1 w Voor de 42e keer avondvierdaagse irs laars ijftiende IBMC-dag Kamp van Zeist De Spitfire is 'ziek' Beëdiging van 52 huzaren Nieuw pand Bapieirecycling Toch weer 'blauw' op straat Ultile Dulci op volle toeren in: 'The Savage Dilemma' PAGINA 1- b.g.g. 6031310 WOENSDAG 29 MEI 1996 redstrijd om de beste chauffeur 1996 Schrijfactie Amnesty Bridgeclub start zomercompetitie Automobielbedrijf F.A. TAMMER Raspaardje Baby Bea V in reparatie Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening l| Burgerlijk^itan<J Milieucontrole op vrachtwagens Buitenboordmotor uit tuin gestolen 'De Drie Eiken' Voorinschrijving een rijksdaalder voordeliger %'Sb* f«»| MA Is 'U heeft het weloverwogen gedaan Opening vrijdag aan Stemerdingweg Luchtmacht gaat heli's officieel in gebruik nemen Collecte voor de bestrijding van epilepsie Brons Wethouder de Haanschool op voetbaltoernooi Agenda gsn: huur verhuur 10F mdelijk gel. a. woonerf 'ONING v.v. c.v. m. tuin- onn. tuin ZW. mod. toil., trapkast, tuin- lu\e open keuk. m. ingeb. sser, combimagnetron, et parterreged. is v.v. par- begl. Verd.: 3 ruime slp.- ouche, 2e toil. Zolder m. asmach., c.v.-opstelling inv. per 1 okt '96. Verkeert onderh.Tot. 159 m2. ►OPSOM: f 285.000,- k.k. nerf en vijverpartij m. vrij nabij scholen, winkelcen- •erderij MOD. UITGE- volle breedte) HOEK- n. tuin (tot. ca. 300 ni2) en n). oonkmr (ca. 26 m2), trap- 5 m2) m. schuifpui n. terras keuk. m. ingeb. inductie- lagnetron, 2 koelkasten, badkmr m. douche en 2e ste trap, werkhoek, c.v.- m. gr. kopgevelraam. Het ,alsmededubb.begl.Ged. OPSOM: f 350.000,- k.k. irgebied HELFT V. ROY. riet gedekt, v.v. c.v. m. car- ingel. zonnige tuin m. vij- irbecue, totaal 352 m2. >il., kelder, roy. L-vorm. li- fr. schouw en spachtel- jpen keuk. m. travertinvl. :he kookpltn, oven, vaat- Verd.: overloop, 3 slp.km- mod. badkmr m. ligbad, u. vaste trap en gr. 4e kmr, aansl. wasapp. Het pand is Aanv. per 1 nov. 1996. ►OPSOM: f 625.000,- k.k. NVM - BIRKSTRAAT n. Amersfoort gel. LFVRIJST.WOON- OTE GARAGE (m. sarport eri besl. tuin en. inkam. m. open haard, kam., badkam. m. lig- V.v. gas c.v. m. combi- 3PRIJS: f 257.500,- k.k. - DE RODE HAAN iinsch. plan binnen 'uwing een in perf. st. VIODERNE HOEK- RUIME GARAGE en chtertuin. V.v. gas c.v. rd. 3uk., tuinger. woon- m. inb.app., verd.: 2 tam. m. ligbad en 2e I- 3PRIJS: f 315.000,- k.k. MARGRIETLAAN 'de stand gel. la met grote ooie zonnige, vrije tuin. -verdekte entree, hal, ïm. m. open haard, ilf open keuk., bijkeuk., im., aangr. badkam., ap. douche, vaste at veel bergruimte en n gasboiler. Ind. prak te: ap. entree aan het in, hal, toil., receptie, tndelkam., lab/doka, kleine ingreep mog- andelkami 'PRIJS: f 795.000,- k.k. 179, Soest. 035 - 601 61 51 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 t c 1i««i i taterdag 1 juni a.s. worden in het .tamp van Zeist de 15e Internatio- lale Behendigheidswedstrijden Mi- Saire Chauffeurs (IBMC) gehou den. In 1981 werd het evenement [gevoerd om de militaire chauf- urs op een hoger peil te brengen l de onderlinge band tussen ci- ele en militaire chauffeurs te ver- vigen. Ier jaar kan men zich overtuigen dat civiele en de militaire chauffeurs hun rtuigen tot op de millimeter weten te ituren. In de beginjaren bestonden de {elnemers uit alleen Nederlandse luffeurs, maar in de loop der jaren amen daar ook de buitenlandse luffeurs op af. Om die reden is het nu "internationale" wedstrijd geworden bestaat derhalve ook uit deelnemers Duitsland, België, Frankrijk, Enge- id, Denemarken en zelfs uit Canada Amerika. De Nederlandse chauffeurs &i aangesloten bij het "Overkoepelend •gaan Chauffeurs Vereniging" OCV) en deze bestaat weer uit 18 inigingen. Elke vereniging houdt zijn ;en voor-wedstrijden en de beste luffeurs gaan naar de IBMC-dag. Jn en ander heeft een feestelijk karak- I vanwege de mijlpaal van 15 jaar. Ook mogen ze voor het eerst gebruik gjfcken van een eigen gebouw en kan toor op het Kamp van Zeist en mogen ®zich de bezitter noemen van een ei- IBMC-vrachtauto. jt jaar maken ze gebruik van een ge el gerenoveerde wedstrijdbaan met ;1 nieuwe items. Rondom de wedstrijd irdt het een spektakel van demonstra- js en show van onder andere model- iuw, rampenbestrijding, de Explosie- ven Opruimings Dienst (EOD), terrein- [den, expositie van geschut van de ininklijke Marine, het rechtzetten van :antelde voertuigen, het laden en los- van rupsvoertuigen, duiktank van de ine enz. In een hal staan honderden 'dellen opgesteld van o.a. auto's, iegtuigen, treinen. Bij uitzondering is het Militaire Lucht vaart Museum op deze zaterdag ook geopend. Er is een speciale damesbaan voor vrouwelijke chauffeurs die zich in dit zware geweld willen storten. Leve ranciers van militaire voertuigen geven een show van heel oude maar ook flieuwe voertuigen. ;ï4ieuw is het "blindrijden". De chauffeur kan niets zien maar moet op aanwijzin gen van een collega rijden met als extra handicap dat het stuur precies de andere kant op gaat dan de bedoeling is. In het 'Wedstrijdelement is ook het achteruit rijden opgenomen met een trekker en oplegger van in totaal 25 meter lengte. Makelaardij o.g Vrijdag 31 mei a.s. is er van 14.00 tot 16.00 uur schrijven voor gevangenen in het Dorpshuis. Deze keer gaan er brie ven naar Turkije, Libië en Mexico. Een per is van harte welkom. Voorbeeld- leven en schrijfbenodigdheden zijn jnwezig. Informatie: mw. Riet kking, tel. 352109. De Bridgeclub Soesterberg start met in gang van heden de zomercompetitie. Hieraan kunnen ook niet-leden mee doen. De kosten voor hen zijn 2,50 per persoon. Op elke dinsdag is men vanaf 19L45 uur welkom in het Diensten centrum van De Drie Eiken. Uiteraard kan men lid worden van de Bridgeclub Sofesterberg. Nadere inlichtingen te ver krijgen via tel. 352581. Nissan Sunny 1.4 LX od, 57.000 km als nieuw '92 13.950,- 2x Peugeot 205 Accent 3 en'89vanaf 6.750,- Opel Kadett 1700 i :sel. 3 drs'90 8.950,- Ford Escort XR 3i iinnvelgen, mooie auto'87 7.500,- ttange Rover V8 nmaauto'79 7.950,- BMW 525i 'iirtvelgen. schuifdak'88 7.250,- Opel Omega 2.0 GLS itom.zilv.met'87 6.950,- Ford Escort 1.4 i drs'88 5.950,- üpel Kadett 1.4i pG, 3 drs'91 10.750,- Opel Kadett LS ;5G'88 5.950,- Chevrolet Corsica i PG, als nieuw'94 18.950,- VW Passat 1 PG, bl.met.. trekhaaknov.'91 13.950,- Audi 100 Quattro i ektr. ramen, sportvelgen, onderh. hoekje aanwezig '87 9.950,- 0pelRekord2.0S R erlina uiiv.. APK'84 2.950,- VW Golf 1600 3 drs., APKmed. '84 2.950,- Nissan Sunny 1.4 4 drs'90 9.500,- UW VOORDEEL! APK-Keuringsstation 'Gratis herkeuring Schade-reparatie 'Las- en spuitwerk Klaar terwijl u wacht Perfecte service! Postweg 58 (ind.-terrein) - Soesterberg Telefoon 03463-5 33 81 Open: 8.00-18.00 u. Vrijdag koopavond Zaterdag open van 9.00-16.00 u. Alleen in Australië zijn deze lange ko lossen bekend en weten de chauffeurs daar heel goed mee om te gaan. Al deze zaken zijn a.s. zaterdag 1 juni vanaf 10.00 uur gratis op het Kamp van Zeist te Soesterberg te beleven. Het is menig Soesterberger niet ont gaan dat de politie regelmatig het straatbeeld completeert. In het be gin werden ze als een bijzonder ob ject bekeken en soms verbaasd nagestaart, met uiteraard de nodige opmerkingen die de gezagsdragers met een glimlach over zich heen lie ten gaan. Waren het in het begin de bekende hoofdstraten met veel verkeer waar ze zich lieten zien, nu schrikt men zelfs niet als ze ineens op de achterpaden verschij nen. Voor hen die de regels van norm en wet even waren vergeten, zijn het moei lijke tijden geworden. Uiteraard eerst heel vriendelijk met een maximum aan uitleg, maar als blijkt dat dit niet helpt gaat het over in officiële waarschuwin gen. Je zou het bijna kunnen vergelijken met voetbal: twee gele kaarten en je staat er gekleurd op. Ook dat hebben reeds enkelen ervaren en kwam het be kende boekje voor een bekeuring. Autobezitters die nog meenden dat het trottoir een parkeerplaats was, hebben dat met een boete kunnen ondervinden. Onder hen waren enkelen die destijds moord en brand hebben geroepen om meer politie. Of ze dat nu nog zo hard roepen is niet bekend. Maar dat veel Soesterbergers deze blauwe kleur op straat op prijs stellen, is wel zeker. "We staan voor een raadsel. Dit heeft'ie ons nog nooit geleverd. Al tijd komt 'ie op z'n wielen terecht, maar nu klapte het landingsgestel in terwijl het in het slot zat". De technische mensen van The Dutch Spitfire Club proberen te achterhalen wat de oorzaak is van een nogal harde landing van hun troetelkind de Baby Bea V Spitfire. Tijdens een kleine show op de vliegbasis Volkel was ook hun Spit uitgenodigd. Het was grommend van plezier in Soesterberg opgestegen en het lag helemaal in de hand van zijn vlieger, generaal-majoor B. Macco. Al les wat de piloot van hem vroeg deed hij met het grootste plezier. Het dartelde als een lam door de witte cumuluswolkjes om kort daarop over de plaats Uden te scheren, waar menigeen verrukt om hoog keek. De Spit, door sommigen verwenst maar door velen bejubelt, streek in stijl neer op de daarbij gelegen vliegbasis Volkel. 'Crash' Kort daarop werd de Spit uitgenodigd zijn kunnen te laten zien en dat was niet tegen dovemansoren gezegd. De inspec tie vooraf was grondig geweest en niets gaf aan dat er iets met de Baby Bea V mis was. Daarom trok hij zijn neus wijs omhoog en liet het publiek eens zien wat hij op zijn 52-jarige leeftijd nog kon. Leeftijdgenoten en oudere mensen her kenden het geluid van toen, dat hen enerzijds als muziek in de oren klonk als de bevrijders maar ook de nekharen liet opstaan vanwege de angst van toen. Als vooral 's nachts dat geluid werd ge hoord, ging menigeen naar beneden om klaar te zijn als het eens zover zou ko men. Toen gierden ze dwars tussen de Duitse bommenwerpers door en be stookten hen reeds boven Nederlands grondgebied. Ook nu liet generaal Macco zien dat de oude Spit nog tot heel veel in staat was. Met een ruime bocht naderde hij de landingsbaan om de sierlijke vogel te laten uitrijden op moeder aarde. Lang liet hij de krachtige wind tegen de vleugels glijden om op het laatste moment de wielen op de grond te zetten. De snelheid was daar door zeer gering geworden en dat was zijn geluk. Ineens klapte het landings gestel in terwijl niets in de cockpit aan gaf dat zulks mogelijk was. Het was ook onmogelijk want nadat het uitgezet is, wordt het in een soort slot vastgezet. De Spit kwam op z'n buik terecht en de nog rondtollende propeller sloeg op de lan dingsbaan in stukken. Dank zij het vak manschap van de piloot liep alles verder goed af en kwam generaal Macco met de schrik vrij. Reparatie De Spit heeft wat schaafplekken op z'n buik die vrij snel te herstellen zijn. An ders is het met de propeller die in En geland "met de hand gemaakt" moet worden. Nog diezelfde avond werd een fax met de opdracht voor een nieuwe propeller verstuurd. Het antwoord was: "we doen ons best, over drie weken ho pen we die af te leveren". De maand juni is Baby Bea V even ziek thuis en mag alleen door familie worden bezocht. De artsen hebben alle hoop dat hij op za terdag 6 juli weer helemaal is hersteld, want tijdens de bekende Open Dag van de Koninklijke Luchtmacht wordt de aanwezigheid van de oude Spit weer zeer op prijs gesteld. "Zo vlak voor de Pinkstervakantie twee uitvoeringen geven is vragen om moeilijkheden. Die spelen voor zichzelf, daar komt geen kip", had men geroepen. Maar donderdag 23 en vrijdag 24 mei gaf Ultile Dulci voor een nagenoeg volle bak een staaltje van hun kunnen. Het verhaal speelde zich af in een kloos ter. De patiënten (of waren het de be zoekers?), werden als integere, door het leven beschadigde personages door de tien spelers van UD met verve op de planken gezet. Het werd een komisch maar soms ook een ernstig en spannend geheel, rond het regelmatige leven van Vere, uitstekend vertolkt door Inge 41 Wareman en mevrouw Molly door Mieneke Wareman. Els Wismeyer als Floor en Henk Bouw als Hannibal wa ren groots rond de hoofdrolspeelster Janny Kappers als mevrouw Servaas. Jeroen Kok als Chris en Piet de Jong als Dokter Emmer vertolkten de medische staf, terwijl George Legierse als Aloysius (AL), Erna de Graaf als Sjaan en Leo Nebbeling als politie-agent Joop het geheel completeerden tot een grootse toneeluitvoering in drie bedrij ven met elk twee taferelen. Dit alles kon worden gerealiseerd dank zij Frank Legierse belast met decor, belichting en geluid, terwijl de regie in goede handen was van Ria de Vries en Jacolien Schepers. Zondag 2 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 09.30 gemengd koor Odijk Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 10.00 drs. B. Terlouw, Zeist STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellendan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht' Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. OVERLEDEN 23 mei: Johannes Gerardus Antonius Sontrop (48), Fokkerstraat 11. H.J.M. Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN AFWEZIG van zaterdag 1 juni t/m zondag 16 juni WAARNEMING Dierenarts Mw. Van den Boorn Rubenslaan 9 Bilthoven Telefoon: 030-228 60 91 In samenwerking met andere instanties heeft de politie vrijdag van acht uur 's morgens tot drie uur 's middags vracht wagens gecontroleerd op het Zeister- spoor. Acht wagens werden door de provincie aan een nader onderzoek on derworpen. De politie schreef twee pro cessen-verbaal uit. Een voor over- belading (vijftig procent) en één omdat de chauffeur geen papieren bij zich had. Van een boot die in een achtertuin aan de Kampweg stond, is de buitenboord motor gestolen. De diefstal werd vrijdag gemeld door een 49-jarige Soester berger. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Bingo Vrijdag 31 mei a.s. is er vanaf 19.00 uur de traditionele maand-bingo in het dienstencentrum van De Drie Eiken. De kaarten kosten zes gulden per stuk, incl. een kop koffie. Ook deze keer zijn er weer mooie prijzen te winnen. Gezamenlijke maaltijd Dinsdag 4 juni wordt een uitgebreide Indische maaltijd geserveerd, aanvang 12.30 uur. De kosten voor deze maaltijd zijn f 7,50 per persoon. Opgave tot 31 mei om 12.00 uur aan het kantoor van het dienstencentrum, tel. 351402. Van maandag 10 tot en met donder dag 13 juni wordt in Soesterberg voor de 42ste keer de avondvier daagse gehouden. Een sportieve beleving waaraan jong en oud, indi vidueel of in groepsverband mee doen. Sommigen doen helemaal niet aan sport, met één uitzondering: "de avond vierdaagse". Het zijn vier avonden ge zellig met elkaar op pad in de natuur, waarin heel wat afgepraat kan worden met uiteraard elkaar bekijken. Ze zullen weer te bewonderen zijn, de vele lopers met tassen, rugzakken of helemaal niets. Voor een route van slechts 5 kilometer worden soms heel wat etenswaren mee genomen, want dat is kennelijk de ge woonte. Volg de bekende "schillen en de dozen" en de route is duidelijk geaccen tueerd. Gelukkig zijn de meesten ver standig en houden het alleen maar bij een appel. Heel dat feestelijk gebeuren staat weer voor de deur, maar weken daarvoor was men druk doende om op nieuw aantrekkelijke route's uit te zet ten. Wat zijn de beste bevoorradings plaatsen, hoe wordt de voorverkoop van kaarten en hoe gaat de intocht op de laatste dag worden. Allemaal zaken die niet vanzelf gaan maar stuk voor stuk geregeld moeten worden. Van woensdag 4 tot en met donderdag 6 juni kan men van 18.00 tot 20.00 uur de wandelkaarten voor vijf gulden per stuk verkrijgen op het adres Koppenlaan 22. Ook bij de start zijn ze verkrijgbaar maar dan voor 7,50 gulden per stuk, dus een rijksdaalder meer. Elke dag start de jeugd om 18.30 uur en de oude ren om 18.45 uur. Aan deze tijden wordt strikt de hand gehouden, dus het Soesterbergs kwartiertje kan men wel vergeten. Donderdag 13 juni, de laatste dag, wordt traditioneel een gezamenlijke route gelopen met als eindpunt het grote terrein aan de Kampweg. Vandaar wordt het défilé gehouden via een na der op te geven route met als finish het Dorpsplein. De bewoners om het Dorpsplein alsmede de gebruikers van de parkeerplaatsen op het Dorpsplein worden verzocht hun auto's op donder dagavond 13 juni even elders te parke ren. De weergoden waren voor de plech tige beëdiging op vrijdag 24 mei op de Dumoulinkazerne te Soester berg goed gezind. Ondanks een zwaar bewolkte hemel werd de hele plechtigheid droog afgelegd. Maar toen een ieder in de manschap-pen- kantine was, droop buiten alles van de regen en binnen van het ger stenat. Ze stonden weer strak opgesteld, de zware Leopard tanks met daarvoor hun bemanningen en de andere eenheden met in het front de 52 huzaren waarom het allemaal ging. Het binnentreden van het vaandel ging nu iets sneller dan de langzame pas, zo bekend van het Vreemdelingenlegioen. Het was net of een onzichtbare hand het geheel in een soort tempoversnelling bracht. De Johan Willem Frisokapel was helemaal uit Assen gekomen om het muzikaal op te luisteren. En wie dacht dat Drentse militairen geen muziek kunnen maken, vergist zich deerlijk. De warme serene klanken echoden over het kazerne terrein van de Dumoulinkazerne. Direct daarop betraden overste Alexander en overste De Wit het square en begon het vastgestelde ritueel van begroeting en meldingen. Nog eens werd uitgelegd dat de eed al meer dan 300 honderd jaren oud is en uit de bekende drie elemen ten bestaat. Daarop kwamen de 52 hu zaren één voor één naar het vaandel om deze met de linkerhand vast te pakken en daarna de eed of de belofte uit te spreken. "We hebben het, zoals we met zoveel dingen doen, goed geoefend en dat liep uitstekend. Maar kennelijk van spanning of stress groeten ze met de lin kerhand, vergeten bij de eed de twee vingers van de rechterhand op te steken en staan soms wat te schutteren", aldus de bataljons adjudant. Het waren kleine schoonheidsfoutjes die velen zijn ont gaan. "We zullen ondanks het grote aan tal, aan ieder te beëdigen huzaar alle aandacht schenken", had overste Alexander gezegd en dat gebeurde. Mogelijk dat juist al die aandacht, al was het maar een paar minuten, sommigen parten speelde. Althans was het bij en kelen duidelijk aan hun opgeluchte ger zichten te zien als ze naar hun plaatsen terug marcheerden. Want bij zo'n gele genheid loop je niet, nee je marcheert van de ene naar de andere plaats. In to taal werd het een plechtigheid die me nigeen niet zal vergeten. Nadat de laat ste was ingetreden kreeg de muziek op dracht tot het spelen van het huzaren- lied. De Johan Willem Friso het huzarenlied spelen? Even leek het of ze ervan schrokken vanwege een ietwat weifelende inzet, maar direct daarop schalde het eigen wapenlied over de vele hoofden. De ruggen werden hier en daar nog eens recht getrokken, want dat was het. Helaas klonken niet de heldere mannenstemmen die dit lied zo goed accentueren. Maar dat zou teveel van de JWF-kapel zijn geweest. In zijn korte rede haalde overste Alexander de waar den van de eed of belofte aan. Centraal daarin stond: "U heeft dat weloverwo gen gedaan". In de kantine werd dat daarna nog eens onderstreept door overste De Wit, de directe chef van de zojuist beëdigde jonge mannen en vrou wen. "Officieren, onderofficieren en hu zaren, aanvaardt deze zojuist beëdigde mannen en vrouwen als uw collega's en help ze in het zoeken en vinden van hun taak", had overste Alexander nog ge zegd. Op vrijdag 31 mei wordt het nieuwe gebouw van Papierrecycling Harry van Es geopend. Het pand staat aan de Stemerdingweg in Soesterberg. Het gloednieuwe onderkomen van het bedrijf is voorzien van de modernste papierverwerkings-ma- chines en voldoet aan alle eisen die de milieuwetten stellen. De Koninklijke Luchtmacht neemt op vrijdag 31 mei de CH-47D Chinook transporthelicopter van het Frans- Duitse Eurocopter officieel in gebruik. Dit gebeurt op de vliegbasis Soester berg. De luchtmacht zal de helicopters pri mair inzetten om de luchtmobiele bri gade van de landmacht te ondersteunen. Er komen dertig helicopters: dertien Chinooks en zeventien Cougars. De laatste helicopter wordt in 1998 afgele verd. Staatssecretaris drs. J.C. Gmelich Meijling van defensie woont de over dracht bij. Van 3 tot en met 8 juni wordt de jaar lijkse collecte voor de epilepsie- bestrijding gehouden. Ook in Soester berg zullen vrijwilligers op pad gaan voor het collecteren voor dit doel. Zo'n ongeveer honderdduizend mensen in ons land hebben epilepsie. Dat beïn vloedt hun dagelijks leven in een niet geringe mate. Dankzij de nieuwe behandelingsmethoden kunnen ze goed leven, al moet een grote groep zeer in tensief begeleid worden, onder wie veel kinderen. De overheid betaalt een klein deel van de kosten, om die reden het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine. Veel geld gaat ook naar voorlichting en persoonlijke hulpverle ning, speciaal onderwijs en rekreatie- activiteiten. Daarom is de steun van veel goede gevers onontbeerlijk. Als volko men het noodlot toeslaat en iemand ge confronteerd wordt met epilepsie, dan is het goed te weten dat men op z'n me demens kan rekenen. Tijdens het Dream Team voetbal toernooi van S.O. Soest is de Wethou der de Haanschool als derde geëindigd. Ondanks verlies in de eerste wedstrijd bereikte de school de halve finale. Daarin werd 0-0 gespeeld tegen De Werveling die de strafschoppenserie beter nam, maar in de finale zou verlie zen van de Desmond Thtuschool (1-0). In de strijd om de derde en vierde plaats kwam de Wethouder de Haanschool als winnaar uit de bus door met 3-1 van De Achtbaan te winnen. Woensdag 29 mei 13.30 bridge-instuif Drie Eiken 20.00 orgelconcert Theo Hes, Carolus kerk Donderdag 30 mei 09.30 tenniscomp. dames, Sportpark 13.00 koersbal, Drie Eiken Vrijdag 31 mei 14.00 schrijfactie Amnesty, Dorpshuis 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 1 juni 08.30 tenniscomp. district, Sportpark 09.00 IBMC-dag, Kamp van Zeist Zondag 2 juni 10.00 tenniscomp. KNLTB, Sportpark Maandag 3 juni 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 4 juni 12.30 Indische maaltijd, Drie Eiken 20.00 tennis grabbelavond, Sportpark Woensdag 5 juni 13.30 tennis mini-comp. junioren, Sportpark 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 20.00 orgelconcert Theo Hes, Carolus kerk Opgaven: tel. 351252. A

Soester Courant | 1996 | | pagina 15