r ooriliCabrio tussen KLu, Knijn en kerk... 'Vogel-ziekenhuisje' stap dichterbij Rotary Club Soest-Baarn doneert 50 mille aan AMREF/Flying Doctors Echtpaar Schalkwijk op reis Aanmelding gestart voor provinciale Milieuprijs '96 Rotary Soestdijk zamelt f5.000,- in voor M.C. Molendael Drukke dag op Paardenkamp OENSDAG 5 JUNI 1996 j r mis ruk week(end)je in openluchttheater SOESTER COURANT PAGINA 11 'ie vergelijkt e Soester Courant k l' Prijsuitreiking C1000 en Bakker Bertram Cheque van dansmarathon Slingerland Ai De Soester Duinen Meningen van lezers Limerick Voor een midden- en kleinbedrijf Ziekenhuis krijgt weer geld voor hotelkamer Nieuwe bewoners ingehaald Vernielingen aangericht op openbare weg bordenibp hur ;emeente in ov< Bij een garag 1 '\J iaker Bert Voorn voor zijn de Koninginnelaan. eken en zolen. itelijke schoenmakerij be- r de modernste machines, daarnaast een groot assorti- ïoen-accessoires: veters, poets- en onderhoudsmid- aard, maar óók de originele iel- en Greve-hakken. Ook akken (schooltassen) en kan men er uitstekend te- makerij is gevestigd aan de elaan 42, tel. 6029933, en gging vlak bij het busstation e bereiken voor mensen die n zijn op het openbaar ver- de autoklanten kunnen er erecht: er is volop parkeer- r de deur. De gebruikelijke den zijn van 09.00 tot 18.00 aandag echter vanaf 12.00 dag tot 21.00 uur en op za- 6.00 uur. stelsel wijst op de ligging van in, de groenvoorziening, de ing en de winkels die er zijn. •oenvoorziening houdt geen l »en, de bushalte ligt driehon- ir van onze flat en de nde winkel is de Gemar en chthonderdvijftig meter bij n, en dat stukje Molenstraat hellende. Wat is dan het n die puntentelling? (Juist, u :d, het is de WS). sn al twintig jaar op een '-ketel en iedere keer heeft J ider smoesje om de zaak uit )f het is de goeie ketel niet, testeld en we wachten op af- we zullen het zo gauw mo Hen. aingsbuizen in de badkamers j en winter heet en er wordt ;edaan. Als ik een gulden al die klachten, dan kon ik looie vakantie van houden. tan alles beloofd, maar er uit de bus en nu gaan ze de zes procent verhogen. Dat e regering en dat zal stipt gevolgd, maar over de ver- die ook van de regering zijn irdt niet gesproken, ers zijn tegen die verhoging i, maar vangen bot, daar de i van de regering moeten gevoerd. De redelijke argu- rden opzij gelegd, of komen rste laadje van het bureau te zien ze die niet. Het is ge- struisvogelpolitiek die er erd, en dat zijn we zo lang- wel zat geworden. We zuUen deze onze maatregelen tref- t wonen merendeels oudere Ie leeftijd van zeventig, tach- negentig jaren en daar al ver Wat hebben deze mensen eel van het puntenstelsel? llende en nog hogere huren, :t allemaal worden betaald >W, soms aangevuld met een )entje. ïring die door de WS was en kerk! alsof er nergens een te vinden) is door nog geen onen bezocht en het bestuur erwondering er over uit dat animo voor was. Kunt u dat Nou, ik wel, het is steeds ïdje: de WS is dit van plan, t van plan. "Veel beloven en :n, doet de gek in vreugde ir het jammerlijke is dat we et gek zijn en ons ook niet aken door de WS. ze ons weer keukenblokken dat gaat pas gebeuren in welk najaar?). Als er wordt 'aar gaan jullie dat van be- s het antwoord van de WS it weten we nog niet." Het aal erg vaag. Volgens een rzoek door de WS is negen- over de WS tevreden. De rtzichtig dat ze denkt dat we rijn en er maar één partij is, tien procent die het er niet s, verbannen ze wel naar i huurderscommissies, weest ie. "De vogelaar lokt met Gelukkig gaat er nu waf dat is alleen in het voordeel ders, die het laatste woord C.J. van Nieuwkerk De eerste activiteiten van het zo merseizoen in Cabio, het Soester openluchttheater aan de Soester- bergsestraat, zitten erop. De afgelo pen week vonden er twee concerten 1 en een kerkdienst plaats, waarvan de laatste activiteit het qua "pu blieke belangstelling" overigens duidelijk won. Donderdag beet de drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht (KLu) het spits af van een seizoen dat nog goed op gang moet komen. De bezoekers - enige tien tallen - kregen een fraaie muzikale show voorgeschoteld, die na de pauze uit groeide tot een ware happening toen de muzikanten het hele theater gebruikten en van alle kanten hun muziek over het publiek uitstrooiden. «mm -s Het echtpaar Schalkwijk uit Soest mag acht dagen naar Tosa de Mar in Spanje. De reis voor twee personen hebben ze gewonnen in een door C1000 De Graaf en Bakker Bertram georganiseerde wedstrijd. De hoofdprijs werd hen afgelopen week symbolisch overhandigd in de supermarkt aan de Zuidpromenade. Op de foto v.l.n.r. verkoopmedewerkster Simone, mevrouw en meneer Schalkwijk, verkoopleider Van Boekei van Arie Bertram bv en cheffin Bonita Hilhorst van de versafdeling van C1000 De Graaf. Knijn verzorgde zaterdagavond in het openluchttheater een hartverwarmend optreden. Zaterdagavond was de beurt aan "Knijn", de inmiddels roemruchte Soes ter folkgroep die ter gelegenheid van het 12l/2-jarig jubileum van Verhuur Cen trum Soest een gratis concert in Cabrio gaf. De bezoekers - enkele honderden - genoten van een vrolijk optreden, waarin mooie Ierse ballads werden afge wisseld met o.a. oer-Hollands cabaret. Met dit eerste optreden op eigen bodem (afgezien van een optreden tijdens een van de historische braderieën in Soest- zuid) liet "Knijn" zijn groeiende schare bewonderaars in Soest volledig aan hun trekken komen. 'Kijkpreek' De zondagmorgen-"invulling" van het fraai gelegen theater was van een geheel ander kaliber, hoewel ook hier de mu ziek een belangrijke rol speelde. De jaarlijkse openluchtdienst van de gere formeerde en hervormde kerk trok een meer dan duizendkoppige menigte naar de bossen tegenover Molendael. Ze kre gen daar - net als vorig jaar - een "kijk preek" voorgeschoteld, rondom de bij belse figuur Sara, een rol die met verve werd vertolkt door de Soester actrice Rosemarijn Klifman. Het "stuk" was geschreven door Eit Algra en werd opgevoerd onder regie van Ab Faas, beiden niet onbekend in kerkelijk (en werelds) Soest. Opvallend was verder het fraaie steentjes-mozaïek vol bijbelse symbolen op het podium, dat Leanne Lamalata 's nachts - tussen het optreden van "Knijn" en de kerk dienst in - had gelegd. Ook de muziek voor en na de dienst, evenals vorig jaar verzorgd door het (Jiddische) Klezmer- orkest "Nebbisch un Rebbisch", werd zeer gewaardeerd. De drie totaal verschillende activiteiten maken in elk geval één ding duidelijk: dat Soest met het Cabrio-theater een unieke accommodatie heeft, die - als het weer tenminste mee blijft werken - ook de komende weken een plek is om in dubbel opzicht te genieten: van de be koorlijke omgeving én van de muziek- en theater-optredens die Cabrio er heeft gepland. Het vogelasiel dat de Dierenbe scherming naast het dierentehuis aan de Eemweg gaat bouwen is vo rige week weer een stapje dichterbij gekomen. Voorzitter D. Keetbaas mocht een cheque van 1500 gulden incasseren van danscentrum Slingerland. Dat geld was bij elkaar gedanst tijdens de jaarlijkse dansmarathon bij het dans centrum aan de Weegbreestraat, in april j.1., waaraan ongeveer honderd mensen meededen. Zij steunden op die manier het goede doel: het vogelasiel. De che que werd voorzitter Keetbaas aangebo den door de familie Sepp, de huidige ei genaars van het danscentrum. Het vogelasiel moet (tijdelijke) opvang bieden aan vogels die gewond zijn of an derszins verzorging nodig hebben. Vol gens Keetbaas is het niet de bedoeling dat de vogels er blijvend onderdak heb ben. "Het is meer een soort vogel-zit kenhuisje, waar per jaar naar verwach ting zo'n 1000 a 2000 vogels tereclït kunnen." In de regio bestaat op dit ge bied niets en ook vanuit Baarn wordt het Soester initiatief met belangstelling gevolgd. Keetbaas verwacht - nu de provincie on langs ook haar goedkeuring heeft gege ven - dat de bouw binnen afzienbare tijd van start kan gaan. Al met al gaat het vogel-asiel zo'n 4,5 ton kosten en een flink deel daarvan betaalt de Soester dierenbescherming uit eigen fondsen. V Voorzitter D. Keetbaas van de Dieren bescherming (r.) kreeg de cheque uit handen van Gina Sepp. Foto: Goos van der Wilt Uiteraard is elke financiële bijdrage ui terst welkom en daarom was Keetbaas ook zeer verguld met de "danscheque". Het vogelasiel komt onder leiding te staan van beheerder Piet van Bethlehem, die daarvoor een speciale opleiding bij de Vogelbescherming heeft gevolgd. Het "ziekenhuisje" beschikt over alle benodigde vergunningen voor de opvang van vogels die behoefte heb ben aan verzorging, inclusief roofvogels. Binnen enkele maanden worden de eer ste gevleugelde patiënten verwacht. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM ONBEPERKT zomervoordeel In de maand juni/juli gourmetten, steengrillen voor f 25,00 Tegen inlevering van deze bon. Reserveren is gewenst. Lucullus Festival buffet zondag 16 juni aanvang: 15.00 uur onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. Bel voor meer informatie en reserveer, dan zit u zeker! Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 Beste J. v. B. Als hoog opgeleid man stel ik geheel gratis onderstaande hole in one-limerick beschikbaar voor het achttiende deeltje van de Varenstraat-serie "Een golfende geleerde uit Heerde" (zie de Soester Courant van de vorige week): De milieu-maffia in Drongelen Kan met veel ping-ping pongelen Zoiets als golfen: kunst en kitsch tege lijk. Maar bedolven onder het aardse slijk Kan de Natuur hen niks verdommelen. Jan Visser De provincie Utrecht looft op 25 september haar jaarlijkse Milieu- prijs uit. Alle Utrechtse bedrijven uit de categorie midden- en klein bedrijf (tot 200 medewerkers) kun nen meedingen. De provinciale Milieuprijs bestaat uit een oor konde en een geldbedrag van 10.000 gulden te besteden aan milieumaatregelen in het eigen be drijf. Om in aanmerking te komen, moet een bedrijf blijk geven van een goede bedrijfsmilieuzorg. Wat heeft het bedrijf gedaan om een bijdrage te leveren aan een goed milieu? Te denken valt aan allerlei initiatieven op het gebied van interne milieuzorg, preventie en her gebruik van afval of energiebesparing. Het winnende midden- en kleinbedrijf ontvangt de Milieuprijs provincie Utrecht 1996 uit handen van milieu gedeputeerde R.C. Robbertsen. Een bedrijf kan zich zelf aanmelden, maar ook door anderen worden voorge dragen. Aanmelden is heel eenvoudig. Stuur een briefje met naam, adres, woonplaats en motivering (waarom komt het bedrijf voor de prijs in aan merking?) naar Gedeputeerde Staten, postbus 80300, 3508 TH Utrecht t.a.v. de Platformgroep Milieuprijs, dhr. W. Leemans, kamer DD4-46. Dat kan tot 1 juli 1996. Een deskundige jury beoor deelt de inzendingen. Alle aangemelde bedrijven ontvangen automatisch een uitnodiging voor de feestelijke prijs uitreiking. Vooraf worden er drie bedrij ven genomineerd. Zij delen mee in de publiciteit. Meer informatie: Provincie Utrecht, de heer W. Leemans, tel. 030- 258 36 42. Milieuzorg stimuleren De provincie Utrecht looft sinds 1994 een milieuprijs uit om milieuzorg te sti muleren, afwisselend aan een midden- en kleinbedrijf en een land- en tuinbouwbedrijf. In 1995 ging de prijs naar glastuinbedrijf P. de Koning uit Vleuten, in 1994 naar de fabrikant van onderhouds- en reinigingsartikelen Procar Holding uit Soest. De Rotaryclub Soestdijk heeft maar liefst 5.000 gulden ingezameld voor een hotelkamer in het verbouwde en gerenoveerde ziekenhuis van Medisch Centrum Molendael in Baarn. De voorzitter van de Rotaryclub, de heer R. Havelaar heeft de cheque tijdens de Rotary- bijeenkomst overhandigd aan de heer dr. E.K.J Kreutzer, directeur patiëntenzorg. Havelaar benadrukte dat Rotary het zie kenhuis een warm hart toedraagt, om dat het een regionale functie heeft voor de bevolking en dit perfect past in de doelstelling van Rotary. De Rotaryclub Soestdijk is een service club waarvan de leden zich enorm in spannen om gelden te verzamelen en goede doelen te ondersteunen. Vaak halen zij geld bijeen voor projecten in de directe omgeving en voor de "minder bedeelden" in de samenleving. Zo heeft de club bijvoorbeeld geld opgehaald om kankerpatiëntjes op vakantie te laten gaan. Ieder jaar houdt de Rotaryclub een wijnaktie. Dat wil zeggen dat de leden van de club flessen wijn doorverkopen. Dit jaar zijn er in totaal ongeveer 2.500 flessen wijn verkocht. De opbrengst van de wijnverkoop besteedt de club aan een goed doel. Dit jaar is dat dus het hotelkamerproject van Medisch Cen trum Molendael. Er worden in totaal zes hotelkamers in het nieuwe ziekenhuis in Baarn ge bouwd. Deze zijn bedoeld voor over nachtingen van familie van terminale patiënten. Ook kunnen patiënten ge bruik maken van deze kamers als zij uit het ziekenhuis ontslagen zijn, maar nog wat nazorg wensen. De Stichting Vrien den van Molendael zet zich in om deze kamers gesponsord te krijgen. De Rabobank Soest-Baarn heeft al een helft van een kamer voor haar rekening ge nomen. Ook in Bunschoten is al één kamer "verkocht". Tijdens de Rotary-bijeenkomst heeft Kreutzer een presentatie gehouden over het ziekenhuis: hoe werkt een zieken huis en hoe zit het systematisch in el kaar. Daarnaast heeft hij gesproken over de veranderingen die vanaf 9 oktober plaatsvinden. Op die datum sluit name lijk het oude Zonnegloren, wordt aan het Dalplein in Soest het unieke dag ziekenhuis geopend en is er in Baarn een geheel vernieuwd en gerenoveerd ziekenhuis. Aan het einde van de lezing overhandigde de voorzitter van de Rotary Club de cheque met f 5.000,- aan Kreutzer. Vanzelfsprekend was de directeur van het ziekenhuis hier zeer tevreden mee en beloofde hij er zorg voor te dragen dat het geld aan de hotelkamer besteed wordt. Dr. E.K.J. Kreutzer (l.) kreeg de (sym bolische) cheque van Rotary-voorzitter R. Havelaar. De AMREF/FIying Doctors heeft vijftigduizend gulden kunnen bij schrijven op haar rekening. Het be treft een gift van de Rotary Club Soest-Baarn. Het geld zal uiteinde lijk moeten bijdragen tot de aan schaf van een nieuw vliegtuig voor de organisatie. Dringend verlegen zit de AMREF/ Flying Doctors om een nieuwe Cessna Grand caravan. Een dergelijk toestel kost 1,5 miljoen gulden. De organisatie vliegt boven Oost-Afrika en heeft dus niets met de Australische televisieserie te maken. AMREF staat voor African Medical Research Education Founda tion en is gesticht door dr. Michael Wood. Voorzitter Bas van der Heide van de Rotary Club Soest-Baarn overhandigde de symbolische cheque vorige week in restaurant Darthuizen aan directeur Constance van Haeften van de AMREF/Flying Doctors. Ook reikte hij haar een lijst met daarin vijftig namaak- briefjes van duizend gulden aan. Het geld vergaarde de Rotary Club Soest-Baarn tijdens een congres over mobilisatie, dat op 11 mei op de vlieg basis Soesterberg werd gehouden. Bij die gelegenheid spraken onder meer programmamaker Pieter Jan Hagens, hoofddirecteur P.J. Nouwen van de ANWB, T. Regtuijt van de Raad van Bas van der Heide overhandigde ook een lijst met vijftig tot vliegtuigjes gevouwde nep-briefjes van duizend gul den aan Constance van Haeften. Foto: Goos van der Wilt bestuur Nederlandse Spoorwegen com mandant J.B. Ansink van de vliegbasis Soesterberg en teammanager Willem Jan van Grondelle van de Stichting Na tuur en Milieu. Alle 450 gasten uit het bedrijfsleven moesten een toegangsprijs betalen, waarvan een deel ten goede kwam aan AMREF/FIying Doctors. Een belang rijk deel werd gegenereerd uit sponsor gelden van bedrijven en uit de op brengst van advertenties in het program mablad. Ruim een jaar geleden schonk de Rotary Club Soest-Baarn al tienduizend gulden aan AMREF/FIying Doctors. De halfjaarlijkse open dag op de Paardenkamp (rok afgelopen zater dag weer vele honderden paarden liefhebbers uit het hele land. Ze wa ren getuige van de feestelijke intocht van vijf nieuwe bewoners. Traditioneel is het goed weer op de open dagen van de Paardenkamp, en dat was ook nu weer het geval. Voorzit ter D. Keetbaas, die positie had gekozen op het deksel van de nieuwe mestput, was dan ook blij met de enorme belang stelling. Wel moest hij de menigte mel den dat "First Lady", een van de oudjes, het onlangs op 40-jarige leeftijd welle tjes had gevonden. De nieuwe "oudste" is Basia (ook 40), die trouwens al 20 jaar op de Paardenkamp woont. Keetbaas makte zijn gehoor attent op de nieuwe stallen en de wandelroute ach ter de weilanden van de Paardenkamp, richting Amersfoort, en stelde tevreden vast dat er inmiddels 7 hectare grasland is gemaaid. Het gras is ingekuild als wintervoer voor de 70 bejaarde paar den. Vervolgens werden de vijf nieuwe bewo ners stuk voor stuk feestelijk voorgeleid en naar hun stal gebracht. Een speciale rol was daarbij weggelegd voor de witte pony "Fury" uit Epse, die altijd voor een "kindertreintje" heeft gelopen en on langs ook de hoofdrol speelde in een landelijk verschijnend blad voor paardenliefhebbers. Vooral de jeugd bleek dol te zijn op "Fury", die zich alle drukte rustig liet aanleunen en zich op z'n gemak in zijn nieuwe stal in-stal-leerde. Naast Fury verwelkomde de Paardenkamp nog de paarden "Danny Boy", "Tornado" en "Samantha", maar niet de ook aange kondigde "Katrien", want die was on langs plotseling overleden. Haar aan vankelijke plaatvervanger "Katja" was er - om dezelfde reden - evenmin. In haar plaats was een stal ingeruimd voor. "Carito". Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag verschillende vernielingen aangebracht in Soest dijk. Dit is 's morgens omstreeks ne gen uur door de politie ontdekt. Op de Burgemeester was de tijdelijke installatie vernield en wart verkeersborden in tuinen De politie zette de plaats en lichtte de gemeenfi de defecte installatie, bedrijf aan het waren de papierrolautomaten g leegd en de plastic handschoen over straat verspreid. Op Koninginnelaan was een boom uit grond getrokken.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11