Yo Adam 1 Ml Verkeersremmende maatregelen Smitsweg 1MERS PvdA over WYG: 'Het kan altijd beter' 1 Raadslid Diny Hartering treedt af De laatste loodjes in Soest-Zuid 1 ACTUEEL ctie Is elftal 1 5% van :essoires. fl. i i Geen woningbouw op perceel van papierrecyclingsbedrijf Uitvoering plan Van Weedestraat begint in tweede halfjaar PAGINA 2 WOENSDAG 19 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 Asverspringingen en plateau na vervanging riolering 5 - 601 24 77 ime A 27) 3rS m/v soest kend: nbieding'. d-Afrika Letsel bij botsing Aanhangwagen weg 'Mevrouw Jansen staat niet alleen' .ER ESS Inbraak Varenstraat Soester had knap voorraadje speed en extacy-pillen Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser Schiesser# Gerard van den Deijssel neemt plaats in lege zetel GGS Autokraakje met botsing na afloop KORTE i DUINEN" Parkeerterrein gedeeltelijk in gebruik Expositie in Informatiecentrum Dronken bestuurder botst tegen bord Bromfietser zonder verzekering gepakt Zadel en hoofdstel uit garage weg l.OO - 17.00 i 30 uur. ïemnes IEGELS: ni en 23 juni 1996 me een badkamer, s elftal op de EK /int u 15% van uw oadkamer acces- intanten. it u dan wel in zoeken. wordt berekend ipbedrag jekosten! Aansluitend op vervanging van de riolering zal een aantal verkeers remmende maatregelen op de Smitsweg worden aangebracht. Dit gebeurt vooruitlopend op de instel ling van een 30 kilometerzone in de I wijk Smitsveen. Met de rioleringswerkzaamheden is al begonnen. De verwachting is dat die eind deze maand worden afgerond, j waarna de nieuwe maatregelen kunnen I worden uitgevoerd. Tijdens de werk- j zaamheden is de Smitsweg afwisselend gedeeltelijk afgesloten. Waarschijnlijk is de beoogde situatie later in juli gereali seerd. Ter hoogte van de inrit van de parkeer plaats achter het winkelcentrum komt een plateau te liggen. De voorrangs situatie blijft daarna ongewijzigd. De huidige versmalling bij de sportzaal aan de Smitsweg wordt omgetoverd tot een asverspringing. Er komt een voor ziening voor fietsers, terwijl de voetgangersoversteekplaats (VOP) wordt opgeheven. Ook ter hoogte van het buurtcentrum en het voetbalveldje zal de gemeente een asverspringing la ten aanleggen. De versmalling nabij de Veenbesstraat kan dan worden opgehe- Foto: Goos van der Wilt ven. Op de T-splitsing met de Veenbes straat wordt een plateau gerealiseerd, dat groot genoeg is voor bussen. Het plateau op de kruising met de Weeg breestraat blijft gehandhaafd. Met de verkeersremmende maatregelen hoopt de gemeente de verblijfsfunctie van de Smitsweg te verbeteren. De to tale kosten voor de drie nieuwe voorzie ningen worden geraamd op 15.000 gul den. De overige kosten zijn begroot bij de herbestrating van de Smitsweg, die wordt uitgevoerd zodra de riolering is vervangen. I BAR, GRILL RESTAURANT /an rijbewijs (B). gevoerd in de kunt u contact opne- 5t op kantoordagen 335 - 692 22 99 of m even langs op de - Reclamekrant [biedingen. 9.30-17.00 uur I strekt. STEENHQFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 Bij een botsing tussen twee auto's op het kruispunt Torenstraat-Stationsweg zijn vorige week donderdag twee inzittenden van een van de voertuigen gewond ge raakt. Het ongeval ontstond toen een van de bestuurders, een 75-jarige Amersfoorter, op de Torenstraat 180 graden wilde keren. Bij deze manoeuvre botste een achter hem rijdende auto, bestuurd door een 52-jarige vrouw uit Hilversum, tegen hem aan. De Amersfoorter werd met hoofdletsel op genomen in ziekenhuis de Lichtenberg; zijn vrouw had klachten over pijn in nek en schouders. Beide voertuigen liepen forse schade op. Aan de Industrieweg is vorige week donderdag een aanhangwagen gestolen. Het voertuig was praktisch nieuw en had een waarde van ca. 4000 gulden. De eigenaar, een 34-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. \AT 32A "Mevrouw Jansen staat dus niet al leen!" Deze bevrijdende gedachte kon geformuleerd worden aan het eind van de discussie die de Soester PvdA georganiseerd had met als thema: hoe werkt de Wet Voorzie ningen Gehandicapten, de WVG, in Soest? De bijeenkomst vond vorige week plaats in De Schoof. Frans Kingma, oud-wethouder van Soest, indertijd met de WVG in zijn portefeuille, begon met een korte inlei ding: De WVG, is nu twee jaar van kracht. De verwachte heftigheden zijn ook in Soest geweest. De een vond dat de wet te weinig regelde en dat er dus sprake was van achteruitgang; een an der vond dat er te veel geregeld werd. Kingma: "En tussen te veel en te weinig moet dan een middenweg gevonden i worden." Nu de wet twee jaar in wer king is, leek het de PvdA nuttig om de l stand van zaken op te maken. Veel informatie hadden de meeste be- i zoekers niet nodig. Men wilde aandacht vragen voor de situaties waarin zij door 1 de WVG verzeild geraakt waren. Im mers zij waren lid van de Adviesgroep Gehandicapten, een orgaan (ingesteld door het gemeentebestuur) dat de ge meente van advies dient terzake het gehandicaptenbeleid, öf individuele ge bruikers dan wel aanvragers van voor zieningen. En dat men thuis was in de materie bleek ook uit het gemak waar mee met afkortingen werd omgegaan. Kingma gaf daarna het woord aan de voorzitter van deze Adviesgroep Gehandicaptenoverleg Soest, de heer H. ("voor vanavond Herman") de Wilde. Jammer genoeg waren de resultaten van een onlangs gehouden enquête onder gebruikers van de WVG in Soest nog niet naar buiten te brengen. Er moeten, zo legde De Wilde uit, nog allerlei be werkingen op het ruwe cijfermateriaal worden toegepast om na te gaan wat de enquête nu echt zegt. "Nu de cijfers er liggen, mag je zelf gaan rekenen," was zijn mening. Hij gaf geen informatie over die cijfers, al lichtte hij af en toe een tipje van de sluier op. Zo waren er van de 384 uit- gezette formulieren 201 teruggekomen. 52% respons. "Een schitterend resul taat," was zijn commentaar. Nog een tipje: bij de knelpunten werd duidelijk dat de publiciteit m.b.t. de WVG beter kon. Huidig wethouder voor de PvdA, Pieter ten Hove, gaf een overzicht van de stand van zaken en wat Soest nu doet. Geen eigen bijdrage meer, een soepele rege- ling wanneer het inkomen "f 1,-" boven een grensbedrag ligt, een periode van 5 jaar waarvoor de nu gemaakte afspra ken gelden en last but not least een vervoersregeling waarbij de gebruikers de besteding in eigen hand hebben. Im mers een proef met een collectief vervoerssysteem mislukte. Duidelijk maakte hij hiermee dat Soest dus zijn eigen beleid kan voeren en dat ook doet. En wel royaler dan een minimum- beleid. In Soest maken op dit moment 50 a 60% van het totaal aantal gerechtigden gebruik van de WVG. Lastige zaken Tijdens de discussie kwam een aantal lastige zaken aan de orde. Zo was daar het probleem van de lange tijd tussen het indienen van de aanvraag, de beslis sing of de aanvraag uitgevoerd kan wor den (door de gemeente) en de uitvoe ring van die beslissing (door bijvoor beeld de huiseigenaar). Uit praktijk voorbeelden, aangedragen door enkele aanvraagsters, werd duidelijk dat in die laatste schakel van de keten de ge meente Soest wel eens wat nadrukkelij ker aanwezig zou kunnen zijn. Zo strak als het in Baarn gaat, gaat het in Soest niet. De heer Pierre Somers, eveneens van de Adviesgroep Soest, gaf als zijn mening dat een dergelijk strak systeem ook niet altijd mogelijk is. "Dwingend voorschrijven" kan niet. Toen echter uit een voorbeeld bleek dat een aanvraag sind maart '95 liep en nog steeds niet gerealiseerd was, vonden de aanwezigen dat toch ook wel te gortig. Mevrouw Jansen Toen werd mevrouw Jansen opgevoerd. Zij werd het symbool voor al die indi viduele burgers die naar hun gevoel ver malen dreigen te worden tussen de ei genaar van hun huurwoning en de ge meente, die een bedrag voor de voorzie ning had goedgekeurd. Even leek het erop dat mevrouw Jansen het echt al leen moest opknappen. Duidelijk werd echter dat de gemeente dan toch de ondersteuner van deze mevrouw zou moeten zijn. Of mevrouw nu een toilet voorziening nodig had of een deur opener, of wat dan ook maar. De Wilde lichtte toen weer even een tipje: 60% van de geënquêteerden zou tevreden zijn over het tempo waarin de voorziening werd aangevraagd en afge handeld. Het bleek overigens dat er in Soest wél regelingen zijn voor de afhandeling van de aanvragen. Onbe kendheid ervan bij de aanvragers gaf weer de noodzaak aan tot betere infor matie: "Meenemen in folders". En uit de enquête zou misschien kunnen blij ken dat die procedures wat aange scherpt kunnen worden. Wethouder Ten Hove nam zijn mede werkers in bescherming. Dat er fouten gemaakt worden, en dat alles beter kan, het zij zo, maar hij vond het onterecht om naar aanleiding van enkele proble men het hele WVG-gebeuren in Soest af te keuren! Gelukkig vond men elkaar door afspraken te maken zodat deze zaken nader bekeken kunnen worden. Overigens kan iedere aanvrager uitein delijk terecht in Utrecht bij de klachten telefoon gehandicaptenvoorzieningen (IKG), tel. 030-2623024. Volgsysteem Raadslid Wil Stekelenburg pleitte nog voor een "volgsysteem" waaruit duide lijk zou moeten worden hoe het staat met de afwikkeling van de aanvraag en de verstrekking. Een gedachte die ook door Kingma ondersteund werd. Een uitstapje werd even gemaakt door de WVG-problematiek vanuit het Haagse te bezien: de WVG als ver schraling voor de AAW. Somers, zich aangesproken voelend, gaf als zijn me ning: "Bezuinigen was het hoofdmo tief!" Niet dat wij daar in Soest wat aan kunnen doen, maar het geldt wel voor Soester ingezetenen. Bij de bespreking van de rol van archi tecten bij het ontwerpen van woningen, bleek weer het nut van de Adviesgroep Gehandicapten. De werkwijze in Soest kenmerkt zich door een sfeer van over leg; als het moet pittig, maar de inzet om er samen uit te komen. Tot slot vatte Kingma de emoties en inzet samen: "Het kan altijd beter, maar het kan ei genlijk nooit goed genoeg gaan." Een onbekende dader heeft in hè't weekeinde ingebroken in een woning aan de Varenstraat. De buit bestond uit een portemonnee, waarin geen geld zat, maar wel een aantal bankpasjes. Na de aanhouding van een 32-jarige Soester heeft de politie afgelopen vrijdag een knap voorraadje drugs in beslag kunnen nemen. De man werd op de Oranjestraat in Baarn in de kraag gegrepen met 5 gram speed en 36 extacy-pillen in zijn zak. Na de ar restatie volgde huiszoeking in Soest, waar de politie nog eens 40 gram speed en 143 pillen aantrof. De man werd opgesloten. De politie heeft het onderzoek nog niet afgerond. Ondergoed voor mannen 100% katoen. Singlets 2 stuks 24,- Slips 2 stuks 22r HERENMODE SOESTERBERGSESTRAAT 51SOEST: TEL. 035 -601240. Uw Herenmode specialist Diny Hartering van Gemeente belangen Groen Soest (GGS) treedt morgenavond af als gemeente raadslid. Om persoonlijke redenen heeft ze besloten een punt te zetten achter haar politieke carrière in Soest. Gerard van den Deijssel neemt haar plaats in. Hartering werd na de verkiezingen van 1994 raadslid namens GGS dat toen een van de vier zetels moest inleveren. Ze stond als derde op de lijst. Het zal voor burgemeester Hans de Widt en de nestor van de raad, Jan Vis ser, geen eenvoudige opgave zijn ge weest een afscheidsspeech te bëdenken. Hartering liet in de afgelopen twee jaar nauwelijks van zich horen. Ze maakte geen deel uit van een raadscommissie en schoof alleen aan tijdens de maande lijkse raadsvergaderingen. Daarin be perkten haar mondelinge bijdragen zich tot het uitspreken van 'voor' of 'tegen' bij een hoofdelijke stemming. De enige keer dat Hartering het woord voerde, was tijdens een inspraakavond over de hoofdwegenstructuur, die notabene be stemd was voor burgers. Toch incasseerde Hartering elk jaar de presentiegelden voor raadsleden. Die bedragen 21.485 gulden per jaar, inclu sief onkostenvergoeding. Het is overi gens de bedoeling dat ze zijdelings be trokken blijft bij het werk van GGS. Als vrijwilligster zal ze zich blijven inspan nen voor de acties die de partij organi seert. Gerard van den Deijssel neemt de f in de fractie, die morgen openvalt, in. Hij stond twee jaar geleden vierde op de kieslijst en was sindsdien fractie-assis tent. In de raadsvergadering van juli wordt hij geïnstalleerd en daarnaast neemt hij zitting in de commissie milieu. In de periode 1991-1994 was hij, als opvolger van Gerrit Leeflang, ook al raadslid namens Gemeentebelangen Groen Soest. Destijds was hij namens zijn fractie eveneens belast met milieu zaken. Diny Hartering treedt om persoonlijkel reden af als raadslid van Gemeente belangen. Een 44-jarige bewoner van de Veldweg was er vorige week donderdag getuige van dat twee jongens daar een auto kraak pleegden en na het afgaan van het auto-alarm de benen namen, of liever: de brommer. Ze reden weg in de rich ting van de Kerkstraat, raakten daar in botsing met een - onbekend gebleven - auto en verdwenen tenslotte in de rich ting Amersfoort. Uit de auto aan de Veldweg was de autotelefoon weggeno- Op het perceel van papierre cyclingsbedrijf Van der Eist aan de Van Weerden Poelmanweg mogen geen woningen worden gebouwd. Het college houdt daarmee vast aan het besluit van gedeputeerde staten (gs). In het bestemmingsplan Landelijk Ge bied had de gemeenteraad van Soest de mogelijkheid van woningbouw op deze locatie in Soestduinen opgenomen, maar de provincie onthield haar goed keuring aan die plannen. De Soester makelaar Strater heeft wet houder Pieter ten Hove onlangs ge vraagd of de gemeente de bouw- mogelijkheid van vier huizen opnieuw wil overwegen. Volgens het college is dit niet zinvol, gezien de motivering van gs. De percelen hebben de bestemming multifunctioneel bos, maar op grond van het overgangsrecht mag het gebruik van het papierrecyclingsbedrijf (Van der Eist) worden voortgezet. Deze onderne ming was daar in bedrijf ten tijde dat het huidige bestemmingsplan in 1994 werd vastgesteld. Tegen een eventuele her start van het papierrecyclingsbedrijf Van der Eist bestaan daarom geen bezwaren. Dit is Strater meegedeeld. Hij had ge vraagd of een herstart van het bedrijf problemen zou opleveren. Voor de dag voor de nacht. Voor sport en spel. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 035-5415588 KORTE DUINEN KORTE DUINEN MENU F 28,50 Salade met gerookte makreelfilet Kip Helvetia kipfilet wordt gevuld met kaas en paprika en omwikkeld met gerookt spek Fresh Surprise yoghurtbavaroise met een fris bolletje passie-mango vruchtensorbet RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 035-6013720 In het gemeentelijk informatie centrum in de hal van het gemeen tehuis wordt t/m donderdag 4 juli een expositie gehouden over de tot standkoming en de besluitvorming van/rond het Herinrichtingsplan verblijfsgebied Van Weedestraat en een deel (tot aan de Anna Paulownalaan) van de Burgemees ter Grothestraat. Er wordt naar ge streefd in de tweede helft van 1996 met de uitvoering van de plannen te beginnen. Het herinrichtingsplan heeft betrekking op de gebieden, waar thans de voetpa den, parkeerstroken, bermen, groen voorzieningen, fietspaden en overige verhardingen gelegen zijn. Met name kunnen de volgende uitgangspunten worden genoemd. Alle bestratings materialen, met uitzondering van de aanwezige bruikbare klinkers, ver nieuwd zullen worden. In het herinrich tingsplan wordt uitgegaan van een totale vernieuwing van de openbare verlich ting. Gezien de over het algemeen zwakke conditie van de aanwezige bo men in het plangebied, worden deze bomen (met uitzondering van de Wil- helminalinde en eventuele andere beeldbepalende bomen) vervangen door een meer passende soort met betere standplaatscondities. Langs het gehele traject zullen een 4-tal extra oversteekpunten worden opgeno men. Ten behoeve van (visueel) gehan dicapten zullen langs de Van Weede straat de nodige maatregelen worden genomen. De 'koppen' van de Dillen burglaan en de Korte Brinkweg lenen zich bij uitstek voor een inrichting als ruimtelijk accentpunt langs de Van Weedestraat. Het ontwerp-herinrichtingsplan is ge presenteerd op een informatiemarkt op donderdag 15 februari 1996. Inspraakreacties hierop konden worden ingediend tot en met 23 februari jl. De verwerking daarvan is tijdens een expo sitie op 28 maart jl. aan de orde ge weest. Op deze expositiedag kregen be zoekers de gelegenheid tot en met 20 april jl. te reageren op het aangepaste herinrichtingsplan. Het definitieve plan voor de her inrichting van de Van Weedestraat is door de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Welzijn op 4 juni behandeld en vastgesteld. De politie heeft vorige week een 21-ja rige Soester aangehouden die op het kruispunt Luytenaarpad-Obrechtstraat een verkeersbord omver reed. De man bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een boete van 350 gulden. Zowel zijn auto als het bord was flink beschadigd. Op de Di Lassosstraat hield de politie vorige week donderdag een 19-jarige jongeman uit Soest staande. Zijn brom fiets bleek niet verzekerd te zijn. Hij kreeg een proces-verbaal. Tot grote opluchting van de onder nemers van winkelcentrum Hartje- Zuid en haar publiek, zijn de eerste vijftig plaatsen van het nieuwe par keerterrein gebruiksklaar. Voordat het terrein een feit was heeft het heel wat voeten in de aarde gehad, maar het eind is nu in zicht. Geheel nieuw voor Soest is het op dit ter rein gevestigde milieu-eiland, wat vrijdag 21 juni officieel in gebruik wordt genomen. Met dit milieu-eiland is het inzamelen van glas, blik en papier geheel gemoder niseerd. De containers zijn ondergronds geplaatst en worden aan het oog ont trokken. Op het moment dat deze moe ten worden vervangen, worden ze uit de bodem getild en op de vrachtwagen ge plaatst. Zichtbaar zijn alleen de stort- kokers waar het publiek haar afval in kan deponeren. Het parkeren bij Hartje-Zuid wordt met de in gebruik name van de eerste vijf tig plaatsen zeker verbeterd. Dit was dan ook wel hard nodig. Nadat bij de afronding van de verbouwing van het winkelcentrum, een conflict optrad tus sen gemeente, projektontwikkelaar en de aannemer, besloot de gemeente het heft in eigen hand te nemen en zelf een parkeerterrein aan te leggen. Dit nieuwe terrein wordt op korte termijn opgele verd. De planning is zelfs voor de bouw vakvakantie. Met name het feit dat het terrein dan een aparte ingang en zelfs De tijdelijke in- en uitgang van het nieuwe parkeerterrein bij winkelcentrum Hartje-Zuid. Voor vijftig auto 's heeft men hier al ruimte. De overige plaatsen worden zo spoedig mogelijk opgeleverd. Daarna zal deze oprit enkel nog als uit gang dienst doen. Foto: Willem van Oosten. twee uitgangen zal hebben, zal de verkeerssituatie aanmerkelijk verbete ren. De uitgangen zijn de reeds be staande uitgang aan het Driftje en de uitrit naast Brandsma. Voor het publiek dat al dan niet met winkelwagentje rich ting het centrum wandelt, is er een prima doorgang gerealiseerd achter de ABN-Amrobank langs. De uitgang bij Brandsma dient voorals nog ook als oprit omdat de bekende in gang naast de bank tijdelijk is afgeslo ten. Dit in verband met verdere aanpas sing en aansluiting op het nieuwe par keerterrein. Al met al een grote verbetering waar de bezoekers en omwonenden van het win kelcentrum zeker blij mee zullen zijn. Men kan nog enkele weken wat onge mak ondervinden van de laatste meters straatwerk maar dan is het leed ook echt geleden. En zoals bij zoveel verbouwin gen geldt ook hier: de laatste loodjes wegen het zwaarst... Een 35-jarige bewoonster van de Den Blieklaan ontdekte vorige week de dief stal van een paardenzadel en een dito hoofdstel. De spullen waren verdwenen uit de schuur bij haar woning. De dief stal moet op maandag of dinsdag heb ben plaatsgevonden. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA 8, NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. CD VAN DE WEEK: 19 t/m 25 juni Greatest Hits '96 deel 2 Met gratis voetbal CD BIJ INLEVERING VAN DEZE ADVERTENTIE f 5.- KORTING

Soester Courant | 1996 | | pagina 3