korting ÏRh -frSlSnogam iUtè irs 6251 1 SPORTt Ijsjes gaan als de bekende broodjes WA Soestdijk plukt vruchten eigen jeugdselectieplan B-toernooi van Soest-Zuid «■"Si».»- SPEC P)Pa'rifddeS°edk00pste PAGINA IR ?.6031310 ETERSi ai felaardjj UgJ ^certificaat jen! :ursussen. de data. ïol M. Los )ewijzen D1 66 21 WOENSDAG 12 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 19 Driedaags jeugdkamp van Hees een doorslaand succes mm iüssïs VOETBAL TENNIS Gisteren lachte de were[ me nog toe. Installatiebedrijf 4 j. cornelisse bv. I Dakwerken Funtus-specialist Theo Bosman wint derde viswedstrijd Tennisvereniging gooit trossen los Weer kampioenschap voor zwemploeg van De Duinkikkers TRIATHLON Moerman test zich voor kampioenschap van militairen Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant 13- 2 zits Nederland Buffelux uitvoering normaal 1795.- nü 2) 3- 2-zits Engeland in exclusieve stoffen normaal 3495.- nü 3) 3- 2-zits Duitsland met kuipkussens interieurverin^ normaal 3995.- nü 4) 3- 2-zits Italië Vol analine leder/koud schuimkussens normaal 7995.- nü 5) 3- 2-zits Spanje stof met grenen of eiken front, normaal 3495.- nü 6) 3- 2-zits Frankrijk Bankstel iu. Volanaline leder, normaal 6950.- nü EUBELEN P Nu kopen tot 1997 betalen I gratis thuisbezorgd f!V verhuur ilaag, 3-KMR. is en berging in urig onderhou- vl., keukenblok :eknf325,-p/m en zijn v.v. ther- vernwd toil. m. .w. en douche, ie vensterbank, is en deur naar balkon, m.k. (2 k m. gasstel, af- eur naar galerij. f 149.500,-k.k. e woonlg m. ber- t. ïtel 1979), gang- (American kit tel/vriescomb.), tkmr m. balkon, toil. m. fontein, lansl. wasmach. [;f 252.500,- k.k. ijverpartij m. vrij iolen,winkelcen- MOD. U1TGE- reedte) HOEK- )t.ca.300 m2)en (ca. 26 m2), trap- •chuifpuin. terras ingeb. inductie- i, 2 koelkasten, m. douche en 2e werkhoek, c.v.- ipgevelraam. Het edubb.begl.Ged. I:f 339.500,-k.k. m2, centr. gel. op n. tuin, luxe open combiketel, aan- ddoekradiator, zr n parketvl. Dubb. bestemming dan I:f 450.000,- k.k. NVM wonen in de groene zone De voorraad ijsjes slonk ziender ogen tijdens het jeugdkamp dat Hees vrijdag, zaterdag en zondag hield. De ruim veertig pupillen en junioren en de leiders zochten voor namelijk verkoeling tussen de ver schillende onderdelen door en kon den na afloop terugzien op een ui termate geslaagd evenement. De voetbalvereniging had geen coryfeeën uit de voetbalwereld uitgeno digd, maar een zwembad met daarin circa 30.000 liter water en een zeep- helling op het terrein neergezet. Het bleek een gouden greep. Vanwege de warmte speelden de meeste activiteiten zich in/op en rond deze attracties af. En Ron Daselaar had zijn handen vol aan de ijsjes die de voetballers van zijn team tijdens de oefeningen in beheer gaven bij hun leider. Mede dankzij het voortreffelijke weer mondde het jeugdkamp uit in een door slaand succes. Organisator Hans Walen had ook ditmaal een gevarieerd pro gramma in elkaar gedraaid dat voor alle deelnemers boeiend bleef. "Wat is er mooier dan F-jes en A-junioren die sa men in één team voor de overwinning strijden. Op zo'n manier wordt het saamhorigheidsgevoel binnen onze ver eniging, waar iedereen elkaar van naam kent, bevorderd," zei één van de leiders. Natuurlijk waren er veel voetbal-ele menten ingebouwd en op vrijdagavond was er een dropping. Ook het dieren- geluidenspel zorgde voor hilariteit en mede door het gebrek aan slaapuren werd een aanslag gepleegd op het uit houdingsvermogen. "We hebben het programma een beetje aangepast in verband met de warmte. Sommige onderdelen hebben we ge schrapt," aldus Walen zaterdagmiddag. Tijdens de onweersbui op zaterdag morgen werd het programma uiteraard even stilgelegd. Er waren verschillende competities georganiseerd, maar een prijs voor de persoon die het meeste aantal ijsjes verorberde was er niet. Het zou ongetwijfeld een heel gepuzzel zijn geweest om te bepalen wie de eerste plaats zou hebben verdiend. Ook voor de inwendige mens werd ge zorgd. Op zaterdagavond werd een bar becue gehouden en zondagmorgen kre gen de jeugdleden een krentenbol en een eitje bij het ontbijt. Het jeugdkamp werd zondag rond het middaguur afgesloten. Drie uur later waren de tenten afgebroken en afge voerd, de materialen en het afval afge voerd en het clubhuis schoongemaakt. Pas toen konden ook de leiders en an dere vrijwilligers van hun welverdiende rust gaan genieten. m Bij LTC Soestdijk is een jeugd selectieplan ontwikkeld met als doel de overgang naar en de aan sluiting met de senioren te bevorde ren. Vanaf de winter zijn negen ta lentvolle tennissers op technisch, taktisch en mentaal gebied extra ge traind en die opzet begint zijn vruchten af te werpen. Van de geselecteerde jeugdspelers zijn twee teams gevormd die in de inmiddels afgesloten zondagcompetitie zijn uitge komen. Hiervoor is bewust gekozen, zodat ze alvast kunnen wennen aan de lange wedstrijddagen. Beide ploegen eindigden hoog op de ranglijst, De negen gelukkigen van dit seizoen zijn Carlijn Speelman, Jordi Blankers, Bernhard Cappel (allen dertien jaar), Saskia de Hoog, Josephine van Hees, Chris Nieberg, Kim Zeilstra (allen 14), Aarnoud Brinkman (15) en de zeven tienjarige Marco Kraneveldt. Van deze groep vallen er volgend jaar vier af, waarna hun plaatsen worden in genomen door nieuwe talenten in de leeftijdsgroep van elf tot dertien jaar. De trainingen en mentale begeleiding zijn in handen van hoofdtrainer Harald Wernsen, terwijl Wendy Stalenhoef de contacten met de ouders onderhoudt. Met de jeugdspelers die de overstap naar de senioren maken, worden afspra- De sfeer onder de negen geselecteerde jeugdtennissers van LTC Soestdijk is uit stekend. ken gemaakt over de samenwerking met de technische commissie van LTC Soestdijk. "Dit alles heeft ten doel dat de jeugd spelers uiteindelijk de hogere teams kunnen aanvullen," zegt Wernsen. Vol gens de trainer is de onderlinge sfeer uitstekend en wordt er hard en enthou siast getraind. "Hopelijk kunnen ze deze trend voortzetten en zal er in de toe komst veel goede jeugd doorstromen naar de senioren." De groep tennissers van het jeugd selectieplan traint elke dinsdag (18.30- 19.30 uur), donderdag (19.20-20.30 uur) en vrijdag (18.00-19.30 uur) op het tennispark aan de Schrikslaan. W" Nationaal Reumafonds (W) I Ou Hijg. Bwi 70 73 70141. 1 Verkoeling tijdens het jeugdkamp van Hees. Het bleek een gouden greep van de organisatie om een zwembad op het voetbalterrein te plaatsen. Telefoon (035) - 601 30 14 Funtus-specialist Theo Bosman heeft zaterdag de derde wedstrijd van de zomercompetitie van De Snoekbaars gewonnen door niet minder dan 74 vissen te vangen. Deze waren goed voor een lengte van 20.01 meter. Bosman kent de Funtus bij Oud- Loosdrecht op zijn duimpje en heeft zelfs een dagboek aangelegd over de beste plekken in geval van verschillende weersomstandigheden. Zo weet hij bij elke windrichting, regen en eventuele onderstroming welke stek hij moet uit kiezen om vis aan de haak te kunnen slaan. En dus won Bosman met overmacht. Zijn voorsprong op Johan de Vries, de nieuwkomer in de eerste divisie die als tweede eindigde, bedroeg bijna negen meter. 'Rietpikker' Willem van de Kraats zocht zijn geluk nu eens niet in het riet, maar midden op de plas en legde beslag op de derde plaats (11.15 meter). De meeste deelnemers hadden zaterdag regelmatig beet. Sonja Huizinga is ais tweede ge plaatst op het B-toernooi van TV Soest dat op maandag 17 juni van start gaat. Op de lijst staat alleen L. de Hosson van Strokei voor de speelster van de organiserende ver eniging. Beide speelsters sneuvelden vorig jaar in de halve finale. De twee finalisten van vorig jaar ontbreken. De jeugdige Tamara Mol verdedigt haar titel niet, omdat ze een plaats op de A-lijst heeft bemachtigd en 'runnef-up' Saskia Huizinga ontbreekt vanwege een knie blessure. De jongere zus van Sonja miste hierdoor ook al de competitie met het eerste zondag-mixteam van LTC Soest dijk dat naar de derde klasse degra deerde. Bij het heren enkelspel is Jeroen Schuur de favoriet. Evenals De Hosson tennist hij bij Strokei. Flehite-speler M. Schrij ver zou tegenover hem moeten komen te staan in de finale, althans als de ge plaatste speler aan de verwachtingen kan voldoen. Het B-toernooi van Soest- Zuid werd vorig jaar gewonnen door Eric Treurniet die in de eindstrijd van ruim tweeënhalf uur Peter Dijkema (Soestdijk) versloeg. Op de banen van Soest-Zuid aan de Bosstraat moeten ongeveer 380 partijen worden afgewerkt. Omdat niemand is uitgeloot, zal in een aantal categorieën een groot aantal partijen moeten wor den gespeeld. Op de doordeweekse da gen wordt om 14.00 uur begonnen, in het zogenoemde voor-weekeinde van 15 en 16 juni en het finale-weekeinde (22- 23 juni) is er al vanaf 9.00 uur tennis te zien. Op werkdagen worden de B-par tijen zoveel mogelijk in de avonduren gespeeld. Er zijn ook wedstrijden op C- en D-ni- veau. Een druk schema is uitgestippeld voor zowel de enkel- als dubbelspelen in de D25+ klasse. Nieuw op de agenda is de C35+ categorie, die in het gemengd en herendubbel redelijk bezet is te noe men. De recreatieve zwemploeg van De Duinkikkers is voor de vierde achtereenvolgende keer kampioen geworden. De bijbehorende beker werd vorige week in Zeist in ont vangst genomen. De formatie bestaat uit 25 zwemmers, onder wie een aantal toppers. Ze wor den getraind door Willy van Ruitenbeek en Wendy Slot. In het afgelopen seizoen werd aan negen wedstrijden deelgeno men. De laatste zwemontmoeting was in het zwembad Dijnselburg in Zeist, waar alle leden in actie kwamen. Hoewel het al enige tijd duidelijk was dat De Duinkikkers de titel wederom in de wacht zouden slepen, hadden ze ge- duchtere tegenstand dan in de jaren daarvoor. Voor de halve triathlon van Nieuw koop startte Schieter-triatleet Den nis Moerman om zijn conditie te meten voor het Nationaal Militair kampioenschap, waarin hij vorig jaar vijfde werd. De 2500 meter zwemmen verorberde hij in 42.23 minuten. Na een snelle wissel fietste hij zijn 84 kilometer lange fiets- parkoers in tweeëneenhalf uur. De res terende 20 kilometer lopen brachten hem een iets hogere tijd dan ingeschat, maar met één uur en 40 minuten liep hij naar de acceptabele eindtijd van 4.52.00. In een Run-Bike-Run over acht, 34 en vier kilometer in De Meern traden twee Schieterleden in het strijdperk. Ronald Vergouwen debuteerde met interessante prestaties. De eerste loopafstand deed hij in 32 minuten, voor het fietsen ge bruikte hij 63 minuten, waarna hij nog 18 minuten liep over de slotafstand. Voor de geroutineerde Frank de Groot was hetzelfde karwei na één uur en 44 minuten geklaard, waarbij hij veertiende werd. DinsdaSto .730 uur Vri|dag va" straatweg opI» teld,m5eweS ""'S'"' „„ksat Koninginnelaan 24 C Soest TT 035 - 6031240 Aanbieding geldt niet voor model Nederland

Soester Courant | 1996 | | pagina 19