'50 jaar muziek in de luchtmacht' Soesterbergse hond wereldkampioen SOESTERBERG T Fa. Tammer breidt uit met houtvervezelingsbedrijf SMG 'beneficieert' DWG Soesterbergse brandweer zoekt vrijwilligers Koninklijke paardenringen in 'The Oriental Swan' Cees V£ van De Werk aan riool Koppenlaan Geslaagden Soester Courant in Soesterberg Meningen van lezers Ergernis PIET VAN HEUGTEN WOENSDAG 26 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 14'J Met de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht in hogere sferen Succes voor dierenartsen en Kunibertha Zaterdagavond in C-drie: Jachtkamer feestelijk geopend Bewoners v Volksuniv< Soest/Soe! Cursussen i Soesterberg Schrijven voor gevangenen Parkeerverbod Mercury Ook vrijwil van Hulpdi op seizoem VSB met s seizoenmi zaterdag 2 Utrechtse kerken kijken met oren en handen Seniorenbus JAAR GARANTIE TEGELTAPIJT V.A 15,- TOT 120,- PER M', BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 6021841. VWO Carola Lakerveld, Denis Minning, Arjan van der Vegt en Jantine van Woudenberg. Havo Andries Buter, Laurens Goverse en Margreet Keelan. Mavo Linda Brouwer, Miranda van Essen, Jacco Kentie, Nienke Klandermans, Marijke van der Lely, Henriëtte van Pelt en Linda Roelofse. Verzorging Claudia van Beek, Marije Roozenbeek, Ester Schipper, Corinna Spenkelink. Motorvoertuigen Sandy Mc Cracken, Jeroen Vivie. De Breul Zeist Havo Martine Franken, Irene Sontrop en Floris Venhuizen. Montessorilyceum Zeist Vwo Jan Joost Aten Havo Amir Bercovitz, Jeroen Udo. Dagelijks kom ik op de Algemene Be graafplaats aan de Kampdwarsweg. Met genoegen zie ik dat de heer Gijtenbeek ook dit jaar weer het kerkhof de nodige sier heeft gegeven door middel van ei gen gekweekte planten en bloemen. Vooral de Bolbegohia's zijn erg mooi. Helaas zijn er mensen die menen dat zij deze bloemen mogen gebruiken om het graf van hun nabestaanden daarmee te sieren. Ik kan mij niet voorstellen dat zij niet weten dat deze bloemen niet daar voor bedoeld zijn. Om die reden moet de heer Gijtenbeek steeds gaten opvul len die een ander heeft veroorzaakt. Ik verzoek degenen die dat doen beleefd, maar dringend dat niet meer te doen. Op deze wijze ontsieren wij de rust plaats van allen die ons lief en dierbaar zijn geweest. Vervolgens kunnen velen niet lezen dat het verboden is om met honden op het kerkhof te komen. Het staat duidelijk bij de ingang op een bord dat zulks verboden is. Regelmatig heb ik uitwerpselen van deze honden van de paden en bij grafstenen verwijderd. Als men zelf daar geen oog voor heeft, doe het dan eens voor een ander. Blijf van de bloemen die daar zijn geplant af en hou de honden buiten het kerkhof. Al vast mijn dank. P. Troost "Muziek maken en beluisteren is een feest. Maar wat ik vanavond zag en hoorde was zelfs voor mij een be levenis. Als musicus maar ook als leek, kreeg men een arm vol muzi kale bloemen om er stil van te wor den. Dat is zo enorm gezond voor je hart en ziel, daar kan geen medicus tegen aan." Deze lovende 'woorden sprak de Utrechtse musicus G. Stengewis na af loop van het concert van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht op vrijdag 21 juni jl. In hun eigen "muziekschool" aan de Richelleweg hadden ze via de Vereni ging Vrijwillige Brandweer Soesterberg hun deuren open gezet voor een ieder die dit maar wilde zien en horen. Dat slechts ruim 200 mensen hieraan gehoor hebben gegeven is bijna niet te begrij pen. Muziek van een dermate hoge klasse ziet men bij hoge uitzondering. Ook Stengewis was verbaasd over de vele lege stoelen. "Hiervoor zou je uren in de rij moeten staan", was zijn reactie. Maar kennelijk is er toch iets meer, dan het meemaken van zoiets moois. Ook de onlangs gegeven orgelconcerten van Theo Hes, die door kenners zeer hoog werden gewaardeerd, werden door en kelen bezocht. De opmerkingen dat één en ander te wijten is aan te weinig pu bliciteit, snijdt geen hout. Indien men niet leest, kan men ook weinig weten. Een gegeven dat al eeuwen oud is. Concert De 240 mensen die wel konden lezen en in de eigen concertzaal van de Luchtmachtkapel die avond aanwezig waren, hebben genoten van 50 jaar mi litaire muziek in de Koninklijke Lucht macht. Het programma stond stil bij het heden en wierp een blik in de toekomst. Zo begon het met de Ouverture en nam de aanwezigen mee terug naar 1946. Daarna vdlgden de Arbeidsvitaminen die de Luchtmachtkapel de haar zo be kende "sound" gaf. Taptoe's en Swing marsen, destijds onder leiding van Harry van Diepenbeek, vulden de ruimte barstensvol emotionele muziek. Radio en tv in de jaren '70 kenden de kapel in programma's als "Voor de vuist weg" van Willem Duys en "Eén van de acht" van Mies Bouman, maar vooral in het programma van Herman Emmink "Te gast in...." Dirigenten van toen zo als Bep Warnas, Lex van Diepen en Henk Heins werkten reeds met licht shows die in de 90'er jaren verder uit groeiden. Ook deze avond kon men daarvan genieten. Jos Poinmer In 1994 werd majoor Jos Pommer be noemd tot dirigent van de Kapel. On der zijn leiding werd het absolute hoog tepunt van deze musicerende eenheid bereikt. De show "On the Air", gegeven in het kader van 50 jaar bevrijding, en in samenwerking met de theatergroep Jeans is daarvan het duidelijke bewijs. Na de pauze werd de blik op de toe komst gericht met composities in ver schillende stijlen in eigentijdse arrange menten. Onder andere een selectie uit "Miss Saigon" met medewerking van Anneke Beukmdn (bekend uit de tv-se- rie De Winkel) en Gertjan Heuvelmans maakte'een diepe indruk. Verder her kende men "Silence and I" van Alan Parsons Projekt, "Summertime" van George Gerswhin en een zeer bijzon dere versie van de "Wandelclub", van Toon Hermans. Wat in 1946 is begon nen als een fanfarekorps, is in 1996 een allround "Orkest van de Koninklijke Luchtmacht' geworden. Het is een groot voorrecht een orkest met zo'n naam en faam in het midden te hebben. Soester berg en omstreken heeft de kans en de mogelijkheden hiervan vele jaren met plezier naar te kunnen luisteren. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. Verkoop uitsluitend in Soester berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. Het Soester Muziekgezelschap (SMG) geeft komende zaterdaga vond 29 juni het jaarlijkse benefietconcert, waarvan de op brengst bedoeld is voor de Derde Wereldgroep Soest (DWG). Het concert wordt uitgevoerd in C-drie. Het geld dat het SMG bij elkaar hoopt te blazen - zo'n 2000 gulden - wordt ge bruikt voor het DWG-project in Tanarbaid (Bangladesh), waar een ge zondheidscentrum wordt ingericht voor mensen met suikerziekte. Er wordt ook een loterij gehouden. Het concert staat voor het laatst onder leiding van piek Hesselink, die afscheid neemt als dirigent. Op het gevarieerde programma staan o.a. bekende en min der bekende werken uit het (licht) klas sieke repertoire, maar ook pop-num mers en andere swingende stukken. Het wordt dus een leuke muzikale avond, waar heel wat te genieten valt. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is f 10,- voor volwassenen, f 5,- voor kinderen. Informatie en kaarten reserveren bij Nel v.d. Eijk (tel. 6022731), of Daniël Waagmeester (tel. 6024951). V Christelijk College Zeist De Vereniging Vrijwillige Brand weer Soesterberg zal zaterdag 29 juni aanwezig zijn op de Seizoen- markt op het Dorpsplein. Met vere nigingen uit Soest en Soesterberg geeft zij acte de présence met één van de voertuigen om taak en werk wijze in breder verband bekend te maken. Tevens geven ze brandweer lieden kleine demonstraties en ver strekken ze informatie op het ge bied van veiligheid en functioneren. Binnen het Brandweerkorps Soester berg zijn enkele vacatures die ze graag vervuld zien. Daarvoor komen in aan merking mannen én vrouwen die in Soesterberg wonen én werken of die al leen in Soesterberg werken. Ze dienen niet ouder te zijn dan 35 jaar er. moe ten gezond zijn "van lijf en leden", zo als men dat in vroegere tijden placht uit te drukken. Om dat duidelijk vast te stellen worden ze aan een medische keuring onderworpen, met daarna een brandweertest die speciaal gericht is op hoogtevrees, engtevrees en een soort vaardigheidstest. Is ook dat allemaal in orde dan volgt een gesprek met de brandweercom mandant en krijgt men een tijdelijk dienstverband van een jaar. Men kan dit vergelijken met een soort wederzijds proefjaar. Als dat eerste jaar voorbij is wordt verwacht dat men zich verder wil verdiepen in de professie van de brand weer - en dat is niet gering - gedurende een cursus van drie jaar van 28 les- avonden per jaar. Natuurlijk dient men op de wekelijkse dinsdagavond (is brandweëravond) in de brandweerkazerne aan de Koppen laan aanwezig te zijn, waar ook het no dige wordt bijgebracht om de hulpver lening in brede zin zo optimaal mogelijk uit te voeren. Men krijgt daarvoor terug het lidmaatschap van een prachtig brandweerkorps, dat heel wat in zijn mars heeft op gebied van kennis en kun nen, maar ook weet wat gezelligheid is en het organiseren van feestavonden. Er bestaat veel aandacht voor de thuisbasis, met andere woorden: ook zij worden duidelijk bij het brandweerwezen be trokken. Indien men interesse heeft dan is er a.s. zaterdag op het Dorpsplein alle gelegen heid voor om nog meer te weten te ko men. Aanmelding kan elke dinsdag avond in de brandweerkazerne aan de Koppenlaan. In de Dierenartsenpraktijk Soester berg is het zelfs op zondag een ko men en gaan van mensen met zieke of gewonde dieren, tussen een kat die het erg benauwd heeft en een hond met een gebroken poot, is er even ruimte voor een gesprek. De huiskamer geeft duidelijk aan dat op het adres Kampweg 50 liefheb bers van honden wonen. Over de onderdeur kijken twee prach tige bruine Duitse staande langhaar honden de kamer in om de voor hen vreemde bezoeker eens goed op te ne men. De heer en mevrouw Tonino, bei den dierenarts en per definitie kenners wisten deze twee enthousiastelingen snel tot kalmte te brengen. Kuna, want daar gaat het om, ligt even later rustig in zijn hok. Mevrouw Tonino: "Van jongs af aan ben ik opgegroeid met het fokken en trainen van honden, een sport die ons beiden enorm intrigeert. De Duitse staande langhaar heeft onze bijzondere aandacht vanwege een hoge mate van intelligen tie en ook het karakter van deze hond. In 1989 hadden we Godalinde van de Soester Bergen, die in Kopenhagen we reldkampioen werd. Zij bracht ruim vijf jaar geleden Kunibertha ter wereld en zij had alle eigenschappen in zich om ook wereldkampioen te worden." "Je begint dan zo'vroeg mogelijk met de training en die hebben we gevonden bij de Soester Kynologenclub Zoys, op het terrein van de Hondensport Centrum 't Haantje, vlakbij sportpark Birkhoven aan de Zandlaan in Soest. Wij hebben alle respect voor het vakmanschap en "Het was een bijzondere verrassing toen we bij de verbouw in de muur, enkele paarderingen aantroffen. Naspeuringen verstrekten zelfs een geschiedenis die van historisch be lang is voor The Oriental Swan". Aldus Cheung Mok, eigenaar van The Oriental Swan, die onlangs op dracht gaf om de westvleugel van zijn blinkend witte restaurant te ver bouwen. Ma een erker werd de zaal, bekend van bruiloften en partijen, nog groter. Ook de ruimte er direct achter werd in de verbouwing betrokken en veranderde van een donkere opslagruimte in een prachtige vergaderruimte en omgedoopt in "de Jachtkamer". Tijdens deze ver bouwing constateerde men aan de ste nen en bouwstijl dat een gedeelte nog ouder was dan men aanvankelijk dacht. Tijdens de verbouwing van de opslag ruimte werd een houten wand verwij derd. Daarachter ontdekte men drie rin gen van handgesmeed staal, die nog goed in.de muur vastzaten. Het vermoe den dat The Oriental Swan in vroeger jaren een halteplaats voor postkoetsen en ruiters is geweest, werd hiermee be vestigd. Zelfs werd geconstateerd dat vaag het jaar 1850 of 1860 in een steen stond gegrift en dus moet dat gedeelte van The Oriental Swan om en nabij 150 jaar oud zijn. En zoals dat vaak gaat kon men zich juist toen bij toeval de bejaarde Soesterberger Bouvier herinneren, die vroeger vele jaren op het Jachthuis woonde, het huidige bungalowpark aan de Amersfoortsestraat 126. Destijds stond daar het Koninklijke Jachthuis, eigendom van Koningin Emma en Koning Willem III. Om streeks de jaren 1890 bezochten Konin gin Emma, haar gemaal Koning Willem III en hun opperstalmeester te paard hun Jachthuis. Onderweg werd in "De Ontspanning te Soesterberg", wat nu The Oriental Swan is, een korte rust pauze gehouden. De paarden van de beide vorsten werden aan de eerste twee ringen van de paardenstal vastgemaakt en die van de opperstalmeester aan de derde. Sinds die tijd werd het Jachthuis ook regelmatig bezocht door leden van De koninklijke paardenring. adellijke families. Later werd het meer gebruikt als een paardenverversings- plaats en bekend is dat het een vast adres was voor de paardentram die toen door Soesterberg reed. Prompt kregen de ontdekte ringen de namen Koningin Emma, Koning Willem III en Opperstalmeester; ze zijn in vitrines te bezichtigen als een bijzon dere gedenkteken in de Jachtkamer van The Oriental Swan. Jachtkamer Dinsdag 25 juni was de grote dag dat The Oriental Swan deze nieuwe ruimte, "de Jachtkamer", in gebruik kon nemen. Vooral door de drie bijzondere paarden ringen heeft deze naam meer inhoud gekregen. Nauw hieraan verbonden was de spectaculaire opening. Men kon het geblaf horen van een meute van 40 hon den van de Jachtvereniging Soestdijk onder leiding van Master Aart van 't Net. Hoog te paard, gekleed in jacht- tenue bestaande uit rode jas met 5 kno pen, witte broek en hoge hoed en ge volgd door zijn huntsman en leden, reed hij fier door de Rademakerstraat en gaf hij Miranda en Cheung Mok het sein dat zij hun 200 gasten konden uitnodi gen voor de officiële opening, verricht door de burgemeester van Soest, Hans de Widt. Door het onthullen van een fraaie messing plaquette, vervaardigd door Van Santen Belettering, werd deze bij zondere kamer aan The Oriental Swan toegevoegd. Dat 't Zwaantje en daarna The Oriental Swan een rijke geschiede nis achter de rug hebben werd ook dui delijk vertolkt door de uit de ruitersport zeer bekende ritmeester Jan Went. Tot de gasten behoorden onder anderen Conny Vink, Benny Nijman en kolonel Jan Ansink. The Oriental Swan is culinair enig in zijn soort en dat kon men zien en proe ven in de bijzondere gerechten, geser veerd door getalenteerde koks die spe ciaal voor deze gelegenheid even uit Hongkong waren overgekomen. The Oriental Swan, vanaf heden terecht "de koninklijke parel van Soesterberg". Bundessieger in Duitsland, na vier keer eerste werd ze ook Nederlands kam- - pioen, deze titel behaalde ze ook in t Duitsland en in Luxemburg. In 1993 en 1994 werd ze Bundessieger en in 1993 Europasieger, terwijl ze in 1995 Winster in Amsterdam werd. Ze behaalde het A, B en C diploma van de Kynologen- - club Zoys in Soest en het vrij zware G en G diploma (cynophilia). En om het i compleet te maken slaagde ze ook voor het B en C diploma van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging. Met deze staat van dienst trokken de dierenartsen Tonino-van Schieveen onlangs naar Hongarije om in Budapest deel te ne- - men aan de wereldkampioenschappen. Kuna stapte daar als één van de twaalf- - duizend honden rond en werd met vlag en wimpel "Wereldkampioen 1996". In- tussen heeft Kuna een dochter, Liebertha en een zoon Lambricius. Vooral Liebertha volgt de sporen van'j haar moeder en werd in Hongarije vice- wereldkampioen. Zondag 16 juni be zochten ze de tentoonstelling in 's Hertogenbosch en namen daar zo en l passant de kampioensprijs mee. Voor kenners is Kuna een Duitse staande langhaar, een middelgrote jachthond. Haar kleur is effen chocoladebruin en ze heeft wit met bruine poten, ook wel bruin schimmel genoemd. De gemid delde schofthoogte is 60 centimeter. Tonino:" Deze jachthond is ook uiter- - mate geschikt als huishond, mits de ei genaar de hond de eerste paar jaren goed opvoedt en zorgt voor voldoende training. De hond kent een duidelijke verhaarperiode van ongeveer drie we- - ken, de overige tijd zal men daar weinig, of geen last van hebben. Dit ras is bij- 4 zonder intelligent en daarom moet je echt wel iets met hem doen, anders doe je hem tekort. Daarom bevelen wij de - Kynologenclub Zoys in Soest aan om de hond daar alles te geven wat in zijn ver mogen ligt. Vooral het behalen van het diploma G en G is een bewijs, dat de hond tot veel in staat is om een goed karakter heeft, zeker het gedrag ten op- - zichte van andere honden." Als Kuna op de foto gaat heeft ze weinig aandacht voor de grote beker naast haar. Ze blijft geconcentreerd naar haar baas kijken zonder enige emotie door middel van geblaf te laten blijken. Het volgend jaar at het echtpaar Tonino met Liebertha van de Soester Bergen helemaal naanl Zuid Amerika, om daar moge'ijk op-1 nieuw een wereldkampioen weg te hayn len. Familie, vrienden en nimmer een tevergee handigheid, die variee behang plakken tot h een complete centr Maar dat kun je niet s en daarom kwam de der van De Drie E Maanen als geroepen voor hem een mooie ook op zijn lijf geschn heid in veel dingen V zijn recht en dat hebt van de 87 woningen "Schoon en rein moet was kennelijk het eei want met en zondei werd veel gereinigd. alles fris is", is een ve tie. Elke werkdag va negen tot half twaalf de beheerder geop Maanen is het meer plaats. Op de tafel lig Di Lassostraat 65", Bridge Op maandag 23 s< 16.00 uur, start ir beginnerscursus brid M. Zwiers. Aantal Ie: Cursusprijs: f 155,- tot Finish I f 15,- via Leeskring Ned< boeken Het met anderen di: inhoud van een rom; teresse in de Nederli is tevens een aanspo kritisch lezen. Wilt u de cursus het boek van Connie Palmen 1 overleg worden de ar zen. Aanvang: maar 20.35-22.05 uur. I Hulsbergen. Aantal uur. Cursusprijs: f bovenstaande cursi Dorpsplein 17. Inlichtingen en insch universiteit Soest. Lassostraat 65, tel. 13.00-16.00 uur; dir donderdag 10.00-13 Meer berichte Soesterberg o Op vrijdag 28 juni is er "schrijven voor gevangenen" in het Dorpshuis, tussen 14.00 en 16.00 uur. Deze keer gaan de brieven naar Marokko, de Domini caanse Republiek en Myanmar. Een ie der die hieraan mee wil doen is van harte welkom. In juli en augustus zijn er vanwege de vakantie geen schrijf- middagen. Voor meer informatie: Riet Sukking, tel. 352109. Naar aanleiding van het artikel "Parkeerverbod vrachtauto's in eerste deel van Mercury" in de Soesterbergse Courant van woensdag 19 juni wil ik graag reageren op de onjuistheid van het artikel. De gemeente Soest heeft het bord "Soesterberg" niet verplaatst naar het begin van de Mercury. Dat hebben de bewoners zelf gedaan. De gemeente Soest is met de gemeente Zeist in onderhandeling om een oplos sing te vinden voor het parkeer probleem met vrachtwagens aan het begin van de Mercury. Dit deel van de straat behoort namelijk niet tot de ge meente Soest, maar tot de gemeente Zeist. Het bord is dan ook inmiddels terug geplaatst. B.J. van Os, gemeentevoorlichting Kennelijk houdt de natuur rekening met de aanleg van de nieuwe riolering en blijven daarom de stortregens uit. Zowel de Postweg als de Koppenlaan is behoor lijk onder handen genomen. Voor de be woners is de tijd van natte voeten bij plensbuien straks hopelijk voorbij. t laugviijniibubii uii. ïiiwii uuui heeft. We bevelen een ieder aan zijn of haar hond daar een training te geven en op grond van de financiële kosten is dat voor iedereen haalbaar. Wil men daar meer van weten dan kan men de heer Ten Hoeve bellen op nummer: 033 - 4619023." Dat Kuna daar iets geleerd heeft bewijst haar staat van dienst. Ze is Jeugd- Sinds 23 april j.l. h< van de Stichting W stencentruni Bejaan dhr. Cees van Maai heerder van De Dri steld. Ruim zes jaar hij als adjudant c Luchtmacht en vor een vulling in hetd< werk. Op zaterdag 29 jui plein bol van vereni Soest en Soesterb" seizoenmarkt. De groot aantal veren informatie in woon hen is de Vrijwillige berg, een groep stil schermen in vele j Op deze seizoenn voor wie en hoe di worden. Bestuursle nen daarover veel dat bezoekers zich hulp ten behoeve v Op de seizoenma juni op het Dorps kennis maken i Soesterbergs Belai een stand. Onder andere woi nieuwe najaarspr cursussen enz. Oi vakantie-activiteit reeds bij de VSB-s "fietsverrassingstoi Bestuursleden zijr matie over alle zak den van de VSB k een beperkt aant: Soesterberg voorh de regel verstrekt Soesterberg vestig Los van de VSB, n kan men zich opg de Soester(bergst gulden ontvangt deze krant in de fc Tijdens de seizot verschillende inst< gen zich aan het p ste keer dat dezt Soesterberg wordt vond ze in Soest f Dit jaar wordt het Utrechtse project Kerken Kijken voor de veertiende maal georganiseerd. Kerken Kijken is een cultuur-historisch project dat het publiek in de gelegenheid stelt zeven historische kerken in de binnenstad van Utrecht te bezichtigen. Dit jaar wordt in het project speciaal aandacht gegeven aan visueel gehandi capten. Voor elke kerk is een alterna tieve rondleiding samengesteld, waarbij men de mogelijkheid heeft voorwerpen en onderdelen aan te raken. Ook zijn er in verschillende kerken "hands-on" ses sies gepland waarbij voorwerpen, die normaal achter glas staan opgesteld, te voelen zijn. Tijdens de zomer (vanaf 2 juli t/m 14 september) zijn de Utrechtse binnen- stadskerken geopend voor publiek. De kerken zijn te bezichtigen van dinsdag t m vrijdag van 11.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. De Janskerk, de Jacobikerk, de Pieterskerk, de Lutherse kerk, de Augustinuskerk, de Willibrorduskerk en de Gertrudis- kerk en -kapel zijn gratis toegankelijk. De Domkerk, de Nicolaikerk, de Catharinakerk en de Doopsgezinde kerk zijn ook opgenomen in de folder van Kerken Kijken, maar zij hanteren an dere openingstijden en/of toegangs- voorwaarden. Het is mogelijk om van de ene naar de andere kerk begeleid te worden met een gids van "'t Gilde" wanneer men min stens drie dagen van te voren een af- spraak maakt (tel. 030-234 32 52). In de ruimte waar voorheen Papierrecycling Van Es BV was ge huisvest op het adres Sterrenberg weg 30, wordt binnenkort Toresa Midden Nederland BV geopend. Het is een houtvervezelingsbedrijf en eigendom van de fa. Tammer. Tot voor kort was dit van oorsprong Zwitserse bedrijf in Zeewolde gevestigd, maar het staat nu dichter bij huis. Men is momenteel druk doende om de bedrijfsruimte annex kantoorruimte in te richten, met de bedoeling het op 22 Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: (035)6019190 Het bedrijf aan de Sterrenbergweg. juli in gebruik te nemen. Daarna moe ten de machines nog worden geplaatst en kan in september met de produktie worden gestart. Houtvervezeling wordt voor diverse doeleinden toegepast, bijvoorbeeld .in tuinen en paden maar ook als dekking in stallen. Het betekent voor Soester berg niet alleen uitbreiding van de plaat selijke industrie, maar ook van de werk gelegenheid.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14