□TAB EM-KA 'Soest ondergraaft z'n eigen beleid zonder tweede hondenpoepzuiger1 Koorgroep in actie voor veiliger oversteek spoorbaan Lange Duinen 1ACTUEELI Wijzigingen dienstregeling bussen Soest zegt Vini's Bar (en andere cafés) de wacht aan m 6027493 PvdA: bijstandstrekker moet vrijwilligerswerk kunnen doen WOENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 Groen en Milieu redelijk tevreden over wijkbeheer m Met ingang van zondag 2 juni NOG ÉÉN WEEKJE GEDULD ALSTUBLIEFT Geld uit bedrijf Rijverbod Soester KLAREN gTRQMP Op 1 juni bestaat onze onderneming 1 jaar! KLAREN ^TROMP 82 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Peter v. d. Weij nieuw raadslid WD Fietsters ontsnappen maar nét aan trein Via experimentele regeling Kruising Smitsweg en Veenbesstraat even afgesloten Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Beveiligt alles! I Tel. 602 41 42 Dreiging met vervroegd sluitingsuur Het wijkbeheer, zoals de gemeente Soest dat sinds 1 juli vorig jaar uit voert, stemt in het algemeen tot re delijke tevredenheid. Het onder houd van de woonomgeving ver loopt - afgezien van een aantal knel punten - volgens plan. Toch ont breekt er nog wel het een en ander aan het geluk van de gemeentelijke afdeling Groen en Milieu. Bij het Meldpunt Woonomgeving kwa men in de periode van 1 juli vorig jaar tot 15 februai j.1. maar liefst 831 meldin gen binnen, gemiddeld dus zo'n 110 per maand. De eerste maanden waren het er wel 160 per maand, wat inmiddels is te ruggelopen tot ca. 80. De blijkt uit het evaluatierapport, dat onlangs bij het College van B. en W. op tafel is gelegd. De 831 klachten hadden merendeels betrekking op de bestrating, de bomen, het openbare groen; daarnaast trokken nogal wat burgers aan de bel over zwerf vuil, onleesbare straatnaamborden, paaltjes, de reiniging, de riolering, ver keerslichten, speelterreinen en uitlaat- terreinen. Omdat er toch geen concreet aanwijsbare actie volgt op meldingen over hondenoverlast buiten de uitlaat- terreinen zijn die klachten niet als mel ding opgenomen. Het afhandelen van de klachten binnen 24 uur - zoals bij de instelling van het meldpunt nog de bedoeling was - wordt overigens meestal niet gehaald. "Toch hebben we de overtuiging dat de burger niet ontevreden is," aldus het rapport. Het meldpunt is inmiddels goed be kend. De afdeling Groen en Milieu wil verder graag de mening van het bestuur verne men over haar aanpak van de commu nicatie met de burgers, die ze regelma tig op inspraak-avonden uitnodigen. "Hoewel we niet altijd iedereen tevreden kunnen stellen gaan er vermoedelijk weinig burgers naar huis met een gevoel dat er niet naar hen is geluisterd." De afdeling vindt deze kleinschalige aanpak prima, maar stelt ook een beetje veron gelijkt vast dat ze er niet erg mee scoort binnen de gemeentelijke organisatie en bij de gemeenteraad. 'Aanzien' "Voor ons 'aanzien' een onverstandige werkwijze, omdat het weinig bekend heid oplevert," aldus Groen en Milieu." Toch vindt de afdeling deze aanpak be ter dan die van het "klein overleg sociale vernieuwing", waarin volgens haar veel afstandelijker met de burger wordt om gegaan. Daarom wil zij dat overleg ook het liefst omvormen tot een overleg-per- buurt, maar eerst wil ze daarover de mening van het College horen. Minder te spreken is de afdeling Groen en Milieu over het fenomeen van de "wijkschouw", waarvan er overigens nog maar één - met matig succes - heeft plaatsgevonden (in Overhees), waar ook niet veel burgers op afkwamen. De meeste klachten hadden ook via het meldpunt afgehandeld kunnen worden, verzucht de afdeling, en het tijdsbeslag is eigenlijk vrij groot, omdat de ambte naren de hele route moeten affietsen. Bovendien is het zicht op nakoming van de gemaakte afspraken gebrekkig. Wat de afdeling Groen en Milieu betreft staat de voortzetting van de wijkschouw dan ook ter discussie, ook vanwege ge brek aan menskracht. Budget De afdeling klaagt tenslotte haar nood bij het College over het feit dat ze het veel drukker heeft gekregen met allerlei taken en dat het budget daarvoor in feite niet toereikend is. Een van de knel punten is bijvoorbeeld het beheer van verkeersborden, paaltjes, sluisjes etc., waarvan nooit een inventarisatie is ge maakt. Niemand bij de gemeente weet dus hoeveel er daarvan zijn of waar ze staan, en dan is het lastig om ze plan matig te beheren. Voor de vervanging van de oude straat naamborden door nieuwe (reflecte rende) exemplaren is de komende vijf jaar 50.000 gulden nodig, maar daar is nog geen budget voor. Eenzelfde bedrag denkt Groen en Milieu te kunnen ge bruiken voor de vervanging van de kunststof papierbakken door duurzamer (niet brandbare) exemplaren. Het gaat om 243 papierbakken van 200 gulden per stuk. Hondenpoepzuiger Een écht probleem is het schoonhouden van de honden-uitlaatterreinen. De af deling komt - hooguit - toe aan een schoonmaakfrequentie van eens per drie weken, en dat is op sommige plaatsen veel te weinig. "Op den duur ondergra ven we ons eigen beleid als we deze plekken niet beter schoonhouden," al dus de afdeling, die vreest dat kwaad willende burgers daaraan een argument kunnen ontlenen om met hun hond naar een (schonere) maar "illegale" uitlaat- plek uit te wijken. Groen en Milieu pleit dan ook voor de aanschaf van een tweede hondenpoep zuiger. "Wij zijn van mening dat het hier gaat om de grootste ontevredenheid en ergernis van de burgers in relatie tot de kwaliteit van de woonomgeving, van alle ons bereikte klachten. Dit ondanks het feit dat de oorzaak primair bij de burgers zelf ligt." De klasse van klassiek Ook al bent u niet meer zo jong. Natuurlijk laan straat 67 baarn 035-5415588 Komend weekeinde gaat de nieuwe dienstregeling voor de bussen in. De wijzigingen zijn: de bus naar Soestduinen en Soester- berg vertrekt een halfuur eerder; de bus naar Baarn rijdt niet langer door de wijk Soestdijk via de Stadhou derslaan, maar een korte route langs paleis Soestdijk; iedere bus, die via de Van Weede- straat, Dalweg en Nieuweweg rijdt, het ene halfuur door naar Soesterberg (als lijn 74) en het andere halfuur naar Amersfoort (als lijn 72); een aantal lijnnummers van bussen verandert. Op bijna alle routes blijven de bussen op dezelfde tijden rijden. Een belangrijk verschil met de huidige situatie is dat de bussen op de route via de Van Weedestraat, Dalweg en Nieuweweg afwisselend doorrijden naar Soesterberg. Deze bussen rijden onder het lijnnummer 74. Dit zijn de bussen, die rond het hele uur op Soest-Zuid NS aankomen en rijden door naar Soester berg. Dit verschilt een halfuur ten op zichte van de huidige situatie. Rond kwart over het hele uur rijden de bus sen alleen richting Soesterberg via de Oude Tempellaan, Kamerlingh Onnes- laan en Kampweg. Richting Soest rijden de bussen rechtstreeks via de Banning- straat. De vertrektijden uit Soesterberg veranderen niet. Als deze bussen rond het halve uur op Soest-Zuid NS aanko men, rijden de bussen door via de Nieuweweg, Dalweg en Van Weede straat naar Soestdijk-Noord. De bussen op de route Van Weede straat, Dalweg en Nieuweweg, die rond het halve uur op Soest-Zuid NS aanko men, rijden door naar station Amersfoort. Deze bussen rijden onder het lijnnummer 72. Om tien minuten voor het hele uur vertrekken deze bus sen vanaf station Amersfoort. Als deze bussen rond het hele uur op Soest-Zuid NS aankomen, rijden de bussen door via de Nieuweweg, Dalweg en Van Weedestraat naar Soestdijk-Noord. De bussen van lijn 72 tussen station Soest-Zuid en station Amersfoort rijden extra naast de bussen van buslijn 70, die zoals nu gebruikelijk blijven rijden. Soest-B aarn In Soest rijdt buslijn 73 naast de route Soest/Soesterberg de route door via de Albert Cuyplaan en de wijk Soestdijk. Op de route in Soest tussen Soest-Zuid NS en Soestdijk-Noord blijft lijn 73 rij den en de bussen op de verbinding Soestdijk-Noord-Baarn-Eemnes zullen ook gaan rijden onder lijnnummer 73. Belangrijk verschil is dat de bussen tus sen Soestdijk-Noord en Baarn recht streeks langs het paleis rijden en niet langer door de wijk Soestdijk. De bus route door de wijk Soestdijk via de Korte Bergstraat en de Hellingweg wordt met ingang van de dienstregeling 1996/97 teruggebracht van de halfuur bediening tot de uurdienst van de bus verbinding Soest-Zuid NS - Soestdijk- Noord - Baarn/Eemnes. Buiten de spitsperiode zal het busbedrijf een acht- persoonsbusje op deze route gebruiken. Buslijn 73 zal - vanuit Baarn - rond kwart voor het hele uur op Soestdijk- Noord arriveren en na de route via de wijk Soestdijk en de Albert Cuyplaan rond het hele uur op Soest-Zuid NS. De aansluiting op de overige buslijnen blijft bestaan ook - met een overstap op bus lijn 74 - richting het ziekenhuis en Soesterberg. Ook in de tegengestelde richting blijven de aansluitingen be staan. Buslijn 73 vertrekt rond het halve uur voor het hele uur geven de busjes van lijn 73 op Soestdijk-Noord aanslui ting op de overige bussen. Zomerdienstregeling Van 13 juli t/m 31 augustus wordt de inzet van één bus bespaard. De lijnen 72/74 via de Van Weedestraat en bus lijn 71 worden dan gecombineerd. De lijnen 72/74 blijven rijden tussen Soest dijk-Noord en de Dalweg en buslijn 71 tussen de Dalweg en Soest-Zuid NS. De bussen 72/74 rijden dan niet via de Beukenlaan en Nieuweweg en lijn 71 rijdt dan niet via de bedrijventerreinen en de Koninginnelaan. Op alle andere routes en bij alle andere haltes blijven de bussen ook in de vakantieweken de snelle verbindingen bieden. In het kort komen de veranderingen op het volgende neer: Buslijn 70 geen wijzigingen. Buslijn 71 - behalve in de vakantie weken - geen wijzigingen. In de vakantieweken rijden de bussen van de lijn 72/74 de route Dalweg-Soest-Zuid NS en de overige route vervalt. buslijn 72 vervalt in de wijk Soestdijk en krijgt op de route Soestdijk-Noord/ Baarn/Eemnes het lijnnummer 73. Op de route van buslijn 74 rijden de bussen afwisselend met het lijnnummer 72 door van en naar Amersfoort en met lijn nummer 74 van en naar Soesterberg. Buslijn 73 wijzigt ingrijpend: Op de route tussen Soest-Zuid NS en Soester berg wordt het lijnnummer 74 en deze bussen vertrekken richting ziekenhuis en Soesterberg niet langer rond het halve uur, maar rond het hele uur vanaf Soest- Zuid NS. De route in Soest tussen Soest-Zuid NS en Soestdijk-Noord gaat een doorgaande route vormen naar Baarn/Eemnes. De (meestal) acht- persoonsbusjes zijn steeds rond kwart voor het hele uur op Soestdijk-Noord. Buslijn 74 wijzigt met het afwisselend rijden onder lijnnummer 72 van en naar Amersfoort én 74 van en naar Soester berg. In de vakantieweken rijden de bussen via de Veenbesstraat en niet via de Nieuweweg/Beukenlaan. Buslijn 75 rijdt in de spitsperioden via het bedrijventerrein "de Kronkels" in Bunschoten in plaats van via Eemdijk. Reizigers worden geïnformeerd door middel van onder meer een folder, waarin voor elke regio de wijzigingen staan. Deze folders worden via de bus sen verspreid en zijn ook gratis verkrijg baar bij diverse verkooppunten. Daar naast attenderen posters de reizigers op het ingaan van de nieuwe dienstregeling. De actuele dienstregeling is, samen met de nieuwe treintijden, gebundeld in de nieuwe Openbaar Vervoergids 1996/ 1997. In tegenstelling tot de huidige si tuatie zijn er dit jaar afzonderlijk gidsen samengesteld van de regio's Almere, Amersfoort en Hilversum. De gidsen zijn voor f 3,50 verkrijgbaar bij Midnet, alle PTT-kantoren en diverse weder verkopers. De stadsdiensten, die apart in de gidsen zijn gevoegd, zijn ook apart verkrijgbaar voor f I,-. Een nieuwe extra service zijn de lijn- folders die ontwikkeld zijn voor de be langrijkste lijnen binnen regio West. In een lijnfolder wordt over de betreffende lijn alle belangrijke informatie en wetenswaardigheden gepresenteerd, zo als de route, de benodigde reistijd en de vertrektijden. Deze lijnfolders zijn gra tis verkrijgbaar bij Midnet en diverse informatiepunten, zoals VW's en ge meentehuizen. Uit een bedrijfspand aan de Koningin nelaan zijn in ieder geval honderden guldens gestolen. Het geld werd ont vreemd uit de kassa, een gokautomaat en een andere speelautomaat. Vijf uur lang heeft een 27-jarige Soes ter niet mogen rijden, omdat hij onder invloed van alcohol was gaan autorij den. Hij werd zondagmorgen om vier uur aangehouden op de Beckeringh- straat. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties 1 JUNI 1995-1 JUNI 1996 Wij stellen er prijs op alle relaties die ons in dit eerste jaar hun vertrouwen hebben gegeven en voor wie wij hebben verkocht, aangekocht, een hypotheek hebben verzorgd, een bouwopdracht of interieurontwerp hebben uitgevoerd, te bedanken: de heer en mevrouw Dijkstra, heer Ensdorff, heer en mevrouw Flesseman, heer en mevrouw Groot, mevrouw Van der Harst, mevrouw Havik, heer en mevrouw Hazelaar, heer Hendriks, heer van Heteren, heer en mevrouw Hilhorst, mevrouw Hofman, heer en mevrouw Holdtgrefe, heer en mevrouw Immerzeel, mevrouw Jansen, heer en mevrouw de Jong, heer Kaspers, mevrouw van de Biezenbosch, heer en mevrouw van Keeken, heer Lenferink, heer en mevrouw Melenhorst, heer en mevrouw Meijer, heer Mets, heer Moerman, mevrouw Otten, mevrouw van Reenen, heer Sevink, heer en mevrouw van de Velden, mevrouw Verhoeven, heer Vos, heer Weustink, heer en mevrouw Wever, heer Wijnen, mevrouw van Ziel alle zakelijke relaties en Galerie Anna Paulownahuis collega's: Donja Groot, Mary Splinter, Jaap Stobbe, Klazien Tabak, Peter Vreedeveld, Ruud van Vuuren, Jos Wagemaekers onze trouwe supporters: Carola, Willy, Yolanthe, Stephan, Saskia, Emile, Rob en Ada. Dirk Jan Klaren Marian Klaren-Tromp onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van Ook 's avonds en in 't weekend In de raadsvergadering van vorige week is Peter van der Weij geïnstalleerd als nieuw raadslid. Van der Weij bezet de vrijgekomen zetel van Willem Blaauw, die onlangs om gezondheidsredenen af trad. Van der Weij was sinds de verkie zingen van 1994 "eerste opvolger" en functioneerde sindsdien als fractie-assis tent. Wat het raadswerk betreft treedt hij ook in Blaauws voetsporen: hij neemt zitting in de commissie Financiën. Van der Weij legde tegenover burgemeester De Widt de eed af. Hij is in Soest o.a. bekend als medewerker van Radio Soest. Peter van der Weij. De schrik van hun leven, kun je wel zeggen. Die kregen linie Baarda en Marita Lössbroek uit Amersfoort toen ze onlangs op de fiets de spoor baan Den Dolder-Soest overstaken. Ze ontsnapten maar nét aan de trein die daar het fietspad uit het bos van de Lange Duinen naar de Wieksloot kruist. Achteraf moet het een kwestie van mil limeters zijn geweest, of fracties van een seconde. Marita reed voorop, Imie er vlak achter. Toen ze het bos uitreden, richting Lage Vuursche, drong het niet tot hen door dat ze zich op een (onbe waakte) overweg bevonden. Hoe dat kan is nog altijd een raadsel, niet het minst voor henzelf, want de overweg heeft weliswaar geen spoorbomen of knipperlichten, maar staat wel duidelijk aangegeven met een "Andreaskruis" en rood-witte hekken. Hoe het ook zij, plotseling boorde de trein in de richting Baarn zich tussen de twee fietsers door, die niets hadden ge hoord of gezien. Marita kwam net aan de andere kant van de rails ten val; Imie kon de trein niet meer ontwijken en botste net tegen de voorkant, waarbij haar fiets min of meer verkreukeld werd. Het is nóg een wonder dat ze aan de klap nauwelijks meer kwetsuren overhield dan een zere hand. Marita en Imie maakten deel uit van de ca. 40 zangers en zangeressen van de koorgroep 't Zand - om precies te zijn: van de Sint Franciscus Xaveriuskerk aan 't Zand in Amersfoort - die met z'n allen op weg waren naar Lage Vuursche en Hilversum. Niet alleen voor Imie en Marita was het een schokkende erva ring, maar ook voor de andere leden van de koorgroep, die voor hun ogen zich een (bijna) dodelijk ongeluk zagen voltrekken. 'Ineens die trein' "Daar was ineens die trein. Niet gezien, niet gehoord, niet verwacht," schrijven Imie en Marita in een brief aan de di rectie van de NS, die ze - ook al is het allemaal goed afgelopen - van het voor val (op 11 mei tussen half vijf en vijf uur) op de hoogte hebben gesteld. "We kunnen nog amper bevatten dat we het er levend hebben afgebracht." Ze stellen de NS dan ook de vraag waarom er verder geen enkele aanwij zing of beveiliging is bij deze gevaarlijke oversteek. Dat die beter bewaakt moet worden staat voor hen vast. Niet alleen voor de fietsers, maar ook voor de con ducteurs en de machinisten van de trein. De conducteur van de bewuste trein (die tientallen meters verderop tot stil stand kwam), kan bij Imie en Marita overigens absoluut geen kwaad doen. Hij stapte uit zodra de trein gestopt was en liet zich van zijn beste kant kennen. Helaas weten ze z'n naam niet meer, maar ze verzoeken de NS-directie hem alsnog hun dank over te brengen. Naweeën "Voor hem en de machinist, die het za- De oversteek van de spoorbaan ter hoogte van de Wieksloterweg, gezien vanuit de Latige Duinen. gen gebeuren, moet het een grote schrik zijn geweest. Ook voor hen lijkt het ons zeer wenselijk dat overgangen bewaakt zijn. Wij leven nog! We hebben naweeën van de schok, maar wat kunt doen aan deze levensgevaarlijke overgang?" willen Imie en Marita weten. Ze wijzen in dat verband ook op de in formatie uit het blad "En passant", waaruit blijkt dat er van de ruim 3000 overwegen in Nederland maar liefst 1232 onbeveiligd zijn: zonder spoor bomen, knipperlichten of bellen. Van de brief aan de NS - ondersteund met de handtekeningen van de leden van de koorgroep - hebben ze inmiddels ook een afschrift gestuurd naar het NS-blad "Koppeling" en naar het gemeentebe stuur van Soest. Omdat de beveiliging van de overwegen de verantwoordelijk heid is van de overheid. BAR,GRILL RESTAURANT ■■MBBMBÉHflHH STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 De PvdA-fractie wil dat het College nog voor 1 juli een verzoek indient bij het ministerie om mogelijkhe den te scheppen voor vrijwilligers werk door bijstandstrekkers. De bij standswet biedt - via het zgn. expe rimenteer-artikel - daarvoor ruimte. De fractie baseert zich op mededelingen in de zgn. Armoedenota van het kabi net, "De andere kant van Nederland". Volgens de raadsleden Kees Boerkoel en Wil Stekelenburg verdient de passage over "stimulering onbeloonde sociale activiteiten" (onbetaald vrijwilligers werk) de bijzondere aandacht van het College. "Iedereen aan het werk is mooi, maar dat lukt niet voor iedereen," aldus de fractie. "Onbetaald vrijwilligerswerk kan dan - voor iedereen - een goede oplos sing zijn." Daarvoor moeten tussen de sociale dienst en de bijstandtrekkers bindende afspraken worden gemaakt, o.a. over de vraag en hoeveel uur dat vrijwilligerswerk verricht kan worden. Verder zou er een vrijwilligerscontract (met de "werkgever") afgesloten moeten worden. De PvdA denkt aan een onkostenvergoeding uit de bijzondere bijstand tot maximaal de belastingsvrije grens van f 1200 per jaar. Als Soest voor 1 juli een verzoek indient is de kans groot dat dat wordt goedge keurd, aldus de fractie. Ze wil van het College weten of het een mening heeft, wat die mening dan is, of het vindt dat Soest wel of niet moet meedoen aan het experiment. Zo ja, dan moet de aan vraag zo snel mogelijk de deur uit; zo nee, dan wil de PvdA de zaak in de eerstvolgende commissievergadering sociale zaken aan de orde stellen. "Wij realiseren ons voldoende dat er méér mee zal samenhangen, maar te laat reageren ontneemt ons überhaupt de mogelijkheid om die samenhang te bezien," aldus Boerkoel en Stekelen burg. Van maandag 3 tot en met vrijdag 7 juni is het kruising van de Veenbesstraat en de Smitsweg afgesloten voor alle ver keer in beide richtingen. Deze tijdelijke verkeersmaatregel heeft te maken met rioleringswerkzaamheden in de wijk Smitsveen. Het verkeer wordt omgeleid via borden. Snelle service en I kwaliteit voor een 1 scherpe prijs. I Nieuwstraat is, I Soest. Het gemeentebestuur heeft geko zen voor de "hardere lijn" tegen ca fés die al dan niet voortdurend aan leiding geven tot klachten over (geluids)overlast. Eerste slachtoffer van de nieuwe aanpak is "Vini's Bar" aan de Middelwijkstraat. Het College van B. en W. heeft, naar aanleiding van aanhoudende klachten en op advies van de politie en de afde ling Milieu van de gemeente, de vooral bij jongeren populaire bar een proefpe riode van 12 weken aangezegd. Als er in die periode weer klachten komen, wordt het sluitingsuur vervroegd. Het café zal dan bijvoorbeeld in het week einde al om 24.00 uur dichtmoeten, of op doordeweekse dagen nog eerder. Volgens burgemeester De Widt zal de gemeente er nauwlettend op toe zien dat het café zich houdt aan de voor schriften. Het College heeft er overigens meteen een "algemene beleidslijn" van gemaakt, want ook andere cafés hangt een dergelijke maatregel boven het hoofd. B. en W. sluiten niet uit dat de overlast - na invoering van de "straf maatregelen" - zich naar andere horeca bedrijven verplaatst, en die krijgen de zelfde ingrepen alvast ook maar in het vooruitzicht gesteld, "als de horeca zelf niets doet", zoals er bij het besluit staat aangetekend. De strafmaatregelen zijn volgens de bur gemeester toepasbaar in diverse varian ten. "Het kan bijvoorbeeld gelden voor één dag in het weekeinde, of voor een paar dagen in de week." De proefpe riode bij Vini's Bar is vorige week woensdag ingegaan. Om te laten zien dat het 't College ernst is besloten B. en W. vorige week ook gelijk maar dat Vini's Bar geen toestemming kreeg om de wedstrijd Ajax-Juventus op een groot tv-scherm te vertonen. Dat had op het al bij voorbaat feestelijk aangeklede ter ras moeten gebeuren. Of de bezoekers van het café inderdaad niets van de wedstrijd hebben gezien is twijfelachtig. Binnen het gebouw mocht het in elk geval wel. fllMCLUB Y'V i'; Dfllenburglaan 12, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. VIDEO VAN DE WEEK: 29 mei t/m 4 Juni Golden Eye, de nieuwste James Bond Nu tijdelijk met gratis Film-dub glas. Op Op -t t

Soester Courant | 1996 | | pagina 3