UUR $0 10 TOT 70% 289,' Vertrek Pieter Henke bij filmhuis Artishock: einde-van-een-tijdperk w Twee Soesters verdacht van heling Stijlvolle interieurs op een locatie in stijl ZOMERKORTINGEN! i ACTUEEL Dé nieuwe spelling: voer voor muggenzifters? SOESTER ONDERLINGE W#RTMANN Provincie Utrecht opent informatiepunt milieuvragen Win van Doorn 'em Van Oosten fotoservice 'Filmfreak' bijna 20 jaar coördinator De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd! natuurlijk bij: Ter waarde van 150.000 gulden Profiteer NU van onze op de gehele collectie PARTY-SPECIALIST Het juiste adres voor uw: dinner-service party catering dagelijkse maaltijd Vanaf medio juli ook in Amersfoort Meningen van lezers Kwaad daglicht Twee maanden geen avondopenstelling publiekszaken WOENSDAG 26 JUNI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 9 3764 CR Soest «Tel.: 03S - 6030303 Fax: 035 - 6029995 Op donderdag 29 november organiseert SLAS - Samenwerking Literaire Ac tiviteiten Soest - voor het eerst Het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal. Aan deze spellingwedstrijd nemen, naast tien "prominenten", dertig Soester in woners deel, die via een voorronde in de Soester Courant van 16 oktober wor den geselecteerd. Het dictee wordt geschreven door Ton Majoor, de Soester spellingdeskundige wiens naam in de Grote van Dale en het nieuwe "Groene Boekje" (de officiële Woordenlijst) met respect wordt genoemd voor zijn kritische bijdragen aan de totstandkoming van de nieuwe spelling. In de aanloop naar het Groot Soester Dictee publiceert Ton Majoor in de Soes ter Courant maandelijks een inleidend artikel over een aantal nogal omstre den spellingkwesties. Dit is het tweede; het eerste verscheen in de editie van 22 mei, de volgende artikelen komen in de krant van 18 september en 16 okto ber. Als de nieuwe spelling wordt inge voerd, dan is dat vooral van belang voor ambtenaren en onderwijs gevenden. Alleen zij immers zijn verplicht zich daaraan te houden. Ieder ander is vrij om zich al dan niet van die nieuwe spelling te bedienen. Voor het onderwijs komt een over gangsregeling. Leerlingen die volgend jaar in de hoogste klasse of groep zitten, hoeven bij examens of toetsen nog niet de nieuwe spellingregels te volgen. En de eerstkomende jaren mogen bij exa mens of toetsen tot op zekere hoogte fouten in de toepassing van de nieuwe regels worden gemaakt. De belangrijkste wijziging is te vinden bij de tussenletter in samenstellingen. Tot op heden was de hoofdregel dat de tussenklank -e(n)- in samenstellingen als -e- werd geschreven: paardestaart, speldeknop. Als uitzondering moest men -en- schrijven, wanneer het eerste lid a) de gedachte aan een meervoud opriep: bijenkorf, boekenkast, dieven bende; b) een persoonsnaam was die niet een bepaalde vrouwelijke persoon aan duidde: heldendaad, herenhoed, weduwenkap. In twijfelgevallen werd in de Woorden lijst altijd ten gunste van -e- beslist: hertejacht, leeuwekuil, spreeuwenest. De welbekende discussie was of men bessesap van één bes kan maken. Ver der waren er nauwelijks moeilijkheden. Nieuwe hoofdregel Dat zal nu radicaal gaan veranderen, zo lijkt het. Want de nieuwe hoofdregel is: schrijf een -n- als het eerste deel van de samenstelling een zelfstandig naam woord is dat qitsluitend een meervoud op -e(n) heeft: bessensap, leeuwendeel, koninginnensoep, gewondentransport. De nieuwe regel kent 5 uitzonderingen. 1. Het eerste deel verwijst naar een per soon of zaak die enig is in zijn soort: Koninginnedag, zonneschijn, hellehond. 2. Het eerste deel heeft een verster kende betekenis en het geheel is bijv. nw.: beregoed, boordevol, reuzeleuk, apetrots. 3. Het eerste deel is een dierennaam en het tweede deel een plantkundige aan duiding: kattekruid, paardebloem. 4. Het eerste deel is een lichaamsdeel en het geheel is een versteende samenstel ling: kakebeen, kinnebak, ruggespraak. 5. Een van de delen is niet (meer) her kenbaar in de oorspronkelijke betekenis: bolleboos, flierefluiter, klerelijer. Maar daar blijft het helaas niet bij. Er zijn nog 5 typen samenstellingen waarin geèn -n komt, omdat het eerste deel (dat op een toonloze e eindigt): a. een zelfstandig naamwoord is zonder meervoud: tarwemeel, rijstepap. b. een zelfstandig naamwoord is dat al leen een meervoud op -s heeft: aspergesoep, horlogemaker. c. een zelfstandig naamwoord is dat een meervoud op -n/-s heeft: gedachten- reeks (want: gedachten/gedachtes). d. een bijvoeglijk naamwoord is: rode kool, armelui, hogeschool. e. een aanvoegende wijs is ("men"- vorm): dwingeland, brekebeen, spinne wiel. Onzekerheid Vooral type c veroorzaakt onzekerheid. Woorden als bede, gemeente, heide, weide, kade, lade, made, roede, geboor te en linde hadden alleen -n als meer voud. Echter, in de jaren tachtig ont stond de s-golf en dus schrijft men te genwoordig bedes, gemeentes, heides, weides, kades, enz. Het betekent dat woorden als gemeentehuis, bedevaart, weidevogel en kademuur ongewijzigd mogen blijven, maar dat de -n uit laden- lichter moet verdwijnen. Dat wordt wennen bij woorden als bodekamer, hordeloper, ziekteleer en weduwe pensioen. Het oude Groene Boekje uit 1954 noemde bij elk zelfstandig naamwoord geslacht en meervoud, voor zover al thans bekend. Het nieuwe Groene Boekje uit 1995 laat weten dat de on zekerheid bij de keuze van het woord geslacht sterk toeneemt. Erger is dat meervouden alleen zijn opgenomen als zij voorkomen in het woordenbestand van de Taalbank in Leiden: aangifte heeft als meervoud -n/-s, maar belas ting- en huwelijksaangifte slechts -n. De taal blijft zich ontwikkelen. Als er zich wijzigingen voordoen in de vorming van het meervoud, dan kan dit dus gevolgen hebben voor de tussen -n. De hoofdregel haalt overigens wel meer overhoop dan alleen pannekoek. Voortaan wordt het: pannenkoek, beddengoed, hanenbalk, heggenschaar, juttenpeer, notendop, kippeneieren, speldenprik, pennenvrucht, kurken trekker, lampenkap, zielenpoot; en zo zijn er tientallen woorden, waaraan u zult moeten wennen. De tussenletter-s wordt in een volgend artikeltje aan de orde gesteld. Ton Majoor SNEL, SCHERP EN ZORGELOOS FOTOGRAFEREN |Soesterbergsestr.57 Soest-Zuid. Tel. 035 - 601 31 09 Van Weedestr.147 Soestdijk. Tel. 035 - 602 59 42 FUJI DL-220 ZOOM: 35-70 mm motor zoom- objectief, auto matisch film- transporten l scherp stellen o.a LCD infor- matiescherm. Ingebouwde flitser met rode ogen reductie. Vele mogelijkheden. Compleet met batterijen en film... DE SLIMME COMPACTCAMERA VOOR ELK GEZIN! Morgenavond, donderdag 27 juni om negen uur, draait hij zijn laatste film: "De jurk" van Alex van Warmerdam. oor Pieter Henke zit het èr dan definitief op. Bijna twin tig jaar heeft hij dan de film projector bij Artishock bediend, en wellicht zal hij dat in de toekomst nóg wel eens doen, maar dan niet meer als coördinator van de enige "bioscoop" die Soest kent: het film huis van Artishock. Zijn vertrek is geen verrassing, althans niet binnen de gelederen van Artishock. Al een paar jaar is de vereniging druk maar tevergeefs op zoek naar een op volger van de "allesdoener" Pieter Henke. Die is nog niet gevonden, en waarschijnlijk bestaat-ie ook niet. Hij kan eigenlijk ook niet bestaan, want van zo'n schaap-met-vijf-poten-type als Henke tref je er in Soest hooguit één per generatie aan. Henke is dus feitelijk onmisbaar. Dat woord zal-ie zelf niet in de mond ne men, maar het feit dat Artishock - in het bijzonder de werkgroep-Filmhuis - hèm nóg niet helemaal kan laten gaan spreekt boekdelen. Als "techneut" (operator) blijft hij nog een poosje aan, tot er iemand is gevonden die ook de nieuwere 35-mm filmprojector aankan. Voor de rest zijn Henkes taken verdeeld over de werkgroep, die uit acht mensen bestaat. Twintig jaar lang is hij - zonder onder brekingen - ten nauwste betrokken ge weest bij het Filmhuis. Helemaal zijn geesteskind is het niet, want er bestond destijds al een filmclub die "stiekem" films draaide (van de machtige Bioscoopbond mocht het niet), maar het is ook volgens hemzelf "een stuk van zijn leven" geworden. Het Filmhuis verheugde zich de eerste jaren in een grote belangstelling. Ge middeldkwamen er zo'n 35 a 40 Soesters kijken naar de films; de laatste jaren is het aantal gestabiliseerd op rond de 20. Oorzaak? "De televisie, uiter aard, en de opkomst van de video. En 'misschien ook de betrekkelijk hoge drempel die Artishock voor een deel van de Soester bevolking heeft, hoezeer ook ten onrechte." Een avondje Film huis is volgens Henke trouwens nog steeds "hardstikke gezellig". Geen knokfilms "Nee, het is geen bioscoop. Dat is een heel ander genre. Wij kiezen voor an dere films: realistischer, kunstzinnig, vaak ook met een emancipatorische in slag of een bijzondere culturele waarde. Geen knokfilms, in elk geval, of films die niets te zeggen hebben, want daar staat dc tv al bol van." Alternatief dus? "Dat is het woord niet, maar we beste den graag aandacht aan het werk van onbekende filmers, zoals Artishock al tijd ruimte biedt voor de wat minder bekende schilders of musici. Daar staat Artishock voor." De in zekere zin tanende belangstelling voor het Filmhuis heeft volgens hem niet zóveel te maken met het repertoire. "Toen we in december 'Antonia' van Marleen Goris draaiden kwamen er der tig man. Toen ze eenmaal op de tv was geweest draaiden we 'm nóg een keer, en toen moesten we veertig mensen wegsturen. Het zit 'm in^Soest, denk ik. In de Speeldoos draaien dezelfde films, en die zit altijd vol...." Schoonheden Bekende films trekken meer publiek, dat zeker. Bij "Abel" en "The Piano" en "Zusje" zat het knusse filmtheatertje aan de Steenhoffstraat bijvoorbeeld tjokvol. "Maar soms draaien we schoonheden van films, die kwalitatief heel goed zijn, en dan komt er maar een handjevol. Dan denk ik bij mezelf: wat is hét toch jammer dat de mensen die missen..." Aan het opdoeken van het Filmhuis wil bij Artishock overigens niemand den ken, ook Henke niet. "Dat zou dood zonde zijn, een enorm verlies." Niette min staat de vereniging voor een di lemma, want het Goois Filmcircuit (Soest, Baarn, Bussum, Hilversum en Weesp) is ter ziele en uit solidariteit met Baarn worden in Soest nog steeds 16 mm-films gedraaid, waarvan het aanbod langzamerhand terugloopt. "We zijn druk bezig met de voorbereiding voor de 35 mm-films, maar dat kost nog even tijd." Henkes eerste film was 'Tlnvitation", op 9 februari 1978, zoals hij nog weet. Hij is sinds september 1977 lid van de werk groep, waarmee hij tijdens een open Artishock-dag kennis maakte. Hij was Pieter Henke in "zijn "filmhuis. Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard f 0,80 per o/oo Opstalverzekering steen/riet f 2,00 per o/oo Inboedelverzekering steen/hard f 1,40 per o/oo 'inboedelverzekering steen/riet f 2,25 per o/oo VOOR AL UW VERZEKERINGEN. Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel. 035 - 602 90 60 gelijk verslingerd, want van kindsbeen at was hij filmgek - "toen ik 17 jaar was ik oeuvreur in Tivoli, in Den Helder, m'n geboorteplaats" - en vooral geïnteres seerd in de techniek, dus nauwelijks uit de cabine met de projector weg te slaan. Piepneus en Bibbersnuit Op jonge leeftijd maakte hij trouwens zijn eigen "speelfilms" al: "Dan knipte ik stripplaatjes uit, plakte ze in een schoe nendoos met een gaatje erin, en dan las ik andere kinderen het verhaaltje voor over Sjors en Sjimmie, Paulus de Bos kabouter, de muizen Piepneus en Bibbersnuit..." Trouwens, ook nu nog zou hij graag wat tijd vrij maken om te experimenteren met animatiefilmpjes, "gewoon, hobbymatig, niks bijzonders, maar leuk om mee bezig te zijn." Film is voor Pieter Henke misschien niet het toppunt van kunst, maar het zit er dicht bij. Vooral de films uit de jaren '60 en '70 fascineerden hem, van regisseurs als Godard en Antonioni. "De film industrie is zo veel commerciëler gewor den, er worden nauwelijks nog klassie kers gemaakt." Een favoriete film kan hij niet noemen. "Er zijn er zo veel, maar films als 'Urga' vind ik schitterend omdat ze je een kijkje geven in het le ven van andere volken, in andere landen en culturen." De belangstelling voor het medium film is aan het teruglopen, stelt hij met enig leedwezen vast. "De jaren zestig komen niet meer terug. De mensen hebben te genwoordig ook zo veel keus: cabaret, toneel, spelletjes op de tv, en ze hebben het ook allemaal zo vreselijk druk..." Pieter is zelf trouwens ook een druk bezet mens. Het filmhuis-werk vraagt heel wat tijd en overleg, en dat moest allemaal naast zijn drukke bezigheden als buurtwerker in Smitsveen. "Ik ben nu bijna 59 en het wordt dus echt tijd om een stapje terug te doen. Twintig jaar is heel lang, en ik kom niet meer toe aan nieuwe initiatieven, zoals een film festival, een marathon, het opkrikken van het donateursbestand of het zoeken naar nieuwe doelgroepen. Dat zou alle maal moeten kunnen, maar ik heb er geen tijd voor." Vier-in-één Een opvolger is dus dringend gewenst. Hoe die er uit moet zien? "Het is eigen lijk een vier-in-één-functie: iemand die de zaak coördineert en de vrijwilligers weet te motiveren; iemand die zélf een filmfreak is, want dat heb je absoluut nodig; iemand die ook een beetje inzicht heeft in het financiële reilen en zeilen; en tenlotte iemand die een beetje techneut is, dus kan omgaan met de apparatuur." Wie zich aangesproken voelt moet zich maar melden, en liefst een beetje snel. Het Filmhuis draait morgenavond - met Pieter Henke - zijn laatste film. In juli en augustus is het Filmhuis dicht, wat trou wens ook een unicum is ("vroeger gin gen we altijd door, maar dat heeft geen zin"), en als in september de deuren weer opengaan is dat dus zonder Pieter Henke in de rol van coördinator. Het einde van een tijdperk? "Nou, voor mij wel, want het is een stuk van m'n leven geworden. Het kost ook wel moeite om het los te laten, maar m'n besluit staat vast." Tegen twee Soestërs (23 en 27) zijn vrijdag voor de Utrechtse politie rechter celstraffen geëist van respec tievelijk drie maanden en drie maanden waarvan een voorwaarde lijk. De mannen worden verdacht van de heling van een professionele camcorder met toebehoren als len zen, filters en een lanip. De waarde bedraagt zo'n 150.000 gulden. De verdachten, die een woning aan de Smitsweg delen, ontkenden iedere be trokkenheid bij de heling. Zij wezen een beschuldigende vinger naar twee man nen die tijdelijk bij hen verbleven. De jongste verdachte wist wel zeker dat hun gasten zich met inbraken bezig hielden. In de prullenbak had hij eens "flippers" aangetroffen, stukjes plastic die worden gebruikt om deuren te openen. Ook had hij tassen vol nieuwe kleding gezien. Meerdere keren had hij zijn oudere huis genoot ertoe proberen over te halen zijn verkeerde vrienden het huis uit te zet ten. Toen dat niet lukte, had hij zich er verder niet mee bemoeid. Hij stelde zich op het standpunt dat hij alleen een ka mer van de flat bewoonde. Zijn huisge noot zou ook wel eens ruzie hebben ge maakt met de logées over de gestolen spullen die zij in de woning opsloegen. Alleen al daarom pleitte de verdediging voor vrijspraak. Advocaat mr. W. den Daas, die de jongste verdachte bijstond, stelde dat alleen belangrijk was waar de camera was aangetroffen. En dat was in de kamer van de oudste verdachte. Den Daas vond daarom dat zijn cliënt niet kon worden verweten dat hij de camera voorhanden had gehad, zoals de officier van justitie stelde. Maar veel belangrijker vond Den Daas de manier waarop de politie bij de ver dachten terecht was gekomen. Eind juli vorig jaar verrichtte de politie een spoedhuiszoeking in de flatwoning. Aanleiding was de aanhouding eerder die dag van drie mannen in Hilversum. Zij verklaarden gestolen spullen te heb ben gekocht in het pand aan de Smitsweg.' Bij die aanhouding was de politie haar boekje te buiten gegaan, vond de raads man. De agenten zagen de drie mannen rijden in een auto en herkenden de be stuurder als een beruchte inbreker en heler. Zij gaven de mannen een stop signaal en doorzochten, na toestemming te hebben gevraagd, de auto. Daarin bleken verscheidene gestolen spullen te liggen. Den Daas vond dat een typisch geval van staande houden zonder redelijk ver moeden van schuld, waartegen de wet bescherming biedt. Nog erger vond hij dat de agenten al begonnen met de on dervraging voordat de mannen officieel waren aangehouden. Bovendien was hen niet gewezen op hun recht om te zwijgen. Daarmee was zowel de aanhouding als het verhoor onrechtmatig geschied, be toogde Den Daas. "En alles wat daaruit voortvloeit, kan niet voor het bewijs te gen mijn cliënt worden gebruikt." Zijn collega mr. A. Kiela sloot zich daarbij aan. Vanwege het formele karakter van het verweer doet de rechter op verzoek van de advocaten schriftelijk uitspraak. EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE BAARN Laanstraat 65 (035) 541 54 18 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 (035) 601 44 88 De gedeputeerden Smink (water) en Robbertsen (milieu) hebben het provinciale Informatiepunt Water en Milieu geopend. Het telefoon nummer: 030-258 25 82. Voortaan kunnen burgers en bedrijven bij één punt terecht met vragen op het ge bied van water en milieu. Het Infopunt wordt bij toerbeurt bemensd door een tiental provincie^ medewerkers. "Het Infopunt wil burgers en bedrijven snel en adequaat helpen, zonder dat zij last hebben van de interne organisatie," aldus de provincie bestuurders in een openingswoordje voor de medewerkers van het Infopunt Water en Milieu. "De mensen nodeloos van het kastje naar de muur sturen, dat willen we met zijn allen voorkomen." Het informatiepunt is ondergebracht bij de provinciale dienst water en milieu. Alle binnen de dienst beschikbare ken nis, expertise en informatie is via dit centrale punt voor iedereen bereikbaar. Ook kan men er informatiemateriaal opvragen of rapporten komen inzien. Het informatiepunt is bereikbaar tijdens kantooruren. Met het instellen van het informatiepunt wil de provincie voorkomen dat burgers en bedrijven van het kastje naar de muur worden gestuurd. Als een bedrijf voor nieuwe activiteiten bijvoorbeeld verschillende vergunningen nodig heeft, dan zorgt het informatiepunt ervoor dat de juiste provinciemedewerkers op de hoogte worden gesteld en zo nodig con tact opnemen met het bedrijf. Zo hoeft de beller niet zelf uit te zoeken wie hij waarvoor nodig heeft. Uit een onder zoek dat de provincie Utrecht vorig jaar heeft uitgevoerd onder overheden, be drijven en instellingen, is gebleken dat de toegankelijkheid van de dienst water en miljeu nog wel eens te wensen over laat. Het informatiepunt moet hier ver betering in brengen. Het informatiepunt is vooralsnog alleen bereikbaar vóór vragen op het terrein van milieu en water. Gedeputeerde Sta ten zien dit als een "pilot". Slaagt deze proef dan wordt besloten of het punt kan uitgroeien tot één informatiepunt voor de hele provinciale organisatie. TRAITEUR CA TERING Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten FC. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 035 - 602 46 64 Geachte redactie, Wij zijn buitengewoon kwaad over de manier waarop u aandacht hebt besteed aan het aftreden van ons raadslid Diny Hartering. In het stukje wordt op een misselijke manier een poging gedaan om de persoon Diny Hartering te beschadi gen. Een manier, die wij bij uw courant niet eerder hebben gezien en die Diny zeker niet verdient. Wat betreft het feit dat Diny geen lid was van een raadscommissie, hebben wij al in de verkiezingscampagne aangekon digd dat Gemeentebelangen Groen Soest op een andere manier zou gaan werken. Ontevreden met het functione ren van de politiek in Soest en wetend dat er nog vele jaren acties zullen moe ten worden gevoerd om te voorkomen dat er van,mooi Soest niets overblijft, heeft Gemeentebelangen gekozen voor een andere taakverdeling binnen de fractie. Zo zijn Witte en Van Wuijckhuijze de commissies gaan doen en is mevrouw Hartering bezig gegaan met telefonische enquêtes, acties tegen de rondweg en dergelijke. Het tijds- beslag van het politieke werk was voor Diny Hartering in dat opzicht gemid deld even groot als het raadswerk voor politici die in de commissies zitten. De opmerking dat Diny toch elk jaar de presentiegelden voor raadsleden incas seerde, is beneden alle niveau. Daarmee suggereert u dat zij twee jaar lang haar zakken heeft gevuld en niets meer dan dat. In de allereerste plaats gelooft u toch werkelijk niet dat Gemeente belangen Groen Soest het ooit zou toe staan dat raadsleden van deze partij zijn In verband met de zomervakanties vervalt in juli en augustus de avond openstelling op donderdag van de af deling publiekszaken van de ge meente Soest. De laatste keer dat burgers vóór de vakantie tussen 19.00 en 20.00 uur in de hal van het gemeentehuis te recht kunnen, is donderdag 27 juni. Op donderdag 5 september wordt de avondopenstelling hervat. of haar zakken zouden vullen zonder daar een prestatie voor de inwoners van Soest tegenover te stellen. U weet beter. In het geval van mevrouw Hartering is dat des te grievender omdat zij, buiten dat zij ook haar bijdrage heeft geleverd aan het functioneren van Gemeente belangen, een zeer groot deel van haar presentiegeld aan Gemeentebelangen Groen Soest heeft geschonken. Daar door zijn wij o.a. in staat om regelma tig uit eigen middelen dure advertenties te plaatsen voor de acties tegen het ver nielen van de knotwilgen en de polder, en kunnen wij het ons pernïiteren om een kantoor te huren in het raadhuis. Allemaal zaken die u weet. En als u dat om onverklaarbare rede niet wist, dan had u in ieder geval het journalistieke fatsoen kunnen opbrengen, om naar aanleiding van ons persbericht van 12 juni over het aftreden van mevrouw Hartering, contact met ons op te nemen. Wij, mogen hopen dat u in het vervolg, als u plannen hebt om personen in een kwaad daglicht te stellen, eerst infor meert naar het waarheidsgehalte van uw insinuaties. En wat betreft Diny Harte ring lijkt een excuus van uw kant wel het minste. Namens de fractie van Gemeente belangen Groen Soest, Gerard van den Deijssel, Hans van Wuijckhuijse, Harry Witte. Naschrift redactie: Zoals u weet heeft de redactie naar aanleiding van het aftreden van Diny Hartering vóór de publicatie contact opgenomen met fractievoorzitter Harry Witte. Op geen enkele manier wordt gesuggereerd dat ze haar 'zakken zou hebben gevuld', zoals u dit om schrijft. Bovendien is het geenszins de bedoeling geweest haar in een kwaad daglicht te stellen. Een excuus aan haar adres lijkt ons daarom overbodig. JvB BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW if, RENOVATIE ONDERHOUD WILLEM VAN OOSTEN VERRAST U KEER OP KEER...

Soester Courant | 1996 | | pagina 9