immt Bijzonder toneel en koffieconcert dit weekend in Cabrio-theater Desmond Tutu derde van Nederlanc nieuws Bosbi aru6hocK Toneelgala in De Speeldoos Nieuws van de bibliotheek 'Ontplooi je talent met hulp van een muzikale deskundige' Honderdste 'Something Else' ANviftg Goud* WOENSDAG 12 JUNI 1996 SOESTER COURANT pagina 1 'Tramlijn' van Tennessee Williams Van Dagblad De Gooi- en Eemlander stichting openbare bibliotheek Nieuwe cd's Teken-, schilder- en fotowedstrijd over 'Eigen Landschap' De Kwekerij en IVN zoeken schoolgidsen Filmhuis: 'Zusje' Picknick: Acteren voor de camera Bij schoolhandbal voor jongensteams Vioollessen van Norien Siemons Sprankelend concert Five Up High Duivenberichten Duivenberichten Tuinenweekend Baari Miss Saigon Brandwe Bob en Ai Wie wat te zeggen heeft, doet dat in de Soester Courant Vrachtv fietsstei Toneel en muziek, daar draait het in het komende weekend om in het Cabrio-openluchttheater in Soest. Zaterdagavond speelt de Utrechtse studenten-toneelvereniging De Kromme Nieuwe Scene het wereld beroemde stuk "Tramlijn" (A Streetcar Named Desire) van Tennessee Williams; zondagmid dag is er een koffieconcert met het salon-ensemble Capriccio. De toneeluitvoering van zaterdagavond is een hoogtepunt in de zomer programmering van Cabrio. "Tramlijn" is een stuk over liefde, ontkenning en pijn, over idealen, over wat waar is, over wat waar zou moeten zijn maar het niet is... "Ik zeg niet de waarheid, ik zeg wat waar zou moeten zijn. En als dat zon dag is, dan verdien ik maar de hel," al dus Blanche Dubois, de hoofdpersoon in dit aangrijpende en meeslepende to neelstuk. Blanche, een vrouw van rond de dertig, verlaat haar geboortehuis en stad, op de vlucht voor haar verleden. Bij haar zus Stella Kowalski hoopt ze rust en liefde te vinden, maar dat gebeurt niet zoals ze zou willen. Intussen wordt ze verliefd en kan ze haar verleden niet langer ontken nen. Daardoor wordt ze geconfronteerd met haar eigen verlangens, begeert en lust, wat leidt tot een escalatie waarbij ze haar eigen waarheid maakt. "Tramlijn" is een produktie van Wybolijn Jansen en Ingrid Linders, on der regie van Frank Hoek, die onlangs afstudeerde als acteur/regisseur aan de toneelacademie in Maastricht. Er heb ben inmiddels diverse voorstellingen plaatsgevonden in Utrecht en Amster dam. De rol van Blanche Dubois wordt gespeeld door Ingrid Sterrenburg; die van Stella Kowalski door Josefien Kunzel. Andere rollen zijn Patrick Limpens (Stanley Kowalski), Peter v.d. Putten (Harold Mitchell, Mitch), Astrid Fiddelers (Eunice Hubbel) en Cees Matthijssen als de jonge man. De laat ste neemt ook de choreografie voor de dansers Kirsten Blaffert, Suzanne Rit ten, Astrid Fiddelers en Annekee Koen- raad voor zijn rekening. De voorstelling "Tramlijn" begint om 20.30 uur. De toegang is f 12,50. Capriccio Zondagmiddag om 12.00 uur begint in het Cabrio-theater het koffieconcert van het salon-ensemble Capriccio, dat een repertoire bestrijkt van licht-klassieke highlights, Weense walsen en smach tende operette-melodieën tot polka, czardas, foxtrot en Leroy Anderson. Op het programma van dit concert staan werkjes van Kreisler, Bredow, Von Glon, Retow, Einkler, Rubinstein, Johann Strauss, Monti en Poliakin. Het salon-ensemble Capriccio, zondagmiddag te zien en te horen in het Cabrio-theater. Op 14 juni houdt Dagblad De Gooi- en Eemlander/Dagblad van Almere voor de derde maal haar Toneelgala. Op dit gala worden de beste theaterproductie, de beste ac teur en de beste actrice van het amateurseizoen 1995-1996 be kendgemaakt. Ze zijn gekozen door de toneelrecensenten van de krant. Het gala vindt plaats in theater De Speeldoos in Baarn. De aanvang is 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15 gulden. Het gala wordt gepresenteerd door de acteur Hans Hoes, momenteel spelend in Jozef in Dothan van de groep Het Toneel Speelt en voorts bekend van de VARA-televisieserie Oppassen! De persoonlijke winnaars ontvangen een beeldje. De theaterproducties worden beloond met een geldprijs. Ook wordt er een aanmoedigingsprijs uitgereikt. De toneelavond zelf heeft geen wedstrijd element. Op het gala wordt een sleutelscène ge speeld uit de genomineerde stukken. Op die manier krijgt de toeschouwer een staalkaart te zien van het gebodene in het afgelopen seizoen. De genomineerden zijn (in willekeurige volgorde): Actrices: Angelique Scherpenzeel (Deo et Arti, Eemnes), Heieen Boersma (De Zeuven Heuvelen, Hilversum), Maggie Meijer (Karakter, Baarn), Agnes Schuch (Plankeniers, Huizen). Acteurs: Gert-Jan van de Weyer (De Zeuven Heuvelen, Hilversum), Gert Visser (Kameleon, Goois/Toneel, Bussum), Huub van den Beid (Gooise Komedie, Hilversum), Rob Krijgsman (Justus van Maurik, Hilversum), Michael Kuikens (GMT, Bussum). Producties: Plaza Suite (Deo et Arti, Eemnes), Eenakters Mrozek (De Zeuven Heuvelen), Steel Magnolias (Ars, Hilversum). ee Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 80 Flairck - De Gouden Eeuw. Eén van de grootste schepen uit de vloot van de VOC was de Batavia. Het verging dit schip niet goed op haar reis naar Indië in 1629. Verha len over deze reis en de erbarmelijke omstandigheden waaronder de be manning moest leven zijn op mu ziek gezet door de groep Flairck. Met deze show toert Flairck momenteel door ons land. 86 Gomez, Claudia - Tierreden- tro. De zangeres Claudia Gomez leert ons dat er behalve drugs ook goede zaken te vinden zijn in haar vader land Colombia. Zij beschikt over een mooie stem, speelt zeer goed gitaar en schrijft veel van haar lied jes zelf. Behalve traditionals bevat deze cd ook een ode aan de stad Medelin. De perfecte combinatie van lichte jazz en latin resulteert in een cd die vooral geschikt lijkt voor zwoele zomeravonden. 78 Gouden uren. Verzamel-cd met recente Neder landse hits plus een aantal klassieke nummers. Verder staan er songs op die te horen zijn in reclamespotjes. 78 Hootie and The Blowfish - Fairweather Johnson. De groep Hootie and The Blowfish is in Amerika razend populair maar geniet in ons land nog geen grote bekendheid. Daar zou deze geva rieerde en sfeervolle cd wel eens verandering in kunnen brengen. 60 Meeuwis Guus - Verbazing. Met zijn hit "Het is een nacht" was de student Guus Meeuwis op slag een bekende Nederlander gewor den. En het bleek geen ééndagsvlieg te zijn, want veel mensen waarde ren zijn warme stemgeluid zeer. Op deze cd staan uiteraard de van hem en zijn groep Vagant bekende num mers, die allemaal zelf geschreven zijn. Daarnaast een paar speciaal voor hem geschreven liedjes. 78 Nearly God - Nearly God. Met de succesvolle cd "Maxinqua- ye" debuteerde Tricky vorig jaar. Deze dromerige cd met raps en sfeergeluiden kreeg grote bekend heid. Onder het wat merkwaardige pseudoniem Nearly God verschijnt nu een tweede cd, waarop bekende artiesten als Neneh Cherry, Björk en de hypnotiserende zang van Martine Topley Bird. 28 Reger, Max - Reprasentative Orgelwerke. Max Reger wordt vaak beschouwd als de belangrijkste Duitse compo nist van orgelwerken, al was het al leen maar vanwege de grote hoe veelheid orgelwerken die hij gecom poneerd heeft. Deze cd bevat wer ken uit Regers vroege periode (tot ongeveer 1902) waarin hij de tradi tionele mogelijkheden, zoals bekend van Bach en Buxtehude, vermengt met symfonische elementen die toen in de mode kwamen. 78 Richie, Lionel - Louder than words. Na 10 jaar is Lionel Richie weer te rug met een nieuw image en een nieuwe cd. Er is niets aan het toeval overgelaten om deze cd tot een suc ces te maken. Het resultaat is een kwalitatief uitstekende cd met prach tige ballads en enkele snellere num mers die veel mensen zal aanspreken. In de maanden juni, juli en augus tus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Capriccio bestaat uit Wouter Groesz (viool, accordeon), Rob Honortis (viool, percussie), Marie-Louise Leinhos (alt viool, percussie), Jaap Blok (cello, zang), Ruud Cornelissen (contrabas, basgitaar) en Cees Schul (piano, synthesizer), allen klassiek geschoolde musici die de salonmuziek stijl-echt en met groot enthousiasme uitvoeren. Capriccio is opgericht in 1987 en geniet inmiddels landelijke bekendheid door live-optredens op radio en tv, o.a. bij "Sonja" en "Vroege vogels" (Vara); "Ser vice Salon" (Avro); "Für Elise" (Nos); "Van twaalf tot twee" (Kro); Sonesta Koepelzaal-concerten (Tros), "Prome nade" (Ncrv) en "Reiziger in muziek" (Vpro). Het koffieconcert begint om 12.00 uur. Toegang: f 10,-. Tot 23 juni kan worden meegedaan aan de teken-, schilder- en fotografeer wedstrijd 'Eigen Landschap'. Deze is georganiseerd door de Nederlandse Openbare Bibliotheken en Staatsbos beheer naar aanleiding van de nationale bibliotheekcampagne 'Het Jaar van de Natuur'. Het is de bedoeling dat de deelnemers in hun eigen omgeving een landschap, stukje natuur of cultuurhistorisch monu ment tekenen, schilderen of fotografe ren. Ook andere technieken zijn overi gens toegestaan. Een deskundige Baarnse jury zal zich buigen over de inzendingen en drie win naars kiezen, die meedingen naar de hoofdprijs: een verblijf van twee weken in een boswachterswoning van Staats bosbeheer. Folders en deelnameformulieren van de wedstrijd zijn verkrijgbaar in de Baarnse Openbare Bibliotheek aan de Hoofd straat. [violenstraat 157, tel. 6022530 Met kinderen naar buiten gaan is de beste manier om ze gevoel en begrip voor de natuur bij te brengen. Toch is het voor een leerkracht een hele opgave om met een klas van 30 kinderen bui ten aan de slag te gaan. In Soest kunnen scholen hiervoor o.a. een beroep doen op het Milieu-Educatief Centrum "de Kwekerij" en de scholenwerkgroep van het IVN. IVN en Kwekerij zoeken deel nemers voor een schoolgidsencursus die na deze cursus als vrijwilliger aan de slag willen met natuur- en milieu-edu catie (NME) met basisscholieren. Tijdens de cursus staat het werken in de natuur met kinderen van verschillende leeftijden centraal. Met name didacti sche en pedagogische aspecten krijgen aandacht. De achtergronden van NME en visies op natuur en milieu komen ook aan de orde. Naast theorie is er erg veel aandacht voor de praktijk in de vorm van buitenlesSen en oefeningen met diverse werkvormen en materialen. Tijdens de cursus wordt een "stageplek" gezocht om opdrachten uit de theorie in de praktijk uit te kunnen voeren. Deze stage kan bij de scholenwerkgroep of de Kwekerij worden uitgevoerd. Vanuit deze plek krijgt de cursist ook begelei ding en hulp. Na de cursus kan de ge diplomeerde cursist vrijwillig gaan wer ken bij de "stageplek". De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten op de woensdagochtend in de stad Utrecht. Bij veel deelname uit Soest kan de cursus ook in Soest georganiseerd worden. De voorlopige data zijn: 18/9; 9/10; 30/10; 20/11; 26/2 en 19/3. De cursus kost normaal f 75,- maar deelne mers uit Soest krijgen deze onkosten via de gemeente vergoed. Na het goed doorlopen van de cursus ontvangt de deelnemer een certificaat. Voor meer informatie en aanmeldingen (voor 20 juni) kan contact opgenomen worden met Dick Neuteboom van het milieu-educatie centrum: 609 34 54 of 602 25 30. h Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 13 juni: "Zusje is de debuutfilm van Robert Jan Westdijk en heeft Kim van Kooten in de hoofdrol. Rond deze film ontstond een ware hype op het Nederlands Film festival. "Zusje" won hier de prijs van de stad Utrecht en het Gouden Kalf voor de beste film. Op het Filmfestival van Thessaloniki won deze volledig zelf ge financierde film de Zilveren Alexander. Tijdens de opnamen was iedereen die aan de film meewerkte onder de dertig jaar. "Zusje" is het verhaal van Martijn Zuidewinds obsessie voor zijn jongere zus Daantje, verteld vanuit het perspec tief van zijn home video. Martijn komt voor het eerst in lange tijd zijn vijf jaar jongere zus Daantje opzoeken, die net op kamers is gaan wonen in Amster dam. Martijn woont in Londen en zegt een documentaire te komen maken over het leven van zijn zusje. Zo weet Martijn met zijn Video-8 camera het leven van Daantje binnen te dringen en bij alles was zij in haar naaste omgeving doet is Martijn aanwezig om het vast te leggen. Al gauw blijkt er een onopgeloste kwes tie uit een ver verleden te bestaan die Martijn wil oprakelen, maar waar Daantje absoluut niets meer mee te maken wil hebben. Zij begint een ver houding met Ramon, met name om Martijn op een veilige afstand te kunnen houden. Martijn grijpt in en weet Daantje, door middel van listige mani pulaties, te vervreemden van haar om geving. Door het naspelen van de pijn lijke kwestie uit het verleden wordt dui delijk hoe Martijns contactgestoordheid en zijn obsessie voor zijn jongere zus zijn ontstaan. Jaren later worden de videobandjes op een rommelmarkt gevonden. Deze film is daarvan het gevolg. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50, cjp/65 f 6,-. Filmagenda: 20 juni: Krava - Kaïel Kachyna. 27 juni: De Jurk - Alex van Warmer dam. In juli en augustus is het filmhuis geslo ten. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 In de workshop Picknick die bedoeld is voor jongeren van 14 tot en met 20 jaar, wordt met name gewerkt aan het thema "close voor de camera spelen". Dat wil zeggen dat de deelnemers leren een ge voel over te brengen op de lens, een veel gebruikte techniek in films en televisie series. Aan de hand van een professio neel scenario worden de verschillende vormen van emoties geoefend. Naast intensief werken zal de workshop veel plezier opleveren... èn een eigep video band met de film Picknick. Als het weer het toelaat wordt er op buitenlokaties gewerkt. Docent Bert van der Roest werkte ge durende 8 jaar bij diverse theater groepen in Nederland als acteur. Ook is hij te zien geweest op televisie in series als "Coverstory", "Link" en "Bruin Goud". Hij werkt als scenarioschrijver mee aan programma's in opdracht van televisieproducenten. De workshop wordt gehouden op vrij dag 14 juni 19.00-21.30 uur, zaterdag 15 juni 10.00-17.00 uur en zondag 16 juni 11.00-17.00 uur. De kosten zijn f 65,-. CJP-houders krijgen 10% korting op de cursusprijs. De videoband moet apart betaald worden. Telefonisch inschrijven (10.00 en 16.00 uur) via tel. 6022188. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 13 juni Twee scholen zijn bij, ons te gast; de Godelindeschool uit Hilversum en de Wethouder van der Zwaardschool uit Rijsenhout. Beide scholen gaan Robin Hood-schoolreis doen. Vrijdag 14 juni De Vondelschool uit Bussum komt voor een Robin Hood-schoolreis. Delano, Britt en Albert vieren hun verjaardags feest. Ook 's avonds is het feest, want dan komen Kimberly en Sanne een kinderveijaardagsdiscofeest geven. Zaterdag 15 juni Vandaag komen Timo, Charlotte en Laura om hun verjaardagsfeest te vie ren. Maandag 17 juni Basisschool de Boomgaard komt met een heleboel kinderen' voor een span nende griezelschoolreis. Mandy komt 's middags haar verjaardag vieren, maar die wordt niet griezelig, alleen maar ge zellig. Dinsdag 18 juni De Wilhelminaschool en de Scheper komen Robin Hood bevrijden met de Robin Hood-schoolreis. Tonio, Tamara, Isabelle en Romy komen hun verjaardagsfeest vieren. Woensdag 19 juni De J. Ligthartschool en de Sleutel ko men voor een gezellige schoolreis met leuke activiteiten. Voor Milou en Stephanie is het 's middags feest, want zij vieren hun verjaardag. Het jongensteam van de Desmond Tutu-school heeft op 8 juni beslag gelegd op de eervolle derde plaats van het Nederlands kampioen schap schoolhandbal. Dat kam pioenschap werd gehouden in het Drentse Hoogeveen en de Soester school vertegenwoordigde het dis trict Utrecht, waarvan het dit jaar kampioen is. De voorronden van het toernooi werden in vier Hoogeveense sporthallen afge wikkeld, aangezien bij de jongens en de meisjes in totaal 28 ploegen in het veld kwamen. De Desmond Tutu-school kwam terecht in een jongenspoule die achteraf de zwaarste bleek te zijn, mee doordat diverse scholen die ook in die poule zaten, vergezeld werden door bus ladingen supporters die erg met hun teams meeleefden en daardoor als het ware vaak de achtste speler vormden. Het Soester jongensteam bleef echter koel en versloeg met grote cijfers de ver tegenwoordigers van de NHV-districten Groningen, Friesland, Gelderland en Middin-Nederland, maar moest het sterke team van de Limburgse vertegen woordiger, De Brink uit Roermond, een gelijkspel toestaan. Deze school telt zo'n 600 leerlingen en komt bovendien uit een stad die vanouds als handbal- bolwerk bekend staat. Een ongelukkig gelijkspel tegen de Friese vertegenwoor diger Heidepölle uit Wolvega schakelde de Roermondse jongens uit. De plaats in de finale werd zodoende betwist tus sen de Soester school en De Kameleon uit Rotterdam, een vooral fysiek ijzer- sterk team met lange jongens. De Soesters kwamen in die beslissende wedstrijd vlot op voorsprong, maar mede door de opkomende vermoeid heid keerden geleidelijk de kansen ten gunste van de Rotterdammers. Uitein delijk won De Kameleon met twee doel punten verschil, een winst die vooral tot stand kwam door grotere bedrevenheid in benutten van de kansen bij vrije wor pen rond de cirkel. Die meerwaarde le verde De Kameleon uiteindelijk met ruime cijfers het schoolhandbal- kampioenschap van Nederland op. De strijd om de derde plaats werd door de Soester jongens op hun tandvlees ge wonnen met slechts één doelpunt ver schil van de Julianaschool uit het Noord-Hollandse Schagen. De Des mond Tutu-school werd overigens Wat is viool spelen? Viool spelen is het instrument, dat je onder je kin hebt, zodanig beroeren dat er geluid uit komt. Het lijkt een enorme van zelfsprekendheid. ■Toch is dat "opwekken van geluid" het begin van alle kunst. En oefening baart kunst. Succes komt niet zomaar aan waaien. Je moet er voor werken, of je nu Wolfgang Amadeus Mozart, Candy Dulfer of André Rieu heet. Succes is nooit verzekerd. Je kunt slechts woeke ren met de talenten die je hebt, maar dat hoef je niet in je eentje te doen. Norien Siemons, vioolpedagoge uit Soest, heeft plaats voor privé-leerlingen. Op dit ogenblik werkt zij aan twee mu ziekscholen (in Leusden en Diemen) en is zij, als docent viool afdeling school muziek, verbonden aan het Utrechts Conservatorium. Het is Norien Siemons allemaal "niet komen aanwaaien". Zij studeerde viool bij Maarten Veeze en Emmy Verhey. Ze is lid van de ESTA (European String Teachers Association). Ze volgde daar onder meer, een cursus die is gericht op lesgeven aan (jonge) kinderen volgens de methode van de gebroeders Szilvay uit Zweden. Zelf werkt ze het liefst met kinderen vanaf 6 jaar, maar ook volwas sen beginners en gevorderden kunnen bij haar terecht. Het spelen in kleine bezetting heeft haar voorkeur. Dat houdt in: spelen in een strijkkwartet of in een duo, waarin naast viool, piano of gitaar wordt gespeeld. In dat verband maakt ze graag werk van het coachen van amateurs. Er wordt dan bijvoorbeeld een afspraak gemaakt voor een serie van vijf lessen. Wie nieuwsgierig is voor zichzelf of voor huisgenoten, kan bellen met Norien Siemons: tel. 603 13 58. Voor het jazzleven in Soest werd het seizoen op passende wijze afgeslo ten met een optreden van Five Up High. Dit quintet, onder leiding van tenorsaxofonist Jasper Blom, brengt een eigentijdse en avontuur lijke interpretatie van de bebop, waarmee een (voor jazzbegrippen) groot publiek wordt bereikt. Ook afgelopen zaterdag in Artishock viel de opkomst niet tegen. De bezetting van de groep is ten opzichte van hun eerste CD (uit '94) enigszins gewijzigd en het repertoire bleek grotendeels ver nieuwd. Toch is Five up High nog de zelfde muzikale koers blijven varen. Alle stukken, voornamelijk geschreven door Jasper Blom of de (nieuwe) pianist Jeremy Menecia, werden gekenmerkt door pakkende thema's en soms voor zien van arrangementen. Deze compo sities bleken uit te nodigen tot krachtige en ideeënrijke solo's, ondersteund door een hechte en zeer swingende ritme sectie. Ook van dit concert zijn door Frans Kingma wederom DAT-opnamen ge maakt, waarvan een selectie aanstaande zondag van 14.00 tot 15.00 uur wordt uitgezonden in "Een Wereld van Mu ziek" op Radio Soest. Direct daarna, om 15.00 uur, begint een twee uur durende uitzending van "Something Else!". Het betreft de hon derdste aflevering van dit informatieve jazzprogramma - voor deze gelegenheid rechtstreeks vanuit Artishock. De beide samenstellers/presentatoren zullen een uitzending verzorgen waarvan de in houd wat minder van te voren is vast gelegd dan gewoonlijk het geval is. Mis schien wordt er een beetje nagepraat over de afgelopen jaren, maar bovenal wordt er vooruitgeblikt op de komende honderd afleveringen, want daarvoor bestaan bij de samenstellers meer dan genoeg plannen. Wedvlucht: Roye; Datum: Zaterdag 8 juni; Afstand: 327 kilometer; Wind: west. PV DE ZWALUW In concours: 430 duiven; Winnende duif: B. Roest; Gemiddelde snelheid: 1.537,67 meter per minuut. Roest B. 1 91 106. H.Huisman 2 82. Brakel J. en Zn 3 13 78 94 95 104. Duijst J. en Zn 4 71. J.A. Vogel 5 32. Wigtman Th. 6 17 61 68 96 102 103. Es H. van 7 30 57 65 105. Egdom R. van 8 77 92. Weldink/v. Hengstum 9. Jong J. de 10 59 60 86 90. Dorrestein W. van 11 18 27 64 88 97. L. Vogel 12 93 108. Bes A. de 14 19 25 47 58. Belt J. vd en Klzn 15 56 70 81 83 99. Woudstra H. 16 45 89. R. v. Hornsveld 20 •84 85. Ginkel A. van 21 31 37 73 101. E. v.d. Brakel 22 29 33 42 62 107. R. v.'t Net 23 49 50 53 79. Benschop J. 24 35. Stam J.W.E. 26 34 39 43 55 100. Voskuilen R. 28 44. Bruin gebr. de 36 41 46 63 66 69 72 74. Dijk J. van 38 76. Rijksen G. 40. Vonk H. 48 52 67. J. Ruttenberg 51 75. Gebr. de Lane 54. PV DE VRIENDSCHAP In concours: 211 duiven; Winnende duif: J. Beijer; Gemiddelde snelheid: 1.564,81 meter per minuut. J. Beijer 1. H. v.d. Veen 2 6. T. Kok 3 24 48. Kamerbeek/Rauch 4 33 39 42 46. J.W.S. Buchner 5 12 18 26 28. Altenaar/Reijerse 7 16. Mevr. Altenaar Zn 8 31 53. Vaessen/ Veenendgal 9 21 27 43. W.H. v. Drie 10 41. W. Cochius 11 14 17 34. B.G. Schimmel 13 44 47 50. A.B. Grift 15 40 45. J.C. Wijnands 19 23 30. C.P. Jak 25 29 36. Z.K.H. Pr. Bernhard 32 37. R. Eimers 35 38 51. B. Huizinga 49 52. ft Wedvlucht: Orleans; Datum: Zater dag 8 juni; Afstand: 530 kilometer; Wind: west. PV DE ZWALUW In concours: 287 duiven; Winnende duif: H. van Es; Gemiddelde snelheid: 1.487,43 meter per minuut. Es H. van 1. J.A. Vogel 2. Stam J.W.E. 3 6 11 30 34 55. R. v. Hornsveld 4 5 21. Brakel J. vd Zonen 7 44 54 61 65. Bree H. de 8 15 18 39. Bruin gebr. de 9 23 25 42 57 62. Belt J. vd en Klzn 10 31 56 60. R. v.'t Net 12 49. Dorrestein W. van 13 27. H. Huisman 14 24. Comb. Jaron 16. Rijksen G. 17 41 70. Vonk H. 19 29. E. v.d. Brakel 20 72. Egdom R. van 22 43 53 69. Voskuilen R. 26 58. A. Rookhuizen 28. Jong J. de 32 52. Weldink/ v. Hengstum 33 64 66. Ginkel A. van 35 37 68. Duijst J. en Zn 36. Woudstra H. 38. Roest B. 40 45 46 51 67 71. L. Vogel 47 48 50. Gebr. de Lang 59. Bes A. de 63. PV DE VRIENDSCHAP In concours: 120 duiven; Winnende duif: J.C. Wijnands; Gemiddelde snel heid: 1.487,93 meter per minuut. J.C. Wijnands 1 14 15. Altenaar/Reijerse 2 17. B.G. Schimmel 3 7 8 9 12 18 26. R.W. Scheffers 4. Kamerbeek/Rauch 5 22. J.W.S. Buchner 6 19 30. R. Eimers 10 11 20. H. v.d. Veen 13 27 29. W. Cochius 21 28. W.H. v. Drie 23. Comb. Westerveld 24. A. v. Ziitveld 25 De handbaltalenten van de Desmoi Tutuschool. topscorer van de voorrondenpoules. Eindstand, jongens: 1. Rotterdam, Den Haag, 3. Utrecht (Desmond Tuti school), 4. Noord-Holland; meisjes: IJsselstreek, 2. Utrecht (dr. K. Schilde school, Spakenburg-Bunschoten), Den Haag, 4. Limburg. Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Op 15 en 16 juni wordt voor de vieró maal o.l.v. VVV/ANWB Baarn ee tuinenweekend in Baarn georganiseerc Het weekend past in het project "Jut Tuinenmaand" van de provinciale W Utrecht. Het motto is: "Kom eens kijke in mijn tuin." Het open tuinenweekend biedt d' unieke gelegenheid eens een kijkje t nemen in andermans tuin. Er zijn di jaar wel heel bijzondere tuinen te bekij ken, b.v. een romantische, een park achtige, een schaduwtuin, een apothe kerstuin, een negen-maandentuin, eei piepklein schilderachtig hofje, een tuil a met een cactuskas (ca 1000 soorten)ei* nog veel meer. Dit jaar is er ook eei ft fiets/wandeltip in het programma opge nomen. Ook is het mogelijk om tijdens he Tuinenweekend in het Cantonspark eei wandeling onder deskundige leiding tt maken. Het park is geopend van 10.00 17.00 uur. Aansluitend kan men eer bezoek brengen aan de moestuin va: I1 kasteel Groeneveld, tijdens het weckeni geopend van 12.00-17.00 uur. Informatie: VVV/ANWB Baarn. Sta tionsplcin 7, tel. 541 32 26. Na het jarenlange succes van de Phantom of the Opera staat een geheel -• nieuwe en spectaculaire musical op sta pel: Miss Saigon. Miss Saigon is wellicht de meest in het oog springende musical die ooit gemaakt is. Het verhaal gaat - over de onmogelijke liefde van de Ame rikaanse soldaat Chris voor het Vietnamese meisje Kim, die elkaar ont- - moet hebben in een nachtclub in Saigon. Deze liefde speelt zich af tegen de achtergrond van de Vietnamoorlog. -i Tijdens de plotselinge ontruiming van 1 Saigon raken Chris en Kim elkaar in de chaos en paniek kwijt. Terug in Ame- rika geeft Chris langzaam de hoop op Kim ooit terug te vinden, die zonder dat - hij dat weet een kind van hem heeft, Chris trouwt dan met een Amerikaanse vrouw. Eens zal hij echter weer in con tact komen met zijn vroegere liefde... De première van deze ontroerende mu sical vindt plaats op 24 november. Kaar ten voor te reserveren bij de VVV Soest. Voor prijzen variërend van f 100,- tot f 125,- per persoon kunt u in het Circustheater van Scheveningen genieten van deze musical! Wij adviseren u graag over de kwaliteit van de verschillende plaatsen. Er zijn dagelijks avondvoorstellingen om 20.00 uur, behalve op maandag; op zondag is er tevens een middag voorstelling. Net als bij de Phantom of the Opera is het ook mogelijk om bij ons een diner (aanvang: 17.45 uur) vóór de avond voorstelling te reserveren voor f 89,- per persoon, of op zondagen een brunch (aanvang: 12.00 uur) voor f 60,- per persoon. Tenslotte is het natuurlijk een idee een bezoek aan Miss Saigon in te bedden in een weekend- of meerdaags uitstapje naar Scheveningen en Den Haag! Ge zellig winkelen, een bezoek aan één van de vele interessante musea in de Resi dentie, het meemaken van een specta culaire 3-dimensionale film in het Omniversum, een frisse strandwande ling of een ontmoeting onder vier ogen met grote en gevaarlijke vissen in Sealife. U zou het allemaal kunnen combineren met het bijwonen van een voorstelling van Miss Saigon en één of meerdere overnachtingen in een kwa liteitshotel in Scheveningen en Den Haag. Vraag vrijblijvend informatie aan over speciale Miss Saigon-arrangemen- ten (met hotelovernaGhting(en), ontbijt en/of diner) en over de verschillende hotelaccommodaties in het Haagse. Wij maken uw Miss Saigon-uitstapje graag helemaal op maat voor u! SC "Grote bosbrand i installatie te Soe weerkorps van schuwd en rukt m uit. Assistentie Bi berg dringend ver Het waren ernstige1 op donderdag 6 ju uur uit de semafoo daarop was de lucl -brandweer- en poli gangswegen naar de terecht direct door waardoor de brand soneel alle ruimte was snel zichtbaar wolken die in zuide Het eerst ter plaats de brandweerwage Soesterberg, met z Ze waren gealarn bewakingspersonet Zeist. Militaire brandmee assisteerd door V kamp en De Nooije rand van het ong grote vuurhaard t< dan slingerde he krachtige straal op vlammen die tege opkonden. Zo kon beperkt houden toi van brandweerk Austerlitz, Den D( Door inzet van de bosbrand voorko: van diverse brand het open vuur di grote klus van hel beginnen. Over brand tast men in zelfde ogenblik w Leusden ook enk Gelukkig was er v hij wel van zuid n: Een brandweert met een vuurzweej "Het is veel te r stoppen, en dal plan. Het is zv maar de moo doorslag om st der te gaan". Bob en Armam eigen bar, terwij zaak van binnei uitbundige orai hebben in de za« 1.80 opgesteld,1 wedstrijden te z je echt niet naa het bijna "live" i lingen, die krijg alles voor nop{ deze musical zijn vanaf heden siaste eigenaai kj; Aa \T\r\r \/rt^r i oranje schort, oranje 5 Maar wat te di verder komt da den kijken me grootste onzin1 breken we alles verder", reagee geloof je zelf tc Evaluatie Sinds 16 april i van café "De C enige horecake de bar en doe voorgangers hadden hun dt matie verstrekt ze verder gega delijk hun eige De klantenkrii is het een verzi jong en oud, ook van ver da eerste jaar had diverse activil Karaoke die n aandacht kre vooral het voo heeft een na'gi kregen voorzit Met kneuzing en een wond i: Soestduinen Molendael ge bij een aanrijt op de Amersf bestuurder va rit uit, maar rechts kwam, werd bij de bi

Soester Courant | 1996 | | pagina 14