)est! mmm WEJ unt Hulleman optiek Oogzorg ra Vrolijke vloer voor kinderafdeling Soest 50 jaar geleden JtYan Breukelen Vast-goed ACTUEEL! ei9endam h Soest/j Inschrijving acht vrije sector huur patiowoningen In hoger beroep zwaardere straf geëist tegen rover Lichtmasten De Toss krijgen groen licht gemeentebestuur Patiënten cardiologie naar locatie De Lichtenberg 1 PAGINA 4 WOENSDAG 19 JUNI 1996 SOESTER COURANT '65 EE Soest 17/6010647 PAGINA 5 Rotary Club Soest-Baarn steunt Vrienden van Molendael shof! 16, Soest 602 97 83 De Soester Duinen Snelheidscontrole Bartolottilaan De koper moet 't vooral van de snelheid hebben PETERS Makelaardij l W J De makelaar die perfect voor u werkt! De kracht van de reclame ligt in de herhaling De Burgemeester neemt afscheid van den gemeenteraad. BÜÜl DE TROMSLAGER Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant wrxrmrccw i l t a t MBBBflBBBBBS ik ST ij van Buuren taf Voorlichting Soest 93 460 ROTAWCLtU ;nplan berken en 2 bomen l -veken na deze bekendma- ïouders van de gemeente T SOEST eentewet; ilein 1, gedurende werkda- n de gemeenteraad d.d. 23 ;st". lijkertijd vervalt deVeror- )vember 1994. Dorstellen bedrag ellen. 5 aan de St. openbare loest definitief vaststel- :drag van f 1.724.688,00 iotheekwerk; ïbijdrage 1995 voor de definitief vaststellen op net het uitbetaald voor- J03,00 betaalbaar stel en aanvullend subsidie te verstrekken t.b.v. :ktekostenverzekering s Soesterberg; verwerken in de meer- van de gemeentebegroting. in dat het college de bouw niet opnieuw wil over- geen bezwaren bestaan rt van het papierre- an Van der Eist, uiteraard :hriften van die vergun net de aanschaf van een pparaat en de kosten financieren uit de le Werkgroep diensten- Drie Eiken; irm concept-brief be- t aantal gerealiseerde koppelingen de ver- an het Gastouderburo /aststellen op f 4.800,00; ening van de subsidie is :gave van de werkelijke /erslag 1995 ter inzage eden van raadscommissie Het is natuurlijk de bedoeling dat het humeur van de patiëntjes in Medisch Centrum Molendael zo goed mogelijk blijft tijdens hun ver blijf in het Baarnse ziekenhuis. Wel licht dat een vrolijke vloer met inge legde dierenfiguren daartoe bij draagt. Daarom heeft de Rotary Club Soest- Baarn vijftienduizend gulden geschon ken aan de Stichting Vrienden van Molendael. Deze organisatie zal van het geld een vloer laten leggen, waarin on der andere lieveheersbeestjes en giraffen staan afgebeeld. Stichtingsvoorzitter P. Storimans kreeg vorige week dinsdag in restaurant Dar thuizen een grote zak van Rotary-voor- zitter Bas van der Heide. Daarin zaten geen brieven en ansichtkaarten, maar tot circa tachtig centimeter uitvergrote bankbiljetten. Het echte geld is via de gebruikelijke weg overgemaakt op de rekening van de Vrienden van Molendael. Het betrof een spontane actie van de Rotary Club Soest-Baarn. Om het geld bijeen te krijgen, werd op 2 april een theateravond in C-drie gehouden met optredens van Vincent Bijle en Paul Playsier. Zij kwamen voor een aange paste vergoeding naar Soest, terwijl de theaterzaal gratis beschikbaar was ge steld. De netto-opbrengst van de kaart verkoop kwam daardoor uit op vijftien mille. "Zo doen we dat altijd. We organiseren iets en proberen zo weinig mogelijk kos ten te maken. Dit doen we door onze relaties te benaderen," verklaart Van der Heide. Het bestuursseizoen van de Rotary Club zit er bijna op. Na het zomerreces zul len de gulle ondernemers ongetwijfeld weer van zich laten horen. Van der Heide: "Waar we naar toe willen, is een actie die elk jaar terugkeert en die een vaste plaats in de Soester samenleving krijgt. Dan hoeven we niet zoveel voor bereidingen te treffen. Nu is elke actie P. Storimans (l) neemt het geld voor de "vrolijke vloer" in ontvangst van Rotary-voorzitter Bas v.d. Heide. eenmalig en moeten we voor de organi satie steeds op nul beginnen. Je zou kunnen denken aan een theateravond of een kunstveiling, maar wat we precies gaan doen, weten we nog niet." RESTAUHANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM ONBEPERKT zomervoordeel In de maand juni/juli gourmetten, steengrillen voor f 25,00 Tegen inlevering van deze bon. Reserveren is gewenst. Lucullus Festival buffet zondag 16 juni aanvang: 15.00 uur onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. Bel voor meer informatie en reserveer, dan zit u zeker! Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 De politie hield maandagmorgen in de ochtendspits (8-9 uur) een snelheids controle op de Bartolottilaan. Van de 235 passerende auto's (en andere voer tuigen) reden er 31 te hard. De top werd gehaald door een motorfiets: 88 km/u. De boosdoeners kunnen rekenen op een boete. het IVC berichten dat administratieve onder- oorlichting en in het ocedure nieuw beleid genomen. ge van K OOGMETING - OOGDRUKMETING - CONTACTLENZEN Register-optometrist - Contactlensspecialist A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten. In de wijk Klein Engendaal worden aan de Wielewaal 8 patio huur woningen in de vrije sector ge bouwd. Deze patiowoningen ma ken onderdeel uit van een totaal bouwplan van 67 woningen in ver schillende woningtypen. Hiertoe behoren ook 37 koopwoningen, waarvan 20 koopwoningen in de vrije sector. In september 1995 waren alle koopwoningen reeds verkocht. Er wordt nu gestart met verhuur van 8 patio woningen. Voor zelfstandig wonende ouderen bie den de patiowoningen een optimaal wooncomfort in een prettige omgeving. De woningen hebben een huurprijs van circa f 1.100,- per maand. De woningen worden in december 1996/januari 1997 opgeleverd. De sluitingstermijn voor de inschrijving is op vrijdag 5 juli. De locatie is voor senioren aantrekke lijk. Er zijn diverse voorzieningen in de nabije omgeving, zoals een bushalte met uitstekende verbindingen. Het dichtst bijzijnde NS-station is Soest-Zuid. Par keren kan aan de straat, waar parkeer plaatsen worden aangelegd voor bewo ners en bezoekers. Voor de woningen loopt een wandelpad naar de woningen. Het wijkwinkelcentrum in de wijk Over- hees is te vinden binnen een straal van 1000 meter. Er is gekozen voor 8 aaneengeschakelde woningen. Qua uiterlijk lijken de wonin gen geschakelde 2 onder 1 kap- woningen. De gevels zijn uitgevoerd in zalm/oranje baksteen en voor het schil derwerk zijn de kleuren zachtgeel, grijs en antraciet gebruikt. De voorzijde van de woningen ligt aan het noord-oosten (Wielewaal-zijde) en de tuinzijde aan het zuid-westen (Koperwiek-zijde). De patio, met een besloten achtertuin, is voorzien van tuinmuurtjes, tuin schermen en een tuindeur naar het achterpad. Alle woningen bevatten 3 ruime ka mers, waarvan 1 slaapkamer op de ver dieping is gelegen. In de woning zijn brede deuren standaard en ontbreken de drempels. Tevens zijn er nog extra voor zieningen aangebracht, zoals een multi functionele aanzitbare projectkeuken. De woning is standaard voorzien van een open keuken. Een gesloten keuken variant behoort tegen meerprijs tot de mogelijkheden. Verhuur Bij de toewijzing gelden voorwaarden ten aanzien van onder andere leeftijd, gezinsgrootte en inkomenspositie. Doorstromers genieten voorrang ten opzichte van starters. Starters worden in verschillende groepen ingedeeld. De volgorde binnen deze groepen wordt bepaald door loting door een notaris. Inschrijving dient via een ingevulde woonbon te geschieden. Deze woonbon staat afgedrukt in het huis-aan-huisblad Soest Nu van 19 juni. De sluitingster mijn voor de inschrijving is op vrijdag 5 juli. Belangstellenden kunnen voor na dere informatie terecht bij Woning bouwvereniging St. Joseph te Soest, tel. 6022989. Maatwerk op de huizenmarkt "Ons uitgangspunt was een huis met praktijkruimte voor mijn vrouw. En dan liefst een drive-in woning. Makelaardij Peters begeleidde ons voortreffelijk. Vanaf het begin hadden we een vaste contactpersoon. Die bracht het koopproces direct in een hogere versnelling. Wij konden bij voorbeeld niet altijd snel ter plekke zijn. Het gebeurde dus dat Peters De heer H. ren Brinke uit Soest. Makelaardij de bezichtiging al geregeld had, voordat wij wisten dat het betreffende huis in de verkoop was. Door die alerte, snelle werkwijze hadden we in korte tijd een drive-in met een fraaie ligging en representatieve parkeergelegenheid voor de zakelijke aanloop. De verkoop van ons oude huis ging al even voortvarend. Verkopen en kopen van een huis doe je hooguit een paar maal in je leven. Een goede adviseur is dan goud waard!" voor wonen in d.e groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 251 Procureur-generaal mr. Al wilde vrijdag voor het gerechtshof in Am sterdam niets weten van straf vermindering voor de man uit Baarn die in augustus vorig jaar in Baarn en in Soest een aantal oudere mensen beroofde. Strafverzwaring vond hij meer gepast. De procureur eiste dan ook in hoger beroep drie jaar onvoorwaardelijke, in plaats van de twee jaar onvoorwaarde lijke en één jaar voorwaardelijke gevan genisstraf die de rechtbank in Utrecht de man in december vorig jaar oplegde. De twintigjarige verdachte hield op 11 december vorig jaar in de Soester Dui nen een 77-jarige fietser staande en eiste diens portemonnee op. "Anders sla ik je hersens in," dreigde hij. Op 14 decem ber was in Soest een gehandicapte het slachtoffer. Toen deze zelfs onder drei ging van een stiletto zijn geld niet wilde afgeven, sloeg de verdachte een tak ka pot op het hoofd van de man. Het slachtoffer liep daardoor een hoofd- wond op die in het ziekenhuis behan deld moest worden. In dezelfde maand trachtte de verdachte in het Baarnse Bos nog twee mensen, een 77-jarige vrouw en een 85-jarige man, te beroven. De verdachte had zelf hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank. Hij wil namelijk dat de hem nog resterende tijd in de gevangenis wordt omgezet in een taakstraf. Voorzitter mr. J. Verspyck Mijnssen van het hof zei het dossier.van de verdachte met kromme tenen te hebben gelezen. Tot de verdachte sprak hij: "Stelt u zich eens voor dat één van uw grootouders in het bos loopt te wandelen en daar door één of andere doorgedraaide jun kie met een tak op het hoofd wordt ge slagen. En dan leest u vervolgens in de krant dat de dader lekker in het park mag gaan schoffelen. Raadsman mr. J. Ozinga stelde dat zijn cliënt de berovingen had gepleegd tij dens een moeilijke fase in zijn jeugd. De verdachte gebruikte in die tijd veel drugs. De raadsman vroeg het hof reke ning te houden met de leeftijd van zijn cliënt en met het feit dat deze veel spijt van zijn daden heeft. Het hof doet op 27 juni uitspraak. Uit de Soester Courant van 14 en 18 Junil946 Gisteren (Donderdag), te 2.30 uur, kwam de raad onzer gemeente in open bare vergadering bijeen. Tegen de regels in bestond de agenda voor deze verga dering uit slechts 7 punten en ieder voelde, dat het laatste punt "Afscheid van den Burgemeester" de hoofdschotel van dezen disch vormde. Na opening met gebed kwam de agenda in behan deling. Afscheid van Burgemeester Mr. A.L. des Tombe, wegens diens benoeming tot Burgemeester der gemeente Apeldoorn. DE BURGEMEESTER SPREEKT. Bij mijn komst in Soest, aldus de Bur gemeester, kon ik de gemeente niet méér bieden dan een ongeschreven blad en moesten de gemeentenaren genoe gen nemen met mijn goede bedoe lingen. De oorlog werd toen voorbereid en nie mand wist wat oorlog en bezetting ons zouden brengen. Ook ik wilde bouwen, maar de mogelijkheid hiertoe was uitge sloten. Integendeel, er werd in de oorlogsjaren veel vernield. De gemeenschappelijke strijd heeft ech ter hechte banden gelegd en hierdoor heb ik mij gedragen gevoeld in moeilijke oogenblikken. Velen heb ik kunnen steunen en velen hebben mij gesteund. Onder die velen noem ik op de eerste plaats de Commissaris in de provincie. Toch moeten wij dankbaar zijn vooral omdat onze gemeente tot twee maal toe op het kantje af werd gespaard. Zowel voor als na den oorlog is de stemming in den raad steeds goed ge weest en niet minder was dit het geval ii) het college van B. en W. In het bijzonder brengt spr. dank aan den gemeente-secretaris, die met hem moeilijke jaren heeft doorgemaakt. Spr. herinnert hierbij aan de heeren Schreuder, Van Goor en Tillemans, die in den strijd tegen den bezetter vielen. Sprekende over andere onderdeelen van het gemeentelijk apparaat zegt spr., dat het hem steeds verheugd heeft, dat het politiecorps politiek betrouwbaar was, de brandweer zich uitnemend heeft ge weerd, doch het onderwijs en de sociale voorzieningen in die jaren veel hebben geleden. Verheugd was spreker ook over het vele en goede illegale werk dat in Soest is verricht. Weinig constructief werk werd in deze jaren verricht, maar wel konden meer dere groote plannen worden uitgewerkt. Veel werk staat te wachten. Het scheiden valt spr. zwaar, vooral nu hem in de laatste dagen zooveel bewij zen van sympathie bereiken. Een nieuwe Burgemeester, een nieuwe raad en nieuwe wethouders wacht Soest. Spr. hoopt, dat onder dit nieuwe be stuur jaren van voorspoed voor Soest zijn weggelegd. Aan het einde van zijn betoog zegt spr., dat de in Soest doorgebrachte jaren voor hem steeds 'n aangename herinnering zullen zijn. Hij spreekt hierbij den wensch uit, dat de banden blijven be stendigd. Burgemeester Des Tombe (m.) tijdens het afscheid der burgerij ten gemeente huize. Op gevoelvolle wijze werd de Burge meester hierna toegesproken door den heer Van Zadelhoff namens de wethou ders, den heer Nooder als oudste raads lid, den heer Hom namens de Katho lieke bevolking, Mevr. Landweer-de Visser namens de Prot. Chr. groep, die heeren De Haan, v.d. Ven, Hilhorst, Kruijff en Mevr. Bungener-Odinot, waarna ook de gemeente-secretaris nog een afscheidswoord sprak. We betreuren het, dat het kleine for maat van ons blad ons belet de woorden van al deze spreeksters en sprekers in vollen omvang weer te geven, vooral omdat telkens weer zoo bij uitstek bleek, welke belangrijke plaats onze burgemeester inneemt in de harten der gemeentenaren. Dat dit ook door den Burgemeester werd gevoeld, bleek wel, toen hij de dames en heeren bedankte voor hun hartelijke woorden. Spr. was overtuigd, dat het geen holle klanken waren, die hier waren geuit. Uw woorden, aldus spr. hebben mij geroerd. Voor de sluiting der vergadering welke hierna volgde, deelde de Burgemeester nog mede, dat een schrijven van den heer Nooder was ingekomen, waarin deze mededeelde niet meer in relatie te staan tot de Partij van den Arbeid, waarom hij als lid van den raad be dankte. GEEN PROT.-CHRISr. LIJST. Op uitnoodiging van het bestuur der afd. Soest van de Chr. Hist. Unie had een vergadering plaats van dit bestuur met dat van de A.R. kiesvereeniging om te trachten te komen tot één protestant- christelijke lijst bij de a.s. gemeente raadsverkiezingen. Van de zijde van de A.R. rezen echter bezwaren, waaraan door de C.H. niet kon worden tegemoet gekomen, zoodat beide partijen bij de a.s. verkiezingen zullen uitkomen met een eigen lijst. WAARNEMEND BURGEMEESTER BENOEMD. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest brengen ter openbare kennis, dat de heer Jhr.Mr. C. Dedel, wonende te 's-Gravehage bij besluit van den wnd. Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, dd. 12 Juni 1946 nr. 1963 Kabinet, is benoemd tot waar nemend burgemeester dezer gemeente. HET AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. Hedenmiddag, tijdens het afdrukken van ons blad, heeft burgemeester Des Tombe allereerst afscheid genomen van het politiecorp, waarna te 2.30 uur, in de groote zaal van "Eemland", afscheid genomen werd van de gemeente-amb tenaren en het gemeente-personeel. Hier was ook het huldigingscomité aan wezig, dat den Burgemeester, namens de burgerij, een Morris auto aanbood. Te 4 uur kregen de gemeentenaren op het gemeentehuis gelegenheid van den burgemeester afscheid te nemen. RAZZIA OP TREKKERS. In den nacht van Zaterdag op Zondag is wederom jacht gemaakt op trekkers, die nachtverblijf hadden gevonden in schuren van verschillende boeren. Een schande is het, dat deze boeren nog steeds toestaan, dat jongens en meisjes, soms niet ouder dan 13 a 14 jaar, bij el kander verblijven en daardoor de on tucht zeer in de hand werken. Soest STEENHOFFSTRAAT direkt in centrum gelegen en nobij NS stotion gelegen koroKteristieke hellt van dubbel woonhuis met grote tuin en mogelijkheid tot garage, op 600 m2 grond hol, woonkomer, eet-/ studeerkomer, tQÜet, grote kelder en keuken verdieping ruime overloop, 2 slaapkamers en badkomer met 2e toilet zolder vaste trap naar bergzolder algemeen deze woning is geheel gestoffeerd en verkeert in uitstekende staat van onderhoud plaats adres woning indeling 1 HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS Gevraagde koopsom r-'U plaats adres woning Soest OSSENDAMWEG riant middenherenhuis met berging en schitterend aangelegde zonnige fuift, indeling hal, toilet, grote woonkamer met vioerverwormlng en open haard, open keuken met inbouwappardluuf leverdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet 2e verdieping 3 slaapkamers, doucheruimte en 3e toilet algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en ligt zeer centraal ten aanzien von winkelcentrum en NSstotion RIANT MIDDENHERENHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom f425.000,- plaats Soest adres BEC KE RINGHSTRAAT woning helft von dubbel woonhuis met C.V., hobby-ruimtë ca, ló mV blokhut en mooi aangelegde tuin. indeling hol, toilet, moderne keuken met inbouwapp. en pbvulzenvloec kelder, woonkamer en suite met parketvloer, luxe badkamer met noekbad, 2e toilet, vaste wastafel en aparte douche verdieping 3 slaopkamers, overloop met kastruimie zolder ruime bergzolder algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en rs luxe afgewerkt, de gehele woning is voorzien van i I HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS Gevraagde koopsom plaats adres Soest STEENHOFFSTRAAT 10 woning karakteristieke helft van jOnhuis met goragp en grote turn Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Assurantiën De acht lichtmasten die enige tijd terug zonder vergunning op het ter rein van De Toss zijn geplaatst, mo gen blijven staan. Het college is van plan een bouwvergunning af te ge ven als er geen gegronde bezwaren tegen worden ingediend. Toen de vijftien meter hoge masten wer den neergezet, werd de gemeente bena derd door de buren van het tennispark aan de Bosstraat, die overigens aan de Wieksloterweg wonen. Zij maakten be zwaar tegen de bouwaanvraag, omdat ze hinder ondervonden van de licht masten. De buren stelden voor alleen vergunning te verlenen voor vier lagere masten. Inmiddels zijn, aldus burgemeester en wethouders, de masten verplaatst en dusdanig opgesteld dat er geen uitstra ling meer is buiten de banen. "Ze ston den eerst in de hoeken van de banen, waardoor je daarbuiten ook uitstraling had. Nu zijn de masten in het midden opgesteld, zodat gerichter op de banen wordt geschenen. Ook zijn de lampen van de buren afgericht," aldus een woordvoerder van de gemeente. Mede omdat er geen klachten zijn binnenge komen, wil het college meewerken aan een bouwvergunning voor de reeds ge plaatste masten. Over de openingstijden van de particu liere tennisbanen heeft de gemeente geen zeggenschap. Wel heeft het college een voorwaarde gesteld aan het verle nen van de vrijstelling die nodig is om de bouwvergunning te kunnen afgeven. De lampen mogen 's avonds na elf uur niet meer worden gebruikt. Tennissen na dit tijdstip wordt daarmee onmoge lijk gemaakt. De salade-en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 035-6022871 '«JSTv*" Steenhoff straat 58 Vanaf afgelopen maandag zal het specialisme cardiologie klinisch worden geconcentreerd op locatie De Lichtenberg van Ziekenhuis Eemland. Alle (acute) opnamen en verpleging van cardiologische patiënten vindt vanaf dat moment alleen op locatie De Lichten berg plaats. Volgende week maandag zullen de klinische patiënten vanuit de andere locatie (begane grond en hart- bewakingsafdeling, locatie St. Elisabeth) verhuizen. De zorg voor alle cardiolo gische patiënten uit het verzorgings gebied van Ziekenhuis Eemland is hier mee ondergebracht op één locatie. De verpleegafdeling cardiologie en de Hartbewakingsafdeling (HBA) worden gesitueerd op de Begane Grond van locatie De Lichtenberg. De nieuwe af deling is uitgebreid en heeft een op knapbeurt ondergaan. Voor cardiologie- patiënten zijn 16 bewakingsbedden en 29 bedden op een verpleegafdeling be schikbaar. Hiermee is één van de groot ste afdelingen cardiologie in Nederland ontstaan. De concentratie past in het streven van Ziekenhuis Eemland om zoveel moge lijk medische functies te integreren op één van beide locaties. De kwaliteits verbetering en specialisatie van medi sche en verpleegkundige zorg die hier door ontstaat, is de voornaamste doel stelling. In 1996 zullen daarom nog meer (tijdelijke) verhuizingen tussen de locaties plaatsvinden. Dlllenburglaan 12, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. VIDEO VAN DE WEEK: 19 t/m 25 juni Johnny Mncmonic met Keanu Reevesl

Soester Courant | 1996 | | pagina 5