Êffl Gfl LTC Soestdijk doet stapje terug Debuut Soest-Zuid met tweede plaats Regio-titels Springbokken Firtina'93 verdedigt titel niet Bedrijfscompetitie nadert einde SEC-jeugd op de foto met Silooy rs Tweede stek Frank de Groot PAGINA 18 InvmI r 6031310 KINDER FIETSJE GRIFT Knieblessure Saskia Huizinga kost ploeg veel punten TENNIS Laatste wedstrijd tegen Halfweg eindigt gelijk TENNIS Sanitair VOLLEYBAL Toekomst van Stam/SoVoCobij de beste acht Duivenberichten Wie aan sport doet leest de Soester Courant VOETBAL Hees mikt op open dag op F-pupillen Voorverkoop voor duel Feyenoord bij Tabakorie Akkerman Vrouw belandt in ziekenhuis na val Zaterdag jubileumshow in Aqua Indoor TURNEN Christiaan Rietveld goed op NK ATLETIEK Nieuw clubrecord van Paul Spronk in Speedo finale Automobiliste bij botsing gewond DVS/De Kuil nieuwe Soester zaalvoetbalkampioen ZAALVOETBAL Veldvoetbaltoernooi gewonnen door de Kaasspecialist Donald Molenaar vierde op drijfnat circuit Barcelona WOENSDAG 5 JUNI 1996 SOESTER COURANT ISPORTI PAGINA 19 irhuur enb. vervoer n gr. dakter- woonkmr m. lilet/douche. op en moge- lanv. in over- 97.000,- k.k. ren woonwijk TUIS m. gar., tot. ca. 270 op stahoogte, n keuk. m. plafond, bij- nr m. douche terslp.kmr m. Ip.kmr (v/h 2) ider m. ruime ;ing m. aansl. egane grond is nwe plafonds, 445.000,-k.k. ►V. m. kantoor- >t. 139 m2. od. toil., trap- plav.vl., open i keuk. m. inb- jest. uit 2 ver- aansl. wasapp. ,v. 2 m. dakka- Iderbergingm. Tuin zuidwest, sch. ventilatie, ra dikke spouw eg, kan snel. 269.000,-k.k. NVM JHRIKSLAAN 74 L. 035 - 601 28 70 RIJWIELEN 3ROMFIETSEN Een sterk en veilig koopt u vertrouwd bij bobank! jmplete at hij u rnhard baar onder 141. w.v. f 100,- suwe I Het eerste zondag mix-team van LTC Soestdijk heeft een stapje terug moeten doen en zal volgend seizoen in de derde klasse uitkomen. Die conclusie kon in het afgelopen weekeinde worden getrokken na de 5-3-nederlaag tegen Dekkertennis. De Soester punten werden binnen- geslagen door Peter Dijkema, Ingeborg Vonk en een van de mixen, die keurig over beide partijen werden verdeeld, omdat de uitslag ervan toch geen con sequenties meer zou hebben. De verwachtingen waren zo positief in de aanloop naar de competitie, maar de knieblessure van Saskia Huizinga gooide roet in het eten. "Ze is onze eerste dame en we hadden met haar meer punten gehaald, in de enkels, in de dubbels en in de mixen," aldus Wernsen. Door de afwezigheid van Huizinga werd nieuwkomer Vonk eerste dame en zij pakte veel punten voor Soestdijk en zou dus zeker als tweede dame ook veel par tijen hebben gewonnen. In het dames- dubbel verloor Vonk met verschillende invalsters regelmatig in drie sets en ook op dit gebied zou Soestdijk meer buit hebben kunnen maken met Huizinga op de baan. Hetgeen niet wegneemt dat onder ande ren Karin van Koningsbrugge een com pliment verdienen voor de wijze waarop ze hun rol van invalster vertolkten. Wernsen is dan ook content met hun bijdrage. De trainer kan zich overigens troosten met de wetenschap dat alle tennissers bij de club aan de Schrikslaan blijven. On danks dat de ploeg afzakt naar de derde klasse, wil de trainer/coach zowel een derde heer ais dame aan zijn team toe voegen. De naam van Diederick Muiier is al genoemd en ook een tennisser uit Rotterdam zou geïnteresseerd zijn in een verbintenis met Soestdijk. "We gaan eerst de competitie met de technische commissie evalueren en dan zien we wel verder." Wernsen heeft goede hoop dat Soestdijk volgend jaar kampioen wordt en zo doende terugkeert in de tweede klasse. "Met dit team zijn we te sterk voor de derde klasse." Debutant Soest-Zuid heeft de com petitie in de derde klasse afgesloten met een tweede plaats. De ploeg eindigde gelijk met Halfweg, waar mee zondag remise (4-4) overeen werd gekomen, maar bleek een setje meer te hebben gewonnen. Op de laatste speeldag begonnen vier teams met 28 punten aan hun karwei. Be Quick won met 7-1 en veroverde de titel. De voorsprong op Soest-Zuid en Halfweg bedroeg drie punten. "Je speelt voor de theoretische kans, maar die was eigenlijk niet reëel. We hebben het al laten liggen tegen Randenbroeck (4-4) en Be Quick (3-5). Daarvan hadden we eigenlijk moeten winnen, maar het is wel goed om zo'n competitie mee te maken. Dan weet je waar het fout is gegaan," aldus trainer Pieter Verbrugh. In Halfweg ontmoette Soest-Zuid de jongste tegenstander van de derde klasse. In het enkelspel moest Arno Jellema het afleggen tegen S. Bijl, de Nederlandse kampioen onder zestien jaar en verloor Sonja Huizinga van de veertienjarige Vanessa Elmendorp die overigens tot de beste vier Nederlandse speelsters van haar leeftijd mag worden gerekend. Verder had Mariëlle van Soest weinig in te brengen tegen de pas vijftienjarige Nathalie Birac, maar bleef Xander de Groot ongeslagen in het enkelspel door te winnen van Ronald Tijverijn, met achttien jaar de nestor van Halfweg. Routine Zoals verwacht zette Soest-Zuid de za ken in de dubbelpartijen recht. Verbrugh: "Je weet dat je tegen jonge tennissers speelt en dat ze pure enkel spelers zijn. De dubbelspelen zijn an ders, waarbij routine en taktiek belang rijk zijn." Het heren- en het dames- dubbel werden gewonnen door Soest- Zuid, evenals de tweede mix van Huizinga en De Groot. Van Soest en Freddy Forger verloren in drie sets van Bijl/Birac. Soest-Zuid kan tevreden zijn over de tweede plaats en volgend seizoen met optimisme tegemoet treden. In principe is Verbrugh er dan nog steeds bij. Of de samenstelling van het team hetzelfde zal zijn, daarover wordt deze week gespro ken met de technische commissie. "Het zou aardig zijn om met dit materiaal verder te kunnen werken, maar wat mij betreft zou er hier en daar een kleine aanpassing nodig zijn, wil je volgend jaar om de eerste plaats gaan spelen. Dit wil ik echter liever eerst intern bespre ken." Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 30 14 Stam/SoVoCo is zaterdag 8 juni ver tegenwoordigd op de Nederlandse jeugdkampioenschappen volleybal. Afgevaardigde namens de Soester club is het meisjes BI-team. De toekomst van de volleybal vereniging neeft al een lange weg af gelegd. Het toelatings-examen begon met de reguliere competitie die in de winter met een eerste plaats werd af gesloten. In de daarna gevormde Topklasse eindigde het team van coach Han Mulder ook bovenaan, waarna in mei het districtskam pioenschap op de erelijst werd bij geschreven. Met deze prijs verschafte Stam/ SoVoCo zich het recht op deelname aan de voorronde voor de Neder landse kampioenschappen. En weer waren de plaatselijke volleybalsters te sterk voor hun tegenstanders, die dit maal van VCV, Zaanstad, Water landers en Dinto kwamen. De jeugd- ploeg behoort nu tot de beste acht B- teams van ons land. Met VCV, Kuipers Zwolle, Snoeyink, Wavoc, Hovoc, Morres Hulst en Alexandria'66 wordt ko mende zaterdag in Leiderdorp ge streden om de meest aansprekende nationale prijs die er valt te verdie nen. Stam/SoVoCo stond al vaker in de finale van het Nederlandse kam pioenschap, maar won de titel tot dusver nooit. In de zaterdag-competitie is het eerste mix-team van TV Soest-Zuid kampioen geworden. Joke Sevinga, Jeannette Beijer, Marcel de Jong en Pieter Verbrugh zorg den ervoor dat de club volgend seizoen in de eerste kldSse mag uitkomen. In de laatste competitiewedstrijd werd met 1-3 van Huizen gewonnen. Wedvlucht: Clermont; Datum: Za terdag 1 juni; Afstand: 327 kilome ter; Wind: zuidwest. PV DE ZWALUW In concours: 598 duiven; Winnende duif: R. van 't Net; Gemiddelde snel heid winnende duif: 1.646 meter per minuut. R. van 't Net 1 11 13 67 70 72 83 102 114 125 146; B. Roest 2 53 57 142; J. v.d. Belt en Klzn 3 4 26 54 81 93 110; C. Kamphorst 5; J.W.E. Stam 6 7 10 15 16 17 23 25 41 79 82 132; Th. Wigtman 8 24 28 37 77 87 90 95 116 120 124; L. Vogel 9 129 139 149; J.A. Vogel 12 64 98 115 134; G. Rijksen 14 31 76 88 101 104 112 118 143; H. van Es 18 46 62 91 97 113 117; Weldink/van Hengstum 19 74; R. van Egdom 20 80 126; R. van Hornsveld 21 68 135; J. v.d. Brakel Zonen 22 45 49 65 73 85 103 111 119 140; H. Vonk 27 32 47 105 127 130 136; Comb. Jaron 29 34 42 78 106 147; J. de Jong 30; H. Toonen 33 51 75 107 148 150; E. vd. Brakel 35 43 44 66 69 108 141; A. de Bes 36 39 48 52 55 60 71 145; J. Ben schop 38 59 89; H. Huisman 40 86 96 128; A. van Ginkel 50 131; W. van Dorrestein 56 61 123 138; H. Woudstra 58; J. DuijstenZn 63 144; R. Voskuilen 84 121; Gebr. De Bruin 92 99 133; J. Ruttenberg 94; A. Rook- huizen 100 122 137; J. van Dijk 109. PV DE VRIENDSCHAP In concours: 269 duiven; Winnende duif: Vaessen/Veenendaal; Gemiddelde snelheid winnende duif: 1.644 meter per minuut. Vaessen/Veenendaal 1 18 22; B. Huizinga 2 25 37 40 46; J. Beijer 3 6 13 36; B.G. Schim mel 4 11 23 29 30 33 34 52; H.H. v.d. Veen 5 14 15 35 56; A. van Zijtveld 7; W.H. van Drie 9; A. Dijkstra 10 24 42; J.W.S. Buchner 12 19 20 45; Kamerbeek/Rauch 16 17 21 38 51 55 61; R. Eimers-18 41 48 67; Comb. Westerveld 26 31; J.C. Wijnands 27 54 64; Mevr. Altenaar/Reijerse Zn 28 32 39 44; G. Rietveld 40; Z.K.H. Pr. Bernhard 47; J. van Groningen 49; W. Cochius 50 53 57 58 66; C. Bokma 59 63; T. Kok 60 62; R.W. Scheffers 65. De jeugd van Hees zal vrijdag, za terdag en zondag bivakkeren op het voetbalterrein aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. De club houdt dan een jeugdkamp. De voetballertjes krijgen een gevarieerd programma voorgeschoteld en over nachten in tenten. Ze zullen onder meer trainen en tevens wordt de finale van de penaltybokaal gehouden. Op zaterdag 8 juni houdt Hees boven dien een open dag, waarbij de club vooral nieuwe F- en É-pupillen hoopt te begroeten. Hees wil het F-team (6-8 jaar) completeren en kan daarnaast E- pupillen (9-10 jaar) gebruiken. Bij Tabakorie Akkerman aan de Steenhoffstraat en de Zuidpro- ïnenade kunnen toegangskaarten voor de voetbalwedstrijd Green- stars-Feyenoord worden verkregen. De voorverkoop voor het duel op don derdag 18 juli (aanvang 19.00 uur) tus sen de Baarnse tweedeklasser en de ere divisieclub uit Rotterdam is inmiddels gestart. Een entreebewijs kost tijdens de voorverkoop tien gulden. Aan de kassa moet 15 gulden worden neergelegd. Een bejaarde vrouw uit Soest (78) is maandagmiddag ten val gekomen met haar fiets. Het eenzijdige ongeval ge beurde om vijf over twee op de Koningsweg ter hoogte van de Vrijheidsweg. Door de val bezeerde ze haar linker heup en been, waarna ze per ambulance naar Medisch Centrum Molendael werd gebracht. Met drie regio-titels hebben De Springbokken het turnseizoen op waardige wijze afgesloten. De kam pioenschappen werden binnenge haald door Thiemo Timmers, Kjeld Henssen en Olaf van Zandwijk. Timmers behaalde de titel bij de turners van 6 tot 8 jaar. In zijn leeftijdsgroep was een spannende wedstrijd te zien, waarbij een fout aan de rekstok Timmers bijna fataal werd. Door de score van 8.45 op de brug dichtte hij echter het gat en eindigde hij als eerste. De tweede titel kwam op naam van Henssen (13-14 jaar). Zijn succes was niet ingecalculeerd, maar op de brug (8.30) en de sprong (7.45) legde hij de basis voor de eindzege. Bij de 15- en 16-jarigen prolongeerde Van Zandwijk zijn regio-titel door on der meer een uitstekende score op de brug (8.65). In het eindklassement had hij een voorsprong van vijf punten op de nummer twee. Aan de regio-kampioenschappen werd deelgenomen door veertien leden van De Springbokken. Behalve de winnaars waren er vier die een plaats bij de eer ste tien opeisten. Circus Het circus staat centraal tijdens de jubileumshow die De Springbokken za terdag geven in Aqua Indoor. Tijdens de viering van het 25-jarig bestaan betre den 350 artiesten de piste. Zij worden begeleid door zestig vrijwilligers. Profes sionele verlichting, geluid en prachtige kleding zullen bijdragen aan een een voor Soest unieke show die om 19.00 uur begint en om 22.00 uur wordt afge rond met een spectaculaire finale. De entree bedraagt zes gulden (drie gul den voor kinderen tot en met 12 jaar). Kaarten zijn morgenavond (19.00-20.00 uur) en vrijdag (10.00-11.00 uur) ver krijgbaar in het verenigingsgebouw op de hoek van de Laanstraat en de Beetzlaan. Ook tijdens de generale re petitie in Aqua Indoor (zaterdag van 12.30 tot 16.30 uur) kunnen kaarten worden gekocht. De verwachting is dat Aqua Indoor vol zal zijn tijdens de jubileumshow. Drie triatleten van de Schieter na men zaterdag deel aan de Eemmeerloop. Dit evenement, dat voornamelijk is ingericht voor 5- mans estafetteteams, kent ook de solocategorie, waarin de deelne mers de 50 kilometer moeten afleg gen. Binnen dit selecte- gezelschap was Frank de Groot goed op dreef. Nadat hij de laatste maand reeds tweemaal een ma rathon binnen de drie uur beëindigde, kwam hij goed voorbereid voor de eer ste maal op deze afstand in actie. Zon der problemen liep hij naar de tweede plaats in slechts 3.37.47. Bert Snel maakte zijn rentree, waarbij de marathonafstand nog geen noemens waardig problemen opleverde. Met name de laatste kilometers vielen hem behoorlijk zwaar. Snel realiseerde des ondanks een acceptabele eindtijd van 4.42.16. Gerda van der Veen was de In Den Haag heeft Paul Spronk het clubrecord van De Duinkikkers op de 100 meter vrije slag verbeterd. Met een tijd van 1.11.15 bleef hij uiteraard ook onder zijn eigen re cord. De prestatie zette Spronk neer in de lan delijke Speedo finale die zondag werd gehouden. De zwemmer nam het op te gen achttien landgenoten, haalde 0,9 seconde van zijn beste tijd af en ein digde als twaalfde. Een 45-jarige inwoonster van Hoeve laken is vorige week gewond geraakt toen ze op de Birkstraat met haar auto tegen een boom botste. Door onbe kende oorzaak verloor ze de macht over het stuur. De vrouw werd met een gek neusd borstbeen naar het ziekenhuis overgebracht. Haar auto liep zware schade op. enige dame, die zich aan deze afstand waagde. Ondanks de geopende brug van Eembrugge en vermoeidheids verschijnselen in de slotfase liep ze naar 4.54.00, waarmee zij naar Bunschotense traditie een pond paling mee naar huis kon nemen. Haar persoonlijke record bleef vanwege de vertraging van de ge opende brug staan op 4.47.18. NK jeugd In Roermond werden Nederlandse kampioenschappen triathlon voor de jeugd (14-16 jaar) afgewerkt. Tot de betere 14-jarigen mocht Christian Riet veld zich rekenen. In het totale veld, waarin zoals gebruikelijk de dienst door de 16-jarigen wordt uitgemaakt, finishte hij bij de eerste dertig. In het virtuele klassement van de 14-jarigen behoorde hij tot de beste drie. Met een zwem- traject van 750 meter in het plaatselijke grindmeer in 12.07 een fietsparkoers van 20 kilometer in 34.50 en 5 kilome ter hardlopen in 23.30 besloot hij in een totaaltij d van 1.12.38. Geen goed woord had Reijer Looijsen over voor het feit dat Firtina'93 het Soester zaalvoetbal kampioenschap aan zich voorbij liet gaan. "Hier zakt mijn broek van af. Een slappe mentaliteit, iets anders kan ik er niet van maken." De voorzitter van de organiserende zaalvoetbalvereniging Hees is zwaar te leurgesteld in de late afmelding van de titelverdediger, die volgens hem overi gens pas kwam toen secretaris Co Slegtenhorst van Hees enkele dagen voor het toernooi nog maar eens had gebeld met Saban Aksit van Firtina'93. 'Zo ga je toch niet met elkaar om? In december hebben we al contact gehad over het kampioenschap. Dit lijkt ner gens op," aldus Looijsen die niet de enige was die de absentie van Firtina'93 laakte. Aksit begrijpt 'de commotie niet zo. "Ze wisten anderhalve week van te voren dat we niet zouden komen. De jongens van Greenstars (Rene de Bree, Alex Poort man en Zeki Kurt-red.) hadden een toernooi in Antwerpen en ik moest m'n broer Mustafa naar Schiphol brengen. We hadden graag meegedaan, maar we wilden niet het tweede team sturen." Hoe dan ook, DVS/De Kuil onttroonde de afwezige regerend kampioen van Soest. De nieuwe titelhouder klopte zo wel Hees als SEC tweemaal. DVS/De Kuil speelde met het veijongde team dat volgend seizoen de competitie ingaat en begon met een 5-1-zege op Hees. Ver volgens werd SEC met 4-2 geklopt. Ook in de tweede ontmoetingen bleef DVS/De Kuil deze teams met 5-3, res pectievelijk 4-3 de baas. Hees eindigde als tweede door met 4-2 en 3-0 van SEC te winnen. Onzeker Of het Soester zaalvoetbalkam pioenschap volgend seizoen voor de vierde keer wordt gehouden, is onzeker. Hees nam in 1994 het initiatief om de plaatselijke titelstrijd te organiseren, maar de zaalvoetbaltak van Hees wordt Spelmoment uit het duel tussen SEC en Hees. Foto: Goos van der Wilt opgeheven, zo heeft het bestuur van de voetbalvereniging besloten. Het eerste team van de roodwitten is uit elkaar ge vallen, zodat alleen het tweede team zou zijn overgebleven. De Kaasspecialist is winnaar gewor den van het veldvoetbaltoernooi voor bedrijven. Het team nam de ti tel over van Kuleitech dat de vorige editie winnend afsloot, maar dit maal niet deelnam. Het veldvoetbal werd verspeeld op twee dinsdagavonden. Vorige week vonden de beslissende wedstrijden plaats op het terrein van VVZ'49. Behalve de Kaas specialist deden achttien teams mee. Volleybal Op het terrein van het Van Arkel Insti tuut wordt wekelijks gevolleybald en dit wierp zijn vruchten af tijdens de bedrijfscompetitie. Het tweede heren team van het orthopedagogisch centrum voor begeleiding en scholing van jonge ren werd eerste op de extra speeldag voor de toernooiwinnaars van de recrea tie-poules en promoveerde derhalve naar de tweede klasse. Hetzelfde geldt voor Schipper Soest dat als tweede van de 46 teams eindigde. Maar er was afgelopen donderdag meer succes voor het Van Arkel Instituut. De vrouwelijke medewerksters bleken na melijk de sterksten in de enige damespoule, waarin debutant Stam/ Soestdijk de tweede plaats opeiste. Zaalvoetbal Op de derde avond van het zaalvoetbal toernooi was de eindzege een prooi voor Polychrome Chemco, eerder tevens win naar van het basketbaltoernooi. Op de tweede plaats eindigde Procar. Plekkepoel behaalde evenveel punten, maar had een iets minder positief doel saldo. De vier poulewinnaars en de twee beste nummers twee zullen volgend jaar in een speciaal te vormen hoofdklasse spelen. Het einde van de 34ste bedrijfs competitie is in zicht. In sporthal Beukendal komen morgenavond de eer ste- en tweedeklassers van het volleybal toernooi in actie. De eerste wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De laatste sportavond voor de Soester bedrijven is Een medewerker van Ferag wordt fel op de huid gezeten, ditmaal niet doorzijn baas. Foto: Goos van der Wilt op maandag 10 juni. Dan wordt er voor de vierde keer gevoetbald in Beukendal. Donald Molenaar is zondag op het circuit de Catalunya in Barcelona als vierde geëindigd. In de stand om de Renault Sport Spider Elf Trophy neemt hij de negende positie in. De coureur uit Soest reed, direct na de Grand Prix van Spanje, onder erbarme lijke omstandigheden zijn race. Vanaf de achtste startpositie werkte hij zich op tot een plaats vlak achter winnaar Lagorce, klassements-leider Nilsson en de Frans man Haouza. Teamgenoot Michel Bleekemolen, die begon vanuit een 'ma gere' negentiende gridpositie, kwam als achtste over de finish en staat vierde in het algemeen klassement. De volgende race om het kampioen schap is op zondag 30 juni. De Renault- rijders zitten dan in het voorprogramma van de Franse Grand Prix voor Formule 1. Ongeveer drie uur lang was Sonny Silooy te gast bij SEC. Om vragen te beantwoorden over zijn carrière bij AFC Ajax en natuurlijk over de ge miste strafschop tegen Juventus. Om te poseren met jonge deelne mers aan en oudere bezoekers van het jeugdkamp en om zijn voetbal kennis over te brengen op de pupil len. Het bezoek van de verdediger, die ko mend seizoen voor Armina Bielefeld uitkomt, was een van de hoogtepunten van het kamp van SEC. Voordat Silooy arriveerde op de Bosstraat-West hadden de 68 jongens en meisjes al een spellen- circuit met onder meer doelschieten, voetfoambal en het stedenspel afge werkt. Na de pannenkoeken en Silooy werd het penaltyschieten hervat. Daarna hielden de F-pupillen zich bezig met een skelterrace, was er een spellencircuit voor de E-pupillen en namen de D-pu- pillen op uitnodiging van De Knic kerbockers deel aan een honkbal- Foto: Goos van der Wilt demonstratie aan de Koningsweg. In de avonduren traden onder anderen Michael Jackson, Marco Borsato en de Lion King op tijdens de playbackshow. Op zondag werden de deelnemers wak ker in de tenten op het SEC-terrein en was er een vier-tegen-viertoemooi, een shoot out-competitie en de finale van II het penaltyschieten. Met foto's van Sonny Silooy, een t-shirt, diverse pos ters, andere presentjes en een schat aai j| leuke herinneringen keerden de pupillei van SEC vervolgens huiswaarts.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19