Concerten, festival en activiteiten Derde limerick-bundel Van Drongelen 2 BROTHERS ON THE 4th FLOOR Prachtig concert Soester gezelschappen iCULTUUR r 20 JUNI: ROB DE NIJS 22 JUNI: Zomerexpositie van beelden in park Groeneveld Een golfend geleerde uit Heerde GROENEVELD I del/tije^euyei CT Nieuws van de bibliotheek Succes1 voor VI WOENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT Publiektrekkers op 20 en 22 juni in kinderparadijs De Vrije Teugel PAGINA 20 Openbare les: 'Leren acteren' 'De wegen liggen in een reis' Inhoud verliest het van vormgeving en illustraties ÉÊk Expositie Vedelaarpad 53 - Soest presenteert: Om: 19.45 uur met in het voorprogramma: HET GABRIËL TRIO Kaarten: f 15,00 (voorverkoop) f 20,00 (op 20 juni) Kinderen t/m 12 jaar voor de halve prijs. Om: 19.00 uur (na het midzomerfeest op het terrein aan het Vedelaarpad) Entree f 12,50. Kaarten reserveren: elke werkdag van 8.00 tot 18.00 uur: tel. 601 81 36. De opbrengst van de concerten komt ten goede aan speelobjecten van De Vrije Teugel. S. O. V. en Motet- en Madrigaalkoor samen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen WOENSDA( Wie vei leest de Soes Busreis AP Brabant op Rob de Nijs, 2 Brothers on the 4th Floor, Het Gabriël Trio, vijf theatergroepen, tientallen activitei ten en dat allemaal binnen 48 uur. De benefietconcerten, het midzo- nierfestival en het Gouden Vlinder theaterfestival zullen ongetwijfeld leiden tot stromen bezoekers op het terrein aan het Vedelaarpad. Het begint op donderdag 20 juni met een optreden van Rob de Nijs. De Ne derlandse zanger komt voor de derde achtereenvolgende maal belangeloos naar Soest om vijf kwartier lang mensen te laten genieten van zijn repertoire. Het concert van De Nijs begint om 20.45 en tussendoor zal een pauze worden inge last. Tot dusver zijn in de voorverkoop al ruim vierhonderd kaarten besteld en directeur Leo van den Berg van het kinderparadijs verwacht meer dan twaalfhonderd belangstellenden. Een toegangskaart in de voorverkoop kost 15,00 gulden en op 20 juni aan de kassa 20,00 gulden. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen het concert voor de helft van de prijs bijwonen. Het voorprogramma begint om 19.45 uur en wordt verzorgd door Het Gabriël Trio dat bestaat uit Charles Gabriël, Elize de Broeckert en Berna Kouse maker. De laatste begeleidt op de piano en is bekend van onder meer de Stich ting Cabrio die regelmatig voorstellin gen organiseert, die in het openlucht theater worden uitgevoerd. Evenals De Broeckert studeerde Kousemaker aan het conservatorium. Het Gabriël Trio brengt de sfeer er alvast in met vrolijke Italiaanse, Duitse en Engelse muziek. Housemuziek Geheel andere muziek is te horen op zaterdag 22 juni als 2 Brothers on the 4th Floor om 19.00 uur het podium be treedt. Het houseduo treedt gratis drie kwartier op, deelt daarna handtekenin gen uit en zal zich daarna met fans la ten 'vereeuwigen'. De foto's zijn later verkrijgbaar bij De Vrije Teugel. De for matie vervangt het onlangs uit elkaar gevallen duo 2Unlimited. Alcohol en uiteraard drugs zijn niet toe gestaan. Tevens is het verboden foto- en/of video-opnames te maken van het concert. Voor en na 2 Brothers on the 4th Floor is de straatartiest Johan Rebergen te zien, die met absurde grappen het pu bliek aan het lachen zal maken. Voor een entreebewijs moet 12,50 gul den worden betaald (kinderen tot en met tien jaar 7,50 gulden). De opbrengst van beide benefietcon certen is bestemd voor De Vrije Teugel. Van den Berg laat weten dat het kinder paradijs het geld zal aanwenden voor de aanschaf van een speciale skateboard- baan en een grote glijbaan. Het eerste speelobject heeft al een plaatsje gekre gen op de voormalige kinderboerderij, het tweede wordt binnenkort geplaatst. Activiteiten Op 22 juni wordt van 11.00 tot 17.00 uur ook het midzomerfeest gehouden in het kinderparadijs. De bezoekers kun nen onder meer de rodeostier, de lucht kussens, de boevenkar, een baby vliegtuig, een bananenfiets, een storm baan en een clownswip uitproberen. Verder zijn er uiteraard hapjes en drank jes en tussen de bedrijven door kunnen de bezoekers kijken naar vijf voorstellin gen. Die worden uitgevoerd door vijf theater groepen die de hoogste waardering heb ben gekregen in de voorronde van ne gentien produkties. Op het terrein staan twee podia opgesteld, waarop per toer beurt wordt opgetreden. Om 11.15 uur bijt Om De Hoek het spits af met het toneelstuk 'Barones Ratti', gebaseerd op het boek 'Meneer Ratti' van Mensje van Keulen. Om 12.25 is het de beurt aan de clowns Joop en Does die allerlei malle fratsen zullen uithalen. Een andere clown, Waus, komt om 13.15 uur op het po dium, om 14.15 uur gevolgd door de magistrale goochelaar Hilbert Geerling die zijn trucs in een spannend verhaal heeft verpakt. Daarna volgt nog een optreden van 32 kinderen uit Bilthoven van de musicalgroep Jonas met de 'Ze ven zeeën'. Om 16.45 uur reikt burge meester Hans de Widt de eerste prijs DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Altijd als eens willen acteren? In de huid van een andere persoon kruipen en die leren "neer te zetten" op toneel? Op donderdag 30 mei zal in C-drie de laat ste les van de cursus "leren acteren" een openbare les zijn. Wie nieuwsgierig is naar wat deze cur sus inhoudt of wie overweegt het ko mend seizoen aan een dergelijke cursus deel te nemen, is van harte welkom. De avond start om 20.30 uur. De docente is Laura Hagt, zelf werkzaam als actrice en enthousiast theaterdocente. Volgend seizoen start op donderdag avond 31 oktober de basiscursus acteren van 20.30-22.30 uur. De cursus duurt 8 lessen. De deelnemers maken kennis met de beginselen van acteren. Zij leren hun eigen lichaam, stem, verbeeldings kracht, medespelers en de ruimte in to neelspel te gebruiken. Elke avond be gint met een warming-up voor lichaam, stem en concentratie. De cursisten wer ken aan het spelen met tekst, rol- opbouw, improvisatie en de opbouw van scènes. Een degelijke basiscursus, waar bij het spelplezier hoog in het vaandel staat! Inschrijven kan men al na de openbare les of door toezending van de aan- meldingskaart uit het programma van C-drie. Dat zal half augustus huis-aan- huis verspreid worden. Men kan ook terecht bij WV, bibliotheek, muziek school en wijkcentra. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 Donderdag 30 mei De Prorege school komt voor een schoolreis. Alle kinderen van deze school kunnen rekenen op een ritje met de huifkar, schminken, ezeltje rijden en nog veel meer. De jarige Tim en Stephanie kunnen ook rekenen op een heleboel leuke activiteiten. Vrijdag 31 mei De Flevoschool uit Amsterdam komt voor een schoolreis. Elise en Daniëlle zijn onze jarige gasten. Zaterdag 1 juni Groot feest voor Dennis, Milou, Lilian en Myet, want zij zijn jarig en dat gaan ze bij ons vieren met een heel stel feestgangers. Maandag 3 juni De OBS Overhees komt voor het natuureducatieproject jonge dieren. En die zijn er volop op het kinderparadijs, zoals jonge cavia's, jonge geitjes, kleine konijntjes en we hebben net een nieuw jong kalije gekregen. De basisschool het Klaverblad kan deze dieren ook zien, want zij komt voor een schoolreis hier naartoe. Frederiek viert haar verjaardag. Dinsdag 4 juni Basisschool de Vlaamse Reus komt uit Amsterdam voor een schoolreis, met veel leuke activiteiten en natuurlijk een afsluitende toneelvoorstelling. Marlies is het feestvarken, want zij wordt 6 jaar en gaat dat bij ons vieren. Woensdag 5 juni: De Regenboogschool én de Zuiderzee- school zijn onze gasten voor een school reis. Valerie is vandaag onze gast voor haar verjaardagsfeest. uit. Die behelst een geldbedrag van 2.500 gulden en het Gouden Vlinder beeld, ontworpen door de Soester smid Rein 1\rpker. De toegang tot het midzomerfeest kost 7,50 gulden, maar kinderen tot en met drie jaar en bejaarde bezoekers mogen gratis naar binnen. Het kaartje is de ge hele dag geldig, zodat het mogelijk is om tussendoor even weg te gaan. Om 17.00 uur moet iedereen het terrein heb ben verlaten, zodat er ruim baan kan worden gemaakt voor 2 Brothers on the 4th Floor. Op vrijdag 21 juni zijn er geen activitei ten op het kinderparadijs. Kaarten De toegangskaarten voor de concerten van Rob de Nijs en 2 Brothers on the 4th Floor zijn verkrijgbaar bij kinder paradijs De Vrije Teugel. Ze kunnen elke werkdag van 8.00 tot 18.00 uur (zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur) wor den gereserveerd via telefoonnummer 6018136. Kaarten voor het concert van 2 Brothers on the 4th Floor zijn vanaf maandag 3 juni ook bij alle landelijke VW-kantoren beschikbaar. Op 1 juni opent mevrouw drs. M.R.Th.J.G. Wolterink-Oremus, burgemeester van Baarn, in Kasteel Groeneveld de beeldententoon stelling "De wegen liggen in een reis". Bij deze 11e tentoonstelling van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers in het park van Kas teel Groeneveld, geven zeventien beeldhouwers hun beeldende inter pretatie van reizen in de tijd. In hun beelden en installaties gaan zij het avontuur aan en wordt zichtbaar dat ieder er zijn eigen individuele vorm aan geeft. Deze verschillende benaderingen van het thema zorgen voor een rijk ge- Misschien dat het een onmisbaar 'collectors-item' is voor de man of vrouw die golft vanuit fanatisme, hobby of omdat je er dan bijhoort. Of een troost voor de golfers die in Soest vooralsnog geen baan van de grond krijgen, maar verder is de bundeling limericks - geschreven en verzameld door de Soester Cees van Drongelen - iets om niet te lang bij stil te staan. 'Een golfend geleerde uit Heerde' en andere limericks is de derde bundel van Van Drongelen, zelf een verwoed lief hebber van deze tak van sport. Vrijwel alle limericks slaan op golf en al gauw blijkt dat het bijzonder moeilijk, zo niet onmogelijk is om het lezend publiek te blijven boeien als slechts één thema wordt geraakt. In de bundel staan behalve limericks van Van Drongelen ook bijdragen van Jan Heemskerk, hoofdredacteur van Play boy, en enkele anderen. Iedereen houdt zich aan het rijmschema a-a-b-b-a, maar in het NOS-radioprogramma De Avondspits, waarin alles om muziek draaide, waren destijds betere, dan wel spitsvondiger limericks te horen. Van Drongelen vertelt in zijn bundel over de (vermoedelijke) oorsprong van de limerick, de geschiedenis en de regels ervan. 'Een golfend geleerde uit Heerde' is mooi vormgegeven en fraai geïllus treerd. Het is jammer dat de inhoud dit niveau niet haalt. Van Drongelen geeft zelf aan dat het schrijven van limericks niet geacht wordt het hoogste goed te zijn in de dichters wereld, maar dat het in ieder geval één van de plezierigste bezigheden op tekst- gebied is en zeker niet de gemakkelijk ste, als je het goed wilt doen. Van Drongelen: "In studenten sociëteiten en clubhuizen van hockey clubs kunnen hoogtijdagen nogal eens worden opgeluisterd door limerick-wed strijden, waarbij de vondsten schallend ten gehore worden gebracht, niet zelden rammelend begeleid op een heftig door bierverspilling geteisterde piano. Om u eerlijk de waarheid te zeggen: op die manier ben ik ook aan de limericks ver slaafd geraakt." Tegenwoordig houdt zijn fanatisme voor het rijmen hem uit de kroeg, zo schrijft hij verderop in de bundel. Dat voornamelijk hoger opgeleide man nen limericks maken, zal ongetwijfeld een feit zijn, zoals Van Drongelen be weert. Maar dat alleen de beste limericks worden uitgegeven, blijkt niet uit zijn derde bundel. Er is wel een boek in voorbereiding, waarin alle Neder landstalige limericks worden opgeno men, waarvan bij de uitgever bekend is dat ze bestaan. Wie denkt het beter te kunnen, kan die uitdaging aangaan door zijn limerick(s) op te sturen naar CvD Limericks, Varenstraat 1, 3765 WJ Soest, tel. 6014411. Niet uitgesloten is dat de limericks worden afgedrukt in een van Cees van Drongelen EN andere limericks 'Een golfend geleerde uit Heerde' is verschenen bij Van Buuren Uitgeverij te Weert. De winkelprijs is 17,90 gulden. de volgende bundeltjes die op stapel staan. De limericks moeten betrekking hebben op de thema's zakenleven/be roepen, toerisme, op en rond de boer derij, huisdieren, de horeca, kunst en cultuur, sport, de medische wereld, geestelijken, onderwijs/wetenschappen, de krijgsmacht of erotiek/sex. JvB schakeerde tentoonstelling die tevens een goed zicht geeft op de veelzijdigheid van de hedendaagse beeldhouwkunst. Aan de expositie werken de volgende beeldhouwers mee: Pi Backus, Joh'n Beemsterboer, Henk Biesterbos, Petra Boshart, Nel Haringa Fred Olijve, Mieke van den Hoeven, Irma Horst man, Ton Kalle, Anki v.d. Kamp, Fred Kessels, Irène Prinsen, Maria Schilder, Anneke Schollaardt, Mari Shields, Jan Timmer, Melanie de Vroom en Bernadien Wels. Bij de tentoonstelling verschijnt een ca talogus. In deze losbladige "reisgids" ge ven de kunstenaars toelichting op hun werken en is een routebeschrijving langs de beelden en installaties opgenomen. Voor scholen wordt een educatief pro gramma ontwikkeld. De expositie duurt tot en met 21 oktober. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RA iJTVT VOOR BOS, NATUUR D/A/*IVi> EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 Vanaf vandaag exposeert Charito Crahay in het koetshuis van Kasteel Groeneveld. De van origine Spaanse schilderes laat tot en met 6 juni kleur rijke, dromerige, meestal vrouwelijke fi guren zien. De tentoonstelling wordt omlijst door werken van leerlingen van Crahay. De expositie is te zien op werk dagen van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekeinde van 12.00 tot 17.00 uur. Paolo Giacometti Op zondag 2 juni wordt in de Hasselaerzaal een concert gegeven door Paolo Giacomette. Hij treedt op vanaf 16.00 uur en vertolkt op de piano com posities van Haydn, Schumann, Brahms en Rachmaninoff. De toegangsprijs be draagt 12,50 gulden. Boswachter Boswachter Huub Berger staat op woensdag 5 juni weer klaar voor een rondleiding op het landgoed Groene veld. Belangstellenden kunnen zich om 14.00 uur op het plein voor het kasteel melden, maar dienen zich van te voren telefonisch aan te melden bij de WV in Driebergen, tel. 0343-513162. De kos ten bedragen 3,75 gulden (kinderen tot en met 12 jaar 2,00 gulden). 'Op pad met de boswachter' duurt ongeveer an derhalf uur. donderdag zaterdag De Lente uit Die Jahreszeiten vormde het slotstuk van een verras send concert - we zijn na Wibi Soerjadi (herfst 1994), Jaap van Zweden (herfst 1993) en het bevrijdingsconcert (3 mei vorig jaar) inmiddels niet anders gewend - waarin de Soester Orkest Vereni ging en het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor elkaar op 23 mei in de Petrus en Pauluskerk vonden. Het overbekende werk van J. Haydn vormde één van de hoogte punten van het concert. Beide gezelschappen blijken dit soort werken zo goed te kunnen instuderen dat zij, los van techniek, toekomen aan musiceren. Dit gold voor het koor maar zeker ook voor het orkest, want al speelde het orkest in dit stuk slechts een begeleidende rol, het bevat zodanig moeilijke passages dat alle zeilen bijge zet moeten worden. Het koor zong ui teraard niet onder leiding van de eigen dirigent, maar onder die van het orkest en blijkt ook dan alert te reageren op de gedirigeerde dynamiek. De vocale solis ten Christine Jansen, Eitan Sorek en Mare Pantus beschikken allen over conservatoriumopleidingen en daar was het resultaat dan ook naar. We konden extra genieten in het slotgedeelte waarin zij gedrieën te beluisteren waren. De continuopartij werd vlekkeloos gespeeld door David Jansen. David Jansen verzorgde tevens de orgel partij in het voorafgaande Festival Te Deum van Benjamin Britten. In verge lijk met de overige componisten is Brit- Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Paranormaal genezen In deze cursus wordt kennis gemaakt met een aantal belangrijke, interessante en boeiende zaken over het paranor maal genezen, met name het "mag netiseren". Op heldere wijze krijgt men o.a. antwoord op de vragen: "Uit hoe veel lagen bestaat een aura?", "Wat houdt paranormaal behandelen in?" en "Wat is het verschil tussen een paranor maal genezer en een paragnost?". De heer Sparnaaij, magnetiseur haalt het waas van geheimzinnigheid en ondui delijkheid weg dat er rond het "paranor male" bestaat. Daarnaast kan men via oefeningen en chakra-diagnose de ener gie zelf ervaren en bewuster leren om gaan met de ademhaling en door een betere lichaamshouding werken aan een gezonder leven. Aanvang: dinsdag 1 oktober, 19.00- 20.30 uur. Docent: dhr P. Sparnaaij. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Las sostraat 65. Aantal lessen: 5 van V/2 uur. Cursusprijs: f 60,- syllabus f 35,- via docent). Boekbinden In deze beginnerscursus leert men ver schillende technieken voor het inbinden van tijdschriften en het repareren van boeken. Voor de eerste les s.v.p. mee brengen: liniaal, geodriehoek 30 cm, schaar, stanleymes, naald met plat oog, stalen rij (V2 cm dik, verkrijgbaar in de ijzerhandel). Aanvang dinsdag 1 oktober, 9.30-11.30 uur. Docent: dhr. A. Snoek. Cursus adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 8 van 2 uur. Cursus prijs: f 145,- materiaalkosten f 50,- via docent). Inlichtingen en inschrijvingen bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. ten opvallend modern, hetgeen qua accordiek vooral te beluisteren was in de orgelpartij, die accoorden bevat met grote harmonische spanningen. Zeker voor de organist een dankbaar stuk dus. Dit gold echter niet minder voor de so praan Christine Jansen. Het Festival Te Deum werd inspirerend gedirigeerd door Gerard van Amstel. Het programma voor de pauze werd door de Soester Orkest Vereniging ge vuld met drie concerten met solisten uit eigen stal. Het derde stuk bestond uit één van de drie klarinetconcerten van Weber. Het viel op als puur romantisch stuk naast de voorafgaande concerten van Stamitz en Mozart die toch klassiek genoemd moeten worden. Niettemin waren genoemde componisten tijdgeno ten. Verrassende modulaties, synco pische inzetten en vindingrijke interac ties tussen solist en orkest leverden veel luisterplezier op. Peter Heuwekemeijer blijkt een zeer muzikaal solist te zijn. Alles wat hij doet is prachtig van toon. De volle klank van zijn Wurlitzer klari net vult de Petrus en Paulus met een zwevend stereo. Passages met 16-de noten blijven glashelder. De solist ver leidde het orkest tot zijn ritme, hetgeen uiteraard ook een knappe directie in houdt. Het orkest komt onder deze omstandigheden tot grote prestaties (met een eervolle vermelding voor de lage strijkers). Het fluitconcert van Stamitz stelt hoge eisen aan solist en orkest. Het was de ouverture van de avond en dat vergt extra's van de solist en het orkest. Martin Slagt blijkt een geroutineerd amateur, die de vele reeksen van 16-de noten perfect legato/staccato weet in te delen, in te studeren en te reproduceren onder de spanning van een concert. Waar de zuiverheid van de violen in het eerste deel nog te wensen overliet was het in het navolgende andante puur ge nieten en dat terwijl de strijkers er hier alleen voorstonden. Het afsluitende rondo in 3/4 maat werd tussen de so list en het orkest een onderling feestje waarvan het publiek mocht mee genieten. Stamitz laat ruimte voor lange cadensen die niet voorgeschreven staan maar door de solist zelf mogen worden ingevuld. Martin Slagt maakte daar dankbaar gebruik van. Het hierop volgende hoornconcert van Mozart was van de gekozen concerten het meest ambitieus. Het is bovendien zo bekend dat iedere luisteraar er, ver gelijkend met de cd thuis, elk oneffen- heidje uitvist. Jan Harmsen leverde een kranige prestatie. Dat gold tevens voor het orkest, met name in het tussenlig gende larghetto. Niettemin beleefde ik aan de hiervoor besproken wat minder ambitieuze concerten oneindig veel meer plezier. Voor Henk Soeteman een goede gelegenheid om de grenzen van de mogelijkheden te verkennen. De Soester gezelschappen zien terug op een geslaagd concert. Het Soester pu bliek mag hopen op meer gelegenheden om ze tezamen te beluisteren. Jan Slagt ea Albert Cuyplaan 202 3 764 TW Soest Detecti vestthrillers Connelly, Michael: Nachtgoud. Gallagher, Stephen: Red, red Robin. Gandolfi, Simon: Bloedkoraal. Vachs, Andrew: De leegte in. Fam ilie-/streekromans: Bradford, Barbara Taylor: Een ge vaarlijke man. Berg, Greetje van den: Haar eigen keuze. Burgers-Drost, Julia: Een zonne straal doorbreekt de mist. Thijssing-Boer, Henny: Maudy, een mensenkind. Veenhof, Joh. G.: Als wilgen zingen in de nacht. Zee, Nel van der: Brug over diep wa ter. Historische romans: Chaikin, Linda: Onder de sterren van het oosten. Wageningen, Gerda van: Geen roos zonder doornen. Verhalenbundels: Bezielde viool en andere literaire verhalen over muziek. Krabbe, Tim: De paardentekenaar. Informatieve boeken: 615.52 Beishuizen, Tineke De indringster. 420 Brieven aan Tineke. .753 Ellridge, Arthur: Mucha: een meesterkunstenaar van de Jugend stil. 397.12 Hoefnagels, G.P.: Gelukkig getrouwd, gelukkig gescheiden, owc-aust 993 Jansen van Galen, Boukje: Reishandboek Australië, ax-viet 991 Kerff, Marcel: Verande rend Vietnam. 418.19 Mycres, Yvonne: Het kind zijn ontnomen: over de verwerking van incest. 961 Rijn, Frank van: Vijfentwintig jaar later: reizen door Afrika, Mexico, de Verenigde Staten en Cen- traal-Amerika. 424 Zeeuw, Gijsbert van der: Helder weten: ervaringen uit onzichtbare we relden. Engels romans: Amis, Kingsley: The biographer's moustache. Blackburn, Julia: The book of colour: a fiction. Deaver, Jeffery Wilds: A maiden's grave. Francis, Clare: Betrayal. Morris, Mary Macgarry: Songs in ordinary time. Rendell, Ruth: Blood lines: long and short stories. Saunders, Kate Wild young bohemians. Steel, Daniëlle: Five days in Paris. Steel, Daniëlle: Lightning. Tan, Amy: The hundred secret senses. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Enige tijd geled krant een oproei f 60,- per jaar dc van de stichtin; Werk. Tientallen hoor aan deze O] een aantal gem Daarnaast werd giften ontvangen. De stichting is heel ciële bijdragen, omi gelijk maken een aa hun partner hier in Ook is het soms mo drage aan een studii te verstrekken. Daarnaast wordt re; gen in noodsituatie - een keertje telefoi het buitenland bij naar familieleden, t land verblijven; - voor een baby-uitze De wervingsactie De ANBO-Soest o dag 18 juni een bui aan boord - naar Bi zoek aan een klom Brabantse koffietaf zijn welkom. De kosten zijn f 5' over te maken op ANBO-reizen Soe mevr. J. Ephraim Nieuwdorp, tel. 60: tel. 6016953. Vertrek: Mariënbu 08.40; Honsbergei 09.00; Vondellaan komst in Soest ca. 1 Kleef, Appelsc De ANBO organis juli een busreis r Reichswald; koster gangendiner); en dinsdag 6 augustus reis (incl. het Appelscha, met leu mum-deelname 40 f 480,- volpension mer); eenpersoonsl Aanmelden via de 1 lefoonnummers. Weekend-opvangdi Maatschappelijke Di Hulp in dringende mc dag, zondag en algem gen, tel. 6245555. Samenwerking Psy< lijn Praktijk voor diagnoi begeleiding, opvoedii chotherapie. Volgei 6020619. Stichting Hulpdien Hulp aanvragen dage 10.00 uur, tel. (0346) Nazorg borstkanke Informatie: Borstkai trum Utrecht (BIC), t t/m. vrij. 10.00-13.0C Werkgroep Kind ei Behartigt de belanger vóór, tijdens en na d Informatie: mevr. M. Vrouwenspreekuui Iedere donderdag 20. ring 31A (Vrouwenhi (033) 4616612. Als je kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisj dag 19.00-21.00 uu 18.00 uur; donderdag (030)2322020. Vrouwen in de Bijs Vrouwen die problem rein van de bijstand ku bij de werkgroep Vrou lefonisch dagelijks 12. uur. Soest: tel. 60 Spreekuur: elke 2e vi 10.00-11.30 uur, ir Vrouwencentrum, Sm Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijc mensen bij elkaar die op het gebied van hot bus 3074, 3760 DB 5 6014650. VTO-samenwerkii Vroegtijdige Onderke stoornissen bij kinder AE Amersfoort, tel. i •Slachtofferhulp So Praatpaal en vraagb van misdrijven en ve 6027719. Slachtofferhulp E 24 uur per dag telefo Soest, Soestdijk So en 23.00 uur: tel. 602 7.00 uur: via de meld foortse politie, tel. 02 Al Anon-groep So Steun aan familie van veel drinkt of droi 5415474 Baarn. Ouders van een o^ Landelijke zelfhulp- adres: Eveline Mosse 3765 XR Soest, tel. ThuishulpcentraU De THC biedt partn menterenden, van ouders van verstande handicapte kinderen I sief oppassen door vr tel. 033-4631334. K Tineke Brobbel, tel. Thuiszorg/Maatsi Stichting Thuiszorg Werk N.O. Utrecht. Grothestraat 74, 3 6019004, fax 602651 Jongerenspreekui Voor jongeren van V. 15.30-16.30 uur, Z foort. Wie hulp zoekt, rr ren bij het Centra 9.30-11.00 uur, t

Soester Courant | 1996 | | pagina 20