l.2s i 3r I 19." KT nd j bij st 'Soester' onderonsjes in B-finales 3 49 ATS VVZ'49 in nieuwe voetbaltempel Van Hofslot wint polsstokverspringen HHLBEDRIJF RT kKT NT IJS SE HDD! Duivenberichten fc Stuurmanskunst en samenspel Record op halve triathlon van Frits van der Meijden DVS-toernooi sterk bezet PAGINA 12 WOENSDAG 26 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 Xander de Groot boekt eerste B-toernooizege ten koste van Forger TENNIS Clubmendag van WPE op zondag 30 juni SCHAKEN Daniël Stellwagen wint NK schaken voor 9-jarigen De Soester Duinen ATLETIEK Van den Broek wint ook al in Oostenrijk TRIATHLON RKJS op militaire toer in zeskamp ATLETIEK Recordjacht van Soesters slaagt Uitslagen Op zaterdag 29 juni in Beukendal Springwedstrijden manege Eldorado ROUWENDAAL v. ■tel u wilt een com- >lete wand als kast er beschikking heb- >en. Voorzien van een >raktische indeling net vakken, laden en :orven exact voor u >p maat. Super toe- lankelijk door perfect ifgewerkte schuifdeu- en. Een lust voor het >og. Of u zoekt een raai wandmeubel oor in de huiskamer, iom dan naar chipper Soest. Daar indt u de grootste ollektie in de buurt, n wat u zeker vindt een vakkundig en loed advies. U bent an harte welkom. INDUSTRIEWEG Ü3 ■.wen -* uur. Zaterdag van 09.00-16.30 uur. Xander de Groot werkte veel achterstanden weg, alvorens hij het B-toernooi van TV Soest-Zuid op zijn naam schreef. Een week na haar winst in Bunschoten, zegevierde Sonja Huizinga ook in het damestoernooi van haar eigen vereniging. Foto: Herman van Dam. "Ik heb het van de achterstanden moeten hebben," zei Xander de Groot, nog geen vijf minuten nadat hij voor de eerste keer een Bl-toernooi op zijn naam had geschreven. In de finale mocht teamgenoot Freddy Forger voor de partij gaan serveren, maar De Groot maakte een 2-5-achterstand goed en werd de opvolger van Eric Treurniet die vorig jaar het toernooi van TV Soest-Zuid won. Ook in de aanloop naar de eindstrijd moest De Groot vaak van ver komen. Zoals in de kwartfinale, toen hij na de winst in de eerste set schade opliep (0- 4), maar zich alsnog voor de halve finale plaatste (7-5). Daarin kwam hij met 5- 0 voor, maar toen de als vierde ge plaatste speler van Soest-Zuid fouten ging maken, verloor hij elf games op rij van Quirin Bolink. In de tie-break for ceerde hij een derde set, waarin hij en passant een nadelige stand van 1-4 weg werkte. En dus had de negentienjarige De Groot allerminst het gevoel dat het schip was gezonken, toen Forger (derde op de plaatsingslijst) in de tweede game van de derde set zijn service brak en via 3-0 op 5-2 kwam. De Groot bewaarde zijn beste tennis voor het laatst, zette de forehand van Forger enige malen onder druk en passeerde hem vervolgens aan de andere kant. Eenmaal op voorsprong koos Forger voor behoudend spel, maar waar hij verwachtte dat De Groot zich zou verslaan, ging hij zelf te vaak in de fout. Van hoog niveau was de ruim twee uur durende finale zondagmiddag niet. Vol gens trainer Pieter Verbrugh had dat veel te maken met het feit dat zijn pu pillen tegen elkaar en niet een ander stonden te tennissen. Beide spelers sloe gen de ballen vaak te lang, te wijd of in het net. De Groot: "Mijn grootste pro bleem is dat ik moet blijven durven slaan. Ik moet niet teveel gaan duwen." Met 4-6, 6-4 en 7-5 bleef hij ditmaal zijn ploegmakker echter de baas. Dat hij nog niet gewend is B-toernooien te win nen, bleek spoedig. "O jee, nou moet ik straks speechen." De Groot, die in de derde klasse ongeslagen bleef in het enkelspel en in het heren dubbel slechts één partij ver loor, speelt ook A-kwalificatiewedstrij den. "maar het duurt nog tenminste een jaar, voordat ik eventueel A-speler zou kunnen worden," aldus De Groot. Forger leek hem de titel wel te gunnen. De speler die in de winter de overstap maakte van LTC Soestdijk naar TV Soest-Zuid won al menig B-toernooi, onder andere anderhalve week geleden bij Eemslag in Bunschoten. Dames Op hetzelfde toernooi toonde Sonja Huizinga zich de beste en aan de Bos straat zette ze haar zegereeks voort. Evenals De Groot had ze drie sets no dig om de wedstrijd voor de toernooi zege te beslissen: 6-3, 0-6, 6-4. Gebrek aan concentratie brak de als tweede ge plaatste speelster in de tweede set op, maar toen het erom ging, nam ze vlot een 5-1-voorsprong op Ilse Heitkamp van LTC Soestdijk. Die spartelde nog even tegen (5-4), maar met een dubbele fout besliste Heitkamp de wedstrijd in haar nadeel. Waardoor ook de dames- titel in beslag werd genomen door een tennisser van de organiserende vereni ging- De schlemiel van het B-toernooi was wellicht Arno Jellema. Hij bereikte in het enkel-, het dubbel- én het gemengd dubbelspel de halve eindstrijd. Omdat hij zich had verslapen, moest hij in het dubbelspel, waarin hij met De Groot favoriet was, een 'walk-over' geven. Uit eindelijk zou Jellema op de finaledag niet in actie hoeven te komen. In het dubbelspel bij de B-heren ging de toernooiwinst naar M. van Boeijen en D. Wijnen. Het gemengd dubbelspel werd een prooi voor Linda de Hosson en Jeroen Schuur. Zij klopten, precies volgens het plaatsingsschema, Forger en Sonja Huizinga in de finale. (zie ook uitslagen). Maanden van discussie over de clustering van sport accommodaties liggen nog vers in het geheugen van club bestuurders. Het onderzoek naar de haalbaarheid van enkele modellen is gestart. En VVZ'49 nam maandag een kijkje in Amsterdam Arena. Niet met het idee in het achterhoofd om een soortgelijk stadion aan de Eemweg (of de Bosstraat) te realiseren, maar om met het bestuur, de Club van 100, de sponsorcommissie en spon sors rond te kijken in de indrukwekkende voetbalarena. In augustus worden vier open dagen gehouden in de nieuwe voetbaltempel die wordt geopend met een concert van Tina Turner en waar Ajax de thuiswedstrijden en een vriendschap pelijk duel met AC Milan zal spelen. Het Nederlands elftal oefent er in augustus ook nog tegen Brazilië. PV DE ZWALUW Wedvlucht: Creil; Datum 22 juni 1996; Afstand 382 kilometer; Wind: noord westen. Aantal duiven in concours: 357. De winnende duif haalde de snelheid van 1153.21 m.p.min. A. de Bes 1 2 16 17 46 58 65 71; R. van 't Net 3 15 64 81 83 88; J.W.E. Stam 4 9 13 14 19 23 43 48 77; A. Rookhuizen 5; J. v.d. Brakel Zonen 6 57 73; H. Huisman 7 66; R. van Hornsveld 8 50; W. van Dorrestein 10 45 62 63 74; J.A. Vogel 11; E. v.d. Brakel 12 28 32 55; Th. Wigtman 18 29 61 75 82 87; H. van Es 20 30 31 41 54; L. Vogel 21 27 53'78; J. Duijst en Zn 22 86; R. van Egdom 23 68 76; A. van Ginkel 24 59; H. Toonen 26 84; G. Rijksen 33 40 42 44 47 52 89; Gebr. De Bruin 34 56 69; R. Vos kuilen 35; Comb. Jaron 36 38; J. v.d. Belt en Wedvlucht: Bourges; Datum 22 juni 1996; Afstand 599 kilometer; Wind: noordwesten. Aantal duiven in concours: 194. De winnende duif haalde de snelheid van 1093.50 m.p.min. W. van Dorrestein 1 9 22 34; J.W.E. Stam 2 6 13 20; Gebr. De Bruin 3; G. Rijksen 4 10 25 44 45; E. v.d. Brakel 5 14 38; H. de Bree 7 8 15 18 26 29 31 39 47; H. Huisman 11 24 27; Comb. Jaron 12; L. Vogel 16 28 48; H. van Es 17 46; J. v.d. Brakel Zonen 19 35 37; H. Vonk 21 40; A. de Bes 23 36 41 49; R. van 't Net 30; Weldink/Van Hengstum 32 42; B. Roest 33; Dressuurproeven, een wegparkoers en behendigheidswedstrijden zijn de hoofdgerechten op de clubmen dag die de Warmbloed Faardenfok- vereniging Eemland (WPE) op zon dag 30 juni houdt. Het paarden sportevenement speelt zich af op en rond de terreinen aan de Ferdinand Huycklaan en de Peter van de Breemerweg. Het is de vierde keer dat de twintigja rige Soester vereniging de clubmendag heeft georganiseerd. De ongeveer dertig deelnemers komen van de WPE en an dere verenigingen die zijn uitgenodigd. Het belooft tussen 10.00 en' 17.00 uur een boeiend schouwspel te worden. Bij de dressuurproef moeten de menners met hun paard of pony een proef rijden, zie ze van te voren opge stuurd hebben gekregen. Het gaat er niet alleen om dat de figuren op de juiste wijze worden gereden. Ook de netheid van de menner, zijn groom (bij rijder), het tuig, het paard en de wagen worden beoordeeld, evenals de veilig heid. Zowel de menner als de groom dienen tijdens de dressuurproef correct gekleed te gaan. Dit betekent dat ze een hoofddeksel moeten dragen. Per aan spanning zal de proef vijf tot zeven mi nuten in beslag nemen. Daarna mogen ze een sportievere out fit aantrekken voor het wegparkoers. Tijd speelt geen rol op dit onderdeel. Wel wordt gelet op de behendigheid van de viervoeters. Bij de hindernissen wordt de klok wel in de gaten gehou den. Stuurmanskunst en samenspel tus sen mens en dier zijn hierbij een ver eiste. j Het laatste onderdeel is de behendig heidswedstrijd. In een ring van ongeveer zeventig bij 120 meter staan twintig poortjes, gevormd door pionnen. Op elke pion ligt een tennisbal. Door goed te sturen, moet hét mogelijk zijn de pionnen onberoerd te laten. Voor iedere tennisbal die van een poortje valt, wor den echter vijf strafpunten gegeven. Dit komt meestal voor, omdat de be hendigheidswedstrijd op tijd wordt ge reden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) 601 30 14 In Delft is Daniël Stellwagen uit Soest Nederlands kampioen schaken voor negenjarigen geworden. Het lid van de Soester Schaakclub heeft zich daarmee automatisch geplaatst voor de Europese kampioenschappen die van 17 tot en met 27 juli in Slowakije worden gehouden. Stellwagen stond in het toernooi één keer remise toe, maar won verder al zijn partijén. In de eindstand had hij een halve punt voorsprong op de Amsterdammer Lowie van Oers die tweede werd. In de laatste ronde was het gauw be keken, toen zijn tegenstander een 'tredmolen' toe liet. Hierdoor kon Stellwagen twee torens en een stuk veroveren. Het is de tweede nationale titel voor de negenjarige schaker. Eerder dit seizoen won hij het Nederlands kam pioenschap rapidschaken in zijn leef tijdsgroep. Om de deelname van de jonge Soes ter aan de EK financieel mogelijk te maken, is de schaakvereniging be gonnen met fondswerving. Volgens de initiators achter deze actie is er ongeveer tweeduizend gulden nodig. Wie een steentje wil bijdragen, kan contact opnemen met secretaris/ jeugdleider Rob van Aurich, tel. 6247929 ('s avonds) of 6249626 (overdag). R ESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 30 juni Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. met live muziek We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188,3768 MD Soest Ook over de grens kan Dick van den Broek uit de voeten. In het Oostenrijkse Bad Mittemdorf onder streepte de Pijnenburger zijn vorm met een overwinning in een 8 kilo meter lange wegwedstrijd. Van begin af aan controleerde Van den Broek de wedstrijd en na drie ki lometer kwam hij met de Oosten rijkse Ethiopiër Terefe Mekkonen op kop te lopen. Zij-aan-zij kwamen de Soester en de Oostenrijkse kampioen op de 10 kilometer op de finish af. Honderd meter voor de eindstreep plaatste Van den Broek de beslis sende demarrage, waardoor hij acht seconden eerder over de meet kwam dan Mekkonen. In 24.07 zette de at leet een nieuw baanrecord neer. Hij start zaterdag in een wedstrijd over 6.1 kilometer in Bad Hofga- stein, de woonplaats van de voorma lige Soester René van Zee. In hef hoofdprogramma van de triathlondag van Almere acteerden vijf triatleten van de Schieter. Op de middenafstand openbaarde Frits van der Meijden zich als laatbloeier met aansprekende prestaties in het zwem- en fietsonderdeel. Hij verzekerde zich van een verbetering van zijn persoonlijk record met een kwartier. Het zwemonderdeel sloot hij als eerste Schieter af, gevolgd door zijn clubgenoten Bert den Breejen, Gijs van Korlaar, Ed van Renswouw en Frank de Groot. De verwachting, dat hij spoedig op de fiets door zijn collega's zou wor den ingelopen, kwam niet uit. Integen deel, Van der Meijden behield met een hoog fietsgemiddelde zijn leidende club positie en kon met voorsprong, waarvan hij tamelijk veel verspeelde tijdens de wissel, aan het looponderdeel beginnen. De Groot had zich inmiddels naar de tweede stek gefietst, Den Breejen moest een plaats prijsgeven en ging als derde lopen, Van Renswouw kwam als vierde en Van Korlaar als vijfde door. Zoals gebruikelijk werden de kaarten definitief geschud op het loopnummer. Onuitwis baar was De Groot en hij nam de lei ding over van Van der Meijden. Uitein delijk finishte De Groot in vijf uur en achttien minuten. Van Korlaar haalde drie clubmakkers terug en volgde op 16 minuten van De Groot. Van der Meijden hield redelijk stand en kwam tot een nette prestatie van vijf uur en 36 minuten. De Breejen kwam op 5.38 bin nen en Ed van Renswouw in zes uur Op de kwart triathlon-afstand streden Rene Versloot en Fred ter Horst. Van de zes minuten, die Fred ter Horst bij het zwemmen op zijn clubgenoot had gewonnen, had hij er aan het einde nog drie over. In aanmerking genomen, dat Versloot de laatste 10 kilometer fietsen piet een afgebroken zadel heeft moeten afleggen, bleef hij dicht in de buurt van Ter Horst. De eindtijden bedroegen 2.23 voor Ter Horst en 2.26 voor Vers loot. Geconcentreerd tuurt Richard van Hofslot naar de polsstok die zo'n zes meter van hem verwijderd is. Hij weet dat hij met een flinke "jump" z'n concurrenten kan verslaan. De aanloop is goed, de sprong krachtig en atletisch. Van Hofslot breekt het clubrecord van de Rooms Katholieke Jongeren Soest (RKJS) en springt onwaarschijnlijk ver: 10.16 meter. Het zal hem een fraaie eer ste plaats opleveren. Het weiland aan de Petersbaan was zon dag weer het decor voor de traditionele sportdag van de RKJS. De jongeren vereniging had dit jaar voor het thema "leger" gekozen om invulling te geven aan de zeskamp. De deelnemers kregen onderdelen als stormbaan, granaat- gooien, schieten en een heuse S-5 test te verwerken. Hét team "Allutiems", onder aanvoering van Arjan Snijders, bleek de meeste legerdeskundigen in de ploeg te hebben. Na de zeskamp gingen de sportieve- lingen zich opmaken voor de finales om het polsstokverspringen. Richard van Hofslot had dit jaar weinig concurren tie. Zijn sprong van 10 meter 16 was ruim voldoende om het goud mee te nemen. Het zilver was dit jaar voor André Hooft. Hooft, al jaren vlassend op een prijs, pakte dit jaar eindelijk ere metaal. Met zijn sprong van 7.85 bleef hij echter ruim achter Van Hofslot. Martijn van Dijk, voorzitter van de RKJS, kon natuurlijk niet achterblijven en legde met 7.53 rtieter beslag op de derde plaats. De dames probeerden zich ook van hun beste kant te laten zien. Marieke van Dijk haalde niet droog de overkant, maar met haar kolderieke sprong kreeg ze wel de lachers op haar hand. Het le verde haar de verdiende "Pipo" prijs op. Deze prijs is voor de meest spectaculaire sprong. Van Dijk maakte indruk door een brug te vormen met de aanloop steiger en de polsstok. Vervolgens gleed ze sierlijk in het koude water. Martijntje Langbroek was met een sprong van 6.51 meter de beste dame en tevens de enige dame die droog de over- Foto: Herman van Dam. kant haalde. Bij de senioren was het aantal deelne mers beperkt tot één. Pieter Kuyer be hoefde dus alleen maar de overkant te halen om dë eerste prijs binnen te ha len. Met een ferme sprong van 8.45 slaagde de oud-winnaar volledig in zijn opzet. Richard van Logtenstein en Rob van Waes hebben hun persoonlijke records op de 10 kilometer verbeterd. Ze deden dat zondag in de Schiphol Road Air Run. Op een vrijwel geheel verhard parkoers rekenden ze af met de straffe wind. Van Logtenstein kwam uit op een tijd van 37 minuten en 31 secon den. Van Waes passeerde na 38 minu ten en veertig seconden de meet. TV Soest-Zuid Winnaars open toernooi TV Soest-Zuid Heren enkel BI: Xander de Groot, B2: A. ten Feld, Cl: R. Gilles, C2: R. Gilles, Dl: M. Dekker, D25+: M.P. de Jong. Dames enkel BI: Sonja Huizinga, Cl: M. Visser, Dl: P.H. Brolman, D25+: M.A. Morks. Heren dubbel BI: M. van Boeijen en D. Wijnen, Cl: A. Brinkman en M. Kraneveldt, C2: K. Steen bakkers en S.G.S. Zoetelief, C35+: F. van Asch en F. Meilink, Dl: E. Meerding en P. Schneider, D25+: P.M. Smeeing en R.H. Smeeing, Dames dubbel Cl: M.A.A. Hulskamp en A. van de Vuurst, C35+: J. Schimmel en J. Sevinga, D25+: A.E.M. Hart en B. Schipper. Gemengd dubbel BI: Linda de Hosson en Jeroen Schuur, Cl: A.N. Pietersen en E. van der Schaft, D25+: M. van Asch en H. Scholze. Het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi van DVS beleeft op zaterdag 29 juni zijn tiende editie. De standaard teams spelen in sporthal Beuken dal, de overige deelnemers komen in actie in Aqua Indoor en de Banninghal. Het hoofdtoernooi kent wederom een sterke bezetting met onder meer het ge routineerde TNvilt Boys, een gelegen heidsteam waarin Frans Bouwman en de Soesters Ronald de Rooy, René Ribberitil; er. Luits Houkes uitkomen. Deze ploeg moet het opnemen tegen Candia'66, de Soester Courant (met onder anderen Daniël Hilhórst, Patrick Dorrestein en Peter Wolfsen) en Spring- boks. De tweede divisionist stond de af gelopen vijf jaar in de finale en schreef het toernooi in 1991, '93 en '95 op haar naam. In de andere poule zijn ingedeeld de organiserende vereniging DVS, Formido 2 (reserve hoofdklasse), NVC en een zaalteam van WZ'49 met onder andere 7fi fil.VHPTOIT V UL x DnJj Peter van der Munt en op doei Antonio van den Hengel. De eerste poulewedstrijd begint om 13.30 uur, de laatste om 16.37 uur. De beste twee uit elke poule gaan verder voor de plaatsen één tot en met vier, de overige voor de plaatsen vijf tot en met acht. Twintig combinaties doen mee aan de dressuur- en springwedstrijd die de Lan delijke Rijvereniging en Ponyclub Eldo rado op zondag 30 juni houdt. De wedstrijd bij de manege aan de Bos straat begint om 12.00 uur en is om streeks 16.30 uur afgelopen. Daarna zal tijdens een barbecue de uitslag van de wedstrijd bekend worden gemaakt. STRALEN \/dH Orf»' SCHOPEREN Stm FIJNSTRALEN GLASPARELEN Soest Nieuwegracht 23 Tel. 035 - 6022050 Fax 035 - 6011030 Dir. Dhr. G.H. v.d. Broek Privé 035 - 6011045

Soester Courant | 1996 | | pagina 13