Éi Dessa Ie pan uit' Italiaans restaurant 'La Pergola' houdt op 1 juli open huis Foto: Heri 63,- 79,- 'Ik zie een ster' bij Dessa Taxi Klomp mag drie jaar leerlingen gaan vervoeren Bereklauw' Silver Star reikt prijs uit Hoogvliet-Soest introduceert hielbeschermer op winkelwagen Volop actie bij Subaru-dealer V.d. Pouw Kraan in Soest Elektrobedrijven Soest stappen naar de rechter MEER BAND VOOR UW GELD 00 Dwangsommaatregel voor hondegeblaf blijft van kracht Restaurant decor voor tv-programma Win van lloorn Gemeente kiest voor plaatselijk bedrijf Ondersteuningsgroep Riagg voor familie psych. patiënten Tevens geven zij van 2 t/m 7 juli 10% KORTING op de bezorging! Steenholfstraat 55 - Soest - Tel: 602 30 39 Elke vrijdagavond vanaf 17.00 uur Indonesisch buffet 28,50 Bedien u zelf zo vaak u wilt! Indonesisch Restaurant Beukenlaan 55 (hoek Dalweg), SOEST Telefoon: 035 - 602 41 00 PAGINA 10 irsisten WOENSDAG 26 JUNI 1996SOESTER COURANT 1 HANDEL WANDEL r PAGINA 11 Martijn Buytenhuis wint game-boy Lustrum voor Francesco en Jacqueline Solanas Veiligheids gordels voor kinderzitje Aantrekkelijke korting op Legacy FWD Afval-conflict met gemeente P?OFILEABj Politie schrijft bekeuringen uit Wagon zéér aa ■\ouf|nS tVideV»^ Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan b.v. Middelwijkstraat 40-42 - 3764 CG Soest Tel.: 035 - 601 42 89 - Fax: 035 - 602 34 41^^ VERNIEUWDE TOYO BF GOODRICH 135R13 dealer advies prijs PROFILÉ TYRE CENTER PRUS' 145RT3 dealer advies prijs 126,- PROFILE TYRE CENTER PRUS* 145/70R12 dealer advies prijs 156,- PROFtLE TYRE CENTER PRUS' T55RT3 dealer advies prijs 134,- PROFILE TYRE CENTER PRIJS» 1 Prijzen ind. montage, garantie en BTW, exel. balanceren, ventielen en verwijderings bij drage, Zolang de voorraad strekt, niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kom nu naar Profile Tyrecenter en profiteer van de scherpste aanbiedingen. Autorijden wordt daardoor niet alleen leuker en voordeliger, maar ook noa eens een stuk veiliger. Nergens krijgt u meer voor uw geld. NIET ALLEEN BETER IN BANDEN BANDEN VELGEN ACCU'S SCHOKDEMPERS UITLATEN TREKHAKEN REMMEN APK* ONDERHOUD ALLEEN IN HILVERSUM Ondanks het feit dat de ernstige over last ten gevolge van het geblaf van de waakhond bij de fa. Auto Van Doorn (Laanstraat) voorbij is, blijft de dwangsombeschikking die de gemeente het bedrijf heeft opgelegd voorlopig van kracht. Het College van B. en W. heeft besloten de maatregel een jaar te hand haven. Het College reageert daarmee op het bezwaarschrift van de firma Van Doorn, waarover op 13 juni een hoorzitting werd gehouden. Zowel de ondernemer als de omwonenden brachten daar hun argumenten pro en contra nog eens naar voren. "Gelet op de voorzieningen die Van Doorn recent heeft getroffen is de me ning gerechtvaardigd dat betrokkene inmiddels van de noodzaak ervan over tuigd is geraakt," aldus het advies van de afdeling Groen Milieu aan B. en W. Desondanks handhaaft het College op advies van milieu-wethouder R. van Logtenstein de beschikking. "De conclu sie moet zijn dat de aanschrijving van B. en W. tot nu toe het beoogde effect heeft gesorteerd," aldus de wethouder. Om het beoogde doel ook voor de toe komst te waarborgen vindt hij dat de beschikking voorlopig in stand moet blijven. Die wordt pas ingetrokken als er minstens een jaar verloopt zonder klachten, waardoor de dwangsom als nog verbeurd kan worden. Dessa, het bekende Indonesische restaurant in Soest, heeft vorige week gefungeerd als decor voor het KRO-televisieprogramma "Ik zie een ster". Op de dag dat het restau rant normaal gesloten is, gingen de deuren al vroeg open voor de cameraploeg en zo'n dertig acteurs en figuranten. De opnamen werden allemaal binnen gemaakt. Een deel van het restaurant was omgebouwd tot ontvangstruimte. In het andere deel stonden de tafels fees telijk gedekt. De spelers konden daar het werk met het aangename combine ren, omdat zij allen voor de opnamen een echte Indonesische rijsttafel 'moes ten' nuttigen. Voor Dsssa-eigenaar Frank de Leeuw en zijn mensen betekende dit hard wer ken op hun enige vrije dag van de week. "Maar", aldus Frank, "Dessa verzorgt vaak de catering bij de diverse omroe pen en op artiestenparty's. Het is dan ook logisch dat ze bij ons terecht komen als ze een Indonesische entourage zoe ken en we werken daar natuurlijk graag aan mee!" "Ik zie een Ster" is een satirisch pro gramma, waarin cabaretier Bavo Galema de hoofdrol speelt. De uitzen ding was vrijdagavond te zien op Neder land 1. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW g RENOVATIE I^NVOB j Het Soester taxibedrijf Klomp mag de komende drie jaar het leerlingenvervoer van de gemeente Soest verzorgen. Van de vijf inge diende offertes bleek Klomp in de ogen van de gemeente de beste te hebben. Klomp zal de leerlingen vervoeren van Soest en Soesterberg naar Amersfoort, Zeist, Utrecht, Hilversum, Huizen, Doorn, Ede, Maarssen, Bilthoven, St. Michielsgestel, Son en Cruquius en re- In het afgelopen jaar waren nog zeven verschillende bedrijven betrokken bij het vervoer van Soester leerlingen. Deze contracten lopen aan het einde van dit schooljaar af. Geheel volgens de richtlijnen van de Europese Gemeenschap had de ge meente in het publicatieblad van de EG vervoersbedrijven in de gelegenheid ge steld een offerte in te dienen. Het ge meentebestuur liet zijn keuze vallen op die van Klomp. Familieleden en direct betrokkenen van chronisch psychiatrische patiënten val len vaak tussen wal en schip. Terwijl de aandacht zich hoofdzakelijk richt op de patiënt, worden de familieleden soms aan hun lot overgelaten. Vaak hebben familieleden behoefte om ervaringen uit te wisselen met lotgenoten. Daarom start op maandag 23 september a.s. een ondersteuningsgroep voor fami lieleden en direct betrokkenen van chro nisch psychiatrische patiënten. In zes bijeenkomsten komen verschillende on derwerpen aan de orde zoals medicatie, drugs, uitleg over ziektebeelden, hoe om te gaan met een chronisch psychiatrische patiënt. Ook is er een leestafel met re levante brochures, boeken, etc. De ondersteuningsgroep omvat zes bij eenkomsten van 19.30 - 21.30 uur, op de volgende data: 23 september, 7 ok tober, 28 oktober, 11 november, 25 no vember en 9 december 1996. De heer H. Berens en mevrouw A. Krale, beiden werkzaam bij het RIAGG Amersfoort Omstreken, leiden de groep. Deze bijeenkomsten worden gehouden in het Riagg-gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort. De kosten voor deelname aan deze groep bedragen f 25,- per per^ soon. Nadere inlichtingen en aan melding: H. Berens of mevr. A. Krale, Riagg Amersfoort Omstreken, tel. 033-460 35 00. FRANCO JACQUELINE heten u van harte welkom om samen met hen op maandag 1 juli van 19.00 tot 21.00 uur onder het ge not van een drankje en een hapje hun eerste lustrum te vieren. van belastingen en heffingen te schroeven. Een aantal ge- anticipeert nu al op de lagere en legt ondernemers voor dit ;ds hogere tarieven op. tabel, vinden de beide KvK'sj lagere uitkering gaat pas vol- in. e taxatie jaar zullen de tarieven van de ïd Zaak Belasting (OZB) on- ;d van de nieuwe Wet OZB die uari a.s. van kracht wordt, fors )e taxatie van onroerend goed baseerd op de (gecorrigeerde) ïgswaarde van onroerend goed. de ligt veel hoger, zeker 25%, uidige marktwaarde die nu als geldt. Het nieuwe waarderings- zal er ongetwijfeld toe leiden laren van onroerend goed te rijgen met forse waardestijging ?ezit. Verder bepaalt de nieuwe le nieuwe taxatiemethode niet ;ldt voor de onroerend zaak- maar ook voor de inkomsten- de vermogensbelasting en de apsbelasting. Vier in één dus. cursus sluiertechniek van 10 ider leiding van Loes Klein en sdagavond 25 september is er »us Nat-in-nat schilderen of tekenen onder leiding van Elly k. Natuurlijk is ook op de gmiddag weer gelegenheid om :ren voor kinderen van 6-9 jaar. sus van 10 lessen begint ook op mber. zomer wordt op 12, 13 en 14 lang weekend) een cursus Wer- Speksteen gehouden onder lei- i Elly Sleeswijk. Tijdens deze in iedereen zelf het proces mee- >m een beeld te vervaardigen aar eigen idee. In het najaar is dien ook een mogelijkheid om materiaal te werken. Dat ge- dere vierde zondag van de rot slot wordt a.s. zaterdag 29 workshop gehouden om een jopje te maken, in dit geval een em. die geïnteresseerd is in het ursusprogramma voor septem- t gewoon even het gezellige binnen. Er is altijd van alles te iet gebied van kunst en hand- eid, zoals kleding, keramiek, peelgoed, poppen en poppen- 1 en boeken voor jong en oud. ichtingen: De Bereklauw, tel. Martijn Bjuytenhuis (17) van de Eigendomweg heeft vrijdag j.1. een Nintendo Coloured Gameboy in ontvangst mogen nemen bij Silver Star, de bekende video/cd-zaak aan de Dillenburglaan. Hij won de spel computer met een prijsvraag in de CD-ideekrant. Deze krant werd in mei j.1. verspreid met allerlei nieuws en nieuwtjes van het CD-front: over CD-i, CD-rom, Foto- CD en video-CD, en nog veel meer. Er stond ook een prijsvraag in, waarvoor de deelnemers een aantal letters moes ten verzamelen. Martijn deed dat op de Martijn Buytenhuis (l.) en Remco Ikeiaar bij Silver Star. goede manier en viel dus in de prijzen. De game-boy werd hem uitgereikt door Silver Star-medewerker Remco Ikelaar. In de nazomer is er bij Silver Star nog het nodige te beleven als eigenaar Theo Voorbij de vier "Amerikaanse weken" (waarschijnlijk in augustus en septem ber) lanceert. De zaak krijgt dan een Amerikaanse tintje, o.a. met de ten toonstelling van foto's en dia's die Theo Voorbij onlangs tijdens zijn bezoek aan de V.S. maakte. ssing voor ieder- nmerseczeem en i bij de drogist i. De verschil- ngsvormen zoals crème en huid bovendien een 'e spray kan on- vorden gebruikt uiksgemak ver handeling voor ïem duurt ge- wee weken (va- i tot vier weken) 'mptomen (rode es, jeuk en soms een gezwollen wenen. ;te behandeling x om een spray combinatie met gebruiken. De rème dient twee r dag op de aan- worden aange- het strooipoeder gebruikt om n in sokken en strijden. Dit om egen te gaan. Subaru voert deze maand volop ac tie met een uiterst voordelige "discount" op alle Legacy FWD- modellen. Door zeer interessant ge prijsde modellen is een bezoek aan de Subaru-dealer V.d. Pouw Kraan aan de Middelwijkstraat 40-42 extra de moeite waard! De zeer comfortabele Subaru Legacy Sedan 2.0 LX is bijvoorbeeld tijdelijk in prijs verlaagd van f 36.995,- naar de aantrekkelijke prijs van slechts f 34.995,-. De heel luxueus uitgeruste GL-versie kent zelfs een voordeel van maar liefst f 3.000,- en wordt nu aange boden voor f 37.995,-. Ook aan de andere Legacy FWD-mo- dellen, zoals de Sedan 2.0 GL Auto maat en de Touring Wagon 2.0 GL, hangen in deze actiemaand extra gun stige prijskaartjes. Laatstgenoemde, de immer succesvolle en veelzijdige Legacy Touring Wagon, is in de 2.0 LX-uitvoe- ring thans al leverbaar voor slechts f37.995,-. Behalve de speciale actie die voor deze Legacy FWD-modellen geldt, heeft de Subaru-dealer uiteraard ook interes sante aanbiedingen onder de overige modellen in het uitgebreide Subaru- leveringsprogramma. De genoemde prijzen zijn "vanaf1 consumentenprijzen, dus als gebruikelijk inclusief btw en ex clusief kosten voor rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. AI drie jaar duurt het "loopgraven- oorlogje" tussen het gemeentebe stuur en een aantal elektrotech nische detailhandelbedrijven in Soest. Inzet is de heffing die de be drijven moeten betalen voor het af val. De bedrijven liggen al sinds 1993 met de gemeente overhoop, omdat het "huishoudelijk afval" (volgens de onder nemers) beschouwd wordt als "bedrijfs afval" (volgens de gemeente). Huishou delijk afval wordt, zoals bekend, gratis ingenomen door de reinigingsdienst, maar voor bedrijfsafval moeten de on dernemers een flink bedrag betalen. In de afgelopen jaren heeft het conflict zich beperkt tot het heen-ea-weer schrijven van brieven, maar dat heeft tot dusver niets opgeleverd omdat beide partijen op hun standpunt blijven staan. Ook ondanks de "veelvuldige kontakten met de door het College aangewezen verantwoordelijke medewerkers" is daarin geen verandering gekomen. Namens de detaillisten heeft de Uneto (Unie van elektrotechnische onderne mers) het College vorige week laten weten dat zij bereid is gerechtelijke stap pen te ondernemen, op verzoek van de Soester bedrijven. Binnenkort wordt een procedure gestart met het doel de rech ter een uitspraak te laten doen die in houdt dat het de gemeente niet is toe gestaan het door de elektrotechnische detailhandel ingenomen huishoudelijk afval, dat aan de gemeentereiniging wordt aangeboden, aan te merken als bedrijfsafval. Het College van B. en W. heeft de aan kondiging van Uneto voor kennisgeving aangenomen. Een primeur voor Soest, ten dienste van de veiligheid van de consument. Met ingang van deze week zijn de 126 winkelwagentjes bij de Hoog vliet-supermarkt uitgerust met een speciale hielbeschermer en een vei ligheidsgordel voor het kinderzitje. Veel supermarkt-bezoekers kennen het probleem van de winkelwagentjes, waar mee ze door "achteropkomende" mede klanten zo pijnlijk tegen hun achillespezen gereden kunnen worden. De hielbeschermer - in feite een halve cylinder van kunststof - voorkomt dat, omdat de botsing daarmee op een lager punt van de hiel plaatsvindt. Als het wagentje iemand tegen de hielen rijdt klapt de hielbeschermer tegen de wielen en daarmee komt het wagentje automa tisch tot stilstand. Veel moeders nemen ook hun kroost mee naar de supermarkt en deponeren de kleine dan in het kinderzitje in het winkelwagentje. Niet alle kinderen blij ven dan rustig zitten en er zijn gevallen bekend van peuters die uit het wagen tje vielen, soms met fors letsel. De op- Uitvinder G. Lootens en een mede werkster demonstreren het veilige winkelwagentje. lossing is even simpel als doeltreffend: een veiligheidsgordel in het zitje. Uitvinder Bij Hoogvliet (Wiardi Beckmanstraat) werden maandag zowel de hiel- beschermers als de veiligheidsgordels geïnstalleerd op de 125 "karretjes". Dat gebeurde door de heeUG. Lootens van de firma Glovex uit Tilburg, uitvinder en producent van de hielbeschermer, en een medewerkster. Lootens werd ooit zelf het "slachtoffer" van een winkel- wagentjes-botsing. "Het deed ontzet tend veel pijn; ik kon een week niet lo pen." Dat bracht hem op het idee om de hielbeschermer te ontwikkelen. Intussen zijn de meeste Hoogvliet-su permarkten uitgerust met de hiel- beschermende maatregelen. Hoogvliet- Soest is de eerste die de gordels ook laat aanbrengen. Loovens verwacht dat an dere supermarkten het voorbeeld spoe dig zullen volgen. "V TYRECENTER Hilversum/ 2e Loswal 9, Tel. 035 - 62 41 859. Soest, Nijverheidsweg 16A, Tel. 035- 60 25 112. In Soest-Zuid heeft de politie donder dag drie bekeuringen uitgeschreven. Ze werden gegeven aan een automobilist die met een lekke uitlaat reed, iemand die zijn rijbewijs niet kon tonen en een bromfietser die op een pad reed, waar hij dat niet mag. Ook hield de politie een rood lichtcontrole. Iedereen hield zich aan de regels. Verder hield de po litie extra toezicht bij de verkeersbri- gadiers. Successen moet je vieren. Dat vin den Francesco en Jacqueline Solanas ook en daarom houden ze - ter gelegenheid van hun eerste lus trum - op maandag 1 juli 's avonds een feestelijk open huis in "La Per gola", hun Italiaanse restaurant aan de Steenhoffstraat 55. Oude en nieuwe gasten zijn daar tussen 19.00 en 21.00 uur welkom voor een hapje en een drankje. Vijf jaar geleden namen Francesco - voor vrienden en bekenden meestal Franco - en Jacqueline het Soester "ristorante" over. Vanaf het begin stond het voor hen vast dat er in Soest nog veel liefhebbers te winnen waren voor de onvervalste Italiaanse keuken, die aanzienlijk verder reikt dan de overbe kende pizza's en pasta's. Ze wilden Soest ook graag kennis laten maken met de specialiteiten van de authentiek-Ita- liaanse keuken, die bijvoorbeeld be roemd is om zijn talrijke vlees- en vis gerechten. Dat is uitstekend gelukt, want in de af gelopen jaren is "La Pergola" uitge groeid tot een van de drukste restau rants van Soest en met name de vis gerechten zijn inmiddels bijzonder po pulair bij de klantenkring, die zich tot ver buiten Soest uitstrekt. Een van de toppers van het "ristorante" is bijvoor beeld de stoofschotel van gemengde vis soorten. Maandmenu Het lustrum is voor Francesco en Jacqueline tevens aanleiding voor de introductie van het "maandmenu", dat vanaf 1 juli naast de gerechten van de (zeer uitgebreide) vaste kaart verkrijg baar zal zijn. Het maandmenu wisselt elke maand van samenstelling, maar bevat in elk geval een voorgerecht, een keuze uit twee hoofdgerechten (vlees of vis) en een nagerecht. De eerste aflevering - het juli-menu - is daarvan een mooi voorbeeld. Het be staat uit "Insalata di Pasta" (salade van pasta); "Petto di Polio Fantasia" (kipfilet met vruchten) óf "Trota con Mandorla" (forel met amandelen); en als toetje "Sorbetto Tricolore", en men hoeft ze ker niet van Italiaanse komaf te zijn om te weten dat dat een ijsgerecht in drie kleuren/smaken moet zijn. De prijs is f 40,- per menu. 10 korting Het lustrum is trouwens ook voor de Francesco en Jacqueline Solanas, met hun dochter, voor het (vernieuwde) ter ras van La Pergola. "thuis-eters", die gebruik maken van de uitstekende bezorgservice van La Per gola, zeer de moeite waard. De eerste week van juli (dinsdag 2 t.e.m. zondag 7 juli) krijgt men maar liefst tien procent korting op alle bestellingen. Alle gerech ten van de kaart kunnen in principe thuisbezorgd worden (tot 21.00 uur). Het is trouwens ook goed om te weten dat La Pergola zelfs complete Italiaanse buffetten - warm en koud - aan huis verzorgt. Voor de nog immer groeiende schare liefhebbers van de onvervalste Italiaanse keuken is een bezoek aan La Pergola, Steenhoffstraat 55 (tel. 6023039), altijd aan te bevelen. Het is er aangenaam toeven en ook het terras van het "ristorante" is onlangs nog uitgebreid, zodat de bezoekers zich - bij een beetje zonnig weer - al bijna in Italië zelf kun nen wanen. La Pergola is op maandag gesloten, maar van dinsdag t.e.m. zon dag geopend van 17.00 tot 22.00 uur.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11