'Soest mede schuldig staken wedstrijd' if 1 Wervelende show van De Springbokken Dames AV Pijnenburg weer eerste De Knickerbockers delen koppositie Spannende volleybalfinale bedrijven Programma uitwisseling \lOENSDAG 12 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 .Tuchtcommissie amateurvoetbal verrast club onaangenaam IVOETBAL Veel beweging in circusvoorstelling jarige vereniging ÏAtletiekploeg plaatst zich voor finale op 8 september ATLETIEK VOLLEYBAL Stam/SoYoCo jeugd eindigt als vijfde op NK volleybal VOLLEYBAL Stam/SoYoCo loot Vrevok thuis in bekertoernooi ATLETIEK Goede resultaten van Pijnenburgers in Zomeravondcup t Spanning in softbalcompetitie neemt toe SOFTBAL Competitie voor werknemers na elf avonden afgesloten BEDRIJFSSPORT le sportorganisatie Soest wordt lede verantwoordelijk gesteld voor iet tijdelijk staken van de voetbal- wedstrijd ZPC-Soest op donderdag 9 mei. Dit heeft de tuchtcommissie amateurvoetbal laten weten. De club kan zich tot vrijdag a.s. schrif- telijk verweren. 'fgyermoedelijk zal de tuchtcommissie de Week daarna uitspraak doen. Volgens een woordvoerder van de KNVB is op dit moment niet te zeggen op welke straf Soest en ZPC kunnen rekenen als ze j nog steeds schuldig worden bevonden. Het bestuur van de Soester voetbalclub houdt er een andere lezing op na dan de 1 tuchtcommissie. De commissie stelt dat Maurice d'Aquino zijn tegenstander Koffijberg een trap zou hebben gegeven, nadat er kort daarvoor een opstootje had plaatsgevonden tussen doelman Wessel Sennef en ZPC-spits Rini de Meijer. Koffijberg trapte en sloeg ver volgens ook d'Aquino, waarna er vol gens de tuchtcommissie een 'massale vechtpartij' ontstond. Toen deze situatie onder controle was, kregen d' Aquino en Koffijberg een rode kaart. De Meijer zou zich hierover zo kwaad hebben gemaakt, dat hij scheids rechter Bos uit Amsterdam wilde aan vallen. Teamgenoten voorkwamen dit, aldus de tuchtcommissie. Tegelijkertijd deelde Koffijberg de scheidsrechter een karatetrap in zijn rug uit. De speler is overigens geroyeerd door het bestuur van ZPC. 'Wangedrag' De tuchtcommissie heeft ZPC en Soest vorige maand al in staat van beschuldi ging gesteld. De commissie spreekt van wangedrag van spelers van beide clubs. Soest ging hiertegen in verweer. Volgens enkele bestuursleden, de leider, de grensrechter en een aantal spelers van Soest was de werkelijke situatie anders. Ze hebben dit vorige week woensdag in een hoorzitting van de tuchtcommissie verteld. Ongeveer een kwartier voor tijd zou De Meijer Paul van der Grift in de afraste ring hebben geduwd, waarna Sennef en Meijer een woordenwisseling hadden. In de 85ste minuut, aldus de lezing van Soest, kreeg d'Aquino van Koffijberg een klap op zijn hoofd. De Soest-speler ging daarop de Amsterdammer te lijf, waarop een vechtpartij ontstond. Het Soest-bestuur vindt het terecht dat beide voetballers een rode kaart kregen. Zo'n kaart ontving ook De Meijer, omdat hij doelman Sennef bedreigde. Hierop zou De Meijer fysiek geweld hebben toege past tegen scheidsrechter Bos. Die heeft evenwel beweerd dat De Meijer hem niet heeft aangeraakt. Soest verbaast zich erover dat De Meijer en Koffijberg na afloop in de gelegen heid werden gesteld om de kleedkamer van de scheidsrechter te betreden. Vol gens de tuchtcommissie moesten ze daaruit worden verwijderd door club mensen, omdat ze kwaad werden toen de scheidsrechter hun excuses niet wilde accepteren. Bos heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling door Koffijberg. Menig circus-directeur zou in z'n handen wrijven als hij bij elke voor stelling zevenhonderd toeschou- l wers zou mogen begroeten. Zoveel mensen zaten er zaterdag wel in de tot circus-tent omgebouwde sport- hal van Aqua Indoor, waar De jiringbokken een wervelende show an ruim drie uur gaven. llle disciplines van de 25-jarige turn- h gymnastiekvereniging passeerden de èvue, werden omlijst met muziek en Echtshows en aan elkaar gepraat door Peter van der Weij, het nieuwe VVD- laadslid dat in zijn hart een grote plaats heeft ingeruimd voor het circus. t>e Springbokken presenteerden zich als Ée Club van Bewegen en etaleerde dat net een dynamische show, waarin [voortdurend actie was te zien. Van de ^70 leden van De Springbokken ver- fschenen er 350 in de piste. Zoals de vijf tig peuters in clowns-tenue en de recrea tie-dames met een blacklight-nummer en de jeugd met het flitsend gekruisde gebruik van de dubbel-trampoline. De [leden van de jazz-afdelingen lieten het publiek genieten van vertederende dan sen door beren en een "gaaf', dan wel 'tof optreden van de 'lederen meiden'. De gymnastiek-meisjes in bijpassende rokjes en met paraplu's balanceerden hoog en laag, de dames verdienden een compliment met hun act en vlak voor de pauze was een sterk en dynamisch op treden te zien van vier acrogymnasten. De selectie van De Springbokken toonde het serieuzere balkwerk en de aerobic-dames lieten zien waarom deze tak van sport zo populair is. Alle onder delen en toestellen kwamen aan bod. Aandacht Tussen de bedrijven door waren er op tredens op een speciaal podium, vlak voor de volgepakte tribune. Met circus acts en optredens van de Keep-Fitgroep en een professionele clown werd de aan dacht van de belangstellenden afgeleid als de piste werd klaargemaakt voor het volgende nummer. "De opzet was om de mensen iets te bie den, zonder dat ze steeds moesten wachten tijdens het opruimen en klaar zetten van toestellen en materialen," al dus Harry Eichholtz van De Spring bokken. De club slaagde er voortreffe lijk in en bleef het publiek boeien. Een jaar geleden werden de voorberei dingen gestart en de laatste zes maan den oefenden honderden leden voor de grote finale op 8 juni, waarmee De Springbokken de festiviteiten rond het 25-jarig bestaan afsloten. Elke afdeling bedacht haar eigen nummer en choreografie. De regisseurs zorgden er voor dat de nummers op elkaar aanslo ten. Speciaal voor de jubileumshow was er een toneelstuk geschreven, dat in ver schillende bedrijven werd opgevoerd. In het verhaal kwam opa tot de conclusie dat je nooit te oud bent om aan de sport te doen, waarna hij zich uiteindelijk aan sloot bij de ochtendgymnastiek voor 55- plussers. Het was de boodschap die De Springbokken de zevenhonderd toe schouwers meegaven tijdens de jubileumshow die in alle opzichten ge slaagd kan worden genoemd. FotoAldo Allessie De jubileumshow van De Spring bokken was dynamisch, feestelijk en ge varieerd. I Het damesteam van AV Pijnenburg heeft ook de tweede competitie wedstrijd gewonnen. Ondanks een achillespeesblessure van Marion van den Broek en de naweeën van een griepaanval, waarmee Elja den Os kampte, werd op overtuigende wijze een finaleplaats afgedwongen. Voor de 100 en de 400 meter moest Pijnenburg daarom op zoek naar vervangsters, die werden gevonden in Eva Janssen en Monique van Leek. Het puntentotaal lag met 12.352 iets minder hoog dan in de eerste wedstrijd, maar er vielen toch twee persoonlijke recordds te noteren. Marloes Heerkens verbe terde haar beste tijd op de 100 meter (12.5), die ze overigens won, en Tessa van Rossenberg was op de 800 meter nog nooit zo snel als zondag in Amersfoort: 2.32.7. Het lijkt aanneme lijk dat de hardloopster nog dit jaar on der de tweeënhalve minuut duikt. De estafetteploeg (4 x 100 meter), ge vormd door Heerkens, Van den Broek, Janssen en Den Os, was sneller dan de vorige keer en naderde het tien jaar oude clubrecord (49.73) tot op 0.7 se- ;)l conde. II Sabine van Rossenberg bewees na een 'If mindere periode op de goede weg te zijn. Ze sprong over de lat die op een X hoogte van 1.60 meter lag. Voor veel punten zorgde Heerkens bij het ver springen (5.20 meter). Ook op dit on derdeel werd ze eerste. Hetzelfde geldt voor Janssen die op de 1.500 meter een tijd van 4.54.3 no teerde. Sanne van Keken won het speer- f werpen (32.28). Individueel succes was er ook nog voor Den Os die de 100 meter horden won in een tijd van 15.5. Het damesteam van AV Pijnenburg, dat vorig jaar naar de hoogste klasse promo veerde, heeft zich geplaatst voor de fi nale. Die wordt op zondag 8 september gehouden. li Uitslagen 100 meter: Marloes Heerkens 12.5, Eva Janssen 13,4; 400 meter: Mandy Visser 1.04.8, Monique van Leek 1.10.9; 800 meter Tessa van Rossenberg 2.32.7, Natascha Bevaart 2.50.1; 1.500 meter: Eva Janssen 4.54.3; 3.000 meter: Mart van Hal 11.24.4; 100 meter horden: Elja den Os 15.5, Mandy Visser 17.1; ver springen: Marloes Heerkens 5.20 meter, Sabine van Rossenberg 4.81 meter; hoogspringen: Sabine van Rossenberg 1.60 meter; discuswerpen: Sanne van Keken: 32.00 meter; hink-stap-sprong: Tessa van Rossenberg 8.48 meter; speerwerpen: Sanne van Keken: 32.28 meter; kogelstoten: Marion van den Broek 8.56 meter; Monique van Leek 8.18 meter; estafette: Eva Janssen, Marion van den Broek, Marloes Heerkens, Elja den Os 49.8. Over twee dagen vertrekken vier bussen met Soester sporters naar Duitsland. Daar nemen ze deel aan de tweejaarlijkse sport- uitwisseling met hun leeftijdgenoten uit de gelijknamige Westfaalse Stadt. Speciaal voor hen nog eenmaal het programma voor het week einde van 14 tot en met 16 juni. VRIJDAG 14 JUNI 13.00 uur Vertrek per bus vanaf sporthal Beukendal. 16.30 uur Aankomst bij Bürger- zentrum Alter Schlachthof met ont vangst en indeling bij gastgezinnen. 20.00 uur Dansen (Dansschool Kettner). ZATERDAG 15 JUNI 10.00 uur Handbal dames (Börde- schule). 11.15 uur Basketbal dames (Börde- schule). 13.00 uur Volleybal dames en heren (Bördeschule). 13.00 uur Voetbal dames (Jahnsta- dion). 14.00 uur Softbal en frisbee (Jahnstadion). ZATERDAG 15 JUNI 15.00 uur Voetbal heren (Jahn-sta- dion). 15.00 uur Handbal heren (Börde schule). 16.00 uur Judo (Pestalozischule). 16.15 uur Basketbal heren (Börde schule). 18.00 uur Aankomst wielrenners (Jahnstadion). 20.00 uur Feest (Bürgerzentrum Alter Schlachthof). ZONDAG 16 JUNI 10.00 uur Frühschoppen (Jahnsta dion). 14.30 uur Vertrek per bus vanaf Bürgerzentrum Alter Schlachthof). 18.30 uur (of iets eerder of later) Aankomst bij sporthal Beukendal. Met een vijfde plaats in de finale van het Nederlands kampioenschap vol leybal voor B-meisjes heeft Stam/ SoVoCo een lang seizoen afgesloten. De jeugdploeg, die al districts kampioen was geworden en in de voorronde als eerste was geëindigd, begon zaterdag zenuwachtig aan de nationale titelstrijd in Leiderdorp. Van Morris Hulst werd met ruim ver schil verloren: 5-15, 6-15. Tegen Hovoc ging het beter. De Soester meisjes wonnen de eerste set met 15- 13, maar verloren de tweede met 8- 15. In de laatste poulewedstrijd stond het team van coach Han Mulder te genover de latere kampioen, DeVoKo. Met twee keer 10-15 werd Stam/SoVoVo geklopt. Op setgemiddelde legde de club be slag op de derde plaats in de poule, waardoor ze zich kon opmaken voor de strijd om de vijfde en zesde plaats tegen Wevoc. De eerste set werd met 15-12 gewonnen, de tweede nipt ver loren met 16-17. Dankzij een iets beter saldo mogen de B-meisjes van Stam/SoVoCo zeggen dat ze tot de beste vijf teams van Nederland beho ren. In het nationale bekertoernooi moe ten de dames van Stam/SoVoCo het in de eerste ronde opnemen tegen Fitplan Gildevaart/Vrevok. De Soesters spelen het duel op zaterdag 28 september in De Bunt. Beide teams komend volgend sei zoen uit in de tweede divisie, al zijn ze niet in dezelfde poule ingedeeld. Stam/SoVoCo degradeerde uit de eerste divisie, terwijl de Nieuwe- geiners kampioen werden in de derde divisie, vlak voor het tweede dames team van de Soester club. Als dames 3 van Stam/SoVoCo drie weken geleden de districtsbeker had gewonnen, zou dit team zich ook in de nationale bekerstrijd hebben mo gen mengen en zou de club door twee teams zijn vertegenwoordigd. De Soesters verloren de finale echter met 3-2 van SSS dat een thuis wedstrijd tegen derde divisionist Madjoe heeft geloot. Vorige week woensdag werd de laat ste wedstrijd in de serie van Zomeravondcup in Utrecht gehou den. De Pijnenburgerskwamen over vier wedstrijden goed voor de dag. Zo legde Hans de Goede bij de Vetera nen I klasse beslag op de tweede plaats in het algemeen klassement en betrad Berend Drenth bij de senioren ook het ereschavot. Hij eindigde als derde. Trai ner/ coach Ben Kersbergen kon dan ook tevreden op deze wedstrijden terugblik ken. Leiden Ruim 6.000 atleten waren zondag naar Leiden gekomen om deel te nemen aan de hele of halve marathon. De weers omstandigheden waren door de plotse linge verkoeling in het voordeel van de lopers en Bert Staal, die de afgelopen maanden hard had getraind, liep op de halve marathon naar een persoonlijk record met een tijd van 1.27.27. Club genoot Ton Ruepert, die ook de halve marathon liep, kwam uit op een tijd van 1.36.55, waarmee hij ruim drie minuten sneller was dan het jaar ervoor. Woudenberg Tijdens een 10 kilometer wedstrijd in Woudenberg, die onder erg warme om standigheden werd gehouden, kwam veteraan Rob Jansen goed uit de voeten met een tijd van 40.47. Arjan Mout en Gerard Roest ontliepen elkaar niet veel: 44.32 en 44.40. Gert-Jan Jansen die in Woudenberg de halve marathon liep, kwam ondanks het zwoele weer tot een tijd van 1.31.30. Na zeven van de zestien wedstrijden voeren de heren van De Knicker bockers de ranglijst in de eerste klasse aan. Ze moeten deze fraaie positie delen met UW en Zuid vogels. Deze teams verloren ieder één wedstrijd, speelden één keer gelijk en wonnen de overige duels. De nederlaag leden de Soesters min of meer verrassend tegen HCAW. De Knickerbockers namen een 0-2-voor- sprong, doordat Roel Kriele werd bin nen geslagen door een drie honkslag van Martijn Strijker die op zijn beurt de thuisplaat bereikte dankzij een 'infield- hit' van Leo van Laar. Dezelfde Van Laar belette HCAW in de tweede inning het scoren met een uitzonderlijke vang- bal. Gerard de Clippelaar zorgde in de derde inning nog voor het derde punt, maar vanaf de vierde slagbeurt ging het fout. Met kort geslagen ballen baande HCAW zich een weg naar de overwin ning: 6-3. Tegen Moorfielders hoefden De Knickerbockers slechts vijf innings aan de bak, doordat het verschil toen al was opgelopen tot meer dan tien punten: 21-10. Zowel het in- als outfield van de Soester club speelde goed en verder profiteerden de softballers van het feit Een Knickerbocker bereikt de thuis plaat in de wedstrijd tegen Moorfielders. Foto: Goos van der Wilt dat de pitcher van de tegenstander niet zijn dag had. Hij gooide dertien keer vier wijd, zodat de slagmensen op hun gemak naar het eerste honk mochten wandelen. De Knickerbockers ontmoeten de con currenten UW en Zuidvogels weer in de tweede competitiehelft. Op vrijdag 21 juni gaan de heren op bezoek bij UW, waarvan in de thuiswedstrijd werd gewonnen. De uitwedstrijd tegen Zuidvogels volgt precies een week later/ Thuis eindigde de ontmoeting in een gelijkspel. Zelden zal de finale van het bedrijfsvolleybaltoernooi zo span nend zijn geweest als afgelopen donderdag. Chyparse en Smurfit Mercurius maakten er een zenuw slopende wedstrijd van, waarin de laatste in de tweede set door het oog van de naald kroop en de titel pro longeerde: 2-1. De finale was een kopie van vorig jaar toen Mercurius eveneens in drie sets van Chyparse won. Het voornamelijk uit 'echte' volleyballers samengestelde Chyparse deed nu meteen een aanval op de jarenlange heerschappij van Mercurius en haalde met ruim verschil de eerste set binnen. Maar de titel houder liet zich niet zonder slag Qf stoot van de troon stoten en was op 12-5 een heel eind op weg om een derde set te forceren. Verrassend genoeg kwam de 'Soesterbergse' tegenstander«lsnog met 12-14 voor. De twee 'match-points' wa ren echter niet aan Chyparse besteed: 16-14 voor Mercurius. Door een 15-10- zege belandde de eerste prijs in het hoofdtoernooi voor de derde keer op rij bij de golfkartonindustrie. Volgend jaar zou er tijdens de bedrijfs- sportcompetitie weieens een 'dozen- oorlog' kunnen uitbreken tussen Mercurius en VaRoDa (Van Rouwend aal Dozen). VaRoDa werd kampioen in de tweede klasse en promoveert dus naar de eerste klasse. De koude oorlog begon overigens donderdag al direct na de laatste toernooiwedstrijd. Beide teams verschenen met opvallend veel 'tijdelijke arbeidskrachten' met veel volleybal-ervaring binnen de lijnen, maar dit gold voor de meeste teams in de eerste en tweede klasse. Driehonderd Na ongeveer driehonderd wedstrijden op elf avonden zit de 34ste bedrijfs- sportcompetitie erop. Aan het veld- voetbal-, zaalvoetbal-, basketbal- en zaalvoetbaltoernooi deden 119 ploegen mee, al kwam een handvol teams niet opdagen. Met ongeveer 450 deelnemers waren de vier volleybalavonden het drukste bezocht. De laatste sportieve handelingen von den afgelopen maandag plaats, kort na de EK-wedstrijd Nederland-Schotland. Bos en Duin, de Woningstichting Soest en Polychrome Chemco hebben zich in elk geval geplaatst voor de hoofdpoule die volgend jaar wordt ingesteld om de onderlinge krachtsverschillen per poule zo klein mogelijk te houden. Het veld- voetbaltoernooi kreeg de Kaasspecialist als winnaar. Polychrome Chemco won dit jaar ook het basketbaltoernooi. De laatste twee Zelden was de volleybalfinale van de bedrijfssportcompetitie zo spannend als dit jaar. Smurfit Mercurius trok aan het langste eind. Fofo; Co()s van def Wjjf jaren was dit bedrijf ook al het meest bedreven in deze tak van sport. Smurfit Mercurius won het volleybal toernooi in de eerste klasse. Kampioen VaRoDa en Procar deden het goed in de tweede klasse en promoveren beide. Van de 45 teams in de derde klasse werd Van Arkel eerste. Dit team pro moveert naar de tweede klasse, evenals Schipper Soest. Het damestoernooi werd ook al gewonnen door Van Arkel. Organisatoren De honderden werknemers van dë Soester bedrijven konden de afgelopen weken in actie komen dankzij de orga nisatoren van volleybalvereniging Stam/ SoVoCo, basketbalvereniging The Red Stars, sportvereniging VVZ'49 en de zaaltak van voetbalvereniging SEC. De bedrijfssportcompetitie wordt nog steeds georganiseerd onder de paraplu van de Soester Zakenkring. Namens deze organisatie was voorzitter D. vari Loon donderdagavond aanwezig in sporthal Beukendal om de medewerkers te bedanken en de toehoorders te mel den dat hij een 'zinderende finale' had gezien. Van Loon had het goed gezien.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17