Uw huis komt dichterbij... 2?° uu/b&n W m s !entraal Meldpunt Vrijwilligershulp voorziet in grote behoefte I M.C. Molendael breidt dienstverlening en kwaliteit orthopedie uit Stichting Stimulans maakt plaats voor hippisch centrum de Stoethoeve J)EM>AG! '9 op ons hele Tl P-TOP DIE HET EERST KOMT, HET EERST MAALT! VARIA r ^Van Breukelen Vast-goed Hypotheken -«»35S5»« s Reclamekrant i Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Laat niets te Woonwensen over. JP* ■wlSP Wil mitshof WOENSDAG 5 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 9 itsweg 16, Soest 035 - 602 97 83 ist Bakkerij van Buuren Ook voor al uw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. felefonisch hulploket' bestaat één jaar en klein lederwaren. fiteert natuurlijk het 'erkoop. )p kado- den. en 'efoon: 035 - 60290 72 'oor Ieder z'n vak voor brood en gebak banketbakkerij Urologie in 'Eemland' onder één dak PIET VAN HEUGTEN Amnesty Soest zoekt boeken en platen Elke verbouwing geeft een| beetje ongemak. Om het goed te maken geeft Nijhof u deze zêer aantrekkelijke 'kadootjes. Minervaweg 3, Baarn. Telefoon (035) 548 6111. Orthopedisch instrumentenmaker houdt spreekuur Nieuwe stichting paardrijden gehandicapten X' 'Pasar Patria' op zaterdag 8 juni st-Zuid.Tel. 03S - 601 31 lijk. Tel. 035 - 602 59 42 :5c- ®r gOte V V St - Telefoon 6011830 In mei 1995 ging het Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest/ esterberg van start: het vaste tele- onnummer 6031119, waar ieder een met een hulpvraag op werkda gen tussen 9.30 en 11.00 uur (daar buiten via het antwoordapparaat) terecht kan voor informatie en "doorverwijzing". Na één jaar Meldpunt kan vastgesteld worden dat het initiatief in een grote be hoefte voorziet. fn het afgelopen jaar loste het Meldpunt iaar liefst 250 hulpvragen van even iveel Soester(berger)s op. De meeste arvan konden worden doorgespeeld n de samenwerkende vrijwilligers- ganisaties, zoals het Rode Kruis, de '.onnebloem, de UW e.a. Enkele tien- llen aanvragen werden doorgespeeld n de professionele instellingen, zoals de Thuiszorg, waarmee het Meldpunt goed samenwerkt. "Het loopt heel goed, steeds beter ei genlijk, en de groei zit er duidelijk in," aldus Meldpunt-voorzitter Nel Pelzer. 'e mensen weten ons steeds beter te iden." Ze stelt daarbij vast dat het ook !eeds vaker om behoorlijk "zware" ihulpvragen gaat, zoals mensen die uit Het ziekenhuis komen en niet direct hulp innen krijgen. "Dat zijn er inmiddels intallen." idere "gevallen" waarin het Meldpunt n bemiddelende rol heeft kunnen spe len zijn bijvoorbeeld gezinnen met kin deren, van wie de moeder in het zieken huis moet worden opgenomen en voor wie niet direct opvang bestaat, of men- n met een ernstige fobie, die zelf de aat niet op durven. Zulke hulpvragers llen dikwijls bij de instellingen tussen wal en het schip, aldus Nel Pelzer. t is niet de bedoeling dat de ijwilligersorganisaties optreden in si tuaties waar professionele hulp geboden is, maar soms doen zich wel eens acute hulpvragen voor waarbij de grens moei lijk vast te stellen is. "Dan vraag je je niet eerst af of het wel of niet mag, maar dan speel je daar zo snel mogelijk op in." 52 weken paraat Het Meldpunt draait inmiddels volop, zo blijkt. Het telefoonteam - dat dank baar gebruik maakt van de ruimte in de Zonheuvel, die het Rode Kruis ter be schikking heeft gesteld - is alle 52 we ken paraat geweest. "Ze zitten er na tuurlijk ook wel eens een ochtend voor niks, bij wijze van spreken, maar je moet er toch altijd'zijn," aldus Nel Pelzer. "Vooral tegen de zomer en de kerst neemt het aantal hulpvragen duidelijk toe. Dat zal wel te maken hebben met de naderende vakanties." Afgelopen dinsdag heeft het Meldpunt team de gang van zaken van het afgelo pen jaar op een rijtje gezet en "geëvalu eerd", zoals dat heet. De uitkomst is dat er vooralsnog op dezelfde voet wordt doorgegaan. De enige onzekerheid is de huisvesting, want met de sluiting van Zonnegloren valt ook het doek voor de Zonheuvel. De (lege) balie in het ge meentehuis - een suggestie van Jan Vis ser tijdens de uitreiking van de Gouden Oliebol aan het Meldpunt - is inmiddels geen haalbare optie gebleken en wellicht zal het Meldpunt straks zijn onderko men vinden bij de SWOS in Molen schot. Daarover bestaat op dit moment nog geen duidelijkheid. Er is daarnaast overigens ook dringend behoefte aan méér medewerkers bij de vrijwilligersorganisaties waarmee het Meldpunt voor de hulpvragers verbin dingen tot stand brengt. Zo is er een toenemende vraag naar vrijwilligers die af en toe eens een uurtje willen rijden Het telefoonteam zorgt ervoor dat het Meldpunt elke werkdag van 9.30 tot 11.00 uur bereikbaar is. Foto: Goos van der Wilt met mensen die aan een rolstoel gebon den zijn en die dus zelden buiten ko men. Eén misverstand wil Nel Pelzer graag de wereld uithelpen: dat het Meldpunt er alleen voor ouderen zou zijn. "We zijn er voor iederéén: jong of oud, zelfs voor het boodschappen doen of de hond of de kat die uitgelaten moet worden." Wat haar in het afgelopen jaar vooral is op gevallen is de eenzaamheid waarmee veel mensen in Soest - met name oude ren - te maken hebben. Telefooncirkel Daarom is het Meldpunt in mei j.1. ook gestart met de Telefooncirkel, speciaal voor mensen die door ziekte of ouder dom niet dagelijks contact hebben met "de buitenwereld". De Telefooncirkel telt inmiddels acht deelnemers en moet dus nog een beetje op gang komen. Een Telefooncirkel bestaat uit een groep mensen die elkaar elke dag op een af gesproken tijdstip bellen. De cirkel wordt gestart door een van de begelei ders, bij wie ook het laatste telefoontje weer binnenkomt, zodat de cirkel "rond" is. Eventuele problemen kunnen op die manier gesignaleerd worden en indien nodig kan er hulp ingeschakeld worden. Wie belangstelling heeft voor de Telefooncirkel kan zich aanmelden bij het Centraal Meldpunt (tel. 6031119, werkdagen 9,30-11.00 uur). Na diverse tussentijdse verhuizingen en na grondige verbouwingen is de afdeling Urologie van Ziekenhuis Eemland vanaf begin juni op één locatie geves tigd. De geheel vernieuwde afdeling bevat een verpleegafdeling, een polikli niek en een functieafdeling. Vanaf 3 juni zullen daar de eerste polis preekuren van start gaan. De zorg voor urologische patiënten in Ziekenhuis Eemland is met deze verhuizing in zijn geheel ondergebracht op locatie De Lichtenjberg. De voordelen van de integratie van de afdeling Urologie zijn groot. Vooral kwaliteitsverbetering en verdergaande specialisatie van medische en verpleeg kundige zorg zijn de grootste voordelen. Volgens Corrie Schout, hoofd van de afdeling, kunnen de medewerkers pro fessioneler werken en meer ervaring met de urologische patiënten en hun ziekte beelden opbouwen. Hierdoor verbetert de patiëntenzorg. Niet alleen de medewerkers, maar vooral de patiënten hebben veel gemak van de integratie. Voortaan hoeven zij alleen nog op de locatie De Lichtenberg te zijn voor onderzoek, behandeling op opname. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. ■AAR TEGELTAPIJT V.A 1S,- TOT 120,- PER M' Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. Boeken, tijdschriften, grammofoonpla ten en cd's, waar men toch niets meer mee doet, kan Amnesty International werkgroep Soest goed gebruiken! Zij is blij met uw verkoopbare boeken en geluidsdragers. Voor veel mensen is een verhuizing de aanleiding om (onder meer) deze spullen weg te doen; wij vra gen u vriendelijk op korte termijn kel der en zolders te inspekteren. Wij zor gen voor een zinvolle bestemming door middel van verkoop dit voorjaar op een zelf te organiseren boekenmarkt. Op brengst gaat uiteraard naar Amnesty. U krijgt extra kastruimte en een "opge ruimd staat netjes gevoel". Wij halen de boeken en platen bij u thuis op. Bel met Ina Erwich ('s middags 602 94 74) of met Alphons van Damme ('s avonds 602 78 47). Uiteraard is het ook moge lijk ze op een afgesproken plaats af te geven. Alvast onze hartelijke dank. AFDEK FOLIE I 7-delige lakset Met o.a. afdekfolie, lakroller en afplakband 6,50 Elektrische verfspuit Verwerkt probleemloos vernis, grondlak en lakverf 99,- Behangplaktafel Inklapbaar, werkblad 175.x 56 cm 17,50 Behangsel Bestaat uit: schaar, afbreekmesje, 2 borstels en folder met behangtips 5,95 Behangafstomer Door de lichte stoomplaat ook zeer geschikt voor grote oppervlakten 89,- NUHOl De specialist H.J.J. Zwart, ortho pedisch chirurg in Medisch Cen trum Molendael, houdt tegenwoor dig tegelijkertijd spreekuur met de orthopedisch instrumentenmaker R. Verhage. Het grote voordeel hiervan is dat de patiënt ter plaatse geholpen kan worden voor het aan meten van onder meer steunzolen, corsetten, kniesteunen en prothe- Dat bespaart de patiënten veel tijd, omdat zij nu niet meer apart naar een orthopedische winkel in de regio hoe ven. Daarnaast heeft de instrumenten maker de mogelijkheid zijn bevindingen direct terug te koppelen naar de specia list en dat levert een kwalitatief beter orthopedisch hulpmiddel op. Zwart is verheugd dat hij met deze nieuwe dienstverlening de patiënten in Soest, Baarn en Bunschoten een orthopedisch totaalpakket kan aanbie den. "Op deze manier kunnen bijvoor beeld sporters, mensen met rugklachten of voetproblemen of ouders van baby's met heupafwijkingen na de afspraak met mij aansluitend bij de instrumenten maker terecht. Deze vertelt dan over de verschillende hulpmiddelen, hij neemt direct de maten en hij geeft nog wat handige tips voor het gebruik." De keuze is op Verhage gevallen, om dat zijn werkwijze past bij die van het ziekenhuis. Verhage werkt bij Eemland orthopedie techniek b.v., een klein be drijf in Amersfoort, dat staat voor servicegerichtheid en flexibiliteit. "Als het nodig is, levert hij de hulpmiddelen bij de mensen thuis af. En deze snelle levering vinden wij heel belangrijk, om dat wij in Medisch Centrum Molendael juist een korte wachttijd nastreven. Nu heeft een nieuwe patiënt bij ons binnen twee weken een afspraak en krijgt hij een diagnose en een behandeling," legt Zwart uit. 'Oma-corsetten' "Wat ik heel erg goed vind van Verhage, is dat hij voortdurend bezig is zijn pro- dukten en procedures te verbeteren," vult Zwart aan. Verhage vertelt dat hij op dit moment bezig is de zogenaamde oma-corsetten te moderniseren. "De kwaliteit blijft natuurlijk gehandhaafd, maar we proberen met verschillende stoffen en motiefjes te werken, zodat het corset er niet zo ouderwets en saai uit ziet," aldus de vooruitstrevende instru mentenmaker. Verhage is ook bezig met een nieuwe methode om de maten voor corsetten op te nemen. "Vroeger maakten we pa- tronen en werkten we met gips modellen. Nu hebben wij de zoge naamde "lordosemeter" uitgevonden. Hiermee meten we niet alleen de bolling van de rug, maar ook de stand van de rug. Zodoende komen we tot een betere passing en kunnen we beter maatwerk leveren dan met de klassieke methode," legt Verhage uit. "De maten verwerken we in de computer en de gewenste pa tronen komen er vervolgens uitrollen." Kwaliteit Eemland orthopedie techniek b.v. is het tweede orthopedische bedrijf in Neder land dat erkend is in deze branche. Deze Instrumentmaker Verhage en ortho pedisch chirurg Zwart (l.) houden samen spreekuur. erkenning staat onder andere voor klantvriendelijkheid, kwaliteit en be trouwbare levertijden. Dat is reden waarom Medisch Centrum Molendael in zee is gegaan met deze orthopedisch instrumentenmaker. Zwart en Verhage houden elke woens dagmiddag gezamenlijk spreekuur in Medisch Centrum Molendael Baarn. In Soest doen zij dit één keer in de veer tien dagen op dinsdag. De manege "Stimulans" aan de Birkstraat in Soest is per 1 juni dit jaar van eigenaar gewisseld. De teu gels komen in handen van het echt paar Tom en Tanja Stoetman, die onder de nieuwe naam Hippisch Centrum "De Stoethoeve" het paardensportbedrijf gaan leiden. Voorheen vormde het complex een thuisbasis van Stichting Stimulans, die paardrijactiviteiten verzorgd voor kansarmen en gehandicapten. Deze stichting neemt tegelijk met de vorige eigenaar, de familie Bisschop, afscheid van de lokatie. In samenwerking met de Federatie Paardrijden Gehandicapten (FPG) hebben de nieuwe eigenaren een andere stichting (St. Paardensport Soest) opgericht, die het therapeutisch paardrijonderricht zal voortzetten. Onder de deskundige begeleiding van de nieuwe instructrice Inge Schouten (FPG gediplomeerd) kunnen zieken, mentaal-, fysiek- en meervoudig gehan dicapten zich verheugen op genoeglijke en leerzame paardrijlessen. Uiteraard blijven oud Stimulans-leerlingen van harte welkom, zodat zij hun vertrouwde omgeving en lievelingsdieren niet hoe ven te missen. Verder worden de activi teiten uitgebreid met o.a. mennen en voltige. Het logiesgebouw op het terrein blijft beschikbaar voor mindervaliden vakantiekampen. Voor de recent gere noveerde Schaapskooi (aan het begin van het erf) wordt nog een nieuwe be stemming gezocht. Gedacht wordt aan een sportfaciliteit voor minder validen of een hiermee verband houdende me dische bestemming. De nieuwe eigenaren hebben jarenlange ervaring in de paardensport. Vooral Tanja Stoetman is zeer actief. Een op timale verzorging van de edele viervoe ter staat bij haar voorop. Daarvoor is het nodig de manege grondig te verbouwen. De binnen- en buitenrijbaan worden aangepast c.q. vernieuwd en de paardenboxen opgeknapt. Paard en mens Omgang tussen paard en mens staat bij het Hippisch Centrum "De Stoethoeve" centraal. Veiligheid en toegankelijkheid spelen hierbij een grote rol, geheel vol gens de eisen van het FPG. Een opstap- brug wordt aangeschaft en t.b.v. begelei ding van de leerlingen is er overleg met artsen, fysiotherapeuten en psycholo gen. Voor een nadere kennismaking en infor matie is er op zondag 9 juni een open dag. Tussen 14.00 en 17.00 uur zijn leer lingen, oud-leerlingen, betrokkenen en belangstellenden welkom. Ook is de manege telefonisch bereikbaar. Fam. Stoetman 033-461 96 22 of Inge Schou ten 033-465 01 80. 'Actiemoeheid' Na ruim 11 jaar stopt Stichting Stimu lans met de paardrijlessen en paarden kampen voor kansarmen en gehandi capten in de accommodatie aan de Birkstraat. De belangrijkste reden hier voor is dat de gezondheid van de grote animator van de stichting, Peter Bis schop sr., zo'n zware belasting niet meer «i Foto: Goos van der Wilt toestaat. Daarnaast werd het elk jaar moeilijker de financiële tekorten met opbrengsten uit speciale acties te vullen. Er ontstond bij de stichting, maar zeker ook bij mogelijke sponsoren een zekere mate van "actiemoeheid". Het vertrek van de Birkstraat betekent niet dat de stichting Stimulans ophoudt te bestaan. De stichting blijft nastreven het paardrijden mogelijk te maken voor kansarmen en gehandicapten. Dit zal in de toekomst op meerdere lokaties in het land gaan plaatsvinden. Net als vele andere instellingen en stichtingen zal stichting Stimulans voor bepaalde perio des accommodaties gaan huren. Het bestuur van de stichting blijft vooralsnog gevestigd in Hilversum (tel.: 035-621 76 66). De familie Bisschop gaat zich in Noord-Brabant vestigen. - In en om het Indische verzorgingshuis "Patria" in Baarn, Nassaulaan 58, wordt j op zaterdag 8 juni weer een echte Indi sche "Pasar Patria" gehouden. Van 11.0C tot 16.00 uur kan men zich in de; wanen met oosterse hapjes (gaf saté, nasi rames, etc.), oosterse; een boeken- en rommelmarkt^ ken, snuisterijen en uiteraard kale omlijsting met dans dooide gr "The Oriental Four". Tevens-is er videopresentatie van de reisvereni J Selamat Jalan. De toegang, is grati

Soester Courant | 1996 | | pagina 9