Expert Schoemaker demonstreert CDi!![ ulf probertfv exoert phili SCHOEMAKER I Twintig jaar wijkvereniging Overhees WiJK nieuws Molenschot-2: daar zit muziek in...! 1 ACTUEEL r Van Asch I u. j Een fantastisch vaderdagkado! Politie adviseert ramen en deuren altijd af te sluiten PAGÏNAi WOENSDAG 12 JUNI 1996 EVEILING SOESTER COURANT PAGINA 7 voor uw vakantie of picnic Ook in de winkel is het vaderdag gezellig, van CDi schijfje tot portable tv, van schuurappa- raat tot barbecue. Kies bij Schoemaker. DAAR WORD JE WIJZER VARI BURG. GR0THESTRAAT9, SOEST, TELEFOON 035-6010344. Bestuurslid Rien Kippers gehuldigd op feestavond y Motorrijder gewond bij aanrijding të A' AAfHfÈfï Gidsenvoor Vakantie Vrije Tijd Verzorgingstehuis nu ook officieel open Vergrijzing Stug doorgegaan slaglegger) nk, Mr. B. Bokdam en Mr A i op woensdag 10 juli 1 g'gg in het gebouw "De Rank" te Soest I VERKOPEN boek van Burgerlijke ordering) sn, ondergrond, erf en tuin an de Varenstraat 39 te d Gemeente Soest, sectie .31 are. ledbel. 1996: f 220,- eiq- Dslasten 1996: f 15,-. bruik bij de eigenaar, n tijde van de aanvaarding 1. dient de koper zelf die ligen d.m.v. de grosse van met het notariskantoor, bm: uiterlijk op g van de koopsom, de veiling een verklaring idheid te kunnen overleg- latiebewijs. Jokdam de Visser, >est, tel. 035 - 601 23 15. Groot assortiment door ons gebraden en ingeblikte vleesspecialiteiten in hele en halve liters tegen redelijke prijs. De bestelfolder ligt voor u klaar. vleesspecialist sinds 1931 v. Weedestraat 66 Soest Tel: 035 - 601 23 72 I 152 ment op 4e woonlaag litzicht. Pas vernieuwde seis achter. :amer van bijna 30 m2, slaapkamers, moderne >t en hal. Oplevering kan sment, op 1 e woonlaag :ht, schitterend gesi- mteerde parktuin van met optimale zonlig- rplaats in parkeergara- representatieve hal en t schuifpui naar terras, 'ken, 2 ruime slaapka- doucheruimte, 2 toifet- •ment bevindt zich op <elcentrum en in de di- fraai natuurgebied. CD-i is dè sensatie van vandaag. CD-i is - AUTO-MOTORVERZEKERING I Onze computer berekent vrij- 1 blijvend de goedkoopste pre- 4 mie. VAN KOOIJ VERZEKE- ,i RINGEN, Beukenlaan 70 I Soest, tel. 035-6016122. I PIANOLES, keyboardles, or- 1 geiles. Op privéles krijgt u alle aandachten leert u snel en de- gelijk een toetsinstrument be- f spelen. Gratis proefles! Ook thuis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gedi plomeerde muziekleraar. Bel Peter Loef, tel. 035-6027330. .ndaag. geluid, beeld en informatie op een CD'tje. Met de sensatie van zelf kiezen, sturen, zoeken en vinden op uw eigen TV. Voor iedereen zijn er boeiende programma's op CD-: muziek, karaoke, hobby, games, kunst en cultuur. Naslag- en kinder programma's. En nu ook speelfilms en muziekvideo's. Verbazend wat je allemaal met CD-i kunt beleven. Zaterdag wordt het weer druk bij Schoemaker op de stoep. Wij demonstreren van 10.00 tot 16.00 uur CDi, kom, kijk en probeer zelf! Kom naar de CD-i Show om CD-i zelf te probereji op een van de acht demo units die voor u klaar staan. Of zing met de microfoon in de hand een nummertje karaoke voor publiek! CD-i is vier-in-êén. Een Philips CD-i speler speelt niet alleen CD-i discs maar ook muziek- CD's, photo-CD's en video-CD's*. )TO'S OP CD In 1976 kwamen zes bewoners van de wijk Overhees bijeen in een schuurtje. Zij smeedden het plan een wijkvereniging op te richten en plaatsten een oproep in de krant. Eén van de lezers die reageerden, is Rien Kippers. Ze woonde de tweede vergadering bij en is twintig jaar later nog steeds bestuurslid. De vrouw van het eerste uur werd daarom zaterdag gehuldigd tijdens de feestavond van de wijkvereniging Over hees die in De Vijverhof het vierde lus trum vierde. Rien Kippers was ooit genomineerd voor de Gouden Oliebol, een publieksprijs van GroenLinks/Pro- gressief Soest. Ze won de trofee niet, een zilveren appelflap waarover ze zij delings een grapje maakte tegen burge meester Hans de Widt evenmin. Maar met lege handen ging ze zaterdag niet naar huis. Uit handen van secretaris Koos Frans kreeg de ontroerde Soesterse een bokaal en een bos bloe men uitgereikt. Dezelfde huldiging had Jesperine van de Akker ten deel moeten vallen. Zij is vanaf het eerste moment actief geweest in de evenementencommissie, stak on telbare uren in de wijkvereniging, maar was uitgerekend op de feestdag verhin derd. Elke bewoner van Overhees kan lid worden van de wijkvereniging, andere Soesters kunnen zich aanmelden als donateur. Voor beide groepen geldt een contributie van twintig gulden per jaar. De donateurs kunnen daarentegen geen Rien Kippers kreeg uit handen van Koos Frans een bokaal en een bos bloe men voor haar jarenlange inzet voor de wijkvereniging Overhees. Nu de dagen weer langer zijn en het mooie weer is aangebroken, is het niet ondenkbeeldig dat het aantal insluipingen in woningen zal toene men. Deze vorm van inbreken vindt meestal in de zomermaanden plaats. Door extra alert te zijn bij het sluiten van deuren en ramen krijgt een insluiper/inbreker minder kans. De po litie adviseert altijd de ramen en deuren te sluiten, ook al is men maar even op de bovenverdieping of een minuutje bij de buren. Er is namelijk een categorie inbrekers die er speciaal op uit is om van de gelegenheid gebruik te maken. De insluiper kan door openstaande deuren en ramen binnen enkele minuten op een snelle en simpele manier zijn slag slaan. Hij grijpt wat er voor handen ligt, zoals een handtasje, fotocamera en eventueel losliggende sieraden en verdwijnt weer. Een tweede veel voorkomende vorm van inbreken is de zogenaamde "flipper- methode". De inbreker steekt simpelweg een plastic reepje ter hoogte van het slot tussen de deurstijl en de deur en drukt zo de dagschoot terug. Deze methode werkt door een inbreker alleen als men de deur niet met de sleutel op het nachtslot heeft gedraaid. De politie ad viseert dan ook 's nachts en bij het ver laten van de woning de deur altijd af te sluiten middels het nachtslot. Voor nadere informatie over een pre ventie-advies kan men contact opnemen met de politie: In Soest: Raadhuisplein 31, dagelijks van 07.00-22.30 uur; of telefonisch on der nummer 548 74 11. In Soesterberg: Dorpsplein 17a, maan dag tot en met vrijdag van 12.00-13.00 uur; of telefonisch onder nummer 548 74 11. In Baarn: Eemnesserweg 52, dagelijks 24 uur per dag; of telefonisch onder nummer 548 74 11. bestuurslid worden. Het totale aantal van leden en donateurs schommelt al jaren rond de vierhonderd. Zij krijgen periodiek het verenigingsblad De Wijk- dirigent thuisgestuurd. Omdat lang niet alle, met name de nieuwe, bewoners afweten van het be staan worden binnenkort huis-aan-huis zogenoemde 'flyers' in de wijk verspreid, waarin informatie over de wijk vereniging staat. Daarin zal ongetwijfeld melding worden gemaakt van de activi teiten die Overhees met grote regelmaat organiseert. Zoals bingo-middagen voor de jeugd, bingo-avonden voor volwas senen, biljarten en klaverjassen in com petitie- en toernooivorm. De mini- creatiefmarkt, spelletjes-bijeenkomsten, dagjes uit voor de kinderen en natuur lijk Sinterklaasfeesten zijn andere vaste activiteiten die worden georganiseerd. Op de feestavond waren ongeveer 120 leden en donateurs. Ze konden verfris sing vinden bij de ijsvitrine, deelnemen aan een loterij en kijken naar de optre dens van Mark van Schie die vorig jaar als André van Duin in de finale van de Soundmixshow stond. Het duo Taxi zorgde voor de muzikale achtergrond. Op de Soesterbergsestraat is vrijdag een 38-jarige motorrijder uit Soest gewond geraakt. Dit gebeurde bij een aanrijding bij de spoorwegovergang in Soest- duinen. Omdat de spoorbomen zakten, remde een Baarnse automobilist. De bestuurder achter hem, een 35-jarige Soester, kon niet meer op tijd remmen en botste achter op de auto. Vervolgens reed de motorrijder tegen diens auto aan. Hij hield er een verwonding aan zijn been aan over. Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 De VVV-gids voor Vakantie Vrije Tijd van de provincie Utrecht, of die van de Veluwe, Limburg, Zeeland, West- Friesland, Drenthe enz. is een complete streek- en reisgids voor alle streken en provincies in Naderland, verkrijgbaar bij alle grotere VVV-kantoren, zoals de VVV Soest. Qua inhoud bestaat er een heid in al deze gidsen, en dat is belang rijk: iedereen weet precies wat hij kan aantreffen. Afhankelijk van o.m. de dikte van deze gidsen varieert de prijs van f 4,50 tot f 6,50. Men treft in de gidsen voor Vakantie «Sc Vrije Tijd infor matie aan over alle steden en dorpen in de verschillende streken (b.v. inwoners aantallen, opvallende gebouwen/monu menten, toeristische karakterschets) die de gids bestrijkt. Tevens is er een over zicht met alle accommodaties in het ge bied of de provincie, incl. een uitge breide lijst met bootverhuuradressen en restaurants. Wellicht het interessantste deel van deze gidsen is het zogenaamde toeristisch ABC. Hierin kan men uitgebreide infor matie aantreffen over zaken als markt dagen, koopavonden, winkelsluitings dagen, fietsverhuuradressen, alle musea, alle te bezoeken kerken, molens en kas telen, alle attracties, zwembaden, golf en midgetgolfbanen, kinderboerderijen, maneges, sauna's, speeltuinen, alle VVV-kantoren, te bezoeken bedrijven (o.m. kaasboerderijen) enz. enz. Alles keurig en overzichtelijk op een rijtje met adressen, telefoonnummers, openings tijden e.d. Openingstijden van de VVV Soest: maandag - vrijdag 9.30-17.00 uur; za terdag 9.00-12.00 uur. m m Burgemeester De Widt dirigeerde Apolloeen volleerde "Bernard Haitink". Hel nieuwe verzorgingstehuis Mo lenschot is sinds jongstleden vrij dagmiddag ook "officieel" geo pend. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in de snik hete koffiekamer van het gebouw aan het Dalplein. Tientallen geno digden zagen (en hoorden) burge meester De Widt het huis openen met een ferme slag op de gong, waarna Apollo onder zijn leiding, een toepasselijke versie van "In naam van Oranje" aanhief. Er zat en zit volop muziek in Molen schot, zo bleek ook al voor de officiële plechtigheden. De Kapel van de Ko- Foto: A/do AUessie ninklijke Luchtmacht gaf voor de entree van het nieuwe gebouw een soort mini- taptoe weg en in de koffiekamer zelf - waar het gezien de buitentemperatuur ook langzaam-aan tropisch werd - be wees het Soester mannenkoor Apollo (ook-zónder de burgemeester) over uit nemende zangkwaliteiten te beschikken. De muziek vormde een welkome afwis seling tussen de toespraakjes van achter eenvolgens bestuurs-vicevoorzitter A, Pothuizen, burgemeester De Widt, ar chitect Gertjan Eekel en Molenschot directrice E. Vischer. Pothuizen stond o.a. stil bij de bestuurlijke fusie tussen Molenschot (inclusief de Soesterbergse dependance de Heybergh) en Groot- Engendaal, die sinds kort onder de ene koepel van de SZS (Stichting Zorg centra Soest) opereren, overigens met behoud van hun "eigen gezicht". Pot huizen kondigde in dat verband plannen aan voor de modernisering van Groot- Engendaal, die gepaard zal gaan met een nieuwe opzet, "reikwijdtezorg", waardoor de kwaliteit van de zorg zal verbeteren. Na De Widts gongslag, waarmee de opening een feit was, verhief Apollo zich op het beweegbare podium een stukje boven de menigte, waarna het "In naam van ons allen, doe open dat huis" door de koffiekamer schalde. De burge meester ging in zijn toespraakje in op de toenemende vergrijzing en stelde vast dat ook in Soest de mensen steeds ouder worden. Het aantal hoog bejaarden zal toenemen en vooral de alleenstaanden onder hen zullen aange wezen zijn op hulp "ver van huis". Hij onderstreepte verder de rol van de indicatiecommissie en het belang van flankerende instellingen als de SWOS en stelde vast dat het nieuwe Molenschot, ondanks de tegenslagen in de afgelopen jaren, een schitterend gebouw was ge worden, met veel licht en ruimte. Na mens het gemeentebestuur bood hij en kele schilderijen van de kunstenaar Toon Tieland aan. Vanaf de balkons genoten de bewoners mee van het concert van de Luchtmacht- kapel-Foto: A/do Allessie Architect Gertjan Eekel onthulde ein delijk wat de verborgen betekenis is van de letters die in een aantal badkamers in het tegelpatroon zijn verwerkt. Samen vormen ze de toepasselijke spreuk "A la recherce du temps perdu" (op zoek naar de verloren tijd), naar het beroemde boek van de Franse schrijver Marcel Proust. Namens alle instanties en bedrij ven die bij de bouw van Molenschot-2 betrokken zijn geweest bood hij 50 wissellijsten aan, die o.a. "gevuld" waren met kindertekeningen. Die kunnen t.z.t geruild worden voor tekeningen van de klein- en achterkleinkinderen van de bewoners. "Gastvrouw" mevrouw Vischer tenslotte stond nog even stil bij de lange weg die Molenschot gegaan is voordat er zelfs maar aan nieuwbouw gedacht kon gaan worden, "omdat er altijd wat tussen kwam". Ze refereerde daarbij o.m. aan de sluitingsplannen en de problemen met de grondvervuiling aan de Dalweg. "Maar gelukkig komt 'kan-niet' in ons woordenboek niet voor; we zijn erin blijven geloven en stug doorgegaan, en uiteindelijk is het allemaal nog razend snel gegaan." Ze bedankte met name het bestuur, de medewerkers en de ge meente voor alle medewerking, ook in de moeilijkste omstandigheden, en roemde in dat verband vooral de be langrijke rol van oud-wethouder Frans Kingma. Aan andere "nieuwbouwers" gaf ze tenslotte een bruikbaar advies mee: "Zorg datje geestelijk en lichame lijk de conditie van een tienkamper hebt..." Slechts een klein deel van de bewoners was getuige van de feestelijkheden, die speciaal voor de "officials" was georga niseerd. Zij hadden twee weken terp hun "eigen" openingsfeest al ge*- maar sommigen genoten in de str zon, vanaf het terras en de volop mee van de muziek.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7