RKT fCNG LAATS Spierpijntjes niet uit te sluiten PROVAK WZ'49 laatste afdelingskampioen Spanning te voelen bij Piet en Bart Mogelijk rentree Judith Lazonder fie VAKANTIE BEZORGERS fscheid van Herman Frankena 3ANT Kom naar de unieke Weber barbecue-demonstratie op: zaterdag 1 junia.s. ningstijden veek: ATLETIEK fan den Broek op fractie van een seconde van record ATLETIEK 35 - 6017469 :un 3R F 14,75 uffet JTOOR >RIJF KEL TENDIENST Lrik Tolboom toont vorm in Utrecht op |10 kilometer: 33.17 VOETBAL Zeven van de elf bedrijf ssportavonden zitten er op Gevraagd Soester Courant bevende volleyballegende stopt na 45 jaar K unni 1FR 4 Soesterbergsestraat4,Soest ^nwwiccn Telefoon:035-6026900 VOLLEYBAL Groenwitten spelen zaterdag om districtstitel in De Meern ZAALVOETBAL Active Sports Nic van Dam bespant rackets tijdens Frans Open Zaalvoetballers spelen om lokale titel Ook Hedda Meijer vertrekt, nieuwe speelsters trainen mee TENNIS VOETBAL Bekerfinale op terrein van WZ'49 PAGINA 'OENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 ag 8.30-20.00uur 8.30-21.00 uur 8.30-16.00 uur {Hechts tweehonderdste van een se conde bleef Marion van dén Broek (Verwijderd van haar persoonlijk re- [cord op de 300 meter. det 40.19 werd ze vierde in een sterk deelnemersveld in Sint Niklaas. De worm is dus aanwezig en dat biedt per spectieven voor komende zaterdag als ze Bijdens de Nederlandse kampioenschap pen van start gaat op de 400 meter, rloogspringster Sabine van Rossenberg de andere deelneemster die AV pijnenburg vertegenwoordigt. TELEFOON: 035 - 601 59 67 MG HAI CEN KIPFILET ite saus se kleine loempia) )EK AMI OF RIJST ifhalen in de maand juni. dag van de maand ;en LOPEND BUFFET n inclusief soepen, 3n en nagerechten, halve prijs. als u wilt. n gewenst. juni en 26 en 27 juli. ewoon a la carte dineren iren. oersonen kunt u ook x>r het lopend buffet, estdagen. 6:00 uur geopend. van 1 1:30-22:00 uur /in Erik Tolboom heeft aangetoond dat hij in vorm is door in de ~omeravondcup van Hellas Utrecht als tweede te eindigen. Op de 10 ki lometer bleef hij met een tijd van 33.17 slechts drie seconden van zijn persoonlijke record verwijderd. Niet uitgesloten is dat de atleet van AV Pijnenburg binnenkort op de 10 kilome- j ter onder de 33 minuten finisht. Tol boom verkeerde vorige week overigens f in gezelschap van veertien clubgenoten. Drie atleten uit de veteranen I klasse ideden weinig voor elkaar onder. Harry ■van Brummelen (36.24), Hans de [iGoede (36.46) en Jan van der Le? |(37.27) waren bovendien sneller dan de ;enioren van Pijnenburg. Van die laat- iste groep zette Peter de Groot een tijd neer van 38.21. De overige tijden van de Pijnenburgers: Berend Drenth (38.29), Andre Meixner 1(38.59), Richard van Logtenstein (39.00), Henk Wallet (39.21), Gertjan Janssen (40.56), Gerard Klifman 1(41.10), Paul Vermeij (41.19), Ben Kers bergen (44.37), Yvonne Dorst (45.49). f Ingrid Sükel had ongeveer vier uur no dig om de marathon van Utrecht te vol- Ibrengen. Op de halve marathon r debuteerde Cocky ter Hart met een tijd van één uur en 46 minuten. Anton Gebbink hield gelijke tred met haar, ter- vijl John Steentjes enige minuten later nishte. De veteranen Van Brummelen jen De Goede noteerden tijden van rond de 1.18.00, hetgeen hen geen persoon- [lijk record opleverde, maar dit was on der de omstandigheden niet te verwach- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en I^^B krachtinstallaties Telefoon (02155) - 1 30 14 Een wassen neus, een papieren titel die geen consequenties heeft. En: een prijs die voor de laatste keer op het spel stond. Misschien was het juist daarom wel leuk dat WZ'49 zaterdag algemeen kampioen van de afdeling Utrecht werd door met 3-1 van DSO/Ultrajectum te win nen. Niet bijzonder gemotiveerd betraden de Soesters en de spelers van de nieuwe fusieclub het veld van Maartensdijk. Sjirk Bajema, de trainer van de zaterdagkampioen, bespeurde tijdens de warming-up nog eens dat de meeste krachten waren verbruikt in de energie opslokkende competitie. Maar omdat er nu eenmaal om een prijs moest worden gespeeld, was WZ'49 braaf blijven trai nen en op tijd in Maartensdijk versche nen voor de afspraak met de zondag kampioen uit Utrecht. Louter en alleen om plichtsgetrouwe overwegingen. Veel anders zal het komende zaterdag niet zijn, als WZ'49 in De Meern om de zaterdagtitel van district West I knokt, voorspelde Bajema kort nadat aanvoerder Mare Brouwer een trofee ontving uit handen van afdelings voorzitter Hennie van Bemmel. "We gaan gewoon spelen voor de titel. Krijgen we er meteen een paar om de oren, dan kan het zo zijn afgelopen. Maar als we de eerste twee wedstrijden winnen, wordt het misschien nog wel wat. Je zag vandaag ook dat ze er in de tweede helft nog een schepje bovenop konden doen." Inderdaad. Na een slaapverwekkende eerste helft, waarin DSO/Ultrajectum de beste kansen creëerde, was VVZ'49 gretiger. Geholpen door de fraaie kop bal van Gerard Becker in de 44ste mi nuut. En door Gerrit Panhuis, de doel man van de Utrechters die in de 57ste minuut de bal door zijn handen liet glij den, waardoor Becker zijn tweede doel punt kon maken. Opnieuw was Cees- Jan de Vries de aangever. Hij had voor rust Peter van der Munt vervangen, die last had van een oude blessure. Om de zelfde reden had Willem de Vries eerder plaats gemaakt voor Barry van den Berg. Na het tweede doelpunt hield DSO/ Ultrajectum open huis en hadden Becker, Cees-Jan de Vries, Joep Akker man en Dik Lam sr. de stand gemakke lijk kunnen opvoeren tot 6-0. De Vries was ue enige die scoorde, in de 68ste minuut uit een voorzet van Becker. In Weereen trofee voor VVZ'49 dat ook nog in de race is voor het Nederlands afdelingskampioenschap. Foto: Herman van Dam de voorlaatste minuut werd het nog 3- 1, omdat de bal door een Utrechts hoofd van richting werd veranderd. Halve competitie Voor de groenwitten staan zaterdag vier nieuwe hindernissen opgesteld in De Meern. Het zijn SRC (afdeling Noord- Holland), Valken'68 (afdeling Leiden), NFC (afdeling Amsterdam) en Bloe- mendaal (afdeling Haarlem). Om 10.00 uur trapt WZ'49 af voor het duel met NFC en om 11.00 uur volgt de wedstrijd tegen Bloemendaal. Vervol gens ontmoeten de Soesters om 13.00 uur SRC en om 14.00 uur Valken'68. De wedstrijden duren twee keer twintig minuten. De vijf afdelingskampioenen kunnen de districtstitel winnen met de bonus dat ze op 15 juni in Zeeland aan het Neder landse kampioenschap van de zaterdag afdelingen mogen deelnemen. Ook deze prijs wordt voor de laatste keer in de rijke voetbalgeschiedenis uitgereikt. Misschien is het juist daarom wel leuk als WZ'49 nog twee keer de motivatie kan opbrengen. Bij Drukkerij Smit (Soester Cou rant) strompelden vorige week al enkele medewerkers de werkvloer op. De inspanningen op de sport- vloer eisen hier en daar hun tol, al is de bedrijfssportcompetitie tot nu toe in zowel sportieve als fysieke zin uitstekend verlopen. Spierpijntjes zijn echter niet uit te slui ten voor met name de minder geoe fende sporter die overigens minstens zoveel plezier beleeft aan de recreatieve krachtmetingen als de meer balge- voelige deelnemers. Na twee van de vier volleybalavonden zijn de twaalf teams uit de derde klasse bekend, die morgenavond mogen gaan spelen voor twee plaatsen in de tweede klasse. Vorige week eindigden Van Arkel 2, Auto Smeeing, Western Air conditioning, Smurfit Mercurius en twee teams van Van Asch als eerste in hun poule. Het geeft hen het recht om mor gen nogmaals het veld te betreden. Schipper Soest, Yves Rocher, de Rabobank, Branson Ultrasonics, de ge meente Soest 2 en Flame Control had den een dergelijke rentree eerder al af gedwongen. Morgen komen eveneens de zes teams in actie, die louter uit da mes bestaan. Op donderdag 6 juni wordt het volley baltoernooi afgesloten met de ploegen die in de eerste en de tweede klasse spe len. Zaalvoetbal Het zaalvoetbal is inmiddels eveneens halverwege. Nadat Bos en Duin de eer ste avond als winnaar werd gehuldigd, schaarde vorige week de Woning stichting Soest zich onder de toernooi- winnaars. De twee beste teams van elke speelavond komen volgend jaar in een aparte klasse uit. Op die manier hoopt zaalvoetbalvereniging SEC het niveau verschil in de wedstrijden te minimali seren en uitslagen als 15-0 uit te bannen. Veldvoetbal Inmiddels afgelopen is het toernooi voor de veldvoetballers die gisteravond de finales afwerkten. In deze editie van de Soester Courant konden de resultaten niet meer worden meegenomen. Basketbal Het basketbaltoernooi werd voor de derde opeenvolgende maal gewonnen door Polychrome Chemco. Het win nende team was te sterk voor de overige formaties, waarvan de Soester Courant als negende verdienstelijk de rij sloot. voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 ns van slagen is erg i 1951 behoorde hij tot de pio- liers van het Soester volleybal. Hij boekte successen als speler van het perste team, later met de veteranen, s oefenmeester van het talent en laatste jaren als trainer van de ecreanten. j/ijfenveertig jaar later is hij nog steeds 1 markante verschijning, maar de man net de langste witte manen op de on derkin van het westelijk halfrond heeft punt gezet achter zijn actieve pe riode bij Stam/SoVoCo. Herman Frankena alias 'Sinterklaas' heeft af- scheid genomen van de club, waar hij vierenhalf decennia belangrijke rollen vervulde. Hij laat een diepe indruk ach ter bij iedereen die hem kent. Frankena is gestopt, maar zijn naam zal altijd verbonden blijven aan de volleybalvereniging. De zeventig-jarige 1' levende volleyballegende begon in 1951 bij Olympia. Hij oefende zo'n beetje alle I functies uit bij de club en speelde zelfs I op latere leeftijd nog met andere men sen van het eerste uur, onder wie Jan Klaibeda en Jan Oudwater. Vermaard waren zijn koek-en-zopie toernooien voor de recreanten, waarbij gezelligheid hoogtij vierde. Na de fusie tussen SVV en Olympia, in 1985, bemoeide hij zich met de oplei ding van de jeugd en trainde hij de volleyballers die puur voor de lol een avondje naar de sporthal kwamen. Hoe wel bij Stam/SoVoCo altijd de gedachte heerste dat Frankena het absolute re- \rr\t t üvo s t V UiiLti x dAIi De naam van Herman Frankena zal altijd verbonden blijven aan Stam/ So VoCo. cord van Methusalem wilde breken, heeft de, vriendelijke, bebaarde grijsaard besloten zijn carrière bij 'zijn' club te beëindigen. Vorige week werd hij uit gezwaaid, kreeg hij bloemen en zorgde 'groepsvriend' Harm Schuur voor een onvergetelijk afscheidslied. Absolute topkwaliteit Unieke warmte- circulatie voor snelle bereiding Indirekte braad- methode, zodat vlees niet verbrandt Eenvoudige bediening De Weber barbecues gaan jaren lang mee. De unieke Weber demonstratie is te zien bij: 1 Firtina'93 verdedigt op zaterdag 1 I juni de titel tijdens het zaalvoetbal- I kampioenschap van Soest. De derde I editie speelt zich vanaf 12.00 uur af I in sporthal Beukendal. I De overige deelnemers zijn DVS/De I Kuil, SEC en Hees. De teams ont- I moeten elkaar één keer. Hoofdklas- ser Firtina'93, volgend seizoen uitko- I mend in de tweede divisie, won de zaalvoetbaltitel al in 1994 en 1995. De organisatie van het toernooi is in H handen van de zaaltak van voetbal- vereniging Hees. de tweede divisie beperkt negentig, mis schien wel 95 procent van de teams zich tot twee trainingen. Wil je in de eerste divisie meekomen, dan moet je acht tot tien trainingsuren maken. We staan in het voorportaal van de eerste divisie en dan moet je je ambities daarop afstel len." Stam/SoVoCo blijft tot en met 19 juni twee keer per week trainen. Doornbos heeft wat gas teruggenomen, omdat niet iedereen fit is. "Het is fysiek, maar ook geestelijk een slopend seizoen geweest en ik heb te maken met veel gebless eerde speelsters," aldus de van Kuipers/ Zwolle afkomstige volleybaltrainer. Heren Zoals de zaken er nu voor staan, wordt Jan Jansen de nieuwe trainer van het eerste herenteam dat van de derde divi sie naar de promotieklasse degradeerde. De Amersfoortse Jansen was gehaald van Leos om het tweede team van Stam/SoVoCo onder zijn hoede te ne men. Nadat kandidaat Ad van Brummelen jr. vanwege de degradatie afhaakte en zijn beoogde assistent Ali Moghadassian de voorkeur gaf aan het deiac damesteam, werd Jansen bena derd voor het eerste team. In De Bunt traint hij vanavond heren 1 en 2 van Stam/SoVoCo, waarna zal worden ge sproken over de opzet van volgend sei zoen. Het is de bedoeling, aldus Jaques Hardenberg van de technische commis sie, dat het herenteam wordt veijongd met volleyballers uit het tweede. Boven dien wordt nog gehengeld naar spelers van andere clubs. Concrete afspraken zijn evenwel nog niet gemaakt. Van de huidige groep gaat in elk geval Arno van Ekelen weg. Een aantal an dere spelers zal z'n besluit mede van vanavond afhankelijk laten zijn. De spanning in hun handen zal voelbaar zijn. In figuurlijke zin dan, want last van zenuwen hebben ze niet. Eigenaar Piet Hoek van Active Sports Nic van Dam en medewerker Bart Karelse staan vanaf morgen vier dagen in Parijs om de tennis rackets te bespannen van Muster, Medvedev, wie weet ook wel van Graf, Sanchez, Sampras, Agassi en Krajicek en vele anderen. Het tweetal is uitgenodigd om met zes Fransen, een Duitser en een Japanner de toptennissers op hun wenken te be dienen tijdens de Open Franse kam pioenschappen die deze week zijn be gonnen. De eervolle invitatie hebben ze niet alleen te danken aan hun ervaring met de speciale Major bespanapparaten, maar vooral aan hun vakmanschap. Hoek en Karelse, die over enkele weken ook in Rosmalen (Heineken Open) en in juli in Amsterdam (Grolsch Open) hun diensten zullen verlenen, weten waar ze aan beginnen op Roland Garros. Twee jaar geleden werkten ze ook al enkele dagen in de Franse hoofd stad. "De wensen zijn enorm uiteenlo pend. Muster, bijvoorbeeld, heeft een ontzettend harde bespanning. Zijn racket is overal verzwaard en alleen de grip is al zo dik," zegt Hoek, terwijl hij zijn duim en wijsvinger een centimeter of zeven van elkaar houdt. Wensen Elke tennisser heeft zijn eigen speelst ijl, waarop de bespanning van de racket wordt afgestemd. De wensen van de Behalve Monica van der Wal en Erna Boonzaayer vertrekt ook Hedda Meijer bij Stam/SoYoCo. Van de tien speelsters heeft de nieuwe trainer Buddy Doornbos daarom nog de beschikking over ze ven volleybalsters. Zij krijgen in het najaar mogelijk weer gezelschap van Judith Lazonder. De doortastende buitenaanvalster zou na haar zwangerschap wellicht in okto ber of november aan de competitie kun nen deelnemen. Binnenkort heeft ze een gesprek met manager Ruud Wijn. Lazonder zegt niet onwelwillend te staan tegenover een rentree in de hoofd macht, nu trainer Servaas Klute is ver trokken, al zal er nog wat 'oud zeer' van vorig jaar moeten worden weggepraat. Toen werd haar door het bestuur verbo den in het tweede team te gaan spelen, mits ze haar excuses zou aanbieden aan Klute en de inmiddels opgestapte Van der Wal en Meijer. Dit weigerde ze, waarna ze vertrok naar Vollkei. Doornbos kent Lazonder niet persoon lijk, maar heeft haar, op grond van de verhalen die hem ter ore zijn gekomen, er graag bij. Karin van de Maat zal in elk geval de stap naar het eerste team maken. De nu nog vijftienjarige aanval- ster speelde het afgelopen seizoen in dames 2 (derde divisie), maar trainde al regelmatig mee. Tijdens de trainingssessie van deze week zijn ook drie nieuwe gezichten te be wonderen. Het zijn die van een (reserve- )spelVerdeelster uit de eerste divisie en twee midaanvalsters uit de eerste (Alcom/Capelle) en de tweede divisie. Eind deze week moet duidelijk zijn of zij bij Stam/SoVoCo gaan spelen of niet. In het laatste geval zal Doornbos een oplossing binnen de vereniging zoe- Judith Lazonder viert wellicht in het najaar haar rentree bij Stam/SoVoCo. ken. "Maar ik beperk me nu tot de mo gelijkheden die op dit moment binnen de horizon liggen." In tegenstelling tot eerdere berichten blijft Petra Hendrikse overigens actief, al zal ze misschien één van de drie doordeweekse trainingen moeten laten schieten. Doornbos is bereid een uitzon dering voor haar te maken. Met de kern van zeven speelsters van het afgelopen seizoen moet het volgens Doornbos mogelijk zijn om volgend jaar terug te keren in de eerste divisie. "Er is een hechtheid in de groep en ik heb een stuk gedrevenheid bespeurd. Bovendien hebben we goede randvoorwaarden. In Piet Hoek (rechts) en Bart Karelse staan vanaf morgen in Parijs om de rackets van toptennissers te bespannen. topsporters worden dan ook nauwkeu rig aangegeven, uitgevoerd en gecontro leerd. Hoek: "Stel dat het niet goed zou zijn, dan zie je het. Dus als een racket de bespanservice verlaat, is 'ie goed." Vooral de eerste twee dagen zullen Hoek en Karelse hun handen vol heb ben aan hun werk, maar daarna is er vast en zeker tijd om een kijkje te ne men op Roland Garros. Dan kunnen ze met hun ogen smullen van het neusje van de zalm. Hoek: "Kaarten komen we altijd aan, zodat je overal kunt kijken. Maar je staat er van versteld hoe zwaar de be veiliging is. Als Steffi Graf naar de trainingsbaan gaat, lopen er zo zeven, acht lijfwachten om haar heen. Het leukste is om achter de schermen te kij ken. Dan zie je dat de mensen nog uit lopen om John McEnroe te zien. Vorige keer was er een speciale mix met Henri Leconte en Graf. Leconte is eigenlijk al uitgespeeld, maar is nog razend popu lair. Net als Jimmy Connors. Dan zie je toch dat tennis een traditionele sport is. De impressies die je op het park op doet, zijn heel bijzonder. Je proeft er de sfeer, ziet dingen die je niet op de tele visie ziet en omdat het onderdeel van je vak is, kun je er altijd wat mee doen." Themaweek Om zijn klanten te laten meegenieten, zal Hoek video-opnames maken van de gang van zaken op Roland Garros. De beelden zal hij volgende week vertonen in zijn zaak aan de Van Weedestraat, waar dan via televisieschermen ook wedstrijden van de 'French Open' recht streeks kunnen worden gevolgd. Hoek houdt dan een themaweek die volledig in het teken van Roland Garros zal staan. Natuurlijk met acties, zoals aan biedingen bij het bespannen van rackets. In Parijs zal Hoek de komende dagen ook zijn ogen de kost geven in sport zaken. In verband met het nieuwe on derkomen van Active Sports Nic van Dam op de hoek van de Van Weede straat en de Stadhouderslaan zal hij mogelijk ideeën opdoen, die hij in Soest wil realiseren. Zoals de zaken er nu voor staan, betrekt de Soester sportzaak het nieuwe onderkomen nog voor de feest dagen aan het einde van dit jaar. De bekerfinale van de afdeling Utrecht wordt op woensdag 5 juni gespeeld op het terrein van WZ'49 aan de Eemweg. De finalisten zijn Nederhorst (zondag) en Veluwse Boys (zaterdag). Het duel begint om 19.00 uur en de toegang tot het terrein is gratis.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17