,29 ,29 51 I O!9 5! oo Stadt Soest bulkt van gastvrijheid w 00 Geen spectaculaire voetbaltransfers Veel mutaties bij heren Stam/SoVoCo 'Een overwinning van het collectief' We sftSIk KNALLENDE AANBIEDING: jong belegen kaas HTION Programma uitwisseling Pijp is leeg bij VVZ'49 PAGINA 1 B WOENSDAG 5 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 ATLETIEK Stratenloop van AV Pijnenburg op dinsdag 11 juni Houkes terug naar SEC; De Jong en Van de Broek naar Hees VOETBAL Volgende week Nederlandse invasie tijdens sportuitwisseling Soesters vierde van district West 1 Kaasspecialist wint bedrijfsvoetbaltoernooi Judith Lazonder keert in najaar terug in damesteam VOLLEYBAL Heren AV Pijnenburg winnen estafette Eemmeerloop Natuurlijk willen wij onze overwinning met u vieren met deze gratis voetbalfluitje Snelheidscontrole gemakken y i In liet Smitsveen wordt dinsdag 11 juni de Soester Stratenloop gehou den. Start en finish zijn te vinden op de Smitshof en het parkoers strekt zich uit over de Smitsweg, de Weegbreestraat, de Valeriaanstraat en de Varenstraat. De lengte van het af te leggen traject is 1.200 meter en daarmee vierhonderd meter korter dan het oude parkoers in de wijk Klaarwater. Om 18.30 uur klinkt het eerste startschot, verricht door sportwethouder Ries van Logtenstein, het laatste om 20.45 uur. Het pro gramma bevat wedstrijden voor basis- en middelbare scholieren, een be- drijvenestafette en individuele loop- nummers over verschillende afstanden. De organisatie is wederom in handen van atletiekvereniging Pijnenburg. Op het terrein van de Smitshof wordt een braderie gehouden en aan de deel nemers en de toeschouwers worden lek kernijen uitgedeeld. Voor de muzikale ondersteuning zorgen de Hollevaten die 's winters het Thialf-stadion in Heerenveen op hun kop zetten. Echt spectaculaire verschuivingen op de Soester transfermarkt voor voetballers hebben zich dit jaar niet voorgedaan. Zoals enige tijd al be kend was, keert Luits Houkes na zes jaar terug naar SEC. De laatste drie seizoenen speelde hij voor Soest, daarvoor een poosje bij NVC. Houkes' positie van libero zal worden ingenomen door René de Bree die, evenals Martijn de Jonge en trainer Peter Visee, Greenstars de rug toekeert. De Jonge speelde tot enkele jaren gela den al voor de blauwwitten. Schinkels opvolger Visee kwam in de jaren tach tig ook al eens voor Soest uit, toen als speler. Soest moet het komend seizoen doen zonder spits Michiel van der Hoeven. Hij stopt in verband met zijn werkzaam heden. Arthur Dieters, een doelman uit Groningen, heeft zich aangemeld bij de club op de Bosstraat-Oost. Behalve Houkes komen ook de achttienjarige Johnny Jagernath (van AFC Quick 1890), Bijl (Saestum) en Kemal Gürbuz naar SEC. Gürbuz speelde het afgelopen seizoen bij UW en voetbalt daarnaast bij Firtina'93 in de zaal. Vertrokken bij SEC, waar Jos van Rouwendaal de nieuwe hoofdtrainer wordt, zijn Peter de Jong, Michael van de Broek en Jasper Grendel. Zij komen volgend seizoen uit voor Hees dat ook twee spelers uit Houten en een van DOSC begroet. Jaap van de Veer begint aan zijn tweede seizoen als trainer. Remi van der Pol (SEC) en Errol Scheffers (Huizen) hebben de deur aan de Verlengde Oude Utrechtse- weg achter zich dicht gedaan. Bij VVZ'49 vertrok niemand van de selectie, behalve Ernst Jansen die ove rigens nauwelijks aan de bak kwam in het eerste. Hij gaat terug naar Soest. Nieuw bij WZ'49 zijn trainer Henk van Asch en de spelers Abdelhak Belarbi (na een jaartje HVC), Patrick Diks (MVV'58) en doelman Peter Haringsma. De laatste speelde voorheen bij Hees, maar was de laatste jaren als zaalkeeper actief. Bij SEC-zaterdag vertrekt alleen Teus Verwoerd. De topscorer heeft voor Hees gekozen. Verder zal Razzo van Dam, op eigen verzoek, vermoedelijk in het tweede elftal gaan spelen. Trainer Hendrik-Jan de Boer krijgt aanvulling voor zijn selectie in de personen van Frits Prins (Eemboys), Mark Schendeling (jeugd), Remi van der Pol (terug van Hees) en Rob Pauw (Soest). Luits Houkes In het Duitse Soest zijn ze klaar voor de ontvangst van 165 Neder landse Soesters die op vrijdag 14 juni koers zetten naar de Westfaalse stad. Het programma voor de sport uitwisseling is klaar en er zijn vol doende gastgezinnen voor de huis vesting van de tieners en hun bege leiders. Voor de meeste deelnemers is het de eerste keer dat ze de pittoreske stad invaderen. Per bus vertrekken ze om 13.00 uur vanaf de parkeerplaats bij sporthal Beukendal. Ongeveer drieën half uur later worden ze verwacht bij het Bürgerzentrum Alter Slachthof, een tot cultureel centrum verbouwde slachterij bij het Jahnstadion. Daar worden ze welkom geheten door Bürgemeister Peter Brüseke en kunnen ze kennisma ken met hun tijdelijke huisgenoten. Bij de besteding van de avonduren mo gen de sporters hun eigen gang gaan, al zal het op prijs worden gesteld als ze om acht uur met hun aanwezigheid de dan sers een hart onder de riem steken. Het openingsonderdeel van de uitwisseling vindt plaats bij Dansschool Kettner. Vermoedelijk zal elke deelnemende Duitse sportclub een eigen invulling ge ven aan de vrijdagavond. Zo kunnen de basketballers waarschijnlijk rekenen op een barbecue. Sportwedstrijden De zaterdag staat voornamelijk in het teken van de sportwedstrijden. "We hebben de zaalsporten zoveel mogelijk in één hal gepland, zodat de sporters elkaar kunnen treffen," zegt Reiner Brügger, voorzitter van het Stadtsport- verband Soest. Hij vindt het jammer dat de hockeyers, de tennissers, de zwem mers, de tafeltennissers, de badmin tonners en de atleten er niet meer bij zijn, hetgeen overigens voor een aantal van hen niet de eerste keer is. "De be treffende clubs hier hadden graag mee gedaan," aldus Brügger. Het aantal deelnemers uit Nederland is de laatste acht jaar gedaald van 290 naar 165. Vier jaar geleden reisden nog 180 sporters naar Soest Duitsland. Nieuw op de agenda van de twee jaarlijkse uitwisseling zijn softbal en fris bee. Leerlingen van het Griftland Col lege geven zaterdagmiddag in het Jahnstadion demonstraties van deze twee sporten. Volgens docent Ruud ten Kley belooft met name het frisbeeën een spectaculair schouwspel te worden. Een aantal andere middelbare scholieren ontmoet 's middags leeftijdgenoten in het Archigymnasium voor een teken wedstrijd. Verder kan worden gekeken naar basketbal, handbal, volleybal en judo en voetbal. En om 18.00 uur worden de wielrenners van Tempo Toer en Hansa Soest bij de Bördeschule verwacht. Zij hebben dan 250 kilometer in de benen zitten sinds hun vertrek op zaterdag morgen uit Soest Nederland. Feestavond Om 20.00 uur barst in het Bürger zentrum Alter Schlachthof de feest avond los. Er is voor elk wat wils, be looft Brügger. "Het gebouw bestaat uit verschillende ruimten, zodat iedereen Vakwerkhuizen zijn er voldoende te zien in de duizend jaar oude binnenstad van Soest. Zoals op de Marktplatz. aan zijn trekken komt. Er is een disco theek en live-muziek, maar wie dat wil, kan ook ergens rustig zitten praten." Tijdens de feestavond wordt natuurlijk de uitslag van de sportuitwisseling be kendgemaakt. De volgende morgen, om 10.00 uur, blaast de Aldegrever Big Band af voor het Frühschoppen in het Jahnstadion. De band, die twee jaar geleden al in Soest-Zuid optrad, zorgt voor de vro lijke ondersteuning van een aantal acti viteiten die voor de deelnemers aan de sportuitwisseling zijn georganiseerd. Ómdat veel Nederlanders voor de eer ste keer naar de Westfaalse stad komen, sluit hij evenwel niet uit dat menig gast gezin zijn gast meeneemt naar de Möhnesee die in de mooie, glooiende omgeving van de Stadt Soest ligt. Binnen de stadswallen biedt het duizend jaar oude centrum de bezoeker veel fraais. Op cultureel gebied is er veel te zien, het uitgaansleven is oergezellig en wie nog tijd over heeft om te winkelen, kan zijn ogen uitkijken als hij over de promenades loopt. Dit moet dan wel vóór zondagmiddag half drie, want dan wordt iedereen ge acht bij het Bürgerzentrum Alter Schlachthof in de bus te stappen voor de terugreis, die hen tussen 18.30 en 19.30 uur zal afzetten bij sporthal Beukendal. Evenals alle vorige deelnemers aan de sportuitwisseling zullen ze ongetwijfeld de conclusie trekken dat de Stadt Soest bulkt van de gastvrijheid. Noodgevallen Indien de achterblijvers in Nederland tijdens de sportuitwisseling in geval van nood contact moeten hebben met een van de Nederlandse deelnemers, kan de politie in de Stadt Soest worden gebeld, tel. 004929213830. Ook kan eventueel Hotel Gellerman worden gebeld, waar de oficiële gasten uit Soest Nederland verblijven: tel. 0049292173167. VRIJDAG 14 JUNI 13.00 uur Vertrek per bus vanaf sporthal Beukendal. 16.30 uur Aankomst Bürgerzen trum Alter Schlachthof met ont vangst en indeling bij gastgezinnen. 20.00 uur Dansen (Dansschool Kettner). ZATERDAG 15 JUNI 10.00 uur Handbal dames (Börde schule). 11.15 uur Basketbal dames (Bör deschule). 13.00 uur Voetbal dames (Jahnsta dion). 13.00 uur Volleybal dames (Börde schule). 14.00 uur Tekenen(Archigymna- sium). ZATERDAG 15 JUNI 14.00 uur Softbal en frisbee (Jahnstadion). 15.00 uur Handbal heren (Bör deschule). 15.00 uur Voetbal heren (Jahnsta dion). 16.00 uur Judo (Pestalozzischule). 16.15 uur Basketbal heren (Bör deschule). 18.00 uur Aankomst wielrenners (Jahnstadion). 20.00 uur Feest (Bürgerzentrum). ZONDAG 16 JUNI 10.00 uur Frühschoppen (Jahnsta dion). 14.30 uur Vertrek per bus vanaf het Bürgerzentrum Alter Slachthof. De spelers van VVZ'49 kunnen eindelijk de voetbalbeslomme- ringen uit hun hoofd zetten. In De Meern werden de groen- witten vierde in de strijd om de districtstitel voor afdelingskam pioenen. Duidelijk werd dat de pijp bij WZ'49 leger is dan die van de te genstanders, al wonnen de Soesters nog wel met 2-1 van Bloemendaal. Gerard Becker en Peter van de Munt waren de doelpuntenmakers in deze wedstrijd. Daarvoor was al met 1-0 verloren van NFC. Van SRC en Valken'68 kon de ploeg van de scheidende Sjirk Bajema evenmin winnen. Beide duels eindig den in 1-2. Becker en Gert van de Munt tekenden voor de Soester treffers. SRC won het toernooi, waarin de wedstrijden twee keer twintig minuten duurden, en mag op 15 juni in Zeeland deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. Receptie De sportvereniging VVZ'49 houdt op vrijdag 14 juni een receptie in ver band met het afdelingskampioen schap dat het eerste elftal op zaterdag 11 mei veilig stelde. Iedereen is wel kom tijdens deze bijeenkomst die van 20.00 tot 22.00 uur wordt gehouden in het clubhuis aan de Eemweg. Het team van de Kaasspecialist heeft het voetbaltoernooi van de bedrijfs- competitie gewonnen. In tegenstelling tot sommige kazen vertoonde de verdediging van het sterrenteam allesbehalve gaten. Op het veld van WZ'49 toonde de Kaasspecialist zich de beste van de ne gentien deelnemende teams. Vermoedelijk zal het eerste heren team van Stam/SoVoCo volgend seizoen nauwelijks nog te herken nen zijn. Vier spelers gaan weg en van twee anderen is niet bekend of ze blijven. De ploeg van de nieuwe trainer Jan Jansen wordt aangevuld met volleyballers uit het tweede. Na een gecombineerde training besloot Jansen in overleg met de technische commissie (tc) dat de routiniers Coen Werkhoven en Ron Goethals plaats zouden moeten maken voor jongere spelers. Werkhoven heeft dit niet geac cepteerd en zegt bedankt te hebben. Voor Goethals is een aparte rol wegge legd. Volgens Jacques Hardenberg van de tc zou hij in elk geval de thuis wedstrijden van heren 1 als wisselspeler, maar vooral als mentale leider moeten bijwonen. "Hij heeft een natuurlijke manier van leiding geven en moet de jonge jongens ondersteunen, al wil ik niet zeggen dat hij een vader-figuur wordt," aldus Hardenberg. Behalve Werkhoven zijn Arno van Ekelen en Oscar van Leeuwen vertrok ken. Van Leeuwen kreeg een aanbieding bij tweede divisionist Vollkei. Spelver deler John van Brummelen kijkt de nieuwe situatie eerst nog even aan en Jaap van der Vinne blijft in principe, maar verblijft vanwege zijn werk vaak in het buitenland. Of Sander Rasker blijft, is eveneens de vraag, omdat hij in Amsterdam studeert en mogelijk in de hoofdstad gaat wo nen. Mocht Rasker ook vertrekken, dan zal Goethals alsnog een vaste plaats in het eerste team krijgen. De enige van wie honderd procent zeker is dat hij blijft, is Jan Visser. Nieuw in de herenploeg zijn Sander Buitendijk, Richard van Rouwendaal, Erwin Keune, Marcel Swart en Roel Richmond. De laatste speelden begin jaren negentig al in het eerste, Swart heeft een aantal invalbeurten achter de rug. Hij zou volgens Hardenberg heb ben aangegeven dat hij niet langer de rol van spelverdeler ambieert en liever als buitenaanvaller wordt gebruikt. Als dit gebeurt, wordt wellicht Juriën van Slooten bij de selectie gehaald. Dames Judith Lazonder keert terug in het eer ste damesteam van Stam/SoVoCo. Dit heeft trainer/coach Buddy Doornbos desgevraagd meegedeeld. De buiten- aanvalster, die vermoedelijk na de zo mervakantie moeder wordt, zal in het najaar haar rentree maken en dit bete kent een versterking voor de huidige selectie. Doornbos moet echter op zoek naar een spelverdeelster. Voor deze rol is nu al leen Manon Lancee beschikbaar, maar de sleutelpositie moet dubbel zijn bezet. "In het allerhoogste geval heb ik nog iemand achter de hand. Dit is een reëele oplossing, maar het vraagt wel opoffe ring van haar en ik zal dan m'n overre dingskracht moeten aanspreken," aldus Doornbos die zegt dat het gaat om een volleybalster die op tweede divisie niveau uitkomt. De reserve-spelverdeelster van een ere divisieclub die in beeld was, heeft zich teruggetrokken. Een midaanvalster uit de tweede divisie die meetrainde, is door Doornbos te licht bevonden. Deze week traint wel een midaanvalster uit de eerste divisie met Stam/SoVoCo mee. De eerste indrukken van Doornbos over de spelersgroep zijn positief. Ondanks dat ze een loodzwaar seizoen achter de rug hebben, is de motivatie volgens de opvolger van Servaas Klute uitstekend. 'ÏSïiSiSssSs'" Als je de beste bent van 150 teams geeft dat een goed gevoel en de vijf heren van AV Pijnenburg zaten dan ook lekker in hun vel. Voor het eerst in de geschiedenis won de Soester club de estafette van de Eemmeer loop. Henk Wallet, Berend Drent, Erik Tol boom, Dick van den Broek en Douwe Tijsma zetten in twee uur, 54 minuten en zestien seconden de snelste tijd neer in Spakenburg. Wallet beet het spits af en overtrof zich zelf in het polderlandschap richting Nijkerk met een tijd van 37.34. Ook normaal 11?5 per kilo MNJW heel kilo nu: Aanbieding geldig t/m zaterdag 8 juni. Winkelcentrum Zuidpromenade (naast C1000 Winkelcentrum Overhees (naast A&P) De vijf succesvolle atleten van AV Pijnenburg liepen gezamenlijk op de fi nish af. Drent kweet zich uitstekend van zijn taak door de negen kilometer langs het Eemmeer af te leggen in 33.22. Hij werd afgelost door Tolboom die het gevreesde deel richting Huizen (met wind tegen) voor zijn rekening nam. De Soester haalde de ene na de andere con current in en voordat hij in Huizen ar riveerde, had hij de koppositie overge nomen. Over de 11 kilometer deed hij slechts 36 minuten. Extra gas In de vierde en langste etappe gaf ook Van den Broek extra gas. De Pijnen burger in vorm bouwde de voorsprong uit en kon na 35 minuten en 22 minu ten het werk overlaten aan Tijsma die de laatste negen kilometer afraffelde in 31.58. Hij verdeelde zijn krachten op de klinkers van Eemdijk en finishte met minuten voorsprong op de concurrentie in Spakenburg. Vorig jaar was AV Pijnenburg als zesde geëindigd, het jaar daarvoor was de derde plaats behaald. Doordat de Rogier-ploeg, meestal bestaande uit coryfeeën als Tonnie Dirks, niet deel nam, ging AV Pijnenburg zaterdag voor de eindzege. 'Een overwinning van het collectief', zou Tolboom na afloop van de Eemmeerloop zeggen. Het damesteam van AV Pijnenburg weerde zich eveneens uitstekend en legde beslag op de tweede plaats achter AV Triathlon. De winnende tijd was 3.47.26. Anita Klifman, Yvonne Dorst, Nel Koster, Henny Pot en Ingrid Sukel hadden vier minuten meer nodig. Er deden ook negen veteranenteams van AV Pijnenburg mee. Hun eindtijder varieerden van 3.35.50 tot 4.38.06. De politie hield donderdagmiddag e snelheidscontrole op de Middelwi straat. In een uur tijd werden 442 au gemeten, waarvan er 13 duidelij hard reden. Twaalf bestuurders kr ter plekke een proces-verbaal; de tiende krijgt 't over de post nagest De top lag op 70 km/u. &P

Soester Courant | 1996 | | pagina 17