ispöm d' Aquino rest van het jaar geschorst VVZ'49 breidt technische staf uit Veel handbaltalenten op De Achtbaan Gezelli: AV Pijnenburg blij met Smitsveen Volop 1 Twee titels Mart van Hal i Sportweekeinde van RKJS Fietsen door ruilverkaveling RUITERSPORT Concours hippique met 70 combinaties Duivenberichten Vrouw gewond bij val van paard WOENSDAG 19 JUNI 1996 Geldboete voor Soest wegens schuld staken wedstrijd VOETBAL ATLETIEK Veterane wint 800 en 1.500 meter op NK Goethals blijft, Van Brummelen weg bij SoVoCo VISSEN Omstandigheden niet gemakkelijk voor visserskorps VOLLEYBAL VOETBAL zaterdag Tempo Toer houdt zaterdag 22 juni vier fietstochten Uitslagen PIET VAN HEUGTEN Op terrein Peters Baan aan de Eemweg SOESTER COURANT PAGINA 1d WOENSDAG 19 Bert Holwarda ook naar Soester afdelingskampioen Desmond Tutuschool prolongeert lokale titel bij de jongens Handballers Stratenloop atletiekvereniging weer de wijk in TRIATHLON Dennis Moerman 3e op NK triathlon voor militairen Nederlandse '60 jaar veranderend platteland' Wie aan sport doet leest de Soester Courant JAAR GARANTIE TEGELTAPIJT V.A IS,-TOT 110,- PER M1 BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD j 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. Ester Stuivenberg uit Soest is nauw be trokken bij de organisatie van een con cours hippique voor recreatieruiters dat op zaterdag 29 juni in Baarn wordt ge houden. Er doen naar verwachting on geveer zeventig combinaties mee uit onder meer Soest. In de polder nabij Eembrugge moeten de ruiters en paarden meedoen aan dressuur, springen en de rubriek best verzorgde rijpaard/pony. Te winnen zijn onder andere een voerton met paardemuesli, een letterbordenset en een borstelset. Voor elke deelnemer ligt een rugzak met hoevenkrabber klaar. Het concours hippique begint om 10.00 uur en om 16.00 uur wordt het pro gramma afgesloten met een dressuur- demonstratie van Karin den Harder op haar witte Arabische hengst Poros. Voor meer informatie kan 's avonds contact worden opgenomen met Esther Stuivenberg, tel. 6013958. ,1 Wedvlucht: Clermont; Datum: Za terdag 15 juni; Afstand: 371 kilo meter; Wind: noord oost. PV DE ZWALUW In concours: 469 duiven; Winnende duif: E. van den Brakel; Gemiddelde snelheid winnende duif: 1.134 meter per minuut. E. v.d. Brakel I 13 15 17 23 25 45 57 58; R. van 't Net 2 4 19 29 42 55 88 98 116; H. Huisman 3 9 26 50 111 113; W. van Dorrestein 5 47 49 70; A. van Ginkel 6; R. van Egdom 7 12 90 107; J. v.d. Brakel Zonen 8 20 40 46 48 76; Th. Wigfman 10 14 51 53 61 73 106 108 115; J.W.E. Stam 11 21 22 31 34 36 39 77 79 89 91 100 101; Comb. Jaron 16 96 99; A. de Bes 18 32 33 41 56 60 80 83 104; H. Vonk 24 28 67 78 95 97; H. van Es 27 37 63 94 103 112; L. Vogel 30; Weldink-van Hengstum 35; J. v.d. Belt en Klzn 38 65 68 117; R. Voskuilen 43; G. Rijksen 44 84 85 114; A. Rookhuizen 52; Gebr. De Bruin 54 75; R. van Hornsveld 59 71 87; J.A. Vogel 62 66 74 110; J. Duijst Zoon 64 102; J. Ruttenberg 69; Gebr. De Lang 72 92; C. Kamphorst 81 82 86 105; B. Roest 93; H. Woudstra 109. A PV DE VRIENDSCHAP In concours: 238 duiven; Winnende duif: mevrouw Altenaar Zn. Gemid delde snelheid winnende duif: 1.126 meter per minuut. Mevr. Altenaar Zn 1 4 8 15 35 50; R. Eimers 2 32; H. v.d. Veen 3; Vaessen/Veen- endaal 5 21 27 45 54 55; W. Cochius 6 11 39 44 60; J.C. Wijnands 7; B.G. Schimmel 9 10 12 24 37 41 49; A. Dijkstra 13 26 42; Z.K.H. Pr. Bernhard 14 31 52; Kamerbeek/ Rauch 16 17 33 59; Comb. Westerveld 18 58; J.W.S. Buchner 19 29 38 47 53; J. Beijer 20 22 36; A. van Zijtveld 23 25; T. Kok 28; C.P. Jak 30 34; B. Huizinga 40 48 51 56 57; W.H. van Drie 43; A.B. Grift 46. Een 31-jarige vrouw uit Soest is maandagavond gewond geraakt toen ze op de Beckeringhstraat van haar paard viel. Ze kwam daarbij ongelukkig tegen een paaltje terecht en liep een flinke wond aan haar been op. Omstanders verleenden eerste hulp, waarna de vrouw per ambulance naar Molendael werd gebracht. i Maurice d'Aquino is door de tucht- commissie amateurvoetbal van de KNVB geschorst tot 26 december van dit jaar. Bovendien heeft de aanvaller van Soest een voorwaar delijke schorsing van zes maanden met een proeftijd van twee jaar op gelegd gekregen. Dit is gisteren be kend geworden. Tijdens zijn schorsing mag d'Aquino evenmin deelnemen aan zaalvoetbal wedstrijden of een functie binnen een bij de KNVB aangesloten vereniging uitoefenen. De Soester voetballer werd gestraft voor het trappen van tegenstan der Koffijberg van ZPC, die voor vijf jaar werd geschorst, waarvan twee jaar voorwaardelijk. Koffijberg had d'Aquino geslagen en even later scheidsrechter Bos een trap gegeven. De Amsterdammer is, vlak na het incident op donderdag 9 mei, door de club leiding geroyeerd. S.O. Soest kreeg een geldboete van 1.250 gulden opgelegd, omdat de tucht- commissie bewezen achtte dat de club mede schuldig is aan het tijdelijk staken van de wedstrijd. Bij de strafbepaling heeft ook het wangedrag van Soest-spe- lers een rol gespeeld. Om dezelfde re den moet ZPC 2.500 gulden betalen aan de KNVB. ZPC-speler Rini de Meyer werd ge schorst tot 1 november van dit jaar, omdat hij Soest-doelman Wessel Sennef had bedreigd. Volgens verschillende Soesters had De Meyer, die een jaar lang geen aanvoerder mag zijn, de scheidsrechter twee rake klappen ver kocht. Volgens de tuchtcommissie had de voetballer de scheidsrechter wel wil len aanvallen, maar was hij tegengehou den door medespelers. Na de wedstrijd hebben meerdere mensen gezien dat De Meyer uit de kleedkamer van de scheidsrechter kwam lopen. Het bestuur van Soest zal in beroep gaan tegen de geldboete. Ook tegen de schorsing van d'Aquino zal beroep wor den aangetekend. "Het is uitstekend bevallen. Blijk baar moeten de mensen nog wen nen aan de nieuwe locatie, want er was minder belangstelling dan dat we gewend zijn, maar we zijn blij dat we terug in de wijk zijn." De Stratenloop van AV Pijnenburg is weer een Stratenloop, nu de atletiek vereniging het parkoers kon uitstippelen in het Smitsveen. Zestien jaar lang had de Soester vereniging een traditie opge bouwd in Klaarwater, maar nadat Super Van Doorn Soest verliet, moest de club op zoek naar een andere partner. "Sportief gezien kun je zo'n wedstrijd altijd wel organiseren, maar het gaat ons juist ook om de activiteiten er omheen, zoals de braderie en de straatband die lekkere muziek speelde. Na het wegval len van Van Doorn wilden we de wed strijden toch continueren." Hoewel er vorig jaar nog geen bedrijf was gevonden voor een samenwerking, wilde de vereniging niet dat de Straten loop een 'vroege' dood zou sterven. Daarom werd uitgeweken naar de atletiekbaan en het Pijnenburgbos. De Klaarwaterloop werd even een Zomer avondloop. De organisatoren en de deelnemers misten toen echter de bin- ding met de woonwijk en dus bleef AV Pijnenburg zoeken naar een partner. Die werd gevonden in Albert Heijn op de Smitshof. In het achttiende jaar is er dus weer sprake van een Stratenloop, tot groot genoegen van alle betrokke nen. Op het programma stonden vorige week dinsdagavond zeven wedstrijden voor basisscholieren, leerlingen van het mid delbaar onderwijs, atleten en bedrijfs- teams. Het parkoers, dat over de Smitsweg, Weegbreestraat, Valeriaan straat en de Varenstraat liep, was onge veer 1.200 meter lang. Straatlengte De prestatieloop over zes rondjes werd gewonnen door Dick van den Broek die in 1992 ook als eerste over de finish kwam. Hij had een straatlengte voor sprong op de winnaar van 1993, BAV- er Lahacen Chidar, en bepaalde het eer ste parkoersrecord op 25 minuten en elf seconden. Chidar finishte in 26.32 en Van den Broek's clubgenoot Erik Tol boom maakte het succes van Pijnenburg Een scholiere nadert de finish bij de Smitshof. compleet door als derde te eindigen (28.47). Bij de dames ging de eindzege naar voormalig Nederlands kampioen Henny Pot. Dit jaar deden veel teams mee aan de bedrijvenestafette. Bij de heren won Menning voor Kersbergen en Running Centre. Het snelste damesteam was dat van Sport Consults dat onder andere Menning en Procar achter zich liet. In de gemengde klasse werd AV Pijnen burg eerste, De Lasenberg tweede en Branson derde. Jiske (eerste) en Joëlle de Goede (derde) hadden een belangrijk aandeel in de overwinning van De Werveling bij de meisjes. De Bron (tweede) en De Achtbaan (derde) volgden. Bij de jongens wisselden deze twee ba sisscholen stuivertje, achter het win nende team van De Van der Huchtschool Valeriaan. In het indivi duele klassement zegevierde Ton van de Vegt. De meisjes van het Baarnsch Ly ceum sleepten zowel bij de onder- als de bovenbouw een eerste plaats in de wacht. Van de jongens was geen uitslag meer beschikbaar. De atlete Mart van Hal heeft twee nationale titels in de wacht gesleept bij de veteranen van 45- plus. Zowel op de 800 als de 1.500 meter toonde zij zich de snelste dame van ons land in deze leeftijdsgroep. Voor de Soesterse was de buit in Barendrecht groter dan waarop ze had gerekend, maar beide afstanden won ze overtuigend. Het aantal gou den plakken van de 49-jarige Van Hal komt daarmee op drie. Vorig jaar werd de veterane van AV Pijnen burg ook Nederlands kampioen op de 800 meter. Toen won ze in 2.31.15, zondag werd ze eerste in 2.34.0. Een dag eerder was ze onnavolgbaar op de 1.500 meter, waarop ze in 1995 in haar leeftijdsgroep nog als tweede was geëindigd in 5.06.41. De race verliep ditmaal langzamer, maar de tijd van 5.23.06 van Van Hal was voldoende voor de eerste prijs. Erik Tolboom scherpte vrijdag zijn record op de 5 kilometer aan tijdens baanwedstrijden in Utrecht. Voor het eerst in zijn nog prille carrière bleef hij onder de zestien minuten. Met 15.52 haalde hij vijftig seconden van zijn oude record af. Ron Goethals zal volgend jaar toch deel uitmaken van het eerste heren team van Stam/SoVoCo. Dit is be sloten, nadat bekend is geworden dat Sander Rasker vertrekt. De jonge aanvaller studeert in Amster dam en zal zich daar gaan vestigen. Daarom zal de geroutineerde Goethals alsnog actief blijven in de hoofdmacht. Enkele weken geleden was hem een rol toebedacht als bankspeler tijdens thuis wedstrijden en zou hij de nieuwe, jonge spelers vooral op het mentale vlak moe ten ondersteunen. Bekend is geworden dat ook John van Brummelen afscheid neemt van Stam/ SoVoCo. De spelverdeler heeft gekozen voor AGAVS, waar hij al eerder speelde. Jan Livestro heeft weer eens een overwinning geboekt in de vis- competitie van de De Snoekbaars. Het leverde hem na vier wedstrijden meteen de koppositie in het alge meen klassement op. De voormalige zomer- en winter kampioen ging het beste met de moei lijke omstandigheden in de Kleine Melm om. Er was nauwelijks stroming in de zwart en smerig ogende Eem. En als er geen stroming is, wordt er door gaans weinig gevangen. Zelfs op de stekken in de bocht vielen de vangsten tegen. Ab Dekker die op de gunstige stek 50 zat, bleef steken op ruim twee meter vis en werd tiende. Winnaar Livestro haalde 4.56 meter vis boven water en behield daarmee een voorsprong van zeven centimeter op Gert van Drie die als tweede eindigde. De derde plaats werd ingenomen door Jan Groenewoud (3.66 meter). De meeste vis werd gevangen door Willem Latamahina. Hij noteerde 5.07 meter en werd zodoende eerste in de tweede divisie van De Snoekbaars. Op de tweede plaats eindigde zijn voor naamste concurrent voor de eindzege, Evert Kasius. Op zaterdag 22 juni houdt Tempo Toer vier recreatieve fietstochten. Vanaf 9.00 uur kan men bij het clubgebouw aan de Industrieweg (42a) inschrijven voor een rit over 40 of 80 kilometer. De kosten bedragen 2,50 gulden per persoon. De route is uitgestippeld door de polder in de richting van Nijkerk. Deze wordt met pijlen aangegeven, maar de deelnemers krijgen ook een route-beschrijving mee. Onderweg kun nen de fietsers onder meer verschillende gedenknaalden zien. Voor de meer geoefende toerfietsers zijn tochten over 120 en 150 kilometer uitgepijld. Ook zij zetten koers richting Nijkerk, maar zullen tevens over de Vel- uwe fietsen. De Snoekbaars Vierde wedstrijd zomercompetitie. Eerste di visie: 1. Jan Livestro 4.56 meter, 2. Gert van Drie 4.49, 3. Jan Groenewoud 3.66, 4. John Hibbel 3.59, 5. Maarten Mosk 3.52,6. Johan de Vries 3.21, 7. Gerrit Kasius 2.99,8. Wout van de Groep 2.96,9. Willem Hopman 2.95, 10. Ab Dekker 2.57. Tweede divisie: 1. Willem Latamahina 5.07, 2. Evert Kasius 4.31, 3. Ben Lijnsvelt 2.16, 4. Henk Altena 1.87, 5. Martin de Graaf 1.73. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. Handgranaatwerpen, een rupsban denrace, de S5-test en fierljeppen. Het zijn enkele onderdelen die aan bod komen tijdens het traditionele sportweekeinde van de Rooms Ka tholieke Jongeren Soest (RKJS) dat op 22 en 23 juni wordt gehouden op het terrein van de Peters Baan aan de Eemweg. De leden komen zaterdagavond om half acht al bijeen in het clubhuis van de ijs- vereniging om een wedstrijd uit de kwartfinale van het Europees kam pioenschap voetbal te bekijken. Daarna begint het feest, waarbij de band Missing Link voor de live-muziek zorgt. De jaarlijks terugkerende zeskamp be gint zondag om 12.00 uur en staat dit maal in het teken van de laatste lichting. De deelnemers zullen zich daarom van hun beste kant moeten laten zien op de stormbaan en dienen zich te onderwer pen aan een S5-test. Andere onderde len van de zeskamp zijn een schiet oefening, de rupsbandenrace, de water brancard en handgranaatwerpen. Vol gens insiders worden hierbij geen echte handgranaten gebruikt. Het fierljeppen, beter bekend als pols- stokspringen over een gracht, wordt al gemeen beschouwd als het meest spec taculaire onderdeel van het sport weekeinde. Vanaf 12.00 uur kunnen de roomskatholieke jongeren zich proberen te kwalificeren voor de finale van deze publiekstrekker, die om 14.30 uur be gint. Met het aantrekken van Bert Holwarda en Hanny van de Mast heeft sportvereniging VVZ'49 de technische staf gecompleteerd. De club, die vrijdagavond een receptie hield in verband met het kampioen schap van de hoofdmacht, gaat het komende seizoen met drie selectie elftallen werken. Hoofdtrainer Henk van Asch, afkomstig van SEC, neemt het eerste elftal onder zijn hoede. Van de Mast, in het afgelo pen seizoen trainer van BFC, neemt het roer in handen van het tweede team, terwijl Holwarda met het derde elftal aan de slag gaat. De voormalige topscorer van SEC was twee jaar geleden hoofdtrainer bij zijn oude club, en maakte vorig jaar de over stap naar BVV'31, waar de Soester voortijdig vertrok. Vanwege het grote aantal junioren dat naar de senioren gaat en het feit dat er in het derde elftal ook jongens lopen die zich in de selectie willen knokken, is besloten het derde elftal bij de selectie De Achtbaan heeft zich onderschei den tijdens het handbaltoernooi dat Smeeing/BDC vorige week woens dag hield voor de groepen drie tot en met zeven van het basiss- onderwijs. De roomskatholieke school sleepte vier van de zeven eer ste prijzen in de wacht. Op het complex aan de Henriëtte Blaekweg kwamen ongeveer vier honderd leerlingen in actie. Bij de groe pen drie tot en met vijf werd gespeeld met gemengde teams, bij de twee oudere groepen werden de meisjes en de jongens gescheiden. De Achtbaan won het toernooi voor groep 4, groep 6 (jongens en meisjes) en groep 7 (meisjes). Dit laatste team mag te zijner tijd deelnemen aan de regionale handbalkampioenschappen voor basis scholen. Hetzelfde geldt voor de jon gens van groep 7 van de Desmond Tutuschool. Deze school was eerder al winnaar van de regionale strijd en eindigde twee we ken geleden als derde op de Neder landse kampioenschappen handbal voor leerlingen uit het basisonderwijs. De eindstanden van het handbal- toernooi van Smeeing/BDC zijn als volgt: Groep 3:1. Van der Huchtschool Vale riaan, 2. De Wegwijzer. Groep 4: 1. De Achtbaan, 2. De Weg wijzer. Groep 5: 1. De Wegwijzer, 2. De Acht baan. Groep 6 jongens: 1. De Achtbaan, 2 Klimop, 3. De Wegwijzer. Groep 6 meisjes: 1. De Achtbaan, 2. Dt Wegwijzer, 3. De Driesprong. Groep 7 jongens: 1. Desmond Tutuschool, 2. De Achtbaan, 3. De Wegwijzer. Groep 7 meisjes: 1. De Achtbaan, 2 Desmond Tutuschool, 3. De Wegwijzer 'Stand in de mand...' tijdens ht handbaltoernooi. Op het fysieke, technisi "Bij ons zijn sommig onzeker. Ze kunnen h< ze durven niet." Dat d< Smeeing/BDC zoude van het fysiek sterkere had Ingrid van der He wacht. De zeventien-jarige vwo het Griftland College sj junioren, maar deed mei mee, omdat het team nog had in verband met een b handbalster. "Het gaat mij echt niet o Handbal is altijd wel leul voor blijft vechten. Maai twee keer per week, wij i En ik heb nu al een ma getraind," aldus de opbo paar keer vanuit de twee vuurde. Met lege handen BDC echter niet naar handbalclub uit Duitsls Nederlanders een handt ken aan de uitwisseling. Ingrid had het uitstekenc in Soest Duitsland. Het de sociale onderonsjes di pak slaag naar de achter "Van te voren was ik be ik in huis zou komep. F Tijdens de Nederlandse kampioen schappen triathlon voor militairen is Dennis Moerman in de klasse 30-40 jaar als derde geëindigd. In Dronten had hij twee uur en twaalf minuten nodig voor de Olympische afstand. De Soester was 23 minuten in het wa ter om de 1.500 meter af te leggen. Een uur en negen minuten nadat hij op de fiets was gestapt, had hij ook de 40 ki lometer erop zitten en kon Moerman beginnen aan de looptocht over 10 ki lometer. Over dit laatste onderdeel deed het lid van De Schieter 39 minuten. Daardoor werd voor de man, die vorig jaar npg vijfde werd, een .plaats op het erepodium gereserveerd. In Rijkevoort deed Christian Rietveld mee aan een sprintwedstrijd die deel uitmaakt van het Born-circuit. De wed strijd bestond uit 750 meter zwemmen (11.29), 20 kilometer fietsen (37.23) en 5 kilometer lopen (24.11). Zijn eindtijd bedroeg 1.15.42. De dienst Landinrichting en Be heer Landbouwgronden heeft een fietsroute uitgezet in het landelijk gebied van de ruilverkaveling Eemland. Op zaterdag 22 juni zal deze route gereden kunnen worden. De route is 35 km lang. Langs de route zullen die dag het Bu reau van Uitvoering van de ruilverkave ling Eemland, enkele gemalen van het waterschap Gelderse Vallei en Eem en het museum van de historische kring Eemnes opengesteld zijn. De fietsroute door de ruilverkaveling Eemland is beschreven en in een boekje samengevat. Dit boekje is uitgegeven door de dienst Landinrichting en Be heer Landbouwgronden in samenwer king met het Waterschap Gelderse Val lei en Eem. Door de route te fietsen en de beschrijving te lezen krijgt de fietser een indruk van het werk dat met land inrichting en beheer van landbouwgron den in het landelijk gebied gerealiseerd is. De fietsroute is op 22 juni gratis ver krijgbaar bij het Bureau van Uitvoering van de ruilverkaveling Eemland in de gemalen Eemnes, Zeldert en Westdijk en bij VW Bunschoten/Spakenburg. De startpunten zijn het Bureau van Uit voering van de ruilverkaveling Eem land, Eemweg 29b in Baarn (tel. 035- 5417537) en het VVV Bunschoten/ Spakenburg (tel. 033-2982156). Het Bureau van Uitvoering ligt nabij de af slag Baarn/Eembrugge van de Al. Tijdens de openstelling wordt in hei Bureau van Uitvoering van de ruilverka veling Eemland een diapresentatie over de ruilverkaveling Eemland verzorgd. De bezoeker krijgt informatie over ver kaveling, de waterhuishouding en de ontsluiting van het gebied. Het Bureau van Uitvoering is geopend van 10.00- 15.00 uur. Gemalen open Op deze dag zullen de gemalen Zeider! en Westdijk, de Eemnessersluis en hel gemaal Eemnes speciaal voor het pu bliek geopend zijn, waar de werking van deze gemalen wordt uitgelegd. Het pu bliek is welkom van 10.00-15.00 uur. In het museum van de historische kring. Raadhuislaan 2a in Eemnes is het pu bliek ook op deze dag welkom. Het museum is geopend van 10.00-15.00 uur. Ook na 22 juni kan de route aan de hand van de beschrijving in de route boekjes worden gereden. Er wordt ge wezen op de interessante onderdelen van landinrichting en het beheer van de landbouwgronden onderweg. De boek jes zijn an 22 juni alleen verkrijgbaar bij de VW Bunschoten/Spakenburg. De openstellingen zoals hierboven vermeld gelden alleen voor 22 juni. Aan tafel bleven n ging. Tenminste, da van de middag die d van het Griftland kele leeftijdgenoten land aan de tekent: ten. Bij aankomst sU broodjes klaar. te betrekken. Afgelopen vrijdag werden de spelers ei begeleiders van het eerste gehuldigc vanwege het kampioenschap in di hoofdklasse en het algemeen afdelings kampioenschap die werden behaald Onder de 150 gasten op de geanimeerd: receptie bevond zich ook wethoudei Pieter ten Hove die de club namens d: gemeente een wedstrijdbal aanbood. Sec Bert Dekker feliciteert de speler, van VVZ'49.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14