r, De politie waakt over uw huis Biezenveld heet straks Reynhove Eemland verbiedt verkoop door 'vliegende winkels' ADE H "REYNHOVE" Ook ambtelijke kosten in rekening gebracht bij >en autowrakken 5.95 In de vakantieperiode Praten met B. en W.: bewoners Klaarwater, Smitsveen en deel van wijk Klein Engendaal Rondje Raadhuis Naar een figuur uit het boek Ferdinand Huyck EVEN )EN... ÊTsTFI j.i V a.s. ik I sbedrijf !-■; Cki kB- Biezenveld Beraad over ander terrein vuurwerk Gesprek over vragen gewenste verhuizing PAGINA 28 woensdag 26 juni 1996 6de jaargang no. 11 garantie op rijf voor. Wij gaat kosten, uw verzeke- eldt voor alle t er een ver- eeks bij ons even bellen uli96 h llectie 035-6018810 1 plaatsing )MENDE AMHEDEN -garantie i SHELL Jtaan irc.v.installa- (035) 601 43 32 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 2 AV Soest 035 - 6093459 6093460 Op vrijdag 19 juli begint de politie Eemland-noord met het vakantie- project De politie waakt over uw huis'. Bewoners van alle woningen in het district, waaronder Soest, die hun woning in de periode van 19 juli tot en met 1 september 1996 in verband met vakantie onbeheerd ach terlaten, kunnen een,beroep doen op de politie. Wanneer men deelneemt aan het project, zal de politie tijdens afwe zigheid van de bewoners minstens één keer de woning controleren op inbraak, vernieling en derge lijke. Van deze controle laat de politie bericht achter in de vorm van een kaart met daarop de datum en het tijdstip van de controle en de eventueel geconstateerde bijzon derheden. Door de verplichte controle is de politie zichtbaar aanwezig, speciaal op die plaatsen waar men tijdens de surveillance niet of nauwelijks komt.Hiermee wil de politie onder andere het veiligheidsgevoel van de bewoners van Eemland-noord verhogen. Ook wil ze ermee bereiken dat eventuele inbraken en andere mis drijven in een zo vroeg mogelijk stadium worden ontdekt. Dit kan leiden tot een hoger oplossings percentage. Inwoners van Soest die hun wo ning willen laten controleren, kunnen dit kenbaar maken door het invullen van een kaart aan het politiebureau aan het Raadhuis plein 31. Men kan hiervoor te recht tijdens de openingsuren van 's morgens 07.00 tot 's avonds 23.00 uur aan de receptie van het bureau Eemland-noord in de hal van het bureau. Op de kaart moet men verschillende gegevens invul len, waaronder een adres waar de politie iemand kan waarschuwen voor het geval ze dat wenselijk of noodzakelijk acht. Het invullen van de kaart garan deert minstens één controle van de woning. Overigens betekent dit niet dat er geen inbraak, vernie ling of iets dergelijks plaats zou kunnen vinden. Het gemeentebestuur gaat niet alleen het beleid met betrekking tot het ver wijderen van autowrakken aanscherpen, maar heeft tevens besloten tot een nieuwe financiële maatregel. Voortaan krijgt de eigenaar van een door de ge meente verwijderd wrak niet alleen de rekening gepresenteerd van de kosten van wegslepen en opslaan. Ook de uren die ambtenaren eraan hebben be steed zullen tegen het daarvoor geldende tarief aan de eigenaar van een ver wijderd wrak in rekening worden gebracht en zo nodig gerechtelijk worden ingevorderd. Het lik-op-stuk-beleid met betrek king tot autowrakken dateert van 1993. Dit beleid komt er in het kort op neer dat autowrakken en auto's die rijtechnisch in onvoldoende staat De eerstvolgende bijeenkomst onder het motto 'Praten met burgemeester en wethouders' wordt op donderdag 12 september gehouden in de grote zaal van De Open Hof aan de Veen besstraat 2. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, is om 22.00 uur afge lopen en is bestemd voor de bewoners van de wijken Klaarwater, Smitsveen en een gedeelte van de wijk Klein Engendaal. Deze gebieden worden globaal begrensd door de Vrijheids- weg, Beukenlaan, Nieuweweg en Koningsweg. Het programma voor de pauze bestaat uit een forumgesprek met het college van burgemeester en wethouders. Op verzoek kunnen de bezoekers later een verslag ontvangen. Na de pauze kan men desgewenst ook persoonlijk met de burgemeester of één van de wet houders spreken. Omdat de opzet van de bijeenkomst is dat vragen zoveel mogelijk ter plaatse worden beantwoord, stellen de leden van het college van B. en W. het op prijs als zij vooraf weten welke vragen zij kunnen verwachten. Alleen dan kunnen zij op zoveel mogelijk vragen direct antwoord geven. In dat geval hoeven zij er later niet nog eens op te rug te komen omdat eerst één en ander moet worden uitgezocht. Vragen kan men voor vrijdag 30 augus tus schriftelijk indienen op het ge meentehuis bij Staf Voorlichting, of sturen naar Staf Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. Een postzegel is niet nodig. Ook ideeën of suggesties waarover men met één van de collegeleden wil praten zijn welkom, zodat de burge meester en de wethouders zich erop kunnen voorbereiden. Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 13.30. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voorzie ningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor-ma- tiecentrum en de afdeling Publieks zaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt "klaar ter wijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93- .443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderin-gen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.539 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87.411 (politie). Agenda maandag 1 juli, commissie alge mene bestuurszaken dinsdag 2 juli, commissie ruimte lijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 3 juli, commissie milieu en openbare werken donderdag 4 juli, commissie finan ciën donderdag 18 juli, raadsvergade ring maandag 2 september, commissie algemene bestuurszaken dinsdag 3 september, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 4 september, commissie milieu en openbare werken donderdag 5 september, commis sie financiën donderdag 19 september, gemeen teraad Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. Bij het officieel in gebruik stellen van het biezenveld aan de Peter van den Breemerweg, vorig jaar, deed wethou der R. van Logtenstein, die onder meer milieu in zijn portefeuille heeft, de suggestie om het veld een naam te geven. Die is toen ook gevonden: Reynhove, naar een persoon in het boek Ferdinand Huyck van Jacob van Lennep. De ingebruikstelling van het biezen veld was destijds een happening waar bij de wethouder met lieslaarzen aan te water ging om de eerste biezen te planten. Dat is enorm aangeslagen, want sinds die tijd staat het hele veld vol biezen. Bij die gelegenheid deed de wethouder de suggestie om het biezenveld een naam te geven. Hij ging ook zelf op zoek en haalde daar voor thuis het boek Ferdinand Huyck, van de schrijver Jacob van Lennep nog eens uit de kast om te kijken of hij daarin een historisch ver antwoorde naam kon vinden die aan sluit bij de omgeving (Van Lennep- laan, Ferdinand Huycklaan, Hen- riëtte Blaekweg) en die toepasselijk is voor het biezenveld. Daarbij stuitte hij op de naam Reynhove. Gildefeesten "Dat vind ik qua naam perfect aan sluiten bij het biezenveld", zegt Van Logtenstein. Reynhove is een per soon die een rol speelt in het boek, bron: Ferd. Huyck van J. van Lennep In dit veld wordt na hevige buien - het teveel aan regenwater opgevangen. De biezen zuiveren het water op een natuurlijke wijze en na enige tijd wordt het gezuiverde water via de Kloostergracht geloosd op de Eem. Realisatie 1995 Oppervlakte 16.000 m2 Normale inhoud: 5.000 m3 Maximale inhoud 10.000 m3 waarin hij wordt opgevoerd als 'een geaffecteerde Hagenaar'. Het naambord met toelichting zal te zijner tijd officieel worden onthuld. Het streven is om dit moment te la ten samenvallen met de Gildefeesten die zich dan in de directe omgeving afspelen. van onderhoud verkeren zo spoedig mogelijk van de openbare weg (inclu sief parkeerplaatsen en overige voor het publiek toegankelijke plekken) worden verwijderd. Eigenaren van zulke voertuigen ont vangen een schriftelijke aanmaning om hun eigendom binnen één week van de openbare weg te verwijderen op straffe van bestuursdwang. Ook een proces-verbaal behoort tot de mogelijkheden. Tegelijk met de verzending van de aanschrijving plakt de politie een oranje-rode sticker op de voorruit van de auto waar het om gaat. Daarop staat kort aangegeven dat de auto na het verstrijken van de termijn van één week in opdracht van de ge meente naar een opslagterrein wordt afgevoerd om vervolgens na één maand te worden vernietigd. De eige naar zal de kosten moeten betalen die de gemeente hiervoor maakt. Nu voortaan ook de ambtelijke uren in rekening zullen worden gebracht, kan de gemeentelijke rekening fors oplopen. De eigenaar van een 'wrak' mag zich wel afvragen of de auto dit bedrag nog wel waard is. Door de gewijzigde situatie van de bebouwing langs de Dalweg zullen burgemeester en wethouders zich nader beraden over de vraag of deze plek ook in 1997 en volgende jaren nog geschikt is om er door middel van het afsteken van vuurwerk de af sluiting van koninginnedag te vieren. Het college antwoordt dit op een vraag van een bewoner van de Tal- malaan. Hij doet de suggestie het meest voor de hand liggende terrein te kiezen voor het afsluiten van de feestelijkheden, het evenementen terrein op de Eng. Burgemeester en wethouders raden een bewoner van de Libel aan een gesprek aan te vragen met medewer kers van de afdeling huisvesting om eventuele problemen duidelijker in beeld te krijgen. De man woont in een eengezins-koopwoning. Hij wil graag verhuizen naar een kleine be neden-huurwoning met twee slaapka mers (om familie te kunnen laten overnachten) en een tuintje. Hij vraagt zich echter af wat hij moet doen: eerst zijn huis verkopen en wachten tot er een geschikte woning vrijkomt, of wachten met de verkoop tot hij een ander huurhuis toegewe zen heeft gekregen, met de kans dat hij zijn eigen huis moeilijk kwijt raakt. In een gesprek kan misschien een bevredigende oplossing worden ge vonden, aldus b. en w. De gemeenten in het gewest Eemland, Soest, Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Woudenberg, Eemnes en Leusden hebben onlangs de han den ineen geslagen om het verschijnsel 'vliegende winkels' aan te pakken en uit te bannen. Het gaat om bedrijven die voor één of twee dagen vanuit een bepaalde locatie aan particulieren goederen te koop aanbieden tegen een lagere prijs dan in de winkel gebruikelijk is. Dit is voortaan in Eemland verboden. Aan zo'n 'vliegende verkoop' gaan opvallende advertenties en/of huis- aan-huis-verspreiding van folders vooraf. Dit soort verkopingen wordt meestal gehouden in horecagele genheden, maar ook in sporthallen, sociaal-culturele accommodaties en dergelijke. De gemeenten hebben besloten dat voortaan zulke verko pen verboden zijn in gebouwen met een niet-detailhandelsbestemming en ook in gemeentelijke en gesubsi dieerde gebouwen. De aanleiding tot het nemen van Mijn vraag... Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 5 juli aan Staf voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). maatregelen tegen de 'vliegende winkels' is het feit dat dit verschijn sel in het gebied Eemland hand over hand toeneemt. Ze vormen een be dreiging voor de plaatselijke en re gionale verzorgingsstructuur, want de verkopen vinden meestal plaats in gebouwen die niet bedoeld zijn voor detailhandel. De Kamer van Koophandel waar de gemeenten mee samenwerken om dit verschijn sel een halt toe te roepen, heeft vo rig jaar tot en met december 1995 tellingen gehouden, er in eerste in stantie van uit gaande dat het wel meeviel. Het tegendeel bleek echter het geval te zijn: elke gemeente heeft met het verschijnsel te maken gehad. Uitschieters waren Amers foort met 21 keer, Soest met 11 keer en Leusden-Achterveld met 9 keer. Feitelijk hebben de organisatoren van een 'vliegende verkoop' een ver gunning nodig van burgemeester en wethouders. Het is echter moeilijk om ertegen op te treden, omdat de verkoop-aankondiging pas op het allerlaatste moment wordt gedaan. Om een voorbeeld te noemen: vaak worden op vrijdag de folders be zorgd met de mededeling dat er op zaterdag een verkoop is. De eigenaren of beheerders van ge bouwen in Soest waar tot nu toe 'vliegende winkels' actief zijn ge weest, worden rechtstreeks door het college van burgemeester en wet houders aangeschreven dat zulke verkopen niet langer zijn toege staan. Op 't Hoogt is coming home. Inbraak in auto die aan de Sint Theresiastraat geparkeerd stond naast de Koninkrijkszaal van de Jehova's: getuigen ontbraken... In Soest is bij een bruiloft geen vuurwerk toegestaan. - Dat wordt zeker wel goedgemaakt bij de scheiding... Gore Melm. Soester veehouders krijgen informa tie over ARP (Ammoniak Reductie Plan) - Vroeger stonden de letters ARP heel ergens anders voor! Ammoniak Reductie Plan maakt boeren knap pissig. Voor (l)eik liggen. Geldt de gordeldraagplicht ook voor vrouwelijke agenten? Gelezen: Pauwen zijn verkeerson- veilig. Hadden ze misschien toch ze bra's moeten nemen. Bij al te korte nietten: pauw-pauw. NS kan aardig overweg met al die overwegen. De overwegen zijn trouwens met al die treinenuitval de laatste tijd al een stuk veiliger geworden. Volgens het KNMI loopt Soesterberg de grootste kans in Nederland te worden getroffen door bliksem en on weer. - Zijn de Amerikaanse militairen daarom vertrokken? Op 't Hoogt: van Soest tot Soest. Soester ballonvaarder Rob Wiegers na crash met veertien passagiers aan boord: "Er is tenminste onderweg iets gebeurd. Mensen willen toch iets meemaken". Welp Hans de Widt. Golfbaan: wie ziet er nu nog een gat in? Kop: 'Hoogtevrees geen belemme ring voor ballonvaart'. Nee, maar die neerstortvrees, hè. Op 't Hoogt: ook dit jaar weer ge slaagd. Gek, maar die vakantiebezorgers hebben ons nog nooit een vakantie bezorgd. Ondanks al die rommelmarkten blijft er nog heel wat rommel op straat liggen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 29