Uw huis komt dichterbij... Midzomerfestival keert zeker terug m\3 EL ^Van Breukelen Vast-goed Hypotheken Annemiek Hakkers gaat Eng-jeugd vertrouwd maken met sport en spel Kinderparadijs niet van de wijs 06-0 CULTUUR r Spectaculaire roofvogelshow zaterdag in Cabrio-theater Financiële tegenvaller voor De Vrije Teugel Zondag 30 juni Meubeldag van 11-17 uur open Start Opruiming Let op de folder! Mooi bij Middelman Leuk bij BBAR 77 Sftcfucfot Zondag concert Motet en Madrigaalkoor Voorlichting Riagg over WAO-AAW-keuring |/VOENSDAG 26 JUNI 1996 SOESTER COURANT .L'IIHilJ.I.'itra. PAGINA 17 Ook voor al uw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. Belangstelling valt tegen vanwege herfstachtig weer, maar: Expositie in C-drie van Henk Appeldoorn Rood lichtcontrole: zes bekeuringen 'Sport-buurtwerkster' begint per 1 juni Daniëls vervangt op laatste moment zieke Rob de Nijs icrocpcn Beneiu*. tot de lekkerste Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 6011004. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon 035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. lokkanalen - Projecten Showroom: ;r Qrothestraat zi - Soest on 035 - 6019689 035 - 6024054 'ijdag 19.00 - 21.00 uur erdas 10.00 - 16.00 uur Hoe "multifunctioneel" het open luchttheater Cabrio aan de Soes- terbergsestraat is wordt in het ko mende weekeinde bewezen door ;wee naar hun aard zeer verschil lende activiteiten. Zaterdagmiddag s er een spectaculaire roofvogel- how, zondagmiddag geeft het Ne derlands Motet en Madrigaalkoor er een concert. Vanaf 13.30 uur presenteert valkenier Frans Fontein zaterdag 29 juni met zijn team in het theater een bijzondere reeks vliegdemonstraties met diverse roofvo gels, o.a. de havik, de oehoe en de arend. Verder zal hij nog enkele andere jachtvogels aan het publiek voorstellen. Er worden drie voorstellingen gegeven: de eerste om 13.30 uur, de tweede om 15.00 uur en de derde om 16.30 uur. Tussendoor kan het publiek van dicht bij kennis maken met de verschillende roofvogels en uiteraard alle informatie krijgen van de valkenier en zijn assisten ten. Het demonstratieteam bestaat nu vier jaar en is het enige officiële roofvogel- team in Nederland. De show wordt mede mogelijk gemaakt door dieren speciaalzaak De Kameleon in Soest. Deze unieke voorstelling gaat ook door bij minder goed weer! Koorconcert Het Nederlands Motet en Madrigaal koor verzorgt zondagmiddag (30 juni) een optreden in het Cabrio-theater. Het koor werd in 1948 opgericht en zingt zowel geestelijke als wereldlijke muziek. Behalve motetten en madrigalen wor den ook regelmatig grotere werken uit gevoerd. In het verleden waren dat o.a. "The Fairy Queen" van Henry Purcell, de "Carmina Burana" van Carl Orff, het "Stabat Mater" van Joseph Haydn en (vorig jaar nog) de "Saint Nicolas Cantata" van Benjamin Britten. Onlangs nog verleende het Soester koor, dat onder leiding staat van dirigent Gerard van Amstel, zijn medewerking aan het lenteconcert van de Soester Orkest Vereniging. Van Amstel is ook dirigent van het Amersfoortse Amstel Consort en het kamerkoor "Capricciata" van de muziekschool in Bussum. Het koor wordt op de piano begeleid door Gerry Meijers. Verder werken mee Janine Kousemaker (piano) en Marlies Mertens (fluit); deze beide studenten van het conservatorium in Tilburg tre den regelmatig als duo op en kunnen ook deze middag weer heel wat ervaring opdoen. Op het programma van het koor staan "Zigeunerlieder", opus 103, van Johannes Brahms; "Zigeunerleben" van Robert Schumann en "Vier slowakische Volkslieder" van Bela Bartok. De fluit en piano-solisten komen aan bod in 1 "The Dance of the blessed Spirits" van G.W. von Glück en "Concertino" van C. Chaminade. Het concert begint om 14.30 uur. En tree: f 12,50. Mensen die binnenkort een WAO- AAW (her)keuring krijgen zien daar vaak tegenop. Wat zal er gevraagd wor den? Word je wel geloofd? Loop je niet het risico dat je verkeerd antwoordt en zo je eigen zaak negatief beïnvloedt? Dat is heel begrijpelijk, want van de uit komst van die keuring hangt immers erg veel af. De spanning die een keuring oproept is vaak extra groot bij mensen met psychische of psychiatrische klach ten. Daarom organiseert het Riagg Amers foort Omstreken op donderdag 11 juli van 14.00 tot 16.30 uur een WAO/ AAW voorlichtingsbijeenkomst voor mensen die op psychische gronden zijn afgekeurd en die een oproep hebben gekregen, of deze oproep binnenkort verwachten, voor een WAO/AAW (her) keuring. Op de bijeenkomst wordt informatie gegeven over de inhoud van de keuring en wat voor vragen er gesteld worden en nog belangrijker: wat de eigen inbreng kan zijn om een juist beeld van de situa tie te geven. Deze bijeenkomst wordt verzorgd door mevrouw A. Krale, preventiemedewerkster, en de heer G. Tak, psycho-therapeut, beiden werk zaam bij het Riagg Amersfoort Om streken. De bijeenkomst zal worden gehouden in het Riagg-gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Men kan zich aanmel den bij het secretariaat van de afdeling Psychotherapeutische Zorg. Deelname is gratis. Informatie: mw. A. Krale, af deling Preventie, tel. 033-460 35 00. IAS PASTA'S S GEBELD EN GRATIS BEZORGD Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Gedurende deze zomermaanden, van 15 juni t/m 16 augustus, toont de in Eemnes wonende Henk Appeldoorn zijn schilderijen in de expositieruimte van C-drie. Henk Appeldoorn is be heerder van het Dorpshuis in Soester- berg. Maar naast deze drukke baan is hij al jarenlang een zeer actief kunstenaar. De belangstelling voor het schilderen kreeg hij een 25 jaar geleden. In een lange periode van rust en verveling na een knie-operatie is hij op een gegeven moment wat gaan tekenen wat later schilderen werd. Deze kunstzinnige uit spatting ontstond gewoon, zonder scho ling. Jaren later, toen hij in het Dorps huis zijn werk kreeg, werden er diverse witte muren versierd met wand decoraties door zijn hand. Door de vele positieve reacties van de bezoekers is Henk hiermee door gegaan en speelde in op de feestdagen als Koninginnedag, kerst-, en Sinterklaasfeest. Op deze manier werd de bar steeds in een ander jasje gestoken. Henk Appeldoorn heeft zijn kennis kunnen vergroten toen er in het Dorps huis teken- en schildercursussen werden gegeven. Hij begon weer actief te schil deren en breidde zijn voorraad doeken snel uit. Zijn thema's lopen vrij sterk uiteen van abstracte vormen tot sport- afbeeldingen. Zijn schilderijen zijn in hoofdzaak met acrylverf gemaakt. Het is zeker de moeite waard om eens een bezoekje te brengen aan deze bij zondere overzichttentoonstelling. Wie weet gaat men met een schilderij onder de arm naar huis. De prijzen zijn zeer aantrekkelijk. Een overzicht van alle werkstukken met prijs liggen klaar bij de ingang. Openingstijden expositieruimte: ma. t/ m vr. 9.30-22.00 uur en zaterdag 14.00- 22.00 cultureel centrum C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188. "Voetballen, dat doen ze altijd wel, al gaat het meestal een beetje ongestructureerd. Maar ik wil ze ook graag eens kennis laten maken met andere sporten." Dat zegt Annemiek Hakkers, de nieuwe "sport-buurtwerkster" van de SWS die op 1 juli begint met het sport- en spelproject op de Eng. "Ze" zijn in dit verband de kinderen van de Eng, en dan met name de leeftijds groep van 8 t/m 14 jaar die in de wijk wonen. Twaalf uur per week - in de zo mervakantie zelfs zestien uur - trekt Annemiek de buurt in om her en der zoveel mogelijk jeugd te verzamelen om samen te gaan sporten. Voor Annemiek, opgeleid als activiteitenbegeleidster aan de MEAO, is het project een "werk plek" waarmee ze haar studie afrondt. Op woensdag, vrijdag, zaterdag en zon dag gaat ze 's middags van pakweg twee tot vijf uur met de kinderen aan de slag. In de zomerweken komen daar nog twee avonden bij. Ze zoekt de kinderen op waar die zich op dat moment ophou den. "De vindplaats-gerichte aanpak", noemt buurtwerker Hans Cijs van het SWS-buurthuis De Engh, met wie Annemiek nauw gaat samenwerken, dat. Annemiek zelf tooit zich bij die ge legenheden met een speciaal t-shirt en een petje, zodat ze voor iedereen duide lijk herkenbaar zal zijn. Annemiek is twintig jaar, komt uit Amersfoort en is zelf dol op sport. Bo vendien vindt ze het heerlijk om met mensen om te gaan, dus ze is geknipt voor dit (tijdelijke) werk. "Ik zoek de kinderen gewoon op waar ze op dat moment aan het spelen zijn. Ik hoop dat het dan gauw uitgroeit tot een hele club, en dan kunnen we bijvoorbeeld naar het grasveld bij de Desmond Tlituschool, de basketbalplaats op het Saenredamplant- soen of het grote veld op de Eng. De gemeente heeft beloofd dat daar in elk geval voor dë vakantie doelpalen wor den neergezet." Hans Cijs gaat trouwens nog voor de vakantie op zoek naar een sportzaal in de buurt, die voor het "binnengebeuren" gebruikt kan worden. Dat ze in de wijk veel te maken zal heb ben met kinderen van buitenlandse komaf maakt haar niets uit. "Sport is juist internationaal en multicultureel; dat maakt het juist interessant." Annemiek houdt daarvoor kontakt met o.a. de Desmond Tutuschool en heeft intussen ook al kennis gemaakt met een aantal Turkse ouders. Gericht programma De bedoeling van het project is dat de jeugd op een gerichte manier in aanra king wordt gebracht met sport en spel. Annemiek zal dan ook niet afwachten wat de jongelui zélf naar voren brengen, maar werkt met een gericht programma. "Ik maak zelf een plan, zodat de kinde ren zien wat er te doen staat. Suggesties zijn natuurlijk altijd welkom." Als het onverhoopt slecht weer mocht zijn zoekt Annemiek met de kinderen haar toevlucht in het buurtcentrum aan de Albert Cuyplaan. Daar zijn volop mogelijkheden - spelletjes, video etc. - om de regenachtige middagen door te brengen. Maar in principe is "naar bui ten" het motto. Ze hoopt dat ze een aar dige groep bij elkaar weet te krijgen. "Met z'n vijven is het nou eenmaal moeilijk voetballen, maar als het kan voetbal ik zelf gewoon mee, als ik ten minste niet moet fluiten..." Het sport- en spelproject wordt gefinan cierd door een (eenmalige) subsidie van de provincie in het kader van de sociale vernieuwing. In principe loopt het pro ject tot de herfstvakantie, maar als het aanslaat wil de SWS het project uiter aard graag proberen voort te zetten. Hans Cijs: "We willen bijvoorbeeld via Jantje Beton proberen het project ook in 1997 en 1998 te continueren." Spelgedrag Dat zal mede afhangen van het succes van het project zelf, dat mede is opge zet vanuit de behoefte om "iets te doen" aan het spelgedrag van de jeugd, waar over in de buurt wel eens klachten te vernemen zijn. Als Annemiek erin slaagt een flinke groep mee te krijgen zal dat zeker effect hebben. Voor het welslagen van het project is ook de medewerking van (een aantal) vrijwilligers nodig. Annemiek zal hun namen graag noteren en als het zo ver is een beroep op hen doen. Hoge eisen stelt ze niet. "Als iemand maar enthou siast is voor het project en bereid is om sportief bezig te zijn." Wie belangstelling heeft kan zich opgeven bij het buurthuis De Engh, Albert Cuyplaan 200, tel. 6021987. Annemiek Hakkers. t - tel. 035 - 602 45 95 Mare Daniëls slaagde erin het publiek aan zich te binden. Foto: Goos van der Wilt. Terwijl 9,8 miljoen mensen naar Nederland-Frankrijk keken, trad 2 Brothers on Veelvuldig speelden de kinderen al op de skateboardbaan. De glijbaan moet nog the 4th Floor op. worden geplaatst. Foto: Herman van Dam. "Daf er nu weinig mensen waren, betekent niet dat we ermee stoppen. Ei genlijk hebben we alles tegen gehad. Het was zaterdag afzien van de kou, het is niet boven de dertien graden geweest en dat hield de mensen weg." Het midzomerfestival, dat kinderparadijs De Vrije Teugel dit jaar voor de eerste keer organiseerde, krijgt een vervolg. Op zaterdag 21 of zondag 22 juni volgend jaar. Overmacht zegt directeur Leo van den Berg als het tegenvallende bezoek tij dens het festival (450 mensen) en het daaropvolgende benefietconcert van 2 Brothers on the 4th Floor (ruim 150) ter sprake komt. "Dat moet iedereen besef- fën. Toen de eerste theatergroep optrad, was het tien graden en kregen we een regenbui. Dat is niet motiverend om te gaan kijken, 's Avonds moesten we eerst ontdooien." Joop en Does wonnen de finale van het Gouden Vlinderfestival en de daarbij behorende geldprijs van 2.500 gulden. De clowns uit Zeeland bleven daarmee onder meer de gedoodverfde winnaar Jonas voor. De kindermusicalgrdep uit Bilthoven, die 'De Zeven Zeeën' bracht, had wat problemen met het geluid, om dat er slechts zes chips en vijf micro foons beschikbaar waren. Anders zou het kinderparadijs teveel op kosten zijn Volgend jaar wil Van den Berg we derom een theaterfestival vastknopen aan het midzomerfestival, Hij wil het aantal optredens in de finale dafi terug brengen tot drie. "Omdat vijf toch wel veel is als je alles wilt zien." Dat het midzomerfestival een tweede editie zal krijgen, staat vast. Het kwam dit jaar in de plaats voor het Oranjefeest dat De Vrije Teugel dertien keer op Ko ninginnedag hield (de laatste keer op 5 mei). Van den Berg: "Het kan alleen maar beter worden, vooral als het weer gaat meewerken. Nu hebben we gewoon pech gehad, niets aan te doen." De concurrentie van Nederland-Frank rijk kan het house-duo 2 Brothers on the 4th Floor nog niet aan, maar wie wel. De voetbalinterland is met 9,8 mil joen kijkers het best bekeken pro gramma van dit jaar. Met ruim honderd betalende bezoekers en tientallen ande ren was de belangstelling voor de pop formatie aanzienlijk minder. "Terwijl ze normaal goed moeten zijn om tweedui zend mensen te trekken," aldus Van den Berg. En toch was het concert leuk. "Maandagmorgen belde de manager me op om te zeggen dat ze dit het leukste concert van het jaar vonden. 2 Brothers on the 4th Floor heeft dezelfde avond en nacht nog opgetreden in Groningen en Eindhoven, maar ze vonden de sfeer bij ons het leukst. Volgend jaar willen ze weer belangeloos optreden." Ook Mare Daniëls heeft zich bereid ge toond volgend jaar een gratis concert te geven in het kinderparadijs. Van den Berg denkt erover de artiesten uit te nodigen voor het midzomerfestival. Daniëls zou het festival 's middags kun nen afsluiten, waarna 2 Brothers on the 4th Floor in de avond optreedt. "Maar ik moet nog even bekijken of we nog wel doorgaan met de benefietconcerten. In verband met de buurt," aldus Van den Berg die donderdag en zaterdag overigens een gering aantal klachten over geluidsoverlast kreeg. Bij drie rood lichtcontroles heeft de po litie in totaal zesmaal een proces verbaal opgemaakt. Vier automobilisten werden vrijdag op de Birkstraat betrapt toen ze het rode licht negeerden. En zaterdag morgen werd op zowel het Nieuwer- hoekplein als de kruising van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan een bestuurder bekeurd. Om kwart voor elf, tien uur voor aanvang van het vorig jaar vastge stelde benefietconcert, kwam het telefoontje. Rob de Nijs was ziek en kreeg van zijn huisarts geen toe stemming te zingen. Dagen, weken, maanden van voorbereiding vielen in luttele seconden in het water, maar Leo van den Berg liet zich niet van de wijs brengen. Marco Borsato, Gerard Joling, Ruth Jacott, Ben Cramer en andere zangers probeerde hij te strikken, maar ondanks het door de management-bureaus ge toonde medeleven was het te kort dag om Rob de Nijs door een bekende ar tiest te laten vervangen. Mare Daniëls ("Ken jij hem?", "Is dat niet die rechts back van België?") werd uiteindelijk bereid gevonden het lege podium te be treden. Met zijn hit 'De zin van het le ven', nog wat eigen nummers en enkele covers (waaronder 'Malle Babbe', even later ook vertolkt door Van den Berg) slaagde hij erin het publiek aan zich te binden. De medewerkers van De Vrije Teugel kregen de onheilstijding niet eerder dan kwart over zes te horen. "Iedereen was enthousiast en gemotiveerd aan het op bouwen. Als ik 's ochtends had gezegd: jongens, het gaat niet door, dan was er onzekerheid ingeslopen en hadden we misschien niet alles op tijd af gekregen," aldus Van den Berg. Pas om tien voor acht, 55 minuten voor dat De Nijs zijn benefietconcert zou beginnen, werd het toegestroomde pu bliek ingelicht. Vanaf dit moment brach ten ook de medewerkers aan de kassa de binnenkomende mensen op de hoogte. Aanvankelijk geloofden de meesten niet dat De Nijs in bed lag en werd verondersteld dat Van den Berg de spanning wilde opvoeren. Slechts vijf tien personen vroegen hun geld terug, de overigen komen op 5 september van dit jaar terug. Dan treedt Rob de Nijs alsnog belangenloos op. In het voor programma zit dan Caren, een van de twee zusjes van het duo Maywood. Zij staat aan de vooravond van een solo carrière, wordt gecoacht door De Nijs en zingt teksten van onder anderen diens vrouw Belinda Meuldijk. Vast staat volgens Van den Berg dat Rob de Nijs op 5 september voor de laatste keer optreedt in het kinderparadijs. Hij is dan drie keer geweest. De griep-aanval van Rob de Nijs, herfstachtig weer en de EK-inter- land Nederland-Frankrijk. Alles zat tegen tijdens de 'tweedaagse' van De Vrije Teugel. Het kinder paradijs kreeg te maken met een financiële tegenvaller van circa 9.500 gulden. De Nijs komt weliswaar op 5 sep tember alsnog optreden, maar dan zullen wederom de kosten van de in stallatie en de technici moeten wor den opgehoest. Bovendien krijgt De Vrije Teugel dan wél een rekening voor het podium gepresenteerd. Hierbij komt nog de vergoeding die Mare Daniëls, die De Nijs verving, vroeg voor zijn optreden. Het benefietconcert van 2 Brothers on the 4th Floor bracht 1.500 gulden in het laatje en dit was minder dan waarop was gerekend. De verkoop van kaarten voor Rob de Nijs leverde tot dusver 8.500 gulden op, dus De Vrije Teugel springt er wel uit. De netto-opbrengst zal evenwel tegen vallen. Wellicht dat deze tegenvaller mee valt, want Leo van den Berg is al weer op sponsorjacht. Tevens hoopt hij dat er nog honderden extra kaar ten voor het concert van De Nijs worden verkocht. Reserveren kan op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur vja telefoonnum mer 6018136. Leo van den Berg brengt de onheils tijding.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17