ïee aan vegen Nieuw: textielinzameling en glas scheiden in drie kleuren Bij bestrijding van ongedierte niet direct naar gif grijpen! Herinrichting van Smitsweg verbetert verblijfskarakter gezet in niveau Help mee Soest schoon te maken en te houden! Aanvraag woningbouw wordt getoetst aan aanpasbaar bouwen Uitwerking actieplan door de Stuurgroep Preventief Jeugdbeleid Proefneming met 'milieu-eiland' in Soest-Zuid PAGÏNA2 WOENSDAG 26 JUNI 1996 OP 'T HOOGT PAGINA 3 r controle isoverlast Eenrichtingsverkeer dr. 's-Jacobstraat voorgesteld Geen avondopen stelling in juli en augustus Fietspad vernieuwd in rood asfalt Belangstelling voor MEC ook van buiten Soest 'ethouder Ten Hove st particulier initiatief moe ït is wel van belang dat er ij ase het streven gericht is oj e afstemming tussen ener articuliere instanties die be rijn bij het buurtbeheer er de gemeentelijke instantie! tegraal wijkbeheer uitvoe ,rom houdt de gemeente nog zitting in de stuurgroe Smitsveen en op de Eng! :ittersrol vervullen. Deze indelijk door het particulie worden overgenomen. He iers in eerste aanleg om de nheid van de bewoners. Ni zal de gemeente alleen noj d een rol vervullen, één keer per jaar komt eei /oordiging van de drie stuur aij elkaar onder voorzitter de wethouder sociale ver /buurtbeheer, igrijkste activiteiten in he n het buurtbeheer zullen erricht door de in te steller pen. Deze houden zich be- uitvoering van de concrete Enkele ervan functioneren zoals de buurtpreventie er ant Smitsveen. eval wordt per wijk eer ;p wijkschouw ingesteld mt minstens één keer per kaar om samen met verte- iigers van de gemeente eer door de wijk te maken. Tij- schouw worden knelpun eerd en afspraken gemaaki ïanier en het tijdstip waarop den opgelost. "wegboom-installatie (ahob) en acht met een automati- Dperlicht-installatie (aki) verwegen zijn nog onbe oewel zich op onbewaakte n in de gemeente wel onge- >rdeden, heeft dit tot nu toe een noodstop van de treir Dte schrik bij de overweg (s) geleid. sster en wethouders zegger I te zijn door NS Railin te zijn benaderd voor de ig van de veiligheid van de cte overwegen. Dit gebeurt ader van een aanvullend gsprogramma van de rijks- Na de inventarisatie zal NS •eheer de mogelijkheden tot ig van de beveiliging concre- ken. Komende herfst kun- lannen besproken worden bruikers van de overwegen, iging vergt zeer forse inves- Daarbij kpmt ook de vraag de of een overweg wel ge- d moet blijven. Het gebruik iet de investeringen immers digen. roten van de veiligheid op m vergt van alle betrokken een zorgvuldige procedure, üge tijd in beslag neemt. Dit ït weg "dat wij waar moge- iwerking verlenen om zo ïogelijk tot verbetering van ging van overwegen te ko- lus burgemeester en wet- an de vragenstellers. >ner van de Insingerstraat naatregelen tegen een drijf in de omgeving in ver- geluidsoverlast. ïster en wethouders ant- 1 hem dat het bedrijf zich len aan de voorwaarden die enomen in de milieu- g. Naar aanleiding van het illen zowel de politie als de lijke afdeling milieu vaker ;n of er sprake is van niet an de voorwaarden als het - geluidsproductie. Sinds vorige week is het milieu-eiland nieuwe stijl' aan de Znidpromenade in gebruik. Het bestaat uit een tiental ondergrondse containers, waarin ivegwerpglas, (voor het eerste gescheiden op kleur!), oud papier en karton en textiel wordt ingezameld ten behoeve van hergebruik. Wethouder R. van Logtenstein (o.a. milieu en openbare werken) stelde het 'eiland' aan het rand van het nieuwe parkeerterrein bij het winkelcentrum Soest-Zuid officieel in gebruik, samen met leerlingen van groep 8 van de basisschool De Wegwij zer, dependance Driehoeksweg. De wethouder wees er bij die gele genheid op dat Soest-Zuid dankzij de proef met de ondergrondse contai ners de lokale primeur heeft van de textielcontainers en van gescheiden inzameling van glas in drie kleuren, 'wit', groen en bruin plus de rest. In de inwerpopeningen, die boven straatniveau uitsteken, mogen beslist geen potten en flessen van aarde werk, keramiek e.d. gedeponeerd worden. Overigens is Nederland al jaren 'we reldkampioen inzamelen gebruikt glas'. Waarom dan toch weer een extra beroep op de burger om het gebruikte glas in drie soorten te sor teren? "Het antwoord is vrij simpel", zegt Van Logtenstein. "In de eerste plaats heeft de glasindustrie witte transparante) scherven nodig om wit glas te kunnen maken. Voor groen glas geldt hetzelfde. Daarnaast levert gesorteerd glas de gemeente een ho gere prijs op dan ongesorteerd glas. En tenslotte heeft Soest zich binnen de gemeenschappelijke regeling Afvalverwijdering Utrecht (AVU) gebonden aan de afspraak om op korte termijn over te gaan tot schei ding van glas in drie kleuren". Textiel Over de textielinzameling zegt wet houder Van Logtenstein dat de be doeling hiervan is de hoeveelheid die nog in het verbrandbaar afval terecht komt nog verder te beperken. "We weten dat veel mensen de weg naar Spullenhulp aan de Schans weten te vinden om bruikbaar textiel af te ge ven. Verder zijn er jaarlijks enkele inzamelingen door charitatieve instel lingen, die wij overigens blijven on dersteunen. De inzameling in contai ners moet dan ook gezien worden als een aanvulling op de mogelijkheden die er al zijn", aldus de wethouder. "Ik zou er geen enkel probleem mee hebben als er nog meer textiel naar Spullenhulp en de instellingen gaat en de container op Soest-Zuid daardoor slecht gevuld zou worden. Het zou zelfs een goede zaak zijn als het zo was. Het doel is in ieder geval te voorkomen dat grote hoeveelheden herbruikbaar textiel in het verbrand baar afval terechtkomen Dit zou bij voorkeur aan Spullenhulp dan wel aan de kledinginzamelaairs aangebo den moeten worden. Daarnaast wil len we vermijden dat het niet direct herbruikbare tussen het huisvuil te rechtkomt. Daarvoor zijn de contai ners op het 'eiland' in Soest-Zuid be schikbaar", aldus Van Logtenstein. Wethouder Van Logtenstein Meer ondergronds Hoewel de ervaringen elders met de ondergrondse containers positief zijn, heeft het gemeentebestuur ervoor gekozen Soest-Zuid als proefproject te beschouwen en de resultaten af te wachten. Van Logtenstein: "Als deze positief zijn, dan is nog dit jaar een voorstel te verwachten om ook op anrdere lokaties waar nu nog de inzamelbollen staan zo mogelijk on dergrondse containers aan te bren gen". Personeel van de gemeentelijke reinigingsdienst heeft gonis de in druk tegen de bierkaai te vechten als het gaat om het opruimen van vuil langs wegen, fiets- en wandel paden, bij winkelcentra en op en in de omgeving van speelveldjes. Dit antwoord geven burgemeester en wethouders aan bewoners van de Heetakker. Deze bewoners zijn pas in Soest komen wonen en zijn geschrokken van de hoeveelheid afval die ze overal zijn tegengeko men. Zij verzoeken burgemeester en wethouders een oproep te doen aan de inwoners van Soest om de gemeente schoon te maken en te houden. Aan de hoeveelheid bier- en fris drankblikjes, kunststof bekers, plastic en papieren verpakking van snoep en shag enzovoort die de weggebruikers van zich afgooien, lijkt geen einde te komen. Het af val blijft in de berm of op het speelveld liggen of komt tussen struikgewas of in sloten terecht. In het ene gebied gaat het volgens de verzoekers om een grotere hoe veelheid dan in het andere. Bij een tochtje door Soest trok met name de rommel in de omge ving van het marktterrein en op de Smitshof de aandacht van de ver zoekers, evenals de omgeving van het tunneltje onder de Dalweg, de Soesterengweg tegen de erf- afscheiding en het fietspad langs de Koningsweg aan de zijde Over- hees. Wat betreft bierblikjes spande de Jachthuislaan de kroon. Burgemeester en wethouders zijn het van harte met de verzoekers eens. Zij stimuleren acties in het kader van het verbeteren van het milieu, het zorgvuldig omgaan met openbaar en particulier groen en het verbeteren van de woonomge ving, onder meer door de bewo ners aan te sporen deze zelf schoon te houden. Overigens levert ook de afdeling reiniging daar een flinke bijdrage "aan, maar het is onmogelijk om naast de vele an dere werkzaamheden dagelijks het afval langs de straten e.d. op te ruimen. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat hierin ook een taak is weggelegd voor de inwo ners. In de eerste plaats door geen afval op straat te gooien en verder om dit zoveel mogelijk op te rui men als de omgeving toch is ver vuild. De gemeente heeft onlangs de folder 'Aanpasbaar bouwen' gepresenteerd. Deze zal voortaan worden uitgereikt aan iedereen die een vergunning aan vraagt voor het bouwen van een wo ning; bovendien aan architecten, aan nemers en woningcorporaties. Hans Bouwman van afdeling planologie en bouwen legt uit dat aanpasbaar bou wen in feite neerkomt op het bouwen van een gewone woning die later zon der veel extra kosten op een eenvou dige manier kan worden aangepast aan de handicap van bewoners en/of bezoekers, bijvoorbeeld een gehandi capt familielid. Burgemeester en wethouders hebben nu bepaald dat elke aanvraag voor nieuw te bouwen woning moet wor den getoetst aan aanpasbaar bouwen. Ze willen daarmee bereiken dat ie dere woning standaard aanpasbaar wordt gebouwd volgens de landelijke normen die daarvoor gelden. Of dit gebeurt, wordt onder meer beoor deeld door de Vrouwen Advies Com missie (VAC). Deze kijkt of de wo ning op een praktische manier is in gedeeld, goed toegankelijk is, ruim en flexibel. Er wordt verder gelet op vei ligheid, het binnenmilieu en de hy giëne. Daarnaast wordt ook de omgeving bekeken. Het is volgens Bouwman belangrijk om al bij de opzet van wijk rekening te houden met bereikbaar heid, veiligheid en verkeer. Bij nieuwbouw van woningen heeft men te maken met programma van eisen. Die betreffen de aanpasbaar heid, de functionaliteit, de flexibiliteit, de veiligheid, de betaalbaarheid en - zeker niet in de laatste plaats- de milieuaspecten. "Als die elementen erin zijn verweven, is er sprake van een duurzame woning", aldus Bouw man. De Woningstichting heeft die elementen bij de Boerenstreek in het bouwprogramma zitten. Bij aanpasbaar bouwen is het belang rijk om te letten op elementen in de woning als bewegen, zitten, rusten en verzorgen. Bij bewegen moet men bijvoorbeeld vooral letten op de draaicirkels en opstelruimtes voor een rolstoel, met name in de gang en garderoberuimtes. Naast de douche moet altijd een slaapkamer zijn. Ver der is de draairichting van de deuren belangrijk, evenals de plek van de lichtknopjes en de elektra. Van be lang is ook dat er voldoende berg ruimte is. Douche en toilet Er wordt eveneens gelet op flexibele inrichtingsmogelijkheden, zoals de mogelijkheid op meer plekken te zit- -ten, de situering van de eethoek keu ken en de mogelijkheid tot het inrich ten van een werkkamer, bijvoorbeeld in een slaapkamer. Daarnaast moet de 'ouderslaapkamer' (bij voorkeur naast de woonkamer gesitueerd) zo ruim zijn dat er niet alleen een twee persoonsbed in kan, maar dat er vol doende ruimte is om vrij met rolstoel om het bed heen te kunnen. Dit geldt uiteraard voor alle ruimtes, met name ook in de douche en het toilet. Nadere toelichting Nadere informatie over aanpasbaar bouwen kan men krijgen bij de afde ling planologie en bouwen in het ge meentehuis. Daar is ook de folder 'Aanpasbaar bouwen' beschikbaar. Wie deze afhaalt, krijgt tegelijk een nadere toelichting. Sluit de dr. 's-Jacobstraat aan de kant van de Ossendamweg af door het in stellen van eenrichtingsverkeer vanaf de Plasweg. Deze suggestie: doet een bewoner van de dr. 's-Jacobstraat, omdat de bestaande situatie levensge vaarlijk is voor onder meer spelende kinderen. Tegelijk met deze maatre gel zou de bestaande stoplicht-situa tie op de Kastanjelaan moeten wor den uitgebreid, vindt hij, met de mogelijkheid om linksaf te slaan en rechtdoor te rijden, de Eikeinlaan in. Burgemeester en wethouders ant woorden, dat de te kiezen oplossing voor de verkeersproblemen op de Ossendamweg ook invloed heeft op de wijze waarop de wijk word t ontslo ten. Hoe deze ontsluiting uiteindelijk vormt krijgt, hangt helemaal al' van de definitieve oplossing voor de Ossen damweg. De door de vragensteller aangereikte suggestie zal hierbij wor den betrokken, aldus b. en w. In verband met de vakantie iis er in de maanden juli en augustus geen avondopenstelling van de gemeente lijke afdeling Publiekszaken. Vanaf donderdag 5 september kan men op de donderdagavond tussen 19 en 20 uur weer terecht bij de af deling Publiekszaken in de hal varn het gemeentehuis. Nu het warmer wordt, neemt de kans op ongedierte toe. "Wie er last van heeft doet er goed aan niet direct naar gif te grijpen om het ongedierte te bestrijden. Het is heel belangrijk om te weten om wat voor ongedierte het precies gaat", zegt wethouder R. van Logtenstein (o.a. milieu). Wie bijvoorbeeld last heeft van wespen, kan voor advies bellen met de ge meente, met name de ambtenaar ongediertebestrijding W. J. Roest, tel. 6093754. Dit geldt ook voor de bruine rat. Van degene die deze dieren thuis of in de omgeving heeft gezien, wordt ver wacht dat hij de gemeente belt in plaats van zelf begint met pogingen om door middel van welke gif ook de ratten te bestrijden. Een ondeskun dige bestrijding kan tot gevolg hebben dat de ratten niet meer vatbaar zijn voor een bepaald soort bestrijding smiddel, met alle gevolgen van dien. Meer nog dan wespen en ratten zor gen vlooien voor overlast. In wonin gen komt het nogal eens voor dat men problemen heeft met de aanwe zigheid van honden- en katten- vlooien. Om te voorkomen dat men in huis een 'vlooienplaag' krijgt, moet men huisdieren en hun verblijf- en slaapplaatsen regelmatig controleren. Honden en katten moeten regelma tig worden gekamd met een fijne metalen stofkam, vanzelfsprekend bij voorkeur buitenshuis. Een zogeheten 'vlooienband' kan uitkomst brengen en in laatste instantie kan gebruik worden gemaakt van een spuitbus, poeder of shampoo. Om te voorko men dat het dier direct gaat likken en zo schadelijke stoffen binnen krijgt, is het aan te bevelen om direct na de behandeling een flink eind met het dier te gaan wandelen. Wat de kat betreft moet het gebruik van bestrijdingsmiddelen nog meer beperkt blijven omdat de kat zich nog vaker dan de hond en ook intensie ver likt. Het gebruik van middelen die voor de hond bestemd zijn is heler maal uit den boze; de meeste zijn ongeschikt voor de kat. Ook bij een kat kunnen een stofkam en een 'vlooienband' vaak uitkomst brengen. Indien sprake is van een hardnekkige kwaal, doet men er verstandig aan de dierenarts te raadplegen. De stofzuiger is een bijzonder effec tief wapen bij de bestrijding van een vlooienplaag. In dat geval moet tel kens na het zuigen de stofzuigerzak met inhoud worden vernietigd. Als de maatregelen niet afdoende blijken te zijn, kan men zich voor nader ad vies wenden tot de afdeling pnge- diertebestrijding van de gemeente, tel. 6093754. Mieren Het bestrijden van mieren moet al leen gebeuren wanneer deze insecten in gebouwen werkelijk overlast ver oorzaken. Over het algemeen wordt deze hinder overdreven. Enkele rondlopende mieren doen geen kwaad en veroorzaken ook geen schade. Wanneer ze echter een nest hebben gemaakt van waaruit ze steeds in aantallen een huis of een gebouw bin nenkomen, kan een bestrijding uit hygiënisch oogpunt nodig zijn. Dit kan op verschillende manieren, al naar gelang de omstandigheden. Omdat het nest meestal buiten is, moet men daar de bestrijding uitvoe ren. Hiervoor zijn in de handel bestrijdingsmiddelenverkrijgbaar. Het is van groot belang om voor het toepassen hiervan eerst de lichtlijnen op de verpakking te lezen. Voor vra gen over (het bestrijden van) mieren- plagen kan men eveneens terecht bij de gemeentelijke afdeling ongedierte bestrijding, tel. 6093754. Heeft u het al gezien, het nieuw aangelegde fietspad langs de Dal- weg (tussen de Beukenlaan en de Koningsweg? Inderdaad: rood as falt. In de afgelopen twee jaar zijn al op meer plaatsen in de ge meente asfaltfietspaden aangelegd. Deze paden zijn glad en regelma tig, hetgeen het fietsen comforta beler maakt. Er is volgens wethouder R. van Logtenstein (die onder meer mi lieu en openbare werken in zijn portefeuille heeft) tevens een lichte vermindering van onderhoud te verwachten omdat geen doorgroei van 'onkruid' ontstaat tussen de tegels. De wethouder kondigt aan dat dit jaar op meer plaatsen fietspaden zullen worden geasfalteerd, "waar door menige kilometers gemakke lijker overbrugbaar worden". Het verbeteren van het verblijfs karakter van de Smitsweg. Dat staat volgens mevrouw M. Kikkert van de gemeentelijke afdeling wegen, grond zaken en verkeer de gemeente voor ogen bij de herinrichting van de Smitsweg in het kader van het ver nieuwen van de riolering. Van die ge legenheid is gebruik gemaakt om de inrichting van de Smitsweg aanzien lijk te veranderen. Bij de her inrichting met verkeersremmende voorzieningen is rekening gehouden met het in de toekomst instellen van een 30 km. zone in de hele wijk Smitsveen. Langs de noordkant van de Smitsweg zijn voorzieningen gesitueerd (scho len, sportzaal, winkelcentrum), aan de andere kant flatgebouwen. Vooral met het oog op de aanwezigheid van flats is op de kruising met de Weegbreestraat een plateau aangelegd en waren op het deel van de Smitsweg tussen de Weegbreestraat en de Veenbesstraat twee versmal lingen met voetgangersoversteek plaats (VOP) aangebracht. Volgens mevrouw Kikkert zijn "om de verblijfsfunctie van de wijk Smitsveen te versterken enerzijds verkeersremmende maatregelen1 ge wijzigd en anderzijds toegevoegd". De voorrangssituatie bij de aanslui ting Nieuweweg/Smitsweg blijft het zelfde. Ter hoogte van de ingang van de eerste parkeerplaats naar het win kelcentrum gezien vanaf de Nieuwe- weg wordt een plateau aangelegd naar het voorbeeld van de kruising met de Weegbreestraat, waar het plateau ge handhaafd blijft. De bestaande wegversmalling ten be hoeve van de oversteek naar de school en de sportzaal wordt uitge breid tot een asverspringing met fiets - voorziening; de VOP verdwijnt. Ook ter hoogte van het buurthuis aan de Smitsweg (nummer 313) komt een asverspringing met fiets- voorzieningen. De versmalling nabij de Veenbesstraat blijft gehandhaafd; ook hier verdwijnt de voetgangers oversteekplaats. Tenslotte komt er bij de aansluiting Smitsweg/Veenbes- straat een plateau, dat groot genoeg is voor de bussen. Voor het aanleg gen van de asverspringingen moet een aantal parkeerplaatsen wijken. Dit levert volgens mevrouw Kikkert geen problemen op omdat er voldoende parkeerplaatsen overblijven, zowel langs de Smitsweg zelf als voor de flats. In de onlangs geïnstalleerde Stuur groep Preventief Jeugdbeleid zijn zo veel mogelijk instellingen en instan ties vertegenwoordigd die met jeugd te maken hebben, zoals de gemeente, het onderwijs, welzijnswerk, de ge zondheidszorg, de politie, de woning stichting en de jeugdhulpverlening. Volgens wethouder P. V. ten Hove, die onder meer de portefeuille jeugd zaken beheert, is het de bedoeling dat onder verantwoordelijkheid van de stuurgroep het actieplan Lokaal Pre ventief Jeugdbeleid wordt uitgewerkt. "We gaan echt iets voor de jeugd doen", zegt de wethouder. "Iedereen kan met voorstellen komen die be trekking hebben op het preventief jeugdbeleid. Deze voorstellen worden in principe door de stuurgroep be oordeeld en voorzien van een advies aan de gemeente. Verder is het de bedoeling dat de instellingen die in de stuurgroep vertegenwoordigd zijn, in het najaar een intentieverklaring on dertekenen". De taken van de Stuurgroep Preven tief Jeugdbeleid zijn onder meer advisering naar de gemeente en de betrokken instellingen en organisa ties; het instellen van werkgroepen; het signaleren van knelpunten en het aandragen van oplossingen daarvoor; het initiatief nemen tot en stimuleren van nieuwe ontwikkelingen, en het zorgen voor en bewaken van een sa menhangend beleid en het onderling afstemmen van vraag en aanbod. De stuurgroep is ook verantwoordelijk voor de prioriteitsstelling en de uit voering van de punten in het actie plan. Intentieverklaring Hoewel de intentieverklaring jeugd beleid nog nader moet worden uitge werkt, is het de bedoeling dat de stuurgroep-leden verklaren samen verantwoordelijk te zijn voor een geïntegreerd jeugdbeleid in de ge meente Soest. Ieder zal op zijn/haar (deel)terrein proberen een bijdrage te leveren aan het sluitend maken van de voorzieningen op dit gebied bin nen de gemeente. Coördinerende rol De gemeente zal daarbij met name een coördinerende rol spelen en randvoorwaarden scheppen om de instellingen in staat te stellen aan de intentieverklaring te voldoen. Ze leg gen tevens de bereidheid vast tot het opzetten en instandhouden van een netwerk. De gemeente zal voorlopig gedurende een jaar voor administra tieve ondersteuning zorgen. De doelstellingen zijn: het in kaart brengen van de bestaande voorzie ningen per wijk en per leeftijds categorie; het afstemmen van het aanbod per leeftijdscategorie en per wijk, en het adviseren van het ge meentebestuur om te komen tot een evenwichtig pakket voor het traject voorschoolse periode, onderwijs, na- en buitenschoolse opvang, beroeps keuze en jongerenhuisvesting. Het beschikbaar stellen van aanvul lende middelen is mogelijk mits - onderbouwd wordt dat die midde len nodig zijn voor een ontbrekende schakel is de jeugdzorg; - geen andere geldstromen kunnen worden aangeboord; - aangetoond wordt dat er behoefte is aan de voorziening, en - aangetoond wordt dat de jeugd dan wel de begeleidende instelling in enige vorm medeverantwoordelijkheid wil dragen voor het instandhouden van de voorziening. Jeugdopvang: afSchoofsysteem. Sportschoolhouder over cursus interline-skaten: "Je moet vooruit denken entijdig vaart minderen". - Misschien iets voor plaatselijke politici? Amersfoort wil stukken grondgebied hebben van Leusden, Hoevelaken, Nijkerk en/of Bunschoten. - En van Soest dan? - S..st! Leo van den Berg van kinderparadijs De Vrije Teugel in de Amersfoortse Courant: "Hoewel een wasmachine nu toch tot de normale huisraad be hoort, lijken moeders doodsbenauwd dat de kinderen smerig worden". Provincie zet zwaar geSchut in. Is dat nou nieuws? 'Op 24 juni kijk dag voor autowrakken'. Dat was het op het industrieterrein toch al ja ren...?! Waardevolle wrakken. Kan dat ei genlijk wel? Gelezen over plaatsing sirenemast: 'Het bouwplan zal wprden gepubli ceerd en als er geen bezwaren worden ingediend, verleent de gemeente de vereiste vergunning aan het ministe rie van Buitenlandse Zaken'. - Zijn die sirenes er dan alleen maar om allochtonen te waarschu- En elders: 'Binnenlandse Zaken heeft overigens wel een beetje haast met de sirene'. - Hoezo, krijgen we dan oorlog? Colenso: hoopvolle actie tegen hondenpoep. Gelezen: 'Desmond Tutu derde van Nederland'. Dus die woont ook al niet meer in Zuid-Afrika. Op het terrein van papier recyclingbedrijf is alleen plaats voor kaartenhuizen. Als je het goed beschouwt heeft Diny Hartering alleen maar zwijggeld ontvangen. Gezocht: rechterhand voor Piet Taai. Heeft-ie nu zeker twee linker. Vermist: muisgr. gec. kater, witte bef, pootjes en vlek op de neus. Heeft blaasprobleem. - Zielig hoor, als je als kat niet van je af kunt blazen. Gelukkig heeft-ie wel pootjes. Voorafgaande aan de laatste ver gadering voor de zomervakantie, heeft de raadscommissie milieu en openbare werken een bezoek gebracht aan het Milieu Educa tief Centrum (MEC) 'De Kweke rij' aan de Molenstraat 157. Doel was om de leden kennis te laten nemen van de ervaringen binnen het verbouwde centrum. Volgens wethouder R. van Logtenstein heeft de commissie met tevreden heid vastgesteld dat de toeloop de verwachtingen zelfs overtreft. "Er is veel belangstelling voor de activi teiten, niet alleen uit Soest zelf, maar ook uit andere plaatsen, hoewel het Milieu Educatief Cen trum zich toch overwegend richt op de Soester bevolking. In combi natie met aspecten van natuur- educatie bij het kinderparadijs 'De Vrije Teugel' worden zeer goede resultaten geboekt", aldus de wethouder.

Soester Courant | 1996 | | pagina 31