Raad huis. Hij klaagt over de geluidshin der die wordt veroorzaakt door trei nen op de lijn Baarn-Utrecht. Burgemeester en wethouders zeg gen dat de vergunning voor de bouw van de woningen nabij NS- station Soestdijk destijds mede is verleend op grond van de akoesti sche onderbouwing. Overigens heeft de gemeente geen invloed op de Woningstichting Soest. Dit geldt dus ook voor de jaarlijkse huurver hoging waarover de briefschrijver klaagt. Hij vindt, de geluidsoverlast in aanmerking genomen, die verho ging niet terecht. B. en w. geven hem het advies zijn bezwaren voor te leggen aan de Woningstichting. Voordat de bouwvakvakantie begint is het gehele parkeerterrein bij het winkelcentrum Soest-Zuid gereed. Deze toezegging doen burgemeester en wethouders een bewoner van de Schoutenkampweg. Hij vreesde dat de buurt ook na de bouwvak vakantie nog last zou hebben van de werkzaamheden voor de aanleg van de parkeerplaatsen. Op een vraag van een bewoner van de Soesterbergsestraat over met name de parkeerplaatsen voor inva liden bij het winkelcentrum, ant woorden b. en w. dat deze op een andere plek terugkomen. Tenslotte zeggen ze desgevraagd dat de wei nige langsparkeerplaatsen die bij de nieuwe indeling nog terugkomen zo ruim zijn dat de haakse hoeken geen belemmering meer vormen. Er wordt gezocht naar een oplossing voor het probleem van het ongelijk lopen van de klok die op de Buys Ballotlaan in Soesterberg staat. Een bewoonster van de Plesmanstraat vraagt burgemeester en wethouders ervoor te zorgen dat de klok weer zijn oorspronkelijke functie krijgt: het aangeven van de juiste tijd. Burgemeester en wethouders ant woorden haar dat het uurwerk van de klok is versleten. Dat neemt niet weg dat zij een oplossing zoeken voor het probleem. In het herinrichtingsplan voor de Van Weedestraat dat momenteel in voorbereiding is, zijn tussen de spoorwegovergang en de Anna Paulownalaan zeven parkeerplaat sen opgenomen voor invaliden. Bur gemeester en wethouders antwoor den dit op de vraag van een be woonster van de Citer waarom op de Van Weedestraat parkeerplaat sen voor invaliden ontbreken. De situering en de inrichting van deze parkeerplaatsen zijn vastge steld in nauwe samenspraak met de adviesgroep gehandicapten, aldus burgemeester en wethouders. De tijd dat de gemeente bordjes 'Verboden te betreden' plaatste op gazons is definitief voorbij. Dit schrijven burgemeester en wethou ders in antwoord op de vraag van een bewoonster van de Haagwinde. Zij maakte de gemeente erop attent dat naast het speeltuintje aan de Haagwinde de jeugd op het grasveld voetbalt. Hierdoor is het gras gro tendeels vernield. Overigens komt de bal regelmatig tegen geparkeerde auto's aan. De briefschrijfster stelt voor de jeugd naar het trapveldje op de Eng te verwijzen. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 31 mei aan Staf voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Burgemeester en wethouders ant woorden haar dat de gazons in het openbaar groen in principe door kinderen mogen worden gebruikt om er te voetballen en te spelen. Ook volwassenen mogen er gebruik van maken. Als reden geven zij, dat het in de loop der jaren toegenomen verkeer ertoe geleid heeft dat er steeds minder op straat gespeeld kan worden. Het openbaar groen is dan vaak één van de weinige plek ken waar de jeugd kan spelen. Burgemeester en wethouders zeg' gen dat het gebruik van de openbare ruimte vanzelfsprekend inhoudt dat anderen er geen overlast van mogen ondervinden of schade door lijden, De bewoners zullen in eerste instan tie in onderling overleg en in over leg met (de ouders van) de kinde ren moeten bepalen wat zij aan vaardbaar vinden. Daarover moeten dan afspraken worden gemaakt. Het college van burgemeester en wethouders heeft een gesprek toege zegd met een bewoonster van de Schrikslaan. Dit naar aanleiding van de vraag die zij door het inleveren van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt stelde over de si tuatie van het parkeren bij de tennishal van de LTC Soest aan de Schrikslaan. Op 't Hoogt: daar kom je verder Als de gebroeders Schut zich eens gingen toeleggen op het slopen van illegale schuttingen. Nog geen golfbaan en toch al volop deining. Een golfbaan creëren in het bos blijkt Monnikenwerk. Soest op zoek naar andere plek voor vuurwerk in plaats van Dal- weg: - voldoet de raadzaal niet meer? Wanneer komt er een Groot Neder lands Dictee van de Soester Taal? Kunnen die vliegende winkels zich niet in het duivengebouwtje vesti gen? Opmerkelijke kop in de Amersfoortse Courant van 1 mei: 'Tafeltje Dekje rijst de pan uit'. Woordvoerster M. Weerts van het Informatie- en Klachtenbureau Ge zondheidszorg Utrecht (IKG): "Steeds vaker hoor je mensen bij een verkeerde behandeling zeggen: 'ja, maar dat kan toch echt niet'. Ze worden steeds mondiger". St. Nicolaasgolf. Soester examenkandidate Maartje Broekman (17): "Ik kan me moei lijk concentreren. Ik heb een nieuw vriendje"... Examen in ziekenhuis: geslaagde operatie. Circus Ed Glas. Bart Krol, fractievoorzitter CDA, over de openstelling van winkels op zondag: "We moeten de mensen de gelegenheid geven om in alle rust naar de kerk te gaan zonder dat ze over kratjes bier hoeven te struike len". Op 't Hoogt NIET lezen is net als roken: dood- en doodzonde! Fiiipijnse ambtenaar Rosario na stageperiode in Soest: "Jullie idee om voorzichtig om te gaan met de bossen en de natuur is het belang rijkste dat ik mee naar huis neem". Chris Uitiaatterreinpad. Vliegbasis Spitfireberg. Generaal-majoor B. Maccaber. In mei legt elk vogeltje op 't Hoogt een soesa. Ouderen: Mantelzorg met dat weer van de laatste tijd geen overbodige luxe.

Soester Courant | 1996 | | pagina 29