ÖHAK m reen onderwerp te min voor discussie op VdA/SPD-weekendconferentie Geen haast met experiment voor bijstandstrekkers Kunst-ontbijt voor Soester politici irLióhOCK Klachten over 'nachtgedrag1 jeugd op Pieter de Hooghlaan Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Mavo Soest geeft cursus wiskunde voor (groot-)ouders Buslijn 70 als lijn 16 via Hellestraat naar Hoogland PAGINA IpwnFMQnars 5 juni 1996 mhuis: 'Ermo' en veiligheid binnen grensbereik' SOESTER COURANT PAGINA 13 «concert met eUpHigh' Gemeente plaatst lantaarnpaal leum optreden "us Line in tzeergoed h Crescendo speelt in Pekingtuin Weer inbraak bij waterzuivering Sociale Dienst heeft het te druk rtï i De Soester Duinen Soester Courant Fietster struikelt over trompet {(/ft KOM, KIJK, VERBAAS U EN NEEM MEE Natuur O Nabij Natuurwandeling 'Nuchter' kijkje in Kunstuitleen Fietstas vermist met medicijnen Verkeersmaatregelen tijdens Stratenloop Wim van lloorn RENOV.TIE yiVOBj ONDERHOUD Dienstregeling aangepast ;enhoffstraat 46, tel. 60195 77 iderdag 6 juni: seur Zhou Xiaowen dingt niet om! nst van de westerse kijker. Liever t hij gewoon zijn verhaal. Het re- t is er des te mooier om. i is een ambitieuze plattelands- die koste wat kost haar dromen izenlijkt. Ze is economisch zelf- ig, haar echtgenoot is een apa- e luiaard en ze verlangt naar een bbend mannenlichaam. Is veel andere slimme boeren ïrmo goed bij de nieuwe vrije] principes van de Volksrepubliek, jenstelling tot fabrieksarbeiders iceren boeren immers hun eigen ïlswaar. Tot haar stomme verba^ leept Ermo een aardig bedrag bin- iet de verkoop van een grote par-l lfgemaakte manden, 's Nachts t ze met primitieve machines haar mie, die ze overdag in dei tbijzijnde stad verkoopt. Wanneer' kans krijgt om in een restaurant maken met moderne apparatuur 1 de inkomsten aanzienlijk. Rijk Ermo er niet van, want thuis zit- :n impotente echtgenoot en een nd zoontje op haar geld te wach- eld en sex zijn belangrijke drijfve er de mens. Ermo ontdekt dank- ir buurman beide, mg 20.30 uur. 3 f 7,50-cjp/65+ f 6,00. veren vanaf 19.30 uur, tel 77. tagenda juni: ;rdag 13 juni: "Zusje"-Robert Jan ijk. erdag 20 juni: "Krava"-Karel na. ;rdag 27 juni: "De Jurk"-Alex van erdam. en augustus is het Filmhuis geslo- rdag 8 juni: niet ongebruikelijk dat jazzmusici nu en dan uitvoerig bezighouden ijlen uit het verleden. Zo ook axofonist Jasper Blom. In de Five Up High richt hij zich met •kelijk succes op een stijl die is in in de jaren vijftig. De muziek ve Up High is voor een aanzien- :el gebaseerd op de zogeheten Bop, een stijl die voornamelijk gekenmerkt door een grote mate aliteit en directheid-muziek die in zzcafé beter tot haar recht komt een concertzaal. ïks deze (her)oriëntatie op de ditie klinkt Five Up High onmis- I ir eigentijds. Er wordt uitsluitend k gemaakt van eigen composities ingementen (voornamelijk van de van Jasper Blom) hetgeen bij- aan het geheel eigen karakter van :p. Meteen wordt duidelijk dat de j van allerlei illustere Amerikanen I maar heeft gediend als voorbeeld, eel meer als inspiratiebron voor igenzinnige uitstapjes. Een van lige kanten van Five Up High is eens niet geprobeerd wordt om d-Bop uit jaren vijftig na te spe- i aar vreemd genoeg komt men ardoor veel dichter bij de essen- deze stijl. Zo wordt de muziek s glad of braaf, maar blijven de kantjes intact. )foon; Carolyn Breuer-alt- ïets-bas; Joost Patocka-drums. vang 21.00 uur. Toegang f 7,50. Up High", zaterdag te zien en te Artishock een weldaad, die sfeer hier. oiets verwacht je eigenlijk niet meer in een politieke partij. Die «cht-voor-z'n-raap aanpak, waar lederen zo opgewekt en ontspannen ij blijft..." ^an het woord is Femke Halsema, riminologe en spreekster op de jweede dag van de conferentie Vrede en veiligheid binnen grens- >ereik", georganiseerd door de PvdA- en SPD-Soest in het week- bnd van 31 mei t/m 2 juni. Het gezelschap is dan uitgegroeid tot 60 deelnemers, waaronder vier Europarle mentariërs. Er wordt inderdaad stevig ;ediscussieerd, maar het onderwerp is >ok aansprekend: "veiligheid op straat". )e discussie maakt meteen een >elevingsverschil tussen Nederlandse en Duitse sociaal-democraten zichtbaar. i\ls PvdA-ers vol overtuiging meer in- :et en activering van burgers in de wij ken voorstaan, vatten de SPD-ers dit vol tfschuw op als een pleidooi voor "bur gerwachten". Pas als duidelijk wordt dat le PvdA met de weerbaarheid van bur gers bedoelt dat deze zelf meewerken lan de leefbaarheid van hun buurt (de woonkwaliteit, sociale veiligheid, inbraakpreventie enz.) raken de SPD- ers echt geïnteresseerd; "Wijkbeheer? Dat kennen wij niet. Hoe pakken jullie lat aan?" Vooroordelen 'Ik had eigenlijk niet willen komen," pegt Waltraud. "Al 20 jaar is een bezoek ian Nederland voor mij een volstrekt [aboe. Ik ben daar een keer met mijn lochter als een paria behandeld, afschu welijk!" Spijt dat zij nu toch hier is heeft ze allerminst: "Ik voel het als een bevrij ding. Eindelijk kan ik mijn vooroorde len wegkieperen en kan ik genieten van standpunten die nieuw voor mij zijn." "Behalve naar vooroordelen wordt op de conferentie naarstig gezocht naar cultuurverschillen. Dit levert aanvanke lijk niet meer op dan ht commentaar jvan Albertjan Peters (voorzitter College van Bestuur van de Hogeschool Enschede): "Dat Nederlanders, beperkt floor de kleine schaal van hun land, wat bekrompen doen over afstanden. Terwijl jvoor Duitsers een rit van 600 kilometer een peuleschil is." Zaterdagnacht echter, als iedereen na een uitbundig dansfeest moe en geluk kig in zijn stoel hangt, wordt toch een cultuurschokje gemeld. Als SPD-ers verzuchten: "Waarom hebben wij altijd zoveel meer plezier als wij met PvdA-ers op stap zijn?" Om meteen daarna te besluiten dat de SPD-Soest geen feest meer organiseert zónder hun PvdA- vrienden. Zekerheidshalve wordt ook de Surinaamse muziekgroep "Mahoga- ny" voor het eerstvolgende feestje uitge nodigd. Conflictbeheersing Natuurlijk ontkomt een conferentie met "vrede en veiligheid" als thema niet aan een oordeel over de oorlog in Bosnië. Over de inzet van eigen troepen in een Europees vredesleger zijn vooral de SPD-ers uiterst terughoudend. Het Duitse aandeel in twee wereldoorlogen heeft van de SPD een overtuigd anti militaristische partij gemaakt. Toch zijn ook de Nederlandse politici, naar het oordeel van oud-ambassadeur Van der Tas (ook conferentie-deelne mer), tot een afwachtende opstelling geneigd. En is de Bosnische politici dui delijk gemaakt dat zij, "als zij zich aan hun oerdriften blijven overgeven, er niet op hoeven te rekenen dat beschaafde Europeanen hun bloed aan Bosniërs zullen verspillen." Van der Tas bleek al eerder de absolute lieveling van alle conferentiegangers met zijn innemende presentatie van soms zeer gewaagde, altijd ter zake kundige en goed gedoseerde opmerkingen. Waarbij hij soms met graagte citeert uit de rede van koningin Beatrix bij haar aanvaarding van de Karei de Grote- prijs. Met name die passage waarin de koningin benadrukt hoe uniek de Euro pese eenwording is. Uniek, niet omdat het nooit eerder is geprobeerd (tenslotte hebben keizers en Hitier Europa ook tot eenheid willen dwingen), maar omdat het ditmaal op basis van vrijwilligheid en overleg gebeurt. Europese samenwerking inzake vredes handhaving blijkt voor sociaal-democra ten vooral een kwestie van conflict-pre ventie (voorkomen is beter dan gene zen). Waarbij van een Europees vredes- instituut (die als een soort KNMI de politieke depressies en kans op oorlog moet voorspellen) meer wordt verwacht dan van een gemeenschappelijk militair ingrijpen. Tussen neus en lippen voorspelt Europarlementariër Jan Marinus Tijdens de conferentie in 's-Graveland werd er in verschillende groepen gedis cussieerd over allerlei veiligheids aspecten. Wiersma, op grond van eigen waarne ming en gezag, dat de vanuit het middenoosten oprukkende water- schaarste de belangrijkste bron van nieuwe oorlogen zal zijn. De taalkwestie Hoe groot soms het verschil is tussen droom en daad, blijkt op de derde en laatste conferentiedag. Als PvdA- afdelingsvoorzitter Rob Risseeuw een eerder genomen besluit, om de sociaal democratische samenwerking met een derde partner uit te breiden, wil concre tiseren. Met zijn, aanvankelijk in het Engels gevoerde, betoog illustreert hij trefzeker een barrière van formaat; het vinden van de geschikte voertaal. De beperkte beheersing van het Engels aan SPD-zijde levert een dilemma op: uit breiding met een partner buiten Duits taalgebied biedt wel een ruime keuze uit kandidaten maar beperkt de verdere uit wisseling tot oppervlakkige en meer toe ristische contacten. Tenslotte kiezen de sociaal-democraten toch voor verdie ping, liever dan voor verbreding. Waar mee een derde partner voorlopig uit het zicht verdwijnt. Huiswerk Volgens goed gebruik is geen onder werp de sociaal-democraten te min voor een discussie. Dit levert uiteindelijk een uitgebreid scala aan meningen, maar heel weinig concrete standpunten op. Dus moet er in het vervolg meer aan dacht voor minder zaken zijn. Ter com pensatie vindt het volgende overleg al over een half jaar in Duitsland plaats. Lokale veiligheid blijft het centrale thema met aandachtspunten als: drugs beleid, woon- en wijkbeheer. Ook nu zullen de afdelingen thuis weer veel voorbereidend werk moeten doen. De samenwerking met Europarlemen tariërs blijkt al een verworvenheid. Ook Van der Tas zal zijn rol als ster-speler blijven vervullen. Nadat dit alles in de agenda's is geno teerd, blijkt het afscheid slechts een kwestie van minuten. Verlangend naar eigen stamtafel en bed, maken allen zich snel uit de voeten. Immers, de vrede is niet alleen met woorden gediend, maar moet morgen alweer bij elkaar worden verdiend... ster koor Chorus Line heeft zijn jubileum optreden met ve gebracht. Het optreden, en in de sfeervolle zaal in de ij Slot Zeist, was een groot ïle oud-leden kon men horen oep het afgelopen jaar vooruit an, de koorleden zelf merkten 't spontane applaus wat vooral a nummers als "Birdland" Jeorgia Brown" en "Tuxedo waarin verschillende leden mor niet onverdienstelijk een ;en. ner "Summertime", in een heel kelijk arrangement, was een errassingen van deze avond, nneke Prins een voortreffelijke 'Ikte en dirigent Henk van den een trompetsolo juist die zui- 'oele sfeer neerzette die ons in :iek zo treft en ons de harde en doet vergeten, fsluiting van een spetterend of life" brak er dan ook een 1 applaus los. Het was een ge- vond waarin koor combo en aet elkaar hebben laten zien ard werken en enthousiasme kt kan worden. Het ligt dan bedoeling om in dit jubileum- en cd te maken. ewoners van de Pieter de Hoogh- paan hebben bij het gemeentebe- tuur geklaagd over de overlast van ien groepje jongeren, die de buurt 's lachts onveilig maken. De ge beente kan daar weinig aan doen, naar gaat wel een extra lantaarn- taal neerzetten. Daarmee komt het College in elk geval ègemoet aan de wens om het gebrek lan voldoende straatverlichting op te teffen. Ook volgens de Remu is de Jiangplek" waar de jeugd zich ophoudt te donker, zodat er sprake is van een ociaal-onveilige situatie. De bewoners hebben al jaren last van de samenscholende jeugd. Volgens het hoofd van de gemeentelijke afdeling Groen en Milieu, P. Klandermans, is het èen qua samenstelling vrij constante groep die de omgeving bevuilt door al lerlei troep achter te laten en regelma tig voorzieningen als groen, papier bakken en speelvoorzieningen vernielt. De jongelui houden zich er vaak tot wel a 5 uur 's nachts op, wat voor de om wonenden geen pretje is omdat hun pachtrust erdoor wordt verstoord. IKlandermans is met een medewerker op maandag 6 mei 's ochtends vroeg per soonlijk een kijkje gaan nemen, maar toevallig had een "zelfwerkzame buurt bewoner" de troep van die nacht - o.a. een grote hoeveelheid bierblikjes en sterke-drankflessen - al opgeruimd. De bewoners mogen in voorkomend geval rechtstreeks met de wijkuitvoerder van Groen en Milieu bellen, zo is afgespro ken, of anders met het Meldpunt Woon omgeving. Hoewel de gemeenteraad bij de voorjaarsnota geen geld heeft willen uit trekken voor de extra verlichting op de Pieter de Hoogfilaan, die overigens wel als "probleemsituatie" is aangemerkt, heeft het College nu besloten 3000 gul den uit het bestaande potje voor straat verlichting beschikbaar te stellen. Zaterdagavond 8 juni zijn de muzikan ten van het harmonieorkest van Cres cendo Baarn in de buitenlucht te beluis teren op één van de mooiste plekjes in Baarn, de Pekingtuin. Dit prachtige park met z'n unieke muziekkoepel vormt het decor van een gratis tuin- concert, waarin men kan genieten van een gevarieerd licht programma met muziek van J. de Haan, J. Stoeckart en K. Vlak. Vanaf 19.30 uur klinkt het or kest onder leiding van dirigent Wim Vedder uit de muziekkoepel. Opnieuw is ingebroken op het terrein van de waterzuivering aan de Maatweg. De daders namen uit een container een hoeveelheid gereedschap mee. Van de diefstal is aangifte geedaan door een man uit Enter. Er is geen haast bij de aanvraag om als gemeente Soest in aanmerking te komen voor de nieuwe experi mentele regeling, waarbij bijstand strekkers onbetaald vrijwilligers werk mogen doen met behoud van hun uitkering. En bovendien heeft de Sociale Dienst het veel te druk. De medewerkers van de dienst hebben op dit moment hun handen vol aan de "heroriëntaties", waarbij alle bijstands gerechtigden in Soest door de ambte lijke molen van de Sociale Dienst gaan en wordt bekeken of zij - krachtens de nieuwe Bijstandswet - nog voor een uit kering in aanmerking komen óf op zoek moeten naar betaald werk. Er is nog geen zicht op de uitkomst van die ge sprekken, zo laat W. Rip, hoofd van de afdeling sociale dienstverlening, in zijn advies aan het College weten. Rip reageert daarmee wat afhoudend op de suggestie van de PvdA-fractie, die er onlangs op heeft aangedrongen haast te maken met de aanvraag van de experi menteer-status. Kansloze bijstandstrek kers - dat wil zeggen: uitkeringsge rechtigden zonder reëel uitzicht op een betaalde baan - zouden op die manier vrijwilligerswerk kunnen gaan doen en zo gestimuleerd worden bij het zoeken van een baan. Dan moeten er nog wel afspraken wor den gemaakt over hoeveel uur ze vrij- willig aan de slag mogen en hoeveel ver goeding ze daarvoor mogen ontvangen zonder dat hun uitkering in gevaar komt. De PvdA-fractie dacht aan maxi maal 1200 gulden per jaar. Te vroeg De Sociale Dienst vindt de gedachte achter het PvdA-voorstel prima; ze wa ren daar zelf óók al op dat idee geko men - "de doelgroep (die het niet lukt werk te krijgen) is ook voor ons een se rieuze gegadigde om aan te melden voor zo'n project" - maar het is nog wat te vroeg om de experimenteerstatus aan te vragen en de afdeling is op dit moment dus nog te druk met de heroriëntatie- gesprekken. Wat dat er precies ,mee te maken heeft wordt uit het advies niet duidelijk; op het eerste gezicht zou men toch denken dat zo'n experimentele re geling dan juist als geroepen komt, maar misschien kunnen ze bij de Sociale Dienst geen twee dingen tegelijk. In elk geval is wel duidelijk dat de afdeling geen haast heeft. Bovendien is de "fatale" datum voor de aanvraag bij het ministerie niet 1 juli, zoals de PvdA-fractie per abuis dacht, maar 31 december. En tenslotte, aldus het advies, zijn er nog maar héél weinig gemeenten die zo'n aanvraag hebben ingediend. "Wij staan overigens een spoedige inzending voor," aldus de So ciale Dienst. 4' RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM 75-jarig jubileum van restaurant De Soester Duinen vieren we op vaderdag! We starten met een overheerlijk Tappas voorgerechten buffet. Heldere bouillon met stukjes verse asperge Als hoofdgerecht serveren wij naar keuze een varkenshaas of tongfilet of een biefstukje van de haas. Diverse aardappeltjes, verse seizoensgroente en verschillende sauzen. Als passende afsluiter serveren wij een uitgebreid nagerechten buffet. Bij mooi weer vindt dit allemaal buiten plaats. Aanvang 17.30 uur, zondag 16 juni. De prijs voor vaders: f 7,50. Volwassenen a f 47,50 p.p., kinderen oqder de 12 jaar a f 22,50 p.p. of een kindermenu a f 10,50. (max. 1 vader per gezin, bestaande uit min. 3 pers.). Reserveer, dan zit u zeker! Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Muziek is ook niet alles, moet een 30- jarige Soesterse gedacht hebben toen ze vorige week donderdag op de Noorder- weg min of meer over haar eigen trompet struikelde. Ze had het instru ment in een koffertje achter op haar fiets, maar toen het koffertje tussen de trappers geraakte kwam ze ten val. Met beenletsel werd ze overgebracht naar Molendael-Baarn. Bloemdecoraties 'icftb cuAAuMen Wij helpen u met het maken van élfxmt deco 'udieS op onze sfeervolle nieuwe lokatie in de oude Kerkebuurt. 0lcW'n(fec<!'Udie'S in de maand juni. Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw, moemmeyc en mcIuUww /cu-dc <r ïMfc<'V(>n. Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Kerkstraat 13a - Soest Telefoon: 035 - 602 97 98 Betrokkenheid van ouders bij het onderwijs dat hun kinderen krijgen, is één van de belangrijkste factoren die het met goed gevolg doorlopen van de school beïnvloeden. Alleen alle veranderingen die in het onderwijs zijn doorgevoerd, waardoor het zelf genoten onderwijs nogal ver schilt van het huidige, houden ouders tegen om deze betrokkenheid ook daad werkelijk tot uitdrukking te brengen. Daar wil de Mavo-Soest graag iets aan doen. Daarom wordt er i.s.m. BBBA- Mathematica een korte mondelinge cur sus georganiseerd, waarin de wiskunde in de basisvorming (verplichte stof voor alle schooltypen) op een attractieve wijze wordt gepresenteerd. Ouders én grootouders van leerlingen aan de Mavo-Soest kunnen gratis deel- nemen aan de try-out versie van deze cursus. Ook anderen zijn welkom; al leen voor hen geldt het gereduceerde (50%) tarief van f 75,-. Deze laatstge noemde groep kan zich schriftelijk aan melden bij de Mavo-Soest aan de Valeriaanstraat. De cursus neemt 3 keer 2 uur in beslag en wordt gegeven in het schoolgebouw aan de Valeriaanstraat op drie achtereenvolgende donderdagen, te we ten: 20 en 27 juni en 4 juli 1996. Aanvangstijd is telkens 19.15 uur en de eindtijd is ca. 21.30. Voor nadere infor matie kan men zich tussen 9.00 en 12.00 uur wenden tot de administratie van de school, tel. 601 56 89. oi Naiuuibcscheimmgseduc, Op zondag 9 juni 1996 wordt door I.V.N.-Eemland in Baarn een natuur wandeling gehouden in het bosgebied 't Hooge Erf, gelegen ten zuiden van de Hilversumsestraatweg. Om 14.00 uur staan natuurgidsen klaar op het parkeer terrein bij restaurant "Groot Kievitsdal". Dit punt is bereikbaar met Midnet-lij- nen 70 en 59. 't Hooge Erf is een bosgebied tegen de westflank van een 20 meter hoge heu vel in het noordelijke gedeelte van de Utrechtse Heuvelrug. Aangezien we starten op 5 meter hoogte hoeft u nau welijks te klimmen. Het behoort tot het landgoed Pijnenburg en valt onder Boswachterij de Vuursche, hier be grensd door twee vrij drukke verkeers wegen. Het is een afwisselend bos met voorna melijk lariksen en zwarte dennen, met hier en daar een verdwaalde eik en een beukenlaan. Ook is er nog wat hei te vinden. Het bos is in deze tijd van het jaar op zijn mooist. Op het terrein ziet men nog duidelijk de stuwwallen uit de ijstijd en er zijn zelfs nog enkele (gere staureerde) grafheuvels te vinden uit het stenen tijdperk (ca. 1700 voor Chr.) Die grafheuvels zijn in 1926 opgegraven en van 1966 tot 1979 is er nogmaals gegraven, waarbij een tweetal urnen zijn gevonden. Ook struiken en kruiden vra gen onze aandacht en mogelijk zien we iets van insecten en misschien andere dieren die in dit gebied voorkomen. De verbindingswegen zijn van belang voor tal van dieren om elkaar te treffen, want als uitwisseling tussen individuen en eenzelfde soort bemoeilijkt wordt, dan wordt inteelt in de hand gewerkt. Daarnaast spelen verbindingswegen een rol in de vorm van zgn. "wissels". Dit zijn vaste paden die bijvoorbeeld door dassen worden aangehouden bij het voedsel zoeken. Of in het geval van jonge vossen, die wegtrekken uit hun oude gebied op zoek naar een eigen ter ritorium. Dit moet natuurlijk mogelijk blijven zonder dat er teveel dieren aan het verkeer ten offer vallen. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 601 81 36 Donderdag 6 juni Vandaag komt basisschool De Krijt- molen uit Amsterdam voor-een school reis. Zij gaan als echte boeren en boe rinnen helpen met de dieren, brood maken, boter maken en nog veel meer. Ook is er een groep die gaat proberen om de gevangen Robin Hood te helpen. Ze sluiten hun schoolreis af met een prachtig toneelstuk. Vrijdag 7 juni Vandaag is basisschool De Zeetuin te gast voor een Robin Hood schoolreis. D.m.v. allemaal opdrachten moeten de kinderen Lady Marianne helpen om haar man Robin Hood weer terug te vinden. Vanmiddag komen Yori en Babet hun veijaardagsfeest vieren. Zaterdag 8 juni Vandaag komen Marijn, Loretta, Nathalie en Julia hun feest vieren op het kinderparadijs. Maandag 10 juni De kinderen van basisschool De Scha kel gaan onze circusdirecteur helpen met het maken van een echt circus. De kinderen kunnen clown worden, tijgers, paarden en verder alles wat in het circus Dinsdag 11 juni Vandaag komen de Santenkraamschool en de Wingerd voor een boerderij schoolreis. 's Middags komt Maike haar verjaardag vieren. Woensdag 12 juni De OBS De Corlaer komt voor een circusschoolreis. Peuterspeelzaal Pin keltje komt langs voor een aantal leuke activiteiten. Volgens bepaalde waarnemers is nuchterheid niet de meest in het oog springende karakter-eigen schap van de doorsnee-politicus in Soest. Sommigen worden zelfs wel eens in een staat gesignaleerd die allerminst nuchter genoemd kan worden, maar afgelopen zaterdag morgen was daarvan (nog) niets te bespeuren. Een inwoner van Soest meldde de po litie vorige week dat hij, na een bezoek aan de apotheek in Overhees, zijn fietstas was kwijtgeraakt. Dat moest ge beurd zijn op of in de omgeving van het kruispunt Dalweg-Beukenlaan. In de tas bevond zich een hoeveelheid medicijnen die met name voor kinderen gevaarlijk kunnen zijn. Het ging om een zwarte fietstas die met paars band is afgezet. Voor zo ver bekend is de tas nog niet teruggevonden. In elk geval niet bij de Soester raadsle den die de moeite hadden genomen om tussen half negen en negen uur aanwe zig te zijn in de bibliotheek Overhees, waar namens de Kunstuitleen Soest - die daar resideert - een vorstelijk ontbijt was aangericht, compleet met koffie, verse broodjes, sapjes en ruim beleg, verzorgd door de voortreffelijke catering van naaste buur C-drie. Onder aanvoering van wethouder Neks Blommers en haar Baarnse collega Bloemers, smaakten de dames en heren politici (sommigen voorzien van "aan hang" of vertegenwoordigd door min dere goden in de partij) er diverse ge noegens tegelijk: naast de koffie en de broodjes ook de kunst die in de Kunst uitleen ruim voorhanden is. Het gezelschap, onder wie ook me vrouw De Widt (van de burgemeester), werd ontvangen door directeur Riana Luiks en kunstuitleenster Marja Kui pers. Het ontbijt was georganiseerd on der het motto "onbekend maakt onbe mind" en sommige politici namen inder daad voor het eerst een kijkje in de De politici waren voor het ontbijt uit geweken naar de belendende ruimte van de bibliotheek. Kunstuitleen. Met deze kennismaking hoopten Luiks en Kuipers de pleidooien voor het voortbestaan van de gesubsidi eerde voorziening kracht bij te zetten. Of dat lukt moet nog worden afgewacht. De Kunstuitleen is druk met een leden werfactie, die zich inmiddels ook uit strekt tot het "kunst-arme" Baarn. Uit de buurgemeente is inmiddels vijf pro cent van het ledenbestand afkomstig, aldus Riana Luiks, die het gezelschap duidelijk maakte dat Soest best een beetje trots(er) mag zijn op z'n artotheek, die juist door politieke beslis singen op de tocht is komen te staan. Of al die kunst, zo vroeg op hun vrije zaterdag, de politici ook echt beviel staat niet vast. De koffie en de brood jes gingen er in elk geval wél in. De liefde van de man gaat door de maag, zegt het spreekwoord, en misschien geldt dat ook wel voor de subsidie voor de kunst... In verband met de Soester Stratenloop gelden dinsdag 11 juni tijdelijke verkeersmaatregelen in het Smitsveen. Tussen 18.00 en 22.00 uur is de Valeriaanstraat in zijn geheel afgesloten voor alle verkeer. Verder zijn afgesloten de Varenstraat (tussen de Weegbree straat en de Veenbesstraat), de Weegbreestraat (tussen de Valeriaan straat en de oprit Smitshof) en de Smitsweg (tussen de oprit Smitshof en de kruising met de Weegbreestraat. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW S Sinds maandag 3 juni rijden de bus sen van lijn 70 (Soest-Amersfoort) overdag als lijn 16 via het busstation Hellestraat. Zowel heen als terug rijden de bussen onder lijnnummer 16 vanaf station Amersfoort van en naar Hoogland. Soest heeft daar mee overdag een rechtstreekse ver binding met Hoogland gekregen, 's Avonds en op zondag rijdt lijn 16 niet. Dan rijdt lijn 70 van en naar de Hellestraat. Om de bussen van lijn 70 (Amersfoort - Hilversum) beter op tijd te laten rijden was de koppeling aan een andere bus lijn in Amersfoort noodzakelijk. De ver tragingen ontstonden vooral door de verkeersdrukte op het traject tussen het Dierenpark en het centrum van Amersfoort. In de nieuwe dienstregeling is gekozen voor de stadbuslijn 16 naar Hoogland. Door de aanpassing van de vertrektijden met een paar minuten is de kans op vertragingen nu aanzienlijk AV- kleiner geworden. Vanuit Soest behoort lijn 70 rond 10 minuten over het hele en halve uur op station Amersfoort aan te komen. Vol gens de dienstregeling moeten deze bus sen drie minuten later vertrekken als lijn 16 naar Hoogland en rijden via het bus station Hellestraat. Vanuit Hoogland passeren de bussen - die als buslijn 70 door zullen rijden naar Soest en Hilversum - het busstation Hellestraat om 11 minuten over het hele en halve uur. Vervolgens zullen de bus sen als buslijn 70 om 12 minuten vóór i het hele en halve uur vanaf station J Amersfoort vertrekken. 's Avonds en op zon- en feestdagen rij J den de bussen tussen Soest ef Amersfoort als lijn 70 van en naar h busstation Hellestraat. Buslijn 16 ri dan niet en Hoogland wordt dan diend door buslijn 76 tus Amersfoort en Bunschoten. Zoals der bekend gemaakt verandert de bediening door buslijn 70 in Soest

Soester Courant | 1996 | | pagina 13