1 tampioen Cees van Maanen, de nieuwe beheerder van De Drie Eiken HOERA VAKANTIE De koks van Kontakt der Kontinenten li I 60311 19* Boekverkoop bij bibliotheek op Seizoenmarkt Soesterberg De historie van de bakker kent geen geheimen 6?5 2 O?5 20?5 T.24?5 PAGINA 14 JWILL1GERSHULP NODIG? :htse kerken kijken >ren en handen 'n' WOENSDAG 26 JUNI 1996 Bewoners vol lof over 'nieuwe bezem' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen in Soesterberg Ook vrijwilligers van Hulpdienst op seizoenmarkt VSB met stand op seizoenmarkt op zaterdag 29 juni Lidmaatschap drie maanden gratis E N VROLIJK Gratis entreebewijzen bij bakkerij Tammer Prijswinnaars van ballonnenwedstrijd Kerkdiensten Medische dienst IBurgerlijk^ [Hulpverlening j Bezorgers/sters gevraagd v. Barneveld 035-6021841 Dieven gaan er in huurauto vandoor Rob Brouwer 'De Drie Eiken' Oprichting van een jeu de boulesclub Automobielbedrijf F.A. TAMMER Faxen in de bieb Agenda .V; ..V.-L KtitiifS en van Luxemburg, Jeugd sieger in Duitsland, na vier keer verd ze ook Nederlands kam- deze titel behaalde ze ook in id en in Luxemburg. In 1993 en ïrd ze Bundessieger en in 1993 .ieger, terwijl ze in 1995 Winster terdam werd. Ze behaalde het C diploma van de Kynologen- ys in Soest en het vrij zware G ploma (cynophilia). Én om het ;t te maken slaagde ze ook voor t C diploma van de Koninklijke ndse Jagersvereniging. Met deze dienst trokken de dierenartsen •van Schieveen onlangs naar ije om in Budapest deel te ne- de wereldkampioenschappen, apte daar als één van de twaalf honden rond en werd met vlag iel "Wereldkampioen 1996". In- heeft Kuna een dochter, ia en een zoon Lambricius. Liebertha volgt de sporen van eder en werd in Hongarije vice- ampioen. Zondag 16 juni be- ze de tentoonstelling in 's nbosch en namen daar zo en de kampioensprijs mee. Voor is Kuna een Duitse staande r, een middelgrote jachthond, ur is effen chocoladebruin en ze t met bruine poten, ook wel himmel genoemd. De gemid- hofthoogte is 60 centimeter. Deze jachthond is ook uiter- schikt als huishond, mits de ei- de hond de eerste paar jaren voedt en zorgt voor voldoende De hond kent een duidelijke seriode van ongeveer drie we- overige tijd zal men daar weinig, last van hebben. Dit ras is bij- intelligent en daarom moet je iets met hem doen, anders doe tekort. Daarom bevelen wij de enclub Zoys in Soest aan om de ar alles te geven wat in zijn ver- igt. Vooral het behalen van het G en G is een bewijs, dat de t veel in staat is om een heeft, zeker het gedrag ten op- n andere honden." Als Kuna op gaat heeft ze weinig aandacht grote beker naast haar. Ze blijft ntreerd naar haar baas kijken ;nige emotie door middel van laten blijken. Het volgend jaar echtpaar Tonino met Liebertha Soester Bergen helemaal naar nerika, om daar mogelijk op- sn wereldkampioen weg te ha- wordt het Utrechtse projecj lijken voor de veertiende maa! seerd. Kerken Kijken is een istorisch project dat het publiek :genheid stelt zeven historische i de binnenstad van Utrecht te en. wordt in het project speciaal gegeven aan visueel gehandi- /oor elke kerk is een alterna- Jleiding samengesteld, waarbij logelijkheid heeft voorwerpen delen aan te raken. Ook zijn er illende kerken "hands-on" ses- and waarbij voorwerpen, die achter glas staan opgesteld, te Ie zomer (vanaf 2 juli t/m 14 sr) zijn de Utrechtse binnen- en geopend voor publiek. De n te bezichtigen van dinsdag t/ van 11.00 tot 16.30 uur en op van 12.00 tot 16.00 uur. De de Jacobikerk, de Pieterskerk, rse kerk, de Augustinuskerk, •rorduskerk en de Gertrudis- kapel zijn gratis toegankelijk, ikerk, de Nicolaikerk, de ikerk en de Doopsgezinde kerk opgenomen in de folder var Cijken, maar zij hanteren an- ningstijden en/of toegangs den. >gelijk om van de ene naar de rk begeleid te worden met een "'t Gilde" wanneer men min- dagen van te voren een af" aakt (tel. 030-234 32 52). Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Sinds 23 april j.l. heeft het bestuur van de Stichting Woon- en Dien stencentrum Bejaarden Soesterberg dhr. Cees van Maanen (61) als be heerder van De Drie Eiken aange steld. Ruim zes jaar geleden verliet hij als adjudant de Koninklijke Luchtmacht en vond sinds die tijd een vulling in het doen van klusjes- werk. Familie, vrienden en kennissen deden nimmer een tevergeefs beroep op zijn handigheid, die varieerde van een stukje behang plakken tot het installeren van een complete centrale verwarming. Maar dat kun je niet altijd blijven doen en daarom kwam de vacature "beheer der van De Drie Eiken" voor Van Maanen als geroepen. Niet alleen is dit voor hem een mooie dagvulling, het is ook op zijn lijf geschreven. Zijn handig heid in veel dingen komt juist hier tot zijn recht en dat hebben vele bewoners van de 87 woningen ondervonden. "Schoon en rein moet het allemaal zijn" was kennelijk het eerste wat hij dacht, want met en zonder hoge drukspuit werd veel gereinigd. "Je kunt ruiken dat alles fris is", is een veel gehoorde reac tie. Elke werkdag van 's morgens half negen tot half twaalf is het bureau van de beheerder geopend. Voor Van Maanen is het meer een kleine werk plaats. Op de tafel ligt het hart van een kapotte deurdranger. "Kijk, dit moet heen en weer kunnen, maar het is vast gelopen omdat er geen olie meer in zit. Dat palletje drukt hem weer omhoog en zo kan de olie via dat gaatje weer terug vloeien. En dat maken we weer gang baar". Het is voor Van Maanen geen enkel probleem en men moet van goede huize komen om hem technisch in verlegen heid te brengen. "Dat heb ik in mijn diensttijd geleerd. Eerst bij de onderzee dienst van de Koninklijke Marine en la ter bij de Koninklijke Luchtmacht lag mijn werk op het technische vlak, dus dan krijg je wel wat mee". Op de vraag of ze hun nieuwe beheer der al kennen reageren enkele bewoners heel positief. "Komt u maar eens mee naar de lift. Ziet u dat bankje? Kijk, dat is voor ons ouderen een uitkomst. Niet meer dat smalle klapstoeltje, maar een bank met het zicht recht op de deur. Nee, voor mij mag Van Maanën blijven. Niets anders dan lof, meneer". Cees van Maanen glimlacht als hij deze reacties hoort en achter zijn brillen glazen beginnen zijn ogen te glinsteren. Het lijstje van opdrachten, verzoeken, aanvragen om even langs te komen staat vol. Er is werk genoeg en dat is precies wat hij wil. Cees van Maanen, de nieuwe beheerder van De Drie Eiken, de juiste man op de juiste plaats. Cees van Maanen. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Bridge Op maandag 23 september, 14.00- 16.00 uur, start in Soesterberg de beginnerscursus bridge. Docent: mevr. M. Zwiers. Aantal lessen: 12 van 2 uur. Cursusprijs: f 155,- boek Van Start tot Finish I f 15,- via docent). Leeskring Nederlandse boeken Het met anderen discussiëren over de inhoud van een roman verruimt uw in teresse in de Nederlandse literatuur en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Wilt u voor aanvang van de cursus het boek "De Vriendschap" van Connie Palmen lezen? In onderling overleg worden de andere boeken geko zen. Aanvang: maandag 7 oktober van 20.35-22.05 uur. Docent: mevr. G. Hulsbergen. Aantal lessen: 4 van IV2 uur. Cursusprijs: f 55,-. Cursusadres bovenstaande cursussen: Dorpsplein, Dorpsplein 17. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Meer berichten over Soesterberg op pagina 14 Op zaterdag 29 juni staat het Dorps plein bol van verenigingsactiviteiten uit Soest en Soesterberg in de jaarlijkse seizoenmarkt. De vrijwilligers van een groot aantal verenigingen geven daar informatie in woord en beeld. Eén van hen is de Vrijwillige Hulpdienst Soester berg, een groep stille werkers achter de schermen in vele jaren zorgverlening. Op deze seizoenmarkt laten zij zien, voor wie en hoe die zorg gegeven kan worden. Bestuursleden in de stand kun nen daarover veel vertellen; mogelijk dat bezoekers zich willen aansluiten in hulp ten behoeve van die andere. Op de seizoenmarkt van zaterdag 29 juni op het Dorpsplein kan men nader kennis maken met de Vereniging Soesterbergs Belang. Zij staat daar met een stand. Onder andere wordt gepresenteerd het nieuwe najaarsprogramma 1996 met cursussen enz. Om in te haken op de vakantie-activiteiten, kan men zich nu reeds bij de VSB-stand opgeven voor de "fietsverrassingstocht" van zondag 7 juli. Bestuursleden zijn aanwezig om infor matie over alle zaken te geven. Lid wor den van de VSB kan ook. Voorts is nog een beperkt aantal Informatieboekjes Soesterberg voorhanden die de VSB in de regel verstrekt aan hen die zich in Soesterberg vestigen. Los van de VSB, maar wel in hun stand, kan men zich opgeven als abonnee van de Soester(bergse) Courant. Voor 30 gulden ontvangt men elke woensdag deze krant in de bus. Tijdens de seizoenmarkt presenteren verschillende instellingen en verenigin gen zich aan het publiek. Het is de eer ste keer dat deze informatiemarkt in Soesterberg wordt gehouden. Voorheen vond ze in Soest plaats. Op zaterdag 29 juni wordt de jaar lijkse Seizoenmarkt gehouden op het Dorpsplein in Soesterberg. De bibliotheek aan het Dorpsplein is ter gelegenheid van deze dag geo pend en heeft de volgende akties voor het publiek: Open van 10.30 tot 14.00 uur; Boekverkoop op het trottoir voor de bibliotheek; Boeken voor volwassenen kosten twee gulden, kinderboeken één gulden, cd's vijf gulden en jaargangen tijdschrif ten drie gulden; Nieuwe leden krijgen drie maanden gratis abonnement; Schminken voor kinderen; Prijsvraag voor kindëren van 7 tot 12 jaar; Muziek door Semmy Prinsen, saxo foon/en Hugo van Os, elektrische piano; Kunstuitleenkraam. Nederlands bakkerijmuseum 'Het Warme Land' Hattem rijs f 5,50 Bij een besteding van f 10,- of meer ontvangt iedere klant bij-de BAK* KERN bakker een gratis entreebewijs voor een bezoek aan het Bakkerijmuseum te Hattem BAK* KERN BAKKER BAKKERIJ A. TAMMER Montgomeryweg 3 - Soesterberg In het karakteristieke plaatsje Hattem, onder de rook van Zwolle, is het Nederlands Bakkerijmuseum "Het Warme Land" gehuisvest. In dit museum zijn veel cultuur-histo rische voorwerpen bewaard geble ven die het verleden van de am bachtelijke bakker prachtig in beeld brengen. Na een bezoek aan dit museum kent de historie van de bakker voor u geen ge heimen meer. De oprichter, Gerrit Willem Barendsen, kocht in 1976 een laat middeleeuwse stadsboerderij en stalde daar zijn privé-verzameling bakkersgereedschappen uit. De collec tie groeide gestaag. Het museum heeft een prachtige ambiance voor de expo sitie van bakgerei uit grootmoederstijd. Naast de oude gereedschappen zijn ook de leefomstandigheden van de bakker en zijn gezin gereconstrueerd. Zo is er de keuken uit de 18e eeuw, de woonka mer met de originele bedsteden, en is er de winkel uit de 19e eeuw. Ook de meelmaalderij ontbreekt niet. Vanaf 27 juni t/m 30 december is het museum "in de ban van de krakeling". Deze grootschalige expositie gaat ge paard met tal van evenementen in en om het museum. Eén van de hoofdge bouwen wordt volledig in het teken ge zet van de krakeling. De ambachtelijke bakkers van nu zijn trots op "hun" ver leden en nodigen hun klanten uit om kennis te nemen van de historie van het ambachtelijk bakken. In samenwerking met het Ned. Bakkerijmuseum "Het Warme Land" nodigt Bak*kern bakker Tammer u uit een bezoek te brengen aan dit unieke museum. In de winkel aan de Veldm. Montgomeryweg 3 ontvangt men alle gewenste informatie over een gratis entreebewijs. Daarnaast heeft bakker Tammer nog een handig foldertje klaar liggen met nuttige tips voor de picknick mand. Het Oranje Comité Soesterberg hield op 5 mei een ballonnenwedstrijd, waarvan vele kaartjes werden teruggezonden. Onderstaande kinderen vielen in de prijzen: Tom Bekker, Moud Brouwer, Kevin van Dijk, Gijs Hordijk, Levi Langerak, Keven Leeuwenkamp, Anita Ravenhorst, Robby de Schepper, Frank en Ruud Stechwey, Nienke Tammer, Iris Timmerman en Joris Voornhout. De prijzen worden op dinsdag 2 juli om 19.00 uur in de hal van het Dorpshuis uitgereikt. Wie dan op vakantie is, kan zijn prijs afhalen bij Emmy Viersen, Generaal Winkelmanstraat 62. Zondag 30 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 09.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. C.M. Graafstal,,Ermelo; H.A. Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A, STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 27 mei: Thijs, zoon van R. en I. Martens, Kampweg 90; GEHUWD 22 juni: Ron van Fraeijenhove en Ankie van Tulder, Veldm. Montgomeryweg 40. OVERLEDEN 24 juni: Geertje Fennema-Timmerman (86), de Heybergh. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grolf vuil Tel. 035-6093666. voor vakantieperiode Dagblad "De Telegraaf" en reclameverspreiding. Informatie of aanmelden: Op de Kerklaan is zaterdagmiddag een huurauto gestolen. Daarvan is aangifte gedaan Gloor een vrouw uit Soesterberg. De wagen, waarin onder meer een golf- set lag, werd tussen kwart voor vier en half vijf ontvreemd. WIJNHANDEL SLIJTERIJ PIERRE AUGRIS Heerlijke tafelwijnen uit de Bourgogne, rood of wit 6 halen 5 betalen GOBLET JONGE JENEVER HENKES VIEUX AMARETTO Dl SARONNO GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 0346 - 35 34 39 "Wat ons bindt aan het Kontakt der Kontinenten is de flexibiliteit, de ruimte die je krijgt om je werk te doen, de leuke sfeer binnen het cen trum en het ontbreken van een dwingende hiërarchie". Aldus Erik Alsem, Gerard Bruil, Peter van Til burg en Bart Zwiers, de vier koks van het Kontakt der Kontinenten (KdK). Het is een uitspraak waarop je als be drijf jaloers zou zijn. In hun smetteloos witte tuniek en blauw geruite broek, maken ze even gebruik van een korte rustperiode. Over en weer worden nog snel gegevens uitgewisseld betreffende een diner waarvan een heerlijke geur het koksverblijf vult. Ja, hoe is dat allemaal begonnen binnen het KdK. Ze kijken Gerard Bruil aan. "Jij was hier al voor dat het KdK bestond", grapt één van hen. Als we met de koks in het verleden dui ken roepen ze de hulp in van Henny Te Wierik, één van de drie keuken assistenten, en samen gaan we terug naar het jaar 1961. Het KdK werd toen van het Missiehuis St. Jan gewijzigd in het "Centrum Kontakt der Kont inenten", opgericht door de paters Jan Zimmens en Ben Sanders. Het was een tijd dat het merendeels werd bezocht door jonge mensen van de middelbare school. "Weet je nog de namen van de paters docenten van toen, Henny?' Hij aarzelt geen moment en alsof hij een bekend rijtje jaartallen opzegt klinken de namen van Gerard Cleassens, Gerard Huiskamp, Michel van Leeuwen en vergeet niet onze Wil Bus. Gerard en Henny kijken elkaar glimla chend aan. "Dat was de tijd dat we al lemaal interne gasten hadden en ook wij als personeel waren hier toen intern. He{ was in het begin improviseren en elke dag de gewone Hollandse kost. Ja, gezellig was het in die tijd, dat wil niet zeggen dat het nu niet is", haast Henny zich. In 1979 kreeg kok Gerard assistentie van Erik Alsem, want er was een vrij sterke toename van het aantal gasten. Het was tevens de tijd dat de bekende Hollandse pot op geregelde tijden met nasi werd afgewisseld. Het KdK sloeg zijn vleugels uit en zo kwamen buiten landse studenten het vormingscentrum bezoeken; met hen veranderde heel langzaam maar zeker het vaste patroon van eten. Uitbreiding Ruim 20 jaar geleden werd het huidige KdK opgericht met een eigen bestuur en leiding. Met sprongen vloog het aan tal bezoekers omhoog en er kwamen gasten uit vooral Afrikaanse en Aziatische landen. Dat betekende nog meer stoom op de ketel in de keuken van het KdK. In 1987 werd het duo koks versterkt met de Soesterbergse Peter van Tilburg en op 1 januari 1996 werd het kwartet compleet met Bart -Zwiers. Elke dag, zeven dagen per week, staan de vier koks, geassisteerd door hun keu kenhulpen Henny Te Wierik, Rikkerdt Doom en Johan Oosterbroek, garant voor de vele maaltijden, 's Morgens om 7 uur begint de eerste het ontbijt klaar te maken. Om 9 uur volgt de tweede kok, terwijl de beide anderen om 11 uur present zijn. Elke dag draaien ze in on derling overleg hun dienstroosters en bijna elke dag is er ook overleg om de vele aanvragen zo goed mogelijk op te vangen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Het Dienstencentrum van De Drie Ei ken beschikt over twee jeu de boulesbanen. Zo nu en dan wordt wel eens een spelletje gespeeld, maar omdat er geen direct clubverband is, blijft het daarbij. Het is bekend dat velen deze tak van sport graag spelen of het gaarne zien spelen. Om dit verder in wat meer professionele banen te leiden, zoekt men vrijwilligers die dit in samenwerking met de leiding van het dienstencentrum willen doen. Geïnteresseerden kunnen zich dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur aanmelden bij Tosca van Bussel aanmelden, tel. 351402. Kok in het KdK Wat betekent het nu, om als kok in het KdK te werken? Het is of ze er even recht voor gaan zitten, want dit is ken nelijk de ham-vraag. "Het leukste hier is de flexibiliteit, de verscheidenheid in het maken van de gerechten, de goede sfeer hier in de keuken maar ook iri het hele KdK gebouw. Als kok krijg je hier de mogelijkheden je helemaal te ontwikke len en uit te leven. Er is hier geen dwin gende hiërarchie, je zult nooit merken dat Peter van Tilburg chef-kok is", rea geert Alsem. Het is even stil als hij deze woorden heeft uitgesproken, maar dan klinkt het volmondig: "We hadden het niet beter kunnen zeggen", en een bul derend gelach vult de keukenruimte. Maar als het gesprek op het bereiden van de maaltijden komt is iedereen weer bij de les. "Gemiddeld is het altijd druk vanwege enerzijds eenJnog steeds toenemend aantal bezoekers, maar ook omdat we als keuken van het KdK willen associë ren men mensen uit alle "kontinenten". We moeten ons op hun verlangens in spelen en dat kost ons echt best wel veel werk. Je moet al die gerechten ook le ren bereiden en zo hebben wij ieder onze specialiteiten. Het komt regelma tig voor dat we verschillende dinérs op verschillende tijden moeten serveren. Dat is vrij arbeidsintensief. Alle maal tijden krijgen de volledige aandacht, ook het aantal vegetarische. Van een bij zonder diner maken we voorstudie, wat we ook weer onderling bespreken. Een ieder heeft daarin zijn kennis en erva ring en zo wordt het een diner van hoge kwaliteit. Het mooie van het KdK is dat wij als koks al onze kwaliteiten in het product kunnen brengen. We krijgen alle grondstoffen die we daarvoor nodig hebben en dat is meer dan het halve werk", Soorten diners "Onlangs kregen we opdracht om voor 120 gasten een multicultureel buffet klaar te maken. Het bestond uit 21 ge rechten met 7 verschillende nagerech ten. In hoofdzaak bestond het uit Griekse, Syrische, Noord-Afrikaanse, V.l.n.r. Erik Alsem, Gerard Bruil, Peter van Tilburg en Bart Zwiers. Mexicaanse, Indiase, Turkse en Surinaamse gerechten. Daar hadden we met ons vieren de handen vol aan. We begonnen met het op schrift stellen van alle te bereiden maaltijden met de beno digde grondstoffen en een schema van bestellingen. Een ieder begon toen aan zijn eigen voorbereidingen, wat zeker enkele dagen tijd kostte. Op de dag zelf waren we van 's morgens 7 tot 's avonds 10 uur bezig. Alleen voor ons als koks was dat een inzet van meer dan 130 manuren, niet meegerekend de bedie ning en het daarna reinigen van het vaatwerk. Want wat zijn wij als wij deze mensen niet naast ons hadden staan? Vooral het schoonmaken door onze niet direct zo jonge drie keukenassistenten is bewonderingswaardig. Het loon van dit alles zijn de complimenten van onze gasten. Als een mevrouw uit Syrië vol lof is voor een maaltijd die zij in haar land gewend is, dan wil dat wel wat zeg gen". Perspectief De keuken van het KdK bestaat uit drie aaneengesloten vrij grote ruimtes in de kelder van het gebouw. Ondanks een hoge graad van netheid is het geheel sterk verouderd. Het personeel legt da gelijks heel wat onnodige meters af om van het ene naar het andere punt te ren nen. Vervolgens een veel te kleine lift die het voedsel in moderne cabines naar de eetzalen vervoerd. Ook de eetzalen zijn te klein geworden en liggen veel te ver uit elkaar. Maar daar komt eind van dit jaar verandering in. Reikhalzend kij ken de koks naar de maanden novem ber/december waarin ze verhuizen naar een hypermoderne keuken die van alle gemakken is voorzien. Tot die tijd doen ze het maar, die koks van het KdK. Een kenner zei onlangs: "De maaltijden in het KdK zijn niet alleen van grote klasse, het is ook een lust voor het oog. Dan zie je dat daar een stuk kennis en liefde voor het vak achter staat". Daarom een ode aan de "Koks van het KdK" met hun drie assistenten. Opel Vectra 1.8 i GL automaat sunroof, trekhaak, als nieuw '90 11.750,- VW Passat CL 1.8 i, LPG stuurbekr.. mint-groen '92 16.500,- Audi 100 Quatro, elekir. rameri, stuurbekr., sp. velgen'87 9.950,- Peugeot 205 XL sunroof, trekhaak, mooie auto '88 6.750,- Chevrolet Corsica, LPG 4 deurs'94 18.950,- Opel Kadett 1.4 i, LPG 3 drs., 5-bak, trekhaak'91 10.750,- Opel Kadett 1600i, LPG 3 drs., rood'89 8.450,- Opel Kadett 1700 diesel 3 drs., zwart '90 8.950,- Nissan Sunny 1.4 LX 4 drs., als nieuw'90 9.500,- BMW 320 6 sp.velgen. blauw met., weinig km'89 11.500,- Ford Escort 1.4 CL 4 drs., trekhaak, mooie auto '88 5.750,- VW Golf 1.3 zilv.met. onderh.boekje aanwezig'87 5.950,- VW Golf 1600 zilv.met. heel mooi, nieuw model'83 2.950,- Opel Kadett 1.3 4 drs., als nieuw'88 5.950,- Mercedes 190 E centr. vergrendeling'87 12.250,- Renault 21 GTS 4 drs., blauw met'90 8.950,- Peugeot 405 SRi centr.vergr. elektr.ramen, ANWB-keuring Nationale Auto Pas'90 9.750,- Mitsubishi Galant GL zilv.met'91 11.950,- Volvo 240 GL 1 eigenaat, ztlv. met'89 11.500,- UW VOORDEEL! APK-Keuringsstation "Gratis herkeuring Schade-reparatie 'Las- en spuitwerk Klaar terwijl u wacht Perfecte service! Postweg 58 (ind.-terrein) - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 33 81 Open: 8.00-18.00 u, Vrijdag koopavond Zaterdag open van 9.00-16.00 u. De bibliotheek Soesterberg heeft een nieuwe service voor het publiek: de fax. Iedereen die dat wil en zelf geen fax heeft kan in de bibliotheek een bericht laten versturen en ontvangen. Faxen en faxen ontvangen is mogelijk tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Het is mogelijk om berichten zowel bin nen Nederland als naar het buitenland te versturen. Het basistarief is vijf gulden, inclusief het voorblad, vervolgens twee gulden voor ieder blad dat er bij komt. Buiten Nederland gelden andere prijzen, infor matie daarover is verkrijgbaar in de bi bliotheek. Als de gebruiker een bericht ontvangt op de bibliotheek-fax kost dat één gul den per blad als hij erop wacht. Daar komt vijftien gulden bij als de biblio theek de klant moet berichten. Woensdag 26 juni 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 18.30 tennis clubkamp. enkel, Sport park 20.00 ledenverg St. Joseph, Dorpshuis Donderdag 27 juni "13.00 koersbal, Drie Eiken 18.30 tennis clubkamp. enkel, Sport park Vrijdag 28 juni 14.00 schrijfgroep Amnesty, Dorpshuis 18.30 tennis clubkamp. enkel, Sport park Zaterdag 29 juni 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank 09.00 Seizoenmarkt, Dorpsplein 10.00 tennis clubkamp. enkel, Sport park 10.00 rommelmarkt SJS, nabij Dorps huis Zondag 30 juni 11.00 tennis clubkamp. enkel, Sportpark Maandag 1 juli 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 2 juli 19.00 prijsuitreiking ballonnenwedstrijd, Dorpshuis Woensdag 3 juli 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15