1 van Gelder HELP HE -k nd ifiul 'mm !Si iVARlAh rop! pothekers Soest nodigen ouderen uit 'oor gesprek over medicijnen 60311 19 -/OPINIE r Waarom het CNV-Soest(erberg) tegen de zondagsopening van winkels is SimRENQALA 30 Christengemeente Soest in actie voor nieuwe jeep Laatste week expositie 'Leven als een indiaan' 3 Soest 50 jaar geleden itterend ak M Bridgeclub Soest de zomer in PAGINA 12 w OENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 nsors* r i 3 t/m 7 juni 'Ouderenweek in uw Apotheek' 'Bezoeker' neemt sleutel van huis mee lan rijdt rond zonder rijbewijs VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Secretarieel/ Administratief Medewerker m/v Tl 404040 'Geen pech is al mazzel genoeg' {f--, ps<;. Negen auto's rijden te hard op Heideweg Concert Kamerkoor 'Logos Cantat' Zweefvlieger na noodlanding naar AZU in Utrecht Meisje gewond na aanrijding Dalweg Drie inbraken in één bedrijfspand Nieuwe bridgers van harte welkom BRIDGE Uit de Soester Courant van 24 en 28 Mei 1946 Canadeesche hulp. Aangehouden. "Algemeen Belang". Minder suifcer en vleesdi. Meer kaas voor de jeugd. Verlaging broodrantsoen. Van der Huchtschool. Razzia. Bestrijding van scabies. "Algemeen Belang". Wie van Soest houdt, leest de Soester Courant vroeger Dumée zat. Er zijn charmante nieuwbouw- 'erd. De tuinen nog in wor- een knus streekje te wor- )e Bruin. Nog steeds druk lerken: Gazelle en Batavus. lieuwe bijgekomen: Koga ere fiets voor de echte lief- :o'n f 2000,- voor over heeft idloos en licht glijdend het id te doorkruisen. Prachtig betrouwbaar, aantrekkelijke r kinderen heeft De Bruin, ast, de Loeki - kinderfiets- ment opgenomen. Veilige, helemaal berekend op de maar toch veel voorko- ice die onze jonge jeugd nu Een Loeki kan tegen een stootje... De winkel, die er jerder stond, loopt nu naad- ieuwe hal. Óveral van alles maken heeft: een ruim as- ai res: regenkleding, home en (die zie je steeds meer, tgedost, met moeder of va- kinderen in de bak, op weg aar huis, vier keer per dag. abel en milieuvriendelijk), ndschermen in tal van kleu- e beroemde Hybride-fiets jks grote successen. De fiets houdt tussen een moun- >rse boodschappenfiets voor dswerk. /oor de auto. De Bruin heeft nde sortering zadels. Dat zit en fiets koopt kan ook de De Bruin laten regelen. De grenzen in Zuid. Uw fiets terwijl u winkelt? Kan! En t wenst, bij reparatie gratis Over een paar weken wordt uwe hal officieel in gebruik p de krant, let op uw brie- de buurt bent, moet u be- wandelen. U ontdekt een ïieuwde fietsenzaak. Jac. de t al ruim 65 jaar! t seizoen. sponsors die voor een organisatie Soest', be- eker aantal tegenores- ile pagina, zoals deze, schijnt. ikens naast vier korte, r omstandigheden treft Bestuur van S.O.Soest ëndeliers", vanaf deze te bedanken voor hun dag zijn zonder men- een (financieel) warm mmodaties, materiaal, vol geld. De contribu- S.O.Soest is uiterst "dt verleend, i. Het eerste bleef be- >ick Schinkel, met wie Peter Visee, die niet in d afgelopen, eelt volgend jaar in de pioenen vinden we bij t. Drie toch wel grote waard... Het Bestuur rt van het nieuwe sei- etreft. Het hoopt weer .ïrnooien op touw zet- voorbereiden, de kan- il die sponsors. Wie er overweegt eens infor- O.Soest belt even met )rcommissie. Telefoon :t liefst tussen 18.00 en inden! mige I tantie Ifan 3 tot en met 7 juni is het )uderenweek in uw Apotheek", inder het motto "Kom eens praten ver uw medicijnen" nodigen de Nederlandse apothekers - ook die in Soest - ouderen uit een gesprekje te hebben over hun geneesmiddel- gebruik. Doel van de gesprekken is een veiliger en effectiever medicijn gebruik door oudere patiënten te bevorderen. Een twintigjarige Soester heeft bekend dat hij de sleutel van een woning aan de „Haverweerd heeft gestolen. Hij was met een 21-jarige man met een vaag smoesje de woning binnengekomen. Toen ze waren vertrokken, merkte de bewoner dat zijn huissleutel was verdwenen. Hij shakelde meteen de politie in, die het 'eetal even later in de omgeving aan leid. pmdat de surveillanten wisten dat de ëstuurder geen rijbewijs heeft, gaven ze Woensdagmiddag een stopteken toen ze de man op de Rubenslaan zagen rijden. De negentienjarige Soester negeerde evenwel het teken, reed verder en botste met de achterkant van de wagen tegen een boom. Vervolgens stapte hij uit en nam hij de benen, maar hij werd op de Van Goyenlaan alsnog aangehouden. De man kreeg een proces-verbaal. De politie kon niet zeggen van wie de auto is, waarin hij reed. Speciale aandacht gaat uit naar ouderen, omdat bekend is dat zij meer en vooral meer verschillende medicijnen gebrui ken dan jongeren. Anno 1996 is ruim 36 procent van de voorschriften be stemd voor 65-plussers en gebruikt ge middeld tweederde van hen één of meer geneesmiddelen. Bovendien hebben patiënten van 65 jaar of ouder 2,5 keer zo veel kans op bijwerkingen als perso nen onder die leeftijd. Het gesprek met de apotheker wordt gevoerd aan de hand van de geneesmid delen die de patiënt meeneemt. De pa tiënt kan de groene medicijnzak gebrui ken om al zijn geneesmiddelen in te doen. Deze zak hebben de apothekers speciaal voor de ouderenweek ontwik keld en is gratis verkrijgbaar in de apo theek. Zowel receptgeneesmiddelen als de middelen die zonder recept bij de apotheek of elders zijn gekocht zijn on derwerp van gesprek. Medicijnen die niet meer worden gebruikt kunnen eveneens worden besproken. Alle aspecten van geneesmiddelen- gebruik kunnen aan de orde komen. Denk bijvoorbeeld aan de wijze van in nemen, eventuele bijwerkingen en vra gen over de bijsluiter. Indien het gesprek daar aanleiding toe geeft zal de apothe ker contact opnemen met de huisarts of specialist van de patiënt. Natuurlijk staan de apothekers niet al leen tijdens de Ouderenweek, maar 52 weken van het jaar klaar om advies over medicijnen te verstrekken. Om de apo theek in het algemeen en de Ouderen week in het bijzonder extra te belichten, wordt vanaf 28 mei de "apotheekkrant" huis-aan-huis verspreid. In deze krant, bedoeld voor jong en oud, staan diverse artikelen en tips op het gebied van ge zondheid en medicijnen. Onderwerpen zijn bijvoorbeeld de reisapotheek, ver standig zonnen, sporten en het medicijngebruik van een bekende Ne derlander. Waardering De KNMP, de beroepsorganisatie van de apothekers, heeft de Ouderenweek in februari "op proef" gehouden in Den Helder, Julianadorp en het Overijsselse Delden. Alle patiënten die de apotheker hadden gesproken, lieten zich positief uit over het gesprek. Men vond het ge sprek nuttig, verhelderend en leerzaam. Met name de oudere mensen stellen vragen over hun medicijnen normaal gesproken aan de huisarts, maar het feit dat juist apothekers een medicijngesprek aanbieden, werd bijzonder gewaardeerd. Het organiseren van een Ouderenweek vonden de geënqueteerden dan ook een goed initiatief. Naar verwachting zal de week ook in de rest van Nederland in goede aarde val len. Als het aan de apothekers ligt, is de week een verdere uitbouw van een structurele begeleiding van het medicijn gebruik van chronische gebruikers. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg r Als grote maatschappelijke organi satie met ook in Soest veel leden, wil de CNV-afdeling Soest/Soester- lerg zich bemoeien met de discus- rondom een verdergaande open telling van de winkels in Soest en Soesterberg op zondag. Het CNV is ïgen openstelling op zondag met hoofdreden dat het principieel jmjuist is om de zondagsrust node- >os voor consumptieve doeleinden te schenden. Dit argument heeft na- ïurlijk alles te maken met de le- msovertuiging van het gemiddelde CNV-lid. Daarnaast is er een aantal praktische Redenen om tegen openstelling op zon- l te zijn: I het plan is om winkeliers twaalf zon dagen per jaar in de gelegenheid te stel- hun winkels te openen. Op welke Wijze is in Soest bekend geworden, dat hieraan bij de bevolking behoefte be staat. Bij de CN V-afdeling is die be- oefte niet bekend; het CNV zet grote vraagtekens bij het jrgument van voorstanders van open- lelling van de winkels op zondag dat dit extra banen oplevert. Er zal eerder sprake zijn van verschuiving van werk gelegenheid en een toename van het aantal pulpcontracten in de detailhan del. Voor ftilltimers en parttimers wordt het werken op avonden, zaterdag middag en zondag extra beloond. Maar hulp- en oproepkrachten hebben geen recht op extra beloning en dus mogen deze werknemers straks op zondag op draven; vanuit sociaal oogpunt is het onwen selijk om de winkels op zondag open te laten zijn. Verdere openstelling van de winkels betekent een stap op weg naar een 24-uurs economie. Om toch ten minste één dag in de week vrij te zijn voor ons religieus leven, het gezinsleven en samenleven, voor sport- en spel activiteiten, voor familiebezoek etc. is en blijft bijzonder belangrijk; bij openstelling van winkels op zon dag zal ook een groot aantal andere mensen in de ondersteunende en voor waardelijke sfeer geacht worden op zon dag te gaan werken. Want naast het winkelpersoneel zullen ook medewer kers van de toeleverende bedrijven aan de slag moeten, meer politie, enz.; de kleine zelfstandigen in onze ge meente, die door de week al keihard werken zullen gedwongen worden om ook op zondag te gaan werken. En waarom, omdat de grootwinkelbedrijven anders de omzet "overnemen". Zoals al eerder gezegd zullen de grote onderne mingen vooral hulp- en oproepkrachten in dienst nemen opdat in dat geval geen volwaardige toeslagen betaald hoeven te worden voor dit zondagswerk, zodat op een oneigenlijke manier de concurren tie met de kleine zelfstandigen wordt aangegaan. Op dit moment zijn de winkels in Soest en Soesterberg op de zondag gesloten. Het inkoopbeleid van de bewoners ten aanzien van hun levensonderhoud is hierop afgestemd. De CNV-afdeling Soest/Soesterberg ziet bij openstelling op zondag alleen maar negatieve conse quenties. En moeten we alle negatieve consequenties voor lief nemen in ruil voor die zak chips en krat bier die op zondag gehaald moet worden en dan bij voorkeur natuurlijk ook nog een keer met de auto? J.E. Roest, voorzitter CNV-afdeling Soest/Soesterberg Van Gelder Informatika B.V. is een middelgroot automatiseringsbureau. Wij voe ren projecten uit voor bedrijfsleven, gemeenten, provincies en non profit instellin gen. Onze dienstverlening omvat advisering, bouw van maatwerk programma's, opzet en beheer van netwerken. Binnen de markt milieu-informatiesystemen voor lokale overheden neemt Van Gelder Informatika B.V. een leidende positie in. Wij hebben momenteel een vacature voor: De functie omvat; - opstellen van offertes en contracten; - logistieke afhandeling met betrekking tot projecten; - beheer documentatie en prijsinformatie; - correspondentie; - afdelingssecretariaat; - vervanging directiesecretaresse; - telefoon, receptie. - opleiding: niveau HAVO/MEAO, secretarieel/administratief; - ervaring in een vergelijkbare functie; - ruime ervaring met: Windows, Word, Excel, MS Access, E.mail en Internet; - rijbewijs B; - overig: representatief voorkomen, positieve uitstraling, goede contactuele vaardigheden, service gerichte instelling, uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Wij beschikken over moderne arbeidsvoorwaarden (waaronder studiekostenregeling, pen sioenregeling, verzekering WAO-gat) en bieden onze medewerkers ruime ontplooiings- en doorgroeimogelijkheden. Kandidaten voor bovengenoemde functie nodigen wij uit om binnen 7 dagen een sollicitatie brief met curriculum vitae te zenden naar onderstaand adres, t.a.v. de directie. INFORMATIKA B.V. Postbus 388, 3760 AJ Soest m GIRO DEVENTER NATIONAAL FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32. 7411 HS Deventer. Tel.: 0570 - 611 899 VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN i- PRESENTATIE PAUL DE LEEUW DINSDAG 1VJUNI NCRV 180 Verstandelijk gehandicapten bereikten de top. Nluziek recht uit het kart. j*.. Paul win Vlifl WilU«- Allu-rl LwTowi-n. Angi'ln imiilli I nii-n Marinii U,,.„f.Min4 Mmvo lUlu-r Km «el Dnnii-I Slliiti Louis mui Dijli STEUN DE JOSTIBAND EN DRAAG BIJ AAN HET NATIONAAL GESCHENK GIRO 28 29 30 IN BARNEVELD "Geen pech hebben is al mazzel ge noeg." Die gevleugelde uitspraak wil de Christengemeente Soest wer kelijkheid laten worden voor de fa milie De Bel, die als zendings- en ontwikkelingswerkers in de binnen landen van Thailand leven. Het voertuig waarvan zij gebruik maken - een oude jeep die al duizenden kilo meters heeft afgelegd - is dringend aan vervanging toe. De Christengemeente probeert daarvoor op verschillende ma nieren geld in te zamelen. Rien de Bel met zijn oude jeep, die steeds vaker met pech moet blijven stil staan. Zaterdag 8 juni wordt er op de Brink in Baarn een "rommel-doe-markt" gehou den, oftewel een goede-spullen-markt. Bij diverse kramen is van alles te koop en voor de kinderen is de markt een feest: een schminkkraam, een tombola (altijd prijs) en een treintje. Verder ver toont ook een goochelaar zijn kunsten en kan er gesmuld worden van poffertjes. De markt duurt van 9.00 tot 15.00 uur. Grote belangstelling is er voor de tentoonstelling "Leven als een indi aan" op het milieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat 157. De tentoonstelling staat er vanaf 6 mei en nadert haar einde. Op vrijdag 7 juni zal de laatste van 30 schoolklassen de tentoonstelling bezoe ken. De laatste woensdagmiddag voor het publiek is op 5 juni. Maar ook op zondag 2 juni zal De Kwekerij de deu ren vanaf 13.30 uur openen voor belangstellenden die nog niet in de ge legenheid zijn geweest deze unieke pro- duktie te bezichtigen. De rode draad in deze tentoonstelling is de afhankelijkheid van de mens met moeder aarde. In 1854 werd deze afhan kelijkheid indrukwekkend verwoord in de rede van opperhoofd Seattle. "Wij zijn een deel van de aarde en de aarde is een deel van ons. De geurende bloe men zijn onze zusters, het rendier, het paard, de grote adelaar onze broeders." De rede en visie van Seattle is nog steeds actueel. Nu moeder aarde op di verse manieren wordt bedreigd, blijkt dat we nog veel kunnen leren van de manier waarop indianen met de natuur omgingen en omgaan. De tentoonstel ling in het milieucentrum laaf aan de hand van foto's, voorwerpen, teksten, dia's, muziek en video zien hoe het da gelijkse leven van de indianen er uit zag. Ook de geschiedenis vanaf de ontdek king door Columbus tot het huidige reservaatleven wordt in het kort verteld. De rede van opperhoofd Seattle inspi reerde kunstenares Annemiki Bok tot het maken van de schilderijenserie "Moeder Aarde". De zes schilderijen beelden de elementen "aarde", "bodem", "lucht", "water", "planten en dieren" en "mensen" uit en gaan vergezeld van een citaat. De serie is gelijktijdig met de ten toonstelling op het milieucentrum te bezichtigen. De kunstwerken kunnen ook worden gekocht. Negen automobilisten zijn donderdag morgen betrapt toen ze te hard op de Heideweg reden. De snelheidscontrole vond plaats tussen half negen en kwart over negen, toen 71 wagens voorbij kwamen. De topsnelheid in de woon straat bedroeg 70 kilometer. Ook vrijdagmorgen controleerde de politie de snelheid van voertuigen. Tus sen tien over acht en negen uur werd één overtreder bekeurd. Hij reed 64 ki lometer per uur. De overige 41 automo bilisten hielden zich aan de maximale snelheid. Op zaterdag 1 juni geeft het koor "Lo gos Cantat" zijn jaarlijkse concert met muziek van Mendelssohn, Elgar, Pitoni, Fauré (Pié Jesu) e.a. Na de pauze is er Engelse kathedrale muziek, als een soort "Evensong", met muziek van Tal lis, Rutter e.a. en hymns om mee te zin gen, (bew. David Willcocks). Het pro gramma wordt afgewisseld door instru mentale muziek, o.a. een triosonate van J. Loeillet voor fluit-hobo en continuo. Medewerking verlenen Joke Firet.hobo; Jetty Jonker, fluit; Hans van der Steen, orgel, Margreet Ruis, piano en het begeleidingsensemble "Ad Hoe" uit Soest. De muzikale leiding berust bij Cees van Dusseldorp. Een avond van ontspannen vocale en instrumentale muziek, voor de laatste keer (helaas) in de kerkzaal van M.C. Molendael-Soest. Aanvang 20.15 uur. Toegang vrij (collecte). Brandweerlieden en medewerkers van de GGD hebben zondag een zweef vlieger uit zijn toestel moeten bevrijden, nadat hij een noodlanding op de Van Weerden Poelmanweg had moeten ma ken. De man werd rond het middaguur naar het AZU in Utrecht gebracht. Vol gens de politie was zijn toestand niet 'levensbedreigend' Op een voetgangers oversteekplaats op de Dalweg is een tienjarig meisje uit Soest gewond geraakt, toen ze woensdagmiddag werd aangereden door een auto. De wagen werd bestuurd door een 24-jarige vrouw uit Soest. Het meisje is met onbekend letsel naar Me disch Centrum Molendael gebracht. In een bedrijf aan de Lange Brinkweg is in het weekeinde tot driemaal toe inge broken. Bij het eerste bezoek werden zaterdagmorgen om vijf voor drie alle laden en kasten doorzocht, maar er werd niets ontvreemd. Ook bij de tweede inbraak, ruim drie uur later, na men de inbrekers niets mee. Vermoedelijk dezelfde daders kwamen zondagmorgen om kwart over drie te rug. Bij deze gelegenheid braken ze de brandkluis open. De politie kon gisteren nog niet vertellen wat er wordt vermist. Er is in elk geval geld gestolen. Op donderdag 30 mei wordt bij Bridgeclub Soest de slotdrive van het seizoen 1995-1996 gespeeld. Met deze topintegraal wordt het winterseizoen afgesloten en na af loop hiervan worden de club kampioenen bekend gemaakt. Bridgeclub Soest is één van de vier of ficiële verenigingen in Soest. Het eerste team van deze vereniging wist de vorig jaar veroverde plaats in de hoofdklasse te behouden, wat een behoorlijke pres tatie is op dit niveau. Van de andere teams spelen er twee in de tweede klasse en twee in de derde klasse. Dat wil niet zeggen dat de thuisbridger en/of de be ginnende bridger niet terecht zou kun nen bij Bridgeclub Soest. Integendeel. Met ingang van 6 juni start het zomer- bridge, waarbij de vereniging graag as pirant-leden welkom heten. Voor diege nen die de AVRO-cursus gevolgd heb ben is een aantal ervaren spelers bereid gevonden deze mensen op te vangen en te begeleiden. Dit gedurende een aan tal weken, opdat zij zich snel thuis kun nen voelen bij Bridgeclub Soest. Maar ook de spelers die reeds "thuisbridgen" en (nog) niet op clubniveau spelen zijn uiteraard welkom en kunnen dezelfde begeleiding krijgen. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met de wedstrijdleider Rob Westland (035-601 44 98), die voor ver dere afhandeling zorgt. Men kan hem iedere dag en op donderdag tot 17.00 uur bereiken, waarna men nog voor die avond ingedeeld kan worden. De clubavond is op donderdagavond in het gebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18. Men kan vrijblij vend een kijkje komen nemen, rond 19.45 uur, om de sfeer te proeven van deze gezellige vereniging. De kosten voor deelname zijn slechts f 2,50 per avond per deelnemer en men kan zich individueel of per paar aanmelden. Dit is de kans om (hernieuwd) kennis te maken met een van de meest populaire kaartspelen die er zijn. Bridgeclub Soest doet er alles aan om het u makkelijk te maken om deelgenoot te worden van "bridgend Nederland". De Nederlandse Bridgebond telt meer dan 100.000 ac tieve leden. Die zijn allemaal enthou siast en hebben een schitterende hobby. Schroom niet en neem contact op met Rob Westland, die alle verdere informa tie kan verschaffen. De Afd. Soest-Soesterberg van het Ned. Roode Kruis maakt bekend, dat het Canadeesche Roode Kruis in principe bereid is ongehuwde moeders van Canadeesche babies te helpen. Belanghebbenden kunnen zich wenden tot het Bureau van het Ned. Roode Kruis, Van Weedestraat 4, Soestdijk. De P.R.A., afd. Soest, heeft in Soester berg aangehouden de N.S.K.K.-er G. v.d. M. uit Soesterberg, die ontvlucht was uit het kamp te Amersfoort. De vereeniging "Algemeen Belang" ver zoekt ons plaatsing van het volgende: Deze vereeniging heeft in haar statuten de bepaling opgenomen, dat bij haar le den niet wordt gelet tot welke politieke partij of kerkgenootschap zij behooren, dat zij haar doel tracht te bereiken door onder meer het stellen van candidaten voor den Gemeenteraad, die uitsluitend het belang van de gemeente Soest zul len dienen. Van deze vereeniging "Algemeen Be lang" hadden, met steun van de afd. Soest van den Vrijz. Dem. Bond en de toenmalige Kath. Dem. Partij, voor de Duitsche bezetting, twee leden zitting in onzen Gemeenteraad. Toen de politieke lucht in de laatste maand van het vorig jaar helder scheen te worden, heeft de Ver. "Algemeen Belang" zich aangeslo ten bij de Partij van den Arbeid, doch zij heeft thans het besluit genomen om voor den Partij van den Arbeid te be danken, wegens o.a. de door het Presi dium dier Partij gegeven beschouwingen en gemaakte bepalingen, zoodat Alge meen Belang geen deel meer uitmaakt van de Partij van den Arbeic^ Het suikerrantsoen voor kinderen van 0 t.m. 4 jaar zal met ingang van 26 Mei worden verlaagd tot 200 gram per week, waardoor dit rantsoen gelijk zal zijn aan dat der overige leeftijdsgroepen. Even eens zal voor deze categorie op dien datum het vleeschrantsoen van 150 tot 100 gram per week worden verminderd. Met ingang van 26 Mei zal het rantsoen kaas voor de leeftijdsgroep van 15 tot en met 20 jaar worden verhoogd van 200 tot 300 gram per persoon per 14 dagen. Tevens zal voor alle leeftijden boven vier jaar op 23 Mei een extra bon voor 100 gram vleesch, geldig gedurende 14 da gen, worden bekend gemaakt. In verband met de internationale graan- positie zal het broodrantsoen met in gang van 26 Mei voor de leeftijdsgroe pen boven vier jaar met 200 gram per week per persoon worden verlaagd. Het rantsoen bloem zal op dien datum voor alle leeftijden worden verminderd tot 50 gram per persoon per week. Bovengenoemde inrichting is een neu traal bijzondere school. Neutraal wil zeggen, dat zij niet een bepaald gods dienstig karakter draagt, maar toch is het onderwijs er op gericht de hoogste Christelijke deugden, naar menschelijke normen, zooveel mogelijk aan te kweeken. Bijzonder wil zeggen, dat het een eigen bestuur heeft. Het is een humanitaire school, d.w.z. naastenliefde, onderlinge hulp, liefde tot het dier wordt aangekweekt. Er wordt gestreefd naar modern onderwijs, dat gedeeltelijk individueel, gedeeltelijk klassikaal is. Voor de hoogste klassen der L.S. zijn cursussen in Fransch en Engelsch. Vanuit de 6e klas bestaat er mogelijk heid naar het Midd. Ond. over te gaan voor hen, die daarvoor geschikt zijn. Tot de kleuterschool worden toegelaten kinderen, die minstens 3 jaar zijn. Tot de L.S. zij, die voor 1 Oct. 6 jaar zijn, tot de Mulo de 1.1., die zes klassen eener Lagere School hebben doorgeloopen. Bij een razzia, Zaterdagnacht in onze gemeente gehouden onder de trekkers, werden bij verschillende landbouwers wederom minderjarige jongens en meis jes in schuren aangetroffen. Allen werden naar het politiebureau overgebracht en den volgenden morgen overgegeven aan de kinderpolitie te Amsterdam. Aan de logies-gevers is procesverbaal toegezegd. De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat wederom gele genheid wordt gegeven zich aan huis voor schurft te laten behandelen. Men kan zich hiervoor opgeven Dinsdag- en Donderdagmiddag van half 2 tot half 3 uur in het gebouw Steenhoffstraat 5. Verzocht wordt eventueel trouwboekje en ziekenfondspapieren mede te bren gen. Indien één der gezinsleden lijdende is aan aanhoudende jeuk (schurft), moet het geheele gezin behandeld worden om deze vreeselijke plaag meester te wor den. De aandacht wordt er nogmaals op ge vestigd, dat het thans (als gevolg van de oorlogsomstandigheden) geeq schande is scabies te hebben, doch dat het wel onverantwoordelijk is zich niet te laten behandelen. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Zooals de lezers van de Soester Courant in 't nummer van 24 Mei 1.1. reeds heb ben kunnen lezen, heeft het bestuur van bovenstaande vereeniging geen bevredi ging kunnen vinden in den gang van zaken bij de Partij van den Arbeid. Trouwens het Bestuur, dat Zaterdaga vond in vergadering bijeen was, meende, dat over 't algemeen velen in het geheele land zijn teleurgesteld en besloot daarom bij de aanstaande Gemeenteraadsverkiezingen, bij vol doende steun, zijn eigen weg te gaan en dus, volgens art. 3 der statuten, candidaten voor den Raad van Soest te stellqn, die uitsluitend het Gemeente belang zullen dienen. Gedurende de bezettingsjaren, door omstandigheden genoodzaakt, kon door het bestuur geen of weinig contact wor den gezocht met de leden. Volgens art. 16 der Statuten is het bestuur alléén niet gerechtigd candidaten voor den Ge meenteraad te stellen, maar moet het na nauwgezet onderzoek een voordracht opmaken, welke in de ledenvergadering den leden wordt voorgelegd. In deze vergadering wordt de definitieve lijst opgemaakt. De tijd ontbreekt ons heelaas om dezen gang van zaken te volgen, daarom be sloten de bestuursleden niet te handelen qualitate qua Bestuur, doch als ingeze tenen van Soest zich te wenden niet al leen tot de leden van "Algemeen Be lang", maar tot alle kiesgerechtigden van onze gemeente om hun instemming te betuigen met het stellen van candidaten (11 Juni a.s.) voor den Gemeenteraad door hun naamkaartje op te zenden aan een der onderstaande adressen. De per sonen, hieronder genoemd, zullen bij voldoende steun, zorg dragen, dat de Candidatenlijst tijdig op het gemeente huis wordt ingediend. Wij mogen er ze ker wel op aandringen, zoo spoedig mogelijk op bovenvermelde manier in stemming te betuigen. C. Vermaas, Oude Utrechtschew. 6a. L. Vriens, Vosseveldlaan 37. H. J. Berghege, Nassaulaan 2. M. C. Thijssen, Middelwijkstraat 32. Ir. J. F. G. Gijze, Steenhoffstr. 9. C. Swager, Vosseveldlaan 47.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13