Nieuwe brandweerkazerne komt definitief aan Lange Brinkweg 'By-pass' voor eeuwenoude linde En dit zijn de knallers van deze week: Schikking Soest en beeldhouwster 745 199 199 6027493 Vlieg 'as vlug naar de zon! aaaassaEiasBa 3 Actueel 5 Actueel 11 Soesterberg 14 Op Soest 13 Sport Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS mmm lekker Die Hollandse Nieuwe Haring Verhuisbericht De Galant Diamond 1.8 GLi Nu 35.995,- auto smeeing Misschien goedkoper dan 7,7 miljoen Mari Shields krijgt vijf mille voor sloop kunstwerk HERENMODE A. van der Lee Politie brengt bromfietser naar gestolen fiets Zonnebrillen en jas uit auto gestolen Verse aarde en luchtkokers voor monumentale boom Kerkebuurt Apparatuur gestolen uit bedrijfsgebouw Snoepautomaat op station gekraakt Soester Courant HET VLEESCENTRUM 18.50 RUUD SMIT visspecianteiten Magere varkenslappen Verse forel Roze garnalen Aardbeien Berber aardappelen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Larixlaan 9a HansAlblas HK gg 5.499,- voordeel!!! Normaal 41.494,- Smeeing Bonus 5.499.- Politiek Soest is eensluidend van mening dat de brandweerkazerne - nieuw oj gerenoveerd - ook in de toekomst aan de Lange Brinkweg moet staan. "e raadscommissie Algemene Bestuurszaken sprak zich maandagavond unaniem voor die (bestaande) lokatie uit. Of de oude kazerne helemaal _.i (bestaande) I tegen de vlakte moet is nogniet duidelijk. Mogelijk kunnen de toren en de garage behouden blijven. De raadscommissie volgde eensgezind het oor deel van de begeleidingscommissie - bestaande uit raadsleden en mensen jan de brandweer zelf - die na afweging van alle voors en tegens voor de Lange Brinkweg koos. Over de vraag of er totale nieuwbouw gepleegd moet worden zat de bege leidingscommissie nog niet op één lijn. Renovatie gaat 7 miljoen kosten, nieuw bouw wordt tien procent duurder, vol gens de becijferingen. Misschien kunnen de toren en de garages "hergebruikt" worden. Ook de fracties die tot dusver meer fi ducie hadden in eeri nieuwe kazerne op de plek van Beukendal gingen uiteinde lijk overstag, al lief bijvoorbeeld Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) nog merken dat hij vond dat er wel op vallend "toegeschreven" was naar de Brink en naar nieuwbouw. "Het zij zo, ik zal er verder niet over jeremijen, al dus Van Wuijckhuijse. Ook Kees Boer- koel (PvdA) gaf zich gewonnen en vol gens burgemeester De Widt was zelfs Wiebe Meilof (GPV) - door ziekte af wezig - inmiddels bekeerd. Het kan volgens Bert Krijger, fractie voorzitter van de WD, allemaal nog wel een miljoentje of zo voordeliger. De Zutphense brandweer - waar de bege leidingscommissie onlangs een kijkje had genomen - heeft bijvoorbeeld pas nog een prachtige kazerne voor maar 5 miljoen gekregen en volgens Krijger zou Soest, met wat plussen en minnen, met een kazerne van 6 miljoen best uit de voeten kunnen. Andere fracties vonden dat het goedko per mócht als dat kón - hoe lager hoe liever - maar morrelden verder niet aan het reeds afgesproken bedrag van maxi maal 7 miljoen. Jan Visser (GL-PS) wilde in elk geval niet al te zuinig doen, om te voorkomen dat er een foeilelijk gebouw wordt neergezet, en drong evenals Mieke Swinkels (D66) aan op de keuze van een architect die rekening zou houden met het landschap. Verder lieten de fracties van Gemeente belangen, GroenLinks-PS en D66 voor alle zekerheid nog maar even weten dat ze niets voelden voor het "draaien" van de garage om in de toekomst ruimte te kunnen maken voor de aanleg van de verbinding tussen de Dalweg en de om streden randweg, "want die komt er toch nooit". Maar Bart Krol (CDA) vond het dom om er geen rekening mee te hou den en dat was zelfs Rob Joustra (BAM) met hem eens, evenals Krijger. Burgemeester De Widt kon tevreden vaststellen dat de commissie min of meer op één lijn zat. Volgens hem was de besluitvorming over de prijs een vol gende stap, evenals de keuze van een architect. Hij voelde overigens het meest voor het aantrekken van een architect die al ervaring had met het bouwen van brandweerkazernes. De commissie steggelde riog even over de vraag of de vertegenwoordigers van Gemeentebelangen (Harry Witte) en de VVD (Peter van der Weij) in de begeleidingscommissie al akkoord wa ren gegaan met de nieuwbouw-optie. Dat wilde er bij Van Wuijckhuijse en Krijger niet in, maar volgens De Widt hadden Witte en Van der Weij daarvan in de begeleidingscommissie zélf geen blijk gegeven. Witje hield het er maar op dat de vraag in die commissie "niet specifiek aan de orde was geweest". Beeldhouwster Mari Shields krijgt van de gemeente Soest vijfduizend gulden schadevergoeding voor de onterechte kaalslag aan liet Eerste Heeserlaantje 46. Tijdens een kort geding dat Shields vrijdag voor de Utrechtse rechtbank had aange spannen, heeft de gemeente toege geven meer te hebben laten verwij deren van haar kunstproject The Lastlost Landscape dan de bedoe ling was. De gemeente sommeerde Shields vorig jaar om de aanbouw te verwijderen rondom haar woning en atelier aan het Eerste Heeserlaantje (46a en b). Shields had in 1993 al het bevel gekregen om de laatst neergezette aanbouw, het tweede deel van haar kunstproject, af te breken. Hoger beroep bij de Raad van State strandde, omdat haar toenmalige advo caat de griffiekosten te laat had betaald. Shields zag daarom eind vorig jaar geen andere uitweg dan die aanbouw weg te halen. Ze dacht daarmee aan haar ver- Het perceel aan het Eerste Heeser- iuaiitje, F0t0: Qoos van der Wilt. plichting te hebben voldaan. Maar toen de gemeente het perceel in januari liet inspecteren, concludeerde ze dat er niets op het terrein was veranderd. Ze waar schuwde de kunstenares dat er een sloopbedrijf aan het werk gezet zou worden; Shields was toen al naar Ame rika vertrokken. (Lees verder op pagina 5). Honderden guldens korting op kostuums, kolberts, jacks, pantalons, pullovers etc. Kolberts nu al vanaf 98,00 Kostuums nu al vanaf 298,00 Pantalons nu al vanaf 69,00 Jacks nu al vanaf 98,00 Vele restanten shirts en pullovers prijs Schiesser slips 2 pc. 22,00 Schiesser singlets 2 pc. 24,00 S0ESTERBERGSESTRAAT51. SOEST; TËL.035-6012400 Uw Herenmode specialist Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag.10 Tunesië juli, vliegreis hotel, HP v.a. 699,-p.p. Mallorca juli. vliegreishotel, HP v.a. 795,- p.p. Rhodos juli/aug.,vliegreis app. v.a. 799,-p.p. Mexico div. data, vliegreis hotelv.a. 1249,- p.p. Turkije 13/7,20/7,6/8,13/8, rondreis strandhotel, 15 dgnv.a. 1399,-p.p. tfjf" Soesterbergsestraat 22 - 3768 EJ Soest ipCfaWel Telefoon: 035-6022803 Geen geluidsscherm in Soestduinen. Heeserspoor W.Z. of toch De Paltz? Illegale ontmoetingsruimte mag misschien toch. College dubt nog over sirenemast. Soest stimuleert inzameling textiel. Winkeliers Overhees: nee tegen café. Drukkerij Smit sponsort videocircuit MCM. SMG speelt mooi bedrag bij elkaar voor DWG. Hennepkwekerij opgerold. Afscheid van generaal Conzy. Knickerbockers nemen leiding over. WPE geeft verjaardag extra cachet. Tot tweemaal toe heeft de politie 'af gerekend' met een achttienjarige man uit Soest. Hij werd dinsdagmiddag aangehouden op de Nieuwstraat, omdat hij zonder helm op een brom fiets reed. Tijdens de controle kwam aan het licht dat hij geen geldig verzekeringsbewijs kon laten zien. In afwachting daarvan besloot de poli tie het voertuig mee te nemen naar het bureau. De ordebewakers waren zo aardig om eerst de man naar de Johannes Poststraat te brengen, waar zijn fiets stond. De tweewieler bleek echter niet van hem te zijn, maar te zijn ge stolen van een 37-jarige Soester. De jongeman bekende de diefstal van de fiets. Een 44-jarige vrouw uit Soest heeft aan gifte gedaan van diefstal van twee zon nebrillen en een jas. De spullen werden in het weekeinde uit haar auto gestolen, die stond geparkeerd op de Den Bliek laan. Audiovideo-apparatuur is gestolen uit een bedrijfspand aan de Lange Brink weg. Bij de inbraak, die in het week einde werd gepleegd, werd ook een on bekend bedrag aan geld ontvreemd. Op het NS-station Soestdijk is een snoepautomaat opengebroken. Daarvan is maandagmorgen vroeg aangifte ge daan. Er is vermoedelijk alleen geld ge stolen. in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING ZUID PROMENADE 5 SOEST«TEL 6024314 De laatste 'grote beurt' dateerde al weer van zeven jaar geleden. En vooral omdat de eeuwenoude linde in de Kerkebuurt het in de winter zwaar te verduren heeft gehad van strooizout, was het tijd voor een verzorgingsbeurt. Ongeveer vier kuub grond werd vorige week donderdag weggegraven rond de wortels van de karakteristieke boom die zoveel geheimen uit een diep verleden bewaart. Medewerkers van de Nationale Bomenbank vervingen de grond door "verse" aarde en dienden met bemesting extra voedingsstoffen toe aan de monu mentale linde. Vervangen werd ook het gaas, waarmee de openingen in de holle boomstam zijn afgedekt. Dit om te voorkomen dat de jeugd naar binnen klimt en de boom beschadigt. Voorts brachten de bomen- dokters nieuwe luchtkokers aan. Via deze 'by-pass' is het mogelijk om de linde van water te voorzien in droge tij den. "Als het weer zo blijft, zullen we dat zeker regelmatig doen," aldus Roel Vos, technisch beheerder van het open baar groen in de gemeente. Om die reden werden de oude lucht kokers doorgespoeld. Vos schat de leeftijd van de dorpslinde op ongeveer driehonderd jaar. "Maar het kan ook 250 jaar zijn, het is moei lijk te schatten. Of de boom nu weer topfit is, weet ik niet, maar deze verzorgingsbeurt betekent in ieder geval een verbetering. Maar het is net als bij mensen, die ineens een hartaanval kun nen krijgen." Vos en zijn collega's zul len de linde echter nauwlettend in de gaten houden en vertroetelen. De operatie die in één dag werd uitge voerd door de Nationale Bomenbank, kost de gemeente ongeveer 4.500 gul den. Geen weggegooid geld, meent Vos. "Als we het niet zouden doen, krijgen we kritiek van de burgers. De mensen zijn gek op de boom. Ja, dat merkje. De bu'"-tbewoners vinden het prachtig dat we iets aan de gezondheid van de boom doen. En bovendien: als je er een jonge boom plant en die een jaar lang ver zorgt, komen er ook wat kosten bij kij ken." De drie lindes op het onlangs aange legde parkeerterrein bij winkelcentrum Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Varkenshaas per kilo Zie onze adv. op pag. 10 Altijd kwaliteit en betaalbaar van weedestraat 149 soest 035-6015288 500 gram 100 gram doos 500 gram nieuwe oogst, 5 kilo 399 Hartje-Zuid worden deze week onder handen genomen. "Die zijn ook al zeker honderd jaar oud en nu hebben we nog de kans om ze goed te verzorgen. Straks wordt het daar veel te druk," aldus Vos. Geef Brink maar de ruimte Kantoorinrichters voor een kompleet kantoor FAXEN C0P1ERS MEUBELEN ETC. HIJVfRHEIDSWEG 9, 3762 EP SOEST TEL 035 6014706 FAX 6026856 Architectenburo }an Peters bv Torenstraat 2d, Soest. Per I iuli a.s. is ons nieuwe adres: Tel: 035-601 75 06 Fax: 035-602 78 16 (ongewijzigd) fa 0 0 0 (zie pag.12 in dit blad) De 'artsenvan de Nationale Bomen bank 'opereerden' vorige week de dorps linde. Foto: Goos van der Wilt Voor de nieuwste CD's - CD-ROM's - CD-i's - kooo- en huurvideo's V. Weedestr. 253 Soest- Tel. 6022339 KLAREN 0TROMP onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van Ook 's avonds en in 't weekend zie pagina 3 A MITSUBISHI De Mitsubishi Galant Diamond met standaard stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, hoofdsteunen voor en achter en nu ook airco. SOEST. Koningsweg 14, tel. 035-60 13 227

Soester Courant | 1996 | | pagina 1