2.50 KORTINGi WHISKY'S 5 Uw huis komt dichterbij... te in 7wmj: 'Als je het heen-en-weer hebt ben je met het geloof aardig bezig...' chatten in strips 'Op weg naar een duurzaam Soest' wV&n Breukelen Vast-goed Hypotheken Rabobank schenkt ziekenhuis cheque van f 45.000 voor 'zotelkamer' 'Overhees' bestaat 20 jaar itads- vandeling angs plaatjes' Beleggen met de Rabobank PAGINA 8 PARCOURS BD SEELDVERHAAL- ROUTE COMIC STRIP ROUlTE WOENSDAG 29 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 9 Henna van Heil doet zondag intrede in Open Hof Vanavond bijeenkomst over Lokale Agenda 21 in gemeentehuis BIJ INLEVERING VAN DEZE BON ONTVANGT U OP ALLE I VAN 0,7 LITER OF 1 LITER! j Wieldoppen weg Ook voor al üw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. V Stichting Vrienden van Molendael treedt naar buiten Nieuwe workshop op 30 mei Feestavond op zaterdag 8 juni «fe Lucky Luke, de 'eenzame cow- in lastige avonturen verzeilt, len zijn het paard Jolly i geeft, het oerdomme hondje tons. )or Morris, die zijn eerste '947. Morris werkte zes jaar i geboorteland België terug, kt tot teken)films. Er bestaan 'i 32 talen zijn vertaald en verspreid. RUXELLES BRUSSEL* BRUSSELS aatselijke VVV's spelen natuur- k in op de diverse programma's n het strip-eeuwfeest. Zo heeft ussel de mogelijkheid van een idleiding door de stad aan de nd van het stripverhaal. tocht gaat langs Kuifje, Suske Wiske, Robbedoes, het Ukkel jservatorium, het metrostation :t tekeningen van Schuiten en tuurlijk het Belgische ■ipmuseum. Deze wandeling urt ongeveer vier uur. Meer dan 'ensgrote striptekeningen op luroppervlakken markeren de Jte. De VVV-folder zegt hier- n 'Grijze, afgebladderde punt- vels, die sluikstorters en ifffiti's aantrekken, veranderen lichtpuntjes, als onze striphel- i er zich op nestelen.' Men kan route ook op eigen gelegenheid ien aan de hand van een folder t plattegrond. k bestaat er een toeristisch pas- )rt 'Visit Brussels', dat veel :ressante kortingen biedt op sea, tentoonstellingen en ienswaardigheden Iverhaal in Brussel ■ipmuseum', worden Lucky geëerd met een grote tentoon- i tot 6 oktober. "Ik ben echt niet van plan om hol derdebolder van start te gaan. Voor lopig trek ik een jaartje of zo uit om eens rustig te inventariseren wat er zoal leeft en beweegt in en om de Open Hof. Je moet eerst de omge ving ontdekken en analyseren, en dan hoop ik via de analyse van de Schrift met z'n allen na te denken over wie we zijn, wat we geworden zijn, wat we willen en hoe we het ge heel geloofwaardig maken..." Dominee Henna van Heil - aan flauwe grapjes over zowel haar voor- als haar achternaam is ze intussen wel gewend - doet komende zondag (in een speciale dienst die om 15.00 uur 's middags be gint) intrede in de Open Hof. De echt genote van Marjo Hogendorp (óók theoloog) en moeder van Emma (17 maanden) neemt daar de - hervormde - plaats in van ds. Rik Radstake, die vorig jaar naar Rotterdam vertrok. Ze wordt in Soest bevestigd door haar - gereformeerde - Open Hof-collega Jan Peter Schouten. Met Henna van Heil haalt hervormd/ gereformeerd ("Samen op Weg") Soest- West een jonge predikante in huis, die van haar hart geen moordkuil maakt en bepaald niet van "kouwe drukte" houdt. De laatste jaren stond ze in het Betuwse Rhenoy, waar ze - om het zomaar eens uit te drukken - niet voortdurend op de toppen der gelukzaligheid werkte. Wat haar daar, nadat ze eerst een paar jaar had gewerkt bij de Broedergemeente in Zeist, de nodige hoofdbrekens bezorgde waren bijvoorbeeld de "cultuurverschil len" en het gebrek aan eenheid en sa menwerking tussen de kerkbevolking (van aanvankelijk drie verschillende dorpen). In Zeist was ze dat niet ge wend. Eigen kerkjes "De Broedergemeente is op zichzelf al een smeltkroes van gelovigen van aller lei herkomst - verdwaalde lutheranen, protestanten en katholieken, velen uit Oost-Europa - en daardoor sowieso al tijd al sterk gericht op de verzoening van tegenstellingen en het zoeken naar wat bindt: Jezus Christus. Maar de mensen in de Betuwe hechtten ongelooflijk aan hun eigen kerkjes, bijvoorbeeld omdat hun ouders daar getrowud waren, of hun kinderen gedoopt. Ik vind dat eer lijk gezegd pertinent ongelovig. De Lieve Heer had geen plek om z'n hoofd neer te leggen, en wij maar foeteren over de kerkgebouwen..." Ze vindt ook dat daar "misselijkmakend veel" tijd in gaat zitten en het is wat haar betreft ook zo'n beetje het laatste waar ze zich druk om zal maken. Gewoon een kwestie van bestuurlijke knopen doorhakken, vindt ze. "Als er dan mensen afhaken, dan zij dat zo." In de Open Hof wordt ze met dat pro bleem gelukkig niet geconfronteerd. Met het kerkgebouw is alles in orde, heeft ze begrepen, maar misschien wachten haar daar andere uitdagingen. Zoals de vraag: hóe moet je kerk zijn in deze tijd? "De vorm van kerk-zijn is niet iets dat voor altijd verankerd is en waar je eeuwig aan moet vasthouden. De kerk bestaat altijd in haar specifieke context, en die verschilt in plaats en'tijd. De kerk is in Amsterdam anders dan hier." Broeders en zusters Ze moet dat nog uitzoeken, en daarom is ze ook niet van plan om "holderdebol der" van start te gaan, zoals hierboven geciteerd. Wat haar in elk geval voor ogen staat is een kerk waarin mensen zich inderdaad "broeders en zusters" van elkaar voelen. "Ik weet nog niet of ik de kerkgangers in Soest zo kan aanspreken. maar het is natuurlijk de essentie van het kerk-zijn dat ze broeders en zusters zijn." De kerk is anoniemer geworden, stelt ze vast. Van "verwantschap" - in de zin van broeders en zusters - of zelfs "gemeen schap" is daardoor veel minder sprake. "Dat is jammer, want de kerk is geen eng huisje waar mensen-van-buiten niet bij mogen horen, maar een huis waar iets aanstekelijks gebeurt, waarover mensen hopelijk iets meer willen we ten..." Haar eerste kennismaking met Soest is in dat opzicht hoopgevend, vindt ze. In dat verband denkt ze bijvoorbeeld met veel plezier terug aan de gesprekken met de beroepingscommissie van de Open Hof. "Ik heb me niet anders hoe ven voor te doen dan ik ben, en dat is al een goeie graadmeter. Als je een baan wilt moet je wel eens water bij de wijn doen, maar dat hoefde helemaal niet. Hier zijn mensen, dacht ik, die mee wil len denken. Hun vragen zijn grotendeels ook mijn vragen. Het profiel van de ge meente sprak me aan. Alles is open, maar er klinkt een soort grondtoon waarvan ik het gevoel heb dat ik 'm kan meezingen, zodat het straks een nieuw muziekstukje kan worden." Glazen stolp Het pastorale werk bevalt haar wel, en preken vindt ze ook leuk, maar dan vooral de studie-er-naar-toe. "Ik vind studeren op een tekst heerlijk, ik hou ook van verhalen schrijven, maar ik ben altijd een beetje onzeker over m'n pre ken. Dan denk ik altijd aan dat beeld van Hoekendijk: een predikant staat op de kansel onder een soort glazen stolp; hij kan de gemeente niet horen en de gemeente hoort hem niet, maar intussen zien ze alles wat er gebeurt..." Preken - op de manier waarop dat door gaans gebeurt - is volgens Henna van Heil niet iets wat voor de eeuwigheid vastligt. "Het is tenslotte ook maar een keer zo bedacht. Maar experimenteren met 'kletsdiensten' is het toch ook niet helemaal." "Studeren, daar geniet ik van. Er zit soms zo veel in je kop en dat is het een uitdaging om met die gegevens, zonder verder veel op te schrijven, een preek zomaar te laten "gebeuren". "Maar dat durf ik natuurlijk niet. De Geest wérkt wel, maar dan toch alleen met wat jij intussen aan werk verricht hebt..." Van vaste schema's moet ze sowieso niet veel hebben. "In m'n eerste gemeente Henna van Heil, samen met haar dochter Emma (17 maanden). preekte ik ook volgens het rooster van 'De eerste dag', maar na driejaar was ik het zat. Toen zijn we anderhalfjaar lang met het evangelie van Marcus aan de slag gegaan. Heerlijk was dat, al kwa men we uiteindelijk maar tot hoofdstuk acht." Om thema's zit ze trouwens doorgaans toch nooit verlegen. "Als je exegetiseert reikt de Schrift je die thema's vanzelf wel aan. Dat klinkt misschien een beetje mystiek, maar daar moet ik niets van hebben. Ik bedoel: als je alles van tevo ren weet is er weinig aan, en dat is ook de grote uitdaging van het geloof: niets staat in principe vast, alles is open. Het verrassende van de Geest en de Schrift is dat je daar keer op keer, telkens in een nieuwe situatie, gestalte aan mag geven." Dogma's Dat betekent niet dat alles ongewis is, benadrukt ze. "Natuurlijk niet, maar als ik doodga en ze vragen me wat in leven en sterven mijn enige troost is, en als ik dan zonder mankeren het antwoord van Zondag 1 uit de Heidelbergse Catechis mus kan opzeggen, is dat dan zeker heid? Met dogma's kun je geen kant uit; het moet als het ware in je bloedbaan zitten..." In crisissituaties valt de betekenis van dogma's weg, heeft ze ontdekt. "Ik kwam eens in het ziekenhuis bij een ge heide gereformeerde-bonder terecht. Hij lag op de intensive-care, en onder nor male omstandigheden zou hij dat ver moedelijk nooit gedaan hebben, maar hij vroeg me of met hem wilde bidden. Dat heb ik gedaan. In zulke situaties ontmoet je elkaar pas echt als zuster en broeder. En daar gaat het toch om?" Waar ze komende zondag over preekt laat ze - voor alle zekerheid? - niet af hangen van de verrassingen van de Geest. Ze weet het al: het wordt een soort combinatie van psalm 51 - ook muzikaal, opgezet in samenwerking met cantor-organist Tjalling Roosjen - met de verhalen over de intocht van de Israëlieten in het Beloofde Land (uit Jozua) en over het zendingsbevel (uit Mattheüs). "Jozua stuurt de mensen het land in, Jezus stuurt ze het land uit. Je zou er het heen-en-weer van krijgen. En zo is het ook: pas als je het heen-en- weer hebt ben je met het geloof aardig bezig..." In het gemeentehuis vindt van avond een bijeenkomst plaats, waarbij alles draait om een beter milieu. 'Op weg naar een duurzaam Soest' is de boodschap voor verte genwoordigers van de gemeente, het bedrijfsleven, de politiek en tal van maatschappelijke organisaties die zijn uitgenodigd. De bijeenkomst, die om 19.30 uur be gint, vloeit voort uit de Agenda 21 die in 1992 tijdens een VN-conferentie over milieu en ontwikkeling is ondertekend door een groot aantal wereldleiders. De Lokale Agenda 21 is het plaatselijke gevolg op het actieprogramma dat moet leiden tot een wereldwijde duurzame ontwikkeling in de 21ste eeuw. 'Mondiaal denken, lokaal doen', is de gedachte achter de bijeenkomst in het gemeentehuis. Om tot uitvoering van een gemeentelijk milieubeleid te komen, is het noodzakelijk dat alle betrokken instanties deelnemen aan de dialoog en bereid zijn samen te werken. Het is de taak van de gemeente deze dialoog en Geldig tot en met zaterdag 1 juni. Alleen bij: Curio Soest, van Weedcstraat 185. Maximaal I bon per klant. Bon is geldig voor I fles. de samenwerking te stimuleren én actief deel te nemen aan de dialoog. Speerpunten in het huidige beleid van de gemeente zijn energiebesparing, be sparing van grondstoffen en het sluiten van stofkringlopen en kwaliteitsver betering van produkten en produktie- processen. Tijdens de bijeenkomst van vanavond zullen door de aanwezigen ideëen wor den geuit, die de duurzaamheid ten goede komen. Aan de hand van de re sultaten van de bijeenkomst zal de ge meente enkele ideeën, afhankelijk van de uitvoerbaarheid, uitkiezen en uitwer ken in een Plan van Aanpak. De gemeente heeft zelf al een aantal ideeën, zoals duurzaam bouwen, een dialoog met de bouwwereld over de praktische uitvoering daarvan, conven- anten met het bedrijfsleven over ener giebesparing, optimalisering van het energiebeheer van gemeentegebouwen, versteviging van milieubewustwording door middel van lokale netwerken. Bu reau SME, dat door de gemeente is in gehuurd om de bijeenkomst te leiden, heeft al gesprekken gevoerd met enkele genodigden. Hierbij kwamen de vol gende ideeën naar voren: meer voor lichting en educatie naar burgers, afval preventie bij bedrijven en bos- en landschapsbeheer en recreatie (bewust wording van unieke plekken). De resultaten van de bijeenkomst zullen worden vergeleken met die van Amersfoort, Bunschoten en Eemnes. Sommige ideeën kunnen dan mogelijk in regionaal verband worden uitgevoerd. Op de Heetakker zijn 'de wieldoppen van een auto gestolen. Daarvan is aan gifte gedaan door een 47-jarige inwoner van Zeist. Uit een tuin aan de Wilhelminalaan ver dwenen twee bloempotten en een beeld N-J M IEN Medisch Centrum Molendael heeft van oudsher veel vrienden die het ziekenhuis een warm hart toedra gen en die zich inzetten voor het goede doel. De directie en de Raad van Toezicht zijn ervan overtuigd dat een onafhankelijke, goed ge organiseerde vriendenkring veel voor het ziekenhuis betekent. Daarom hebben zij de Stichting Vrienden van Molendael opgericht. Die ontving vorige week een cheque van f 45.000,- van de Rabobank Soest en Baarn. Medisch Centrum Molendael streeft met de stichting twee doelen na. In de eerste plaats het verder uitbouwen van de goede verstandhouding met de be volking en de bedrijven in de regio; daarnaast ook het werven van gelden voor activiteiten en projecten die niet passen in de reguliere financiering van het ziekenhuis, maar die wel voorzien in de behoeften en wensen die de patiën ten stellen aan een modern ziekenhuis. Op korte termijn houdt de stichting Vrienden van Molendael zich vooral bezig met het werven van sponsors, zo dat vanaf 9 oktober Medisch Centrum Molendael in Baarn en Soest optimaal kan functioneren met de extra service voorzieningen die mede door spon soring mogelijk zijn geworden. Op de wat langere termijn gaat de stichting ook de inwoners van Baarn, Soest en Bunschoten/Spakenburg bij hun akties betrekken. Op dit moment is de Stichting Vrienden van Molendael zeer aktief met het wer ven van fondsen vgor het ontplooien van activiteiten en/of projecten die be vorderlijk zijn voor de ziekenhuiszorg en die een extra dienstverlening zijn aan patiënten en hun familie en/of bezoek, maar die niet uit het reguliere ziekenhuisbudget gefinancierd kunnen worden. De Stichting zet zich in voor het werven van sponsors voor projecten: Zes familie/hotelkamers; kinderopvang in Baarn en Soest; een speelkamer op de kinderafdeling; een videocircuit verloskunde; ouderenvervoer Soest/ Baarn en Bunschoten/Baarn; een bedrijfsvideo Medisch Centrum Molen dael; een walkman/discman voor pa tiënten met lokale verdoving. Deze extra servicevoorzieningen kan Medisch Centrum Molendael realiseren, omdat sinds december 1994 druk ge bouwd en verbouwd wordt in het zie kenhuis in Baarn. In de bouwplannen zijn deze extra service voorzieningen meegenomen, zoals de bouw van de fa- De grote belangstelling voor de optie workshop van 21 maart heeft er toe ge leid dat er een tweede bijeenkomst moest worden georganiseerd. De eerste avond van de nieuwe serie heeft donder dag 9 mei j.1. plaatsgevonden in het "Witte Huis" te Soest. Mevrouw Griffioen, van de EOE optie- beurs, die als gastspreekster optrad, heeft wederom kans gezien om de deel nemers te enthousiasmeren voor de mo gelijkheden van opties. De Rabobank geeft op deze wijze blijk, dat het haar ernst is op het gebied van beleggingen. Er is volgens de heren Krom en Geersinga veel geïnvesteerd in het laat ste jaar. De afdeling beleggingen is uit gebreid en heeft de beschikking over een directe verbinding met de beurs- vloer in Amsterdam, wat resulteert in een snellere orderverwerking en meer informatie. Daarnaast is door de lage rentestand menig spaarder, thans belegger gewor den. Deze vaak nieuwe beleggers stellen het op prijs dat ze goed begeleid worden en willen zoveel mogelijk informatie. De doelstelling van de Rabobank is dan ook om iedere belegger te voorzien van een advies op maat en een persoonlijke be nadering. Voor meer informatie over beleggen of opgave voor de workshop van donderdag 30 mei kan contact wor den opgenomen met de heren Krom (tel. 609 63 52) of Geersinga (tel. 609 63 51). De wijkvereniging "Overhees" be staat dit jaar 20 jaar en viert dat op zaterdag 8 juni met een feestavond in de Vijverhof, Klarinet 39. Voor de kinderen (t/m 12 jaar) is er een feestmiddag op woensdag 5 juni. De feestavond van 8 juni wordt omlijst met live dansmuziek van het bekende "Duo Taxi" en een dubbel optreden van een bekende bandparodist, finalist in de Henny Huisman Soundmixshow) als "André van Duin". Verder is er een lo terij met als hoofdprijs een draagbare kleuren-tv. Aanvang 20.00 uur. De toegangsbewijzen kosten in voor verkoop f 7,50 (leden/donateurs); f 12,50 (niet-leden); na 1 juni f 15,-, zo- wel voor leden/ donateurs als niet-le- den). De kaarten zijn tegen contante betaling verkrijgbaar bij: Ada van Leeu wen, Turfstreek 54; Thea v.d. Akker, Draailier 71; John Butzelaar, Minstreel- pad 11; Alie Krèté, Harperpad 23; Koos Frans, Isaacstraat 5 Voorde jeugd In het kader van het 20-jarig bestaan is er op woensdag 5 juni een speciale feestmiddag voor alle kinderen van 01/ m 12 jaar uit Soest en omgeving, even eens in de Vijverhof, aanvang 14.00 uur. Clown "Hermano" zal de kinderen (en hun ouders) anderhalf uur lang bezig houden met acts en goocheltrucs. En tree: f 2,- (leden/donateurs); f 4,- (niet- leden). milie/hotelkamers en de bouw en in richting van een kinderopvangruimte. Zotelkamers Zotelkamers zijn kamers die de kwali teiten hebben van een goede hotel kamer. De kamers zijn bestemd voor familieleden van patiënten. Het komt regelmatig voor dat familieleden van ernstig zieke patiënten of familieleden die veraf wonen, vragen naar over nachtingsmogelijkheden. Het ziekenhuis kan dit altijd wel op één of andere ma nier regelen, maar de beschikbaarheid van eigen permanente accommodatie is een veel betere oplossing. Ook zijn deze kamers bestemd voor patiënten die na ontslag uit het ziekenhuis nazorg wen sen. Dit zijn patiënten die geen me- disch-specialistische zorg meer nodig hebben, maar een aantal dagen langer voor revalidatie en aansterking in het ziekenhuis willen blijven. Als een pa tiënt verpleegkundige hulp wenst, is dit ook mogelijk. Met deze kamers sluit Medisch Centrum Molendael aan op de toenemende vraag naar extra service van de patiënten. De familie/hotel kamers zijn op de tweede, derde en vierde verdieping gevestigd. Voor be zoekers, familieleden en patiënten zijn de kamers gemakkelijk te bereiken. Kinderopvang Het is gebleken dat er een grote be hoefte is aan een tijdelijk opvang van kinderen. Waar moeten ouders met hun kind heen als ze voor een polikliniek- bezoek komen of als ze een patiënt wil len bezoeken en er thuis geen opvang is? Kortdurende kinderopvang in het ziekenhuis biedt een goede oplossing. In het ziekenhuis in Baarn en in het dagziekenhuis in Soest komt een ruimte voor de opvang van kinderen van 0 tot en met 6 jaar. Vrijwilligers houden toe zicht en begeleiden de kinderen. De kin deren kunnen hier voor maximaal twee uur terecht. Speelkamer Op de kinderafdeling in het ziekenhuis in Baarn wordt een aparte speelkamer ingericht. De kinderafdeling bevindt zich op de eerste etage. Kinderen die langere tijd in het ziekenhuis verblijven, kunnen spelen in deze speelkamer waar zij zich kunnen vermaken en uitleven. Videocircuit Met deze dienst breidt Medisch Cen trum Molendael de service voor (aan staande) moeders die bevallen in het ziekenhuis in Baarn uit. Gezien het grote aantal bevallingen in Medisch Centrum Molendael en de vraag van ouders om hun pasgeboren baby regel matig te kunnen zien, wil het ziekenhuis een videocicuit aanschaffen. Dit video circuit zorgt voor contact tussen de moeder op de afdeling gynaecologie en de baby in de couveuse op de kinderaf deling. Dn geeft moeders het gevoel hun baby toch een beetje bij zich te heb ben. Ouderenvervoer Dit vervoer is bestemd voor oudere pa tiënten en bezoekers die in Soest wo nen, zelf geen vervoer hebben en die in Baarn naar het ziekenhuis moeten. Hiermee verbetert Medisch Centrum Molendael de bereikbaarheid van het ziekenhuis. Indien mogelijk wil Medisch Centrum Molendael dezelfde faciliteiten aanbieden aan oudere patiënten en be zoekers uit Bunschoten. Het gaat om een personenbus voor 6 a 8 personen, die de mogeklijheid heeft een rolstoel te vervoeren. De bus wordt bestuurd door vrijwilligers. Bedrijfsvideo Deze video is bedoeld voor patiënten en polikliniekbezoekers, voor groepen die Rabobank-directeur J. Porte overhan digt de cheque aan Ria Bremer van het Comité van Aanbeveling van de Stich ting "Vrienden van Molendael". het ziekenhuis bezoeken, scholen, leer ling-verpleegkundigen en deelnemers aan presentaties van specialisten. Ook is de video te gebruiken voor algemene informatie over het ziekenhuis. Walkman/discman In Medisch Centrum Molendael vinden in toenemende mate poliklinische en klinische operatieve ingrepen plaats, waarbij de patiënt plaatselijk verdoofd wordt. Om de omstandigheden voor de patiënt te optimaliseren, wil het zieken huis de patiënt de mogelijkheid geven tijdens de operatie naar zijn/haar favo riete muziek te luisteren. Als geluids drager is een walkman of discman no dig. Met behulp van een koptelefoon kan de patiënt dan naar de muziek luis teren. Afhankelijk van de ingreep wordt gebruik gemaakt van een infrarood kop telefoon (voor hergebruik) of voor een disposable kop- of oortelefoon. De Stichting Vrienden van Molendael heeft een aantal belangrijke personen in de regio gevraagd zitting te nemen in het Comité van Aanbeveling. Dit co mité bestaat uit acht leden uit Soest, Baarn en Bunschoten. De leden zijn er van overtuigd dat de bedrijfsaktie van de Stichting slaagt. Zij hebben er alle vertrouwen in dat de bedragen die no dig zijn om de plannen te realiseren, worden toegezegd. Het Comité van Aanbeveling van de Stichting "Vrienden van Molendael" bestaat uit: drs. P. Bouw, president directeur KLM, Baarn; mevrouw R. Bremer, journaliste, Soest; C.W. de Bruin, voorzitter Contactgroep Baarnse Bedrijven; L.C. Groen, Burge meester Gemeente Bunschoten/ Spakenburg; mr. D. van Loon, voorzit ter Soester Zakenkring; I. Veerman, al gemeen directeur Van Halteren Holding Bunschoten; J. de Widt, Burgemeester Gemeente Soest; mevrouw drs. M.R.Th.J.G. Wolterink-Oremus, Bur gemeester Gemeente Baarn. Rabobank Het sponsoren van een project voor Medisch Centrum Molendael past uit stekend in het plaatselijke beleid dat de Rabobank nu al ruim 90 jaar voert. Dit negentigjarig bestaan is geen reden ge weest om grootse festiviteiten te organi seren, maar wel om iets extra's te doen voor de cliënten en de gemeenschap. Het grote totaalbedrag van alle (spaar)rekeningen is vooral tot stand gekomen door de voorspoedige groei en de vermogenstoename van de cliënten van de bank. De mensen worden ouder en houden meer geld over om te beleg gen. Juist voor deze doelgroep wordt een ziekenhuis steeds belangrijker. Daarnaast hebben Medisch Centrum Molendael en de Rabobank hun werk gebied in dezelfde woonplaatsen, zodat het sponsorbedrag ten gunste kan zijn van alle cliënten. Daarom heeft de heer J. Porte, sinds 1 april j.1. directeur van de Rabobank Soest/Baarn, besloten het bedrag van f 45.000,- te overhandigen aan de Stichting Vrienden van Mo lendael. Dit bedrag komt overeen met f 1,- per lopende rekening. De Rabobank heeft aangegeven dat zij graag wil dat het Medisch Centrum Molendael dit bedrag gebruikt voor één van de zes familie/hotelkamers, waar van familieleden van terminale patiën ten gebruik kunnen maken en die ook bestemd zijn voor patiënten die na ont slag uit het ziekenhuis nazorg wensen. Met deze schenking vertrouwt Rabo bank Soest/Baarn erop veel cliënten en hun familie een stukje extra service te verlenen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9