^baxthuifen MAK SWS en SJS fuseren in 1997 Soest-Zuid is de hardrijders - ook de buschauffeurs - meer dan beu Tandartsen krijgen gelijk, maar 'gedane zaken nemen geen keer' Bouwproject Graanakker nu afgerond rm Breukelen Vast-goed Laatste fase Boerenstreek: nog 34 vrije sector-woningen te koop - ©RIJP Feestje of dineetje! ïh> Soest' XANTIE- flRGERS iACTUEEL Nieuwe bewoners welkom in rusthuis De Paardenkamp 'In no-time had ik een huis in de Regio' Volksuniversiteit kiest voor meer persoonlijke benadering Minstreel 0 PAGINA ;vraagd ster Courant WENDAAL WOENSDAG 22 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 0,'Si?' p»rt» raste""""1 Tot 1 oktober zijn wij nog 100% aanwezig Welzijnswerk Soest en Jeugdwerk Soesterberg Open dag op zaterdag 1 juni Enquête bewonersvereniging levert veel klachten op Veeg uit de pan voor College Klaroengeschal bij laatste sleutel PETERS Makelaardij' De aanpak die vruchten afwerpt: Bel voor Peters Last Minute Koopinfo! t i Nieuw cursusprogramma Wim van lloorn Inschrijving mogetijk tot 31 mei SOEST KRIJGT EEN ÉCHTE WOON- PASSAGE DANK ZIJ OTAK! dc—^ Gratis CNV-infolijn sociale zekerheid Abriposter in trek? Nieuwe sirenes t765 EE Soest 517/60106 47 voor de or de maanden li en augustus. RA BELONING! lelden: tel. 1 41 52 Fox 035-6011030 5-6011045 I Staf Voorlichting AV Soest 80 93 460 (uitsluitend op reserveringen). Onlangs is in een gezameiijk gehou den vergadering - waarbij de voltal lige besturen van stichting Jeugd werk Soesterberg en Stichting Wel zijnswerk Soest aanwezig waren - het besluit genomen een fusie aan te gaan per 1 januari 1997. Deze fusie komt uiteraard niet uit de lucht vallen. Er waren al de nodige kontakten over en weer. De gemeente heeft in 1993 S.W.S 8 uur formatie ge geven ter ondersteuning van het werk in Soesterberg. Ruim een jaar lang bestond er ook een bestuurlijke uitwisseling tussen beide instellingen. Dit heeft geresulteerd in benoeming van een bestuurslid van S.J.S. bij S.W.S. en andersom. De komende periode wordt gebruikt om uit te werken hoe deze fusie structureel en inhoudelijk het beste vorm kan krij gen. In ieder geval hopen beide stichtin gen te bewerkstelligen dat het het uit voerende werk ten goede zal komen, doordat vrijwilligers en beroepskrachten op een adequatere manier kunnen wor den ingezet. Mogelijk zal de fusie op termijn ook een efficientere manier van werken opleve ren, waarbij o.m. gedacht wordt aan het financiële-administratieve gedeelte, al dus de besturen. Op zaterdag 1 juni vindt de eerstvol gende open dag plaats bij De Paardenkamp, het nationale rust huis voor paarden aan de Birkstraat 96. Om 14.00 uur worden daar de nieuwe "oudjes" verwelkomd. De vijf nieuwkomers zijn "Fury" (22 jaar), een Welsh pony die nog voor de paardentram in Epse heeft gelopen; "Katrien" (25), een oud Pools rijpaard uit Pijnacker; "Danny Boy" (24), een halfbloed Arabier uit Dronten; "Tor nado" (24), een ruin uit Woerden; en "Samantha" (29), een merrie uit Putten. Ze nemen bij De Paardenkamp de opengevallen plaatsen in van de zes paarden die in het afgelopen halfjaar zijn gestorven: "Lena", "Devil", "Poly II" (met zijn 41 jaar de oudste bewoner), "Thisbé" "Beaty Boy" en "Nettie". De open dag gaat zoals gebruikelijk ge paard met een rommelmarkt, koffie met koek en - als het even kan - mooi weer. Op andere dagen is De Paardenkamp open van 10.00 tot 16.00 uur. Een groot deel van de bewoners in Soest-Zuid is het hard rijden in de buurt meer dan beu. Ze vragen om maatregelen om de wegen niet lan ger als racebanen te laten gebrui ken, ook niet door de buschauffeurs van Midnet. Opvallend is dat bewoners niet alleen klagen over de hoge snelheden van luxe- en vrachtwagens, maar vooral ook over het rijgedrag van de Midnet-chauf- feurs, die zich met hun grote gele bus sen weinig van de maximum snelheid van vijftig kilometer lijken aan te trek ken. Dit tot grote verontrusting van vooral ouders van spelende kinderen. Bij enkele bewoners in Soest-Zuid be staat de behoefte aan een wijkagent, die in de buurt een oogje in het zeil zou moeten houden en eigenlijk hetzelfde zou kunnen signaleren als de bewoners nu zelf doen. "In de acht jaar dat wij nu in de wijk wonen, hebben wij nog nooit een wijkagent gezien. Is deze er wel voor Soest-Zuid?", aldus een reactie van een bewoner. Een en ander blijkt uit een enquête die de Bewonersvereniging Soest-Zuid heeft gehouden onder de bewoners in de wijk. Zowel leden als niet-leden wer den in de gelegenheid gesteld het en quête-formulier in te vullen. De wegen en straten in Soest-Zuid zijn uitgegroeid tot racebanen, zo zou je haast zeggen op basis van de enquête resultaten. De wegen waar veel automo bilisten hun gaspedaal te diep indrukken zijn, volgens de reacties op de enquête: Heideweg, Duinweg, Plasweg, Hilde- brandlaan, Van Beuningenlaan en de Bartolottilaan. "De bussen van Midnet rijden soms met een snelheid van 70 km. per uur over de kruising Heideweg-Duinweg-Schapen- drift", zo meldt een verontruste bewo ner. Een andere bewoner in de Dr. 's Jacobstraat: "In onze straat zijn al een paar keer kinderen aangereden! Het is een zeer smalle straat en de auto's rijden veel te hard." Een bewoner van de Heideweg: "Er wordt veel en veel te hard gereden, vooral door de bussen van Midnet." Bewoners van de Van Beuningenlaan waarschuwen: "Door de gemeente wordt niets gedaan. Er wordt veel te hard gereden. Als mijn twee kindjes iets overkomt, stel ik de gemeente aanspra kelijk! Het wordt hoog tijd voor verkeersdrempels in de Van Beunin genlaan!" Hondepoep Bewoners in Soest-Zuid klagen verder over de hondepoep op straat en het ge brek aan speelvoorzieningen voor kin deren. Ouderen en mensen die slecht ter been zijn melden dat het steeds moeilij ker wordt om de trottoirs te gebruiken. Hopen zand, stenen, bouwmaterialen of geparkeerde auto's belemmeren deze buurtbewoners de vrije doorgang. "Ik moet vaak uitwijken naar de rijbaan. En dat is geen pretje", meldt een oudere bewoner. Overigens blijkt uit de reacties op de enquête ook dat bewoners vinden dat men de hand in eigen boezem moet steken als het gaat om vuil op straat en te hard rijden. Voor het bestuur van de Bewonersvereniging Soest-Zuid zijn de reacties op de enquête in ieder geval aanleiding opnieuw in overleg te treden met de gemeente en de politie. Het idee voor een wijkagent zal worden meege nomen in het overleg met de politie. Een doorbraak is het niet (meer), maar het conflict tussen het ge meentebestuur en de tandartsen Oosterveen over de vestiging van een tandartspraktijk in of bij de nieuwe polikliniek aan de Dalweg is wel in een ander licht komen te staan. Mr. G.B. Spruit, voorzitter van de bezwaarschriftencommissie en uit dien hoofde "klachten- behandelaar" in Soest, geeft het College in nette termen een flinke veeg uit de pan. voor: leverbesweg). hebbenden een gemotiveerd be lt bezwaarschrift worden gericht st. Het bezwaarschrift moet bin- lele vergunning kunnen dit mon- en bij de afdeling groen milieu 035-6093709. ;rbes der en 1 wijmouth den ;n 1 kastanje 6 weken na deze bekendmaking Iers van de gemeente Soest, Post- financiële bijdrage toe de stichting verkeersbriga- :en concrete behoefte bestaat heid daarop positief te rea- die voor Odeon in 1996 die voor Odeon in 1997 die voor Odeon in 1998 ïrzoek ons op de hoogte de ontwikkelingen. ge subsidie-bedrag regeling kinderopvang olse opvang t.b.v. uit- )laatsen voor de beoogde men. De subsidie-aanvraag n een begeleidende brief geconstateerde knelpunten, de VNG sturen, i van f 2.000,— of hoger een volgens de tabel hanteren. emaker, Schuurman en Tool t u geen bestuursdwang toe- Klaroengeschal begeleidde vorige week de "blijde incomste" van Fons de Backer, voorzitter van de woningbouwvereniging Sint Joseph, aan de Graanakker. Daar werd met de overhandiging van de laatste sleutel het bouwproject van 26 so ciale seniorenwoningen officieel af gerond. De Backer, voor de gelegenheid ver momd als een middeleeuwse heraut, kon zó van een Verkade-koekblik zijn weggelopen. Op een witte schimmel - vermoedelijk geleend van Sinterklaas - arriveerde hij stapvoets bij de nieuwe woningen, waar hij begroet werd met het klaroengeschal van de Amersfoortse stadsblazers. Vervolgens overhandigde De Backer de sleutels aan de heer H.M.J. van de Heuvel, een van de nieuwe bewoners. Van de 26 woningen zijn er twee - waar onder die van de heer Van den Heuvel - speciaal geschikt gemaakt voor min der-validen. De bouw werd uitgevoerd door de fa. Bodewes uit Soest; de projectbegeleiding was in handen van Latei uit Amersfoort. De karakteristieke huizen zijn ontworpen door architecten bureau Jonkman en Klinkhamer uit Zeist. Het hellende terrein (hoogteverschil zes meter) vormde een bijzondere aanlei ding voor de opvallende architectuur. Het leidde tot een concept waarbij de woningen als schakels van een ketting over de helling zijn gevlijd. Elke woning tekent zich afzonderlijk af en verschilt een klein beetje in hoogte en richting van de vorige. Schuine vlakken Om dat beeld nog te versterken zijn de daken als schuine vlakken tegen de rich ting van de helling geplaatst. Voor de bewoners heeft dat als voordeel dat er "Heraut" Fons de Backer overhandigde bewoner H. v.d. Heuvel de laatste sleutel van het woningbouwproject. binnen in de woonkamer een prettige hoogte is ontstaan, waardoor het huis royaler lijkt en er op de lange wand ver rassend extra daglicht straalt. De bouw startte in augustus vorig jaar. De eerste woning werd in april opgele verd. Bij de ontwikkeling van de huizen is extra aandacht besteed aan het ge bruik van minder milieu-belastende materialen en maatregelen, zoals de toe passing van Europees naaldhout, min der schadelijke verf, hoge isolatie waarden, een hoog-rendements cv-ketel en dito isolatieglas en waterbesparende kranen, toiletreservoirs en douche koppen. De woningen zijn allemaal voorzien van het politiecertificaat "Doelmatig bevei ligde woning". De huurprijs bedraagt f 600,- per maand. de reistijd naar mijn werk me steeds meer op te breken. Toen maakte ik ken nis met de 'Last Minute Koopinfo' van Peters Makelaardij. Een heel slim systeem. Je maakt je woonwensen kenbaar. En je wordt dagelijks geïnformeerd over het actuele NVM-aanbod van huizen. Op die manier ben je altijd één van de aller- eersten. Hoe effectief 't is, bleek al snel. In no-time had ik een huis in de regio. Nu ben ik in 10 minuten thuis. Dankzij Peters Makelaardij. Ik zocht al tijden een huis. Niet fana tiek. Gewoon af en toe een makelaars kantoor binnenstappen en de woning gidsen doornemen. Ik werk namelijk als senior product-manager bij Yves Rocher Nederland in Soest en wilde het woon-werkverkeer flink beperken. Maar telkens als ik een leuk huis zag, lag er een bod op. Of het was al weg. Heel ontmoedigend. Inmiddels begon Robert Gijsbers, Senior Product-manager Yves Rocher Nederland. voor wonen in de groene zone Tel.: 035 - 60 1 6 251 Birkstraat 87, 3768 HD Soest, De Oosterveens (senior en junior) zou den aanvankelijk een nieuwe praktijk vestigen in de polikliniek. Op die ma nier zouden ze een belangrijke bijdrag kunnen leveren aan de tandheelkundige zorg voor met name de ouderen in die omgeving (Molenschot, aanleunwonin gen, verpleegtehuis etc.) Ze rekende erop dat de gemeente dezelfde (voorde liger) grondprijs zou verlangen als van de polikliniek. De tandartsen kwamen echter bedrogen uit, want toen puntje bij paaltje kwam en het oorspronkelijke poli-plus plan om financiële redenen moest worden afgeslankt, weigerde de gemeente de lagere grondprijs te berekenen. Het appartementengebouw waarin de prak tijk had moeten komen was inmiddels door Molendael overgedragen aan de WS. Voor de Oosterveens betekende dat een forse financiële tegenslag en bovendien voelden ze zich door het College onbehoorlijk behandeld. Meer begrip Volgens mr. Spruit hebben de tandart sen daarin op z'n minst een beetje ge lijk. Hij constateert weliswaar dat uit de stukken niet gebleken is dat de ge meente niet behoorlijk heeft gehandeld, maar hij kan zich hun teleurstelling le vendig voorstellen. Op grond van de "toon" die het College in de schriftelijke stukken heeft gebezigd kan hij zich in denken dat de Oosterveens meer begrip hadden verwacht. "De gemeente moet toch begrepen heb ben dat de gewijzigde opzet van Molendael voor de klagers een deceptie betekende. Sinds 1990 zijn ze met deze zaak bezig. Dat houdt niet in dat de wensen van klagers dan maar ingewil ligd moeten worden, maar noch uit de verslagen, noch uit uit andere stukken blijkt iets van begrip voor de situatie waarin ze terecht zijn gekomen." Mr. Spruit heeft bij het doornemen van de paperassen in elk geval vastgesteld dat het gemeentebestuur op enkele pun ten ook onjuiste informatie heeft gege ven. Het college betuigt daarover wel zijn spijt, "maar niet echt ruiterlijk". Ook zijn er argumenten gebruikt "die soms niet (geheel) juist waren", met name dat de gemeente niets meer aan de grond prijs kon doen, omdat de grond al juri disch van eigenaar was veranderd en er een bouwvergunning was verleend. Misslagen "Misslagen," zo typeert mr. Spruit ze. "Hierdoor wekte de gemeente de schijn een vreemd spel te spelen en konden klagers de indruk krijgen dat zij weinig serieus werden genomen." De belang rijkste oorzaak van het ongenoegen ziet hij in het feit dat het College had moe ten stellen dat het project voor haar geen enkele prioriteit heeft en dat daarom ook van een korting op de grondprijs geen sprake kan zijn." Het College heeft de bevindingen van mr. Spruit voor kennisgeving aangeno men, maar wel de conclusie getrokken dat er in de toekomst zorgvuldig(er) zal worden gehandeld. In het ambtelijk ad vies wordt overigens gèzegd dat de in druk was gewekt dat de gemeente zaken deed met de tandartsen, terwijl het vol gens het College een zaak tussen de tandartsen en Molendael was. "Er hadden goede afspraken gemaakt behoren te worden; dan was het neer leggen van de zwarte-piet bij de ge meente ook niet nodig of mogelijk ge weest," aldus het ambtelijk advies, dat overigens afsluit met de constatering: "Evenwel, gedane zaken nemen geen keer." Of er desondanks toch sprake kan zijn van de vestiging van een tandartsenpraktijk in het appartemen tengebouw bij de nieuwe polikliniek is niet helemaal duidelijk. -.-TrvT'/: MODERNE MIDDENWONING MET BERGING plaats Soest adres TURFSTREEK woning moderne midderwaning met berging en zonnige tuin indeling hol, toilet, ruime woonkamer en moderne keuken verdieping 3 slaapkamers en bodkomer met ligbod, douche en 2e toilet zolder met voste trop en 2 slaapkamers algemeen deze woning verkeert in perfekte stoot van onderhoud Gevraagde koopsom! plaats Soest adres BECKERINGHSTRAAT woning helft van dobbel woonhuis met C.V., hobby-ruimte co. :óm?, blokhut en mooi aangelegde tuin. indeling hal, toiiet. moderne keuken met inoouwapp en plavuizenvloer, 1 kelder, woonkamer èasuite met parketvloer, luxe badkamer met hoekbad, 2e toilet, vaste wastafel en aparte douche verdieping 3 sloapkomers, overloop met kastruimte zolder ruime bergzolder algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat von onderhoud en <s luxe afgewerkt, de gehele woning is voorzien van alarminstallatie HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40. Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerend-goed Assurantiën Op 6 juni verschijnt het cursus programma 1996/1997 van de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg. Vanaf dat tijdstip is het pro gramma te verkrijgen op het kan toor van de Volksuniversiteit, VVV- kantoor, bibliotheken, boekhandels en het Gemeentehuis. Nieuw is de meer persoonlijke aanpak van de Volksuniversiteit. In plaats van de huis-aan-huis verspreiding van het cursusboekje, zoals dat in voorgaande BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW .VERBOUW #NUftR RENOVATIE ONDERHOUD Makelaarskantoor Deelen is in op dracht van Woningstichting Soest gestart met de verkoop van 34 vrije sector-woningen in de nieuwbouw wijk de Boerenstreek. De bouw start dit najaar. De woningen wor den medio 1997 opgeleverd. Het gaat om de laatste fase van het bouwproject van in totaal 248 wo ningen. Het betreft de verkoop van 14 drie-ka mer vrije sector-koopwoningen met ga rage met een verkoopprijs vanaf f 416.500,- (vrij op naam) en 20 vijf kamer vrije sector woningen met garage met een verkoopprijs vanaf f 455.000 (vrij op naam). De inschrijving voor de vrije sectorwoningen is nog mogelijk tot 31 mei a.s. De woningen zijn ontworpen door architectenbureau Inbo uit Woudenberg en architectenbureau Bear uit Gouda. In het ontwerp is ruimschoots aan exolo- gische en veiligheidsaspecten aandacht besteed. De woningen worden gebouwd met garantie van de Stichting Garantie Instituut Woningbouw (GIW). De woningen liggen op een rustige en exclusieve locatie. Beide woningtypes hebben een royale woonkamer die in open verbinding staat met de moderne keuken. Bij beide woningtypes heeft de woonkameropenslaande tuindeuren naar een op de zon gelegen tuin. De woningen zijn gelegen op ruime kavels van 226 tot 328 m2. De garage die zich bij het huis bevindt biedt, behalve aan de auto, ruime bergingsmogelijkheden. Voor de badkamer, het toilet en de in richting van de keuken is een ruime stel post van f 15.000,- opgenomen. Drie-kamerwoning De ruim geschakelde drie-kamerwoning heeft op de begane grond woonkamer, eetkamer en keuken. De eerste verdie ping heeft twee riante slaapkamers en een zeer royale badkamer met ligbad, douchehoek en tweede toilet. In de ruime berging is een aansluiting voor wasmachine en een droogmachine. De woning heeft bovendien een groot dak terras dat bereikbaar is via de beide slaapkamers en de overloop. Op eenvoudige wijze kan de indeling van de woning zo veranderd worden dat op de begane grond een badkamer en een slaapkamer gerealiseerd kunnen worden. Hierdoor is deze woning ook zeer geschikt voor senioren. Vijf-kamerwoning De vijf-kamerwoning heeft op de be gane grond een ruime woonkamer, tuin kamer en eetkeuken. De eerste verdie ping is bereikbaar via een markante spil- trap en bevat twee ruime slaapkamers en een luxe badkamer met bad, douche- hoek, en een tweede toilet. Een vaste trap leidt naar de tweede verdieping waar zich twee slaapkamers en de zol der/bergruimte bevinden. De garage is onder het huis gelegen en bevat een aparte hobbyruimte, die tevens als was ruimte of bijkeuken gebruikt kan wor den. Belangstellenden kunnen een infor matiepakket en inschrijfformulier op vragen of ophalen bij Makelaarskantoor Deelen, Soesterbergsestraat 43, 3768 EB te Soest, tel. 601 53 60. café —x restaurant Vanaf heden 7 dagen in de week geopend voor lunch en diner. Ook voor recepties en partijen. Burg Crolhestraat 37 - Soest - Tel. 035 60 19 893 De vakcentrale CNV heeft een gratis informatielijn over de sociale zekerheid opengesteld. Leden en niet-leden kun nen met vragen over hun uitkering te recht op telefoonnummer 06-0639. Het nummer is tot 1 juli elke werkdag be reikbaar van 12.00 tot 20.00 uur. De sociale zekerheid is volop in bewe ging, met ontwikkelingen van onder meer de kinderbijslag, bijstand, WW, AOW en Nabestaandenwet. Het CNV merkt dat daardoor de onzekerheid groeit, en mensen in de knel raken. Dit was voor de vakcentrales aanleiding om van start te gaan met de Infolijn Sociale Zekerheid. jaren gebeurde, wordt het cursus programma nu gericht verstuurd aan alle cursisten van de twee laatste jaren en aan geïnteresseerden. Voor de snelle beslissers is er de moge lijkheid een talencursus voor de "oude" prijs te volgen. Voorwaarde is echter dat men inschrijft en betaalt vóór maandag 15 juli, het begin van de zomervakantie. Vanaf maandag 26 augustus is het kan toor weer geopend en betaalt men voor deelname aan een taalcursus de nieuwe .prijs. Voor meer informatie of aanvraag van het cursusprogramma kan men bellen naar de Volksuniversiteit (tel. 602 21 95). Natuurlijk kan men ook langsko men. In de komende maanden krijgt men in de vaste rubriek in de Soester Courant nadere informatie over alle cur sussen die in het najaar van start gaan. De Volksuniversiteit is gevestigd aan de Di Lassostraat 65. Openingstijden; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 Onbekende daders hebben vorige week op de hoek van de Kornet en de Di Lassostraat een poster weggehaald uit het bushokje. De ruit sneuvelde daarbij. De politie kon niet zeggen om welke poster het ging. Onder voorbehoud worden in de pe riode 28 mei-15 juni vijf nieuwe sirenes op vrijstaande masten geplaatst. In Soest op het parkeerterrein bij de hockeyvelden aan de Koningsweg (hoogte 15 meter) en bij C-drie aan de Willaertstraat, in het plantsoentje bij de parkeerplaats (hoogte 15 meter). In Soestduinen komt er een bij de tele fooncel bij het NS-station aan De Beaufortlaan (hoogte 18 meter); in Soesterberg in het plantsoen/parkeer- terrein op de hoek Sterrenbergweg/Ba- tenburgweg (hoogte 15 meter) en aan de Oude Tempellaan tegenover het par keerterrein voor Wostok (hoogte 15 meter). Zoals bekend is op 24 april al een, sirene geplaatst op het dak van de flat Albert Cuyplaan 100-194. Dat is de enige si rene in de gemeente Soest als dak constructie. In een nog nader te bepalen periode worden de drie overige sirenes geplaatst: in Soest aan de Ir. Menkolaan en bij sporthal De Bunt aan de Oude Utrechtseweg; in Soesterberg op de kruising Laan Blussé van Oud Alblas en Zeisterspoor. Voorlopig worden de sirenes nog niet op het bedieningssysteem aangesloten. De installatie daarvan in de regionale alarmcentrale van de brandweer is nog niet vastgesteld. De planning van Binnenlandse Zaken is dat de ingebruikname van het Waar schuwingsstelsel in de gehele provincie Utrecht inclusief Hoevelaken en Nijkerk per 1 april 1997 gerealiseerd kan wor den. Dillenburglaan 13, Soest (naast Randstad). tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. CD-ROM VAN DE WEEK: 22 t/m 28 mei RIPPER (6 cd's) BIJ INLEVERING VAN DEZE BON f 10,- KORTING

Soester Courant | 1996 | | pagina 5