«dij zone STAK] ER IS EEN SPECIAAL HYPOTHEEKAANBOD VOOR PLAN DE BOERENSTREEK. Verhuur Centrum Soest biedt al 12 Vi jaar oplossingen voor elk probleem 1 HANDEL WANDEL Cursus tuinarchitectuur bij afsluiten hypotheek Al veel interesse voor 'riant wonen' Ockfloh Trading speelt in op 'hypes' in merkkleding H wm INGjtoBANK PAGINA 6 SN 124 AUGUSTUS 1996 WOENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT Verhuur van machines en gereedschappen PAGINA 7 ALS U VAN 'TREND SHOPPEN' HOUDT KOFFIE KOMT U VANZELF TEGEN Vierde brand in twee jaar tijd in St. Josephgebouw EVON houdt workshop over tijdmanagement Radio uit auto Gratis van ING-bank voor 'Boerenstrekers' Een van de mooiste lokaties in Soestdijk Alcoholcontrole AUTO VAN DOORN Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Excursie Fietstocht O. a. 'Australiantrainingspakken i rten te bestellen voor de 1996 op zaterdag st en Gert Hermien, en aam ingestuurd is. ïog kaarten beschikbaar n voor u gereserveerd zijn. ip tijdens de Gildefeesten le reservering. 16 aande villa in topconditie ige, riant (nieuw) buiten- nd terras, toilet en kleedca- ïentale villa uit 1917 heeft van ca. 1.700 m2, is volledig -Ct onderhouden en voor- are luxe en comfort. Hoge litterende tuin met weidse aompartijen een maximum nd: voorname halpartij, toi- hoge plafonds, open haard ote studeerkamer, woon-/ uimte en kelder. Verdieping: 1 badkamers. Vanzelfspre- bezichtiging in staat u een ven. Serieuze gegadigden ons contact op te nemen een afspraak. steinweg 72b Soest foon 035-6012883 sfoortsestraat 83-a fvrijstaande villa met rie- n heerlijk vrije en grote tuin en grond. Prachtige bosge- mgeving. Centrale ligging t) en uitstekende verbindin- ervoer. /oonkamer met openslaan- en, kelder, toilet en hal. 1e kamers (oorspronkelijk 3), id, wasruimte en overloop, trap naar grote zolder met amer. "Probleem-oplossend bezigzijn". Zo vatten Ruud en Ria Slot van Ver huur Centrum Soest de filosofie sa men die al twaalfeneenhalf jaar het uitgangspunt is voor hun bedrijf aan de Burgemeester Grothestraat, waar zo'n beetje heel Soest en wijde omgeving machines en gereed schappen huurt. Zowel bij particu liere "klussers" als bij hoogwaardige technische bedrijven heeft V.C.S. in die 12% jaar een ijzersterke reputa tie opgebouwd. Verhuur Centrum Soest laat het jubi leum niet ongemerkt aan Soest voorbij gaan. Komende zaterdag (1 juni, vanaf 20.00 uur) is er in het Cabrio-open- luchttheater een gratis optreden van de bekende Soester folkgroep Knijn, waar heel Soest welkom is. V.C.S. was vanaf het begin nauw betrokken bij de "reanimatie" van het theater aan de Soesterbergsestraat, twee jaar geleden, omdat het bedrijf zorgde voor de nood zakelijke technische apparatuur, zoals de stroomvoorziening. In 12V2 jaar tijd is V.C.S. uitgegroeid tot een toonaangevend verhuurbedrijf, met een enorm assortiment machines en ge reedschappen: op dit moment om en nabij de 1500 verschillende artikelen, en het pakket groeit nog steeds. Twaalfeneenhalf jaar geleden besloten Ruud en Ria Slot de stap te zetten naar een eigen verhuurbedrijf. Technische kennis hadden ze allebei genoeg in huis: Ruud was afkomstig uit de bouw en had daarnaast flinke ervaring opgedaan in de autobranche; Ria kwam uit het tech nisch onderwijs. Ze begonnen op kleine schaal, maar inmiddels is hun V.C.S. uitgegroeid van een tweemansbedrijfje tot een onderneming met één bestelwa- gentje tot een onderneming met in to taal vijf fulltime medewerkers en drie vrachtwagens (met kraan). Het winkel tje van 40 vierkante meter - oorspron kelijk een slagerij, later een kantoor - is inmiddels verdubbeld en de bescheiden opslagloods heeft plaatsgemaakt voor een magazijn van ca. 2000 meter. Mee-denken Verhuur Centrum Soest is dus sterk ge groeid. Dat heeft het bedrijf vooral te danken aan wat hierboven als uitgangs punt werd genoemd: sterke service en goed onderhoud, maar vooral aan het vermogen van Ruud, Ria en hun mede werkers om met hun klanten mee te denken en oplossingen te vinden voor allerlei technische uiteenlopende proble men, liefst nog vóórdat ze zich voor doen. Niet alleen de sterke groei van de doe- het-zelf-markt, maar ook de toene mende tendens van het technisch be drijfsleven (aannemers, installateurs, onderhoudsbedrijven etc.) om al dan niet kostbare apparatuur die niet dage lijks wordt gebruikt - of die ze op hoog tijdagen tekort komen - "in te huren" bij een gespecialiseerd bedrijf, heeft V.C.S. de wind in de zeilen gegeven. Bij het Verhuur Centrum Soest kunnen de pro fessionals bovendien ook terecht voor vakkundige reparaties en voor veilig heidskeuringen. V.C.S. pakt de zaken ook zelf professio neel aan. Ook de betere "huisklussers" weten dat ze bij het verhuurbedrijf te recht kunnen voor apparatuur en gereeedschap van professioneel of semi- professioneel niveau. "Goed gereed schap is het halve werk," aldus Ruud en Ria Slot, en op het gebied van kwaliteit doen ze dan ook geen concessies. "We werken niet met hobby-spullen." En als er klanten komen die met het bestaande assortiment apparatuur niet geholpen kunnen worden, dan wordt er gezocht naar aanpassingen - met name Ruud is daar een meester in - die in elk speci fiek geval een perfecte oplossing kun nen bieden. Gigantisch assortiment Waarvoor kan men bij V.C.S. terecht? Voor nagenoeg alles op het gebied van machines en gereedschap: van aggrega ten tot hogedrukreinigers, (noodver lichting, (nood)verwarming en een gi gantische hoeveelheid elektrisch hand- gereedschap, tot bouwliften, trilplaten, stenenknippers, ladders, steigers, hoog werkers, shovels, kabelscheppen, grond boren, beitels, breekhamers en nog veel meer. Bij V.C.S. is te huur wat men aan apparatuur maar kan bedenken, of wat - letterlijk zelfs - nog bedacht moet wor den. Met zijn technisch inzicht is met name Ruud Slot altijd op zoek naar nieuwe vindingen. Voorbeelden daarvan zijn de zelf ontwikkelde verwarmingscontainer, die bij buiten-evenementen (in tenten) schone warme lucht naar binnen blaast maar zelf buiten blijft staan. Daardoor is er geen sprake van herrie of stank. Een ander voorbeeld van "innovatief denken" is de oppermachine, die Ruud aan het bouwen is en die het inspan nende stenensjouwen in het bestratings- werk overbodig maakt. Altijd bereikbaar Machines en gereedschap van V.C.S. (herkenbaar aan de blauwe cirkel) zijn te vinden op nagenoeg elke bouwplaats in Soest. Ook bij calamiteiten wordt het verhuurcentrum dikwijls ingeschakeld. Zo levert V.C.S. de elektrische pompen Het team van V. C.S., met Ria en Ruud Slot (l.) en de medewerkers Frans, Rob en Ronald. Foto: Goos van der Wilt als Soest weer eens geteisterd is door een hoosbui en beschikt het bedrijf over een arsenaal aan waterzuigers, bouw drogers, tapijtreinigers en luchtontvoch- tigers, die uitstekend van pas komen bij kleinschaliger "rampen" in en om het huis, als bijvoorbeeld de slang van de wasmachine kapot gaat en het water eruit gutst. Een prettige bijkomstigheid is dat V.C.S. in dergelijke noodgevallen altijd bereikbaar is, ook in het week einde. "Probleem-oplossend bezigzijn" is dus inderdaad het leitmotiv van V.C.S. Het bedrijf heeft daarmee intussen een enorme ervaring opgebouwd, waarvan in Soest en wijde omgeving niet alleen doe-het-zelvers, maar ook het bedrijfs leven weet te profiteren. "Er zijn zelfs grote 'technische bedrijven die ons ad vies komen inwinnen voor het inzetten van machines en gereedschap," aldus Ruud en Ria Slot, die in de zaak wor den bijgestaan door de vaste medewer kers Frans (monteur), Rob (winkel en bezorging) en Ronald (onderhoud). "We zijn een goed team, en dat stralen we ook uit." Evenementen Soest kent V.C.S. ook al jaren van de technische verzorging van allerlei grote evenementen. De firma levert al jaren stroom bij o.a. de Oranjevrijmarkt op de Eng en het was dus geen wonder dat ook het Cabrio-openluchttheater bij het verhuurcentrum terecht kwam voör de elektriciteitsvoorziening. Daaruit groei de een plezierige verstandhouding, die er mede toe heeft geleid dat V.C.S. en Cabrio de handen bij het jubileum ineen hebben geslagen. Het optreden van Knijn op 1 juni - een unicum dat geen Soester muziekliefhebber mag missen - is daarvan de onderstreping. Verhuur Centrum Soest is gevestigd aan de Burgemeester Grothestraat 41 en te lefonisch bereikbaar via tel. 6015566. Voor de vierde keer in twee jaar tijd is brand gesticht in het voormalige St. Josephgebouw aan de Steenhoff- straat. Bij de bestrijding van het vuur, dat donderdagmiddag woedde, moest de brandweer zelfs het leven van twee duiven redden. Ze werden even later overgedragen aan de dierenambulance. Andere duiven die zich in het vervallen pand bevonden, konden tijdig worden vrijgelaten. De brand werd donderdagmiddag omstreeks kwart voor vier ontdekt, toen er rookontwikkeling was te zien. Toen de brandweer arriveerde, sloe gen de vlammen reeds aan de achter zijde uit het pand dat plaats moet maken voor appartementen. Het vuur had zich ook al verspreid naar de eerste verdieping. Omdat delen van de vloeren ontbre ken, moest de brandweer uiterst voorzichtig te werk gaan, maar om acht minuten over vier was ze de brand meester. Het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON) houdt een workshop over 'tijdmanagement'. Deze wordt ge houden in de Hof der Toekomst in de Amersfoortse wijk Kattenbroek. De lei ding is in handen van Nynke Odegaard van het organisatie- en adviesbureau Brouwer Odegaard Veldkamp. Goed omgaan met tijd is het voornaam ste onderwerp van de workshop voor vrouwelijke ondernemers. Na de lezing is er uitgebreid tijd voor het stellen van vragen. De deelname kost tien gulden. Aanmelden kan bij Marianne de Chattel, tel. 033-4616798. Op de Weegbreestraat is in het week einde de auto van een 33-jarige Soester opengebroken. De dader nam de radio en een cd-speler mee. De ING Bank heeft voor de toekomstige huiseigenaren van Plan De Boerenstreek een aantrekkelijk hypotheekaanbod. Onze hypotheekadviseur doet u graag een vrijblijvend voorstel dat geheel op uw situatie is toegesneden. Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak, belt u mw. Van Barneveld of mw. Keereweer op telefoonnummer: 035 - 609 65 27 Uw ING Bank: Soest, Van Weedestraat 10, tel. (035) 609 65 27 Een hypotheek met een aantrekke lijk tarief en een gratis cursus tuin architectuur! Deze aanbieding heeft ING-bank Soest voor de toekom stige bewoners van het nieuwbouw- plan "de Boerenstreek". Wie in de actieperiode van 15 mei tot en met 15 oktober bij de ING-bank aan de Van Weedestraat 10, of via een tussen persoon van de ING-bank, een hypo theek afsluit, krijgt gratis de cursus "Tuinarchitectuur" van Rob Verlinden. Cursusleider Rob Verlinden is de toon aangevende deskundige op het gebied van tuinaanleg. Hij heeft meer dan twin tig jaar ervaring als tuinarchitect en is momenteel presentator van het RTL- programma "Eigen Huis en Tuin". Tijdens vier avonden leert Rob Ver linden de cursisten de grondbeginselen van de tuinarchitectuur. Daarbij komen de volgende aspecten aan bod: - het ontwerpen van een eigen tuin; - de aanleg van het ontwerp; - de beplanting; - het onderhoud in alle seizoenen. Elke deelnemer krijgt als studie materiaal het cursusboek "Rob Verlin- den's Tuinboek" en na afloop van de cursus een certificaat. Mevrouw M. Keereweer, Hoofd Particulliere Relaties van ING-bank Rob Verlinden geeft de. gratis cursus "Tuinarchitectuur". Voor de acht vrije-sectorwoningen die bouwbedrijf G.W. van de Grift dit najaar gaat bouwen aan de Ir. Menkolaan - tegenover het verzets- monument - bestaat al veel belang stelling. De huizen, die de naam "riant wonen" volledig waarmaken, komen op het terrein van de Oranje-Nassauschool, een van de mooiste lokaties in Soestdijk. De acht stijlvolle twee-onder-één-kap pers zullen naar verwachting in de loop van 1997 worden opgeleverd. Het wor den luxe uitgevoerde, royaal bemeten huizen die in dit groen-rijke stukje van Soest allerminst zullen misstaan. Met een inhoud van 675 kubieke meter be horen ze tot de categorie van de grotere woningen; de kavels variëren van 425 tot 840 vierkante meter. Met hun "dertiger-jaren-uitstraling" - onder andere veroorzaakt door de royale dakoverstekken - gecombineerd met de moderne materiaalkeuze die aan de hoogste eisen voldoet, worden het karakteristieke huizen, die bovendien beschikken over veel "glasvlak". De lig ging, direct tegenover een park maar op korte afstand van het winkelcentrum Van Weedestraat, mag ideaal genoemd worden. De acht huizen, monumentaal van op zet, zijn verdeeld in drie types (A, B en C). De A-woningen hebben een extra hobby/werkkamer op de begane grond. Alle huizen zijn voorzien van een royale woonkamer (ca. 52 m.), keuken en bij keuken, drie slaapkamers (waarvan één met balkon) en een zolder met twee dakkapellen. De twee-onder-één-kap- woningen zijn van elkaar gescheiden door ankerloze spouwmuren, dus met een minimale geluidsoverdracht. De vrijstaande garages komen achter in de tuin te staan. De uiterst fraaie huizen zijn ontworpen door architectenbureau Van der Pleuym Ruyssenaars uit Woudenberg. Het ontwerp biedt overigens nog veel ruimte voor individuele woonwensen. In Zeist worden aan de Aristoteleslaan/Frans van der Puttelaan (Lyceumkwartier) momenteel enkele woningen van het zelfde type gebouwd, met kleine ver schillen overigens. De huizen zijn - onder voorbehoud van de afgifte van de bouwvergunning, die binnen afzienbare tijd wordt verwacht - te koop voor prijzen die variëren van f 720.000 tot f 860.000 vrij-op-naam. Makelaarskantoor W.W. Deelen, Soes terbergsestraat 43, tel. 6015360, kan alle gewenste informatie verschaffen. Soest, over de actie: "In Nederland zijn wij één van de grootste hypotheek verstrekkers en dat komt door onze flexibiliteit en het gebruik maken van tussenpersonen. Voor ons is het belang rijkste dat wij kijken hoe in de specifieke omstandigheden van een klant een hy potheek benut kan worden. Daarbij staat het belastingvoordeel voorop. Dat kan soms bereikt worden door één hy potheek, maar ook door een aantal hypotheekvormen in een pakketje te bundelen. Daarbij zijn constructies denkbaar waarbij de klant niet alleen fiscaal aftrekbare rente betaalt, maar bovendien ook nog eens belastingvrije rente ontvangt. Wij zijn er altijd op uit deze voordelen optimaal te benutten, waardoor de klant de meest gunstige hypotheek krijgt." Bij een routinecontrole heeft de politie vrijdagmiddag op de Noorderweg een 55-jarige automobilist uit Soest aange houden. De man bleek flink gedronken te hebben en kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur. Zondagnacht werd op de Birkstraat een 24-jarige bestuurder uit Amersfoort be trapt. Hij kreeg een proces-verbaal Deze AANHANGERS huurt u NERGENS GOEDKOPER Aanhangwagen open afm. 205x130x35 cm laadvermogen 750 kg I 25," Aanhangwagen open afm. 250x130x35 cm ,0_ laadvermogen 750 kg Io5," Autoambulance er- laadvermogen 1500 kg f 55," Tandemasser open afm. 300 x 130x35 cm laadvermogen 2000 kg f45," Tandemasser met huif afm.amlang.l.SmhoogASm3 inh., laadvermogen 2000 kg f55," Bovenstaande tarieven zijn dagprijzen. Gratis nummerbord service Prijzen excl. BTW Reserveer tijdig bij: Laanstraat 82 - Soest - tel. 035-6021719 Secretariaat, tel. 601 76 22 Op donderdag 6 juni staat er een excur sie naar Oudenbosch op het pro gramma. Per bus worden de deelnemers naar de plaats van bestemming ge bracht. Na de koffiestop onderweg krij gen ze een rondleiding door de basiliek van Oudenbosch, ook wel 'Klein Rome' genoemd, omdat het een kleinere uit gave van de St. Pieter is. Vervolgens wordt de lunch gebruikt in een plaatse lijk restaurant en daarna wordt een be zoek gebracht aan de Volkssterrenwacht Simon Stevin in Hoeven. Het is de be doeling dat de bus tussen zes en zeven uur 's avonds terug is in Soest en Baarn. De opstapplaatsen en -tijden zijn: Honsbergen (8.15 uur), Zuidpromenade (8.20 uur), Oude Raadhuis (8.25 uur), Nieuwerhoekplein (8.30 uur). De kosten bedragen 59 gulden per per soon. Dit bedrag moet worden overge maakt op girorekeningnummer 1806233 ten name van excursieleidster NWH te Soest Voor meer informatie, tel. 6015985. Op vrijdag 14 juni is er een fietstocht die om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats tegenover paleis Soestdijk begint. On derweg wordt een koffiestop gemaakt en het is de bedoeling dat men voor de lunch weer terug is. Bij twijfelachtig weer kan even worden gebeld met 6017418. f.Wl téJi/ Sinds dit voorjaar is Soest aan de Koninginnelaan 9 een opvallende kledingzaak rijker: Ockfloh Tra ding, gespecialiseerd in merkkle ding die vooral jongeren aan spreekt. Zoals o.m. de momenteel uiterst populaire trainingspakken van het merk "Australian". "Ockfloh" is een fantasienaam, gevormd uit de achternamen van de twee jonge ondernemers - jeugdvrienden sinds 22 jaar - Arno Ockeloen en Frans-Willem Flohr, die met een scherpe "neus" voor trends (met name onder de jeugd) kle ding in- en verkopen. Aan de Koningin nelaan is daarvan een goed doordachte collectie samengebracht. Het grootste onderdeel daarvan is het assortiment "Australian"-trainingspak ken, die volgens ingewijden een ware "hype" zijn onder de jeugd van pakweg 12 tot 22 jaar. Dat is ook precies de doelgroep waarop Ockfloh zich richt. Voor de meeste jongeren van die leef tijd speelt kleding - en zeker van be paalde merken - een uiterst belangrijke rol. Naast de zeer gewilde trainingspakken heeft Ockfloh Trading een ruim voor zien assortiment t-shirts en sweatshirts van het merk "Starter" - nauwelijks min der populair - waarbij het gaat om re plica's van de originele Amerikaanse sportshirts. De collectie wordt aange vuld met t-shirts van Oxbow en Summer Style, baseballpetjes, rugzak ken, portemonnees en andere "accessoi res". Verder is er een (bescheiden) col- Arno Ockeloen (l.) en Frans-Willem Flohr van Ockfloh Trading. lectie Nike-sportschoenen. "We houden de zaak bewust klein," al dus Arno Ockeloen en Frans-Willem Flohr. "Daardoor hebben we - afgezien van de Australian-trainingspakken - ook geen grote voorraden, maar we zorgen er wel voor dat we aan elke vraag kun nen voldoen." Dat de merk-artikelen soms bijzonder in trek zijn heeft Ockfloh intussen goed kunnen merken. De jeugd heeft de zaak intussen ontdekt en het loopt dus als de spreekwoordelijke trein. Wat minder plezierig is de belangstelling van het die ven- en inbrekersgilde, dat intussen ook al tweemaal heeft toegeslagen. In maart is de zaak daardoor zelfs enkele weken gesloten geweest, omdat de hele voor raad moest worden aangevuld. De win kel is intussen nog beter beveiligd. Trends aanvoelen Arno en Frans-Willem zijn allebei nog jong genoeg om de trends in kleding onder de jeugd goed aan te voelen. "We vinden kleding zelf ook heel belangrijk en het is leuk om op deze manier in te spelen op wat er leeft. In de toekomst willen we de collectie nog wel uitbrei den; dan ook met meer 'casual' kle ding." Ockfloh Trading is gevestigd aan de Koninginnelaan 9. De zaak is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur (vrijdagavond tot 21.00 uur); op zater dag van 09.00 tot 17.00 uur. t.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7