*aner! LBLAS [ieuwe shirts fusieschool de Klimop "Je springt toch wel in het diepe" -KANTIE CT. Dansers (m/v) houden rommelmarkt voor (inter)nationale wedstrijden Colenso in actie tegen hondenpoep t davo S Hoe gaat 't met de vlinders? GRATIS I VARIA I Open huis bij assuradeur Klarenbeek uit Soesterberg Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS PAGINATa^nFMQnAtt 12 JUNI 1996 taal f 45,-. rtentie* nat 253 23 39 ID-ROMS, ■O'S. dankzij actie leerlingen en sponsoring van drie bedrijven GELIGE -EN: OPELe Televisieprogramma over snelzwemcursus Turkse vrouw @□□1 'Koffiedrinken met de boswachter' K lJ De Soester Duinen S88B&-- - SOESTER COURANT PAGINA 13 Zaterdag bij Advisie (Koningsweg) Vissers krijgen controle politie Radio uit open auto gestolen Soester Courant Inbreker slaat slag in benzinestation Sproeikoppen weg Artikel Op 't Hoogt als afschrikmiddel CD - CD-i - CD-ROM - KOOPVIDEO l-bonnen. Akfie loop! t/m zaterdag. Stel u wilt een com- plete wand als kast ter beschikking heb ben. Voorzien van een praktische indeling met vakken, laden en korven exact voor u op maat. Super toe gankelijk door perfect afgewerkte schuifdeu ren. Een lust voor het oog. Of u zoekt een fraai wandmeubel voor in de huiskamer. Kom dan naar Schipper Soest. Daar vindt u de grootste kollektie in de buurt. En wat u zeker vindt is een vakkundig en goed advies. U bent van harte welkom. dsprodukten 1 trekhaken Vlle 150 kinderen van de Klimop hebben nu de beschikking over een fc-shirt van de school voor sport toernooien. Dit is te danken aan een tie die de leerlingen onlangs hiel- n en de sponsoring van de firma van Asch, konstruktiebureau Krabbendam-Boerkoel en Kijk- cader. |"We zitten goed in de materialen en ■dachten dat we alles hadden, maar bij 1de sporttoernooien bleek ineens dat we ■geen t-shirts hadden," zegt directeur Aafke Broertjes van de school aan de Weegbreestraat die vorige zomer ont- I stond door een fusie tussen De Schakel I en De Regentuuter. Het ontbreken van de shirtjes kwam boven water toen de school deelnam aan het handbal- toernooi van Smeeing/BDC en het Dream Tream-voetbaltoernooi van S.O. Soest. Beide evenementen werden door de meisjes van de Klimop gewonnen. Toen ze hoorden dat er sportshirtjes nodig waren, haakten H. van Asch, Kees Boerkoel en Ton Paauw van de drie bovengenoemde bedrijven meteen in door geld te doneren. De school or ganiseerde vorige maand een sponsor actie, waarbij de leerlingen in Aqua Indoor zwommen, rond het school gebouw renden of een hindernisbaan aflegden. Dit leverde ruim tweeduizend gulden op, waardoor het totale budget De drie shirtsponsors Ton Paauw, H. van Asch en Kees Boerkoel (v.l.n.r.) werden meteen opgenomen door de leer lingen van de Klimop. Foto: Goos van der Wilt voor de t-shirts uitkwam op 3.786 gul den en 85 cent. In het bijzijn van drie sponsors verza melden de leerlingen zich afgelopen woensdag op het schoolplein. De mees ten waren inmiddels gehuld in het nieuwe, groene t-shirt met daarop de naam en het logo van de Klimop ge drukt. Van Asch, Boerkoel en Paauw verrasten de schoolleiding en de kinde ren ook nog met de mededeling dat ze de Klimop een vlag zullen schenken. INDUSTRIEWEG INGSWEG "Je springt toch wel in het diepe," zei Nermin Tepe, amper vijf minu ten nadat ze het A-diploma zwem- men uitgereikt had gekregen van niemand minder dan staatssecreta ris Erica Terpstra van sport. De prestatie van de Hilversumse van Turkse afkomst was dan ook bijzon der te noemen. Nog nooit had de vrouw gezwommen. Totdat ze dankzij het televisiepro gramma 'Voor de Verandering' van de I TROS de mogelijkheid kreeg aangebo den een snelzwemcursus te volgen. "Ik had het programma een paar keer ge- zien en heb ze toen geschreven. Ik ben blij dat ze me deze kans hebben gege ven." j In Aqua Indoor slaagde Tepe vorige I week dinsdag voor haar zwemexamen. Pas twee weken eerder was ze voor de eerste keer in het water gesprongen. "Ze heeft bijna dagelijks twee tot tweeënhalf uur gelest. Afgelopen zaterdag heeft ze f proefgezwommen tijdens het examen voor kinderen en toen ging het al goed. Ze heeft het heel snel onder de knie gekregen, zeker voor een volwassene. Kinderen leren veel gemakkelijker, vol wassenen denken teveel na bij wat ze doen," vertelde Manon Odijk die met Bea de Weerd de zwemlessen gaf. De keuze voor Aqua Indoor was gauw gedaan, omdat Tepe's kinderen Serap en Suzan ook al hun zwemlessen in het Soester bad volgden. Voor het diploma- zwemmen waren behalve haar trotse man Ekrem en de drie kinderen (Oktay is nog te jong om te zwemmen) ook de buren, gewapend met spandoek, naar Aqua Indoor gekomen. Aan de water kant zaten verder officiële genodigden, onder wie burgemeester Hans de Widt en staatssecretaris Terpstra, zelf ooit een succesvol zwemster. Om meer publiek te trekken, waren volleyballers uit de naastgelegen sport hal geplukt. In ruil voor enkele con sumpties zorgden zij op de afgesproken momenten voor de aanmoedigingen en het applaus. Hoofdrolspeelster Uiteraard volgden presentator Carlo Strijk en de cameraman van 'Voor de Verandering' de verrichtingen van de hoofdrolspeelster die na een baantje in kleren, twee baantjes schoolslag, een 're tourtje' rugzwemmen en een minuut watertrappelen onder luid gejuich uit het water klom. Een bos bloemen van haar zwemleraren, champagne en bloe- Foto: Goos van der Wilt men van Strijk, kussen van haar man en bekenden en natuurlijk het felbegeerde zwemdiploma vielen haar ten deel. "Ge weldig, fantastisch," vond Terpstra die voortdurend met een brede glimlach langs het bassin had gewandeld. De staatssecretaris vindt de snelzwem- cursussen voor volwassenen een deksels goed idee en opperde voor de snorrende camera dat de gemeenten daar op moe ten inspringen. Sportwethouder Ries van Logtenstein is het met de bewindsvrouw eens, maar dit betekent niet dat de gemeente naast de waterpomp van Aqua Indoor een geld kraan zal opendraaien. "Ik heb begrepen dat dit bijzonder is, dus ik zal het zeker aanzwengelen. Het lijkt me verstandig dat we hier iets mee gaan doen, dat we er bekendheid aan gaan geven. En ik zal hierover contact opnemen met Aqua Indoor. Maar dat is iets anders dan een pakket geld beschikbaar stellen," aldus Van Logtenstein. De TROS zond afgelopen vrijdag de aflevering van 'Voor de Verandering' uit, waarin de recente belevenissen van Nermin Tepe waren te zien. De Hilversumse: "Ja, het was moeilijk. Ver moeiend? Niet zo, want de lessen waren erg leuk." In "Koffiedrinken met de boswach- ter", de maandelijkse talkshow van Kasteel Groeneveld, wordt op zon dag 9 juni aandacht besteed aan de vlinders in Nederland. Staat hun aantal voor de kwaliteit van de na tuur? Of zijn het goede vlinderjaar 1995 en de terugkeer van de lang verdwenen Rouwmantel slechts in cidenten?. Huub Berger, boswachter van het Staatsbosbeheer zal tijdens deze afleve ring het vlindervolkje nader beschou wen, samen met een vertegenwoordiger van de Vlinderstichting uit Wageningen. Zoals gewoonlijk is Kees van der Mei den van Kasteel Groeneveld de gespreksleider. Het is soms boeiend om kranten berichten over een bepaald natuur- onderwerp naast elkaar te leggen. "Vlin ders in hun voortbestaan bedreigd", kopt de Volkskrant op 24 mei 1995. Maar in het dagblad Trouw van elf da gen daarvoor kan men lezen: "Het wordt nog een heel goed vlinderjaar". Uiteraard worden de kopteksten gerela tiveerd en genuanceerd in het artikel zelf. Maar toch moet bij veel mensen de verwarring toeslaan. Gaat het nu goed met de vlinders? Of gaat het nu slecht en is dat het zoveelste voorbeeld van de verloedering van de natuur? Hoe zit dat? Is er hier sprake van meningsver schillen tussen "natuuroptimisten" en "natuurpessimisten"? De terugkeer van de Rouwmantel sinds het goede vlinderjaar 1995 zet de boel voor het publiek nog eens extra op de kop. In het reeds genoemde Trouw-ar- tikel staat dat de Rouwmantel een van de zeventien vlindersoorten is die ons land hooguit op zwerftochten aandoet. Maar al in augustus van 1995 wordt in het NRC melding gemaakt van veel waarnemingen in heel Nederland. Daarin luidt de kop: "Invasie van de Rouwmantel"! Hoe gaat dit verder? Nóg een mooie zomer en een andere verdwenen vlindersoort duikt weer op? Vertellen de vlinders ons dat het goed gaat met de natuur? Deze vragen en nog veel meer komen aan de orde in "Koffiedrinken met de boswachter". Het is de bedoeling dat het publiek alle ruimte krijgt om vragen over vlinders te stelleh. Natuur pessimisten én natuuroptimisten zijn van harte welkom en... discussie mag ook! Aanvang: 11.00 uur. Toegang f 3,-, in clusief koffie. DEZE WEEK: Modieuze stropdas bij aankoop van een vaderdag-kado DOE HET ZELF CENTRUM Weteringpad 1 3762 EN Soest Tel: 035-6016228 De grootste specialist RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM ONBEPERKT zomervoordeel In de maand juni/juli gourmetten, steengrillen voor f 25,00 Tegen inlevering van deze bon. Reserveren is gewenst. Lucullus Festival buffet zondag 16 juni aanvang: 15.00 uur onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. Bel voor meer informatie en reserveer, dan zit u zeker! Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 ouders - zijn het zat. Op de grasveld jes in de "hofjes" van deze straat kunnen ze niet goed fatsoen nauwe lijks meer spelen vanwege de (groeiende?) hoeveelheid honden poep. Terwijl de gazons voor hon den absoluut verboden zijn. Onder het motto dat een normaal mens - en wellicht dus óók de gemiddelde hondenbezitter - nooit te oud is om te leren hebben de bewoners een soort campagne opgezet, waarbij de "uitlaters" op een vriendelijke maar dringende wijze attent worden gemaakt op hun euveldaden. Aan diverse paal tjes hangen fotokopieën van een recent artikel uit Op 't Hoogt (de gemeente lijke voorlichtingskrant die tegelijk met de Soester Courant wordt verspreid), waarin verscherpte politiecontrole op het uitlaten van honden wordt aange kondigd. In het artikel worden de belangrijkste regels nog eens uitgelegd - zoals het ver schil tussen uitlaatterreinen en losloop- terreinen - en wordt o.a. de veel voor komende misvatting bestreden dat men overal waar géén bordje staat wél de hond zou mogen uitlaten. "Beste mensen," hebben de actievoer ders hunnerzijds aan het artikel toege voegd, "het is voor ons zéér smerig om te spelen op de grasveldjes op Colenso, omdat er veel hondenpoep op ligt. Ook is het verboden, vandaar deze kopie van een recent krantenbericht. Wilt u daarom uw hond hier niet meer uitla ten? Vriendelijk dank, (namens) de kin deren van Colenso." En nu maar hopen dat dat helpt... Op zaterdag 15 juni houdt Dans- sportvereniging Eemland voor de tweede maal een grote en gezellige rommelmarkt in Soest. De vereni ging wil daarmee geld inzamelen om in het komende dansseizoen zo wel aan nationale als internationale wedstrijden deel te kunnen nemen. Het evenement vindt plaats vanaf 09.00 uur op het parkeerterrein van Advisie Automatisering aan de Koningsweg. Het formatie-dansteam (de Formation Dance Company) staat in Nederland als derde op de ranglijst. Om deze presta tie in het komende dansseizoen te ver beteren zijn de 16 dansers van het team hard aan het trainen. Op muziek van de musical Sunset Boulevard dansen de 8 paren in formatie een medley van vijf ballroomdansen. Het deelnemen aan (inter)nationale wedstrijden kost veel geld. Daarom or ganiseert de vereniging deze rommel markt. Naast meubilair, kleding, curiosa en speelgoed zullen er ook veel huis houdelijk artikelen te koop zijn. En ook voor een lekker kopje koffie kan men bij hen terecht. Aan de kinderen is ook ge dacht, want tussen 09.00 en 12.00 uur kunnen zij geschminkt worden. De Formation Dance Company van de danssport vereniging Eemland. /SOESTERBERG Bij vijvers aan de Libel en de Verlengde Hooiweg heeft de politie vorige week gecontroleerd of de vissers in het bezit waren van de volgens de visserijwet ver eiste papieren. Een man kon zijn vis vergunning niet tonen en kreeg te horen dat hij dat een dag later alsnog moest komen doen op het politiebureau. Mark Knopf Ier- Golden Heart Prima solo cd van de Dire Straits baas. Normaal 42,95 nu f 38,50 Celine Dion - Falling into you met de hit 'Because you loved me'. Normaal 42,95 nu f 35,95 Romantiek Muziek Top 100 3 cd's vol instrumentale toppers w.o. Chris Hinze, André Rieu, Toots Thielemans. j De mooiste romantische koorwerken uit Rusland f VADERDAGPRIJS f 10,00 Schuberten Schumann 4e symphonie Berliner philh. o.l.v. N. Harnoncourt. Normaal 49,90 nu f 29,95 Zwart houten opbergbox voor 60 cd's..Normaal 69,00 VADERDAGPRIJS f 24,95 Klarenbeek (rechts) wordt gefeliciteerd door directeur Venema van Volmacht Hollandse Lloyd. vesting in Utrecht geen vereiste. In de omgeving kon ook heel goed. Het is uit eindelijk Bilthoven geworden. Een goed bereikbaar modern pand, vlakbij het station. Dat Klarenbeek niet stilzit weten inmid dels ook de mensen in Bloemheuvel, Kamerlingh Onneslaan, Kampweg en aan het Van Maarenplein. Toen duide lijk werd dat de woningbouwvereniging St. Joseph de mogelijkheid bood aan de huurders de woning te kopen, was hij er als de kippen bij om op een zakelijke, maar ook persoonlijke wijze hierop in te spelen. Voorlichtingsbijeenkomsten, ge sprekken bij de mensen thuis en mond- op-mond reclame hebben ervoor ge zorgd, dat Klarenbeek de meeste aanko pen heeft begeleid en de juiste hypo theek daarvoor werd afgesloten. Dat zijn hart inmiddels in Soesterberg ligt, is wel duidelijk, gezien het feit dat hij in middels al weer drie jaar sponsor is van K.V.O., de plaatselijke korfbalvereni ging- Vakkennis Klarenbeek staat ook bekend als een "vakidioot". In 1980 werd hij beëdigd tot Makelaar in Assurantiën. In 1985 had hij zoveel vakdiploma's gehaald, dat hij als gevolmachtigd agent kon optre den. Dit betekent in feite, dat hij ook verzekeraar is. "Het grote voordeel hier van is, dat er flexibel en snel gewerkt kan worden", is zijn reactie. Kantoor Klarenbeek doet zaken met bijna alle verzekeraars in Nederland. "Ik kan voor de cliënt de beste verzekering uitzoeken en als iemand zijn of haar verzekerings pakket wil overhevelen naar Assurantiekantoor Klarenbeek, dan kan dat in de meeste gevallen direct. Sinds enkele jaren zijn de verzekerings activiteiten uitgebreid met bankbemid- deling. Dus als iemand wil sparen, kan ik hem adviseren vanuit de verze keringsoptiek en vanuit de bank-op- tiek", spreekt de man met vakkennis. Zo biedt hij momenteel een spaardeposito aan met ruime ontbindende voorwaar den met een rente van 6.25 procent (10 jaar vast). Dat Klarenbeek met zijn tijd meegaat, is duidelijk. Klarenbeek: "Dit is echter niet ingegeven vanuit een soort hobby, maar vanuit de wetenschap dat als je als ondernemer niet tijdig inhaakt op nieuwe ontwikkelingen, je op een gegeven moment te veel achter loopt en je daardoor niet de cliënt optimaal kunt bedienen". Dat men in Soesterberg niet om Klaren beek heen kan heeft niets te maken met zijn lengte (1,95 meter), maar omdat hij niet stilzit en zeker ook hier zijn contac ten zal uitbouwen. Daar kan men van verzekerd zijn. Het telefoonnummer van Assurantiekantoor Klarenbeek is 030- 22.88.44 en de fax is 030-22.88.818. "En vragen is vrij en vrijblijvend", aldus Klarenbeek. Steenhoffstraat 15 - 3764 BH SOEST Telefoon: 035 - 601 21 32 Eventjes was een man uit Zeist een boodschap gaan doen in winkelcentrum Overhees. Kennelijk vond hij het niet nodig het raampje van zijn auto dicht te doen, maar daar kreeg hij spijt van. Toen de 24-jarige man terugkeerde bij zijn auto op de parkeerplaats aan de Tamboerijn, ontdekte hij dat zijn auto radio was gestolen. in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Uit de winkel van een benzinestation aan de Soesterbergsestraat zijn een on bekend bedrag aan wisselgeld, sigaret ten en snoepgoed gestolen. De inbraak is in het weekeinde gepleegd. Een aantal sproeikoppen van een beregeningsinstallatie is vrijdagnacht ontvreemd vanaf een terrein aan de Hofslottersteeg, nabij de Birkstraat. De waarde van de buit bedraagt achttien honderd gulden. Vrijdag 7 juni hield Assurantie kantoor Klarenbeek open huis in het nieuwe kantoorpand aan de Rembrandtlaan 2B in Bilthoven. De heer Klarenbeek zit al ruim 25 jaar in het verzekeringsvak en is in de verzekeringswereld zeker geen onbekende. Ook in Soesterberg wordt hij steeds bekender. Het begon eind 1989, toen de familie Klarenbeek "Huize Heidewijck" aan de Banningstraat kocht, het bekende doktershuis van de zo vermaarde huis arts Splinter. Dat hij van degelijk en goed werk houdt was al snel merkbaar. Perceel Banningstraat 3 stond direct in de steigers, werd voorzien van een nieuw dak en in de oude staat terug gebracht. Daarom staat dit pand nu te recht als één van de mooiste gemeente lijke monumenten van Soesterberg be kend. Assurantiekantoor Klarenbeek werkte vanuit een locatie in Utrecht Overvecht, waar totaal vier mensen fulltime met het verzekeringsvak bezig waren. Dit pand werd echter veel te klein. Omdat een groot deel van de relaties elders in de provincie wonen, was een nieuwe huis- De kinderen van Colenso - en hun

Soester Courant | 1996 | | pagina 13