Ouderencontactmiddag 1996 Oranjegekte bestond in onze jeugd op geheel andere wijze 1 WELZIJNt Reacties van Lezers Meer erfrechten voor langstlevende ouder Cara, wat is dat eigenlijk? De brommobiel nieuw fenomeen op de weg ]/0?j WOENSDAG 26 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 26 7e JAARGANG NR. 6 Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers Beter horen is beter leven Rolstoelproblemen Afasiesoos vijfjaar Activiteiten KBO Soest/Soesterberg Activiteiten PCOB Elke werkdag Bloemen houden van mensen Het is niet eens zo lang geleden Vlees noch vis 50 plus beurs 22 seV NODIG? FtLiBÉIü fili'iif lort ziens ....in Sepiemben Blijf niet aan de kant zitten, maar maak uw eigen pagina nog interes santer. Uw bijdrage kunt u richten tot de Werkgroep Seniorenpagina, p.a. Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681. U kunt u ook wenden tot de werkgroepsleden: T. Duhen, tel. 6017193, H.J. Koster, tel. 0346-352689, H.C.M. Henken, tel. 6017938, A.F.J. Nachbahr, tel. 6025021, T. Beek, illustrator, tel. 6019434 of bij M. van Weelden, coördina tor SWOS, tel. 6023681. De volgende Seniorenpagina ver schijnt in de Soester Courant van woensdag 18 september. Kopij graag vóór maandag 2 sep tember inleveren bij de werkgroep of één van de werkgroepsleden. Uw bijdrage graag voorzien van naam en adres. SENIOREN PAGINA •ANBO-Soest: mevr. R. Mulder, Talmalaan 28,tel. 6016795. KBO-Soest(erberg): H. Henken Valeriaanstraat 75, tel. 6017938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong Buntweg 13, tel. 6010845. ANBO-Soesterberg: G. Dus- schooten Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 0346-353338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink- Chr. Huygenslaan 108, tel. 0346- 352041. Seniorenbus 6019190 Maaltijdvoorziening 6016324 Personenalarmering 6014114 S.W.O.S. 6023681 C.M.D. 6019004 Kruisvereniging 06-8344* Seniorenvoorlichting 6027997 Klusjesdienst 6023681 Centraalmeldpunt vrijwilligershulp 6031119 Tijdens de jaarlijkse gildefeesten mag de ouderencontactmiddag op maandag 26 augustus vanaf 14.00 uur bedoeld voor alle oudere inwo ners van Soest en Soesterberg'natuur lijk niet ontbreken. Sinds enkele ja ren wordt deze middag georganiseerd door de gezamenlijke ouderen bonden ANBO, KBO en PCOB uit Soest en Soesterberg. Vele honderden maken van de uitnodiging gebruik en komen naar de gezellige feesttent. Dit jaar biedt het gilde, na het enigs zins teleurstellende programma van vorig jaar, aan een sprankelende show met de bekende Soester zange res Conny Vink en de veelzijdige entertainer Dick de Witte. Sfeervolle liedjes; verbazingwekkende variété- acts; prachtige duetten; komische si tuaties; swingende medleys en kolderieke parodieën. Het zal ongetwijfeld weer een gezel lige middag worden, want ook voor andere gemakken als een zitplaats in de feestzaal, een kopje koffie met een koekje, een drankje met versnapering en ter afsluiting koffie met brood wordt gezorgd. De toegangsprijs is ook dit jaar door een financiële bij drage van alle leden van de ouderen bonden laag gehouden, nl. f 3,50 per persoon. Dit hoeft voor niemand een drempel te betekenen om naar de feesttent toe te komen, want ook voor gratis vervoer naar de feesttent wordt gezorgd. Er is echter één maar..., er zijn slechts 700 zitplaatsen in de feesttent. Dus wilt u zeker zijn van een toegangskaart, dan kunt u deze al vanaf 1 augustus aanschaffen bij de volgende adressen: ANBO Soest: heer B.M.J. Blom, Albert Cuyplaan 268, 3764 TZ Soest, tel. 601 95 19; mevrouw J.P. Het erfrecht van de langstlevende ouder moet herzien worden. Dat is de mening van minister Sorgdrager van justitie, die het erfrecht op dit punt wil aanpassen. In het huidige erfrecht-stelsel heeft de langstlevende ouder - als er geen testament is gemaakt - dezelfde rechten als de kinderen. De nalaten schap van de overleden ouder wordt gelijkelijk verdeeld. Hierdoor kan de overgebleven ouder in de problemen komen, bijv. als de kinderen hun erf deel opeisen en de ouder het eigen huis moet verkopen. Notitie naar de Kamer Onlangs heeft minister Sorgdrager een notitie naar de Tweede Kamer gestuurd om de positie van de langst levende ouder ten opzichte van de kinderen te versterken. De strekking hiervan is, dat wettelijk geregeld wordt, dat de nalatenschap in handen blijft van de overgebleven ouder. De kinderen kunnen hun erfdeel (in de vorm van een geldvordering) dan pas opeisen na het overlijden van de overgebleven ouder. Deze kan dan bijv. in de eigen woning blijven wo nen. Als de overgebleven ouder her trouwt of een stiefouder is, kunnen de kinderen echter wél goederen uit de nalatenschap opeisen, zo meldt o.a. het Reformatorisch Dagblad. De waarde van die goederen mag dan echter niet meer zijn dan het bedrag van hun erfdeel. Na vijftig jaar gerechtigheid? Volgens de Koninklijke Notariële Broederschap is dit onderwerp al vijftig jaar eeri discussiepunt. De Broederschap1 is verheugd over de voorstellen van de minister. In de huidige praktijk kan de situatie, waarin de langstlevende ouder eige naar wordt van de gehele nalaten schap, alleen bereikt worden door een testamentaire wilsbeschikking. Hier van wordt thans op grote schaal ge bruik gemaakt. Degenen die aan cara lijden weten het maar al te goed. Ook de huisge noten weten er van mee te praten. Gemiddeld 1 op de 10 Nederlanders heeft met deze kwaal te kampen. Onder cara verstaat men het geheel van aandoeningen aan de luchtwegen, zoals astma, chronische bronchitis en longenfyseem. Cara-patiënten hebben in meerdere of mindere mate last van een benau wend gevoel of kortademigheid. Tij dens aanvallen kan met het behoor lijk benauwd hebben. Oorzaak niet duidelijk Het is niet duidelijk wat nu precies de oorzaken zijn van cara-aandoeningen. De oorzaken kunnen van buitenaf, maar ook van binnenuit komen. Als oorzaken van buitenaf speelt over gevoeligheid of allergie een grote rol. Algemeen is bekend de allergie voor grassen, huisstof en luchtverontreini ging. Als oorzaak van binnenuit kun nen aangeboren erfelijke aanleg, maar ook psychische factoren van invloed zijn. Cara-patiënten vindt men vooral on der jongeren en ouderen boven 60 jaar. Passief roken funest Aanvallen van benauwdheid worden veelal veroorzaakt door prikkels van buitenaf. Maar niet iedereen is gevoe lig voor dezelfde prikkels. Ook de omgeving kan een rol spelen. Op het platteland kunnen o.a. bloeiende grassen prikkelen. In de grotere stad zal de algemene luchtverontreiniging een grotere boosdoener zijn. Maar een heel belangrijke vijand van de cara-patiënt is tabaksrook in de om geving. Vooral het (moeten) verblij ven in een gesloten ruimte waar ge rookt wordt is funest. Behandeling Cara-aandoeningën zijn niet te gene zen. Maar met een goede behande ling kunnen de gevolgen redelijk on der controle worden gehouden. Moest met vroeger bij benauwdheid stomen, nu geven luchtwegverwijders al vrij snel verlichting. Ook zijn er goede medicijnen ter bestrijding van ontstekingen en allergie-aandoenin gen. Tevens kan fysiotherapie worden toegepast om vastzittende slijmen los te maken. Omgeving en klimaat In vele gevallen kan ook de omge ving een grote rol spelen. Vooral in hoger gelegen gebieden als heuvel- en bergland kan men van de aandoening minder last hebben. Maar bij terug keer in de eigen omgeving slaat de kwaal dan meestal weer toe als van ouds. Ook het klimaat kan van invloed zijn. Grote luchtvochtigheid, o.a. mist kan de kwaal ongunstig beïnvloeden. Dat houdt in, dat cara-patiënten redelijk goede, maar ook minder goede pe rioden hebben. Veelal kan men zich in de buitenlucht prettiger voelen dan binnenshuis. Aangezien de benauwd heden veelal 's nachts optreden, is het de patiënt dikwijls niet aan te zien dat hij of zij aan cara lijdt. T.D. Veel slechthorenden maken geen of te weinig gebruik van de technische hulpmiddelen. De oorzaak is vaak schaamte of onwetendheid. Daarom heeft de GAIN (de fabrikanten van hoortoestellen) twee brochures laten maken: "De audicien" en "Beter ho ren is beter leven". De brochures lig gen bij alle erkende specialisten voor een hoortoestel. Ook bij de huisarts is informatie beschikbaar. Ongeveer een op de tien Nederlan ders heeft problemen met het ge hoor. Slechts een derde van deze groep gebruikt een hoortoestel. Een aantal slechthorenden die advies heb ben gevraagd bij de huisarts, neemt toch geen verdere stappen. Ouderen stellen het dragen van een hoor toestel vaak zo lang mogelijk uit, omdat ze er zich vaak voor schamen. Dit leidt nogal eens tot problemen in het onderhouden van sociale contac ten. In sommige gevallen belandt men zo in een sociaal isolement. Bron: Anbo-Vizier Nieuwdorp, Spinet 10, 3766 ZD Soest, tel. 601 95 87; KBO Soest/Soesterberg: heer A.H.M. Bosboom, Van Hamelstraat 14, 3762 JD Soest, tel. 601 53 50; heer F. van Brussel, Waldeck Pyr- montlaan 14, 3762 CM Soest, tel. 601 81 26; PCOB Soest: mevrouw J. van der Bijl-de Jong, Buntweg 13, 3768 AV Soest, tel. 601 08 45; PCOB Soesterberg: Mevrouw G.J. Meijerink-Huisman, Chr. Huygens laan 108, 3769 XZ Soesterberg, tel. 0346 35 20 41. Daarnaast beschikken ook de recep ties van de verzorgingscentra Braam- hage, Groot Engendaal, Mariënburg, Molenschot en het Dienstencentrum "De Drie Eiken" in Soesterberg over toegangskaartjes voor de ouderen contactmiddag. Het busvervoer: Er zullen drie bus sen rijden door de gemeente Soest, die u naar de feesttent brengen. Bus 1 vertrekt om dl3.00 uur vanaf De Drie Eiken te Soesterberg, en rijdt rechtstreeks naar de feesttent. Bus 2 vertrekt om 13.10 uur vanaf Honsbergen en zal via de Vijverhof (13.20 uur) naar de feesttent rijden. Bus 3 vertrekt om 13.15 uur vanaf Mariënburg en rijdt via Braamhage, Groot Engendaal en Molenschot (13.30 uur) naar de feesttent. Na af loop van de middag wordt ieder weer netjes thuisgebracht. Voor rolstoelvervoer kan worden ge zorgd. Aanmelden bij het gilde (tel. 602 05 73) dan wordt gezorgd dat ieder op tijd van huis door een rolstoeltaxi wordt afgehaald. In de Seniorenpagina van september en oktober 1995 stonden enkele ar tikelen over de problemen, die rolstoelgebruikers op hun pad tegen komen. Hierbij werd o.a. de Ver lengde Talmalaan (benzinestation Beukenlaan/Soesterengweg) om schreven ais praktisch onbegaanbaar. Wie nu gebruik maakt van deze laan ziet een weg die een volledige face-lift heeft ondergaan, goed berijdbaar zonder hobbels en kuilen. Laten we hopen dat dit een goed begin is van het oplossen van een serie knelpun ten voor rolstoelgebruikers. Waardering Het is gemakkelijk allerlei onvolko menheden aan de kaak te stellen, maar het is toch ook wel eens goed waardering uit te spreken als er dan eens iets aangepakt en verbeterd wordt. Gewoon doorgaan We kijken nu uit naar de Klaar- waterweg met de onbegaanbare trot toirs. Veel bewoners van Honsbergen zouden graag een ommetje willen maken via de Klaarwaterweg, maar door de te smalle doorgangen op het trottoir (bomen - kastjes) en de vele hobbels is dit niet aan te bevelen. Gemeente, zoudt u deze straat bo venaan het prioriteitenlijstje willen zetten? De "Honsbergers" van nu wil len dit ommetje graag maken. Voor degenen die na ons komen is dan al leen onderhoud voldoende. T.D. Afasie is de benaming voor een spraakstoornis. Mensen met dit ge brek kunnen moeilijk goede zinnen formuleren en moeten dikwijls zoe ken naar de goede woorden. Eens in de veertien dagen is er een afasiesoos en komen mensen met afasie bijeen. De soosochtenden worden gehouden in dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat 1 van 10.00 - 12.00 uur. Er worden ver schillende activiteiten ontplooid als handwerken, een spelletje, een praatje e.d. Door de onderlinge contacten van mensen met dezelfde handicap kan men ervaring opdoen en onderling gegevens bespreken, hoe met de han dicap om te gaan. Eens per jaar ma ken de deelnemers een reisje. De kosten van een bezoek aan de afasiesoos bedragen vijf gulden per bezoek, o.a. voor koffie, thee of een kopje soep. Zonodig kan ook vervoer worden verzorgd tegen een kleine vergoeding. Informatie kan worden ingewonnen bij Maartje Lebbink, tel. 6218811 en Henriëtte Karsten, tel. 6030089. 2 juli: info-uurtje o.a. over reizen etc. Van 9.30 uur tot 10.30 uur in De Vijverhof. Toegang voor iedereen. 3 sept. Info-uurtje, etc. 20 sept. Naar de operette "Victoria und Ihr Huzar" in de stadsschouw burg te Amsterdam. V.a. woensdag 11 september weer Soos voor iedereen in De Vijverhof, aanvang 13.30 uur, toegang vrij. Info reizen: mevr. R. Korte, tel. 6013960; info soos: mevr. R. Groen, tel. 6017580; info evenementen: mevr. A. Jacobs, tel. 6015350. Bowlen Dinsdag 10 en 24 september, bow lingmiddag van 14.00 - 16.00 uur in cultureel centrum C-drie, Willaert- straat 49 (Overbees). Vervolgens om de 14 dagen. Soosmiddag Woensdag 11 september, eerste soos middag van het niéuwe seizoen van 14.30 - 16.30 uur in De Deel, bij de Oude Kerk. Vervolgens elke 2e woensdag van de maand. Bijeenkomsten Dinsdag 17 september, themamiddag in Groot Engendael, Boekweitland 103. Dialezing Vogelstichting "Het Utrechts Landschap", aanvang 14.30 uur. Donderdag 3 oktober, koffie-ochtend in Honsbergen, Wiardi Beckman straat, aanvang 10.00 uur. Info bowlen: de heer T. Duhen, tel: 6017193; soosmiddag en bijeenkom sten: mevr. G. Schepen, tel. 6014513. Seniorenbus Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: (035)6019190 Steeds meer 55-plussers maken ge bruik van de Seniorenbus. En dat is niet verwonderlijk, want de Senio renbus brengt u waar uw wilt in Soest en Soesterberg. Wilt u een rit maken met de Senioren bus? Belt u dan naar de centrale om een afspraak te maken (liefst enkele dagen van tevoren). U wordt dan op de afge sproken dag thuis opgehaald. Het is handig als u ongeveer 15 a 20. minuten klaar staat. Soms komt de bus namelijk iets eerder, om ook rekening te kunnen houden met andere passagiers die een afspraak hebben gemaakt. U wordt naar uw bestemming in Soest of Soesterberg gebracht. Later wordt u op de afgespro ken tijd ook weer thuisgebracht. Wij vestigen uw aandacht op twee tentoonstellingen die in de maanden juli en augustus zullen worden gehou den. Bloem Tuin Deze manifestatie zal worden gehou den van 5 t/m 14 juli 1996 op het landgoed Velder te Liempde. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 23.00 uur en zondag 14 juli van 10.00 tot 18.00 uur. Er zijn ongeveer 35 aangelegde modeltuinen, shows van bloemen en planten en verkoopstands op het ge bied van tuin en decoratie. Bovendien zullen er meerdere thema-paviljoens worden ingericht en vinden er gespe cialiseerde planten-presentaties plaats. Toegangsprijzen: volwassenen f 12,50; kinderen (4 t/m 11 jaar) f 5,-; 65+'ers f 10,-. Fleurig '96 Deze tuinmanifestatie presenteert zich als de "inspiratiebron voor de echte tuinliefhebber". Deze zal worden ge houden van 8 t/m 22 augustus 1996 op het sfeervolle landgoed Kernhem te Ede. Dagelijks geopend van 10.00 tot 23.00 uur, zondags gesloten. Fleurig bezoeken betekent een dag genieten temidden van ongeveer 40 uiteenlopende modeltuinen en bloemenperken. De expositie biedt voor elk wat wils. Een bezoek aan Fleurig wordt pas echt een onverge telijke gebeurtenis wanneer men ge durende de avonduren is geweest. Kilometerslange prikkabelverlichting en honderden spots en kaarsjes zor gen voor een feeërieke sfeer op het landgoed. Toegangsprijzen zijn gelijk aan die van Bloem Tuin. Het is veelal vermakelijk als je op de televisie ziet hoe mensen zich kunnen uitdossen om uiting te geven aan hun oranje-gevoel. Hoe gekker hoe mooier denk ik wel eens. De oranje gekte gaat bij de oefenwedstrijden niet zo ver dat de stadions waar deze ontmoetingen plaatsvinden bomvol zijn. Ik zal me maar niet verdiepen wat daarvan de oorzaak is. Zeker zal een live-uitzending op tv daarbij wel een rol spelen. Uitwassen Helaas komt het al te veel voor dat voetbalwedstrijden met een overgrote politiemacht in het gareel moeten worden gehouden en dat ondanks de aanwezigheid van veel blauw en ME bij de stadions de "supporters" toch tot massale vechtpartijen komen en rondom de voetbalarena's een spoor van vernieling achterlaten. Het is in de loop der jaren wel duidelijk ge worden dat het een kleine kern van relschoppers is die zijn kans schoon ziet. Trouwens die vandalen treden overal op waar veel mensen samen zijn. De oranje-cafés zijn als paddestoelen uit de grond verrezen. De kroegba zen hebben voor grote tv-schermen gezorgd waarop de wedstrijden kun nen worden gevolgd. En spanning, schreeuwen en juichen maken dorstig en dat is weer goed voor de omzet. Op die manier is het meeleven met de gebeurtenissen op de velden in Engeland goedkoper en ongetwijfeld ook heel gezellig. Zonder teevee In onze jeugd moesten we het zonder televisie doen. Toch leefde Nederland mee met het Oranjeteam. De Kuip of het Olympisch stadion hadden geen plaatsen genoeg om alle voetbal liefhebbers te bergen en wie de toen al naar verhouding dure kaartjes niet konden betalen of achter het net vis ten, zaten aan de radio gekluisterd. Het verhaal gaat dat de wedstrijden dikwijls aan de radio veel spannender waren dan in werkelijkheid. Dat deed één man: Han Hollander. Wat een toepasselijke naam voor een enthou siaste voetbalreporter. Zoals hij het optreden van de oranje elf versloeg deed niemand hem na. En na de uit zending gingen wij naar buiten om zelf op straat een balletje te trappen en dan waren wij Leen Vente, Kick Smit, de snelle Wels, de boomlange Andriesen, die niet te passeren Van Heel, de legendarische keeper Gejus van der Meulen of de vallend kop pende Bakhuys. Dat waren mooie tij den. En op de tribunes werd ook ge joeld, geschreeuwd en gefloten maar er was geen overgrote politiemacht op de been en de winkeliers hoefden hun etalages niet te blinderen. Wij waren ook gek van Oranje en chauvinistisch. Onze helden voetbal den evenzeer de sterren van de he mel maar kregen een schamel zak centje na zo'n match en vonden het nog een eer om voor het nationaal elftal te mogen uitkomen. Er is veel veranderd in zestig jaar, ook in de voetballerij... Henk Koster Sinds kort beweegt zich een nieuw soort vervoermiddel over de wegen. Ook in Soest is er al één gesigna leerd. De brommobiel heeft zijn in trede gedaan en beweegt zich tussen het andere verkeer. Nog niet zo lang kennen we de kleine overdekte auto-achtige voertuigjes als de Carola e.a., die zich met een gan getje van plm. 16 kilometer pp de fietspaden voortbewegen. De brommobiel is niet veel groter, maar lijkt meer op een kleine perso nenauto en heeft een maximum snel- Op 20,21 en 22 september a.s. zal de jaarlijkse 50+ Beurs Festival plaatsvinden in de Jaarbeurshallen te Utrecht. Het centrale thema van deze beurs is "Ouderen en participa tie". Ook al heet het, dat ouderen een dosis levenservaring bezitten, dan wil dat nog niet zeggen, dat zij van alles verstand hebben, Wat meer kennis over diverse zaken zouden er toe bij kunnen dragen, juist bij het ouder worden, het leven te veraangenamen. De 50+ beurs biedt ouderen de gele genheid zich te laten informeren en voorlichten op alle mogelijke gebie den en wetenswaardigheden, welke bij hun leeftijd zouden kunnen pas sen. Wat zou u willen weten over vrije tijd, hobby, reizen en vakantie? Heeft u wat meer behoefte kennis te nemen over financiën, communicatie en technologie? Heeft u moeilijkhe den met de mobiliteit? Wat zijn de mogelijkheden op uw leeftijd aan gaande educatie? Aan de orde zijn ook zorg en welzijn, sport en fitness, maar u kunt ook van alles te weten komen over persoonlijke verzorging, voeding en gezond en lekker koken. Voor de dames is er aandacht voor mode, wonen en interieur, terwijl er ook voorlichting wordt gegeven over dienstverlening. Genoeg onderwer pen, verdeeld over bijna 300 stands, welke uw interesse kunnen wekken. We zijn nooit te oud om te leren en meer kennis op te doen en een ge zellige dag op zo'n ouderenbeurs is ook nooit weg. Let ook op nadere publicaties in dag- en weekbladen. A. Nachbahr heid van 45 kilometer. Technisch is het echter niet veel meer dan een aan geklede bromfiets. Er zijn momenteel nog geen alge meen geldende verkeersregels voor dit voertuig, dat beduidend sneller is dan de fiets, maar veel langzamer dan het overige autoverkeer. In het komende najaar gaan voor deze voertuigen de verkeersregels voor personenauto's gelden. Dit houdt in, dat men veiligheidsgordels moet dragen en moet parkeren als een gewone auto. Omdat de snelheid maximaal 45 kilometer bedraagt mag er echter niet op autowegen en auto snelwegen meer gereden worden. Achterop moet een rond bord met een rode rand met het opschrift "45 km" zijn bevestigd. Rijvaardigheidsbewijs Brommobilisten, die geen auto rijbewijs bezitten, moeten vanaf de invoering van de nieuwe verkeersre gels, dit najaar, een bromfiets certificaat op zak hebben. Overwogen wordt op langere termijn een rijbewijs voor dit soort voertuigen verplicht te stellen. T.B. In september SWOS-werkgroep cursussen en activiteiten weer van start De Stichting Welzijn Ouderen Soest heeft voor het komende najaar weer diverse activiteiten en cursussen in petto voor de Soester ouderen (perso nen van 55 jaar en ouder). Bedoelde activiteiten en cursussen worden op diverse lokaties in Soest en Soeterberg georganiseerd en staan onder leiding van deskundige cursus leiders. Hoewel de cursussen en ac tiviteiten zeer verschillend van aard kunnen zijn, dragen zij ongetwijfeld bij aan een gezond lichaam en een gezonde geest. Het gezegde "Ontspanning door in spanning" - zowel lichamelijk als geestelijk - is zeker op zijn plaats bij gymnastiek, volksdansen, koersbai, Jeu des Boules, tekenen en schilde ren, de Engelse - en Franse les, het koorzingen en niet te vergeten de yoga. Het actief en in beweging blij ven is juist op oudere leeftijd van be lang; iedere arts zal dat bevestigen. Als u geïnteresseerd bent in één of meerdere van bovenstaande cursus sen of activiteiten kan het SWOS- buro u nader informeren. Schroom niet en kom ook eens over die drem pel! Adres: Stichting Welzijn Oude ren Soest, Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 602 36 81. i

Soester Courant | 1996 | | pagina 26