irdlj :zone Schoemaker, het is warm zonder jou. m Zusjes Renata en Miranda van Es: Soester schoonheidsspecialistes Blik achter schermen bij Yves Rocher I' 1 HANDEL WANDEL Van Asch w+ Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' Orgelconcert Theo Hes succes Kijkershow Swift en Bynolyt bij Combi van Essen Familieconcert Elly Kikkert PAGINA Xji VOENSDAG 5 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 BALLO VAART VAN MANEr erste van vier optredens in de Caroluskerk kruide ofschotel 5q st2.25 2.25 er zakje 3.90 IALVE PRIJS - TEL. 6012372 1g- Collecte Astmafonds Wie aan politiek doet leest de Soester Courant voor uw vakantie of picnic Salon Renata aan Bartolottilaan ES Electrolux CHPCrl (fi) SCHOEMAKER Aanbod steeds gevarieerder Zaterdag 15 juni, Julianakerk: Komende zaterdag open huis van 10.00 tot 15.00 uur AAR OON [AN=EI 1 A P'oble- ke|ijk adviseur be eSh de meest interest- Premie. Onze open «nS ikerei- Ma-vr9.00-17.30 uurSc maken 13.00 uur. Van Breuk? nieuw. Vast-goed. Koninain - 40. Tel: 035 - 60i7aRo advertentie Maak en beleef de dag van je leven! Induslrietefrein "De Vblk* r 11 nS 213771 RX Bameveld feleloon.-0342-416539/fax 0342-490! Roelien Heemsbergen en Jos Olivier van het Scalmeyerpad zijn afgelo pen zaterdag bij bloembinderij "Het Blauwe Druifje" samen uitgeroepen tot klant(en)-van-de-maand. Ze ontvingen de gebruikelijke tegoed bon uit handen van Jacqueline van Knobelsdorff. V.l.n.r. Jacqueline, Roelien en Jos. bedrag dat hij/zij besteedt - kans om bij het Blauwe Druifje klant-van- de-maand te worden. Uit de inge vulde formulieren trekken Sandra Los en Jacqueline van Knobelsdorff elke laatste zaterdag de winnaar. Die wordt beloond met een tegoedbon ter waarde van 50 gulden. Iedere klant maakt - ongeacht het X stuk nu Heen warm maken. ROEPOEK! nakerij: .unnen wij ook uw lig: Talmalaan 45 id woonhuis uit de 20/30-er uitzicht over de parkachtige isages. De sfeervolle tuin met "nen zorgt voor een passende huis. 'ing, vriendelijke, lichte serre, toilet en hal. Verdieping: 2 rui mere, badkamer en overloop, stiek stekje met een totaal an 460 m2. veg 9 geschakelde bungalow met en riant aangelegde tuin met vijverpartij. Optimale zonlig- ihuis circa 420 m3. Gelegen ie met afwisselende bebou- natuurgebied en winkels in rmige living met open haard, ^apparatuur, 2 ruime slaap- toilet en hal. Verdieping: 1 oorspronkelijk 2) met schuif- douche, toilet en overloop, van onderhoud. Interieur is tinten. Woensdag 29 mei begon Theo Hes met een serie van vier orgel concerten in de Caroluskerk aan de Rademakerstraat. Ondanks de con currentie van het Nederlands voet balelftal op de televisie, was de kerk redelijk gevuld en hoorden onge veer honderd mensen het eerste orgelconcert. In een programmaboekje deelt Theo Hes duidelijk mee dat het Vermeulen- orgel, (gebouwd in 1963), met zijn acht tien stemmen in feite het dubbele moet zijn voor de te geven concerten. Echter kan het heel goed uitgevoerd worden mits onder andere wordt voldaan aan stemming, temperatuur, registratie keuze, maar ook de ruimte zelf speelt een rol. Gunstig zijn hiervoor de aanleg van de stenen vloer achter in de kerk en speciaal voor de concerten zijn de tapij ten rond de altaartafel verwijderd. De concert-cyclus is globaal op te delen in een Bach programma bestaande uit Duitse Barok en drie Frans-sympho- nische programma's welke uitgevoerd worden op 5,12 en 19 juni a.s.. De con certen zijn niet per definitie voor een deskundig publiek bedoeld. Ook als de muziek niet meer helemaal te vatten is vanwege complexiteit of onwennigheid, wordt het beluisteren daardoor niet min der interessant. Men kan het vergelijken met het binnengaan van een vreemd en onbekend landschap dat enorm boeiend en mooi kan zijn en veel verrassingen in zich heeft. J.S. Bach Woensdag 29 mei was een avond waar aan alle eisen voor het geven van een goed concert werd voldaan. In een doodse stilte hoorden de aanwezigen hoe spééls en prachtig de gouden klan ken door de kerk klonken verbonden aan Bach's Toccata adagio en fuga in C- dur sonate 1. Delen: Allegro moderato, Adagio en Allegro. Vervolgens de Choralpartita-"Sei gegrüsset, Jesu gütig" met sonatè 4 de delen Vivace, Audante en Un poco Allegro. Tot slot de werve ling van klanken in een schitterend uit gevoerde Fantasie en fuga in g-mol. Herhaaldelijk gaf het dankbare publiek tussen de stukken door blijk van hun waardering. Theo Hes heeft in zijn programmaboekje alle concerten zoda nig omschreven dat men hem op de voet Theo Hes aan het orgel van de Caroluskerk. kan volgen. Niet alleen wordt men goed ingeleid in de componist en de tijd waarin die leefde, maar ook de techni sche uitvoering is menselijk uitgelegd en voor een ieder te volgen. Dat heeft tot gevolg dat de bezoeker heel nauw met de muziek verbonden wordt en zich hierin helemaal kan inleven. Dat Theo Hes hierin is geslaagd, bewees de reac tie na het eerste concert. In diverse superlatieven werden gevoelens ver woord, maar ook iemand die nog nooit in de Caroluskerk was geweest en dub bel had genoten van zowel muziek als gebouw. Programma Woensdag 5 juni staat César Franck met Choral 2 en 3 op het programma, met Grande Piéce Symphonique en Final. Woensdag 12 juni staat Maurice Daruflé centraal met Scherzo, Prélude Adagio et Choral varié sur le theme du "Veni Créator", Prélude et fugue sur le nom d'Alain, Suite (Prude, Siciliene en Toccate), Prélude sur 1'introït de 1'Epiphanie en Fugue sur le theme de Carillon des heures de la Carhédrale de Soissons. Terwijl het op woensdag 19 juni wordt besloten met vier stukken van Gabriel Pierné, Louis Vierne, Jehan Alain en Olivier Massiaen. Alle concer ten zijn vrij toegankelijk en beginnen om 20.00 uur. Bij de uitgang wordt een gift gevraagd ten behoeve van de verbou wing van de RK Pastorie. De onlangs gehouden collecte voor het Astmafonds heeft in Soesterberg 1061,30 gulden opgebracht. Vergeleken met het vorig jaar is dat iets minder. Dit wordt toegeschreven aan het feit dat er dit jaar niet voldoende collectanten wa- Groot assortiment door ons gebraden en ingeblikte vleesspecialiteiten in hele en halve liters tegen redelijke prijs. De bestelfolder ligt voor u klaar. vleesspecialist sinds 1931 v. Weedestraat 66 Soest Tel: 035 - 601 23 72 Sinds kort zijn in Soest, aan de Bartolottilaan 3, twee zusjes actief als schoonheidsspecialiste en manicure. Het zijn Renata (22) - die de salon haar naam geeft - en Miranda (19) van Es. Miranda is daarnaast ook pedicure en samen beoefenen ze intussen ook de voetreflexologie. Renata heeft de internationale Cidesco- opleiding gevolgd, die in 33 landen wordt erkend. Ze is tevens visagiste en maakt mensen dus graag mooi voor spe ciale feestelijke gelegenheden, zols een trouwerij. Ook mensen die zichzelf graag goed leren opmaken kunnen bij haar terecht voor make-up-lessen. Miranda volgde bij Hannie Hakze in Amersfoort de cursus bindweefsel massage. Deze massage heeft een uitste kend effect op diverse huidproblemen, zoals acné, couperose en huid verslapping. Ook overbeharing kan men bij Salon Renata tegengaan, zowel in het gezicht als op het lichaam. Dat gebeurt elektrisch. Lymfedrainage is een van de "speciali teiten" van de schoonheidssalon. Daar bij worden opeenhopingen van de lymfe (lichaamsvocht) afgevoerd, wat een goed middel is tegen bijvoorbeeld wal len onder de ogen. Op die manier wor den ook afvalstoffen - o.a. de oorzaak van acné - afgevoerd. De massage is ook een heel goede behandeling voor men sen die een operatie in het gezicht moe ten ondergaan. Gli Amati en Dr. Spiller Renata en Miranda maken voor de make-up gebruik van de exclusieve, uit hout gemaakte produkten van Gli Amati uit Italië, die bovendien hypo- allergeen zijn. In de salon wordt ook gewerkt met Dr. Spiller-produkten, die 100% natuurlijk zijn (zelfs het conser veringsmiddel is van biogarde, op een speciale manier bewerkt). Alle ingre diënten zijn plantaardig en bevatten huidvriendclijke olieën. De Dr. Spiller-produkten worden tevens gebruikt bij de samenstelling van spe ciale behandelingen, zoals het collag een-vliesmasker, dat de huid verstevigt en hydrateert, en het modelage-masker, dat veel werkstoffen als het ware in de huid "sluist" en daardoor meteen resul taat boekt. 10% korting Salon Renata is gevestigd aan de Bartolottilaan 3, tel. 6018101, en geo pend maandag t/m vrijdag 09.00-22.00 uur; op zaterdag 09.00-16.00 uur. Ter kennismaking krijgen alle klanten gedu rende de maand juni een koning van 10 procent op een gezichtsbehandeling van vijf kwartier (f 45,-), inclusief harsen of De zusjes Renata (l.) en Miranda van Es. Warm? Neem de Electrolux airconditioner EPT 800, met z'n royale capaciteit van maar liefst 2100 watt. Het apparaat werkt stil, is makkelijk te bedienen en verrijdbaar. Het formaat is compact, het design aantrekkelijk. Bovendien kunt u er mee verwarmen en ontvochten! Gemaakt voor uw gemak. BURG. GROTHESTRAAT 9,3761 O SOEST, TEIEFOON 035 - 60 10 344 Vogelvrienden, toneelliefhebbers, watersporters, wandelaars, bergbe klimmers, ze gebruiken in toene mende mate (verre)kijkers. Ook het professionele gebruik door onder meer reddingsbrigades, de politie en beveiligingsbedrijven groeit snel. Nederland heeft steeds meer oog voor de omgeving. Importeur Technolyt uit Wormerveer speelt in op deze trend en presenteert kijkers in alle soorten en maten. Combi van Essen in Soest verkóópt ze en biedt u deskundig zicht op de zaak. De keuze van een kijker hang niet alleen af van het gebruiksdoel, maar ook van de vergroting, gewicht, grootte en prijs. Prijzen lopen heel sterk uiteen. De prijs wordt o.a. bepaald door de precisie waarmee lenzen en prisma's geselec teerd, geslepen, gecoat en uitgelijnd worden. Tegenwoordig zijn er kleine lichte compact kijkers, die heel gemak kelijk mee te nemen zijn. Speciale grote observatie kijkers zijn magnifiek voor flatbewoners met een wijds uitzicht. De vogelvriend stelt weer andere eisen dan de watersporter. Waar men op moet letten bij de aanschaf en wat (le verschil lende getallen betekenen vindt u vaak in de catalogus van een goede fabrikant. Deze informatie is een goede hulp bij de keuze. Omdat ogen gevoelige en kost bare instrumenten zijn, is het verstandig om een zorgvuldige keuze te maken. Een uitstekende gelegenheid is er nu bij Combi van Essen om eens uitvoerig geïnformeerd en geadviseerd te worden over verrekijkers en telescopen. Boven dien, en dat is éénmalig, uw oude kij kers heel of stuk is gedurende deze kijkershow geld waard. Op zaterdag, 15 juni is er een familieconcert met Elly en Rikkert in de Julianakerk in Soest. De op brengst is bestemd voor de nieuwe jeep van de familie De Bel, die zen dingswerk verricht in Thailand. Elly Nieman ert Rikkert Zuiderveld zijn oorspronkelijk los van elkaar begonnen met het schrijven en zingen van Neder landse liedjes. Sinds hun huwelijk in 1968 vormen zij een duo en trekken met hun liedjesprogramma door Nederland en België. Bekende platen uit hun begintijd zijn: "De draad van Ariadne", "Parsifal" en natuurlijk de "Kauwgum- ballenboom". Sinds ze in 1975 tot het geloof kwamen, klinkt ook hun overtuiging in de teksten door. Maar ze weten zich ook betrokken bij de maatschappelijke ontwikkelingen en vraagstukken, zoals dat ook te horen is in hun liedjes die op de latere cd's "Maskers af" en "Koorddanser" te be luisteren zijn. De meest recente cd's van Elly en Rikkert. Elly en Rikkert zijn "Bewaar het in je hart" en de in april 1995 uitgekomen cd "De tranen van de kleine mensen". Door hun ongedwongen manier van optreden spreken Elly Rikkert een breed publiek aan en zij trekken meestal volle zalen. Zij begeleiden zichzelf op de gitaar, bouzouki, de mandoline en op andere instrumenten. Hun vaste bege leiders zijn Jan Borger (accordeon en synthesizer) en Dick le Mair (percussie instrumenten). Op zaterdag 15 juni zal dit familie concert in de Julianakerk in Soest be ginnen om 19.30 uur. Kinderen vanaf zes jaar zijn hartelijk welkom. De toegangsprijs voor kinderen van 6 t/m 12 jaar is f 5,-; voor personen vanaf 12 jaar f7,50. Bij de kerk zijn kaarten verkrijgbaar, maar men kan ze ook van te voren te lefonisch reserveren: tel. 602 56 99, 602 52 18, 602 21 00 en 602 41 76. Yves Rocher houdt op zaterdag 8 juni open huis voor de familie van de medewerkers én voor de bevol king van Soest. De hoofdvestiging in Nederland van het Franse cosme- ticahuis biedt tussen 10.00 en 15.00 uur alle belangstellenden een blik achter de schermen in het 'ver pakte' pand aan de Nieuwe Gracht. Met 175 medewerkers is Yves Rocher één van de grootste werkgevers in Soest. Dit was in 1974, toen algemeen direc teur P.J.W. Kant zich voor Yves Rocher op de Nederlandse markt oriënteerde, nog niet het geval. Aan het einde van dit jaar zorgden vier mensen voor de verzending van ongeveer 2.500 pakjes. Al snel werden dat er 100.000 per jaar, werden de eerste schoonheidswinkels geopend en betrok het bedrijf uiteinde lijk drie panden aan de Nijverheids weg. Verspreid over het land staan inmiddels 27 schoonheidswinkels en verlaten jaar lijks 1,8 miljoen bestellingen per doos het pand aan de Nieuwe Gracht, waarin Yves Rocher zich in 1986 vestigde. De twee miljoen klanten, onder wie 800.000 vaste, kunnen een keuze ma ken uit zeshonderd produkten. Elk jaar stuurt Yves Rocher Het Groene Schoonheidsboek naar de klanten die bovendien iedere maand een mailing in de bus krijgen. Niet lang daarna rollen soms wel vijftienduizend dozen per dag van de lopende band, klaar voor verzen ding naar alle windstreken van ons land. Unieke positie Het is typerend voor de unieke positie die Yves Rocher in zijn branche in- rfeemt. De cosmetica-producent be schikt over een eigen laboratorium, een eigen fabriek en een eigen distributie kanaal via de post en de winkels. "We zijn de enige in de wereld met dit sys teem," zegt Kant. De formule is kennelijk uitstekend, want Yves Rocher verschaft wereldwijd in middels aan 7.500 mensen werk en groeit nog steeds, ook in Soest, waar het aantal arbeidsplaatsen volgens Kant ongetwijfeld zal groeien. Het heeft ook te maken met technische ontwikkeling die het straks mogelijk maakt dat de klanten bijvoorbeeld via de interactieve televisie bestellingen kunnen plaatsen. Kant: "Tien jaar geleden duurde het ongeveer tien dagen voordat de mensen hun bestelling thuis hadden, nu krijgen ze het binnen een week. Maar in de toe komst is 'vandaag bestellen, morgen in huis' niet uitgesloten. De nieuwe ont wikkelingen betekenen dat de mensen hun pakjes sneller willen hebben en dan moet je de service-dienst daar op aan passen. Omdat we nog steeds groeien, zal het aantal arbeidsplaatsen toenemen en in de toekomst verwachten we dat de optimale service-verlening ook meer banen zal scheppen. Alles wordt sneller en efficiënter, dus ook het arbeidspro ces past zich aan de tijd aan." Milieudag Om 11.00 uur worden zaterdag op het parkeerterrein twee berken geplant in het kader van de Internationale milieu dag die alle vestigingen van Yves Rocher in de wereld houden. Het con cern staat evenwel niet alleen komend weekeinde stil bij het milieu. "Bij ons wordt alle afval gescheiden ingezameld en gerecycled volgens de normen van de Nederlandse overheid. Ook dit willen Jaarlijks rollen 1,8 miljoen dozen met bestellingen van de lopende band bij Yves Rocher. Foto: Goos van der Wilt we laten zien tijdens de open dag. Niets gooien we weg. Wij vinden dit belang rijk, omdat we natuurlijke stoffen van planten, bloemen en kruiden gebrui ken," aldus Kant van Yves Rocher dat in 1989 is gestopt met dierproeven. In plaats daarvan heeft het bedrijf plant aardige laboratoriumtesten ontwikkeld. Het betreft zogenoemde invitrotesten. In 1992 ontving Yves Rocher, vanwege dit beleid, een gouden medaille van de Franse Dierenbescherming (SPA). Open huis Tijdens het open huis kunnen geïnteres seerde Soesters kijken hoe alles in zijn werk gaat bij Yves Rocher. Omdat de produktie die dag stil ligt, worden vi deo-films van de werkzaamheden ver toond. Elk half uur begint er een rond leiding door het bedrijfspand. Terwijl de ouders een kijkje nemen, kunnen de kinderen meedoen aan een teken wedstrijd, waarbij het altijd prijs is. Een attentie ligt ook klaar voor de men sen die komende zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur de juiste oplossing van een speciale rebus inleveren in het bedrijfs gebouw aan de Nieuwegracht. De rebus is op deze pagina van de Soester Cou rant afgedrukt en kan worden uitge knipt, ingevuld en ingeleverd. Naam: Adres: Pc Plaats: P De oplossing: ledereen die op zaterdag 8 juni 10:00 - 15:00 uur de juiste oplossing inle Yves Rocher, Nieuwegracht4 te Soest, 1 leuke attentie mee naar huis.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7