Drumfanfare luchtmachtkapel opent het seizoen in Cabrio-theater 'Goddelijke vergezichten' van ds. Jan Peter Schouten Paltz en Eemgeuzen zeilen zich in de prijzen Soester Byzantijns Koor heeft tweede dirigent Tearoom aan Van Weedestraat geopend Jonge inbreker hoort werkstraf eisen Nieuwe expositie in de Bundeling IVARIAl aruóhoch mm1- WOENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 11 Morgenavond, optreden in Soest mm A - - Hfc Boek over hindoe-mystiek (In)spannend weekeinde voor zeeverkenners Schoolgidsencursus Gordelcontrole: twintig bonnen Once were warriors Luchtmachtkoor op NCRV-radio Engels mannenkoor in Amersfoort Meisje ziet auto over het hoofd 'is Drie generaties Mets in 'finale' Waarschijnlijk ook geldboete voor Soester (18) Schilderijen van Ria Sanjee-Sïlkens ""3É mïïMwm De drumfanfare van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht opent morgenavond (donderdag 30 mei) het nieuwe seizoen.van het Cabrio- openluchttheater aan de Soester- bergsestraat. De voorstelling begint om 20.00 uur. De ontstaansgeschiedenis van de Drum fanfare begint bij de toenmalige korpo raal Th. de Vries. Hij was de eerste beroepshoornblazer bij de Luchtmacht. Mede door steun van zijn commandant werd het hem in 1946 mogelijk gemaakt een tamboerkorps te formeren. Vanaf 1 april 1951 bestond het Tam boerkorps uit 24 dienstplichtigen en werd aan de nieuwe "Luchtmachtkapel" toegevoegd. Sergeant De Vries werd tamboermaitre. In 1954 werd de toen malige sergeant J. Eijkhout van het Trompetterkorps der Cavalerie overge plaatst naar het Tamboerkorps van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Eijkhout nam de functie van tam boermaitre over van De Vries en leidde 5 juni is een belangrijke datum voor de hindoes in Nederland. Het is dan Pravasi-Din: "immigratie-dag". Op deze belangrijke dag verschijnt een boek over de geloofsbeleving van hindoes, van de hand van ds. Jan Peter Schouten, predikant van de Open Hof in Soest. De titel van het boek is: "Goddelijke vergezichten, mystiek uit India voor westerse lezers." Jan Peter Schouten promoveerde in 1991 cum laude met een proefschrift over de sociale aspecten van het virasaivisme, een hervormings gezinde hindoeïstische beweging. In het verlengde hiervan heeft hij nu een meer algemeen boek geschreven over bhakti: de devotionele stroming in het hin doeïsme, waarin persoonlijke beleving en toewijding centraal staan. In heel verschillende streken van India kreeg deze beweging een eigen gezicht door mystici, die in poëtische teksten in de volkstaal hun beleving onder woor den brachten. Tien van hen worden in dit boek geportretteerd. Hun levensver haal en hun verzen, vertaald uit diverse Indiase talen, geven een duidelijk beeld van deze vorm van spiritualiteit. Bewust wordt door de schrijver gezocht naar parallellen in de christelijke mystiek en cultuur. Dr. Jan Peter Schouten is predikant bij de Samen-op-Weg wijkgemeente De Open Hof in Soest. Hij is voorzitter van de Werkgroep Hindoeïsme van de lan delijke Raad van Kerken. De feestelijke presentatie van het boek vindt plaats op woensdag 5 juni, 20.00 uur, in De Open Hof. Daar wordt het woord gevoerd door de uitgever, de auteur zelf en door de indoloog drs. Hari Rambaran. Hij is als hindoe lid van de Werkgroep Hin doeïsme van de landelijke Raad van Kerken. Het geheel wordt omlijst met Indiase bhakti-muziek. De zeeverkenners van de Paltz en Eemgeuzen hebben weer een in spannend Pinksterweekeinde ach ter de rug. Samen met de leden van vijftien andere zeeverkenners- groepen uit de regio beleefden de Soesters een zeer geslaagd "Zuwaka". Zo heet dit jaarlijks te rugkerende zeilkamp van de admi raliteit Zuidwal. Bij 't Raboes, aan de monding van de Eem, sloegen ze hun tenten op. Een paar regenbuien maakten het kampter rein op vrijdagavond al vrij glibberig, maar dat deerde de verkenners niet in het minst. Het grootste deel van de tijd waren de zeilende scouts immers op het Eemmeer te vinden, waar ze zich door de straffe wind heerlijk konden uitleven. Ook te land viel er genoeg te doen. Aangezien het kamp in het teken stond van het Stenen Tijdperk waren er acti viteiten als beeldhouwen, knuppel- zwaaien en het bouwen van een Flintstone-mobiel. Wonderlijke staaltjes van creativiteit verschenen die avond aan de start van de Flintstone-autorace. Eén van de vijf vletten waarmee de Soester zeeverkenners op 't Raboes in actie kwamen. De drumfanfare van de Luchtmacht kapel heeft z'n "thuisbasis" in Soes ter- berg. Op het programma stond verder onder andere een zeilwedstrijd, waar natuurlijk ook de vletten van de Paltz- en Eemgeuzengroep aan meededen. Onder vrijwel ideale omstandigheden, want er stond veel wind en het was droog, start ten ongeveer zestig vletten voor een spannende race. Daarbij werd ook om iedere plek in de middenmoot strijd ge leverd. Hoewel hun deelname ge schiedde onder het motto "meedoen is belangrijker dan winnen" belandden de Soesters toch nog op het podium. Een eervolle derde plaats viel hun ten deel. Uiteraard was het weer veel te vroeg tijd om naar huis terug te keren. Na een uur varen arriveerden de zeeverkenners in Eembrugge, waar zij de beschikking hebben over een eigen haven. Voor de jeugd die vanuit Soest een gezellige manier zoekt om met alle takken van watersport kennis te maken, zijn de Paltz en Eemgeuzen een goede moge lijkheid. Informatie: Eble Mink, (tel. 602 12 15). A' het Tamboerkorps jarenlang op een uit stekende wijze. Sinds 1976 staat het Tamboerkorps, thans Drumfanfare genoemd, onder lei ding van Adjudant Ruud Böhmer. Hij werd tot 1993 terzijde gestaan door kor poraal der eerste klasse Herman van Teffelen en sinds mei 1994 door Ser geant Maarten Pijnenborg. Bestond de Drumfanfare van oorsprong uit louter dienstplichtigen, thans bestaat er de mogelijkheid een kontrakt te teke nen voor een aantal jaren. Voordeel hiervan is dat het korps gedurende een langere periode in dezelfde samenstel ling kan musiceren. Mede hierdoor zijn de optredens van de drumfanfare in de laatste jaren belangrijk toegenomen. Naast de gezamenlijke optredens met de Kapel, zoals Taptoe Breda, erewachten en militaire muziekmanifestaties in binnen- en buitenland, treedt de Drumfanfare ook veelvuldig zelf standig op. Buiten de optredens met een militair karakter, zoals beëdigingen, her denkingen en begrafenissen met mili taire eer, verzorgt de Drumfanfare ook optredens in de burgersector, zoals con certen, taptoes en marsen. Molenstraat 157, tel. 6022530 Met kinderen naar buiten gaan is de beste manier om ze gevoel en begrip voor de natuur bij te brengen. Toch is het voor een leerkracht een hele opgave om met een klas van 30 kinderen bui ten aan de slag te gaan. In Soest kunnen scholen hiervoor o.a. een beroep doen op het Milieu-Educatief Centrum "de Kwekerij" en de scholenwerkgroep van het IVN. IVN en Kwekerij zoeken deel nemers voor een schoolgidsencursus die na deze cursus als vrijwilliger aan de slag willen met natuur- en milieu-educatie (NME) met basisscholieren. Tijdens de cursus staat het werken in de natuur met kinderen van verschillende leeftijden centraal. Met name didacti sche en pedagogische aspecten krijgen aandacht. De achtergronden van NME en visies op natuur en milieu komen ook aan de orde. Naast theorie is er erg veel aandacht voor de praktijk in de vorm van buitenlessen en oefeningen met diverse werkvormen en materialen. Tijdens de cursus wordt een "stageplek" gezocht om opdrachten uit de theorie in de praktijk uit te kunnen voeren. Deze stage kan bij de scholenwerkgroep of de Kwekerij worden uitgevoerd. Vanuit deze plek krijgt de cursist ook begelei ding en hulp. Na de cursus kan de ge diplomeerde cursist vrijwillig gaan wer ken bij de "stageplek". De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten op de woensdagochtend in de stad Utrecht. Bij veel deelname uit Soest kan de cursus ook in Soest georganiseerd worden. De voorlopig data zijn: 18/9; 9/10; 30/10; 20/11; 26/2 en 19/3. De cursus kost f 75,- en na het goed door lopen van de cursus ontvangt de deel nemer een certificaat. Voor meer informatie en aanmeldingen (voor 20 juni) kan contact opgenomen worden met Dick Neuteboom van het milieu-educatie centrum: 609 34 54 of 602 25 30. Op de Dalweg heeft de politie donderdagmorgen twintig bekeuringen uitgedeeld. Achttien automobilisten en twee inzittenden kregen een bon, omdat ze de veiligheidsgordel niet om hadden. De controle werd tussen 11.00 en 12.00 uur uitgevoerd ter hoogte van de ro tonde bij het gemeentehuis. In dit tijds bestek passeerden 235 voertuigen. Het "Soester Byzantijns Koor" on der leiding van dirigent Frans Joseph Wertwijn heeft per 1 mei een tweede dirigent aangesteld: Ineke Petter uit Diemen. Mevrouw Petter is lid en kerkvoogdes van de Russisch-Orthodoxe kerk van de H. Nicolaas van Myra te Amsterdam. Zij heeft haar sporen als dirigente van liturgische muziek bij diverse Russisch- Orthodoxe parochiekoren o.a. in Am sterdam, Den Haag en Arnhem ver diend. Ook was zij vanaf de oprichting gedurende vijf jaar dirigente van het "Hoorns Byzantijns Mannenkoor". Op woensdag 22 mei maakte zij haar entree bij het Soester Byzantijns Koor met het leiden van de gehele repetitie, waar het koor enthousiast op reageerde. De tweede dirigente zal de taak van de chef-dirigent waarnemen bij diens ont stentenis, waardoor de continuïteit van repetities en eventuele concerten is ge waarborgd. Momenteel wordt gewerkt aan scholing en inpassing van elf nieuwe koristen én aan een nieuw repertoire van Russisch- Orthodoxe Vespergezangen. De bedoe ling is om te zijner tijd weer een Rus sisch-Orthodoxe Vesperdienst in Soest te houden, waarbij het SBK de liturgi sche koormuziek zal verzorgen, die mo gelijkerwijs in de toekomst voor herha ling vatbaar zal blijken te zijn. Ook zal het koor in het najaar weer medewerking verlenen aan een protes tantse kerkdienst in de Kapel van het Psychiatrisch centrum "Zon en Schild" te Amersfoort. Intussen is er nog plaats voor enkele te noren (bij voorkeur éérste tenoren) met enige zangervaring. Liefhebbers van kerkslavische koormuziek kunnen vrij blijvend komen luisteren op de repetitie avond, 's woensdags van 20.15-22.15 uur, in de kapel van Onze Lieve Vrouwe, Heideweg 52, hoek Braam- weg/Ericaweg, Soest-Zuid. Ook kan men zich voor een auditie opgeven bij de dirigent, tel. 602 15 98. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 30 mei: Op het laatste filmfestival Rotterdam ging de (voor het eerst uitgereikte) publieksprijs naar "Once were warriors". Geen wonder dat deze film het hoogst eindigde in de publieksenquête, want het is een film die de kijker hevig aan grijpt en niemand onberoerd laat. Al is de werkelijkheid die de film laat zien ze ker geen al te prettige. Beth, een trotse Maori, is al 18 jaar ge trouwd met de gespierde en aantrekke lijke Jake. Ondanks Jake's gewelddadige uitbarstingen voelt Beth zich nog steeds tot hem aangetrokken. En wie hen soms samen ziet dollen en zingen, kan zich dat best voorstellen. Maar Jake's agres sieve gedrag brengt het gezin steeds meer in de problemen. Dagelijks zit hij in de kroeg zijn WW-geld te verzuipen. De opvoeding van de vijf kinderen laat hij aan Beth over, die niet kon verhin deren dat de oudste zoon zich bij een bende heeft aangesloten en haar tweede jongen, Boogie, voor de kinderrechter moet verschijnen. Beth kan echter niet, zoals ze beloofd had, een goed woordje voor hem doen, omdat Jake haar net weer eens flink heeft aangepakt. Zo be landt Boogie in een heropvoedings instituut. De 13-jarige is Grace de oudste doch ter. Ze wil schrijfster worden en schrijft dan ook al veel verhalen en houdt een dagboek bij. Als één van Jake's vrien den uit de kroeg zijn oog laat vallen op het knappe meisje, is dat het begin van een tragedie. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50 - C.j.p./65+ f 5,00. Het Luchtmachtmannenkoor, gevestigd op de vliegbasis Soesterberg, zal optre den in het radioprogramma "Muziek in vrije tijd", dat op dinsdag 4 juni om 16.45 uur door de NCRV op Radio 4 zal worden uitgezonden. Het koor wordt ondersteund door de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht. Op het programma staan o.a.: Korps lied, Gebed voor de vlieger, Soldaten- koor uit Faust van Gounod, Lander- kennung van Edvard Grieg, Tebe Pojem (oud-Russisch kerklied) en Mijn Neder land. Daarnaast wordt een interview met de dirigent uitgezonden. Het Carlton Male Voice Choir uit Nottingham is van 30 mei tot 2 juni te gast bij het Amersfoorts Mannenkoor. Dit is een tegenbezoek voor het verblijf van het AMK in Nottingham, het vorig jaar. Onderdeel van het programma is het gezamenlijk concert in de St. Joriskerk te Amersfoort op vrijdag 31 mei, 20.00 uur. Het programma ver meldt werken van o.a. Lloyd Webber, Rodgers/Hammerstein, Chopin, Schu- bert, Cesar Franck en Benjamin Britten. De entree bedraagt f 15,-; cjp/65+ f 12,50; donateurs f 7,50. Programmaboekje, tevens entreebewijs is te verkrijgen aan de kerk, vanaf 19.30 uur. De netto opbrengst van dit concert is bestemd voor de Stichting "Vrienden van de St. Joriskerk". Programma boekje/entreebewijzen zijn vooraf tele fonisch te reserveren: tel. 033- 475 20 77. Een dertienjarig meisje is naar Medisch Centrum Molendael gebracht, nadat ze gewond was geraakt bij een aanrijding op de Dalweg. Ze stak vrijdagmiddag met haar fiets de rijbaan over, maar had een naderende auto over het hoofd ge zien. De 24-jarige bestuurster kon een botsing niet meer voorkomen. Op dezelfde dag dat Ajax in Rome de Cup-wedstrijd speelde tegen Juventus vond aan de Van Weede straat in Soestdijk een andere "fi nale" plaats: de opening van de tearoom van de firma Mets. Deze inspanning had overigens aanzien lijk meer succes dan die van het Ajax-team. Maar evenals de voetbalwedstrijd was het een "race tegen de klok" geworden, zoals directeur Joost Mets vaststelde. Tot bijna het laatste moment waren de schilders en de eigen medewerkers nog aan het werk om de nieuwe afdeling van de bekende delicatessenwinkel "presen tabel" te maken. Dat lukte voortreffelijk, zoals de geno digden met eigen ogen konden vaststel len. Drie generaties Mets: Jan Mets, Joost Mets en Julien Mets - al 130 jaar staat er een "J. Mets" aan het hoofd van het bedrijf, en dat zal vermoedelijk zo blijven - namen de officiële opening voor hun rekening. De kleine Julien knipte daartoe, geassisteerd door z'n vader en grootvader, het lint voor de nieuw tearoom door. In een korte speech schetste Joost Mets de aanloop tot deze mijlpaal in de lange Drie generaties Mets verrichten de ope ning; v.l.n.r. Jan, Julien en Joost Mets. Foto: Goos van der Wilt geschiedenis van het Soestdijkse bedrijf, waarin een "nieuwe manier van winke len" gestalte heeft gekregen. De opening werd bijgewoond door familieleden, za kenrelaties en bekenden van de familie Mets. Onder de aanwezigen waren ook burgemeester De Widt en de wethou ders Blommers en Van Logtenstein, waarmee werd onderstreept dat deze "aanwinst" van de Van Weedestraat een duidelijke verrijking is van de winkels tand in heel Soest. Uit het dossier kwam hij naar voren als een gehaaide inbreker, voor de duivel niet bang. Hij ging immers vooral alleen op pad en schuwde niet om zijn inbraken midden op klaarlichte dag uit te voeren. Voor de bewoners van een woning aan de Hellingweg was hij een ware nacht merrie: binnen korte tijd brak hij er vier keer in. De verdachte die de Utrechtse recht bank vrijdag onder ogen kreeg, maakte echter eerder een beleefde en timide indruk. Een jongen uit Soest, net 18 geworden. Natuurlijk was hij bereid om de schade terug te betalen, zei hij, ook als die door de officier van justitie werd vastgesteld op ruim 38.000 gulden. Hij had geen idee hoe hij het moest opbren gen, maar hij was tenslotte fout geweest. In anderhalf jaar tijd had hij 22 woning inbraken gepleegd in Soest. Het groot ste deel vond echter plaats in oktober en november vorig jaar, toen hij net zijn baan was kwijt geraakt. Op 20 novem ber werd hij opgepakt, nog 17 jaar oud. Maar dat belette officier mr. R. Schoute niet om het meerderjarigenstrafrecht toe te passen, gezien het grote aantal zaken. Schoute eiste een gevangenisstraf van een jaar, waarvan de helft voorwaarde lijk. Toch vond hij niet dat de Soester moest zitten. Liever zag hij een werk straf opgelegd, gezien de positieve ont wikkeling die de jongen volgens de re classering doormaakt. Verder vond hij dat de verdachte de cursus Slachtoffer in Beeld moet volgen, om meer inzicht te krijgen in de gevolgen van zijn daden. De Pluk Ze-vordering van 38.000 gul den liet Schoute vallen. Dat bedrag was gebaseerd op de marktwaarde van de gestolen goederen, maar de Utrechtse rechtbank gaat doorgaans uit van de opbrengst. En die was aanzienlijk lager. Volgens opgave van de Soester had hij niet meer dan 2275 gulden ontvangen van zijn helers, dus Schoute hield het daar op. De verdachte had bij zijn aanhouding onmiddellijk alles bekend. Ook noemde hij de namen van enkele helers. Als ver klaring voor zijn daden gaf hij geldge brek op. Hij zou een meeloper zijn. "Ik had geen werk en wilde in het week einde ook gewoon uit. Als je uitgaat met een groep en je bent de enige zonder geld, voel je je wel laag." Rechter mr. J. Nieuwenhuijsen wees hem er echter op dat hij al was begonnen toen hij nog werkte. Bovendien opereerde hij meestal alleen. Van stoer doen was in ieder geval geen sprake: met vrienden sprak hij er nau welijks over hoe hij aan zijn geld kwam. Verder spendeerde hij veel geld aan computerspelletjes. Volgens de reclasse ring was de Soester thuis niet makkelijk, een eigengereide jongen die zijn eigen gang gaat. Inmiddels zouden de verhou dingen zijn verbeterd. Hij is op zoek naar een nieuwe baan en heeft sinds kort een vriendin. De reclassering ver wacht daarom niet dat het opnieuw mis zal gaan. Advocate mr. J. Pieters betreurde het dat niet eerder was ingegrepen, zodat de jongen lange tijd kon doorgaan op het verkeerde pad. Zijn vader weet dat aan het lakse optreden van de Raad voor de Kinderbescherming, die eerdere signa len niet had opgepakt. Het gevolg was in zijn ogen dat zijn zoon eerst zijn hoofd moest stoten, "hoe erg het ook is voor de slachtoffers." De rechtbank doet op 7 juni uitspraak. In het gezondheidscentrum De Bundeling aan de Schoutenkamp weg is in mei en juni weer een nieuwe expositie ingericht. Ditmaal gaat het om schilderijen - vooral aquarellen - van Ria Sanjee-Silkens uit Zeist. Ria woont al jaren in Zeist, maar is ge boren en getogen in Soest. Haar geboor teplaats "trekt" van tijd tot tijd, en ze vindt het bijzonder leuk om nu eens in Soest voor het voetlicht te treden. Ze tekent al vanaf haar veertiende en dat is niet zo verwonderlijk voor de dochter van een kunstenaar, die in Soest destijds vooral bekendheid genoot als kunst schilder en tekenleraar Theo Bertin. Vader nam haar wel eens mee naar ex posities - "die had je vroeger niet zo veel als nu" - en probeerde haar ook wel de fijnere kneepjes van de schilder- en tekenkunst bij te brengen, maar veel succes had hij daarmee aanvankelijk niet. "Ik nam op die leeftijd natuurlijk niet alles van hem aan, maar hij zag wel dat ik aanleg had en stuurde me daarom naar zijn collega Beatus de Nijs in Hilversum. Van hem heb ik in feite de beginselen van het vak geleerd, en vooral de precisie waarmee ik meestal werk." Voor haar verdere kunstzinnige oplei ding stapte Ria naar de kunst nijverheidsschool "Artibus" in Utrecht, waar ze o.a. publiciteitsvormgeving, gra fisch ontwerpen en illustratief tekenen leerde. Later werkte ze bij Philips in Baarn, op het tekenbureau. Ze is dus een vrouw-van-het-vak, en zeker geen goedwillende amateur. Toch heeft ze jarenlang weinig met haar talent gedaan. "Toen ik eenmaal getrouwd was en kin deren had kwam er weinig meer van. Dan zakt 't weg." Rijpen Pas later, in 1986, nam ze de draad weer op, nam lessen bij de Werkschuit in Zeist, o.a. bij Eugène Jongerius en Noor van Os, waarbij ze het penseel vrijer leerde hanteren en zich langzamerhand aan portretten en figuurstudies durfde wagen. "Waarschijnlijk heb je toch een rustperiode nodig, waarin het allemaal een beetje moet rijpen," zegt ze achteraf. "Ik doe het in elk geval rustig aan." Aquarel is haar geliefkoosde techniek; de meeste schilderijen in de Bundeling zijn ook "waterverven", maar intussen is ze zich meer en meer gaan toeleggen op olieverf. "Het is niet makkelijk m'n aquareltechniek los te laten; ik zet m'n schilderijen vaak nog te dun op, en het kost me ook nog moeite om van donker naar licht te werken en wit niet als een kleur te zien..." Ria voelt zich aangetrokken tot het sur realisme en het magisch-realisme, en daarvan zijn in De Bundeling mooie voorbeelden te zien. Ze probeert de toe schouwer zoveel mogelijk emotioneel bij het schilderij te betrekken, maar vindt een "boodschap" eigenlijk wat te preten tieus klinken. "Ik ben daar nog niet aan toe, maar als het zo ver is zou dat in mijn geval over reïncarnatie gaan." Te precies Ria werkt meestal 's nachts, omdat ze 's morgens doorgaans laat op gang komt. "Ik begin 's avonds pas echt te leven. Soms ga ik door tot twee of drie uur, en ik vind 't heerlijk." In De Bundeling is de oogst van een paar jaar te zien. Een snélle schilder is ze dus niet. "Daar werk ik te precies voor. Het moet eerst alle- Ria Sanjee-Silkens met het schilderij "Octopus", een van haar eigen favorie ten. maal uitgewerkt worden in m'n hoofd; daarna maak ik schetsen en pas dan ga ik schilderen. Ik produceer daardoor ook niet veel, maar op een gegeven moment moet je toch 'opruiming' hou den. Hoewel m'n vader altijd zei dat ik nooit iets weg moest gooien, omdat ik daar spijt als haren op m'n hoofd van zou krijgen. En ik begin pas aan iets nieuws als het vorige schilderij echt af is." Van weggooien is trouwens geen sprake. De schilderijen van Ria Sanjee in de Bundeling zijn - op één na, dat speciaal voor haar zoon is geschilderd - allemaal te koop. Wat in haar werk het meest opvalt is haar voorliefde voor kleuren en een zekere fascinatie voor het menselijk lichaam. "Dat is zo mooi...! Als ik er gens sta te wachten, bijvoorbeeld op een station, dan kijk ik graag om me heen. Iedere mens is weer anders en ik kan bijvoorbeeld met grote verwondering naar iemands oor staren. Een mens is zoiets prachtigs..." fc

Soester Courant | 1996 | | pagina 11