I I I I II I IvMiAi 1 De Wieksloot loopt op rolletjes Nieuwe recreatieschappen in Utrecht aru6hocK 'Gemeentelijke lasten rijzen de pan uit' Italiaai houdt c Expositie in raadhuisvitrine Schildercursus 'De Bereklauw' FIK WOENSDAG 26 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSDAG 2( Sportschool introduceert cursus Inline Skating Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Eindconcert "AJO" in de kerk aan 't Zand Keramiek van Lucia Papa Dienstverlening voor recreanten wordt beter Filmhuis: 'De Jurk' Bluesnight met Red Rooster Volgend jaar nog grotere stijging voorspeld Poppententoonstelling van cursisten Waar krijg je het? Hoe te voorkomen Lustrum voc Politie schri bekeuringei 'fri I I I np iiiil Je ziet ze wel in winkelcentra van de trappen afrazen en ook op het Raadhuisplein halen ze allerlei capriolen uit, de overwegend jonge skaters. Maar dit alles is niet het beoogde doel van de introductie cursussen Inline Skating die sport school De Wieksloot sinds deze maand geeft. "Het is de bedoeling dat de mensen in ieder geval zelfstandig een tocht kunnen gaan rijden, want skating is een lekkere, actieve manier van bewegen," zegt in structeur Paul de Wolf. Gedurende vier lessen helpt hij de cursisten op weg. De lessen zijn niet bestemd voor men sen die volstrekt niet kunnen skaten. Maar iedereen die een beetje kan schaatsen, skieën of heeft gerolschaatst, kan in staat worden geacht zich op de 'vierwielers' voort te bewegen. "Het is makkelijker dan schaatsen, omdat je meer grip hebt en je enkels dankzij de steun niet gaan zwiepen." De Wolf neemt zijn cursisten mee de straat op, waarbij de ondergrond vari eert van asfalt tot klinkers. "Op die ma nier leren ze de verschillende technieken om zich te verplaatsen. Op asfalt rolt het vanzelf, maar op tegels en klinkers moet je je techniek aanpassen. In deze omge ving zijn er gelukkig veel geschikte we gen om rustig te oefenen. Nee, niet op de Van Weedestraat. In je eentje kun je daar best skaten, maar voor een groep is het daar te druk. Dan verlies je het overzicht." Verkeer En daarmee heeft De Wolf meteen een wezenlijk onderdeel van de cursus aan gestipt. "De introductie is ook bedoeld om de mensen rekening te laten houden met de omstandigheden, zoals het ver keer. Bij Inline Skating komt het aan op rollen en rollen betekent snelheid. Maar je kunt niet ineens in de remmen knij pen. Daarom leren we de cursisten te anticiperen in het verkeer," aldus De Wolf die om deze reden per groep niet meer dan zeven mensen meeneemt. Hen wordt uiteraard ook de techniek en de balans bijgebracht. Hebben de skaters deze aspecten onder de knie, dan worden ze automatisch minder af geleid en kunnen ze zich beter concen treren op de omstandigheden. Skaten is een typische voorjaars-/ zomersport en kan niet worden beoe fend bij neerslag. "Je krijgt al gauw aqua planning, maar als het regent houden we de lessen op een ander tijdstip. Daar Foto: Herman van Dam. zijn we flexibel in en natuurlijk 'overleg gen we met de cursisten." Een vervolgcursus is er niet, omdat het de bedoeling is dat de mensen zelfstan dig op hun roller-skates op pad, gaan. Wel zal sportschool De Wieksloot met enige regelmaat tochten organiseren. En omdat de aanschaf van skates en knie-, elleboog- en polsbeschermers al gauw een investering van 550 gulden vergt, verhuurt de sportschool deze benodigd heden ook. De introductiecursus bestaat uit vier wekelijkse lessen van ongeveer ander half uur en kost 95 gulden. Dit is inclu sief het gebruik van de skates en de be schermers. Afhankelijk van de belang stelling is het mogelijk op verschillende avonden en andere dagdelen te lessen. Meer informatie is verkrijgbaar bij sport-» en zwemschool De Wieksloot, tel. 6015001. Op zaterdag 29 juni geeft het Provin ciaal Utrechts Jeugdsymfonie-orkest "AJO" het jaarlijkse (eind)concert in de St. Franciscus Xaveriuskerk aan 't Zand te Amersfoort. Aanvang 20.15 uur, de toegangsprijs is f 15,-, voor kaart houders 65+ en cjp f 10,-. Het orkest staat als vanouds onder leiding van Peter Vinken. Voor de pauze bestaat het programma uit de ouverture "Die Meistersinger von Nürnberg" (Richard Wagner) en daaraanvolgend "La Mer" van Claude Debussy. Na de pauze wordt gespeeld en gezongen de "Alexander Nevsky Cantate" (Serge Prokofieff), waaraan wordt meegewerkt door het Amster dams Universiteitskoor. Soliste bij dit laatste werk is de mezzo-sopraan Thea van der Putte. Een aantal ensembles van het "AJO" begeeft zich in juli richting Zuid-Lim burg om in het- muziekbolwerk van "Rolduc" deel te nemen aan het jaarlijks te houden Orlando-Festival. Ruim 10 jaar geleden maakte Lucia Papa kennis met de diverse keramische technieken, hetgeen haar zo boeide dat zij besloot naast het boetseren ook cursussen te vol gen in het handdraaien. Vorig jaar rondde zij een vakopleiding af in Keramische Technieken aan de S.B.B. Midden Holland te Gouda. Sindsdien werkt zij in eigen atelier aan zowel draaivormen als handgevormde keramiek. Bij voorkeur werkt zij naar aanleiding van een thema. Voor het me rendeel van het werk dat in de vitrines in het gemeentehuis te zien is, is dat thema: "Blik op het Oosten". In deze serie verwerkt zij zowel Chinese als Japanse vormen en motieven. Naast gebruiksvoorwerpen, zoals fraai gedeco reerde gemberpotten, schalen en kom metjes zijn er van haar hand ook 'de I keramische "Kimono-mannetjes" te Kimono-mannetjes van Lucia Papa. zien. Zij werkt met engobes met daar overheen een eigen transparante gla zuur, die gestookt wordt op 1120- 1140°C. De expositie kwam tot stand in samen werking met De Hazelaar Sculptures. Met ingang van 1 januari 1996 is er wat veranderd in de organisatie van de openluchtrecreatie in de provin cie Utrecht. De zeven recreatie schappen die er in Utrecht beston den zijn teruggebracht naar vier. In de nieuwe recreatieschappen zijn nu samen met de provincie bijna alle Utrechtse gemeenten vertegen woordigd. Zij zijn opgericht om recreatievoorzieningen in het lan delijk gebied aan te leggen, te behe ren en te onderhouden. Recreatieschappen zijn samenwerkings verbanden tussen Utrechtse gemeenten en de provincie Utrecht met als taak ervoor te zorgen dat er voldoende re creatieve mogelijkheden zijn in de pro vincie, vooral voor de eigen inwoners van de provincie. Daarbij ligt het accent op de aanleg en beheer van dag- «recreatieterreinen (voorbeelden: Hen- schotermeer, Maarsseveense Plassen, Nedereindse Plas, Oortjespad en recreatieterreinen gelegen op en aan de Loosdrechtse en Vinkeveense Plassen) en fiets- en wandelpaden, kanoroutes, etc. Voor de "stadmens" zijn dat vaak aantrekkelijke gebieden buiten de stede lijke sfeer, waarin het plezierig is om de vrije tijd door te brengen. Dit landelijk gebied stoort zich niet aan gemeente grenzen. De zeven "oude" recreatieschappen heb ben in de provincie sinds eind jaren '50 in het landelijk gebied en de vrije natuur een groot aantal recreatieterreinen en fiets- en wandelpaden aangelegd. In de watergebieden zijn eilanden aangelegd en aanlegplaatsen en beschoeiingen ge maakt. Ook zijn er routes uitgezet voor bijvoorbeeld terreinfietsers of om te kanoën. Alle recreatieve voorzieningen die de oude recreatieschappen hebben aangelegd zijn door de nieuwe overge nomen. De nieuwe recreatieschappen in de pro vincie Utrecht zijn: 1. Het recreatieschap Utrechtse Heuvel rug, Vallei- en Kromme Rijngebied met de volgende projecten: recreatie terreinen Henschotermeer, Kwintelooi- jen, Doornse Gat, De Roode Haan, Stadssparren, Treekerpunt, Utrechtse Baan, Gravenbol en passantenhaven Rhenen, kanoroutes, fiets-, wandel- en ruiterpaden. 2. Het recreatieschap Stichtse Groenlan den met de recreatieterreinen Oortjes- pad (met kinderboerderij en bezoekers centrum), Strijkviertel, Reiger, Eend, Grutto, Koekoek, Salmsteke, Heulse Waard, 't Waal, Maarsseveense Plassen, Nedereindse Plas, Snel en Polanen, Laagraven en Ruigenhoekse Polder, fiets- en wandelpaden. 3. Het plassenschap Loosdrecht en om streken met recreatie-eilanden, leg- akkers, aanlegplaatsen, de Mijndense sluis, de Weersluis en de Kraaienesters- luis, recreatiestrook Tienhovens Kanaal, recreatieterreinen Bosdijk, Zwaan, De Aa, De Geer en Oukoperdijk, de Boter- wal, 's-Gravenlandse Vaart, fiets- en wandelpaden. 4. Het recreatieschap Vinkeveense Plas sen met twaalf recreatie-eilanden, leg-' akkers, aanlegplaatsen, vaarcircuit De Ronde Venen, kanoroute Vinkeveense Plassen, Winkelpolder, recreatie terreinen Ondskoekersluis, De Hoef, Kandelaar, Voorn, Snoek, Brasem, Heinoomsvaart, Kievit en Donkereindse Bos, fiets- en wandelpaden. Soest niet De nieuwe recreatieschappen zullen na gaan wat de recreatieve behoefte van de inwoners van de provincie Utrecht nu en in de toekomst is en in beleidsplan nen aangeven welke voorzieningen no dig zijn. Verwacht wordt dat de nadruk komt te liggen op het recreatieve ge bruik en medegebruik van het landelijk gebied en actieve vormen van open luchtrecreatie, zoals fietsen, wandelen en kanoën. Rondom de steden Utrecht en Amersfoort zal er behoefte zijn aan meer recreatieterreinen, vooral als ge volg van de uitbreiding van deze steden. Ondanks alle daartoe ondernomen po gingen is het nog niet gelukt om alle Utrechtse gemeenten aan een schap te laten deelnemen. De gemeenten Baarn, Soest, Eemnes en Bunschoten in het oosten van de provincie en Oudewater en Montfoort in het westen zijn nog buiten de samenwerking gebleven. Geconstateerd kan worden, dat de toe- ristisch-recreatieve sector een steeds belangrijker plaats gaat innemen in de samenleving. De toenemende vrije tijd wordt voor een belangrijk deel doorge bracht in de landelijke gebieden en in natuur- en recreatiegebieden. Particulie ren zorgen voor een deel van de recrea tieve mogelijkheden (zoals campings en attractieparken). Het scheppen en in stand houden van vrije en gratis toegan kelijke recreatieve mogelijkheden (zoals dagrecreatieterreinen, fiets- en wandel paden) blijft een maatschappelijke taak van de overheid, dus van de recreatie schappen. Particulieren zullen hier niet in voorzien, omdat dergelijke voorzie ningen geen geld opbrengen. Nieuw adres Deze week wordt het nieuwe kantoor pand van de recreatieschappen aan de Kanaalweg 95b te Utrecht officieel in gebruik genomen. Hier zijn dan zowel de secretariaten als de technische dienst van de recreatieschappen gehuisvest. Door deze veranderingen kunnen de nieuwe recreatieschappen klantvrien delijker, goedkoper en efficiënter wer ken. Ook de dienstverlening naar het publiek (de recreant) zal verbeteren. Voor alle zaken die recreanten te mel den hebben aan de recreatieschappen kan men dus op dit adres terecht of bel len (030 297 40 00). Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 27 juni: Zijn films zijn volkomen helder en elke vorm van uitleg is overbodig. Aan ver borgen betekenissen en mysterie doet regisseur Alex van Warmerdam niet. Er is alleen datgene wat de kijker ziet. "Jurk", Van Warmerdams derde film, is inderdaad de eenvoud zelve. Wat niet wegneemt dat er genoeg vragen zijn. De liefhebbers kunnen gerust zijn: veel vertrouwde elementen uit ("Abel" 1986) en ("Noorderlingen" 1992) keren terug in "De Jurk". De kaalgeslagen persona ges, de visuele vondsten, de summiere dialogen, de sfeer van lichte vervreemr ding; ze gaven Van Warmerdam een ei gen herkenbare plaats in de Neder landse film en hij is ze trouw gebleven. Toch betekent "De Jurk" ook een koers wijziging: het afscheid van stilering en kunstmatigheid, het begin van een meer spontane en vrije werkwijze. Met "De Jurk" verlaat Warmerdam de studio en begeeft hij zich voor het eerst in de 'echte' wereld. "De Jurk" volgt de levensloop van een luchtige zomerjurk met blaadjesmotief. Het kledingstuk brengt ons achtereen volgens bij een pudere vrouw, een huis houdster, annex schildersvriendin, een jong meisje en een zwerfster. Niet alleen de draagsters hebben een band met de jurk, ook mannen in hun omgeving la ten zich niet onbetuigd: een kunstschil der laat de jurk voortleven in zijn werk, een treinconducteur wordt aangezet om zijn sexuele fantasieën te verwezenlijken en een zwerver gaat met het laatste reepje jurk om zijn hals op zoek naar de ware liefde. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50- CJP/65+ f 6,00. Reserveren vanaf 19.30 uur. In juli en augustus is het filmhuis geslo ten! Zaterdag 29 juni In 1993 speelde Red Rooster meer dan 80 concerten. Waaronder 'support acts' voor Mike Morgan, Joe Hughes, Meivin Taylor, Kenny Neal en Chicken Shack. In 1993 wonnen zij "Westtalent", geor ganiseerd door BRT en SABAM. In september speelden zij als enige Euro pese band* op het Handzame Bluesfestial. 'Waar ook hun eerste cd, "Straight from the heart', werd gepre senteerd aan publiek en pers. In 1995 speelde Red Rooster onder andere op bluesfestivals in Ardoole, Texel, Zoeter- meer en The Great British Rhythm and Blues Festival in Colne, Engeland. In september 1995 kwam hun tweede cd uit, "Bluesin' up". De band bestaat uit: Marcel Trioen, gi- De opbrengst van de gemeentelijke belastingen en heffingen in Neder land komt in 1996 uit op 9,2 mil jard gulden. In de provincie Utrecht 618 miljoen, dat is ten opzichte van 1995 een stijging van 3,3% (bron CBS). De sterke lastenstijging in de provincie komt doordat de onroe rend zaakbelastingen, de riool- en reinigingsrechten en de legeskosten vaak meer dan trendmatig worden verhoogd. Dat blijkt uit onderzoek van de Samenwerkende 'Kamers van Koophandel in de provincie Utrecht. Naast de lastenverzwaring voor het be drijfsleven zijn eenduidige en doorzich tige grondslagen en tarieven bij de on derzochte 36 gemeenten in de provincie Utrecht nog ver te zoeken. Alleen de milieuvergunning maakt daarop een uit zondering. Van de 36 gemeenten han teren er 30 eenzelfde legessystematiek volgens VNG-richtlijnen. Toch gebrui ken deze gemeenten de grondslag op verschillende manieren. Ook de tarieven wijken nog steeds erg af. Een kleine werkplaats betaalt in Soest ongeveer f 1.800,- voor een milieuvergunning. In Baarn, een ge meente van vergelijkbare omvang en op steenworp afstand, is het bedrijf bijna f 3.400,- gulden kwijt. Voor de onroerend zaakbelasting kan een bedrijf het beste in Maarn of Woerden gaan zitten. De steden Utrecht en Amersfoort kunnen in dit verband maar beter gemeden wor den. Maar ook in Abcoude en Loenen is een bedrijf veel geld kwijt aan de on roerend zaakbelasting. Grondslagen De beide KvK's pleiten opnieuw voor vergelijkbare grondslagen en een duide lijk inzicht in het waarom van de ver schillen in tarieven. Een bedrijf moet zonder al te veel moeite kunnen zien wat het aan bepaalde heffingen en be lastingen in de verschillende gemeenten kwijt is en waarop de verschillen geba seerd zijn. Op die manier kunnen be drijven een duidelijker keuze maken voor een bepaalde vestigingslocatie. Daarnaast valt er veel voor te zeggen de tarieven jaarlijks te corrigeren met maxi maal het inflatiecijfer. De gemeenten moeten dan wel dezelfde correctie ge bruiken. De KvK's vrezen dat de lastendruk vol gend jaar nog veel verder zal toenemen als gevolg van de nieuwe verdeling van het gemeentefonds. Waarschijnlijk zul len 34 van de 36 gemeenten in de pro vincie Utrecht in 1997 een lagere uitke ring uit het fonds krijgen. De KvK's ver- wachten dat de meeste gemeenten zul len proberen het gat dat daardoor op de begroting ontstaat, te dichten door de tarieven van belastingen en heffingen vérder op te schroeven. Een aantal ge meenten anticipeert nu al op de lagere uitkering en legt ondernemers voor dit jaar reeds hogere tarieven op. Onacceptabel, vinden de beide KvK's, want de lagere uitkering gaat pas vol gend jaar in. Nieuwe taxatie Volgend jaar zullen de tarieven van de Onroerend Zaak Belasting (OZB) on der invloed van de nieuwe Wet OZB die per 1 januari a.s. van kracht wordt, fors stijgen. De taxatie van onroerend goed wordt gebaseerd op de (gecorrigeerde) vervangingswaarde van onroerend goed. Die waarde ligt veel hoger, zeker 25%, dan de huidige marktwaarde die nu als maatstaf geldt. Het nieuwe waarderings systeem zal er ongetwijfeld toe leiden dat eigenaren van onroerend goed te maken krijgen met forse waardestijging van hun bezit. Verder bepaalt de nieuwe wet dat de nieuwe taxatiemethode niet alleen geldt voor de onroerend zaak belasting, maar ook voor de inkomsten belasting, de vermogensbelasting en de waterschapsbelasting. Vier in één dus. taar, zang; Geert Haek, gitaar, zang; Walter Stes, bas, zang; Ronny Verduin, drums, percussie. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 10,-. Zoals ieder jaar is de etalage van het kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63, de komende weken weer ingericht met de mooi ste poppen die door cursisten van de poppencursus gemaakt zijn. De expositie is bedoeld om te laten zien hoe leuk het is om zelf poppen te ma ken waarmee je kinderen spelen. Dit alles van natuurlijke materialen. Ook afgelopen jaar is er menig zweetdrup peltje gevallen, maar het resultaat is er dan ook naar. De poppengroepen die de cursus in "De Bereklauw" gedaan heb ben vonden het leuk en gezellig. Ook in september, op dinsdagavond, begint er weer een nieuwe cursus voor beginners. Verder zijn er voor poppen- liefhebbers mogelijkheden om ook an dere dingen te maken voor de seizoenentafel. Op maandagavond start in september een cursus voor Moeder Aarde (3 avonden vanaf 23 september), op vrijdagavond 6 en zaterdag 14 sep tember kan er een babypop gemaakt worden en op zaterdag 7 september is er een workshop voor een bloemenpopje. Verder zijn er in het najaar op verschil lende zaterdagen workshops voor het maken van seizoenkleden van sprookjeswol. Evenals andere jaren is er in september ook weer gelegenheid om te schilderen. Op woensdagochtend 25 september be gint een cursus sluiertechniek van 10 lessen onder leiding van Loes Klein en op woensdagavond 25 september is er een cursus Nat-in-nat schilderen of Mandala tekenen onder leiding van Elly Sleeswijk. Natuurlijk is ook op de woensdagmiddag weer gelegenheid om te schilderen voor kinderen van 6-9 jaar. Deze cursus van 10 lessen begint ook op 25 september. Voor de zomer wordt op 12, 13 en 14 juli (een lang weekend) een cursus Wer ken met Speksteen gehouden onder lei ding van Elly Sleeswijk. Tijdens deze cursus kan iedereen zelf het proces mee maken om een beeld te vervaardigen geheel naar eigen idee. In het najaar is er bovendien ook een mogelijkheid om met dit materiaal te werken. Dat ge beurt iedere vierde zondag van de maand. Tot slot wordt a.s. zaterdag 29 juni een workshop gehouden om een bloemenpopje te maken, in dit geval een goudsbloem. Iedereen die geïnteresseerd is in het nieuwe cursusprogramma voor septem ber loopt gewoon even het gezellige winkeltje binnen. Er is altijd van alles te zien op het gebied van kunst en hand vaardigheid, zoals kleding, keramiek, houten speelgoed, poppen en poppen- materiaal en boeken voor jong en oud. Voor inlichtingen: De Bereklauw, tel. 6019176. Wat is de oplossing voor zwemmerseczeem? Zwemmerseczeem (of voetschimmel) is een veel voorkomend probleem. Een recent onderzoek toont aan dat 32 procent* van alle Nederlanders wel eens last heeft gehad van deze kwaal. Zwem merseczeem komt dus veel voor en bijna iedereen (88 procent*) weet wat het is en hoe het eruit ziet. - bron: Direct Diail, augustus 1995 ding, badmatten en houten vloeren de meest belangrijke infectiebronnen van voet schimmel waren. Tegenwoor dig is het bekend dat voet schimmelinfecties worden overgebracht via huidschilfers van mensen die voetschimmel hebben. Op de vloeren van zwembaden, sportfaciliteiten, hotelkamers, sauna's en open bare douches zijn veel huid schilfers te vinden. Mensen in de naaste omgeving kunnen ook een belangrijke infectie- bron zijn indien handdoeken en lakens worden gedeeld. Zwemmerseczeem kun je op verschillende manieren krij gen. Ten eerste moeten je voe ten in aanraking komen met schimmelsporen. Daarnaast zijn er een aantal factoren die een rol kunnen spelen en kun nen beïnvloeden of de sporen een kans krijgen om de huid te infecteren. Van invloed zijn blootstelling van de huid aan vocht, een verhoogde transpi ratie en verminderde bloedcir culatie (koude voeten). Onder deze omstandigheden kan de schimmel zich het beste verme nigvuldigen. Het gebruik van teveel zeep is af te raden omdat zo de beschermlaag van de huid wordt weggewassen. Te vens wordt het afweermecha nisme van de huid beschadigd door langdurige druk of wrij ving, zoals bij het dragen van knellende schoenen of als er een snede in de huid is ontstaan als gevolg van het onvoorzich tig knippen van de teennagels. Stress, slechte nachtrust of sui kerziekte kunnen ook de boos doeners zijn. Meestal is zwemmerseczeem zelf goed te herkennen en hoef je er niet direct mee naar de huisarts. De lichte vormen vertonen roodheid en schilfering aan met name de voetzolen. Vaak is tussen de tenen een witte, weke huid met kloofjes zichtbaar. Als het eczeem zich uitbreidt is soms ook de voetrug aangetast. Behandeling is dan noodzake lijk. In het verleden dacht men dat sokken, handdoeken, sportkle- Zwemmerseczeem kun je voorkomen door je voeten goed te wassen en goed af te drogen met een schone hand doek, met name tussen de te nen. Neem nooit langer een bad dan tien minuten, de huid wordt dan week van het warme water zodat de schimmels de huid veel makkelijker kunnen binnendringen. Overdadig zeepgebruik is af te raden omdat de zuurmantel van de huid hierdoor wordt vernie tigd. Om herbesmetting door schimmelsporen te voorkomen is het belangrijk om dagelijks andere schoenen en sokken aan te trekken. En dan wel schoenen gemaakt van leer of linnen zodat de voe ten kunnen 'ademen'. Tot slot wordt het dragen van badslip- pers in zwembaden en sauna's geadviseerd en zouden mensen uit de naaste omgeving moeten worden geïnformeerd om her besmetting te voorkomen. Canesten derma van Bayer biedt een oplossing voor ieder een met zwemmerseczeem en wordt in juni bij de drogist geïntroduceerd. De verschil lende toepassingsvormen zoals strooipoeder, crème en huid spray bieden bovendien een ruime keus. De spray kan on dersteboven worden gebruikt wat het gebruiksgemak ver hoogt. Een behandeling voor zwemmerseczeem duurt ge middeld zo'n twee weken (va riërend van één tot vier weken) voordat de symptomen (rode huid, schilfertjes, jeuk en soms blaasjes en een gezwollen huid) zijn verdwenen. Voor de beste behandeling adviseert Bayer om een spray of crème in combinatie met poeder te gebruiken. De huidspray of crème dient twee tot drie keer per dag op de aan gedane huid te worden aange bracht, terwijl het strooipoeder moet worden gebruikt om schimmelsporen in sokken en schoenen te bestrijden. Dit om herbesmetting tegen te gaan. Successen moet je vi den Francesco ei Solanas ook en daarr ter gelegenheid van I trum - op maandag 1 een feestelijk open h gola", hun Italiaanse de Steenhoffstraat nieuwe gasten zijr 19.00 en 21.00 uui een hapje en een dra Vijf jaar geleden nan voor vrienden en be Franco - en Jacquel "ristorante" over. Vana het voor hen vast dat veel liefhebbers te wii de onvervalste Italias aanzienlijk verder reik kende pizza's en pa: Soest ook graag kennis de specialiteiten van d liaanse keuken, die 1 roemd is om zijn talri gerechten. Dat is uitstekend gelu gelopen jaren is "La groeid tot een van di rants van Soest en n gerechten zijn inmidd pulair bij de klanten! ver buiten Soest uitst toppers van het "riste In Soest-Zuid heeft dag drie bekeuringen werden gegeven aan die met een lekke uil die zijn rijbewijs niet bromfietser die op et hij dat niet mag. Oo een rood lichtcontra! zich aan de regels. V< litie extra toezicht b Kom nu scherpste alleen lei veiliger. 1 Hilv Soe

Soester Courant | 1996 | | pagina 10