Veel enthousiasme tijdens viering Muziekschool-jubileum in Soest anuóhocM^e en veil |Geen on PydA/S Verkoop-expositie uit stock Jean-Marie van Staveren Grote Poppenbeurs in C-drie 8 Klachten jeugd op 1 CULTUUR r Het Groeneveld Jeugdorkest bestaat maar één dag! Verrassingen en topdrukte in dansschool Slingerland WOENSDAG 5 JUNI 1996 SOESTER COURANT Vrijwilligers Vakature Bank I Werk zoeken in het vrijwilligerswerk 'Thank youfor the music... Komende weekeinde in 'Slakkenhuis' Zaterdag 8 juni, 10.30-16:30 uur 1 Atelier-expositie van Ineke Talen Jubileum optreden Chorus Line in Zeist zeer goed Gemeente pla Weer inbraa waterzuiveri Ger Schorel geeft demonstratie van psychometreren Volksuniversiteit Soest/Soesterberg pagina 1;wOENSDAG 5 Jl Muziekfestijn op zondag 9 juni 'Onbestuurbaar' Modelvliegtuig gaat ervandoor Gordelcontrole Rijverbod Soester Filmhuis: 'Ermo' Jazzconcert met 'Five Up High' i k f x+f.is?+3 Smitsweg 311, telefoon 6012630 I Mensen met een betaalde baan nemen evenzeer deel aan vrijwilligerswerk als werkzoekenden. Dit is één van de con clusies van een sociologisch onderzoek onder 600 mensen in de gemeente Gro ningen. Het onderzoek vergeleek vrij willigers met niet-vrijwilligers om te achterhalen waarom iemand zich onbe taald inzet. Drie factoren bleken van belang: de hoeveelheid vrije tijd, be kendheid met vrijwilligerswerk en erva ring in vrijwilligerswerk. Mensen die lid zijn van "goede doel-or- ganisaties" nemen ook vaak deel aan onbetaalde activiteiten. Personen die geen ervaring in een betaalde baan heb ben doen vaker vrijwilligerswerk dan zij die wel werkervaring hebben. Tevens blijkt de persoonlijkheid een rol te spe len. In het vrijwilligerswerk tref je vaker extraverte mensen met een altruïstische (onbaatzuchtige) persoonlijkheid. De inzet hangt echter af van diens voorkeur voor sociale contacten. De hoeveelheid ervaring is ook van belang. Opvallend is dat vrijwilligers meer tijd besteden aan vrijwilligerswerk naarmate zij meer ge activeerd zijn in het dagelijks werk. 4-119: Culturele instelling Soest vraagt cultuurliefhebber die zich vrijwil lig wil inzetten voor de coördinatie van allerlei activiteiten (zoals organisatie en public relations). 6-132: Beschermde woongroep Soest vraagt vrijwillig(st)er om 1 x per week een bewoner te begeleiden bij het fiet sen. 9-119: Culturele stichting Soest zoekt iemand die juist in de vakantie-periode tijd en zin heeft om hand- en spandien sten te verrichten in en om het open luchttheater. 14-111: Verzorgingshuis Baarn vraagt vrijwillig(st)er die onder begeleiding van een bejaarden verzorgende en/of activiteitenbegeleider, meewerking ver lenen aan het geheugentrainingspro gramma, bewegingsoefeningen en sa men eten en drinken. Internationale hulpverleningeor ganisatie Soest zoekt voor rolstoel-ge bonden persoon iemand die eenmaal per veertien dagen met hem vanuit zijn huis in Soest boodschappen wil gaan doen op zaterdag. 18-138: Internationaal Vrouwen centrum Soest zoekt met spoed een voorzitter en secretaris. Liefst vrijwil ligsters met bestuurservaring. (eventueel kinder-opvang). Informatie: Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 601 26 30. Op vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 juni houdt de Soester beeldende kunstenares Jean-Marie van Sta veren een verkoop-expositie in haar atelier 't Slakkenhuis aan de Dal- weg, tegenover het gemeentehuis. Belangstellenden zijn er die dagen welkom van 11.00 tot 18.00 uur. Jean-Marie van Staveren deinst niet te rug voor uitersten, meent de Utrechtse kunstkenner Hans Lutz. "Haar schilde rijen zijn beurtelings heftig geëmotio neerd of verstild, figuratief of abstract. Ze houdt van zwaar aangezette kleur vlakken en lijnen, maar ook van een bijna tedere laag-op-laag-techniek, waarin het verstilde coloriet een heel subtiele sfeer oproept." Die "extremen" zijn in de driedaagse expositie in het Slakkenhuis zeker terug te vinden. Lutz: "Jean-Marie's oliever ven hebben een grote expressieve zeg gingskracht, een structuur die een ver rassende complexiteit vertoont, een compositie die zowel door de verdeling van de vlakken als hel intense coloriet een grote samenhang heeft. Schilderijen die een zinderende vitaliteit uitstralen, maar tegelijkertijd een grote ernst bezit ten." Het is een lange tijd geleden dat cul tureel centrum C-drie het decor was voor een poppenbeurs, maar zater dag is het weer zo ver. De zalen wor den bezet door vele honderden poppen en enkele tientallen beren. Bezoekers krijgen een goed overzicht van de zo populaire poppen- en beren hobby. Voor verzamelaars is er een mooie stand met oude en antieke pop pen en een stand met vinylpoppen. De beurs is bedoeld voor iedereen die goede herinneringen heeft aan poppen of nieuwsgierig is naar de (verbazend grote) wereld achter de pop. Zij die al poppen maken laten zich inspireren door de vele creaties, anderen zullen een mooie maar verslavende hobby ont dekken. Poppenmaken is zo'n twintig jaar gele den opgekomen en is ondertussen van een rage uitgegroeid naar een volwassen hobby waarin vele mogelijkheden zijn. Zo zijn er veel basismaterialen en een groot scala aan stijlen en technieken. Ook komen in poppenmaken enkele andere hobby's samen zoals (be)schilderen, kleding maken en ont werpen, meubeltjes op schaal maken etc. Deelnemers uit Soest zijn Anja Routers met clowns, Sylvia Ader met "die- ren"poppen en Ineke van der Vlist die mini-beren maakt. Een poppenmaak- ster die er volgens organisator Max Lukas Wolter uitspringt is de Amers- foortse Adrie Stoete, die van een wasachtige kunstklei de fraaiste kinder en babypoppen maakt en zich mag re kenen tot één van de beteren op dit ge bied in ons land. Poppen- en berendokter Henk Hemkes houdt de gehele dag spreekuur en is er zowel voor kapotgespeelde kinder poppen als voor de restauratie van oude en antieke poppen. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur voor een entree van f 5,-/65+ f 3,- /kinderen tot 16 jaar f 1,-. De Soester kunstenares Ineke Talen houdt het volgende weekeinde (zaterdag 15 en zondag 16 juni) een atelier-expo sitie. Dat gebeurt aan de Veldweg 28A, waar het atelier op zaterdag open is van 10.00 tot 18.00 uur en op zondag van 13.00 tot 18.00 uur. De tentoonstelling omvat o.a. acrylschilderijen, model tekeningen en aquarellen. Eventueel kan men - op afspraak - ook buiten de openingstijden een kijkje nemen. Daar voor ken men bellen tel. 6010735. Een de schilderijen van Ineke Talen, die op de atelier-expositie te zien zijn. "Five Up Highzaterdag te zien en te horen in Artishock. Het Soester koor Chorus Line heeft vrijdag zijn jubileum optreden met veel verve gebracht. Het optreden, gehouden in de sfeervolle zaal in de kapel bij Slot Zeist, was een groot succes. Van enkele oud-leden kon men horen dat de groep het afgelopen jaar vooruit was gegaan, de koorleden zelf merkten dit aan het spontane applaus wat vooral klonk na nummers als "Birdland" "Sweet Georgia Brown" en "Tuxedo Junction", waarin verschillende leden van het koor niet onverdienstelijk een solo zongen. Het nummer "Summertime", in een heel ongebruikelijk arrangement, was een van de verrassingen van deze avond, waarin Finneke Prins een voortreffelijke solo'vertolkte en dirigent Henk van den Berg met een trompetsolo juist die zui delijke zwoele sfeer neerzette die ons in deze muziek zo treft en ons de harde kerkbanken doet vergeten. Met de afsluiting van een spetterend "Rhythm of life" brak er dan ook een ovationeel applaus los. Het was een ge weldige avond waarin koor combo en dirigent met elkaar hebben laten zien dat met hard werken en enthousiasme veel bereikt kan worden. Het ligt dan ook in de bedoeling om in dit jubileum jaar nog een cd te maken. Bewoners van de Piet laan hebben bij het stuur geklaagd over d een groepje jongeren, nachts onveilig ma meente kan daar weii maar gaat wel een e> paal neerzetten. Daarmee komt het Coll tegemoet aan de wens aan voldoende straatve heffen. Ook volgens c "hangplek" waar de jeu^ te donker, zodat er spi sociaal-onveilige situati De bewoners hebben al samenscholende jeug hoofd van de gemeen Groen en Milieu, P. Kla een qua samenstellinj groep die de omgeving lerlei troep achter te la tig voorzieningen als bakken en speelvoorzii De jongelui houden zie 4 a 5 uur 's nachts op, wonenden geen pretj nachtrust erdoor wordi Klandermans is met eei maandag 6 mei 's och soonlijk een kijkje ga: toevallig had een "zelf bewoner" de troep vai een grote hoeveelhei sterke-drankflessen - bewoners mogen in v< rechtstreeks met de w Groen en Milieu belle ken, of anders met het omgeving. Opnieuw is ingebrok van de waterzuivering De daders namen uit hoeveelheid gereedsc diefstal is aangifte g man uit Enter. Eén van de ensembles die optreden tijdens het jubileumprogramma van de Muziekschool in "Bos en Duin". goed weer - op het buitenpodium af, zodat het een voortdurend "va-et-vient" was van muziekliefhebbers. Ondanks de grote drukte werd er volop genoten van de afwisselende optredens, en hoewel het programma aanvankelijk nogal dreigde uit te lopen werd het ge heel met veel vindingrijkheid toch nog zo in elkaar gevoegd dat de totale ver traging hooguit twintig minuten be droeg. De luisteraars kregen volop waar voor hun "geld" (de manifestatie was overigens gratis toegankelijk) en aan het slot van het sfeervolle evenement kon ook het publiek een bijdrage leveren aan de gezamenlijke finale onder de titel "Thank you for the music", een speciale bewerking van de bekende Abba-hit, waarmee de muziekschool als het ware in haar eigen "taal" werd toegezongen. In buurthuis De Eng aan de Albert Cuyplaan wordt donderdag 13 juni een demonstratie gegeven over psychome treren. Spirit heeft hiervoor Ger Schorel uitgenodigd. Vanaf 20.00 uur zal hij op eenvoudige wijze uitleggen hoe dit fenomeen in zijn werk gaat. De zaal gaat al om kwart over zeven open. De toegang kost 7,50 gulden voor mensen die geen abonne ment hebben. Voor meer informatie, tel. 6021962. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Omgaan met pubers De puberteit is een ontwikkelings periode vol conflictstof. Onbegrepen boze pubers, verdrietige niet begrij pende ouders. Jongeren die grenzen ver leggen, terwijl ouders waarden en nor men verdedigen. Wat is er toch aan de hand met die opgroeiende pubers, waar missen ouderen de boot? Hoe kunnen ouderen de jongeren helpen om met zo weinig mogelijk conflicten door die pe riode heen te komen? In een ontspan nen sfeer zal de heer Römer, klinisch psycholoog en natuurgeneeskundige, de deelnemers helpen met het zoeken naar bruikbare oplossingen. Aanvang: woensdag 2 oktober, 19.00- 20.15 uur. Docent: drs. J.M. Römer. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 7 van VA uur. Cursusprijs: f 75,- syllabus f 25,- via docent). Klusjes in en om het huis Een korte op de praktijk gerichte cursus die uitermate geschikt is voor doe-het- zelvers. Er wordt aandacht besteed aan eenvoudig gereedschap, boren in hout en steen, zagen, snijden van tegels, enz. Aan bod komt ook het repareren van snoeren, schakelaars, stekkers, lekkende kranen en verstopte afvoeren. Aanvang: woensdag 2 oktober, 19.30- 21.30 uur. Docent: A.S. van Hunenstijn. Cursusadres: gebouw Or lando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 100,- sten cils en materiaal f 25,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Cursusboekje Het nieuwe cursusprogramma 1996/ 1997 wordt niet huis-aan-huis bezorgd, zoals voorgaande jaren. Het cursus boekje wordt alleen verstuurd aan de cursisten van de twee laatste jaren en aan geïnteresseerden. Het cursus programma ligt vanaf maandag 10 juni klaar op het kantoor van de Volks universiteit, het V W-kantoor, de bibli otheken, de boekhandels en het ge meentehuis. Wie vóór 15 juli (begin zo mervakantie) op een taalcursus inschrijft betaalt de "oude" prijs. Vanaf 26 augus tus wordt voor deelname aan een taal cursus de nieuwe prijs berekend. Op zondag 9 juni vindt op het ron deel van kasteel Groeneveld het jaarlijks muziekfestijn plaats van het Groeneveld Jeugdorkest. Meer dan vijftig jonge blazers hebben zich dit jaar opgegeven om mee te doen aan het meest unieke orkest dat Nederland kent. Het bestaat nl. maar één dag. Het orkest wordt zondagmorgen om half tien geformeerd en 's avonds na het concert weer opgeheven, om het vol gende jaar in een misschien wel heel andere samenstelling (dat hangt dan van de inschrijvingen af) weer te herrijzen. Deelnemers hebben de muziek die die dag wordt gespeeld thuis gestuurd ge kregen om die in te studeren. Om half tien is het verzamelen geblazen in Kas teel Groeneveld, waar dirigent van die dag Bert Nellestijn klaarstaat met de laatste instructies. Dan beginnen om tien uur de repetities die, met enkele pauzes, doorgaan tot half vier. Om vier uur vindt op het rondeel het openbare concert plaats waar de inge studeerde werken worden uitgevoerd. Na afloop van dat concert wordt het Groeneveld Jeugdorkest, zoals gezegd, weer opgeheven, want dat is het unieke van dit ensemble, het bestaat maar één dag en doet op deze manier geen enkele concurrentie aan bestaande jeugd- en leerlingenorkesten, integendeel, het tracht samen musiceren te stimuleren. Het bezoekend publiek aan Kasteel Groeneveld hoeft zich in afwachting van het concert die dag niet te vervelen, want tijdens de repetities van het Jeugd orkest (die niet toegankelijk zijn) treden er in het park vanaf 12.00 uur verschil lende blazersensembles op. Achtereen volgens zijn te beluisteren: Tiro-jacht- hoorngroep; Trombone-ensemble Eem- land; First Harlem Pipeband; Doloroso Renaissanceblazers; Tiro-jachthoorn- groep; Weesper Saxofoonkwartet; First Harlem Pipeband; Weesper saxofoon kwartet; en dan tenslotte het Groene veld Jeugdorkest o.l.v. Bert Nellestijn. Het muziekfestijn vindt plaats op geza menlijk initiatief van de Baarnse Muziekkring en Kasteel Groeneveld. De toegang is helemaal gratis. De organisa toren rekenen op veel publieke belang stelling. Een bewoner van de Ruysdaellaan mist sinds zondag zijn modelvliegtuig. Het betreft een wit, ongeveer 2.60 meter lang toestel met een benzinemotortje. De eigenaar had het zondag op de Leusderhei de lucht ingelaten, maar het toestel werd plotseling onbestuurbaar en verdween in de richting van De Vlas akkers. Bij een politiecontrole op de Dalweg ter hóogtê van het Raadhuisplein werd donderdagmorgen met name gekeken naar het (niet) dragen van de auto gordels. Van de 536 passerende auto mobilisten kregen er 27 een proces-ver baal; ook 4 passagiers gingen op de bon. Drie uur lang heeft een 27-jarige Soes ter geen auto mogen rijden, omdat hij onder invloed achter het stuur was ge kropen. De politie zag hem zaterdag morgen om drie uur op de Steen- hoffstraat rijden en hield hem even la ter bij de Dillenburglaan aan. Donderdag 6 juni: Regisseur Zhou Xiaowen dingt niet om de gunst van de westerse kijker. Liever vertelt hij gewoon zijn verhaal. Het sultaat is er des te mooier om. Ermo is een ambitieuze plattelands vrouw die koste wat kost haar dromen verwezenlijkt. Ze is economisch zelf standig, haar echtgenoot is een apa thische luiaard en ze verlangt naar een liefhebbend mannenlichaam. Net als veel andere slimme boeren dijt Ermo goed bij de nieuwe vrije marktprincipes van de Volksrepubliek. In tegenstelling tot fabrieksarbeiders produceren boeren immers hun eigen handelswaar. Tot haar stomme verba zing sleept Ermo een aardig bedrag bin nen met de verkoop van een grote par tij zelfgemaakte manden, 's Nachts maakt ze met primitieve machines haar eigen mie, die ze overdag in de dichtstbijzijnde stad verkoopt. Wanneer ze de kans krijgt om in een restaurant mie te maken met moderne apparatuur, stijgen de inkomsten aanzienlijk. Rijk wordt Ermo er niet van, want thuis zit ten een impotente echtgenoot en een verwend zoontje op haar geld te wach ten. Geld en sex zijn belangrijke drijfve ren voor de mens. Ermo ontdekt dank zij haar buurman beide. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50-cjp/65+ f 6,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 6019577. Filmagenda juni: Donderdag 13 juni: "Zusje"-Robert Jan Westdijk. Donderdag 20 juni: "Krava"-Karel Kachyna. Donderdag 27 juni: "De Jurk"-Alex van Warmerdam. In juli en augustus is het Filmhuis geslo ten! Zaterdag 8 juni: Het is niet ongebruikelijk dat jazzmusici zich zo nu en dan uitvoerig bezighouden met stijlen uit het verleden. Zo ook tenorsaxofonist Jasper Blom. In de Groep Five Up High richt hij zich met opmerkelijk succes op een stijl die is ontstaan in dé jaren vijftig. De muziek van Five Up High is voor een aanzien lijk deel gebaseerd op de zogeheten Hard-Bop, een stijl die voornamelijk wordt gekenmerkt door een grote mate van vitaliteit en directheid-muziek die in een jazzcafé beter tot haar recht komt dan in een concertzaal. Ondanks deze (her)oriëntatie op de jazztraditie klinkt Five Up High onmis kenbaar eigentijds. Er wordt uitsluitend gebruik gemaakt van eigen composities en arrangementen (voornamelijk van de hand van Jasper Blom) hetgeen bij draagt aan het geheel eigen karakter van de groep. Meteen wordt duidelijk dat de muziek van allerlei illustere Amerikanen niet zomaar heeft gediend als voorbeeld, maar veel meer als inspiratiebron voor meer eigenzinnige uitstapjes. Een van de aardige kanten van Five Up High is dat nu eens niet geprobeerd wordt om de Hard-Bop uit jaren vijftig na te spe len, maar vreemd genoeg komt men juist daardoor veel dichter bij de essen tie van deze stijl. Zo wordt de muziek nergens glad of braaf, maar blijven de scherpe kantjes intact. Bezetting Five Up High: Jasper Blom- tenorsaxofoon; Carolyn Breuer-alt saxofoon; Jeremy Menacia-piano; Marius Beets-bas; Joost Patocka-drums. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 7,50. "Wat een weldaad, die Zoiets verwacht je eij meer in een politieke recht-voor-z'n-raap aa iederen zo opgewekt en bij blijft..." Aan het woord is Feml criminologe en spree tweede dag van de "Vrede en veiligheid bi bereik", georganiseei PvdA- en SPD-Soest i end van 31 mei t/m 2 ji Het gezelschap is dan uitg deelnemers, waaronder vi mentariërs. Er wordt ind gediscussieerd, maar het ook aansprekend: "veiligh De discussie maakt belevingsverschil tussen N Duitse sociaal-democral Als PvdA-ers vol overtui zet en activering van bur; ken voorstaan, vatten de 5 afschuw op als een pleidi gerwachten". Pas als duid de PvdA met de weerbaa gers bedoelt dat deze ze aan de leefbaarheid van woonkwaliteit, sociah inbraakpreventie enz.) r ers echt geïnteresseerd; Dat kennen wij niet. Hot dat aan?" Vooroordelen "Ik had eigenlijk niet v zegt Waltraud. "Al 20 jaa aan Nederland voor mi taboe. Ik ben daar een dochter als een paria beh welijk!" Spijt dat zij nu tc ze allerminst: "Ik voel he ding. Eindelijk kan ik n len wegkieperen en kan standpunten die nieuw Behalve naar vooroordel conferentie naarstig cultuurverschillen. Dit le lijk niet meer op dan 1 van Albertjan Peters (vo van Bestuur van d( Enschede): "Dat Nederl door de kleine schaal va bekrompen doen over af: voor Duitsers een rit vai een peuleschil is." Zaterdagnacht echter, i De RMA-muziekschool kan, zeker wat het "Soester" deel betreft, terug kijken op een uitstekend geslaagde jubileumviering. Vooral het muziekspektakel, woensdagavond in partycentrum Bos en Duin, werd een indrukwekkende gebeurtenis, waaraan honderden al-dan-niet- muzikale Soesters zeer plezierige herinneringen bewaren. De meeste activiteiten rondom het jubi leum speelden zich af in "RMA-hoofd- stad" Amersfoort, maar ook Soest en Leusden leverden een fors aandeel in de muzikale feestelijkheden. Dat gold bij voorbeeld al voor de officiële opening in de Sint Aegtenkapel, die dinsdagavond verricht werd door jhr. Beelaerts van Blokland, commissaris van de koningin. Eén van de onderdelen was de uitvoe ring van een aantal composities, ge schreven door "eigen" RMA-leerlingen, zoals de 13-jarige Maarten de Leur uit Soest, die met zijn keyboard-composi tie "Space Flight" (door hem zelf be dacht en uitgevoerd) de handen op el kaar kreeg. Deze "moderne" compositie vormde een zeer gewaardeerde afslui ting van de optredens, die meestal van klassiek "snit" waren, en maakt duide lijk hoe breed het muziek-onderwijs bij de RMA georiënteerd is. Scholieren uit Soest konden woensdag middag hun muzikale inzichten beproe ven tijdens de muzikale speurtocht in het winkelcentrum Hartje-Zuid. Daar traden acht verschillende groepjes RMA-muzikanten voor het voetlicht, strijkers én blazers, en desgewenst mochten de deelnemers'de instrumen ten ook even "uitproberen". Verder moesten ze vragen beantwoorden en die invullen in een puzzelformulier, waarna ze beloond werden met een fraai RMA- petje. Bomvol Bos en Duin Het hoogtepunt van de "Soester" jubileumviering was uiteraard het spek takel in een bomvol partycentrum Bos en Duin, waaraan meer dan 670 muzi kanten medewerking verleenden: zes koren en twee muziekkorpsen, plus naar schatting enkele honderden toeschou wers/luisteraars. Een flink deel van de activiteiten speelde zich - gelukkig met Aan het eind van een cursus volgt meestal een afsluitend examen. Vaak is de examentijd een span nende tijd, die bol staat van span ningen en emoties. Daarom is het begrijpelijk dat, als je het voor het kiezen hebt, je kiest voor de moge lijkheid om het (eind)examen te ontlopen. Maar dat gold niet voor de leerlingen van dansschool Slingerland. Deze leerlingen meldden zich in grote aantallen vrijwillig aan voor de Medaltest op vrijdag- en zaterdagavond 24 en 25 mei. Natuurlijk kennen we de slogan "Dansen is plezier voor twee" en "De leukste school is de dansschool", maar het moment dat je een rug nummer in ontvangst neemt en je de vloer opgaat, krijgen de nerveuze kriebels vaak vrij spel. Soms kon je de spanning dan ook van het gezicht lezen, soms verraadde een trillende hand dat de figuren die men in de voorafgaande tijd spelenderwijs had geleerd, nu niet meer helemaal vanzelf gingen. Maar ter wijl de familieleden aanmoedigingen riepen en vrienden op hun beurt zaten te wachten, vlogen de dansminuten om. Zo ging het ook dit jaar weer in dans school Slingerland, waar Jan en Gina Sepp voor een avondvullend pro gramma hadden gezorgd. Daarbij wer den zij deskundig terzijde gestaan door dat er, zowel op de vrijdagavond in de persoon van Diana Diepen, als op de zaterdagavond met Jaap ter Beek, vak kundige juryleden aanwezig waren, die tot de besten van Nederland gerekend kunnen worden. Als je in de ogen van deze juryleden hoog weet te scoren, dan moet dat een aanmoediging zijn om ver der te gaan met dansen. Maar er was meer te doen dan de Medaltest-ronden voor brons, zilver, anud top- en sportklasse. Want behalve Hat er geregeld door het publiek gebruik gemaakt kon worden van de parket- vloer, stond de bezoekers op beide avonden nog een tweetal verrassingen te wachten. Zo hadden de leerlingen op eigen initiatief een sprankelende forma- tie/showdans ingestudeerd, onder be zielende leiding van Dennis van de Heu vel, daarbij geholpen door Linda Husman. De formatie wist binnen een tijdsbestek van nog geen twee weken een wervelende show op muziek uit de film Grease in elkaar te zetten, die ter gelegenheid van de sluiting van het dansseizoen op deze avonden werd op gevoerd. Eigenlijk zou het daarom jam mer zijn als het tot slechts twee voorstel lingen beperkt blijft. Overigens gold ook voor de leden van deze groep dat zij nog voor hun medaltest opgingen. Daarnaast hadden Jan en Gina Sepp voor deze gelegenheid nog wat vuur werk in de kast liggen. Zij, die in 1992 nog de besten van de wereld waren ge weest, hadden nog één keer het rokkos- tuum en de ballroom jurk uit de motteballen gehaald en zij dansten in hun eigen dansschool een gedeelte uit hun kampioensprogramma. Een reeds bejaarde dame hoorde men verzuchten: "O, wat is dit schitterend, wat geniet ik hiervan." De demonstratie was inder daad indrukwekkend, hoewel maar heel af en toe iets van de ballroomfiguren te herkennen was die de leerlingen die zelfde avond met veel verve hadden uit gevoerd. Veel van die leerlingen hadden, toen zij zich bij dansschool Slingerland aan meldden, echter nog nooit gedanst en hadden geen idee met welk been je een Engelse wals begint. Des te leuker is het dan ook om deze mensen nu, aan het eind van hun cursus, frank en vrij de vloer op te zien gaan, waar ze zich nu heel gemakkelijk kunnen bewegen. Dan is het duidelijk dat de leukste school de dansschool is, waar je inderdaad plezier voor twee kunt hebben. Overigens was het bij het afdansen bij Slingerland zo gezellig en druk dat je zou kunnen zeg gen dat het plezier voor iedereen was.

Soester Courant | 1996 | | pagina 12