VAN ASCH Mm) PAGINA 9 ars Soest is wel bewust van brandgevaar, maar doet er weinig aan Mavo Soest viert tienjarig bestaan Desmond Tutu: kleurrijke school Kinderpret kan niet op in Cabrio héél uit! ÖREDKEN Open huis bij Trema'87 Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' aanbiedingen Onze wel zien er zomers huur verhuur Studenten halen 8 met afstudeerproject Dertig gewonden Meningen I ^^^^raiHezersj Softbal-promotie Radio's uit auto's KAPSALON MARIE-CLAIRE Donderdag 4 juli, 10.00-12.00 uur: Speciaal voor volwassenen Reünie op 20 september bij thuis werkvrije fusieschool' EAGjti WOENSDAG 3 JULI 1996 SOESTER COURANT Chinese Roaststeak Boerenkip Filet Americain 8.' Tips van onze chef worstmaker: Beierse braadworst Leverworstje 95 250 gram X Kip stroganoff-reepjes Hamburgers o 4 haienbetalen GEHAKTDAG Slavinken Huzarensalade 4 betalen UW SLAGER IN SOEST Kalkoentournedos VAN WEEDESTRAAT 66 - SOEST - TEL 6012372 thestraat 32 De Soester Duinen 75-jarig jubileum van restaurant De Soester Duinen vieren wij deze zomer graag met u. Veel bezoekers bij afsluiting creatief project Roofvogels trekken heel wat bekijks Roofvogels lAN >p 3e woonlaag, 3-KMR, rije balkons en berging in <p. is keurig onderhouden, minaatvl., keukenblok en ïd. Servicekn f 325,- p/m Radiatoren zijn v.v. ther- verl. plat., vernwd toil, m. kmr m. v.w. en douche, aatvl., brede vensterbank, dubb. glas en deur naar m. deur n. balkon, m.k. (2 [eukenblok m. gasstel, af- dom) en deur naar galerij. OPSOM: f 149.500,- k.k, AT I. op de 3e woonlg m. ber- iw, v.v. lift. .-kast, garderobe, m.k. (3 merican kitchen m. nwe vriescomb.), woonkmr, <mr m. zonnig balkon, erslp.kmr m. v.w., toil. m. ligb., v.w. en aansl. was- lal roer. goederen. Aanv. De meerderheid van de Soester be volking is wel op de hoogte van de gevaren van brand, maar slechts een minderheid heeft afdoende maatre gelen getroffen. Maar ongeveer twintig procent van dé huishoudens beschikt bijvoorbeeld over een brandblusser. Nog minder mensen hebben een rookmelder in huis. Dat blijkt uit het onderzoek naar de "ontvankelijkheid" van de bevolking voor adviezen en voorlichting van de brandweer, dat - als afstudeerproject - onlangs is uitgevoerd door vier commu nicatie-studenten van de Hogeschool Utrecht. Het onderzoek werd vorige week tijdens een korte sessie in het ge meentehuis aangeboden aan burge meester Hans de Widt en brandweer- ondercommandant René Moraal. In "Op 't Hoogt", de gemeentelijke voorlichtingskrant die als bijlage van de Soester Courant verscheen, is vorige week uitgebreid aandacht besteed aan de uitkomsten van het onderzoek, dat werd uitgevoerd door Mitsui Croes, Sacha Beekman, Marry Mul en Joost Spaapen. Ook het "image" van de brandweer - het beeld dat de buitenwe reld van de brandweer heeft - en het "imago" - het beeld dat de brandweer zélf koestert - werden onderzocht. Voor 84,5 procent blijken ze overeen te ko men. De bevolking van Soest - er werden 450 inwoners geënquêteerd - staat positief tegenover het ontvangen van informa tie over het voorkomen en beperken van brand(risico's). Ze heeft er echter wei nig geld en moeite voor over om die in formatie ook te krijgen. Het onderzoek bevestigt o.a. dat de risico's in het alge meen niet erg bekend zijn of te laag worden ingeschat. Maar weinig mensen weten bijvoorbeeld dat de temperatuur in een brandende huiskamer tot zo tus sen de 500 en 1000 graden Celsius kan oplopen en dat het doorgaans maar vijf minuten tijd kost voordat de kamer is uitgebrand. Het onderzoek toont aan dat er aan het risicobewustzijn van de bevolking nog wel wat verbeterd kan worden. Dat is dan ook precies de bedoeling van de brandweer, die zich in de komende ja ren intensiever wil gaan toeleggen op de voorlichting van het publiek. In de af gelopen drie jaar raakten ca. 30 Soesters op een of andere manier gewond bij brand; gelukkig vielen er de laatste ja ren geen dodelijke slachtoffers te betreu- Mede namens haar collega-studenten bood Mitsui Croes het eindrapport aan burgemeester Hans de Widt aan-. Links van hem brandweer-ondercommandant René Moraal. ren, aldus Moraal. Burgemeester De Widt toonde zich in genomen met het onderzoek, dat vol gens hem leerzaam was. Hij was ook verheugd over het goede "image" van de brandweer bij het publiek, al had hij daar eigenlijk niet aan getwijfeld, "juist omdat we een vrijwilligerskorps hebben dat gedragen wordt door de bevolking." Volgens De Widt bevestigt dat ook het idee dat Soest een "eigen" brandweer moet houden. In de Soester Courant van 19 juni werd uitgebreid het enorme succes van de uit wisseling Soest-Soest beschreven. Met name de inzet van het Griftland College om de softbal-sport te promoten in het Duitse Soest viel op, een sport die daar niet beoefend wordt. Softbal is een sport die'in Nederland dikwijls tijdens de sportlesuren als buitensport wordt ge speeld. De Soester honk- en softbalvereniging "De Knickerbockers" probeert al jaar en dag deze sport in het Nederlandse Soest te promoten. Dit gebeurt met wisselend succes. Zodra "De Knickerbockers" zelf het initiatief nemen gaat dat goed, zo als op de Soester Seizoenmarkt of bij de "Open Dagen" op haar sportcomplex. Minder succesvol zijn "De Knicker bockers" als zij een jaarlijks terugkerend Soester scholen-softbaltoernooi probe ren te organiseren. In een structureel overleg tussen de Soester scholen wor den ieder jaar sportevenementen ge pland die een "interscholair" karakter hebben, zoals het voetbaltoernooi om het Soester kampioenschap. - Ieder jaar trachten "De Knickerbockers" met een schooltoernooi op deze scho lensportagenda te komen en ieder jaar volgt een afwijzing, omdat de agenda vol zit. "De Knickerbockers" hebben begrip voor een volle agenda en het feit dat moeilijk meerdere avonden of dagen te plannen zijn. Maar zelfs op het voor stel om per school één team af te vaardigen en het toernooi op één mid dag of avond af te werken, wordt afwij zend gereageerd. Tussen twee haakjes, de Soester scholenkampioen kan afgevaardigd worden naar het landelijke schoolkampioenschap dat jaarlijks door de honk- en softbalbond wordt georga niseerd. U begrijpt dat "De. Knickerbockers" met een dubbel gevoel de betreffende pas sage uit uw verslag hebben gelezen en kunnen alleen maar het volgende con stateren. De Nederlandse Soester scholenge meenschap promoot wèl softbal in het Duitse Soest, maar biedt géén ruimte voor softbal-promotie in het Neder landse Soest. Op zijn minst even om bij stil te staan. Desalniettemin, niettegenstaande zullen wij dit jaar wéér een poging wagen. Met vriendelijke groet, Martin Huizenga, voorzitter "De Knickerbockers". Dieren, heksen, circus-artiesten, bomen, een aanzienlijk aantal voor werpen en zelfs werelddelen waren te zien. De creativiteit van de leer lingen van de Desniond Tutuschool kent geen grenzen, zo bleek bij de afsluiting van het project kleur. De "kleurrijke" school aan de Molen straat was donderdagavond overbevolkt door ouders en andere bezoekers die wilden zien op welke wijze de basis scholieren kleur aan het leren hadden gegeven. De belangstelling was zo groot dat de driehonderd koffiebekertjes bin nen een uur op waren. In het begin van het nieuwe school jaar is het voor de leerlingen en do centen van de Mavo Soest meteen feest. Op 1 augustus is het tien jaar geleden dat de Openbare Mavo en de Van der Hucht Ivo Mavo de han den ineen sloegen en dat wordt ge vierd. Op donderdag 19 september kunnen de scholieren zich uitleven op de disco avond en. maken ze kans op een prijs bij het Rad van Fortuin. De hoofdprijs is een ballonvaart. groep tiad op haar eigen wijze in vulling gegeven aan het project kleur. Enkele thema's die werden gebruikt, waren circus, museum, jaargetijden en dieren. Groep drie had bijvoorbeeld ge kozen voor het circus en gaf twee voor stellingen. De meest uiteenlopende ma terialen werden gebruikt om kleding, attributen en vermommingen te maken. De kinderen hadden vier weken aan het project gewerkt. "Nee, niet de hele dag. We hebben ook gewoon rekenen en taal gedaan, al gebeurde dat de laatste dagen wat minder," aldus één van de leer krachten, die sprak van een 'geslaagde afsluiting'. Een dag later wordt de terugkeer van een aanzienlijk aantal oud-leerlingen, - docenten en -medewerkers verwacht. Ze zijn uitgenodigd vóór de reünie die muzikaal wordt opgeluisterd door een live-band en aan elkaar wordt gepraat door Leo van den Berg, directeur van kinderparadijs De Vrije Teugel. Ook tij dens de reünie is er een ballonvaart te winnen bij het Rad van Fortuin. De Mavo Soest is een relatief kleine middelbare school. Dat ze het hoofd boven water heeft kunnen houden tus sen alle grote scholengemeenschappen is volgens de leiding voor een groot deel te danken aan het thuiswerkvrije sys teem dat in 1988 werd ingevoerd. In plaats van dat de leerlingen hun huis werk op hun eigen kamer maken, blij ven ze na de lessen op school om hun taken en opdrachten te doen. "Er bleek voldoende behoefte aan te bestaan. Gebleken is dat een kleine school als de Mavo Soest ook om an dere redenen bestaansrecht heeft. Zo'n school is overzichtelijk, het contact tus- Groep 3 gaf twee circus-voorstellingen. Foto: Goos van der Wilt. In het weekeinde zijn drie auto's open gebroken, waarbij in alle gevallen de radio werd ontvreemd. Dit gebeurde aan de Weegbreestraat, de Korte Middelwijkstraat en de Amnestylaan. In het laatste geval werd ook een auto telefoon gestolen. Op de Rembrandtlaan werd de ruit van een wagen ingeslagen, maar de eigenaar vermist niets. Leerlingen en docenten van de Mavo Soest vormen één geheel en geven daar mee de eenheid weer van de school die tien jaar geleden uit een fusie van de Openbare Mavo en de Van der Hucht Ivo Mavo ontstond. sen de leraar en de leerling is direct en de controle intensief. Hoewel deze con trole niet altijd de volledige goedkeuring van alle leerlingen kan wegdragen, be vordert deze nogal strakke discipline het saamhorigheidsgevoel," aldus de school leiding. De conclusie is gerechtvaardigd, meent directeur J. de Gruyl, dat uit de twee scholen met verschillende culturen een school is gegroeid met een geheel eigen sfeer. En die sfeer maakt volgens hem het verblijf op de Mavo Soest zo bijzon der. Redenen genoeg om de bloemetjes na de zomervakantie buiten te zetten. Oud-leerlingen die door omstandighe den geen uitnodiging hebben ontvan gen, kunnen contact opnemen met de Mavo Soest, tel. 6015689. BEAUTY THROUGH SCIENCE Dillenburglaan 2a - Soest Telefoon 035 - 601 99 91 Bent u toe aan iets anders? Weer aan het werk, wat nieuws leren, een beroepsopleiding volgen, vrijwilli gerswerk doen, maar..., er is zoveel kennis weggezakt? Kom dan eens bij Trema'87 kijken en met de do centen praten. Trema'87 is een in stelling voor onderwijs aan Soester volwassenen. Bij Trema'87 krijgt men kans om oude kennis op te halen en om nieuwe ken nis op te doen. Kennis die men kan ge bruiken in uw dagelijks leven en om verder te komen in werk en opleiding. Combinatie-cursus I: Nederlands, Rekenen, Maatschappij-oriëntatie, voor mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. Combinatie-cursus II en III: Neder lands, Rekenen, Maatschappij-oriënta tie, Kennismaken met kunst en cultuur. Eén jaar, één keer per week. Engels I en II: op twee verschillende niveaus. Als u nooit of weinig Engels heeft geleerd, is dit uw kans! Eén jaar, één keer per week. Nederlands/Kennismaken met de computer: cursus van 14 weken, waarin uw Nederla'nds wordt opgefrist en u kennismaakt met de computer. Kennismaken met de computer.' leren ontdekken wat wel en niet kan met een computer, zelf oefenen met hulp van de docent. Cursus van 14 weken, één keer per week. Ouderen aan de knoppen: In de cur sus wordt informatie gegeven over aller lei technische apparatuur waarmee men in het dagelijks leven in aanraking komt en er wordt ingegaan op de gebruik smogelijkheden. Na deze cursus heeft u geen last meer van "knoppen-angst". Cursus van 7 weken, één keer per week voor 55+. Voor veel volwassenen is het een hele stap om weer naar school te gaan. De docenten zijn opgeleid om aan volwas senen les te geven. De groepen zijn klein. Hierdoor leert u op een ontspan nen manier en in uw eigen tempo. Wat u leert kunt u direct gebruiken. Soms gaat u met uw docent op stap: naar andere scholen, bibliotheek, bedrij ven, musea. Er is kinderopvang voor kinderen van 0-4 jaar aanwezig. Cursusprijzen: Een cursus op jaarbasis kort: f 125,- (inclusief lesmateriaal); Cursus van 14 weken: f 65,- (inclusief lesmateriaal); Computercursus: f 85,- (inclusief les materiaal); Cursus "Ouderen aan de knoppen": f 35,- (inclusief lesmateriaal). De lestijden en de vakanties zijn zoveel mogelijk gelijk aan die van het basison derwijs. Wilt u meer weten? U bent van harte welkom op donderdag 4 juli tussen 10.00 en 12.00 uur. Mocht u op deze morgen verhinderd zijn, dan kunt u al tijd bellen om een afspraak te maken (tel. 6025771). advertentie Frank van Noppen en zijn dochter Suzanne zijn afgelopen zaterdag bij bloembinderij "Het Blauwe Druifje" samen uitgeroepen tot klant(en)- van-de-maand. Ze ontvingen de gebruikelijke tegoedbon uit handen van Jacqueline van Knobelsdorff. Iedere klant maakt - ongeacht het bedrag dat hij/zij besteedt - kans om bij het Blauwe Druifje klant-van- Frank Noppen (midden) en zijn dochter Suzanne (zittend) waren de gelukkigen. de-maand te worden. Uit de inge vulde formulieren trekken Sandra Los en Jacqueline van Knobelsdorff elke laatste zaterdag de winnaar. Die wordt beloond met een tegoedbon ter waarde van 50 gulden. heerlijk gemarineerd 4 halen 3 betalen in braadzak per stuk bakje 150 gram 50 4 halen 3 betalen kipfilet met stroganoffkruiden 75 100 gram X Tevens hebben wij een enorm assortiment barbecuevlees, sausen en salades. Ook kunnen wij uw barbecueparty compleet verzorgen. Onze barbecueaanbiedingen van deze week: Gebraden spare-ribs alleen warm maken, 500 gram 4. Woensdag en donderdag: Nu ook woensdag en donderdag: 5 halen Voor bij de barbecue Uit eigen keuken, 100 gram Speciale vrijdag- en zaterdagaanbieding: met bacon 4 halen DCtSUCll RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM In de maanden juli en augustus kunt u genieten van een geheel door uzelf samengesteld 3 gangen menu in ons sfeervolle restaurant of op het nieuwe terras. Als jubileum geschenk bieden wij u het voor- of nagerecht aan uit onze uitgebreide a la carte kaart op vertoon van deze advertentie. Reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188,3768 MD Soest Telefoon 035-601 27 39 OPSOM: f 239.000,- k.k. IOD.DUBBELWOON- '•m. carport, berging en il-1 woonkmr m. granol- n. (erras, trapkast, ruime p.kmrs, w.v. 2 m. ingeb. mrm. ligbad en 2e toilet, uitst. st. v. onderhoud en Aanv. in overleg. >PSOM:f 339.000,- k.k. )D. DUBBEL WOON- m. gr. verwarmde gar. en Ider, toil.,ro>. woonkmr keramische kookpltn, Ikast en close-in boiler, lm. balkon, badkmrm. de trap en 3 slp.kmrs m. 'd is praktisch geh. v.v. >uwmuur- en dakisol. st. v. onderh. Aanv. per PSOM:f 395.000,. k.k. aar vervoer en winkel- ek «itgeb. VRIJST. ;,a®™-er. garage ca. 40 (ZW), totaal 490 m2. k.k woonkmr m. om2), keuken, bijkeu- i ruime douche m. 2e zolder m. vaste trap, kmr. Het woonhuis is 'Ogl- en dakisol. Aanv. SOM: f 495.000,. k.k. Zo'n 200 kinderen en hun begelei ders genoten vorige week woens dagmiddag van de kindervoorstel ling "De nar en de koningin" in het openluchttheater Cabrio. In het weekend trokken vooral de roofvo gels heel wat bekijks. De kindervoorstelling ging over een ko ningin die maar niet kon lachen en een nar die vastbesloten was haar op welke manier dan ook aan het lachen te krij gen. De rol van de nar werd met grote fifrertuiging gespeeld door acteur Leo van den Berg (van het Kinderparadijs), terwijl de stroeve koningin werd vertolkt door Yvonne Wouters. Omdat het ook nog eens prachtig weer was werd het én leuke en gezellige middag in het neater. Ifijdens het stuk werden steeds meer "nderen uit het publiek bij de dolle ac- s van dc nar betrokken. Zc dansten or de koningin, verkleedden zich en okken allerlei gekke bekken. Succes wam er pas toen de koningin door de nar met slagroomkoeken werd bekogeld én tenslotte eindelijk begon te lachen. De dol enthousiaste kinderen kregen laarna de resterende slagroom over zich heen gespoten, tot algehele hilariteit, zelfs van de ouders! Door het slechte weer moest het aange kondigde dansfestijn van dansschool Gerla verschoven worden (waarschijn lijk wordt het september), maar de roof- jvogels van het Countycar-demonstratie- team o.l.v. Frans Fontijn trokken on danks de regen afgelopen zaterdag nog heel wat bekijks. Wel konden niet alle vogels uitvliegen - omdat ze als ze nat worden meestal net zo lang in een boom kruipen tot ze weer droog zijn - maar het publiek genoot volop van de Zuid- amerikaanse havik (uit Paraguay), die wel zijn "rondjes" maakte - en de valken, de Bengaalse oehoe en de Afrikaanse goochelarend, die op het podium te zien waren. Het werd een geslaagd evene ment. Dat gold ook voor het optreden van het Frans Fontijn met de Zuid- amerikaanse havik op zijn hand. Foto: Frans Schalkwijk. Nederlands Motet en Madrigaalkoor. afgelopen zondag. Het was weliswaar niet zulk mooi weer - wat uiteraard wat minder toeschouwers naar het open luchttheater lokte - maar het was geluk kig droog en het koor zorgde voor een hartverwarmend concert, waarvan het publiek volop genoot.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9