R.0UD Verhuur s,oESTDljjj- gildefeesf UIJR K3RAMMA ERZICHT IPRIKBORDr A'S stichting openbare bibliotheek 5 fc» Beren in vitrines van medisch centrum Molendael Bibliotheek ruimt weer boeken en cd's op v O Nieuws van de bibliotheek PAGINA 1J WOENSDAG 3 JULI 1996 SOESTER COURANT Aquarellen aan de wanden PAGINA 15 KBO-Soest(terberg): nu 1.500 leden! Orgelconcert in Nicolaaskerk Baarn Geen spreekuur van Vrouwen i/d Bijstand Woensdagmiddag 10 juli: Leesprogramma voor de jeugd 'Pak je koffer' BurgeriijkestandJ ïllem Van Oosten fotoservice Dierenlief Dierenleed I Pakketten voor Polen De lopers van de week co Vrijwilligers Vakature Bank Met 'n vrijwilligersklus weer aktief Volksuniversiteit Soest/Soesterberg ^laatschappelijkwerikj Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 7 SOESTERBERG f Opnieuw inbraak in kerkelijk centrum Meningen van lezers De vliegbasis SNOOKER CENTRUM RESTAURANT Kerkdiensten Muziek in Utrecht jER^pH/lNKEL Zelfontworpen sieraden Medische dienst Natuur en Landschap in provincie Utrecht vlusica uit Bussum, op 22 augus 'oest te horen. ond absoluut niet wegblijven. In >er 1995 is dit concert al uitge- 1 een volledig uitverkocht thea- oant te Bussum en de formule ;n groot succes. Ook op 31 au- i.s. zal dit concert nog een keer uitgevoerd als een benefietcon >r Unicef. msconcert belooft dus een ge :n sfeervolle avond te worden van verrassende programma len. Het publiek zal gevraagd jp sommige onderdelen hieraan bijdrage geven. En dat kan iet programma zijn tal van mu- ïmmers opgenomen, die zodra de radio of tv worden uitge- uit te nodigen om een deuntje :ingen. De toegangsprijs be- 15,- per persoon. De kaart- start vanaf begin augustus on- bij de VW in Soest. \G T/M WOENSDAG 7.9 (stereo); ether: FM 105.9. WERELD VAN MUZIEK Insdorff, DIO SOEST NON-STOP METHINGELSE mma; pr. Semmy Prinsen en Jelis iting. UD IN DE MOND 2rwey. EDEMORGEN SOEST Horst. 2ST AKTUEEL nsen. MO SOEST NON-STOP sdje soesterberg in Geet. SIC BOX an Zweeden en Martiin Bax. CHROOM Iders. ten to a country in Holland. )erlands op RADIO röder. iT AKTUEEL (H) POWER AGE ramma; pr. Ivo van Gurp Top 15 ramma; pr. Martijn Bax "g- DIN DE MOND vey. JEMORGEN soest 3rst. r AKTUEEL Bos. O SOEST NON-STOP JVEN VOOR BEDRIJ- ïrs. C BOX Zweeden en Martiin Bax hroom INTERMEZZO laij. RLANDS op radio der. AKTUEEL (H) SOEST NON-STOP :kpalet enkamp. IN DE MOND r. 'MORGEN SOEST AKTUEEL SOEST NON-STOP T RAADHUISPLEIN 3r ^"'ingsprogramma; pr. sox veeden en Martijn Bax. ROOM er. ïRiete keuze J"P van 'B s0nes^a"Vragen: P°s'" lands OP radio KTUEEL(H) jngaard jdium Medisch centrum Molendael heeft een nieuwe expositie ingericht. Dit keer zijn in de vitrines verschillende beren van Hennie Boels en Edith Luitink tentoongesteld. Naast het maken van beren geeft Hennie Boels ook cursussen. Edith Luitink maakt haar beren van kunstbont en heeft hiermee al diverse prijzen ge wonnen. Aan de wanden hangen aquarellen van Joyce Turek. De on derwerpen zijn vooral bloemen en speelgoeddieren. De expositie is van 1 juli tot en met 12 augustus in medisch centrum Molendael te zien. Hennie Boels is sinds een jaar of twee bezig met het maken van beren. Met een beertje van tien tot vijftien centime ter is ze ongeveer twee dagen bezig. Het materiaal dat zij gebruikt, is natuur zuiver. Voor de vacht is dit mohair en voor de vulling neemt zij schapewol. "De eerste beer die ik zelf gemaakt heb, verkoop ik uit principe niet, hoewel die minder mooi is dan de andere beren. De laatste beer is altijd de mooiste," vertelt de kunstenares. Al meer dan 25 jaar ontwerpt Edith Luitink natuurgetrouwe dieren van kunstbont. Aan de hand van foto's maakt zij huisdieren realistisch na. Het ontwerp tekent zij rechtstreeks op de stof. Op poppenbeurzen is haar werk te zien en daar verkoopt zij ook haar be ren. Inmiddels heeft zij al heel wat prij zen gewonnen, zoals de Teddybeerring van de Nederlandse Teddybeerclub. "Maar ook in de buitenlandse tijdschrif ten besteden zij veel aandacht aan mijn realistische beren," vertelt Luitink trots. 'Ik heb zelfs net uit Japan bericht ont vangen dat zij mijn beren graag in het berenmuseum willen hebben." Rotterdamse techniek Joyce Turek heeft een voorliefde voor het aquarelleren en met name de Rotterdamse (nat-in-nat) techniek. Zij heeft hierin een eigen stijl ontwikkeld die past bij de onderwerpen die zij voor haar werk kiest, namelijk bloemen en speelgoeddieren. Haar werk is te be wonderen aan de wanden in de hal van medisch centrum Molendael. Voor haar schilderijen van dieren maakt zij gebruik van anekdotisch getinte composities, waardoor een soort beeldverhaal ont staat. "Deze keuze heeft te maken met mijn liefde voor theater en mijn werk als dramadocente en tekstschrijfster van theater- en liedteksten," vertelt Turek enthousiast. "En naast dit geëxposeerde werk maak ik ook aquarellen in op dracht, zoals kinder- en knuffeldier portretten. Daarnaast geef ik teken- en schildercursusssen," besluit de schilderes uit Rotterdam. De kunstwerken van Hennie Boeld, Edith Luitink en Joyce Turek zijn van 1 juli tot en met 12 augustus te zien in medisch centrum Molendael. Meer in formatie over deze expositie krijgt u bij Art Services in Roswinkel, 0591 35 41 74. Tijdens de seizoenmarkt, die afgelopen zaterdag in Soesterberg plaatsvond, heeft zich het 1.500 ste lid aangemeld bij de KBO (Katholieke Bond van Ouderen), afdeling Soest/Soésterberg. Het was mevrouw J. Gaikhorst uit Soesterberg. Met haar aanmelding ver diende zij tevens de uitgeloofde KBO- dagreis. Aan enkele andere nieuwe le den, die genoteerd werden onder de nummers 1.499 en 1.5Q1, werd een taart aangeboden. De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 7 juli een orgelconcert in de Nicolaaskerk door cantor-organist Willem Vonk. Hij speelt werken van Sweelinck, Bruhns, Bach, Reger, Brahms, Messiaen en Franck. Aanvang: 16.00 uur. Toegang: collecte. In de maanden juli en augustus houdt het Comité Vrouwen in de Bijstand geen spreekuur. Belangstellenden gijn op de tweede vrijdag van september (10.00-11.30 uur) weer welkom in het Internationaal Vrouwen Centrum aan de Smitsweg, waar de koffie klaar staat. Voor dringende zaken kan men bellen naar tel. 6017431 of 6018555. Op woensdag 10 juli, 's middags van 14.00 tot 16.30 uur, vindt op het plein voor de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan weer de traditionele vooijaars-boekverkoop plaats. Dui zenden boeken, tijdschriften, cd's en kinderboeken zullen ongetwijfeld hun weg vinden naar de Soesters die ervan houden om in de enorme sta pels afgeschreven materiaal rond te De prijzen zijn: 1 gulden voor kin derboeken; 2 gulden voor boeken voor volwassenen; 3 gulden voor tijdschrift-jaargangen en 5 gulden voor cd's. Een unieke kans om de collectie voor heel weinig geld aan te vullen! Als het slecht weer is vindt de boek verkoop in een tent plaats; het gaat dus sowieso door. Albert Cuyplaan 202 3764 TWSoest Het leesprogramma is weer begon nen! Tot 1 september kun je mee doen aan het leesprogramma dat dit keer het thema "Pakje koffer" heeft. Hou je van reizen? Van uitstapjes of uit logeren gaan? Of droom je wel eens van een wereldreis? Doe dan mee met het leesprogramma of het boekenzoekspel. Voor elk gele zen boek krijg je een sticker in je leespas die je van de bibliotheek krijg1- Als je een boek gelezen hebt schrijf je je naam en de titel van het boek op de onderste strook van je lees pas. Scheur het strookje los en lever het in bij de balie. De bibliotheek maakt een lange slinger van deze strookje, elke strookje is een kilo meter lang. De slinger gaat langs al lerlei bekende parken in Nederland: het Dolfinarium, Dierenpark Amersfoort, Madurodam, etc. Wie het strookje heeft ingeleverd dat precies tot het attractiepark komt krijgt van de bibliotheek een presentje. Enkele boeken uit het leespro gramma: Papa Wapper en het rode vracht wagentje, van Hans de Beer. Als hun huis wordt gesloopt, ko men Papa Wapper en Spruitje een rood vrachtwagentje om in te wo nen. Ze maken er een raam in, zet ten het bad naast de wasmachine op het dak en trekken de wijde we reld in. De droomreis van neef Karei, van Rick de Haas e.a. Eindelijk gaat neef Karei op we reldreis. Hij wordt uitgezwaaid door Stien, Theo en Daantje, die niet weten dat Karei zich stiekem op zonlder verstopt. Er komen wel prachtige, spannende brieven... Peter en Pips, van Martina Altmann. Peter is op vakantie in Spanje. Hij heeft het helemaal niet naar zijn zin. Als hij een boodschap doet ziet hij in een winkel een prachtige witte muis. Peter rust niet tot hij die muis bevrijd heeft. Maar dan...? Met Noga en een rugzak, van Maria van Eeden. Mirre wordt door oom Kaas uitge nodigd voor een logeerpartij. Mirre kent oom Kaas niet, maar ze ontdekt dat hij in een heej bijzonder huis woont, met een bijzonder vervelende portier. Ook de andere bewoners van het huis zijn een beetje vreemd. Gelukkig is Mirre voor niemand bang. Het geheim van de grot, van Aidan Chambers. William heeft" helemaal geen zin in dat rare huisje dat zijn ouders heb ben gehuurd voor de zomervakan tie. En hij heeft ook geen zin op te trekken met die suffe Gwyn. Maar diezelfde Gwyn blijkt een geheim te hebben en plotseling is de vakantie veel minder vervelend dan William dacht. Jacht op een olifant, van Gillan Cross. Ooit geprobeerd om duizenden kilo meters in het geheim te reizen met een heuse olifant, terwijl je achterna gezeten wordt door twee niets ontziende boeven? Het klinkt onwaarschijnlijk, maar toch over komt dat Tad en Cissie. Dit aparte verhaal speelt in Amerika, in de vo rige eeuw. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- wpensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 24 t\m 28 juni 1996 GEBOREN: Thijs Wiebe, zoon van G. Lindemulder en N.L. van der Net. - Richella, doch ter van R.A. Hop en G.M.S. Pot. - Justine Danielle, dochter van KJ. Burcham en E.D. Quartel. - Maike Eva, dochter van F.R.P.M. v.d. Grint en P.G.M. v.d. Breul. - Renate Christina Johanna, dochter van E.W. Spaans en J.M. Boterenbrood. - Fatma Aleyna, dochter van Y. Bayram en Y. Bayram. - Sebastiaan Geert, zoon van G. Mulder en A.J. van Tilburg. - Xavier Rudolf, zoon van P.N.J. Duurland en D. Toussaint. - Lea Judith, dochter van A.T. Perk en S. Boersma. - Mike, zoon van E. Hammega en H.W. Huijgen. - Dominique Celeste, dochter van T. Rui- zendaal en J. van de Groep. - Julia Fran?oise Anna, dochter van E.J. Alting Siberg en C.E.M. Sontrop. - Aart, zoon van H. van Rouwendaal en J.C.M. Brouwer. - Matty, dochter van C.J. Ducaat en B.W. Duijst. - Rick Simon, zoon van M.F. Hinfelaar en M.M. van der Graaf. - Martijn Antoon, zoon van A. Bart en L.H.H. van Rooij. - Romée Melina, dochter van B.B. Metternich en I.J. Reulen. ONDERTROUWD: Erik Bus en Monique Kamphorst. - Anton Willem Vreeman en Janna Antonie Samberg. - Harm Mosterd en Gerardina Frangisca Zeijpveld. GETROUWD: P.H.O. Groote en D. Mensink. OVERLEDEN: Berendina Maria Bronwasser, wed. van M. de Roller. - Helena Berendina Abels, wed. van L.T. Willemsen. - Geer tje Timmerman, wed. van H. Fennema. - Johanna Maria Josephina Tolboom, echtgen. van B.G. van Blokland. - Huibert Pieter van Hees, echtgen. van H.W. Bierman. Soesterbergsestraat57 WinkelcentrumSoest-Zuid 035-6013109 VanWeedestraal147 Soesldijk 035-6025942 Hamseweg12IV Hoogland 033-4807151 Amivedi, telefoon 601 70 01 VERMIST 22-6. Rode gec. cyp. kater, bk, bef, po ten wit, getat. Inl. Fam. Jansen, Scalmeyerpad 20, 3766 CE Soest, tel. 6010923. 24-6. Grijs cyp. kater, kale plek achter. Vl.bnd. Inl. Fam. Wiggers, Wiardi Beckmanstraat 64, 3762 HB Soest, tel. 6026164. 25-6. Gr./br.witte poes, gest. witte vl.b. weggel. o/h Zuidereind, Baarn. Inl. Fam. Kranshuis, Griend 18, 1112 LD Diemen, tel. 020-6952239. 27-6. Rood-witte cyp. poes, veel wit, 2 jr. Inl. Mevr. Reitsma, Lommeroord 60, 3743 BZ Baarn, tel. 035-5417579. 27-6. Vier kakarikis (gr. parkieten soort), 1 groen m. gele vl. overige m. rode vl. Inl. Mevr. Bloemheuvel, Spinet 3, 3766 ZA Soest, tel. 6025612. 29-6. Gec. zw. kater, groot dier, 8 jr. Inl. Hr. Mijnders, Middelwijkstr. 3, 3764 CD Soest, tel. 6018076. GEVONDEN Geen opgave ontvangén. Op vrijdag' 12 juli kan men weer pakket ten voor vrienden en familie in Polen inleveren bij de familie De Groot, Di Lassostraat 40 (17.00-22.00 uur). Infor matie: tel. 6024377. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Ralph Noordhof Teun Strijbos Jos Bekkers Jagna Sax Naomie Timmers Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel. 6019589 Smitsweg 311, telefoon 6012630 Onder het motto "hoe kom ik weer aan het werk c.q. uit de uitkering" kunnen mensen gaan proefdraaien in hun eigen omgeving. Daarbij denken we aan "maatschappelijk nuttige" activiteiten, zoals vrijwilligerswerk. Over vrijwilli gerswerk leven echter aan de kant van uitkeringsgerechtigden nogal wat vra gen. Zoals moet je of mag je vrijwilli gerswerk verrichten? Moeten uitke ringsgerechtigden meedoen aan vrijwil ligerswerk, dat meer kansen lijkt te bie den op een bepaalde baan, of mogen ze hun zelfgekozen vrijwilligerswerk blijven doen? Moet je blijven solliciteren als je vrijwilligerswerk doet? Krijg je een bo nus als je vrijwilligerswerk doet? Wordt vrijwilligerswerk ook gewaardeerd om-1 wille van zichzelf? Is het een volwaardig alternatief voor een betaalde baan, of een laatste mogelijkheid als "echt" werk niet lukt? In ieder geval is het vrijwilli gerswerk een uiterst zinvolle activering. Vakatures 4-118: Lokale omroep Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor sportverslaggeving en studiopresentatie; werkzaamheden voornamelijk op zaterdagmiddag inci denteel ook op andere dagen. 5-118: Centrum voor natuur- en landschapsedukatie zoekt vrijwilligers voor begeleiding edukatieve program ma's (het hele jaar). 6-101: Telefonische hulpdienst zoekt telefonische hulpverleners, gemiddeld 6 uur per week; minimaal 21 jaar. 6-123: Centrum voor Verstandelijk Gehandicapten zoekt een vrijwillig(st)er voor het in elkaar zetten van kleding stukken, zoals truitjes, vestjes en poppe tjes afmaken. 9-120: Zomerkampen, uitgaande van de ger. kerk Utrecht, zoekt voor de zo mermaanden assistentie in de keuken, voor kinderen in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar en voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. 16-104: Verpleeghuis Baarn zoekt gastheer/vrouw om de bewoners te voorzien van koffie en gezelligheid. Voor informatie: Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, dinsdag t/m donderdag 9.00 tot 12.00 uur, tel. 601 26 30. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Leeskring Nederlandse boeken Het met anderen discussiëren over de inhoud van een roman verruimt uw in teresse in de Nederlandse literatuur en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Wilt u voor aanvang van de cursus het boek "De Vriendschap" van Connie Palmen lezen? In onderling overleg worden de andere boeken geko zen. Aanvang: maandag 14 oktober, 20.35- 22.05 uur (lx per 3 weken). Docent: mevr. G. Hulsbergen. Cursusadres: ge bouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aan tal lessen: 4 van U/2 uur. Cursusprijs: f55,-. Vaarbewijs I (voor rivieren, meren en kanalen) Deze cursus is bestemd voor iedereen die met een zeil- of motorboot vaart. Om veilig en ontspannen van het Ne derlandse vaarwater gebruik te maken, is het noodzakelijk om de verkeersregels op het water te kennen. Aan de orde komen o.a.: reglementen, wetgeving, vaarregels, bruggen en sluizen, met een motorboot manoeuvreren, weerkunde, enz. Aansluitend op de cursus volgt het landelijk examen op zaterdag 30 no vember, Kosten van dit examen bedra gen f 144,-. Aanvang: donderdag 3 oktober, 19.00- 22.00 uur. Docent: dhr. B.A. With. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 3 uur. Cursusprijs: f 195,- Klein Vaar bewijs I en II f 35,-, via docent). Op donderdag 21 november start de cursus "Vaarbewijs II" voor IJsselmeer, Wad denzee e.d. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Programmaboekje Het nieuwe cursusboekje wordt niet meer huis-aan-huis verspreid. Het ligt voor u klaar op het kantoor van de Volksuniversiteit, het WV-kantoor, de boekhandels, het gemeentehuis, enz. Men kan natuurlijk ook bellen; dan wordt het boekje toegestuurd. Wie vóór de zomervakantie (15 juli) inschrijft op een talencursus betaalt de "oude" prijs. Vanaf 26 augustus wordt voor een talencursus de nieuwe cursusprijs bere kend. Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004, fax 6026588. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk. - Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref. kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, tel. 0346-352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 u., tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 60245555. Zo nodig kan de THD één van de maat- schapp.elijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Informatie over kindérbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al bert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op an dere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 5250132. In het kerkelijk centrum aan de Gen. Winkelmanstraat is, vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l., voor de tweede keer ingebroken. De daders verschaften zich toegang door een raam pje aan de achterzijde van de kerkzaal kapot te slaan. Daarna hebben ze uit de opslagruimte een bijl gepakt en de enige drie deuren die nog gesloten waren, ver nield. Volgens dhr. Bert Keddeman, voorzit ter van het kerkelijk beheer, hebben ze vermoedelijk (andermaal) naar video apparatuur gezocht. Deze was echter nog niet vervangen en er wordt verder niets vermist. De aangerichte schade van de vorige inbraak was juist helemaal weggewerkt en bedroeg toen vijftienduizend gulden. De schade is nu wel groot, maar aan zienlijk minder. Bij de inbraak hebben de daders zich vermoedelijk aan het glas verwond vanwege bloedsporen. De technische recherche van de politie Eemland stelt een onderzoek in. "De volgende keren zullen we alle bin nendeuren openlaten, waardoor het dui delijk mag zijn dat in dit kerkelijk cen trum niets te halen valt", aldus Keddeman. Vliegbasis Soesterberg, opgericht in 1910 en de bakermat van de Koninklijke Luchtmacht. Het toenmalige heide- veldje is uitgegroeid tot een uiterst mo derne NAVO-basis. Veertig jaar lang hebben de Amerikanen van de USAFE gebruik gemaakt van "Camp New Am sterdam" om het Nederlandse luchtruim te verdedigen tegen eventuele dreiging uit het oosten. Op dit moment, twee jaar na het vertrek van het 32nd Fighter Squadron "The Wolfhounds", zijn hier twee helicopter squadrons gestatio neerd, n.1. 298-squadron en 300- squadron. Deze squadrons vliegen res pectievelijk met de CH47 D-Chinook en de Cougar. Na twee jaar van betrek kelijke rust begint Soesterberg weer een vliegdorp te worden. Gelukkig maar, want het werd hier veel te stil. Persoon lijk hoop ik dat de helicopters lang zul len blijven en dat de NAVO-partners veel gebruik van de vliegbasis zullen maken. Als het aan mij ligt, mogen de Amerikanen morgen terugkomen met een squadron F-15 Eagles. Het is hier toch een beetje saai geworden sinds hun vertrek. F. van 't Holt Vredehofstraat 6,3761 HB Soestdijk Tel; 035-6012525 Zondag 7 juli ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 eucharistie; mannenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; samenzang H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 communie; Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 communie; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg) Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 prof. dr. M.E. Brinkman, De Bilt Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. P. Kloek HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. M.A. v.d. Berg, Groot- Ammers M.C. MOLENDAEL SOEST Soesterbergsestraat 125 10.00 drs. C. Geraets; mmv Marja Borggreve CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. P.J. Kok GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 leesdienst GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdienst 19.00 ds. W. Visscher, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 ds. L.H. Brinksma, Kfeerenveen EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 geen opgave CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Jan van Dijk NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAHS GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. A. v. Lunteren (met NPB) NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. M. Janssens Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. A. Voerman, Utrecht ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Zaterdag 6 juli, Domkerk: orgel concert met werken van o.m. Handel, Sweelinck, Frescobaldi, Karg-Elert en Guilmant, door Peter van Dijk. Aan vang: 15.30 uur. Toegang vrij. yStfichtmg Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In november 1933 bracht Frida Badoux, de sieradenspecialiste van FairTrade- Assistance, een bezoek aan Silence in Calcutta. Silence is een groep van 20 dove vrouwen die met behulp van kra len sieraden maken. Frida ging ter plaatse op zoek naar nieuwe materialen en verzorgde een training om de ontwerpen te vernieu wen en tevens om het assortiment van Silence te verbeteren. Enkele maanden later stuurden de vrouwen een aantal monsters op basis van zelfgemaakte ont werpen. De monsters werden in Neder land bekéken en als uitstekend beoor deeld. Dat leverde Silence orders op waarmee ze voorlopig "vol" zitten. Het is fijn dat al vlug deze zelf ontworpen sieraden uit India een succes bleken te zijn. Van de netto-opbrengst heeft Silence een computercursus voor vrouwen gestart. Daarmee heeft men gemakkelijker toegang tot de arbeids markt. Hier is weer een voorbeeld van het ef fect van assistentie bij het opstarten of verbeteren van een produktiegroep. Be langrijk is steeds de mening van de men sen zelf. Zij zijn of worden enthousiast. Zij zetten zich volledig in en staan open voor veranderingen. Belangrijk blijft ui teraard dat een structurele oplossing in de vooruitgang ontstaat. Openingstijden Wereldwinkel Soest: dagelijks (behalve maandag) van 09.30 tot 17.00 uur, Steenhoffstraat 9a, tel. 6028132. Zaterdag 6 juli en zondag 7 juli Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: (Groep A) B.E. Spelberg, Klarinet 37, tel. 6025544. (Groep B) R. von Bartheld, Prins Hendriklaan 3, tel. 6013322. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spel berg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, tel. 6025073. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, tel. 6014463. Dierenarts Vrijdag 19.30 - zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren: J.H.J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, tel. 6015215. M.C. Molendael Alle verpleegafdelingen en opnames in m.c. Molendael-Soest, Soesterbergse straat 125, tel. 6092911. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Medium Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael-Soest. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. Molenstraat 157, tel. 6022530 Milieucentrum "de Kwekerij" sluit het seizoen af met de tentoonstelling "Na tuur en Landschap in de Provincie Utrecht". De eerste tentoonstelling in de ver nieuwde Kwekerij ging over de land schappen in en om Soest. De laatste tentoonstelling voor de vakantie gaat opnieuw over de landschappen, maar nu in de provincie Utrecht. Vanaf 2 juli tot en met 18 juli houdt de Provincie Utrecht in het Milieu-educatief Cen trum aan de Molenstraat 157 een pre sentatie van haar plannen met de natuur en het landschap in deze provincie. Met de tentoonstelling "Natuur en Landschap in de provincie Utrecht" wil de provincie laten zien waaruit het actie plan bestaat om bestaande natuur- en landschapswaarden te beschermen of te herstellen. Ook het ontwikkelen van nieuwe natuurgebieden komt aan de orde. In het provinciale beleidsplan zijn ver scheidene actiepunten opgenomen om de negatieve gevolgen voor natuur en landschap van wegen- en woningbouw en milieuverontreiniging tegen te gaan. Eén van die actiepunten is de aanleg van "verbindingswegen" voor planten en dieren tussen de natuurgebieden om een zogenoemde ecologische infrastructuur te creëren. In de vorm van drie maquettes worden natuur en landschap, de problemen en de ecologische hoofdstructuur gepresen teerd. Bij de tentoonstelling hoort een fraai vormgegeven handleiding. Ook is er een leestafel met meer achtergrond informatie. De tentoonstelling is elke dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 - 16.00 uur te bezichtigen. Voor meer in formatie kan contact opgenomen wor den met Dick Neuteboom van het mi lieu-educatie centrum: tel. 6093454 of 6022530.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15