sfederlaiK Bosbrand tijdig bedwongen J 7\3 nieuws aa/h\jV yj uf Gouden tijd Gouden Leeuw Bewoners knokken voor behoud huizen Generaal Spoorstraat Krijgsmachtdelen één in verkeer Aan: Miss BP te Soesterberg Muziekvereniging Odeon gaat op de zomertoer Odeon valt in de prijzen 3^è^ÉsëbII Brandweerkorpsen voorkomen catastrofe lenweekend Baart Saigon doet irant WOENSDAG 12 JUNI 1996 Bob en Armanda één jaar in dorpscafé Vrachtwagen rijdt fietsster (9) aan PIET VAN HEUGTEN Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijk^ttamj Hulpverlening i Ons Kent Ons Fietspaden langs Amersfoortsestraat worden aangepast Kleding voor 'Mensen in nood' Meisje slaapt roes uit langs rijbaan Soester Courant in Soesterberg Agenda SOESTERBERGSE '.andbaltalenten van de Desmoii hooi. rer van de voorrondenpoules. and, jongens: 1. Rotterdam^ I aag, 3. Utrecht (Desmond Tutu i, 4. Noord-Holland; meisjes: 1 reek, 2. Utrecht (dr. K, Schildei Spakenburg-Bunschoten), 3 aag, 4. Limburg. lioffslraat 9\ tel. 60120 75 1 sn 16 juni wordt voor de vierd •l.v. VVV/ANWB Baarn eer eekend in Baarn georganiseerd ïkend past in het project "Jun naand" van de provinciale YV\ Het motto is: "Kom eens kijker tuin." 1 en tuinenweekend biedt dt gelegenheid eens een kijkje tt n andermans tuin. Er zijn dit heel bijzondere tuinen te bekij- een romantische, een park een schaduwtuin, een apothe een negen-maandentuin, een n schilderachtig hofje, een tuin, cactuskas (ca 1000 soorten) et I meer. Dit jaar is er ook eer ndeltip in het programma opge het mogelijk om tijdens hel eekend in het Cantonspark een ïg onder deskundige leiding te' iet park is geopend van 10,00- ir. Aansluitend kan men een Jrengen aan de moestuin van' rroeneveld, tijdens het weekend van 12.00-17.00 uur. ie: VW/ANWB Baarn. Sta rt 7, tel. 541 32 26. jarenlange succes van de of the Opera staat een geheel i spectaculaire musical op sta- Saigon. Miss Saigon is wellicht in het oog springende musical gemaakt is. Het verhaal gaat nmogelijke liefde van de Ame- soldaat Chris voor het se meisje Kim, die elkaar ont bben in een nachtclub ie 'eze liefde speelt zich af tegen grond van de Vietnamoorlog. e plotselinge ontruiming van <en Chris en Kim elkaar in de paniek kwijt. Terug in Ame- Chris langzaam de hoop op erug te vinden, die zonder dat iet een kind van hem heeft, wt dan met een Amerikaanse ns zal hij echter weer in con- n met zijn vroegere liefde... :re van deze ontroerende mu- plaats op 24 november. Kaar- eze musical zijn vanaf heden ren bij de VVV Soest. Voor iërend van f 100,- tot f 125,- •n kunt u in het Circustheater 'eningen genieten van deze /ij adviseren u graag over de an de verschillende plaatsen, gelijks avondvoorstellingen Jur, behalve op maandag; op er tevens een middag- de Phantom of the Opera is Jgelijk om bij ons een diner 17.45 uur) vóór de avond- te reserveren voor f 89,- per f op zondagen een brunch 12.00 uur) voor f 60,- per het natuurlijk een idee een Miss Saigon in te bedden in ad- of meerdaags uitstapje eningen en Den Haag! Ge len, een bezoek aan één van pressante musea in de Resi- meemaken van een specta- limensionale film in het een frisse strandwande- antmoeting onder vier ogen en gevaarlijke vissen in zou het allemaal kunnen met het bijwonen van een van Miss Saigon en één of vernachtingen in een kwa- 'n Scheveningen en Den vrijblijvend informatie aan 3 Miss Saigon-arrangemen- elovernachting(en), ontbijt en over de verschillende nodaties in het Haagse. Wij diss Saigon-uitstapje maat voor u! OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 I"Grote bosbrand achter zuiverings installatie te Soesterberg. Brand weerkorps van Zeist is gewaar schuwd en rukt met groot materieel uit. Assistentie Brandweer Soester berg dringend vereist". let waren ernstige waarschuwingen die )p donderdag 6 juni omstreeks 17.30 tur uit de semafoons klonken en kort laarop was de lucht vol van gierende brandweer- en politiesirenes. Alle toe gangswegen naar de brandhaard werden perecht direct door de politie afgezet, /aardoor de brandweerwagens en, per soneel alle ruimte kregen. De locatie zas snel zichtbaar aan de grote rook wolken die in zuidelijke richting dreven. Het eerst ter plaatse was de MAC-06, de brandweerwagen van de Vliegbasis "Soesterberg, met zijn 4000 liter water. Ze waren gealarmeerd door militair "bewakingspersoneel van het Kamp van ^eist. lilitaire brandmeester Veenendaal, ge assisteerd door Van de Bosch, Hars- tamp en De Nooijer begonnen direct de rand van het ongeveer twee hectare Ürote vuurhaard te blussen. Zo nu en lan slingerde het waterkanon een prachtige straal op enkele hardnekkige /lammen die tegen zo'n geweld niet opkonden. Zo konden zij de vuurhaard {beperkt houden totdat assistentie kwam van brandweerkorpsen uit Zeist, Austerlitz, Den Dolder en Soesterberg. Door inzet van de militairen is een grote bosbrand voorkomen. Door de inzet van diverse brandweerauto's kon men het open vuur direct bedwingen. De grote klus van het nablussen kon toen beginnen. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Op het zelfde ogenblik werden in de richting Leusden ook enkele branden ontdekt. Gelukkig was er weinig wind al draaide hij wel van zuid naar noord. Een brandweerman bestrijdt de brand met een vuurzweep. "Het is veel te mooi om er nu mee te stoppen, en dat zijn we ook echt niet plan. Het is zwaar en vermoeiend, maar de mooie kanten geven de doorslag om steeds met plezier ver der te gaan". Bob en Armanda zaten even aan hun eigen bar, terwijl diverse vrijwilligers de zaak van binnen én van buiten in een uitbundige oranjesfeer brachten. "We hebben in de zaak een doek van 1.80 bij 1.80 opgesteld, waarop alle EK voetbal wedstrijden te zien zijn. Daarvoor hoef je echt niet naar Engeland. Hier zie je het bijna "live" met als toegift de herha lingen, die krijg je daar ook niet en dat alles voor noppes", aldus een enthou siaste eigenaar Bob. Armanda, met oranje schort, ziet het ook wel zitten. Maar wat te doen als Nederland niet verder komt dan de eerste ronde? Bei den kijken met een blik of ineens de grootste onzin wordt verteld. "Nou dan breken we alles af en gaan gewoon weer verder", reageert Armanda, "maar dat geloof je zelf toch ook niet?". Evaluatie Sinds 16 april zijn ze de trotse eigenaar van café "De Gouden Leeuw". Zonder enige horecakennis stapten ze zo achter de bar en doen het uitstekend. Hun voorgangers Wil en Greet Roolvink hadden hun de nodige steun en infor matie verstrekt en in die voetsporen zijn ze verder gegaan. Ze hebben heel dui delijk hun eigen stempel op alles gezet. De klantenkring is ietwat gewijzigd en is het een verzamelpunt geworden voor jong en oud, van Soesterbergers maar ook van ver daarbuiten. Gedurende het eerste jaar hadden ze nog tijd over voor diverse activiteiten, bijvoorbeeld een Karaoke die nog gaande is. Maar alle aandacht kreeg het interieur maar vooral het voorfrontje van de zaak. Het heeft een nagenoeg nieuw gezicht ge kregen voorzien van de nodige verlich- Met kneuzingen aan haar rechter been en een wond is een negenjarig meisje uit Soestduinen naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Ze raakte gewond bij een aanrijding met een vrachtwagen op de Amersfoortsestraat. De 39-jarige bestuurder van de wagen reed een uit rit uit, maar had de fietsster, die van rechts kwam, niet zien naderen. De fiets werd bij de botsing volledig vernield. ting. "Alles kan niet in één keer en lang zaam maar zeker maken we er iets moois van", is hun beider reactie. "Weet je wat steengoed is, we krijgen steeds hulp van zeker een tiental vrijwilligers. Dat is heel belangrijk en geeft ons net dat stuk armlengte om alles te klaren zoals wij dat graag zien. Kijk eens hoe ze buiten alles versieren, dat is toch prachtig" en glimlachend ziet hij hoe men met oranje vlaggen en zeildoek de buitenkant versiert. Onbekendheid "Het afgelopen jaar hebben we in toe nemende mate klanten gekregen uit de nieuwe wijken zoals Apollo, Mercury en Gemini. Stelletjes die samen even kwa men binnenlopen en met verbazing dit zagen. Velen woonden hier al meer dan een jaar, maar wisten niet van het be staan van onze Gouden Leeuw. Geluk kig is het nu een soort mond-op-mond reclame geworden en zien we regelma tig onbekenden hier komen. Met een praatje introduceren wij hen bij onze andere vaste gasten en dat slaat aan. Als we terug kijken op het afgelopen jaar moeten we eerlijk erkennen dat het een bijzonder zwaar jaar is geweest. Je draait enorm veel uren zowel in de zaak maar ook administratief vraagt het de nodige tijd. Dan zijn er wel eens nachten die heel kort zijn, maar ja, dat leer je ook op te vangen. We hadden nooit kunnen onderkennen dat dit vak ook zoveel positieve kanten heeft. Het dorpscafé, want dat is altijd ons streven, moet een plaats zijn waar iedereen even binnen kan lopen. De gesprekken die je dan met je klanten voert, heeft ook zijn be langrijke kanten. Het is sociaal met el kaar bezig zijn, de ander als die daarom vraagt met raad en daad bijstaan. Dat is ook een kant van dit vak. Sommigen denken vaak negatief over een café, ik zou zeggen, laat ze eens langs komen. Dan zien ze met eigen ogen dat het een plaats is waar in de eerste plaats gezel ligheid heerst. Je bent samen met ande ren en primair ben je uit op plezier zon der dat dit hoeft te ontaarden in over matig drankgebruik of ruzie. Natuurlijk komt ook hier wel eens wat voor wat je overal kunt aantreffen, maar dan ben je er snel bij om dat op te lossen. Nee, we hebben geen spijt van de stap die we een jaar geleden hebben gezet. Net zo als iedereen hebben wij in ons vak ook een taak gericht op het welzijn van de mensheid. En als je die positief benadert dan krijg je niet alleen financieel loon naar werken", aldus Bob en Armanda. Met dit stel gaat de Gouden Leeuw gouden tijden beleven. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. JAAR TEGELTAPIJT V.A 15,- TOT 120,- PER Ml Verkoop uitsluitend in Soester berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD S0.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. Meer berichten over Soesterberg op pagina 13 Zondag 16 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 09.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellendan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 7 juni: Mathilda Cornelia Maria Alphonsia Vermeulen-van Trier (85), Amersfoortsestraat 43. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Het lijkt er veel op dat de inspan ningen van de "Commissie Behoud Wooncomplex Generaal Spoor straat", het gewenste resultaat zul len hebben. Onlangs hebben Wo ningstichting Soest en de Huurders vereniging Soesterberg een oriënte rend gesprek gehad met leden van de Commissie Behoud Wooncom plex Generaal Spoorstraat. Daarin zijn afspraken gemaakt en toe zeggingen gedaan die de rust in deze wijk terugbrachten. Echter bleef de commissie niet stil zitten en heeft zich tot de welstands- en monumenten commissie van de gemeente Soest ge wend om alsnog dat fatale jaar 2000 om te keren in een voor hen mooie wisse ling van de eeuw. Immers staan al de woningen aan de Generaal Spoorstraat en een gedeelte aan de Generaal Winkelmanstraat omstreeks 2004 ge pland om te worden gesloopt. Een groot gedeelte van de bewoners verzet zich hiertegen, omdat zij van mening zijn dat de woningen niet alleen zeer geschikt zijn voor bewoning maar ook uit oogpunt van bouwstijl behouden moeten blijven. De gesprekken tussen deze bewoners en Woningstichting Soest gaan nog door met de bedoeling mogelijkheden te onderzoeken tot in standhouding van de woningen. Maar nu hebben ze een tweede en niet onbe langrijk ijzer in het vuur gezet, die van de welstands- en monumentencommis sie. Duidelijk is dat het complex niet vol doende scoort om op de gemeentelijke monumentenlijst te worden geplaatst. Maar, zo stelt deze commissie, het ver tegenwoordigt wel een cultuurhisto rische waarde op grond waarvan men in principe kan pleiten voor behoud. Voor de Commissie Behoud Wooncomplex Generaal Spoorstraat is dit een gewel dige steun in de rug en geeft hun nieuwe kracht om hun doel na te streven. Woensdag 5 juni 1996 werd binnen de Nederlandse krijgsmacht geschiedenis geschreven door de feitelijke oprichting van de Defensie Verkeers- en Vervoers organisatie. Nadat één en ander door middel van toespraken op de vliegbasis Soesterberg werd gerealiseerd, volgde een receptie met aansluitende lunch in het Casino aan de Kampweg. De militaire hoofddeksels op de foto tonen aan dat de top van de vier krijgsmachtdelen aanwe zig was; v.l.n.r. Koninklijke Marechaus see, Koninklijke Landmacht, Konink lijke Luchtmacht en Koninklijke Marine. Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende Soesterberger. Aan de provincialeweg de Amers foortsestraat, ligt het benzinestation met de naam: "BP-Vliegdorp". Eén van de vaste medewerkers is Rixt Mulder, een vlotte jonge vrouw die haar klanten recht in de ogen kijkt. Met haar vriend, de beroepsmilitair Dick Krul, woont ze sinds eind 1989 op de Plesmanstraat. Rixt: "In 1989 verhuisden mijn ouders vanuit Soest naar Friesland. Ik was toen al bevriend met Dick en sinds die tijd wonen we samen in Soesterberg. De eerste paar jaren bleef het vliegdorp voor mij onbekend, omdat ik bij de NS als trein-stewardess werkte. Je weet wel, met de koffiewagen door de wagons zeulen en dorstigen lessen. Dat was best leuk werk, maar wel vermoeiend. In juli 1989 ging ik benzine tanken in dit BP- station. Op de deur hing een briefje waarop stond vermeld dat men perso neel zocht. Ik solliciteerde en kort daarna had ik een gesprek met iemand van Actomat BV uit Amsterdam, de ei genaar van het station. Per 1 augustus 1989 werd ik aangenomen en mag bin nenkort het eerste lustrum van vijfjaren vieren. Leuk werk. 'Het bevalt mij hier prima, het is afwis selend werk en je komt met veel men sen in aanraking. Weet je, je kunt je hier net zo druk maken als jezelf wilt. Ook de vrijheid en zelfstandigheid is leuk en kun je op eigen initiatief iets onderne men. Zo stond ik vlak voor de Paasda gen hier verkleed als paashaas en voor 5 december als Sint. Je krijgt dan heel leuke reacties, al zijn er ook die kenne lijk denken dat ze weer met één of an dere maffe meid in aanraking komen. Ik werk hier volle bak, dus zo om en nabij veertig uren per week. De ene week is dat een vroege dienst van 06.30 tot 14.30 uur en de volgende week heb ik een late van 14.00 tot 23.00 uur. Dat gaat steeds om en om. Omdat je in een late dienst een uur teveel draait, heb je in die periode elke woensdag vrij. De maandag is een administratieve dag, dan moet alles van de vorige week op schrift gesteld worden. De weekenden ben ik in principe vrij en val alleen bij bijzondere omstandigheden in. We wer ken hier met twee vaste krachten en één die 20 uur per week draait. Verder zijn er voor de weekenden de parttime krachten. Omdat ik regelmatig 's avonds vrij ben, kreeg ik ook meer gelegenheid om Soesterberg te verkennen. Ik heb het vliegdorp zeer leren waarderen, een leuke gemeenschap waar echt heel veel gebeurd. Zelf ben ik lid van Stichting Jeugdwerk Soesterberg en tracht mijn steentje bij te dragen in het jeugd- en jongerenwerk. Om hier in dit tankstation alleen te wer ken is voor mij geen enkel beletsel. Ik ben nu niet direct bang uitgevallen en raak niet snel in paniek. Vergeet niet dat het benzinestation behoorlijk beveiligd is, wat men over het algemeen ook wel weet. Verder heb je bijna doorlopend klanten dat ook een zekere mate van veiligheid in zich heeft. In al die afgelo pen vijf jaren heb ik nooit problemen gehad waarvoor je bang zou kunnen worden. Natuurlijk gebeuren er soms dingen die niet leuk zijn. Onlangs kwam een jongeman in een oude auto bij de pomp. Vaak heb je je klanten wel door en voor alle zekerheid noteerde ik vast zijn kenteken en merk van de auto. Ik zag dat de kentekenplaten met elastiek jes op hun plaats werden gehouden. Nadat hij getankt had keek hij mij aan, zwaaide en reed weg. Dat zijn dingen waar ik hels van kan worden, je lachend aankijken en zonder te betalen wegrij- Rixt Mulder kijkt haar klanten recht in de ogen aan. den. Natuurlijk is de politie dan snel gebeld met opgaaf van auto, kenteken en signalement. Ik heb hem daarna nooit meer gezien. Ook kwam in een week dat ik avonddienst had, elke avond een jongen die met me uit wilde. Ik zei hem dat ik een vaste vriend had waarop hij reageerde met: "Maar je eet elke dag toch ook geen jam?" Ik heb hem gezegd dat zulks niet wil zeggen dat ik ineens stapelgek op pindakaas zou worden. Daarop heb ik hem beleefd gevraagd of hij de deur aan de buiten kant even wilde dichtdoen; ik heb hem niet meer gezien. Ach, sommigen slin geren bepaalde opmerkingen in je ge zicht, maar dan doe ik maar net of ik niets hoor". Lachen "Tussen de bedrijven door heb je ook veel plezier om je klanten en vooral hen die regelmatig bij de pomp komen. Ze kennen je niet bij naam maar tijdens hun vakantie bijvoorbeeld, sturen ze een kaartje. Kijk, hier deze kaart, aan: de Glimlach van Soesterberg. En deze: aan Miss BP-Vliegdorp. Maar ook opmer kingen bij het betalen van "laat maar zit ten, goed voor de kinderwagen" en meer van die grappen. Je leert met je klanten om te gaan in een fijne leuke sfeer. Het bekende kopje koffie weten ze hier ook te vinden en onder de vaste klanten zijn bijvoorbeeld de mensen van de wegenwacht. Ons werk is het bedie nen van de kassa, dus niet bij de pomp. Maar soms heeft een klant problemen, zoals onlangs. Een mevrouw had kenne lijk een auto geleend die op gas liep. Natuurlijk ging ze bij de benzinepomp staan, dus terug naar de gasfles. Toen kon ze de dop van haar autogastank niet los krijgen. Ze kreeg direct hulp van enkele hulpvaardige mannen, maar ook die konden het niet klaren. Op het laatst kwamen ze binnen en vroegen of ik te lefonisch voor technische hulp kon zor gen. Bij hoge uitzondering liep ik met hen naar de auto en draaide de dop in één slag los. Dat is niet omdat ik zo groot of sterk ben, maar je leert dat wel in vijf jaar. Had je die mannen eens moeten zien kijken. Het komt ook voor dat men pech heeft en dan komen ze uiteraard binnen. Ze zien mij dan na tuurlijk niet zitten en kijken om zich heen met de opmerking of er ook een technicus aanwezig is. Nee, zeg ik dan, maar ik kan je wel even helpen, wat zijn de moeilijkheden. Of ze het dan in Keu len horen donderen, zo vreemd kijken ze je aan als ik met een oplossing kom. Weet je waar ik wel de pest aan heb? Als ze hier binnenkomen zeg ik meestal goedemorgen, of goedemiddag of goedenavond. Maar als ze dan niets zeggen en je niet eens aankijken maar je kennelijk beschouwen als een machine, dan zit ik me te verbijten. Ik ben toch geen stomme computer of zoiets? Zulke klanten kan ik missen als kiespijn. Weet je, een stukje vriendelijkheid kost helemaal niets en doet zo ontzettend veel goed. Gelukkig reageren de mees ten heel spontaan en dat geeft een stuk sfeer en gezelligheid. Maandag 5 augus tus is het precies vijfjaar geleden dat ik hier begon. Natuurlijk verwacht ik van al mijn klanten dat ze me komen felici teren. En als ze dan nog met vacantie zijn, dan krijgen ze elk jaar op 1 novem ber een herkansing, want dat is mijn verjaardag. Hoe oud ik dan word? Laat ze dat maar eens raden". Voor alle klan ten van Rixt is het adres: BP Autorette Vliegdorp, Amersfoortsestraat 13, 3769 AD Soesterberg, tel 0346-352692. Op vrijdagavond 14 juni geeft muziekver. Odeon om 19.30 uur een buurtconcert (openlucht concert) op het Van Maarenplein. Vooraf wordt door de drumband en mini/majorettes een rondgang door het dorp gemaakt om zoveel moge lijk mensen uit te nodigen dit con cert bij te wonen. Op het programma staan onder andere enkele bekende film- en musical nummers. Het concert krijgt extra ac cent door medewerking van leden van het koor Musical Intermezzo uit Vught, die zich hebben gespecialiseerd in het zingen van bekende musicalliederen, zoals Chess en Phantom of the Opera. Tijdens het voorjaarsconcert van Odeon lieten zij zich goed horen en nu kan an dermaal van hun zangcapaciteit worden genoten. Onlangs heeft Odeon besloten van een (lopend) straatorkest over te schakelen naar een concert-orkest. Dat heeft ook een wijziging in kleding gebracht; men ziet de harmonie voortaan in een zwart wit kledingcombinatie. Het bekende uniform zal men derhalve niet zoveel meer zien. Tijdens het buurtconcert zal de harmo nie afwisselend met de drumband mu siceren. Ook de mini- en majorettes zijn van de partij; zij dansen onder andere de China Mars en The Muppet Show. Het geheel staat onder leiding van hun bekwame dirigent Gerrit de Weerd. Bezoekers worden verzocht zelf een stoel mee te nemen. Bij regen wordt uit geweken naar De Hoeksteen. Zondag hebben de drumband en de majorettes van de muziekvereniging Odeon deelgenomen aan een inter nationaal muziekfestival in Roer mond. Tijdens dit festival werden défilés, shows en het muzikale ge deelte beoordeeld. De majorettes van Odeon traden voor de tweede keer met hun nieuwe show "Gentlemen prefer blondes" op. Zoals verwacht is de competitie in de eerste divisie van deze muziekafdeling vrij hard. Waren ze voorheen lovende woor den gewend, het festival in Roermond zette de groep weer met beide benen op de grond. "De nieuwe show is nog niet in balans en aan de techniek moet het nodige geschaafd worden," luidde de beoordeling. Opmerkingen die zonder zorgen toever trouwd kunnen worden aan hun instructrice Woutéra Bouwmeester. Toch wisten ze nog een bronzen plak in de wacht te slepen en de vreugde was kort daarop compleet toen ze voor het défilé de hoofdprijs kregen. Ook de drumband liet zich voor het eerst beoordelen, een uitermate grote uitdaging voor de afdeling die nog maar kort in deze vorm bestaat. Immers heeft de drumband zich onlangs definitief omgevormd naar een percussionband en dan was deze test van groot belang. Uit komend in de derde divisie, speelden ze de twee nieuwe nummers "Up town" en "Down town". De jury beoordeling voor onder andere techniek, dynamiek en samenspel liep van goed tot uitmun tend. Het optreden resulteerde dan ook in een eerste plaats met een gouden plak. Een enorme opsteker voor deze jonge groep die onder leiding staat van hun instructeur Wim Brouwer. De provincie gaat de komende zomer de fietspaden langs de Amersfoort sestraat in Soesterberg en de Utrechtse- weg in Amersfoort zo inrichten dat ze in twee richtingen bereden mogen worden. Het gaat om de fietsroute tussen de kruising met de Van Weerden Poelman- weg en de Stichtse Rotonde. Hoewel dat officieel niet mag, gebruiken veel fietsers de fietspaden al in beide richtingen, om op die manier minder vaak te hoeven oversteken. De provin cie maakt dit illegale gebruik legaal door het aanbrengen van markeringen op het asfalt, het plaatsen van nieuwe borden en het weghalen van overbodig gewor den oude borden. Velen in Soesterberg kenden het kle- ding-verzameldepót van "Mensen in nood" op het adres Veldm. Montgo- meryweg 1. Regelmatig zag men daar de bekende plastic zakken vol kleding en werden ze bij thuiskomst door dhr. L.W. de Boer opgeslagen. Met ingang van heden woont De Boer daar niet meer en is ook het verzamelpunt voor kleding vervallen. Namens "Mensen in nood" vraagt De. Boer of men de kleding nu wil bewaren tot een oproep in deze krant verschijnt, die aangeeft wanneer en waar men de spullen kan afgeven. Na een telefonische tip nam de politie zondagmorgen een kijkje in de berm langs de Amersfoortsestraat. Daar zou 'iemand of iets' onder een deken liggen. Ter plekke trof de politie een meisje en twee jongens aan, die in een slaapzak lagen. Het verhaal wil dat het meisje de avond daarvoor zoveel had gedronken dat ze niet meer naar huis kon. Daarom besloot het drietal de nacht in de berm door te brengen. De politie zond de jon gelui heen. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Woensdag 12 juni 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 13.30 tennis mini-comp. junioren, Sportpark 20.00 orgelconcert Theo Hes, Caroluskerk Avondvierdaagse, Dorpsplein Donderdag 13 juni 13.00 koersbal, Drie Eiken Avondvierdaagse, Dorpsplein Vrijdag 14 juni 20.00 tennis bedrijfsrelatietoernooi, Sportpark 20.00 buurtconcert Odeon, Van Maa renplein Zaterdag 15 juni 19.30 tennis klaveijasavond, Sportpark Maandag 17 juni 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest papier inzamelen, r.k. pastorie Dinsdag 18 juni papier inzamelen, r.k.k pastorie Woensdag 19 juni 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 13.30 tennis mini-comp. junioren, Sportpark 20.00 orgelconcert Theo Hes, Caroluskerk Opgaven: tel. 351252. >s V,

Soester Courant | 1996 | | pagina 15